Uit de Omstreken LEiDSCH DAGBLAD - Derde Blad Maandag 28 Augustus 1939 Officieele Crisispublicatie Internationale studenten- spelen te Monaco Europeesche roeikampioenschappen afgelast Het afscheid van pastoor P. Meijer JAN VOS OVERLEDEN. Te Dordrecht is plotseling op 51-jarigen leef tijd overleden Jan Vos. een der bekende oud- Voetbalinternationals van ons land. Jan Vos was de beLjnde voorhoedespeler van U.V.V., die meermalen voor het Nederlandsch elftal heeft gespeeld. Later vestigde Vos zich in Dordrecht, waar hij eenigen tijd voor DF.C. heeft gespeeld, voor welke club hij zich de laatste jaren zeer verdienstelijk heeft ge maakt als bestuurslid. Toevallig viel zijn beste tijd samen met Wout Buitenweg, welk samentreffen van deze beide spelers .U.V.V. en het Nederlandsch elftal prach tige successen heeft gebracht. Jan Vos. was nog steeds topscorer van het Nederl'andsche internationale voetbal. Tijdens het Olympisch voetbaltournooi-1912 te Stock holm maakte hij in den wedstrijd Nederland Finland (90) vijf doelpunten. Dit record werd slechts eenmaal geëvenaard nl. door Jan de Natris, die. eveneens in een Olympischen wed strijd (NederlandRoemenië 1924 Parijs) ook vijf doelpunten scoorde. Tel. LISSE I—RAPID A. C. (Antwerpen) 2—3. Goed samenspel der Belgen. Op het gemeentelijk sportterrein van de R.K. voetbalvereeniging Lisse werd een internationale wedstrijd gespeeld tusschen Rapid A. C. Ant werpen 1ste klasse Vlaamsche Katholieke Sport bond) en Lisse I. De Belgen, welke Zaterdag te Lisse arriveerden, werden door de Lisser sportvrienden in het ge bouw van den R. K. Volksbond verwelkomd, waarna des avonds een genoëgelijke bijeenkomst plaats vond. Onder vrij groote belangstelirig had gistermid dag de" wedstrijd plaats. Voor Lisse kwamen uit: doel Elzen; achter W. de Bruin en J. van Diest; midden Baak. Klauw en Sloot beek; Voor Van Rooien, v. Leeu wen. Bakker, Van Es en Berk. Alvorens de wedstrijd een aanvang nam, sprak de heer Eug. Mertes. voorziter van Rapid die mededeelde, dat dit de vijfde ontmoeting was tusschen beide elftallen, alzoo een jubileum match. Voorts wees hij er op den vrienschaps- band en noodigde hij Lisse voor het volgend jaar op een tegenbezoek in Antwerpen. Hij overhan digden aan den aanvoerder van Lisse een mooi souvenir, hetwelk met applaus werd begroet. De voorzitter van Lisse. de heer J. C. de Haan dankte in gloedvolle woorden voor deze attentie en bevestigde het tegenbezoek voor het volgend jaar. Hierna nam de wedstrijd een aanvang. Het begin was voor Rapid, welke begon met eenige gevaarlijke aanvallen, welke door de Lisse ach terhoede onschadelijk werden gemaakt. Ondanks de warmte kregen de toeschouwers een vlug spel te zien. waarbij vooral het goede samenspel en zuiver plaatsen der Belgen opviej. Het duurde dan ook niet lang voordat Rapid het eerste doel punt scoorde door den midvoor 01. Na opnieuw eenige aanvallen van Rapid, kreeg Van Es een goede kans. welke geen resultaat opleverde. Lisse kwam hierna enthousiast opzetten, de achter- spelers waren zelfs sterk opgedrongen, doch de Rapid achterhoede was in goe4en vorm. Hierdoor kwam het. dat de Antwerpsche voorhoede som wijlen gevaarlijk doorbrak en de Lisse doelman eenige lastige schoten te verwerken kreeg. Na 35 minuten ondernam Lisse een mooien aanval, waaruit van Es een juweel van een doelpunt