De strijd tusschen oorlog en vrede [EIDSCH DAGBLAD - Eersle Blad Zaterdag 26 Augustus 1939 Uit Ned. Oost-Indië Het Buitenland Uit de Omstreken Duitsch-Russische pact Henderson in Londen aangekomen Mobilisatietoestand in België MAiinr BIRItHïlN^{ LOSSE NUMMERS VAN ONS BLAD DE HEER D. BINNENDIJK t In den ouderdom van 69 jaar is le Leid- schendam overleden de heer Dirk Binnen dijk. oud-lld van den raad van Stompwijk. In den raad van Stompwijk vertegen woordigde de heer Binnendijk de Dhr. Hlst Unie. bij de samenvoeging van Stompwijk en Veur wensohte hij echter geen vernieu wing van zijn mandaat. Verder maakte hij gerutmen tijd als diaken deel uit van het bestuur der Ned. Herv. Kerk, lid der com missie voor de steunverleening. Hij was be stuurslid van de afdeeling van de Holland- sche MIJ. van Landbouw. De laatste Jaren was de thans overledene ook nog commis saris van de Coöp. Graanmaalderij „Nooit bedacht". De heer Binnendijk was geboren 2 April 1870 te Valkenburg en een der grootste landbouwers in de gem. Leidschendam.z VAN GROENTEWAGEN GEVALLEN. Hedenochtend sprong de 10-jarige V. uit Wassenaar op het Burchtplein op de tree plank van een groentewagen Ht) gleed er af. viel en kreeg het achterwiel over beide beenen. terwijl hij ook nog een verwonding aan het hoofd opliep. Na het verleenen van de eerste hulp door dr. Hubbeling is de jongen per ziekenauto naar het Diacones- senhuis te Leiden vervoerd. HILLEGOM. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria Johanna. D. van A. C. de Haas en H. J. Hoogkamer Maria. D. van C. Alders en A. Keijzer Lambertus, Z. van J. H. Roelofs en C. A. E. Tromp. Getrouwd: B. A. G. Boot en J. C. Duindam. Overleden: L. Noort 67 j. P. D. van Mourik 79 j. H. de Graaff 52 J. Loop der Bevolking. Vertrokken: J. M. Turnhout, naar Voorhout, 's-Gravendamscheweg 47 A. Goulooze. naar Haarlem Nrd., Reitzstraat 29 J. C. Beijers- bergen, naar Beverwijk, Zeestraat 19 G. van der Plaats naar Haarlem, Tetterodestraat 106 E. A. M. Rusman. n. Amsterdam, Nieuwen- dijk 239 huls J. Vrugt, n. Heemskerk. Mar- quettelaan 24 Gevonden: een heerenhandschoen, een bruin portemonnaietje met inh., een portemonnaie ledig», eenige kwitanties, een horloge, een zeef voor bollen, een rol- gordijntje. een dasspeldje. Inlichtingen bij de politie. DUITSCHERS NAAR INDIË. MEDAN, 26 AUGUSTUS lAneta/AN.Pl Naar de ..Sumatra Post" verneemt, zijn bij de ontscheping van het s.s. „Kedah" te Belawan twee Dultschers uit Penang aan gehouden door den ontschepings-ambte naar. De eventueele tijdelijke toelating door den immigratiedienst zal afhankelijk wor den gesteld van de bepalingen, welke door het hoofd van den immigratiedienst zijn vastgesteld. Het hoofd van dien dienst te Batavia heeft daarop tot voorloopige toelating be sloten. Met de „Op ten Noort" van de K.P.M. Is de eerste groep Dultschers uit Singapore te Batavia gearriveerd. Ook hier besliste de immigratiedienst tot voorloopige toelating. Die dienst besliste echter dat debarkement alleen ls toegestaan In de havens Belawan en Tandjong Prlok, daar anders de controle te uitgebreid zou zijn. VERKOOP VAN NARCOTICA. BANDOENG, 26 AUG. (Aneta A.N.P.l Een justitieel onderzoek is gaande naar on regelmatigheden, begaan bij den verkoop van narcotica, door een apotheek te Ban doeng. Deze kwestie is onderzocht door den sub stituut-officier van Justitie te Batavia. Men vermoedt, dat hier sprake is