BINNENLAND Oorlogsgerucht in een vacantie-leeg Rome Vrijdag 25 Augustus 1939 Voormobilisatie afgekondigd Afkondiging van Koninklijke Besluiten Geen eerste oefening bij de zeemacht Zijn de Sovjets te vertrouwen V oedseicommissarissen benoemd Zuinig met de telefoon GEMENGD NIEUWS Bliksem eischt drie dooden DAGBLADRECLAME BURGERLIIKE STAND VAN LEIDEN f PRIJSVRAAG VAN „VOLKENBOND EN VREDE". De regeeringspersdienst meldt: De ontwikkeling van den internationalen .toestand heeft de regecring tot het inzicht gebracht, dat hoewel ons land geenszins is blootgesteld aan eenige bedreiging van welke zijde ook het niet is uitgesloten, dat in de naaste toekomst ter handhaving der neutraliteit tot mobilisatie der zee- en landmacht moet worden overgegaan. In verband hiermede heeft de regeering be sloten tot eenige maatregelen «zoogenaam de voormobilisatie), welke de strekking heb ben de legering en verpleging van hen. die eventueel bij mobilisatie zullen worden op geroepen. voor te bereiden. Gisteren zijn in het belang der landsver dediging afgekondigd liet K B. van 24 Aug. 1939. staatsblad no. 183, betreffende de op roeping personeel voor-mobilisatie. Het KB. van 24 Aug. 1939. staatsblad no. 588. betreffende machtiging tot vordering van spoorwegen en toebehoorend materieel in verband met het belang van 's lands ver dediging. Het besluit van 24 Aug 1939. staatsblad no. 589, betreffende het onbruikbaar maken van spoorwegen met de daarop aanwezige bruggen, telegraaflijnen en seintoestellen, ln verband met de belangen van 's lands ver dediging. De Regeeringspersdienst meldt: De minister van Defensie heeft bepaald, dat de inlijving van dienstplichtigen bij de zeemacht op 28 Augustus a.s. tot nader or der wordt uitgesteld. In verband hiermede moeten de daarvoor aangewezen dienst plichtigen niet voldoen aan de oproeping tot opkomst op genoemden datum. Er zijn ook dienstplichtigen van de zee macht, die reeds in een vorig jaar of bij een vorige ploeg voor eerste oefening hadden moeten opkomen, doch door genoten uitstel of om een andere reden dezen oefening eveneens op 28 Augustus a.s. zouden aan vangen. Ook deze dienstplichtigen moeten voorloopig niet opkomen, tenzij er een alge- meene mobilisatie mocht plaats hebben. In dat geval zijn zij verplicht, de aanwijzingen te volgen, die gemeld zijn in hun zakboekje. Idealistisch plan in benarde tijden. Door de Ver. voor Volkenbond en Vrede is een prijsvraag uitgeschreven, waarvoor zij ln staat gesteld is een drietal prijzen uit te loven Gevraagd wordt een ontwerp van een grondwet voor een staten-organi- satie. waaraan alle bestaande staten zou den kunnen deelnemen en waarin hun on derlinge verhoudingen op zoodanige wijze zijn geregeld, dat militair geweld tusschen hen onderling is uitgeschakeld, dat vrij verkeer en vrije handel over geheel de wereld zijn gewaarborgd en dat elk volk en elke persoon op voet van gelijkheid toe gang heeft tot de aard-rijkdommen, opdat deze aan de geheele menschheid ten goede komen. Naar de ontwerpers mededeelen, is het uitschrijven van deze prijsvraag mede ge grond op de overtuiging, dat een voort durende internationale spanning, als wij thans sinds maanden beleven, niet mag blijven bestaan. De huidige vrede, voor zoover men den toestand met dien naam kan bestempelen, berust uitsluitend op het labiele evenwicht der groote machten. Voor het meerendeel zijn de bestaande ver houdingen door geweld verkregen en zij maken den indruk slechts door geweld ge handhaafd of gewijzigd te kunnen worden Het ontwerp zal dienen te bestaan uit ten hoogste 38 artikelen, te zamen bevat tende omtrent 12.000 woorden. Inzendingen worden uiterlijk 1 Ma: :t 1940 ingewacht aan het secretariaat der vereeniging. Laan van Meerdervoort 49 te 's Gravenhage. Drie