Tusschen oorlog en vrede De verjaardag van H. M. de Koningin LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Donderdag 31 Augustus 1939 Officieele Kennisgevingen VISSCHERIJ-BERiCHTEN De jongste maatregelen van Polen Drukke conferenties van Henderson Resolutie voor het behoud van den vrede De notawisselingen Laatste Berichten Buitenland Een nieuwe vredesstap van den Paus BEURSOVERZICHT Een kwestie van uren Autoriteiten kwamen in Den Haag haar gelukwenschen aanbieden Troepenverplaatsingen op 1 en 2 September MARKT RE RICHTEN De burgemeester van Lelden, overwegende, dat de eerste u tbetallng van koHwinnersvergoedilng in verband met het buitengewoon onder de wapenen roepen van dienstplichtigen, niet vóór Zaterdag 9 Sep tember as. zal kunnen plaats hebben, dat als gevolg daarvan door enkele In gezetenen moeilijkheden zouden kunnen «orden ondervonden bij de aanschaffing van noodzakelijke levensbehoeften, doet hierbij een beroep op w'nke'.lers, leveranciers enz. om bedoelde Ingezetenen In die moeilijKheden 01,1 1e aanschatnng van noodzakelijke levensbehoeften tegemoet te komen, door zoo nood'g eenlge soepelhe'd in de betal'ng toe te staan. De Burgemeester voornoemd, A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. Leiden, 31 Augustus 1939. 5565 Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter kennis van belanghebbenden, dat, in verband met de in beslagnem'ng voor militaire doele'nden van schoolgebou wen, voorlooprg geen onderwijs kan worden zeeeven aan: de Jongensschool voor u 1 o aan de Pie terskerkstraat; de Meisjesschool voor u.i.o. aan de Breestraat en de opleidingsschool voor Oymn. en H.B S aan de Aalmarkt. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. Burgemeester. VAN STRYEN, Secretaris. Leiden. 31 Augustus 1939. 5560 DISTRIBUTIE. De Burgemeester der Gemeente Lelden brengt ter kennis van hier ter stede ge- vesrigde uetaimsier - j pen): in rijst, meel en bloem, gort, haver mout en maïzena, gedroogde peulvruchten, spijsoliën, koffie, thee en cacaopoeder, zeep. zeeppoeder en kaarsen, dat formulieren tot het doen van aangifte als detaillist en van opgaven van voorraden op den datum van afgifte, gemiddelde normale voorraden en gemiddelde omzetten per week, door hen persoonlijk moeten worden afgehaald aan het Distributiekantoor. Oude Rijn hoek Pelikaanstraat Deze formulieren moeten uiterlijk Zater dag 2 September des middags 12 uur aan hetzelfde adres zijn terugbezorgd, Met nadruk wordt erop gewezen dat het niet, onjuist of niet tijdig invullen en terug- of zorgen dezer formulieren ten gevolge kan hebben dat de betrokken personen, afgezien van mogelijke strafvervolging, van de distributie worden uitgesloten. De Burgemeester van Lelden, A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. Lelden, 31 Augustus 1939. 5561 DISTRIBUTIE. De Directeur van het Distributiekan too-. Oude Rijn, hoek Pelikaanstraat verzoekt ffcii ji;. «ca öueae u magazijnhouders die genegen zijn om, in hel belang van de vlotte uitreiking der Rijksdistributiekaarten, een deel van hun winkelruimte gedurende één nader te be palen dag van de volgende week beschik baar te stellen, hem onverwijld mededee ling te doen van de ligging van den winkel, de grootte (geschati zal, iie„ Vloeropper vlak, van de soort waren die d»ar in hoofd zaak worden verkocht en van de al of niet aanwezigheid van een telefoon. DR J. J. VAN BCK Leiden, 31 Augustus 1939. 