van on regelmatigheden op uitgebreide schaal waarvan het ontdekte geval slechts een on derdeel vormt. LISSE. Burgerlijke Stand. Geboren: Racheltje. D. van J. de Vries en M. de Blieck Maria Martina. D. van A. van der Aart en A. van der Laan Franciscus Huber- tus. Z. van F. H. van den Berg en A. R. van Steijn Roallno Cornelia Maria, D. van A. A. van der Vlugt en M. Walkers Willem, Z. van H. G. Veenendaal en W. A. in 'l Veld. Gehuwd: F. van Veen van Nooidwijkerhout en A. M. Snaar G. L. van Zoen en A. Lan- geveld. Overleden: C. H. van der Linden 27 j., wede. van J. Schrama. Loop der Bevolking. Gevestigd: B. M Siecker, echtg. van L. Ver haar, Prins Hendrikstraat 13 J. J. v. Kcstc- ren, Julianastraat 126, van Londen. Vertrokken: C. M. Domen, naar Laren. N.-H., Eemnesserweg 17 M. C. Konings naar Roo sendaal c.a., Vugtstraat 2 H. Voorma, naar Veendam, B. en Westerdiep 111 F. Bosschaart en echtg.. naar Sluis. St. Anna weg M. Schrljnemakers, naar Hillegom, Weerestein- straat 82. Gevonden: een moersleuleJ, een zil veren ring. Inlichtingen op het politie bureau. ROEMEENSCHE DIPLOMATIEKE MUTATIE. Tatarescu, de Roemeensche ambassadeur te Parijs is teruggeroepen en vervangen door Franasovici, den Roemeense hen am bassadeur in Warschau. Er verluidt dat de mutaties geen politieke be teekenis hebben. De nieuwe Roemeensche ambassadeur in Warschau zal waarschijnlijk een neef van den vroegeren gezant te Londen zijn, Gre- gori Grigorcea. HAARLEMMERMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: TJetje. D. van C. Berrier en T. Arendsz Elsje, D. van C. A. Brufjnesteijn en A. J Petterson Johannes Willebrordus, Z. v. i Krom en J. E. Ferdolage Wilhelmus Ever- hardus, Z. van P .Hennink en A. van Braak Aaltje. D. van J. Dompeling en A. Griffioen Trijntje Gijsbertine, D. van G. van der Tang tn J. P. Biesheuvel Arie. Z. van M. Olivier *n K. Bras Barend Cornells, Z. van H. de Wit en K. Kulk Lambertus. Z. van IJ. Koole *n C. A. Lindhout Barbera Berendina. D. fan G. van Diemen en E, A. Bos Hendrikus Jacobus, Z. van H. Beunk en J. Brand André, Z. van A. J. Cuveller en C. Bras Trijntje, D. van S. van Gorkum en K. F. Stremming Rudolfus Hendrikus Maria. Z. *an A. J. M. Schmidt en M. A. Perquln ^trus. Z van A. H. Bokhorst en J. Verbaas Rijndert Christiaan Lodewfjk, Z. van H. Camp- horst en M. N. Husemeier. Ondertrouwd: Leendert van Veen 27 j. en jkrgaretha van der Walt 23 j. Jan Jurrianus Dirk Bax 29 j. en Antje Luimee, 28 j. Tjebbe Andreas Herfst 24 j. en MartJtje Verhoog 29 J. -Johannes van Gulik 23 j. en Euphemia Maria Luke 20 J. Getrouwd: Johannes Zomer 28 j. en Elizabeth Üargaretha Heemskerk 21 j. Nicolaas Adria- pus Cornells Antonius Klevits. 33 j. en Enge- hna Petronella Dodemont 19 j. Harmen Ot- *n 24 j. en Elisabeth Cornelia Smit 21 j. Adrianus Versteeg 23 j. en Neeltje van Meel 23 Jacob Heideveld 24 j. en Johanna Antonia nooftman 22 1. Jacob van Wleringen 25 j. en Jhanna Osterbrug 25 j. Willem van de Jbmp 29 j. en Eelkje Krijgsman 22 j. Jan 'isseher 22 j. en Johanna Jannetje Van Ouden- hrden 17 j. Frans Andries Hendrik Bos 34 j. fn Rutgerdiena Sophia Maria van Luiiken 34 j. - Willem Verbeek 34 j. en Klaasje Ekkerman Jaar. Loop der Bevolking. Vertrokken: Jan L. Vlaanderen, naar A'dam, Lhmaeusparkweg 81 hs Willem Kortebein, n. Adam. Groenburgwal 5 Klaas D. Bartels, Adam, 2de Anjelierdwaarsstr. 20 Pieter Con- ,hus, n. A'dam. Marco Polostr. 