STADSNIEUWS Stadhuistoren ontvangt zijn carillon LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 28 Augustus 1939 NAGEKOMEN BERICHTEN Gemeenteraad van Leiden Luchtbescherming Uitdeeling van haring en wittebrood Lectuur voor de militairen gevraagd Sluiting van Leidsche Musea Binnenland Spoorwegongeval bij Amsterdam Buitenland Benzine in Zwitserland Stadsnieuws KOG meer vrijwilligers voor de brandweer gevraagd. De Zaterdag geplaatste oproep voor vrijwilligers bij de luchtbcschermings- brandweer heeft tot resultaat gehad, dat zich ongeveer zeventig personen san het secretariaat, Rapenburg 9, hebben opgegeven. Dit aantal, gevoegd bij hen, die reeds rijn opgeleid, is evenwel bij lange na niet genoeg om over de geheele stad een goed-functionnrrrenden dienst te organiseeren. Er worden dus nog meer vrijwilligers gevraagd. Blijkbaar heeft bij sommigen de mee- r.ing post gevat, dat men zich, door als lid tot de N.V.L. toe te treden, automatisch als vrijwilliger heeft aangemeld. Dit ls evenwel niet het geval! Met na druk zij er ook op gewezen, dat aan het vrijwtlllgerschap geen contributie is ver bonden en dat de opleiding geheel kos teloos geschiedt. Het secretariaat ls gaarne bereid aan de besturen van buurt- en woningbouw- vereenlgingen, die belang stellen in de or ganisatie van een wijk-luchtbeschermlngs- dienst alle gewenschte inlichtingen te ver strekken, rnlts de wensch daartoe schrifte lijk aan het adres Rapenburg 9 wordt ken baar gemaakt. ■n CURSUS E.h.b.O. De directeur van den Luchtbeschermlngs- Geneeskundigen D enst roept op mannen en vrouwen van den leeftijd tusschen 40— 50 jaar om deel te neinen aan den cursus EHBO. en deelt tevens mede, dat hij den cursus EHBO op Vrijdag 1 September as. hervat. Schriftelijk aanmelden aan het secretaraat van de Ned. Ver. voor Lucht- bescherm'ng den heer D. C. Kok, Rapen burg no. 9. slechts 1243 gegadigden. Zaterdag heeft de 3 October-vereeniging de jaarlijksche Inschrijving gehouden voor de uitdeeling van haring en wittebrood Er gaven zich dit jaar slechts 1243 personen op tegen 2100 het vorige jaar. In verband met de mobilisa tie, waardooi vele militairen in onze stad in diverse gebouwen 'jn gehuisvest, waar, vooral in de avonduren, elke vorm van ontspanning ontbreekt, richten wij tot de burgerij het verzoek voor deze milit?"~en lectuur, zoowel boeken als tijdschriften, beschikbaar te ste" De garnizoenscommandant, overste H. D. Buurman, wiens volledige instemmine dit plan heeft, heeft he Garnizr bu reau in de Rembrandtstraat aariewezen als centraal punt, waar deze lectuur kan worden bezorgd. Wij spreken de hoop uit, dat door aan dezen oproep gevJg te geven, het hunne zullen bijdragen om het gedwongen verblijf der militai ren zooveel mogelijk te veraan genamen. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter Kermis /au oeiangneubenaen, dat, In verband met de in beslagneming voor militaire doeleinden van schoolgebou wen, voorloopig geen onderwijs kan worden gegeven aan de volgende openbare scholen: Opl.school voor U.L.O. aan de Langebrug A Idem aan de Langebrug B. Idem aan de Drie Octoberstraat. Idem aan den Maresingel. Idem aan den Rijnsburgersingel. O. L. School aan het Schuttersveld. Idem aan de Kaverstraat. Idem aan de Paul Krugerstraat. Idem aan de Zuidsingel A Idem aan de Zuldsingel B Idem aan de Medusastraat A. Idem aan de Medusastraat B. Idem aan de Boommarkt (voorh. Vrou wenkerkhof.) Bewaarschool aan het Elisabethshof. Bewaarschool aan de Gortestraat. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgeme&ster. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 28 Augustus 1939. 