scoorde, onhoudbaar voor den Belgischen doel man. 1—1. Direct hierop redde de Elzen door uit te loopen een zeker doelpunt. Vijf minuten Voor de rust loste van Rooyen vanaf den vleugel een schuin hard schot, dat via den paal in het doel verdween 21. In de tweede helft moest de Rapid doelman spoedig handelend optreden voor een fraaien kopbal van Es. Een buitenspel doelpunt van Ra pid werd geannuleerd, waarna de rechtsbuiten onfortuinlijk was. toen een hard schot tegen de lat ketste, wel ving de rechtsbuiten het leder op, doch de Lisse doelman redde schitterend. Uit een goede voorzet van Berk, kreeg H. Bak ker het leder vrij. doch deze miste de mooie kans Rapid werd geleidelijk sterker en de midvoor bracht de partijen op gelijken voet 2—2, De ver moeidheid deed zich hoe langer hoe meer gelden waardoor het tempo verslapte. Op gemakkelijke wijze wist de Rapid rechtsbinnen tenslotte het derde doelpunt te scoren 23. Wel deed Lisse nog eenige pogingen voor den gelijkmaker, doch de stand onderging geen ver andering meer. Het einde bracht alzoo Rapid een verdiende 3—2 overwinning, waardoor zij den grooten Wisselbeker wederom voor een jaar in haar bezit kreeg. Na eenige gezellige uurtjes doorgebracht te hebben in den RJC, Volksbond vertrokken de Belgen om ongeveer half negen naar hun land. E.B.O.H.—QUICK BOYS 0—5. Zaterdag maakte Q. B. een uitstapje naar Dordrecht tot het spelen van een wedstrijd tegen het, naar de 3de klasse gepromoveerde E.B.O.H., een flinke vereeniging, goed georga niseerd en met een goede accommodatie. Beide elftallen waren flink gehavend. Door militairen dienst misten de Katwijkers o.m. drie hunner beste krachten, J. van Ryn. C. Parle- vliet en A. Remmelzwaal. terwijl ook P. Barn- hoorn ontbrak. Desondanks is het. het warme weer ten spijt, een wedstrijd geworden, die het aanzien stellig ten volle waard was. De Dorte- naren speelden ijverig, waren veel in den aan val. doch liepen bij herhaling door te peuterig spel op de verdediging dood; in het bijzonder door de prachtige en vooral ook tactische mid- denhalf-partij, vertolkt door Barnhoorn Sr., wiens opstellen en afnemen uitstekend was. De geheele Katwijksche verdediging sloot zich trouwens hierbij goed aan. In de voorhoede waren Vis en Boon de besten. E.B.O.H begon veelbelovend en in deze periode moest Batelaan (een geduchte versterking voor Q. B.) al zijn talenten toonen. Dit „stormpje" was echter gauw over en toen de Katwijkers het eens gin gen probeeren bleken zij veel gevaarlijker. N. Boon scoorde het eerst, toen de Dordrechtsche keeper ontijdig uitliep en het werd voor de pauze 20 door een uitstekend opgezetten aan val, goed door Vis afgewerkt. Na de pauze zette E.B.O.H. alles op den aanval, echter zonder resultaat. Een snelle uitval leverde een derde doelpunt op. Even later trok Vis er op zijn eentje tusschen uit en trof de roos, om dit voor afloop nog eens te herhalen, daarmede zijn vierde doelpunt makende. De Dordtenaren hielden dapper vol, doch vermochten het zelfs niet tot een tegenpunt te brengen. R.B.F.