Derksen sprintkampioen der amateurs LEIDSCH DAGBLAD, Maandag 28 Augustus 1939 Derde Blad No. 24363 Finale: van Vliet-Scherens wegens val uitgesteld A.A.C. wint den Prins Hendrik-beker Het voetbal-parlement bijeen SOsfe Jaargang Fraaie prestatie van Wals De beslissingen Wedstrijden te Amsterdam U.V.S.-Neptunus Promotie- en degradatie-wedstrijden gehandhaafd A.S.C.- Alphen 3-0 Onder een helderen Itallaanschen ster renhemel aldus een speciale medewer ker van het „Utr. Dagblad" aanschouw den de fanatiek meelevende Italiaansche toeschouwers gisterenavond te Milaan de beslissende wedstrijden om het wereldkam pioenschap in de sprint, waarbü Nederland vertegenwoordigd was door de twee renners, die reeds tevoren als onze gToote favorieten werden beschouwd: Arie van Vliet en Jan Derksen. Wtf zagen ze aan den start. Dc nerveuze amateur uit Zwolle met een bleek gezicht, dc reeds geroutineerde Van Vliet met vastbesloten gelaatstrekken. Want is niet Van Vliet, niettegenstaande zjjn jeugd, reeds in de vorige vyf jaren steeds finalist geweest? Eerst als amateur, daarna als prof? Daaruit blykt wel hoe regelmatig Van Vliet rydt en hoe hjj in de voorwed- stryden op zyn hoede is voor verrassingen van out-siders. Daarvan kan de amateur Smits nog wel wat leeren. want deze liet zich op een alleronhan digste manier zijn kans ontnemen door den Deen Hoeltzer, die hem volkomen verraste. De Jonge Pronk uit Heilo heeft niet onver dienstelijk gereden. Hij kon zijn onfortuinlijk debuut, waarbij hij in zijn serie tegen Astolfi ten val kwam, op een moment trouwens, dat de Italiaan reeds in winnende positie lag. wel boven komen. In de herkansingsritten her stelde hij zich. maar later was Bergonl hem toch te snel af. Eén Nederlandschc amateur namelijk Derksen, slechts bereikte de demi- finale. Wel een verschil met vorig Jaar. toen drie landgenooten bij dc laatste vier behoor den. Bil de profs, was de regelmatigheid der uit- I Slagen zoo mogelijk nog grooter dan bij de aïnateurs. De vier musketiers, die vorig jaar te Am sterdam de hoogc beslissingen uitgevochten hadden, waren ook nu weer de vier besten, doordat Loattl tegen Gerardin slechts enkele centimeters faalde voor een plaatsje bij de laatste vier. Onze tweede vertegenwoordiger in de prof- fclasse, Jef van de Vijver, heeft uitstekend ge reden. niettegenstaande de pech. die hij had dooi- telkens een sterken tegenstander toebe deeld te krijgen, terwijl andere renners van minder kaliber het kalmpjes aan konden doen. Hij verloor op het nippertje van Loatti en van Scherens en daartusschen door won hij o.a. van twee Italianen, die een listige combine maak ten om hem eruit te rijden. Jef was hun te snel af en had in den eindspurt zelfs nog adem genoeg om den oud-wereldkampioen der amateurs, Pola, vlak voor de finish zijn opinie te vertellen, in al dan niet onberispelijk Ita- laansch. Wals deed wat niemand verwacht had. Hij vron zijn serie tegen niemand minder dan den wereldkampioen en wij hopen, dat hij in de tinale Nederlands' kansen beter zal verdedigen dan vorig jaar te Amsterdam. Het was een typische race van Wals en zijn slimme gang maker Kaser verraste de tegenstanders vol komen met een eindspurt op het juiste mo ment. Klink won zijn serie van den inhaalwed strijd in den besten tijd van den dag. Hij was de eenige der achter-volgers, die over een uur gemiddelde van 47 KM. kwam. De jury zat aan vankelijk met de regeling van dit nieuwe ln- haalnummer zoo in de knoop, dat Swaab de Beer even het zaakje moest gaan regelen, zoo als den vorigen dag de Amsterdamsche Stadion- directeur van den Berg te hulp geschoten was om talenconflicten op te lossen in den moder nen toren van Babel, welke door jury en ren ners uit negentien landen gevormd