5559 De diplomatieke redacteur van de „Daily Telegraph" zet uiteen, dat Polen gisteren als gevolg van door Londen verschafte aanwijzingen over de eischen van Hitier besloten heeft aanvullende voorzorgsmaatregelen te nemen. De ambassadeur van Groot-Brittannië te Berlijn, aldus voegt hij hier aan toe, heeft eveneens zekere dringende instructies ont vangen met betrekking tot zekere aspecten van de boodschap van Dultschland om allen twijfel te doen wegnemen, welke In den geest der regeering te Berlijn zou kun nen opkomen over de houding der Brltsche regeering of over de procedure welke een regeling door middel van onderhandelingen zou kunnen begunstigen. HOOFDSTATION TE DANZIG DOOR DE GESTAPO BEZET. De Poolsche bladen melden, dat het hoofdstation te Danzig, dat onder het toe zicht der Poolsche spoorwegen staat, gis teren door de Gestapo werd bezet, welke op het gebouw nationaal-socialistische vlaggen heeft geheschen. Alle Poolsche stationsbeambten werden in hun huizen gehouden, waar zij onder toezicht stonden van de Danzlger politie. AANSLAG IN KATTOWITSJ. Na een onderzoek naar de bedrijvers van een aanslag, welke eenige dagen geleden te KattowitsJ werd gepleegd, heeft de Pool sche politie den Duitschen staatsburger Herbert Frenzel, een Ingenieur, gearres teerd. Tijdens het verhoor heeft de Dult- scher verklaard te hebben gehandeld in overeenstemming met de hem door natio- naal-sociaüsten uit Duitsch-Silezië gege ven aanbevelingen en in overeenstemming met van de Gestapo ontvangen instructies. LUCHTVERDUISTERING IN ITALIË. Gisteravond zijn in Italië de proefnemin gen op het gebied der luchtverdediging be gonnen. Rome was in het duister gehuld. Dezelfde maatregelen werden genomen in Vaticaanstad. Te Milaan. Monze. Cesto, San Giovanni, Lodi en Legnano geschiedt de verlichting met blauwe lampien. Militaire vliegtuigen hebben boven deze steden gevlogen om zich rekenschap te geven van de doeltreffend heid der genomen maatregelen. Dezelfde voorzorgen zijn genomen te Turijn, waar een proef werd genomen met snelle ontruiming van een groote in- dustrleele instelling. EVACUATIE VAN SCHOOLKINDEREN. Terwijl Parijs hedenmiddag gereed zal komen met de evacuatie der schoolkinde ren, zal morgen daarmede te Londen en andere Engelsche steden worden aangevan gen. Zulks als voorzorgsmaatregel. ROME EN HET VATICAAN. De „Times" meldt uit Rome: Italië blijft in zeer nauw contact met den H. Stoel. De Italiaansche ambassadeur heeft deze week den Paus bezocht en hem mededeeling gedaan van het Dultsch-Rus- sische pact, dat. naar hij zeide, in het ge heel geen invloed zou hebben op de gods dienstige en anti-communistische politiek van Italië. De Paus zou zijn vertrouwen hebben uitgesproken in de vreedzame po gingen van Italië en verklaard hebben, dat hij den nuntius bepaalde denkbeelden zou doorgeven. Voorts verneemt het blad. dat de Paus gisteravond een uitvoerig telegram gezon den heeft aan president Roosevelt, waarin hij de meening weergeeft, dat de goede gesteltenis van den president der Poolsche republiek ten aanzien van onderhandelin gen met Dultschland hoopvol is en aan moediging verdient. De Britsche ambassadeur, Henderson, heeft vandaag reeds tweemaal den am bassadeur van Italië ontvangen, een maal om 8 en eenmaal om 10 uur. Het laatste onderhoud duurde een half uur. Voorts ontving Henderson den Griek- schen gezant. Men gelooft, dat hij in den loop van den dag nog andere be langrijke conferenties zal hebben. van de Christelijke beginselen in staat is een