—U.V.V. Morgen komt U.V.V. op bezoek bij R.B.F. Deze wedstrijd wordt te kwart voor zeven ge speeld op het terrein van de Nasb. POLEN—HONGARIJE. Gisteren vond te Warschau een wedstrijd plaats tusschen Polen en Hongarije. Vijftiendui zend toeschouwers woonden de ontmoeting Dij. Polen won met 42, na met rust met 21 te hebben achtergestaan. ZWEDEN—DUITSCHLAND AFGELAST. Wegens ae politieke toestanden is de inter landwedstrijd ZwedenDuitschland, welke gis teren te Stockholm gespeeld zou worden, afge last. DE ENGFXSCHE LEAGUE. Zaterdag begon de Engelsche competitie. Dc uitslagen luid-n: Eerste af deeling Aston VillaMiddlesbrough 2—0 Chelsea—Bolton Wanderers 32 EvertonBrentford 11 Huddersfield Town—Blackpool 0—1 Manchester United—Grimsby Town 4—0 (Van een specialen verslaggever) Gering succes voor Nederland. Woensdagavond werd begonnen met de zwemwedstrijden. Nederland nam aan enkele nummers deel. De resultaten waren niet bijzon der gunstig. Alleen Van Schouwen (Amster dam) wist in zijn serie van de 100 M. rugslag nummer 1 aan te komen en is dus in de finale. Van der Hoek 1 Leiden) werd nummer 3 in zijn serie. De 100 M. vrije slag bracht Nederland geen overwinning. Ook de waterpolo-wedstrijd, 11a afloop van de zwemnummers gespeeld tus schen Frankrijk en Nederland, eindigde ln een 61 nederlaag van ons team. Den Hamer (Delft) wist even voor rust de eer van Holland te redden. De overwinning der Franschen was verdiend, maar de cijfers zijn eenigszlns ge flatteerd. De resultaten zijn: Serie 1. 100 M. vrije slag (heeren) 1. Hietanen (Finland) 1 min. 18/10 sec. 2. Nakache (Frankrijk) 1 m. 18/10 sec. 3. Coelho de Freitas (Brazilië) 1 m. 2 2/10 sec, 4. Young (Engeland) 1 m. 4 sec. 5. Duner (Zweden) 1 m. 6/10 sec. 6. De la Valette (Holland) 1 m. 6 8/10 sec. Serie 2. 1. Boliden (Zweden) 1 min. 1 8/10 sec. 2. Schatz (Frankrijk) 1 min. 2 sec. 3. Bochinsky (Polen) 1 m. 2 5/10 sec. 4. Personen (Finland) 1 m. 5 sec. 5. W. de la Valette (Holland) 1 m. 7 5/10 sec. Serie 3. 1. Taylor (Eng.) 59 8/10 sec. 2. Jesum (Frankrijk) 1 m. 18/10 sec. 3. Luthilnen (Finland) 1 m. 3 8/10 sec. 4. Tibor (Palestina) 1 m. 9 6/10 sec. Frijling (Holland) 1 m. 117/10 sec. 100 M. Rugslag (heeren). Serie 1. 1. Carleson (Zweden) 1 m. 10 5/10 sec. 2. Taylor (Eng 1 m. 10 6/10 sec. 3. Van der Hoek (Holland) 1 m. 15 4/10 sec. 4. Young (Engeland) 1 m. 6 8/10 sec. 5. Boyau (Frankrijk) 1 m. 7 2/10 sec. 6. Desusclades (Frankrijk) 1 m. 18 2/10 sec. 5409 (Ingez. Med.) Serie 2. 1. Van Schouwen (Holland) 1 m. 9 6/10 sec. 2. Blanc (Frankrijk) 1 m. 13 2/10 sec. 3. Duner (Zweden) 1 m. 13 9/10 sec. 4. Nibrelo de Cacalho (Brazilië) 1 m. 16 7/10 sec. Waterpolo. Nederland—Frankrijk 1—6 (Rust 1—3). Tennis. Van der Graaff en Bouman slaan Noghes en Nicorini. Deze partij werd gemakkelijk door de Hol landers gewonnen. Zij waren voortdurend in de meerderheid, terwijl de Monagasken zeer zwak waren in het netspel. De cijfers waren 6—0. 6—2, 6—4. De volgende partij, die de Hollanders te spe len kregen, was tegen Polen, dat vertegenwoor digd werd door Baworowski en Got-schalk. Hiertegen had Nederland weinig kans, hoewel ze een goede party hebben laten zien. De uit slag werd 6^-0, 61. 