werd. Met een collectie contracten voor zijn eerst- volgenden stadionwedstrijd in den zak zat Van den Berg op een stoel by den eindstrijd alsof hij de renners al direct, na het bereiken van de finishiyn een contract ter onderteekening wilde voorleggen. De uitslagen van Zaterdag waren: Amateur-sprints. Eerste serie: 1. Bergomi (Italië), tyd over de laatste 200 M. 12 sec.; 2. Wing (China); tweede serie: 1. Nervi «Italië) 12 2/5 sec.; 2. Jakl (Tsjecho-Slowakye); derde serie: 1. Noblet Frankrijk) 12 2/5 sec.; 2. Eriksen «Denemar ken); vierde serie: 1. Purann «Duitschland) 12 1/5 sec.; 2. Kusczak (Polen); vyfde serie: 1. Schorn (Dultschl.) 12 3/5 sec.; 2. Andersen «Denemarken); zesde serie: 1. Derksen «Neder land) 12 2/5 sec.; 2. Ganz (Zwitserland); 7de serie: 1. Smits «Nederland) 12 1/5 sec.; 2. Bau- mann «Zwitserland»; achtste serie: 1. Kurt (Duitschland) 12 2/5 sec.; 2. Ladanyi (Kon- garye); negende serie: 1. Gosselin «België) 14 sec.; 2. Höltzer «Denemarken); tiende serie: 1. Hendrickx (België) 12 2/5 sec.; 2. Jedrzeyews- ki (Polen); elfde serie: 1. Astolfi (Italië) 13 1/5 sec.; 2. Pronk (Nederland) gevallen. Herkansingsritten: Eerste serie: 1. Baumann 13 1/5 sec.; 2. Ladanyi; tweede serie: 1. Höltzer 12 3/5 sec.; 2. Kusczak; derde serie: 1. Ander sen 13 sec.; 2. Jakl; vierde serie: 1. Ganz 12 4/5 sec.; 2. Eriksen; 3. Jedrzeyewski; vijfde serie: 1. Pronk (Nederland) 12 2/5 sec.; 2. Wing. Achtste finale. Eerste serie: 1. Purann 12 sec.; niet gepl. Boumann; tweede serie: 1. Derksen (Nederland) 12 3/5 sec.; niet gepl. Nervl; derde serie: 1. Höltzer 12 2/5 sec niet gepl. Smits (Nederland); vierde serie: 1. Andersen 12 1/5 sec.; niet gepl. Kurt; vyfde serie: 1. Ganz 12 1/5 sec.; n. gepl. Noblet; zesde serie: 1. Pronk (Ne derland) 12 sec.; n. gepl. Gosseling; zevende serie: 1. Astolfi 114/5 sec.; n. gepl. Hendrickx; achtste serie: 1. Bergomi 12 sec.; n. gepl. Schorn. Kwart finale. Eerste serie: 1. Derksen (Ne derland) 12 3/5 sec.; n. gepl. Höltzer; tweede serie: 1. Astolfi 12 sec.; n. gepl. Ganz; derde serie: 1. Purann 12 2/5 sec.; n. gepl. Andersen; vierde serie: 1. Bergomi 12 sec.; n. gepl. Pronk (Nederland). Sprints voor profs. Eerste serie: 1. Loatti (Italië) 114/5 sec.; 2. v. d. Vyver (Nederland) op een half wiel; 2de serie: 1. Renaudln (Frankrijk) 12 sec.; 2. Pola (Italië); derde serie: Richter* (Duitschland) 12 1/5 sec.; 2. Kaufmann (Zwitserland); vierde serie: 1. Gérardin (Frankrijk) 12 2/5 sec.; Co zens (Engeland); vijfde serie: 1. Arle van Vliet (Nederland) 114/5 sec.; 2. Rlgoni (Italië); 6de serie: 1. Scherens (België) 12 3/5 sec.; 2. Sza- mota (Polen); zevende serie: 1. Falck Hansen (Denemarken) 12 2/5 sec.; 2. Dinkelkamp (Zwitserland). Herkansingsritten met een finale. 1ste serie: 1. v. d. Vijver (Nederland) 12 sec.; 2. Kauf mann; 3. Szamota; tweede serie: 1. Pola (Italië) 12 2/5 sec.; 2. Cozens; derde serie: 1. Rigoni (Italië) 121/5 sec.; 2. Dinkelkamp. Finale: 1. v. d. Vijver (Nederland) 12 sec.; n. gepl. 2. Pola: 3. Rigcni. Kwart finale: eerste serie: 1. v. Vliet (Neder land) 114/5 sec.; n. gepl. Falck Hansen; tweede serie: 1. Scherens 12 1/5 sec.; n. gepl. v. d. Vij ver (Nederland); derde serie: 1. Gérardin 12 1/5 sec.; n. gepl. v. d. Vijver (Nederland); derde serie: 1. Gérardin 12 1/5 sec.: n. gepl. Loatti: vierde serie: 1. Richter 12 s.; n. gepl. Renaudin. Eerste serie stayers, 100 km.: 1. Wals (Neder land): 2. Meulemans (België); 3. Bovet (Italië) 4. Metze (Duitschland) op drie ronden. Tweede serie: 1. Lohmann (Duitschland) 1 u. 18 min. 24 sec.; 2. Danholt (Denemarken) met vier ronden achterstand; 3. Krauss (Luxem burg) op tien ronden; 4. Suter (Zwitserland) op zestien ronden, Minardi staakte den strijd. Gisteren, op den dag der