werkelijken vrede in de betrekkingen tusschen volkeren en staten, zoowel als in het nationale en sociale leven te verzekeren, spreekt zijn gevoelens van diepe dankbaar heid uit aan Paus Pius XII. aan de Konin gin der Nederlanden, aan den Koning der Belgen en aan president Roosevelt voor de pogingen, die zij doen om een duurzamen vrede te verzekeren met eerbiediging van recht en vrijheid en door toepassing van methoden van verzoening en niet door me- thoden van geweld, drukt de vurige hoop uit dat deze pogingen mogen slagen,betuigt zijn levendige sympathie met de gemobiliseerde leden der Christelijke vakbeweging en hun gezinnen en belooft hun haar actie ten be hoeve van de rechtvaardige belangen der arbeiders en met het oog op de gemeen schappelijke pogingen tot herstel van den vrede voort te zetten. BEPERKING SPOORWEGVERKEER. IN ITALIË. De treinen voor personenvervoer op de lijnen TarvisVenetië, Tarvis Udine. Cer- vignanoUdine, Brenner—Bolzano, Bol zanoMerano, San CandidoBolzano en FortezzaSan Candido zijn vervallen we gens het uitvallen der overeenkomstige Dultsche treinen. Bovendien zullen de ..doorgaande rijtui gen" op de lijnen RomeAmsterdam, RomeBerlin en RomeAltona niet ver der gaan dan Bazel. Officieele kringen hebben den diploma- tleken correspondent van Reuter er van in kenn's gesteld dat tot nog toe van de Dult sche regeering geen antwoord is ontvangen op de laatste mededeeling der Britsche regeering. noch eenig formeel commentaar van de Poolsche regeering. welke gisteren kennis Ls gegeven van de mededeeling van Hitler en het Britsche antwoord daarop. Het verluidt, dat van de Poolsche regeering binnen een of twee dager, een mededeeling wordt verwacht Ook ge looft men, dat een nieuw antwoord van de Duitsche regeering zal worden ont vangen. De Paus heeft een nieuwen stap onder nomen ten gunste van den vrede bij de voornaamste betrokken mogendheden. Hedenmorgen heeft de kardinaal- staatssecretaris, mgr. Maglione, een' langdurig onderhoud met den Paus ge had. Terstond nadat hij in het Vaticaan was teruggekeerd, liet de kardinaal de bij den H. Stoel geaccrediteerde am bassadeurs ontbieden van Frankrijk, Italië, Duitschland en.Polen, alsmede den gezant van Groot-Brittannië, die hij na elkander ontving en wien hij een geschreven nota overhandigde. VAN HET CHRISTELIJK VAKVERBOND. Gisteren vergaderde te Brussel het be stuur van het Internationaal Christelijk Vakverbond onder voorzittersschap van den heer Zirnheld uit Parijs. Het nam volgende resolutie aan: „Het Internationaal Christelijk Vakverbond geeft uitdrukking aan de onwrikbare gehechtheid der Christelijke vakbeweging aan den vrede, verklaart opnieuw, dat alleen de toepassing Giovanni Ansaldo spreekt in de „Tele- grapho", het blad van graaf Ciano. de meening uit dat misschien nog niet alles verloren is, mits men snel handele. „Zoolang geen kanon buldert", aldus schrijft hij„en zoolang vliegtuigen nog over de Noordzee vliegen om boodschap- j>en over te brengen in plaats van bom men, ls het nog veroorloofd te hopen. Doch laat ons goed verstaan, dat de tijd dringt. Men kan door middel van per vliegtuig of per kabel overgebrachte boodschappen de zaak niet langer rekken. De mogelijkheid, den vrede te redden, is een kwstie van uren geworden". verwachte schepen. Voor den Vrijdagmarkt worden te IJmuiden verwacht: iIJm. 12. vangst 800 zeekisten haring, 1300 m. haring. 90 m. diversen en 75 kantjes steurharing. Ewald IJm. 48. vangst 180 m. makreel. 