5432 in verband met den internationalen toestand. In verband met den gespannen inter nationalen toestand söijn de directies van verschillende musea hier ter stede ertoe overgegaan deze inrichtingen tot nader order voor het publiek te sluiten. Het zijn het Stedelijk Museum ,,de Lakenhal", het Rijksmuseum voor Vol kenkunde, het Rijksmuseum van Oud heden en het Adademisnh Historisch Museum. In al deze musea zijn uitgebreide maatregelen genomen om de voor naamste kunstschatten met behulp van bekistingen en zandzakken te bescher men. terwijl verschillende voorwerpen naar een veiliger schuilplaats zijn over gebracht. De Rijksmusea voor Geologie en Mi neralogie en voor Natuurlijke Historie blijven, althans voorloopig, geopend. wat het ned. roode kruis doet. Naar aanleiding van den oproep tot steun jan het Nederlandsche Roode Kruis. „afd. Rijnland" door het volgen van een cursus jot opleiding van helpster bij het Roode Kruis, lijkt het ons dienstig nog eens te JUzen op het doel. dat het Ned. Roode Kruis zich heeft gesteld. Dit omvat in tijd van vrede het geven van cursussen in E. H. K O.; de opleiding van transportcolonnes Keval van rampen en voor andere gele genheden, waarbij voor transport moet wor den gezorgd: de plaatsing van verband- jrommels op diverse gevaarlijke plaatsen: net onderhouden van een bloedtransfusie dienst om van zwakke personen, die anders *en gronde zouden gaan de levenskansen te vergrooten. In dreigenden oorlogstoestand: de opleiding van helpsters, die hulp kunnen verieenen in ziekenhuizen en hulpzieken- uuizen en het inrichten van hulpziekenhui- Het geheele streven vai het Roode bhi en .vanzel*cPrekend ook van de afd. Kijnlr.nd is: menschelijk leed verzachten en zoo mogelijk, opheffen. Voorwaar een mooi "reven, waaraan ieder zijn medewerking jen volle kan verieenen en waartoe eigen- djk geen opwekking noodig moest zijn. SPEELTUINVER. „OOSTERKWARTIER". Viering van het 10-jarig bestaan. Onder groote belangstelling heeft Zater- ™8middag en -avond de speeltuinvereeni- „Oosterkwartjer" op feestelijke wijze ""jr 10-jarig bestaan herdacht Alvorens de spelen in den tuin een aan- 'tag namen, trok een lange kleurige kin- osrstoet, waarvan velen geestig gecosta- ®eerd, 0p fraai versierde autopeds en an- JKe voertuigen door de straten van het Moikwartier en den Lagen Rijndijk. Ben a?to met muziek ging den optocht vooraf ™gaf vroolijke wijsjes ten beste. Na terug- winst in den tuin riep de voorzitter van tolt de he€r VUlbrief allen een hartelijk "'kom toe, inzonderheid het bestuur van Wonlngbouwver. „De Eendracht" en de JJhegenwoordigers der specltulnvereeni- ragen Wester-, Noorder- en Zuiderkwar tier, de Leidsche speeltulnfederatle en de winkeliersvereniging Lage Rijndijk. Het deed spr. genoegen, dat er zooveel belangstelling voor het speeltuinwerk be staat en hij hoopte dat dit in de toekomst zoo moge blijven. Tijdens de receptie was duidelijk gebleken, dat „O.K." In die 10 jaren zeer nuttig werk heeft verricht Daarna voerde de voorzitter van de Jubi leumcommissie, de heer Van Egmond nog het woord, die meedeelde, dat dank zij de medewerking der leden en andere belang stellenden, een fonds is gesticht voor ver nieuwing en verbetering van het speeltuin materiaal en de inrichting van een kleuter tuin. zoodat de kleintjes daar voortaan, zonder aan het gevaar van den weg bloot te staan, kunnen spelen. In verband met de vele werkzaamheden welke de penntog- meesteresse van het Jubileumfonds mevr. de Graaff heeft verricht, bood spr. haar een fraai bloemstuk aan. Nadat spr. allen een prettigen middag had toegewenscht, namen de spelen een aanvang. Na een korte pauze, waarin ver- verschingen werden