beslissingen, veroverde Derksen het amateurkampioen schap ln de sprint, waardoor voor de vierde LutkevelÜ verbetert het record speerwerpen. Gistermiddag zijn op de Sintelbaan aan hêt Olympiaplein te Amsterdam de wed- stfüden om den Prins Hendrik beker ge houden. Voor deze wedstrijden hadden acht c'ub? ingeschreven, doch Pro Patria moest 2'óh terugtrekken, omdat vele van haar 'eden onder dienst waren geroepen. Evenals het vorig jaar ging de strijd tus- schen de Trekvogels en A.A.C. Ditmaal was hot de Amsterdamsche vereeniging, welke toot een voorsprong van 14 punten den Prins Bendrikbekcr veroverde en zich de sterkste club van Nederland mag noemen. ïê5? teste prestaties werd geleverd door Lutke- van A.A.C., die op het nummer speerwer- 5" een nieuw Nederlandsch record vestigde. bi prachtigen vorm en bereikte een af- St<Lvan 67-*2 meter- Het oude record stond óia v 49 meter op naam van J. F. van de Poll. l"et op 26 Juni 1937 te Boedapest vestigde. 100 meter werd door Osendarp gewonnen, £5 weer voor de eerste maal startte sinds dc Óen kampioenschappen. Wel noteerde hij iid tijd van 10.5 sec., maar zijn loopen aa* krampachtigs; de soepelheid ontbrak lfii ir T bitslagen luiden: B3an' pit l°ndere Prestaties werden niet verricht. Karakter van deze wedstrijden leent zich jTJ met voor. omdat men in eerste instantie J ne klasseering deelneemt. uitslagen Afspringen 1. J. J. Houtman (A.V. '23) 7.065 meter: 2. A. Wellerdieck «Hellas) 6=96 me ter; 3. F. Butselaar (Hellas) 6.86 meter. 800 meter: 1. S. Bouman (A.A.C.) 2 min. 0.5 sec.; 2. De Roode (Haarlem) 2 min. 1.4 sec.; 3. J. L. Wernink (Trekvogels) 2 min. 2,1 sec. Discuswerpen: 1. A. G. J. de Bruyn (V. en L.) 44.26 meter; 2. R. J. Brasser (A.A.C.) 40.70 meter; 3. M. Kluft (Haarlem) 36.08 meter. 4 x 100 meter estafette: 1. Trekvogels 42.5 sec.: 2. A.A.C. 42.6 sec.: 3. Hellas 44,6 sec. 110 meter horden: 1. R. J. Brasser (A.A.C.) 15.3 sec.; 2. F. Butselaar (Hellas) 16 sec.; 3. Ph. van Leeuwen (A.A.C.) 16.1 sec. Hoogspringen: 1. J. Geursen (Trekvogels) 1.75 meter; 2. L. Kuiper (Haarlem) 1.70 meter; 3. Nieboer «Holland) 1.65 meter. 100 meter hardloopen: 1. M. B. Osendarp (Trekvogels) 10.5 sec.; 2. Heinz Baumgarten (Trekvogels) 10.7 sec.; 3. Chr. Berger (A.A.C.) 10.8 sec. 1500 meter: 1. S. Bouman (A.A.C.) 4 min. 6,7 sec.; 2. H. Kalkman (Trekvogels) 4 min. 13 s.; 3. Koopman (Haarlem) 4 min. 17,2 sec. 400 meter: 1. Karl Baumgarten (Trekvogels) 51 sec.; 2. Noordhoek (V. en L.) 52,2 sec.; 3. K. Peereboom (A.A.C.) 52,3 sec. Kogelstooten1. A. J. G. de Bruyn (V. en L.) 14.52 meter; 2. J. Houtzager (V. en L.) 13.30 meter: 3. R. J. Brasser (A.C.C.) 12.77 meter. 5.000 meter: 1. W. Bakker (A.A.C.) 16 min. 16 sec.; 2. A. Paap (Haarlem» 16 min. 42,2 sec.; 3. Overdijk (A.A.C.) 16 min. 49.2 sec. Polsstokhoogspringen: 1. A. Lamoree (Haar lem) 3.70 meter; 2. F. Butselaar (Hellas) 3.60 meter; 3. W. Mosies (Trekvogels) 3.35 meter. 4 x 100 meter estafette: 1. Trekvogels 3 min. 23.5 sec.: 2. Hellas 3 min. 31,2 sec.; 3. A.A.C. 3 min. 33,2 sec. Speerwerpen: 1. N. B. Lutkeveld (A.A.C.) 67.12 meter (nieuw Nederlandsch record); 2. C. Pley «Holland» 54.57 meter; 3. J. Wolvetang (A.A.C.) 48.36 meter, Tolaaluilslag: 1. A.A.C. (Amsterdam) 81 punten; 2. Trekvogels ('s Gravenhage) 67 punten; 3. Haarlem 38'pnt.; 4. Vlug en Lenig ('s Gravenhage) 37 punten; 5. Hellas (Utrecht) 35 punten; 6. Holland (Leiden) 20 punten; 7. A.V. '23 (Amsterdam) 15V* punt. maal in successie deze titel aan Nederland kwam. Dc finale der profs tusschcn Van Vliet en Scherens moest wegens een valpar tij worden uitgesteld. Aan het verslag van „De Courant" ontleenen wy nog over het verloop het volgende: Uitstekend rijden van Derksen. Derksen was in dit tournooi een groot sprin ter. Wy mogen