840 m. naring, 80 m. diversen en 90 kantjes steurha ring. Jacqueline Clasine IJm. 10. vangst 400 m. aiversen en 300 stuks stijve kabeljauw. binnen van de haringvisscherij. In de haringhaven te IJmuiden is binnenge komen de Gorredbk IJm. 490 met 9 last. De haring is opgeslagen in het pakhuis van k V.e.m. nog geen hollandsche trawlers vertrokken. Ook hedenmorgen zijn nog geen trawlers van Smulden vertrokken. Een 7-tal ligt gereed om te varen, doch we- ?ens gebrek aan personeel kunnen zij niet ver trekken. ytschprijzen. IJMUIDEN, 31 Augustus 1939. Tarbot f. 0.80—0.70; Tong f.1.20—0.40; Heil et 1.0.96 per kg.; Groote schol f.27; Middel «hol f.25; Zetschol f. 17.50; Kleinschol f.18— Schar f. 2.75—15; Poontjes f. 1.70; Tong- fJar _f. 21.50—15; Poontjes f. 1.70; Kleinmiddel «nelvisch f. 1914; Kleine schelvisch f. 104; goote gul f. 8.50—7; Kleine gul f. 8.50—3.50; Wijting f. 3.50—0.90; Makreel f. 7.90—5.50; Ver fje haring f. 3.10—2.25 per 50 kg.; Kabeljauw M—26 per 125 kg.: Leng f. 0.70; Koolvisch [<•■24-0.12 per stuk. Aangevoerd aan den afslag 2376 kisten ver- «ne haring. 189 kantjes steurharing. 9.50—7.30 kantje. .BesommingenTrawlers: Flamingo IJm. 25 bianden f.3080; Protinus IJm. 85 360 man- nLf'1650Witte Zee IJm. 167 275 manden ,.'870; Haarlem IJm. 9 2200 manden f. 4950. rotter; G.G 892 f.980. Logger: KW. 24 f.870. volgens radiografisch bericht uit zee was de jangat van de Katwijksche logger „Wilhelmlna ""'-nnchtend 50 k. uit 65 netten. ,,T,AARDINGEN. 31 Augustu~ Bllin-n van de haringvisscherij KW. 19. ,.arten Plug met 6 last. ^trokken de KW. 22. Triomftocht van Hare Majesteit door Baarn en Soest. Den Haag. Al waren er geen feestelijkheden op den verjaardag van H. M. de Koningin, dat wil toch niet zeggen, dat deze dag in Den Haag geheel als een gewonen werkdag verliep. Vanochtend vroeg zag de stad er al vroo- lijk uit, omdat velen de vlag hadden uit gestoken, zoodat allen die zich naar hun werk begaven (en er werd vandaag gewoon doorgewerkt) toch iets feestelijks meekre gen Voor het paleis Noordeinde stonden tegen tien uur heel wat menschen te kij ken. want het was bekend, dat de koningin ln het palels was en omstreeks dden tijd zou vertrekken, om door Baarn een rijtoer te maken. Even tien uur gingen de groote glazen deuren open en verscheen de Ko ningin op het bordes. In een geopende auto nam Zij plaats met de hofdame freule Schimmelpenninck van der Oye. Het publiek drong naar voren en de en kele agenten lieten dit rustig toe. Glim lachend en buigend dankte Hare Majesteit voor de hartelijke toejuichingen te Harer eere en met langzame vaart keerde de chauffeur. Via Noordeinde en Heulstraat reed de Koningin over het Voorhout de stad uit. In een tweede auto volgden Hr. Ms. ka merheer-ceremoniemeester Ph. J. Graaf van Zuylen van Nijevelt en generaal-majoor jhr. W. C. M. de Jonge van Ellemeet, adju dant van de Koningin. Voor dit vertrek heeft de Koningin de burgerlijke en militaire autoriteiten ont vangen, die zooals gebruikelijk op de zen dag haar gelukwenschen kwamen aan bieden. Zoo zagen wij, even nadat de Ko ningin was uitgereden, alle ministers het paleis verlaten. Zij begaven zioh naar het departement van algemeene zaken, waar om kwart over tien een buitengewone mi nisterraad aanving. Ook de vice-president van den Raad van State, de opperbevelheb ber, de commandant van het veldleger, de voorzitters van de belde Kamers, de com missaris der Koningin in deze provincie en de