rondgediend, en de kinderen in grabbeltonnen hun geluk moohten beproeven, werd nog een aantal aardige spelen gedaan. De prijzoen werden als volgt gewonnen: Blokjesrapen (jongensi 1ste prijs Daan Arnoldus: 2de prijs Bert Koreman. Idem (meisjes) 1ste prijs Cobl Meyers; 2de prijs Ann! Hannoo Hindernlsloopen (Jongens) 1ste prijs Joop Gordijn; 2de prijs Piet Hillebrand. Idem (meisjes) 1ste prijs Annie Sleohtenhorst; 2de prijs Cobl Onderwater. Evenwichtspel (meisjes) 1ste prijs Trien Develing; 2de prijs Rie v. d. Veer Vlagsteken (Jongensl 1ste prijs O. Spieren burg; 2de prijs Gerrit Schimmel. Idem (meisjes) 1ste prijs Rle Ouwerkerk; 2de prijs Mlentje de Roo. Zakloopen (jongens) 1ste prijs Koos Brands; 2de prijs Gerard de Jonge. Blokloopen (meisjes 1ste prijs Janny Deve ling; 2de prijs Marle Hanno Eierloopen (jongens) 1ste prijs Plet Sjar- dln; 2de prijs Bert Bergman. Idem (meis jes) 1ste prijs Tootje Zirkzee: 2de prijs Cobl Fillppo. Balwerpen (jongens) 1ste prijs Henk Oop; 2de prijs Piet Pardon. Wasehophangen (meisjes) 1ste prijs Wllly Wiggers; 2de prijs Beb Penseel. Vroolijke keuken (Jongens) 1ste prijs Plet Schaft; 2de prijs Arle Spierenburg. Stoelendans (meisjes) 1ste prijs Truus Arts; 2de prijs Greta Hensen. Touwtrekken (jongens) 1ste prijs Piet Driessen: 2de prijs Adriaan Leunering. De uitreiking zal plaats hebben op Woensdagavond as. in den speeltuin tus schen 6 en 7 uur. De prijzen van den optocht werden als volgt gewonnen Versierde poppenwagens Beb Schimmel 26 p. 1ste prils. Rie Leunering 26 p. idem Versierde steps Annie van Egmond 29 p. lste prijs; Jan v. d. Klauw 19 p. 2de prijs; Cor Jongepier 19 p. idem. Groepen Geertruida Arbouw 23 p. lste prijs; Arle Rietkerken 22 p. 2de prijs Geestigste costuums Bram van Tongeren 18 p. lste prijs; Tim van Tongeren 18 p. Idem. Alle andere deelnemers kregen een troost prijs 's Avonds om 7 uur werd voor de ouders en andere belangstellenden In den fraai verlichten tuin een avondfeest gegeven, waarbij verscheidene spelen werden ge daan, terwijl de diverse attracties zooals „Jaapje Rikketik" ed. veel aftrek hadden. Verschillende firma's ln het Koolkwartier hadden hiervoor prijzen beschikbaar ge steld. Gisteravond ls de 43-jarige los werk man G. J., wonende ln de Prinsenstraat op den Heerensingel met zijn rijwiel ge vallen, waarbij hu zijn rechterenkel brak. De Eerste Hulpd'enst vervoerde het slachtoffer naar het Academisch Zieken huis. In de Stedelijke Werkinrichting zijn n de afgeloopen week opgenomen: Maan dag 21 Aug 42; Dinsdag 22 Aug. 43; Woens dag 23 Aug 43; Donderdag 34 Aug. 42 Vrijdag 25 Aug. 42; Zaterdag 26 Aug. 42. Totaal 254 personen. Hedenmiddag arriveerden op het Stadhuis-terrein de klokken, die eerlang het Stad huiscarillon zullen vormen. Het is ongeveer anderhalf jaar geleden, dat wij een dergelijke foto plaatsten van de oude klokken, welke per vrachtauto naar de gieterij van Bergen te HeUlgerlee werden overgebracht om daar gesmolten en op nieuw gegoten te worden. Thans zijn ze als herboren en „ln beet'ren staat hersteld" ln de Sleutelstad terugegkeerd. ALLEEN MATERIEELE SCHADE. Om tien minuten voor half zeven van morgen is bij Amsterdam op de nieuwe hoo- ge spoorbaan tusschen Duivendrecht en het Amstelstation ongeveer 200 meter voorbij het viaduct over den rijksstrar weg, een spoorwegongeluk gebeurd, waarbij aanzien lijke materieele schade is aangericht, doch waarbij gelukkig geen persoonlijke ongeluk ken zijn voorkomen. Een grindtrein. be staande uit 42 wagons, kwam uit de rich ting Utrecht en is op een stilstaanden ma- terieeltreln gereden. Van den stilstaanden trein werden de achterste wagons, waarop de zware jumbo