zelfs zeggen, dat Derksen te Milaan een kracht toonde, die v. Vliet in 1936 nog niet bezat. In de dagen voor de Nederland- sche sprintkampioenschappen schreven wy ten aanzien van Derksen's mogeiykheden: er is een tweede v. Vliet op komst. Na zyn schitterende overwinning in dit wereldkampioenschap op den ook technisch zeer knappen Astolfi luidt ons oordeel: de tweede v. Vliet is gearriveerd. Derksen demonstreerde op de Vlgorelli-baan voorts dat tactische handigheidjes in de wie- lersprint van hoogst betrekkeUjke waarde zyn indien een der twee concurrenten in snelheid superieur is. Derksen won de twee ritten van de amateur-finale, welke regelmatig verreden wer den, uitsluitend door zyn surplus aan snelheid. In beide races viel hy aan uit tweede positie en liet Astolfi alleen by zyn berekeningen of er met „opvangen1' en „afstoppen" nog iets te bereiken was: de Nederlander ging den Italiaan voorby op de eenvoudigste wijze. d. w ,z. in een zui veren boog om Astolfi heen. In de halve finale won Astolfi tweemaal van Purann en Derksen tweemaal van Bergomi. Finale om de 3de en 4de plaats, le serie: 1. Bergomi. 12 s.; 2 Purann, op wiel. 2e serie: 1. Purann 121/5 s.; 2. Bergomi, op één lengte. Beslissingsrit1. Purann 121/5 s.; 2. Bergomi. Purann 3de pr.. Bergomi 4de pr. Hierna volgde de strijd om de 1ste en 2de plaats tusschen Derksen en Astolfi. De eerste rit moest afgebeld worden, aangezien Astolfi uit de bocht viel en Derksen over hem heen tuimelde. Aangezien beide renners langzaam reden, konden zy zich niet ernstig bezeerd hebben. Astolfi bleef nochthans langer op het grasveld liggen dan Derksen. Een half uur later startten belde ren ners opnieuw. Astolfi. die vooraan reed, manoeu vreerde op 300 meter voor het einde zoo. alsof hy Derksen de gelegenheid wilde geven binnendoor te glippen. Derksen deed dit inderdaad, doch onmiddellyk schoot Astolfi eveneens omlaag. Derksen was hem evenwel te vlug af en weer stond op het laatste rechte einde Astilfi's laatste poging op prachtige wijze. Dirkse won met 3/4 lengte in de tyd van 11 4/5 s. 2de rit: 1. Astolfi. 2. Derksen. Onder protest van Derksen, welk protest evenwel door de Jury niet aangenomen is. Astolfi demarreerde onzen landgen«x»t op 200 meter v<x»r de finish voorby, maar gelyktijdig stopte Derksen en stak zijn hand op. Hy had namelijk geconstateerd, dat zijn zadel een tikje los zat. Het protest werd echter niet aanvaard. Er was thans volop spanning voor de nood zakelijke beslissing. Astolfi moest voor dezen rit aan den kop vertrekken en Derksen volgde hem op ongeveer drie lengten en wachtte zoolang tot Astolfi het initiatief nam. Derksen mocht dit doen, want thans zou blijken, dat de Nederlan der inderdaad de sterkste was. Veruit de sterkste. In zuiveren stijl trok Derksen zich op den wan hopig zwoegenden Astolfi en won zooals hij wilde. Derksen maakte in dezen laatsten rit een tijd van 12 s. Ook Van Vliet op dreef. Bij de profs werden dè halve finales gewonnen door Van Vliet en Scherens, respectievelijk tegen Gerardin en Richter In den kamp om de derde on vierde plaats werd Richter winnaar. In den eersten beslissingsrit tusschen van Vliet en Scherens kwam het tot een valpartij en het ongeluk was van ernstigen aard. Scherens was op 45 meter voor dc finish tot naast het achterwiel van v. Vliet ge naderd, toen hij by het nerveuze geruk in den cindsprong van Vliet aanreed. Beiden smakten tegen de baan. Scherens was er het ergst aan toe en nadat men lang gewacht had op de uitspraak van den geneesheer, kwam eindelijk dc mededeeling, dat de fi nale tusschen van Vliet en Scherens uitge steld moest worden, waarschijnlijk tot Don derdag a.s. Scherens heeft o.a. vermoedelijk een duim gebroken. De jury besliste tevens," dat