prijzen zijn beschikbaar van resp. f. 500. f. 250 en f. 100. De beoordeeling der ingekomen antwoor den geschiedt door een jury, te benoemen door het dagelij ksch bestuur van de Ver. v. Volkenbond en Vrede. Van bevoegde zijde vernemen wij, dat de minister van Economische Zaken tot provin ciale voedselcommissarissen, verbonden aan het onder zijn departement ressorteerend Rijksbureau Voedselvoorziening in Oorlogs tijd, heeft benoemd: K. 8. Gaaikema Schui- ringa te Ruigezand voor de provincie Gro ningen; ir. W. Oosterbaan te Tzummarum voor de provincie Friesland; R. Wichers te Gasselternijeveenschemond voor de provin cie Drente: ir. J. S. Keyzer te Zwolle voor de provincie Overijssel; ir. W. de Jong te Arnhem voor de provincie Gelderland; A. J. de Goey te Montfoort voor de provincie Utrecht; ir. W. J. M. Dekker te Alkmaar voor de provincie Noord-Holland; ir. T. P. Huisman te 's-Gravenhage voor de provin cie Zuid-Holland; ir. J. D. Dorst te Goes voor de provincie Zeeland; P. J van Haren te Tilburg voor de provincie Noord-Bra bant; M J. Dings te Roermond voor de pro vincie Limburg. DE VELDPOST. Aanduidingen in het adres. In aansluiting op het bericht van weder in werking stelling van den veldpostdienst wordt van de zijde van P.T.T. nog eens uit drukkelijk de aandacht erop gevestigd dat, in verband met de desbetreffende militaire bepalingen, in het adres van corresponden tie. bestemd voor de bij de grens- en kust- beveiliging betrokken troepen, geen aan duiding omtrent de plaats, waar militairen zijn gelegerd, mag voorkonen. Dergelijke stukken kunnen niet worden uitgereikt en worden aan de afzenders teruggezonden. Toegelaten is alleen de aanduiding „Veld post" of „Gebied van den territorialen be velhebber. (t.w. Friesland, Overijssel, Noord-Brabant of Zuid-Limburg). De bestaande verkeersafwikke ling ten aanzien van telefoon gesprekken blijft voorloopig ge handhaafd', intusschen wordt dringend verzocht zich bij het voeren van locale en interlocale gesprekken zoowel wat het aan tal'als de duur daarvan betreft, tot het uiterste te beperken, daar anders van militaire zijde tot uitsluiting van een groot aantal telefoonaansluitingen zou moeten worden overgegaan. BURGERWACHTEN OPGEROEPEN. De burgemeester van Rotterdam heeft de leden van de Burgerwacht opgeroepen voor het verrichten van bewakingsdiensten Ook een gedeelte der Vrijwillige Burgerwacht is voor bewakingsdienst opgeroepen. 100-JARIG BESTAAN DER TABAKS FABRIEK J. GRUNO. De N.V. Tabaksfabriek J. Gruno te Gro ningen herdenkt morgen haar honderdjarig bestaan. De huidige directie bestaat uit de heeren J. H. en J. Gruno, kleinzoons van den stich ter van het bedrijf, waarin momenteel circa 150 personen werkzaam zijn. LEDEN VAN NED. CHR. REISVEREEN. UTT BUITENLAND TERUGGEROEPEN. Men deelt ons mede, dat alle groepen van de Nederlandsche Christelijke Reisvereeni- ging. welke zich in het buitenland bevinden, in verband met den internationalen toe stand, zijn teruggeroepen. GRENSDOCUMENTEN INLEVEREN. Een raad aan automobilisten. In verband met de afgekondigde voor-mo- bllisatie en het eventueel vorderen van mo torrijtuigen voor militaire doeleinden, raadt de AN.W.B. de gebruikers van triptieken en carnets de passages en douanes dringend het navolgende aan: 1. Zij, die een gebruikt cn door de buiten- landsche douane definitief afgestempeld triptiek bezitten alsmede de houders van een bovengenoemd carnet, dienen dit onver wijld per aangeteekende post aan den AJÏ.W.B. in te zenden of persoonlijk te ko men inleveren', dit geldt ook voor geheel nieuwe en nog niet gebruikte grensdocu- menten. 