stootte, geheel versohnterd. De daarop volgende wagens werd uit de rail gelicht en viel, gcdee.telijk in elkaar gedrukt, van de helling van den dijk af, waar de wagon ongeveer in het midden bier" liggen. De twee volgende wagens van den stilstaanden .rein werden zwaar be schadigd en derailleerden. Ook de grind trein geraakte in het ongercede. Het truck- stel van de locomotief ontspoorde. De drie zware grindwagens achter de locomotief blev.n ln de .ails, doch de drie wagens, die daarop volgden, ontspoorden. De mid delste ..i de drie kwam vrijwel dwars op de baan te staan, zoodat ook het tweede spoor versperd werd. De beide sporen, die op dezen nieuwen spoordijk liggen, worden thans nog uitslui tend gebruikt voor het vervoer van mate rieel en zand en grind voor den bouw van de nieuwe spoorwegwerken. Het gewone goe derenvervoer, noch het passagiersvervoer hebben dus door dit déraillement stagnatie. De machinist van den zandtrein vertelde ons, dat hij met een snelheid van ongeveer 25 K.M. reed. Het mistte vanmorgen zwaar, en dikke mistbanken, die over den spoordijk hingen, b'lemmerden het uitzicht. Plotse ling zag de machinist op een afstand van ongeveer 25 M. den stilstaanden goederen trein ip zijn spoor staan. Deze stilstaande trein stond nog voor het voorsignaal zoodat hij niet gewaarschuwd was. dat de lijn niet vrij was, Hij verloor geen oogenblik zijn te genwoordlgheid van geest en hij remde met volle kracht. Dit kon echter niet vernindr- ren dat de zware grindtrein, die in toaal ruim 1000 ton weegt, met een zwaren slag tegen den goederentrein botste. De slag werd ver in den omtrek gehoord en alar meerde de arbeiders bij het Amstelstation. De machinist en de stoker, de op de jumbo dienst deden, kwamen er met den schrik af, evenals de conducteur, die op zijn wai htpost in den achtersten wagon van den grindticin zat. De stilstaande goederentrein was ge deeltelijk geladen met tegeLs. Het oprui- mingswerk zal nog geruimen tijd ln beslag nemen. ontheffing winkelsluitingswet voor militaire overheid. Naar men ons mededeelt hebben Burge meester en Wethouders dezer gemeente be sloten met ingang van heden gedurende den tijd, dat ingevolge buitengewone oproe- pig dlenstplichtlngen onder de wapenen zijn, ontheffing te verieenen: a. van het bepaalde in de artikelen 2, 4 en 5 der Winkelsluitingswet 1930, voor wat betreft den verkoop van voor werpen en stoffen aan de militaire overheid h van het bepaalde ln artikel 2, onder j b van genoemde wet, tot des avonds 10 uur, voor wat betreft den verkoop van voorwerpen en stoffen, ter voor ziening in eigen behoefte, aan mili tairen, behoorende tot onderdeden van de weermacht, opgeroepen ter verzekering van de uitwendige veilig heid des lands. gebed voor den vrede. in alle kerken hier ter stede ls gisteren De Zwitsersche bondsraad heeft een decreet afgekondigd, waarbij allen vreem delingen die met motorrijtuigen Zwitser land verlaten wordt verboden meer dan tien liter benzine mee te nemen. door de voorgangers voor beden. den vrede ge- verbod van alcohol. Met ingang van morgen. Met ingang van morgen heeft de burge meester besloten tot nader aankondiging te verbieden den verkoop en het verstrekken van sterken drank en van zwak alcoholi- schen drank in de inrichtingen waarvoor een der in art. 1 der Drankwet omschreven vergunning of een in dit artikel omschre ven verlo' A geldt. Bij Kon. Besluit van 25 Aug. is be noemd en aangesteld bij het reserve-per soneel der landmacht tot reserve-majoor (Zitting van hedenmiddag) De Raad vergaderde ditmaal niet in het Nutsgebouw, doch ln den tentoonstellings zaal van de Lakenhal. Voorzitter de burgemeester, mr. A. van