74, 2 hg. ^hannes van Strien, n. Haarl.liede ca., Hout- 'ttkerweg 25 Klazina van Mourik. n. Ka- £er'k. wijk A 103 Elisabeth Geschlere. n. ^arl.lieder c.a.. Haarlemmerstr.weg 49 Lam- fcert de Vries, A'dam. Da Costakade 130 - 3 hg. J- Elisabeth J. A Sernee. n. Uitgeest, klooster Uruslinen Arnold Nossek. n. Eindhoven. Genes tetlaaxx 12. Gevestigd: Nicolaas Bosma, Valkstraat 7 r^nells Spaan, Venneperstraat 10 Johan Valkstraat 5 Rein Ier L. Hogen. Riet- «pstrsat 22 Gerben Pittersma. Sloterweg A- Arie Schendelaar. Friedalaan 4 Fvo- uÜ Paunekoek Valkstraat 25 Jacob A. J Oord Akcrdiik 120 Hendrik Buninga 'ïuwemeerdijk 207 Jacobus Kerstens, Uwe*» 0 w Daniel H. Korte, Akerdijk 180 Petrus j'w. Buhre, Zwaluwstraat 1 Hendricur Spaarnwouderweg 533 Marinus H. «oorderwerf, Schipholdijk 225. NOORDWIJK. Loop der bevolking. Gevestigd: R. J. M. Brok, Hoofdstraat 129 M. A. van Leeuwen. Voorstraat 111 C. J. Th. van Leeuwen. Voorstraat 111 R. J. van Kla veren, Zwarteweg 20 J. H. van den Akker. Voorstraat 49 G. Vink. geb. Vos, Julianaweg 31 C. P. Koolloos. Boeronburgerweg 40 Johan A Koolloos, geb. Landwer, Boerenbur- gerweg 40 J. E. J. Heintzberger, Hoofdstraat 40b A. de Vries. Julianaweg 16 J. A. Hel- lema en fam., De Ruyterstr. 100 H. Massier. Langeveld 31 T. Post. Lombok 6 P. M. van der Loos. Langeveld 14 C. H. Miele, Oude Zeeweg 44. Vertrokken: B. P. de Jeugeb. Hermans, n. Lisse. Wllhelminastr. 8 M. G. Geerling. n. Amersfoort, Borgesiuslaan 39 B. J. A. Haa- nen, n. Chartreuse de la Valsainte (Zw.> C. Laven. n. Eindhoven, Bredalaan 86 Chr. M. Teunisse. n. Den Haag. Galileïstraat 91 A. M. Hogenstyn, n. Sneek, Leeuwarderweg (St. Bonif.gest.) C. J_ Nlekel, n. Zevenbergen. Marinusgesticht Chr. Mr4 Dijker, n. Den Helder, Molengracht 40 H. van Oosten, n. Katwijk, Wassenaarscheweg 3 G. A. Oord, n. Pijnacker, Kerkweg 9. Burgerlijke Stand. Geboren: Marijtje, D .van G. Passcliier en M. van Duin Johannes Cornells Maria. D. van A. J. van den Berg en M. C. Rotteveel. Ondertrouwd: C. van der Kwaak en A. Haas noot. Gehuwd: F. H. Staffeleu en M. Hermans Th. H. van den Burg en A A. Mecuwenoord J. Wortman en A. C. Glasbergen. Overleden: Jacobus van Overbeek 58 j., geh. met G. J. Dorsman. RIJNSBURG. Treurige toestand op de Bloemenveiling. Het is de laatste dagen op de Bloemen veilingen treurig gesteld. Bijna alle bloe men kunnen de minimumprijzen niet halen en draaien door. Voor kweekers en hande laars een groote schade. Aanrijding. De slechte toestand waarin de bestrating tusschen de rails voor het veilingsgebouw ..Flora" verkeert, eischt dringend verbete ring. Vermoedelijk was zij gistermiddag oor zaak, dat C. de B. uit Leiden zich op zijn rijwiel te ver naar den linkerkant \an den weg waagde. Een hem inhalende vracht auto wierp hem tegen den grond. Dr. Rijk- mans, die zeer spoedig ter plaatse was, stelde vast dat de man een linkerschouder fractuur had opgeloopen en een snijwond aan het hoofd. Burgerlijke Stand. Geboren: Dirk, Z. van J. v. Egmond en C. v. d. Mey. Ondertrouwd: S. M. Brugmans en W. Vooys. Getrouwd: G. de Leeuw en Chr. Slui. MILITAIRE MAATREGELEN IN DUITSCHLAND VOORTGEZET. Den geheelen nacht zij in Duitschland de militaire maatregelen voortgezet met het oproepen van reservisten, waarvan velen tusschen de 40 en 50 jaar oud zijn. Het groote wijnfeest, dat vandaag en morgen zou gehouden worden ter gelegenheid van het internationale wijncongres, is