van Vliet verant woordelijk was voor dit ongeluk, zoodat men hem een boete van 1000 goudfranos oplegde. De toe schouwers op dat deel der tribune waar men het beste de toedracht van het ongeluk beoordeelen kon, reageerden op deze straf voor van Vliet met heftig gefluit. Verdere resultaten waren gisteren: Kampioenschap-achtervolging, le serie: 1. Klink (Nederland» tijd 6 min. 20 3/5 sec., gem. snelheid 47.394 K.M.; 2. Hill (Enge land) op circa 125 meter. Hill nam in de twee eerste ronden een voorsprong van plus minus 20 meter, doeh één kilometer verder had onze landgenoot dezen achterstand ingehaald. Klink had geen moeite om op solide wyze te zegevie ren. 2e serie: 1. Aimar (Frankrijk) 6 m. 261/5 s., gem. snelheid 46.608 KM.; 2. Litschi (Zwitser land) op circa 75 meter. 3es erie: 1. Somers «België) 6 m. 23J/5 scc.. gem. snelheid 46.973 KM.; 2. Öoffmarm (Duitsch land) op circa 40 meter. 4e serie: 1. Battestni (Jtalie) 6 qi. 2$ s., snelheid 46.997 K.-Mf; 2. JtecóbSen op 10 meter. Kampioenschap stayers: 3e serie: 1. Sévergnini ltl6.16; 2. Bosiand.op.? ronden; 3. Michaux op 4 rónden; 4. Watattet op' 7 ronden. VOETBAL. Een nuttige oefenwedstrijd. De wedstrijd U.V.S.-Neptunus heeft gisteren met het fraaie zomerweer, slechts matige belang stelling naar den Wassenaarsche weg kunnen trekken. Toch was de wedstrijd qua oefenmatch, een strijd dus waarin wij de spanning van den competitie-wedstrijd missen, het aankijken vol komen waard. UVS speelde met een drietal invallers. Mid- voor Van Leeuwen was verhinderd. Op diens plaats speelde P. Kantebeen. terwyl Fasel de rechtsbinnenplaats innam. Platteel completeerde de halflinie op de plaats van Regeer en op de rechtsbackplaats debuteerde de vroegere D.S.O.- back Lelieveld, wiens rustig en tactvol optreden wel opviel. Nagenoeg den geheelen wedstryd had de thuis club in het veld het beste van het spel, hetgeen de voorhoede echter zonder bepaald schotloos te zijn. of slecht te spelen, niet in een voldoende aantal doelpunten wist uit te drukken. Neptunus. dat het meer van snelle en gevaar lijke uitvallen moest hebben, had wat meer geluk Van den aftrap af knalde de Neptunus links binnen Van Spaandonk in de eerste minuut den bal reeds in de U.V.S.-touwen, 01. Direct daar op nam U.V.S. den aanval over en zy hield ge- ruimen tijd het spel vrijwel in handen. In die periode werd door halflinie en voorhoede van In het gebouw „Excelsior" te Den Haag heeft de Kon. Ncderlandsche Voetbalbond gisteren onder voorzitterschap van dr. D. J. van Pr«x)ye zyn algemeene bondsvergadering gehouden. Dr. van Prooye deelde in zyn openingswoord mede. dat de begrooting eenlgszins verstoord is door het niet doorgaan van den wedstrijd Ne derland—Duitschland. Biyven de tyden nor maal. dan heeft dit echter geen verdere gevol gen, doch wordt de internationale situatie cri- tiek dan zal de bond noodmaatregelen moeten nemen ten aanzien van de Interland-wedstrij den en de competitie. Wat het 50-jarlg jubileum betreft, deelde de voorzitter mede. dat in 1914 het 25-jarig wegens de abnormale tydsomstandigheden niet is ge vierd. Voor de viering van het 50-jarig jubileum zijn thans reeds voorbereidingen getroffen. Mochten de tydsomstandigheden weer geen uitgebreide viering ver<x>rloven, dan zal de bond dit jubileum op zeer eenvoudige wyze herden ken en wel door de uitgave van een Jubileum- Nadat vervolgens de notulen van de vorige bondsvergadering en het jaarverslag 1938/39 waren goedgekeurd, werden tot leden van de financieele commissie by acclamatie herkozen de heeren L. F. H. Dirkzwager. Ch. Hamburg, C. H. Poen. A. L. M. Schroder en H. B. Verbeek. Tot leden van de commissie van beroep wer den gekozen de heeren dr. C. Spoelder, mr. E. J. Bulder, N. J. de