de Sande Bakhuyzen. Afwezig met kennisge ving de heer Beekenkamp. De notulen der vorige zitting werden goedgekeurd. Aan de orde is de agenda. Ie. Beëediging en installatie van het nieuw benoemde raadslid, den heer C. Koekebakker. De heer Koekebakker wordt binnengeleid en legt ln handen van den voorzitter de vereischte beloften af De VOORZITTER herdenkt vervolgens, terwijl allen zich van hun zetels verheffen, de geboorte van H.K.H. Prinses Irene ln de volgende bewoordingen: Herdenking geboorte Prinses Irene. Opnieuw heeft alom in den Lande de ge- ooorte van Prinses Irene Emma Elisabeth groote vreugde en dankbaarheid gewekt. Ook namens den Raad gaven wij daaraan uitdrukking. Doch laat ons het ook hier nog eens uitspreken hoezeer wij deelen in de vreugde, die dit bracht in het Koninklijk Gezin èn bij de ouders èn bij Haar, die Haar hoogste vreugde vindt in het geluk Harer kinderen. Moge Prinses Irene onder Gods zegen op groeien naai' het voorbeeld harer lieve Moe der en Grootmoeder tot een door ons Volk op de handen gedragen Oranjetelg. De liefde en toewijding van de Leidsche bevolking zij ook deze jongste Oranje toe gezegd. Onder de ingekomen stukken bevindt zich een aantal missives van Ged. Staten, houdende goedkeuring van genomen raads besluiten. 2e Voorstel tot het overplaatsen van een tweetal leerkrachten aan O.L. scholen. (129) Conform besloten. 3e Praeadvies op het verzoek van J. Tul leners om ontslag als leeraar in de han delswetenschappen aan de Hoogere Bur gerschool met vijf-jarigen cursus. (130) Conform besloten 4e. Praeadvies op het verzoek van J. He ringa om ontslag als lid van het bestuur der Stedelijke Werkinrichting. (131) Conform besloten. 5e. Voorstel inzake het aangaan van kas- geldleeningen gedurende het vierde kwar taal 1939 (132) Conform besloten. 6e. Voorstel tot het wijzigen van de met de provincie Z.-Holland d.d. 17 Juni/6 Au gustus 1929 gesloten overeenkomst inzake vergoeding voor onbezette plaatsen in de gestichten ..Endegeest" en ..Voorgeest". (133) Conform besloten 7e. Voorstel tot het aankoopen van een strook grond nabij de Trompstraat, ten behoeve van de Stedelijke Fabrieken van Gas en Electricteit. (134) Conform besloten. 8e Voorstel inzake het voorloopig vast stellen van de bedragen, bedoeld in art 55 ter der Lager Onderwijswet 1920, en in zake het vaststellen van de exploitatie vergoeding voor de bijzondere lagere scho len, bedoeld in art. 101, van de vergoeding voor vakonderwijzers der bijzondere lagere scholen, bedoeld in art. 101 bis. en van de bijdrage in de kosten van het bijzonder vervolgonderwijs, bedoeld in art. 102 der genoemde wet, een en ander over het jaar 1938. (135) Conform besloten. 9e. Voorstel tot het verieenen van mede werking aan het bestuur van de Inrich ting van Liefdadigheid voor R.K., alhier, tot het aanschaffen van schoolmeubelen. leer- en hulpmiddelen ten behoeve van zijn bij het 4e reg. Infanterie de gepension- neerde lult.-kolonei H. M. C. van Dijk van het Kon. Ned. Indische leger. BIJ K. B. van 22 Augustus 1939 is met ingang van 1 September bij het departe ment van sociale zaken benoemd tot hoofd commies in vasten dienst J. van Ringen, administrateur van het Academisch Zie kenhuis alhier. school voor uitgebreid lager onderwijs aan de Haarlemmerstraat 34. en tot het vast stellen van den desbetreffenden begroo- tingsstaat. (136) Conform besloten. 10e. Voorstel tot het verieenen van mede werking aan het bestuur van het gesticht „De Voorzienigheid", alhier, tot het aan schaffen van leer- en hulpmiddelen ten behoeve van zijn school voor uitgebreid lager onderwijs aan het Levendaal en tot het vaststellen van den desbetreffenden beprootingsstaat. (137) Conform besloten. 