Haagsohe burgemeester zagen wij toen het paleis uitgaan. De directeur ven het kabinet van de Koningin was even eerder naar buiten gekomen. Den g&heelen dag bleef het druk voor het paleis, waarvan na het vertrek van de Ko ningin de, T<onjnkU1he si" v.as inge haald. want velen kwenen de registers teekenen. Ook werden af en toe prachtige bloemen en schriftelijke gelukwenschen be- zongd. Door Baarn. De dorpen Baarn en Soest, zoo na gren zende aan het Koninklijk domein Soestdijk. boden heden een feestelijken aanblik dooi de vele vlaggen, welke huis aan huis wap perden. Meer nog dan op andere verjaar dagen van een der leden van het Koninklijk huis werd er thans gevlagd nu Hare Ma jesteit den wensch te kennen had gegeven, dat Zij op Haar verjaardag een rondrit door de beide gemeenten wilde maken. Dat deze geste gewaardeerd werd, bewees het groote aantal belangstellenden, allen getooid met Oranje, dat overal langs den weg geschaard stond welken de Koningin zou rijden. Te on- geveer half twaalf arriveerde Hare Majesteit uit de richting Amsterdam, bij de grens der gemeente Baarn. Zij was gekleed ln een i blauwen mantel met een hoed in dezelfde kleur. I Aan het einde van de prachtige door zware beuk overschaduwde Heemstra- I laan werd links afgeslagen om „Zandvoorl". een van Baarn's arbeiderswijken, te bezoe ken. Vandaar ging de tocht verder door het dorpscentrum, waar wel de grootste drukte heerschte. Op den Brink, Brinkstraat. Laan straat, Nieuwstraat. de voornaamste win kelstraten was de belangstelling enorm en overal was de begroeting spontaan en har telijk. Steeds weer hoorde men den roep: „Leve de Koningin". Het was opmerkelijk waar plotseling al die menschen vandaan kwamen, want Baarn geleek de laatste da- f;en door de mobilisatie en door het plotse- ing vertrek van de zomergasten bijna uit gestorven. Van den Brink werd via de Hoofdstraat, Faas Eliaslaan naar Baarn's tweede arbeiderswijk, de Oosterheide, gere den en ook hier was de ontvangst allerhar telijkst. Langs den Eikenboschweg werd ten slotte de Torenlaan en daarna via de naald van Waterloo de grens der gemeente Baarn bereikt. Bij den spoorwegovergang moest nog een oogenblikje gewacht worden op een passee- renden trein, welk moment het publiek ge bruikte om tot dicht bij de auto van de Koningin te naderen en een spontaan ge juich aan te heffen. Voor een buitenstaander is het maar moeilijk te onderscheiden waar Baarn ein digt en Soest begint, zoodat bijna onge merkt de tocht, welke wel een triomftocht geleek, te Soest begon. De tocht door Soest. Via de Stadhouderslaan werd de rijksweg in Soest bereikt. De grootste drukte was1 hier bij het raadhuis, waar de menschen rijen dik stonden en waar de politie slechts met moeite de menschenmenigte in be dwang kon houden. Ook in Soest werden de buitenwijken bezocht en ook hier kwam aan het spontaan geroep van „leve de Koningin" schier geen einde. REIZIGERS VERVOER OP DIE DAGEN PER TREIN GESTAAKT. In verband met de verplaatsing van troepen zal op 1 en 2 Sep tember (dus morgen en Zater dag) ook de beperkte dienst regeling bij de Nederlandsche Spoorwegen op hoog bevel bui ten werking worden gesteld, zoo dat reizigerevervoer op die da gen niet mogelijk zal zijn. Reizigers, die zich op genoemde dagen van en naar een andere plaats willen begeven, zullen dat met een ander vervoermid del, o.a. bussen, uitgaande van de Nederlandsche Spoorwegen, öf per particuliere auto's moe ten doen. Aankomst bij het