Groot. J. Schuitemaker en J. H. van den Bosch. De voorzitter bracht het af tredend lid dey heer J. E. de Man. dank voor hetgeen hy voor den bond in deze commissie heeft gedaan. Als plaatsvervangend lid werd by acclamatie herkozen de heer H. P. J. Kole Sr. Nadat de voorl<x»pige begrooting voor het jaar 1939—1940 was goedgekeurd, was het voorstel tot afschaffing van de promotie-degradatiewed strijden aan de orde. Een der voorstellers, de heer A. de Bruyne, legde eerst een verklaring af, dat hy het voor stel medeonderteekend had uit een „sportieve geste", doch dat hij tegen het voorstel zou stemmen. De heer Galavazi zeide daarna, dat hij er zeker van was, dat op den duur de Nederlandsche voetbalwereld ervan overtuigd zou zijn, dat afschaffing van de promotie- degratie-wedstrijden juister is. Spr. lichtte en kele argumenten tegen deze wedstryden toe. De heer Galavazi meende, dat de zwakke clubs alleen belang hebben by de promotie-degrada tie wedstryden, maar dat het belang van den bond juist tegengesteld is. De heer M. J. Kool haas. namens alle eerste klassers sprekend, zei- de door den vorigen spreker allerminst over tuigd te zyn. Het standpunt van alle eerste klassers is unaniem: tegen het voorstel. De heer Koolhaas somde eenige tegen-motieven op. Het argument: „promotie-degradatiewedstrij den zyn „knokwedstrijden" zal evenzeer gelden voor de laatste competitie-wedstrijden van het seizoen, als de promotie-degradatiewedstrijden worden afgeschaft. De remedie hiertegen is: sportieve opvoeding en dat geldt voor alle wed strijden. Overigens zyn er tal van zeer sportieve pro- motie-degradatle-wedstryden gespeeld, waar voor spr. hulde bracht aan de betreffende clubs. Hierna deelde de heer Van Prooye mede, dat ook hij het voorstel niet kon ondersteunen. Spr. adviseerde den toestand te laten zooals h« ls. Het voorstel werd ten slótte met 44 tegen 22 stemmen en een stem blanco verworpen. Het voorstel om aan art. 72 subs. 1 van het huishoudelyk reglement toe te voegen: „in de tweede klasse-afdeelingen worden geen reserve elf allen ingedeeld, en: reserve-elftallen, welke eventueel ingedeeld worden in de derde klasse, kunnen niet treden in rechten van den kam pioen". werd met algemeene stemmen aange nomen. Over het rapport inzake de verzekering van voetballers tegen ongevallen bij voetballen werd algemeene instemming en waardeering uitge sproken en hulde gebracht aan den heer K. J. J. Lotsy, die hiervoor zeer veel werk heeft verricht. Op verzoek van de vergadering van afd. 2 werd door Quick (den Haag) een motie inge diend, waar by werd verzocht alsnog Quick 2 te doen promoveeren. De vergadering sprak zich vrywel algemeen vóór deze motie uit en dr. van Prooye zegde toe, de kwestie op de meest welwillende wyze voor Quick te zullen behandelen. Aangenomen werd hierna het op verzoek van de vergadering van afdeellng 4 ingediende voor stel van de vereeniging „Eiland Boys" te Vlis- singen, luidende: De algemeene bepalingen ten aanzien der promotie- en degradatieregeling, te doen wyzi- gen als volgt: „Indien in een afdeellng de eerste plaats wordt bezet door een niet voor promotie in aanmerking "komend elftal, of een elftal, dat niet aan de promotiewedstrijden wenscht deel te nemen, om voor het bondsbestuur aanvaard bare redenen, komt van die afdeellng het eerst- geplaatste, zelfstandige elftal voor promotie ln aanmerking". Hierbij werd aanvaard het amen dement van den heer Schindeler luidende: „indien no. 1 in een afdeellng niet het recht heeft aan promotiewedstrijden deel te nemen, dan krijgt no. 2 dat recht. In alle andere ge vallen kan no. 2 in aanmerking komen. Op verzoek van de vergadering van afd. 5 werd voorgesteld de door de N.E.V. aldaar ingediende motie, luidende: „1. De wedstrijden om den Nederland- schen voetbalbeker volledig in eere te her stellen door daarvoor maandelijks één Zon dag beschikbaar te stellen; 2. de daarvoor noodige Zondagen te vin den, mede door beperking van het aantal radio-uitzendingen van interlandwedstrij den". Het voorstel van den heer M. J. Kool haas, die deze motie toelichtte, om een commissie in te stellen om te onderzoeken, hoe deze bekerwedstrijden aantrekkelijker kunnen worden gemaakt, werd met vrijwel algemeene stemmen aangenomen. Het bestuur zal deze commissie op de eerst volgende bestuursvergadering benoemen. By de rondvraag vroeg o..m. de heer De Jager of het mogeiyk is competitiewedstrijden uit te stellen, indien lagere elftallen zoodanig ver zwakt zyn, doordat spelers zich in militairen dienst bevinden, dat geen juiste krachtmeting kan plaats hebben. Spr. stelde voor een commissie in het leven te roepen om hiernaar een onderzoek in te stellen. De heer Koolhaas sloot zich by dezen spre ker aan, doch wilde deze maatregelen uitge breid zien tot alle gevallen, waarin spelers ten gevolge van den internationalen toestand ver hinderd zijn te spelen (radio-telegrafisten e.d.). De heer Moorman antwoordde namens het bondsbestuur, dat sinds April een en ander reeds de aandacht der militaire autoriteiten heeft. Wat nu den huldigen toestand betreft, zeide spr. dat by mobilisatie natuuriyk alles op zyn kop staat. De voor-mobilisatie is niet een toestand, die lang blyft, zjj lost zich op in mobilisatie of dé-mobilisatie. Spr. wilde daarom den toestand nog even aankijken en, zoo de voormobilisatie langer mocht biyven, zoo noodig spoed-maatrege len treffen. De heer Homan drong er op aan de bepaling, dat scheidsrechters op 45-jarigen leeftyd van hun functie ontheven worden, zeer soepel toe te passen, daar er nog zeer veel uitstekende scheidsrechters boven dien leeftyd zyn. De voorzitter wilde dit aan het beleid van de scheidsrechterscommissie over laten. Hierna sloot dr. van Prooye onder dankzeg ging aan de aanwezigen de vergadering. U.V.S. vaak uitstekend voetbal vertoond. De doel punten echter bleven uit. Elke aanval, hoe goed vaak ook opgezet, liep door naast schieten of krachtig verdedigen van de tegenparty op niets uit. Kantebeen, Van Weerlee. Oosterom.ieder pro beerde het op zyn beurthet doelpunt zat doch bleef in de lucht. Inmiddels ondernam Neptunus af en toe ge vaarlijke uitvallen, waarmede de U.V.S. verdedi ging voorlooplg raad wist, doeh die de thuisclub tenslotte toch noodlottig werden. Bij een van die snelle uitvallen toch zag Den Daas geen anderen uitweg dan terug te spelen op eigen doel, waarin de bal. buiten bereik van Kramp. verdween.O2. Met dezen onfortuiniyken stand werd gedraaid. De tweede helft was aanvankelijk weer voor de Leidenaren. die er alles opzetten om den achter stand te verkleinen, hetgeen eerst na een kwar tier van overwicht gelukte, toen het goede U.V.S. - spel uit een door Weerlee keurig aangegeven bal met een fraai doelpunt door Oosterom werd be loond. Het spel werd nu wat meer fanatiek. U.V.S. streed voor den gelijkmaker en zette er alles op. Reeds telde wy een tweede U.V.S. doel punt, doch op onverklaarbare wijze rolde Neptu nus er. ondanks herhaaldelyk inschieten van meerdere U.V.S. spelers, door Het spel kreeg nu een gelyk opgaand karakter, waarbij geen der partijen meer wist te doelpunten. Neptunus ging alzoo in dezen nuttigen oefen wedstrijd met een 21 zege stryken. DE LEIDSCHE DOELMAN IN TOPVORM. De voormobilisatie speelde zoowel gastheeren als gasten parten. A.S.C. kwam uit met invallers voor Secrève. Mooten en Abrahams: Alphen miste Van der Woensel. De Jong en A. Windhorst De vacante plaatsen werden aan A.S.C.