vervallen. AMERIKAANSCHE INDRUKKEN. Nadat Hitier de ambassadeurs had ont vangen, heeft de Amerikaansche zaakgelas tigde te Berlijn een telegram gezonden aan het staatsdepartement, welks indruk is, dat Hitier de deur niet volkomen gesloten heeft voor iedere onderhandelingsgedachte. Men weet echter niet, of hij een der door Roose velt voorgestelde middelen zou aanvaarden, gelijk dat door Polen reeds is geschied. Men meent te weten, dat Roosevelt niet in ver binding heeft gestaan met Moscicki, alvo rens zijn mededeeling van het antwoord van Moscicki aan Hitier te doen. In Amerika wordt de naam van Hoover genoemd als bemiddelaar. GEHEIME CLAUSULES? De „Manchester Guardian" denkt, dat het Duitsch-Russische pact een veel ver dere strekking heeft dan de gepubliceerde clausules te verstaan geven. Tot een dee ling van Polen lijkt volgens het blad be sloten te zijn. Duitschland zou de Baltlsche landen erkennen als Russische invloeds zone en Rusland zou zijn hulp aan het nationalistische China onttrekken. De „Daily Express" zegt te vernemen, dat een belangrijk geheim protocol het Duitsch-Russische pact zou begeleiden. De inhoud daarvan zou zijn: 1. Rusland zou alle vrijheid hebben in het Verre Oosten om te strijden tegen een economische en militaire penetratie in China. 2. De Balkan zou worden verdeeld in een Duitsche invloedszone Hongarije, Roe menië, Zuid-Slavië en Griekenland en een Russische Turkije en Bulgarije. 3. De Baltlsche landen zouden onder Fussischen invloed vallen. 4 Deeling van Polen, waarbij Rusland de PooLsche Oekraine zou krijgen. 5. Rusland zou Bessarabië annexeeren. (Onder alle voorbehoud geven wij dit. Red. L. D.) DE PAUS VERTROUWT OP SUCCES. De Paus heeft in een antwoord op het schrijven van koning Leopold verklaard, dat hij vertrouwen heeft, dat de pogingen om den vrede te bewaren nog met succes bekroond kunnen worden. JAPANSCHE AANVALLEN OP DUITSCHLAND. De aanvallen der Japansche pers op Duitschland In verband met het afsluiten van het pact met Rusland gaan voort, doch zonder wrok. aangezien de bladen Duitsch land niet willen veroordeelen, ..dat dood ls voor het moreele gevoel en dat ieder ma chiavellistisch redmiddel rechtvaardigt met het behoud van zijn nationale bestaan." CANADEEZEN MELDEN ZICH AAN. De Canadeesche minister van defensie. Mackensie, heeft medegedeeld, dat hij 25.C00 aanvragen heeft ontvangen voor dienstne ming bij de luchtmacht. De Britsche ambassadeur Henderson, is hedenmiddag om 12 uur 35 (Ned. tijd) op Croydon geland. De koning heeft Simon in Buckingham Palace ontvangen. Naar verluidt zal de ko ning ook ambassadeur Henderson ontvan gen. Alvorens zich naar Chamberlain te bege ven, had lord Halifax den Roemeenschen gezant op het Foreign Office ontvangen. MUSSOLINI BERAADSLAAGT. De duce heeft graaf Ciano, den minister voor het verkeerswezen Denni, de chefs van den generalen staf Pariani. Cavagnari, Valle en generaal Favagrossa ontvangen. Hij be sprak met hen kwesties betreffende de mili taire voorbereiding. Uit Tripoli wordt gemeld, dat maarschalk Balbo, de gouverneur van Libye en opper bevelhebber van de Italiaansche troepen in Italiaansch Noord-Afrika, teruggekeerd is in Tripoll. Terstond na aankomst beraad slaagde hij met zijn generalen staf, waar na hij de gemobiliseerde troepen ging in- specteeren. De hedenmorgen bijeengekomen Belgi sche kabinetsraad heeft een communiqué uitgegeven van den volgenden