63 voor Polen. Hierna komt Nederland uit tegen Denemarken, Schermen. De Nederlandsche degen-equipe uitgeschakeld. De Nederlandsche equipe, bestaande uit West- palm van Hoorn (Leiden). De Wit Puit (Utr.), Diephuis (Leiden) en Perlstein (Leiden) was niet erg op dreef. Er hadden voor dezen wed strijd 7 landen ingeschreven, n.l. Frankrijk, Egypte, Denemarken, Engeland, Monaco, Polen en Nederland. Onze vertegenwoordigers zagen zich geplaatst in een poule met Frankryk, Mo naco en Polen. Uit deze poule zouden de eerste twee een plaats in de finale krygen. Helaas werd op het randje van Monaco en Polen verloren, respectieveiyk met 68 en twee matches nulle, en met 7—9. In den wedstryd tegen Frankryk, waarvan met 313 verloren werd, onderscheidde de Leidsche student Diep huis zich. door van deze sterke degenschermers twee partyen te winnen. De Witt Puyt zorgde voor de derde plaats, maar verder ging alles verloren. Tenslotte plaatsten zich in de finale Frankrijk en Polen en uit de andere poule Egypte en Denemarken. Frankrijk wist na een harden stryd de eerste plaats te bezetten. 2 en 3 werden respectieveiyk Egypte en Dene marken. Perlstein (Leiden) plaatst zich in de demi-finale. Van de drie Nederlandsche vertegenwoordi gers werden Diephuis en De Witt Puyt, laatst genoemde eerst na barrage in de voorronde uitgeschakeld. Alleen Perlstein wist. zich in de demi-finale te plaatsen. Met slechts 1 party, welke met 32 voor hem verloren ging. zag hij zyn kans op een plaats in de finale ontgaan. Opgemerkt moet worden, dat Perlstein zijn party togen den besten Franschman Faure won. ONVERWACHTE TERUGKEER VAN DE NEDERLANDSCHE EQUIPE. In verband met den internationalen poli- tieken toestand, werd de Nederlandsche equipe, die deelnam aan bovengenoemde spelen, genoodzaakt om Vrydagmiddag plotseling naar Nederland terug te keeren. Werkelijk een teleurstellend einde, omdat Nederland by het zwemmen nog een re vanche-waterpolowedstrijd zou spelen tegen Frankrijk, en bij het schermen de sabel equipe nog moest uitkomen. PortsmouthBlackburn Rovers 21 Preston North EndLeeds United 00 Sheffield UnitedLiverpool 21 Stoke CityCharlton Athletic 40 Sunderland—Derby County 3—0 Wolverhampton WanderersArsenal 22 Tweede afdeeling. BarnsleyNottingham Forest 41 Burnley—Coventry City 1—1 BuryFulham 31 ChesterfieldBradford 20 Leicester CityManchestor City43 Luton TownSheffield Wednesday 30 MillwallNewcastle United 30 Newport CountySouthampton 31 Plymouth ArgyleWest Ham United 13 Swansea TownWest Bromwich Albion. 12 Tottenham Hotspur—Birmingham 1—1 ROEIEN. Naar wij vernemen heeft het presidium van de F.I.S.A. besloten de Europeesche roeikampioenschappen, welke op 1, 2 en 3 September te Amsterdam zouden worden gehouden, definitief geen doorgang te doen vinden. Na telegrafische raadpleging met de aange sloten landen is het presidium, bestaande uit de heeren Fioroni en Mullegg, tot de overtuiging gekomen, dat het geen zin heeft de kampioen schappen te laten doorgaan, omdat te weinig landen hun inschrijving gestand zouden kunnen doen. De mogelykheid wordt overwogen, indien de politieke omstandigheden zouden verbeteren, eind September de kampioenschappen alsnog te organiseeren, doch over dit punt zal t.z.t. nader overleg worden gepleegd tusschen de F.I.S.A., den Nederlandschen Roeibond en de aangesloten bonden. ZWEMMEN SALLY BAUER GESLAAGD. De Zweedsche lange afstandzwemster Sally Bauer heeft haar poging tot het overzwemmen van Het Kanaal van Frankryk naar Engeland met succes bekroond gezien. Zy bereikte gister avond behouden de Engelsche kust. TENNIS. OM DEN DAVISBEKER. AustraliëYougo-Slavië 41. De wedstryd AustraliëYougo-Slavië om den Davisbeker voor de interzone-finale is door Australië met 41 gewonnen. In het dubbelspel wonnen Bromwich en Quist van Puncec en Kukuljevic met 62. 