paleis-Soestdijk Was de drukte ln Baarn en Soest al bui tengewoon groot, dit haalde niet bij de menschenmassa, die voor het paleis-Soest- dijk stond te wachten op de komst der Koningin; Reeds vroeg waren belangstellenden uit de omliggende gem. naar Soestdijk ge komen om hier de vorstin op haar ver jaardag te begroeten. Toen de auto van Hare Majesteit dan ook tegen half één uit de richting Soest het paleis na derde, was de menigte bijna niet meer te houden. Met luid gejuich werd de Koningin begroet, toen Haar auto het hek binnen reed en het enthousiasme kende geen grenzen meer, toen de klei ne Prinses Beatrix met haar Vader op het bordes verscheen, later gevolgd door haar Moeder met haar kleine zusje, om haar Grootmoeder te begroeten en ge luk te wenschen met Haar verjaardag. Parmantig stapte Prinses Beatrix op het hordes van den een naar den ander en zij vond het blijkbaar aardig al die jui chende menschen in de verte te hoo- ren en met vlaggetjes te zien wuiven. Geruimen tijd hield Hare Majesteit zich met Haar gevolg op het bordes op, wuiven de naar het nog altijd juichende publiek. Tenslotte begaf de Koningin zich met de Prinselijke familie naar binnen en begon ook het samengestroomde publiek zich te verwijderen. Naar schatting stonden er eenige duizen den menschen voor het paleis. AMSTERDAM. 31 Augustus. De effectenbeurs te Amsterdam had heden een gedrukt voorkomen. De koerswinsten, die giste ren^,konden worden waargenomen en die te voor schijn werden geroepen door slechts geringe raag gingen heden grootendeels of geheel ver loren. Dit was niet het gevolg van overwegend aanbod, maar de kooplust was geheel verdwenen. Niemand gevoelde er iets voor om materiaal cp te nemen en een zeer klein aanbod was vol doende om de koersen ten opzichte van de vo rige slotnoteeringen belangrijk naar beneden te I drukken. Onder dergelijke omstandigheden is het niet gemakkelijk van een bepaalde stemming j te spreken. De markt ls telkens ~eer eenzijdig en I gevalt gemakkelijk in uitersten. Bij de opening stelden vrijwel alle locale aandeelen zich op een 1 sterk verlaagd koerspeil maar onder beurstijd werden slechts kleine schommelingen meege maakt, daar de handel onbeteekenend was. Geen enkel aandeel gaf affaire van beteekenis te aan schouwen. In de Petroleumrubrlek openden Koninklijken j een tiental punten beneden het vorige slot, en I in het verdere verloop van de markt bleven de 1 koersen vrij stationnair. Op de Suikerafdeeling was het niet anders gesteld. H.V.A.'s werden be langrijk lager ingezet, maar waren tijdens de middaguren aan slechts weinig schommelingen onderhevig. De minder courante Suikeraandee- len werden algemeen lager afgedaan. Tabakken waren volkomen verwaarloosd en het was niet gemakkelijk om zaken te doen. De koersen van de Sumatra-aandeelen kwamen tenslotte iets lager te liggen. De affaire in Rubberfondsen was van geringe proporties. Amsterdam Rub bers kregen ten opzichte van den vorigen slot- koers een nadeelig verschil van een 9-tal pun ten op hun rekening. De incourante soorten gol den meerendeels lager. In Industrieelen ging zoo goed als niets om. Slechts nu en dan werd van de Philipsaandeelen een enkel stukje ge daan op een peil dat een zestal procenten be neden het niveau van gisteren lag. Aku's en Unilevers kwamen Iets lager te liggen. De Scheepvaartafdeeling ondervond vanzelfspre kend den invloed van de veranderde beursposi- tie en werd vrijwel over de geheele linie la