inhoud: „De eerste minister heeft den minis terraad een wetsontwerp voorgelegd, waarin den koning in tijd van oorlog speciale volmachten worden verleend, welke hem in staat stellen dringend de maatregelen te nemen, welke de veilig heid en de defensie van het landsge- bied en den staat noodig mochten maken. De premier heeft den raad een ontwerp- koninklijk besluit voorgelegd, waarin de staat van mobilisatie van het leger wordt afgekondigd. De regeering wijst er op. dat de mobilisa tie in feite beperkt zal zijn en uitgevoerd zal worden volgens de phases van de even tueele versterkingen van het leger al naar de omstandigheden. Het gaat er voor het oogenblik niet om over te gaan tot andere maatregelen dan die, welke tot dusverre ge nomen zijn. Verschillende wetgevende of reglemen taire bepalingen worden normaal van toe passing op den datum, waarop het Konink lijk besluit, waarbij de staat van mobilisatie van het leger wordt afgekondigd, uitgege ven wordt. De mobilisatieverklaring schept dus den juridischen toestand. De minister van arbeid heeft een uiteen zetting gegeven van een ontwerp-besluit, waarin eventueele afwijkingen in tijd van oorlog worden aangebracht in de wetgeving* op den arbeidsduur". Den ingezetenen wordt aangeraden op den 31sten Augustus a.s. wel te vlaggen, om hiermede uitdrukking te geven aan hun gevoelens van verknochtheid aan het Huis van Oranje en ons Vaderland. Burgerlijke Stand. Geboren: Elizabeth Maria Theresia, D. van Mattheus Snabel en Cornelia Adriana Bosman Louwerens. Z. van Aart Stam en Krijntje Blok Johanna Maria. D. van Herman Cor nells Pieter Ramp en Geertruida Maria Huur man Antonie, Z. van Leendert Hartman en Johanna de Bruin Willem Rinse, Z. van Pieter van der Laan en Trijntje Pieternella Spaerman. Overleden: Jan van Gelderen 63 J. Gerre- dina Wouterina Boer, echtgenoote van Pieter Willem Hardijzer 72 j. Ondertrouwd: Paulus Tammerijn 23 j. en Trijntje Kluis 28 j. Dirk Grootendorst 21 j. Cornelia Arida van Es 21 j. Getrouwd. Wilhelmus Assmann 30 J. en He lena van Hoff 33 j. SASSENHEIM. Burgerlijke Stand. Geboren: Petrus Wilhelmus, z. van P. M. van Tol en A. J. van Tol Elizabeth Cornelia, d. van H. J. van Zoen en J. A. van Kesteren Henri Bertus, z. van Th. Witteman en M. van Veelen Cornells Pieter, z. van N. van Eijk en M. Hoogenes Jacqueline Inger Margrete Joyce, d. van J. Dommisse en T. L. E. Wouters Maria Catharina Johanna, d. van G. Lasca- ris en H. C. van der Tooren Clasina Johanna Maria. d. van J. J. Haver en H. Buschman Dirk, z. van D. Rooza en A. Kaptein Maria, d. van A. Tukker en M. Vis. Overleden: J. van Nieuwkoop. 47 J., echtge noot van C. Imanse. Ondertrouwd: C. Witteman. 24 j. en M. P. A. Caspers, 23 j. R. Eisenga, 24 j. en J. J. de Vries, 23 j. J. Faas. 27 j. en J. M. Hooger- vorst, 21 j. Getrouwd: H. van der Heiden. 24 j. en J. Havenaar. 23 j. C. Burger. 32 j. en A. Fllippo 23 j. Th. Vink. 28 J. en G. Vos. 24 j. P. J. Duivenvoorden. 24 j. en M. J. Hoogenstraten. 28 j. Y. Smit. 23 j. en D. Faas, 26 j. Loop der Bevolking. Gevestigd: P. A. W. van der Meer en gezin. Hoofdstr. 179 Q. H. Rotteveel, Molenstr. 19 Th. J. Landwer Johan, H. Baderstr. 40 L. P. Nanninga en gezin. J. P. Gouverneurlaan 48 A. M. Th. J. Vlaming en gezin. W. War- naarlaan 6 H. J. Dreef. Charbonlaan 5. i Vertrokken: M J. Hoogenstraten naar Noord- 1 wijkerhout. van 't Hooffstr. 