63, 6—3. De uitslagen der laatste twee enkelspelen zyn: Bromwich (A.) sl. Mitic (Y. S.) 61, 6—3, 6—2; Quist (A.) sl. Kukuljevic (Y. S.) 6—2. 6—3. 6—4. WIELRENNEN. SWIFT-COMBINATIE. De uitslagen van de clubkampioenschappen sprint luiden als volgt; A-klasse: 1. J. Laven, 2. R. Riethoven, 3. N. de Romyn, 4. W. Rosbergen, 5. C. van Leeuwen. B-klasse; 1. A. Versluys. 2. en 3. J. Uitenbroek T. L. van Klinken, 4. H. Noest. C-klasse: 1. M. van den Berg, 2. G. Marijt. RONDE VAN GENDRINGEN. Ir deze ronde, welke Zaterdag verreden werd, plaatste M. C. Segaar (Leiden* zich zesde bij de amateurs. Alb. Lcdswjjks werd door een val uitgeschakeld. MOTORSPORT. DE INTERNATIONALE ZESDAAGSCHE. De internationale trophee der motor-zesdaag- sche is door de Duitsche ploeg gewonnen, terwyi ook de zilveren vaas ln het bezit der Duitschers kwam. Vier Nederlandsche deelnemers reden de zes- daagse-he zonder strafpunten uit, nl. de Ridder, Bovee, van Ryn en Moej es. RACES TE ALKMAAR. De uitslagen van de gisteren gehouden motor races luiden: Seniores, motoren tot 350 c.c. 3200 Meter: Finale eerste manche: 1. van Aartsen 2 min. 20.4 sec.: 2. Hartman 2 min. 24.4 sec.; 3. Moeken 2 min. 26.4 sec. 4. Re- horst 2 min. 27 sec. Finale tweede manche 1. van Aartsen 2 min. 23 sec,; 2. J. Ryk 2 min. 26 sec.; 3. Hartman 2 min. 26,4 sec.; 4. Kuyper 2 min. 28,6 sec. Finale derde manche: 1. van Aartsen 2 min. 24,4 sec.; 2. Rehorst 2 min. 26 sec.; 3. J. Ryk 2 min. 26,2 sec.; 4. Hart man 2 min. 26,6 sec. Einduitslag Einduitslag: 1. van Aartsen 3 punten, 2. Hartman 9 pnt., 3. J. Ryk 10 pnt.: 4. Moeken 13 pnt., 5. Rehorst 13 pnt.; 6. Thy sen 18 pnt. Seniores motoren tot 500 c.c. over 3200 Meter. Eerste manche: 1. van Aartsen 2 min. 19 sec., 2. Maller 2 min. 22,8 sec., 3. van Dyk 2 min. 23,2 sec., 4. J. Ryk 2 min. 27 sec. Tweede manche: 1. van Dijk 2 min. 18.2 sec., 2. van Aartsen 2 min. 18,4 sec. 3. J. Ryk 2 min, 24,4 sec., 4. Westerop 2 min. 30,8 sec. Derde manche: 1. van Dyk 2 min. 19 sec., 2. van Aarteen 2 min. 21)4 sec., 3. Maller 2 min. 36,8 sec. Einduitslag 1. van Aartsen 5 pnt., 2. J. Ryk 8 pnt., 3, Maller 10 pnt., 4. van Dijk 10 pnt., 5. Westerop 15 pnr. Juniores tot 350 c.c. over vyf baanronden 3200 meter. Einduitslag: 1. Bouw 4 pnt., 2. Veth 9 pnt., 3. de Jonge 11 pnt. Langebaanrace Motoren tot 350 c.c. 6400 meter: 1. van Aart sen 4 min. 41,6 sec., 2. Moeken 4 min. 42,8 sec., 3. J. Rijk 4 min. 53,4 sec., 4. A. Hartman 4 min. 54 sec., 5. Rehorst 4 min. 54,6 sec. Gecombineerde race-motoren van 350 en 500 c.c. over tien baanronden: 1, van Aartsen (350 c.c.) 4 min. 42,4 sec.; 2. J. Ryk (500 c.c.) 4 mtn. 45 sec,, 3. Moeken <350 c.c.) 4 min. 47i2 sec., 4. J. Westerop 4 min. 58 sec., 5. Maller (500 c.c.) 5 min. 6,4 sec. BILJARTEN. JUBILEUMWEDSTRIJDEN VAN „T.O.G." Gistermiddag vond in haar clublokaal Heeren- steeg 1 alhier de loting plaats voor de moyenne wedstrijden, welke de B.V. „T.O.G." ter gelegen heid van het 15-jarig bestaan heeft uitgeschre ven. In zijn openingswoord zei de voorzitter, de heer J. van Klaveren, o.a. dat deze wedstrijden geen nederlaag- doch moyenne wedstryden wa ren, waarna hij het woord gaf aan den secre taris. Deze deelde mede, dat er door 24 vereeni- gingen met 46 vyftallen was ingeschreven, wat een mooi succes is. Hij gaf tevens een toelichting over de wyze van spelen van deze wedstrijden. Dg secretaris der Federatie van