ger genoteerd. Voor Amerikaansche fondsen bestond slechts oppervlakkige belangstelling en de handel was gering. Over de geheele linie werd lager afge daan en de gisteren verkregen koerswinst werd in de meeste gevallen volkomen teniet gedaan. Bankaandeelen waren lichtelijk aangeboden. De Beleggingsmarkt was stil. De vraag, die zich gisteren openbaarde en resulteerde in be langrijk hoogvr koersen voor de Nederlandsche Staatspapieren was verdwenen. Thans bestond eenig aanbod met het- gevolg, dat de noteerin gen lager kwamen te liggen. Op de geldmarkt waren vraag ena anbod ongeveer met elkander ln overeenstemming, waarbij tenslotte prolon- gatieposten werden afgesloten tegen 3Vz%. Voordat, de officieele noteering een aanvang nam. werd door den voorzitter van de Ver. voor den Effectenhandel, den heer F. J. M. van Og- trop tot de beursbezoekers het woord gericht, waarbij hij verklaarde, dat het ongebruikelijk was op den 31sten Augustus de beurs open ie houden, doch dat de benarde tijdsomstandig heden hiertoe noopten. Na de hoop te hebben uitgesproken, dat een Catastrofe zou worden vermeden en na heilwenschen voor de Koningin en het Vorstelijk Huis te hebben geuit, werd door de beursbezoekers het Wilhelmus gezongen WISSELKOERSEN. .Londen 8,17 (8.22); Berlijn 74— (74.25»; Parijs 4.68 (4.68»; Brussel 31.95 (31.80»; Zwitserland 42.40 (42.32'"s); Stockholm 44.90 (44.70»; Oslo 42.70 (42 75); New York 1 87 1/8 (1.87 1/8); Lire 5.90 (6.— Pro longatie 3Vfe; Part. disc. 2^—2 3/4: Dag geld 221/2; Registermarken 24 3/4; Han- dels-Sperrmarken -5; Reismarken 48; Bank- pWier 21. ^tfctfchen haakjes zijn de koersen van gisteren. Men zie voor Nagekomen Berichten pa#. 3 van het Tweede Blad. LEIDEN. 30 Aug. 1939. Coöo groenten-, fruit en bloemenveiling-vereen. Witte Kool f. 1.20 1.90. Roode Kool f. 1.30—3.80. Groene Kool f.2 30—4.20; Kloten f. 1.20—2.40: Uien f. 1.10 3.60Peen f. 1.50S.70; Aardappelen f. 2.40 3.10; Andijvie f.2; Sla f.2—3; Druiven f. 14—24; Snijboonen f.6—20; Stokboonen 1.13—24; Pronkboonen f.3—7; Stamboonen f.9—19; Pos- 1 telein f. 16; Spinazie f. 14; Tomaten A f. 4 4.80. B f.4— 5.30. C f.4. CC f.4 per 100 KG. 'Andijvie f.0.601.80; Komkommers f.13.20; Bloemkool f. 1.50—16.20; Meloenen f.5—17; Salade f. 0.50—2.20; Perziken f.0.60—8.30; Knol- selderie f.2 per 100 stuks. Kroten f. 0.801.70; Pieterselie f. 0.30—0.70; Radijs f. 0.80—1.80; Sel derie f.0 300.90; Bleekselderie f.614; Peen f. 2.50—6.60; Rabarber f. 0.70—1.70 per 100 bos. GOUDA. 31 Aug. 1939. Veemarkt. Aangevoerd in totaal 42 stuks. Slachtvarkens vette 2627 ct. per pond. levend met 2f - korting; 117 magere varkens 2535; 121 biggen 12—16; 3 runderen 175225; 47 nuchtere kalveren 511; 4 bokken en geiten 26. Handel stug. Algemeene markt: 300 partijen kaas, le kwal. met rijksm. 23.5025. 2e kwal. met rijksm. 21— 23; zware 27. Handel matig. Crisisaftrek 7.6. 253 ponden boter, goeboter 7580. weiboter 65—70 per pond. Handel stug. 112500 eieren. Kleine kipeieren 33.25; kipeieren 3.604 per 100 stuks. Handel matig. Coöp. Zuid-Holl. Eierveiling g. a. (C.Z.H.E.) te Gouda. Aanvoer 132200 kipeieren. Prijzen: 56 72 K G. f. 3.60—4.40; Bruine 58/72 f3.80— 4.60; Kleine eieren f. 3.503.60 per 100 stuks. Aanvoer 10C0 eendeieren f. 2.80—3 per 100 st. VOORSCHOTEN. 30 Aug. Velling V.P.V - Kipeieren f4.705.00, eendeieren f4.20 per 100; kippen 65—70 per stuk eenden 6065 ct. per stuk; konijnen 17 ct. per stut

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 3