10 H. Th. van Breukelen, n. Oegstgeest, Laan van Oud Poel geest 28 Th. A, L. J. van Reisen, n. Uden- hout. B. 2 G. A. Beijk. n. Hillegom. Looster- weg 36 J. Terra, n. Apeldoorn, Molenstr. 2. WARMOND. Burgerlijke Stand. Geboren: Marinus, Z. van J. Hogenes en A. den Hollander. Gehuwd: J .Th. G. Schouten jm. 30 j. cn N. Oudshoorn jd. 25 jM. H. Seppen Jm. 24 J. en A. van Velzen jd. 21 j. J. C. van Dijk jm. 32 J. en W. F. van Winsen jd. 26 j. P, P. ZuidwiJk jm. 27 j. en E. C. v. d. Geest jd. 24 jaar. Overleden: M. C. A. Riemslag 79 j.. weduwe van J. H. v. Weert M. C. Oudshoorn 82 J. we duwe van J. Hoogstraten J. C. M. van Erp 83 jaar. WASSENAAR. Burgerlijke Stand. Geboren: Geert Jan. z. van T. F. Walma van der Molen en H. Bosma Jacobus Leonardus. z. van J. L. Ruijgrok en C. M. Westgeest Louise Sophia Maria. d. van F. J. A. M. Mon- chen en A. G. M. Bakker Nicolette, d. van N. Bckooij en H. W. Lensink Adrianus Anto nius Joseph, z. van A. A. G. van der Kleij en J. H. E. van der Poel Johannes Maria Gerar- dus, z. van B. M. T. Beijersbergen en M. H. Ruygrok Alma Paulina Elisabeth, d. van E. Ruempol en A. P. E. Brandts Buijs. Overleden: Cornelia de Mos. 19 j„ ongehuwd Johannes Boon, 56 j., echtgenoot van M. Koopman. Ondertrouwd: H. P. Linthorst Homan en R. H. del Court van Krimpen T. L. van Petegem en G. H. Noot A. C. de Koster en M. E. Wolfs C. T. Parlevliet en C. A. Noordermeer. De a.s. Koningin Wilhelminafeesten. Het programma voor de a.s. viering van den verjaardag van HM. de Koningin voor deze gemeente luidt a ls volgt Woensdagavond 30 Augustus taptoe door de muziekver. Excelsior op het Dorpsplein. Donderdagmorgen te 8 uur door dezelfde muziekvereeniging eveneens op het Dorps plein een reveille met koraalmuziek, ge volgd door een optocht der schoolkinderen, met een défilé voor de autoriteiten op het Molenplein, gevolgd door gemeenschappe- lijken zang onder leiding van mevr. Boijen- Kettler. Te 12 uur volgt voor de kinderen een vertooning van de poppenkast en trac- tatie. Des middags te 2 uur worden er op het feestterrein kinderspelen georganiseerd, gevolgd van 46 uu-r door het optreden van Halley's Trio, eveneens voor de kinde ren. 's Avonds van 810 uur concert op het Plein. Woensdag 6 September des morgens 8 uur reveille door Excelsior; te halfelf diverse volksspelen op het feestterrein. Van 4-6 uur behendigheidswedstrijden met de fiets en belaste transportrijwielen; te 4 uur een schietwedstrijd van de h and boog schutte rs- vereeniging ,,De Nieuwe Germanen". Door de gymnastiekvereniging W.I.K. zal te 5 uur worden gedemonstreerd. Des avonds wederom muziek op het Plein. Donderdag 7 September vjn. wederom volksspelen en des middags 2 uur een groot bloemencorso. Te 4 uur volgen weder de monstraties vaai de Landelijke rijvereeni- ging. Te 5$ uur wordt er een estafetteloop gehouden, waaraan leden van een vijftal vereenigingen hier ter plaatse zullen deel nemen. Des avonds wederom concert op het Plein. In verband met de groote Nationale Bloe mententoonstelling blijven verder de ker misvermakelijkheden gehandhaafd tot 9 September. Op den avond van dien dag zal tot besluit van het geheel een vuurwejk -worden ontstoken. De naturalisatie is vastgesteld op stuk 498 van H. Borregaard alhier. zijn behalve aan ons Bureau ook verkrijgbaar bij de Firma Ph. BROBBEL, Stationsweg no. 49. Fa. A. H. J. WIJTENBURG. HaarLstraat 2. W. G. J. VERBURG, Heerenstraat no. 2. Fa. A. SOMERWIL