Biljartbonden besprak het doen en laten der Federatie en de voordeelen, welke de Bonden hebben foy aanslui ting aan de Federatie. Hierna werd overgegaan tot dc loting voor deze wedstryden, welke op Zondag 10 September zul le) aanvangen. Na het vlotte verloop van deze loting sprak de voorzitter den wensch uit, dat deze wedstrijden een aangenaam verloop moch ten hebben. KATWIJK AAN ZEE. Een verlies voor dc Katwijksche Reddingsbrigade. Het is voor de Katwijksche Reddingsbri gade een gevoelig verlies, dat mevr. Boot Montagne bedankt heeft als secretaresse. Steeds stond zij met haar krachten op de ■bres om de belangen der K.R B. te beharti gen en zij gaf daaraan veel van haar tijd. Velen zullen haar noode als secretaresse missen. De 14000ste badgast. Zaterdagmiddag werd op het politiebu reau de 14000ste badgast in het badregister Ingeschreven. De collecte in de Herv. Kerk ten bate van de halfweezen en ziekenzorg heeft op gebracht f. 85. De heer J. van Diggelen, fabrieksbaas aan de gasfabriek alhier zal 1 September as. den dienst met pensioen verlaten. Ten nadeele van W. G. uit de Duin straat werden in de Zuidduinen 2 melk- geiten door een hond verscheurd. KATWIJK AAN DEN RIJN. Nog geen Koninginnefeest. Het bestuur der Oranje vereeniging besloot in verband met de moeilijke tijdsomstan digheden het Koninginnefeest, dat was vastgesteld op 29 Augustus, een week uit te stellen. De wedstrijd der Katwijksche Burger wacht, die Zaterdag 2 Sept. zou worden ge houden, is afgelast. De collecte, gehouden tijdens de dien sten van 1.1. Zondag, ten bate der St. Elisa- bethvereeniging bracht f142.42 op. Een door de Voetbalver. K.R.V. geor ganiseerde speldjesdag bracht voor de kas de som op van f. 23.96. STEUNVERGOEDING ERWTEN EN VELDBOONEN. De Nederlandsche Akkerbouwcentrale maakt bekend, dat de steunvergoeding voor erwten van den oogst 1939, gedenatureerd in het tijdvak van 21 tot en met 26 Augus tus 1939, zal bedragen f. 1.30 per 100 Kg. voor groene erwten, welke door handela ren zijn gedenatureerd en minstens vol doen aan de voor het jaar 1938 vastge stelde eischen voor de kwaliteitsklasse C en f. 0.80 per 100 Kg. voor voedererwten, welke zijn gedenatureerd door telers, die deze erwten zelf hebben geteeld. 's-Gravenhage, 26 Aug. 1939. 5400 3660 Regelmatig WRIGLEY'SP.K. kauwen is een goede gewoonte, die voor kin deren en volwassenen op eiken leef tyd door tandartsen wordt aanbevolen. P.K. zuivert de adem, verfrischt de mond en houdt de tanden gaaf en sterk. Boven dien bevordert F.K. de spijsvertering. Hoopt vandaag nog enkele pakjes en houdt er steeds een paar bü de hand. M.T.e. Veel genot voor weinig geld: S cent. AAAAAAAAAAAAAA (Ingez, Med.) GOLF. NOORDWIJKSCHE GOLFWEEK. De uitslagen van de Zaterdag en gisteren ge speelde wedstryden te Noordwijk zijn als volgt: Bogey met bisques: winnaar H. Timmer (8) met 5 up; 2. F. C. W. Noorduyn (13) met 4 up. Palace Hotel-wisselbeker, 1ste ronde: J. H. Stikker (20) verl. van J. Cats (16) met 2 down; H. S. Cats (12* wint van A. Swane (2) met 2 en 1; K. Goeritz (21) wint van H. M. A. van Berkel (15) met 1 up; R. Fischer (8) wint van J. Nienhuis (12) met 3 up; H. Timmer (6) w. van R. de Gorter (14) met 2 up; mr. M. J. Bosch (20) wint van B. van Vlijmen 10) met 5 en 4; A. Burghard (8) wint van J. V. Verloop (12) met 8 en 7; A. v. d. Graaf (14) wint van H. Koopman (15) op de 19de hole; J. J. Borren (11) wint van G. H. Slaghek (12) met 1 up; L. B. Heemskerk (7) wint van N. P. Pel (16) met 2 en 1; E Chabot (20) wint van jhr. W. van Citters (14) met 7 en 5; J. Nielsen (20) wint van prof. J. A. J. Barge (24) met 2 en 1; A. M. J. Huystee (20) wint van C. M. Nienhuis (12) met 1 up; R. van Wulf f ten Palthe (12) wint van D. Bos (24) met 2 en 1. Wedstryd voor dames om den W. F. van Heu- kelom-beker: 1ste ronde: mevr. De Bergh (10) wint van mevr. Furnee (12) met 6 en 4; mevr. Rebel (12) wint van mrs. Bosworth (12) met 4 en 3; mevr. Pel (22) wint van mevr. Nielsen (16) met 2 en 2; mevr. Huystee (20) wint van mevr. Bos (24) met 2 up: mevr Van Wely (18) wint van mevr. Van der Leeuw (24) met 4 en 3. AUTOMOBILISME. JOHN COBB VERBETERT WERELDRECORDS OVER 5 EN 10 K.M. John Cobb. de Engelsche coureur, die zoojuist het absolute snelheidsrecord op zijn naam bracht heeft thans de wereldrecords over 5 en 10 K.M. verbeterd. Met zijn Napier Rail ton-racewagen legde hij de 5 k.m. af met een gemiddelde uur snelheid van 525.595 k.m.. terwijl hij op de 10 k.m. een gemiddelde uursnelheid van 455.363 k.m noteerde. Deze records waren beide in het bezit van Sir Malcolm Campbell met respectieveiyk 470,021 k.m. en 384,020 k.m. John Cobb evenaarde voorts het wereldrecord over 10 myi, dat met een gemiddelde uursnelheid van 434.993 k.m. op naam stond van wijlen Berndt Rosemeyer. Ten dienste van de. Luchtbescher mingsdienst zal op den toren der Ned. Merv. Kerk een sirene worden aangebracht. NOORDWIJKERHOUT. Raadsagcnda. De raad dezer gemeente komt heden- avond te 7uur bijeen. 1. Ingekomen stukken. 2. Aanbieding der gemeenterekening, dienst 1938. 3. Voorstel van B. en W. tot wijziging van a. het ambtenarenregement. b. het reglement op den rechtstoestand van den secretaris. c. idem van den ontvanger. d. idem van de ambtenaren van den Burgerlijken Stand. e. de verordening veldwachters. 4. Verzoeken ingevolge art. 13 der L. O. Wet 1920 om steun uit de gemeentekas ter tegemoetkoming in de kosten, ver bonden aan het bezoeken van scholen in andere gemeenten. 5. Reclames tegen belastingen. Druk bezoek aan Fancy-fair. De fancy-fair, gehouden in het patro- r.aatsgebouw is geopend door pastoor Wes terwoud. Gedurende die dagen mocht zij zich in een zeer druk bezoek verheugen. Het batig saldo komt geheel ten goede aan de R.K. armen uit de St. Victor-parochle. VOORSCHOTEN. AANBIEDING VAN GESCHENKEN. Gisteren heeft pastoor P. Meijer, die gelijk gemeld met ingang van 1 Sep tember a.s. gaat rusten en die zich in Huize „Ter Wetering" te Leiden gaat ves tigen afscheid genomen van zijn parochia nen. Onder de H. Missen van gister heeft) de scheidende herder een korte afscheids toespraak gehouden. Het speet spr., niet van alle parochianen persoonlijk afscheid te kunnen nemen, daar hij zich daartoe niet in staat achtte. Daarom noodigde hij de besturen der verschillende vereenigin- gen, die toch de geheele parochie vertegen woordigden, uit, na de Hoogmis in de pas torie afscheid te komen nemen. Het speet hem. niet langer de parochie te kunnen besturen, wegens zijn wankele gezoTroneici. Vooral de laatste jaren is hij niet ïn staat geweest dat nauwe contact van herder en parochianen, zooals het toch moet, te kun nen behouden. Hij had zich dus genood zaakt gezien, zijn emeritaat aan te vragen. In