11e. Voorstel tot het toekennen aan het bestuur van het gesticht „De Voorzienig heid", alhier, van een vergoeding als be doeld in art 84 der Lager Onderwijswet 1920 voor het aanschaffen van leer- en hulpmiddelen ten behoeve van zijn school voor gewoon lager onderwijs aan de Krau- welsteeg 8. (138) De heer GROENEVELD meent dat dit verzoek niet voldoet aan de te stellen eischen. Het vraagt gelden voor uitbreiding van het huishoudonderwijs, waarmede het bestuur z.i, te ver gaat. Ook verklaart spr. zich tegen de aanschaffing van trapnaai- machines. die de kinderen in hun huishou ding ook niet zullen aantreffen. Laat men in ieder geval dus handnaaimachines nemen. Onderricht in het strijken behoort z.i. op de lagere school niet thuis. Waarom dan ook geen kooklessen? Als alle scholen dit vragen, kost het de gemeente veel geld. Bovendien is strijken te zwaar werk voor kinderen van dezen leeftijd. Dit alles be hoort tot het nijverheidsonderwijs. De heer ELKERBOUT sluit zich in hoofd zaak bij dit betoog aan Ook hij oordeelt trapmachines onpract'sch De heer DE REEDE zegt. dat het onder wijs bij de wet geregeld is. De inspecteur is de aangewezen instantie om te beoordee- len hoever het L O. kan gaan. Het school bestuur stelt Ir er zeer ruime e'schen, doch overschrijdt zi. de grenzen niet De heer MANDERS meent, dat de grens in onderling overleg van lager onderwijs en nijverheidsonderwijs moet worden vastge steld De bezwaren van een trapmach'ne begrijpt spr niet, daar deze ook als hand- maclrne gebruikt kunnen worden. De voor- deelen zijn vele het prijsverschil is gering. Wethouder TEPE betoogt, dat het gebruik van handnaa machnes de normale eischen van het L.O. niet te boven gaat Ook spr. heeft de vraag, die de heeren Groeneveld en Eikerbout stellen bij zichzelf ln eersten aanleg gesteld. Hij heeft Z'ch terzake laten voorlichten en is tot de over taking gekomen, dat trapmachines voor- deelen bieden boven handmachines, welke laatste meer en meer in onbruik geraken, zooals hem van meerdere zijden is ver zekerd. Het prijsverschil is slechts f 15. dus niet van groot belang Dat de ouders zoo onverstandig zouden zijn om van de krach ten der kinderen misbruik te maken, ge looft spr. niet. De heer GROENEVELD handhaaft zijn bezwaren. Het voorstel wordt in stemming gebracht en met 1910 stemmen aangenomen. Tegen de SDAP. behalve de beide wet houders en de heer Vallen tgoed. 12e. Voorstel om in beginsel te bepalen, dat de leden (voorzitters) der vaste com missies van voorbereiding en van bijstand, zoomede, voor zoover mogelijk, van andere door de gemeente ingestelde commissies, voor vier Jaren zitting hebben. (139) Z.hat. goedgekeurd. 13e Voorstel tot het wijzigen van het raadsbesluit van 22 Mei 1939 Inzake het waarborgen van de rente en aflossing we gens een door derden aan de „Stichting tot werkverschaffing aan jeugdige werk- loozen ter verstrekking van woningen aan ouden van dagen" te Leiden, te verstrek ken leening. (140) Z-h-st. goedgekeurd. I4e. Voorstel tot het beschikbaar stellen van gelden voor de verbouwing van het perceel Zonneveldstrar t 15, o.in. ten be hoeve van de huisvesting van het bureau van den luchtbeschermingsdienst. (141) Z.hst. goedgekeurd. 15e. Voorstel tot het aankoopen van gronden gelegen in den Roodenburger- polder en van een perceel grond nabij de Van den Brandelerkade. tot het inbrengen van die gronden het gemeentelijk grond bedrijf en tot het vaststellen van de des betreffende begrootinesstaten. (142) Z.hst. goedgekeurd. (De zitting duurt voort).

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 7