Azn., Hoogewoerd 24. A. M. VAN ZWICHT. Breestraat no. 126. A. VAN EGMOND. Haven 2/4. W. VAN LEEUWEN, Janvossensteeg 19. VERVOOREN. Haarlemmerstraat no. 128. W. P. v. SAVOYEN. K. Rapenburg 12 A. BOEKHANDEL VAN DER VEEN Geversstraat no. 59 - Oegstgeest ALGEM. LEESBIBLIOTHEEK RIETVELD t.o. het Postkantoor Leiderdorp en aan de Kiosken. BOSKOOP. Géén feest op 31 Augustus. In verband met de afkondiging van de voor-mobilisatie is voorloopig afgezien van de feestviering op 31 Augustus a.s. Om de schoolkinderen niet geheel teleur te stellen kan de kindertractatie op den verjaardag van HM. de Koningin wei plaats vinden, behalve wanneer de scholen zouden worden gesloten. LEIDEN, 25 Aug. Groentenveiling enz. Roode kool f.1—1.70; groene kool f. 1.80—3.60; prei f.1 —2.30; uien f. 1.60—3.50; peen f. 1.50—6; aard appelen f.1—2.30; andijvie f.2—5; sla f.25; druiven f.1426; snijboonen f.613; stokboo- nen f.917; pronkboonen f.34; stamboonen f-617; postelein f.14; spinazie f.14; to maten A f.45.20, B f.45.60. C f.4. CC f.4. alles per 100 KG.: andijvie f. 0.50—1.20; kom kommers f.1—3.70; bloemkool f. 1.50—15.10: me loenen f.5—20; salade f. 0.50—3.70; perziken f. 0.5016.60, alles per 100 stuks. Kroten f0.50 —1.50; pieterselie 30—50; radijs 1.0.60—1.70; selderie f. 0.30—1.20; blekselderie f.9—10: peen f. 2.50—6.60; rabarber f. 0.701.30. alles per 100 bos. LEIDEN. 26 Aug. Botermarkt. Aangevoerd 955 KG. Fabrieksboter prima f. 1.37 per KG boerenboter prima f. 1.20—1.37% per KG. Han del traag. LEIDEN, 26 Aug. Turfmarkt. Deze week geen nieuwe aanvoer. Prijs lange turf f.68 p. 1000. AARLANDERVEEN. 24 Aug. Eierveiling Kip eieren f. 3.80—4.20, eendeieren f. 2.80—3.40 per 100; boter 63 ct. p. pond; Leidsche kaas 15 et., Goudsche kaas 21—23 ct. per pond. BOSKOOP. 25 Aug. Rozen per bos van 10 stuks: Pechtold 15—28 ct.: Wendland 15—20 ct.; Hadley 25—40 ct.; Claudius Pernet 15—18 ct.; Briarclif 12—17 ct.; Butterfly 10—18 'ct.; Ste ward 12—16 ct.; Wilh. Kordes 12 ct.: Vierlanden 3050 ct.; Rosalandia 1317 ct.: Florex 23—29 ct.; Polyantharozen 20—30 ct.; Edith Helen 20— 35 ct.: Aug. Noack 14—19 ct.; Else Poulsen 24— 38 ct.; Gloria Mundi 3040 ct.; Ellen Poulsen 12—16 ct.; Paul Grampel 23—29 ct.; Rosa Mundi 5065 ct.; Mevr. v. Straaten van Nes 1218 ct.; Ingar Ohlson 14—20 ct.; Queen Mary 15 22 ct.; Chrysanthen. grootbloemig 4060 ct.; idem tros 10—20 ct.; Dahlia's 4—9 ct.: Witte Lelies 40—49 ct.: Roode Lelies 52—58 ct.: Ger- bera 1016 ct.: Clematis Durandii 1020 ct.: idem Prins Hendrik 50—70 ct.; idem Mevr. le Coultre 7090 ct. KATWIJK A. D. RIJN. 25 Aug. Eigenheimers, groote. f.2.40—3.60; Drielingen f. 1.60—2; Sla f. 1.251.55 per 100; bospecn f.2.504.20; bloemkool I f. 11.40—17.70; idem II f.3—10.60; kroten f. 0.50—0.65; peen per kist 30—60 ct. LEIDERDORP. 25 Aug. Kipeieren f. 4.204.60, eendeieren f. 3.50 per 100;.boter 6264 ct.. kaas 18—31 ct. per pond; kippen 45—70 ct.; hanen f. 0.45—1.10. eenden 30 ct.; konijnen f. 0.121.30 per stuk. LEIDSCHENDAM. 25 Aug. - Engelsche kom kommers le soort f. 1.002.50. idem 2e soort f. 1 f. 1.20, idem 3e soort f.1, gele komkommers le soort f. 1.402.80, idem 2e soort f. 1.001.60, id. 3e soort f. 1.