gevoelvolle woorden dankte pastoor Meijer kapelaan P. Th. A. Perquln, die voor hem zulk een grooten steun isge weest en sprak een woord van welgemeen- den dank tot alle parochianen van Voor schoten, die hem tot steun zijn geweest in zijn herderlijke bediening. „Ik ga u verlaten, omdat het is de wil van God, maar mijn hart blijft in deze parochie", aldus spr. Na de Hoogmis begaven de bestuurs leden van de verschillende katholieke ver- eenigingen zich naar de pastorie, waar de heer W. G. Duijnisveld, als oudste lid van het kerkbestuur, namens het kerkbestuur en de geheele parochie den pastoor toe sprak. Met weemoed, aldus spr., heeft de pa rochie kennis genomen van het besluit om uw emeritaat aan den bisschop van Haar lem aan te vragen. Wij weten zelf, hoe zwaar u dit besluit is gevallen, daar gij nog zoo gaarne uw herderlijke bediening zou hebben voortgezet, doch het heeft zoo niet mogen zijn. Hartelijk dankte de heer W- G. Duijnisveld voor het vele werk verricht door den pastoor gedurende zijn 18-jarig pastoorschap alhier aan kerk en voor het zieleheil zijner parochianen, voor de vor ming van de jeugd, waarvan er thans reedLs vele katholieke jonge mannen zijn geworden van den echten stempel en met een onwrikbaar vertrouwen op de Godde lijke Voorzienigheid, wat juist thans zoo noodzakelijk is. Spr. hoopte, dat het den pastoor gegeven moge zijn, nog vele ge- lukikge jaren in Huize „Ter Wetering" te mogen doorbrengen en na zijn scheiden, van deze aarde het geluk moge smaken al zijn parochianen, die reeds het eeuwige leven zijn ingegaan, te mogen ontmoeten in den hemel. Dit zou voorzeker dan uw grootsche belooning zijn! Tevens bood spr. den herder namens de parochianen een stoffelijk blijk van waar deering aan, n.l. een bronzen plaquette, ontworpen door den kunstenaar Wim Har- zing, voorstellende den H. Laurentius, pa troon der parochie en den H. Paulus. pa troonheilige van den pastoor, waartus- schen het nieuwe hoofdaltaar der pa rochiekerk en een vijftal emblemen, voor stellende de vijf vereenigingen als Jozef - gezellenvereeniging, Kruisvaart, K.J.M.V., Graal en de H. Familie, welke vereenigm- gen tijdens het pastoraat van pastoor Meijer door hem zijn opgericht. Daarna dankte pastoor Meijer den heer Duijnisveld voor de schoone woorden en wenschen en voor het mooie cadeau, dat een eereplaats in zijn woning zal vinden. Nadat allen de plaquette hadden bewon derd, werd met een handdruk afscheid ge nomen van den pastoor, waarmede deze intieme plechtigheid was beëindigd. Een ontspanningslokaaJ voor militairen. In tegenwoordigheid van Res. Luit.-Kolo- nel Boerée is Zaterdagavond op initiatief van burgemeester M. F. Berkhout een con1" missie geïnstalleerd, bestaande uit de hee ren: R. v d. Ende, J. W. Eggink, M. G. Emeis, P Kaaijk, dr. C. J. Kerkhof, C. van Meurs en L. J. Streeder, ten doel hebbende ni deze gemeente gelegerden militairen ln hun vrijen tijd eenige ontspanning te ver schaffen. De gemeente heeft als lokahteii' hiervoor beschikbaar gesteld de beneden woning Wijngaardenlaan no. 15. Reeds hebben vereenigingen en PartlP[ lieren dam- en schaakspelen enz. ter w- schikking gesteld. Voor lectuur en ttJO" schriften houdt de commissie zich aanbevo len, die zeer gaarne door de leden der com missie in ontvangst worden genomen. 2—3

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 10