-zyde ingenomen door Keereweer. Rietbergen en Aniba bij Alphen door Ram. Schellingerhout en een broer van Windhorst. Ondanks beider onvolle digheid en de voor voetbal nog weinig geschikte temperatuur is het een aardige wedstryd ge worden. waarin beide ploegen goed tegen elkaar waren opgewassen. Alphen was aanvankelyk in de meerderheid, maar Jaquet bleek al direct in uitstekenden vorm en maakte eenige goede sho- ten onschadelijk. De nieuwe rood-zwart midvoor J. van Nierop kreeg kort na het begin een goede scoringskans, doch hy schoot het leer recht in de veilige handen van Britsemmer. Aan de andere zijde ondervond de Alphen-voorhoede, dat Vrou we Fortuna zich dezen middag in het rood zwart gehuld had: het doel der Leidenaars ontkwam eenige malen op wonderbaarlyke wyze aan een doorboring. Gaandeweg kwam ASC er beter in. doch de meeste aanvallen strandden op buitenspel. 8 mi nuten voor het verstryken der eerste speelhelft plaatste van der LuyJ. tactisch naar den vry- staanden Nijeboer. die onhoudbaar doelpuntte. Twee minuten later ontstond een scrimmage voor het Alphendoel na een door Van Hoven goed ge nomen hoekschop, waaruit Van Nierop hard in schoot (20) Na de thee ondernamen de Rijnlanders direct een serie aanvallen, maai- Jaquet hield er alles uit en was niet te passeeren. In de Leidsche voor hoeden waren Van Nierop en Nyeboer weer zeer actief en na een half uur profiteerde laatstgenoemde van een misverstand tusschen Britsemmer en Mulder door het derde doelpunt voor ASC te scoren. Hoezeer de gasten zich ook inspanden om al thans de eer te redden, Jaquet en Fortuna ge doogden het niet en zoo kwam het einde van dezen aani,rekkelyken kamp met een verdiende doch geflatteerde 30 overwinning van ASC. QUICK BOYS—A.S.C. Om den Fr. v. d. Mey-beker. De Katwykers maakten een uitstekend begin door de beide, voor Zaterdag 1.1. vastgestelde wedstryden te winnen. Vooral de overwinning van de adspiranten was een verrassing te noe men. Zy stonden aanvankelyk met 20 achter! De uitslagen luidden: Quick B. IV—A.S.C. V: 5—1. Quick B adsp.—A.S.C.-adsp.: 53. Zoodat Quick Boys van de volgende wed stryden er nog slechts één behoeft te winnen om het bezit van den „Van der Mey-beker" voor een jaar te continueeren Maandag. Dinsdag en Woensdag worden resp. gespeeld Q. B. H—A.S.C. H, Q.BJH -A.S.C. III en Q. B. IA.S.C. I, telkens om 7 uur. Verdere uitslag: C.N.V. n—Quick Boys V; 0—5. SERIE-WEDSTRIJDEN D.V.S. D.V.S. I—L.D.W.S. I 4—5. Ondanks de hooge temperatuur, wist L.DW.S. een frisch en flot spel te ontplooien. Zy had spoedig succes toen in de D.V.S. achterhoede een misverstand ontstond. Nadat de gelijkmaker door D.V.S. gescoord was nam L.D.W.S. het spel in handen waartegen D. V.S. het te lauw opnam. L.D.W.S. verhoogde haar score tot een 41 voorsprong, waarmede «je rust inging. Na de pauze weerde D.V.S. zich wat beter, en liep zoo hun achterstand met 43 in. Beide par tyen wisten nog eenmaal het net te vinden, zoodat L.D.W.S. verdiend met 54 won. Sportman ILugdunum II 5—3. Nadat de rust was ingegaan met een 2—1 ach terstand maakte Sportman met een strafschop gelijk. Hierna kreeg haar midvoor er zooveel zin in dat hy er nog 3 doelpunten aan wist toe te voe gen. waartegen Lugdunum eenmaal scoorde. HET ZILVEREN BAL-TOURNOOI. De uitslagen van de gisteren te Rotterdam gespeelde wedstryden om den Zilveren Bal lui den: C.V.V.Quick 15; H.V.V.Overmaas 00 (gewonnen door Overmaas met straf schoppen); Willem 2—B.V.V. 1—0; S.VV Hermes D.V.S. 3—0; N.E.C.—A.D.O. 1—3 He racles—Sparta 1—0. HET AROL-BEKER-TOURNOOI. De uitslagen van de gisteren te Amsterdam gespeelde wedstryden om den Arol beker lui den: Zeeburgia—D.W.V. 3—0, H.B.S.—AJP.C. 5—3. D.W.S.—H.F.C. 1—0, A.G.O.V.V.—P S.V. 0—1.

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 9