—, kropsla le soort f.1.003.50, idem 2e soort f. 0.501.10, stoofsla f.2.00—2.50, peen f. 4.005.60, bloemkool le soort 69( idem 2e soort f.3.00—5.50, idem uitschot f. 1.50, tomaten midd. f.2.002.20. idem groote ronde f 2.002 50 idem 2e soort f.2.00, idem 3e soort f.2. idem bon ken f.2, idem rijp f.2, andijvie per 100 f.0.50 f. 1.20, idem per 100 ko. f. 2. spinazie per 4 kilo 4—12 ct., postelein f.1.00—3.20, snijboonen f.7— f. 12. spercieboonen f 6—15, radijs 30—80 ct. prei f. 1.50—2.50, seldery f.0.30—1.00, pruimen f.4.0C- f.6.50, meloenen 5—15 ct., druiven 1014 ct. NIEUWVEEN, 24 Aug. Kipeieren, aangevoerd 1816 stuks, prijs f.4—4.85 per 100: Jonge hanen 28 cent per stuk. NAALDWIJK. 25 Aug. C.C.W.S. - Spectrum 1.102.00: Salmon f. 1.202.60, gemengd f. 1.80 —3.10; Pelargonium f. 2.10—5.30; Gerbera fl.60 —3.20; Jap Lelie 2.90—3.50: Pulling f.8—10: page f.6—12 per 100; Plumosa 9—23 ct.; Dahlia 48 ct.; Gladiolus 3—14 ct.; Troschrysanth 5-7 ct. per bos. ROELOFARENDSVEEN. 25 Aug. - Aardbeien 1420 ct. per doosje: meloenen 516 ct. Der stuk; tomaten 50—60 ct. per bak; sla f. 0.50-5.40 per 100 krop; snijboonen f. 0.601.15; prinsesse- boonen f. 0.70—0.90: s tamboonen f. 0.80—1.00: pronkboonen f.0.30 per 10 KG.; Augurken A f. 2.202.70. idem C f. 0.65, idem D f0.410.42, idem E f. 0.18—0.21; stippel C-D f. 0.150.16 per 25 KG. RIJNSBURG. 25 Aug. Groentenveiling Aardappelen 60—75 ct.; waschpeen 40—60 ct.: kroten 50—65 ct.; uien 60—70 ct.: bloemkool I f.1014, idem II f.48; bospeen f.33.50. TER-AAR, 25 Aug. Centrale Veiling. Spinazie 10—24 ct.. andijvie 626 ct., slavellen 7—10 ct. per kist. Snijboonen f0.601.25; prinsesseboo- nen f. 0.601.40: dubb. stampr. f0.601.00; witte pronkb. f.0.30—0.36; spekboonen 60 ct.. alles per 10 KG. Postelein f. 1—3. Wraschpeen f. 1.50 per 100 KG. Peen f. 2.50—2.80selderie 30—60 ct.. per 100 bos. Sla f. 1—5.10 per 100. Bloemkool 1%—15 ct.. meloenen 517 ct.: kom kommers 13% ct.. alles per stuk. Tomaten A f.2—2.40 Augurken fijn f. 2.70—4. idem fijn basterd f2.20. idem basterd f. 0.75, idem grof f. 0.380.61. idem stippel 15 ct.. idem fijnstippcl f. 0.40; komkommers 15 ct.. alles per 25 KG. UTRECHT. 26 Aug. Veemarkt. Aangevoerd 1705 stuks vee. 375 runderen: stieren 2428 ct. d. pond: handel gedrukt, vrijwel gelijke Drijzcn. Slachtkoeien 2de soort 3135 ct.. 3de soort 25— 30 ct. p. pond: handel kalm. prijzen onveran derd Vaarzen f. 130—210 p. stuk. Melkkoeien f.140200 per stuk: kalfkoeien f.150260 per stuk: varekoeien f.90—190 per stuk: handel er- drukt. dalende prijzen. 110 magere kalveren, f 28 50 per stuk: handel gedrukt, iets hoogere prijzen. 500 nuchtere kalveren, f.58 p. stuk; handel matig, prijzen onveranderd. 270 magere varkens en schrammen, f25—36 per stuk schrammen f. 17—24 per stuk: 230 biggen, f. 12 16: handel gedrukt, prijs magere varkens iets lager. 80 magere schapen f. 12—18 oer stuk handel stug. lagere prijzen. Aangevoerd 1J0 lammeren: zuiglammeren f.812.50 ner stuk; handel kalm. priizen onveranderd. - Kleinhan del: boter 300 KG f. 1.50 per KG.: 125 stuks kaas. f.0.500.70 per KG: aangevoerd 25.000 eireen; prijs f.4—5 per 100 stuks. BOND WESTLAND. 25 Aug. Export en bin nenland. Alicante 2026 ct.: Golden ChamDion 22—26 ct.: Colman 2228 ct.; Muscaat. 31 ct. per KG dubbele boonen 9 ct snijboon«r 8-11 ct. oer KG.: andiivie 80—1?0 ct.: sla f.1—2: komkommers f 1—2 oer 1O0- nrtm^lopner 4-6 ct.. suite*- 10—18 ot.: nerziken 815 ct. p. *t.; tomaten 50 ct. per bak ZEVENHOVEN 25 Aug. - Aangevoerd 1471 eieren. Prijs kipeieren f. 3.854.45 per 100; ba nanen 20 ct. per 5 stuks; pruimen 20 ct. p«e Kilo.

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 3