2. Zij, die een triptiek bezitten, dat wel voor eersten Invoer, doch niet voor defini tieven uitvoer door de buitenlandsche douane is afgestempeld, zullen er goed aan doen thans, nu dit nog mogelijk is. zoo spoedig mogelijk aan de Belgische of de Dultsche grens hun grensdocument te laten zuiveren cn bij den AN.W.B. In te leveren. Indien dit nJ. binnenkort niet meer mo gelijk zou zijn, zouden de houders der pa pieren voor zeer hooge kosten kunnen ko men te staan, zoodat. het zij herhaald, on verwijld regelen van deze aangelegenheid dringend gewenscht is. DE BOTERNOTEERING. De commissienoteering voor Nederland sche boter is gisteren vastgesteld op 74 ct. per K G DE BIGGENMERKEN. Van bevoegde zijde vernemen wij. dat in de periode van 31 Juli tot 12 Augustus 1939 zijn aangebracht 80.561 biggenmerken, tegenover 101.199 in de overeenkomstige weken van het vorige jaar. Van 1 Januari tot 12 Augustus zijn in to taal gemerkt 1281.490 biggen en in het zelfde tijdvak van het jaar 1938: 1.422.582. Van onzen Romeinschen correspondent. Temidden van de vacantlestemmlng, waarin ondanks de steeds dreigender wor dende geruchten over naderend oorlogsge vaar het geheele schiereiland der Apennij nen is gedompeld, plofte zeer onzacht het bericht over de DuitschRussische toena dering en het nietaanvalsverdrag, dat deze toenadering zou moeten bezegelen. Tenge volge van de discipline van het land, waartoe Mussolini zijn volgelingen ln den loop van bijna twintig jaren heeft opgevoed, kan men den eersten indruk, dien dit onverwachte bericht op de Italiaansche bevolking heeft teweeggebracht, niet anders dan ..gunstig" noemen, ofschoon de echte ..Qulriet", zooals de antieke naam voor de burgers van het oude Rome luidde, zich een bijzonder groote dosis van crltisch gevoel heeft weten te be waren. Reeds een keizer Nero was ln zijn hart bevreesd voor dit crltisch gevoel en trachtte het zooveel mogelijk te gemoet te komen of te ontwijken. Welnu, na deze nieuwste onverwachte wending beginnen velen den oorlog ln tegenstelling met vroeger als inderdaad onvermijdelijk te beschouwen en er reeds voor de eerstvolgende dagen met een mogelijk begin van de vijandelijkheden te rekenen. Ondertusschen herinnert de Italiaansche pers zich weer de omstandig heid, dat deDuce als eerste van alle staatslie den der vroegere Entente in24 een geregeld diplomatiek verkeer met de Sovjet-Unie ls begonnen en dat hij ln 1933 zelfs een heusch ..vriendschapsverdrag" met de Bolsjewikl heeft gesloten, dat nog maar enkele maan den terug opnieuw werd bevestigd. Alles heeft evenwel niet kunnen voorkomen, dat de positie van den Sovjet-ambassadeur, den heer Boris Stein, in de Eeuwige Stad hoe langer hoe meer werd geïsoleerd. Bij de hier hcerschende mentaliteit zal het uiterst moei lijk zijn voor de Fascistische leiding, haar volgelingen met de nieuwe vriendschap ver trouwd te maken. Weliswaar trekt Virginio Gayda in het ..Giornale d' Italia" onmiddel lijk een scherpe scheidingslijn tusschen de internationale politiek en de binnenlandsche toestanden der betrokken landen en ver klaart. dat het Fascisme nooit vermengd zou kunnen worden met het Communisme, maar reeds in den daarop volgenden zin vind hij een gemeenschappen)ken noemer voor de drie stelsels: Fascisme, Natlonaalsocla- lisme en Communisme en constateert met groote voldoening het feit. dat „de totali taire staten, ofschoon verschillend ln hun uiterlijk en in hun leer, het eens worden op een oogenblik. dat beheerscht lijkt door de aanvalsplannen van de groote democratieën met haar imperialisme, haar kapitalisme en haar heerschzucht". In diplomatieke kringen van de Eeuwige Stad blijft men evenwel nog sceptisch tegen over de ware bedoelingen van de Russische politiek en is nog niet zonder meer geneigd, aan een algeheelen ommezwaai te gelooven. Men wijst in dit verband niet slechts op het voortzetten van de besprekingen van de Russische leiders en de AngloFransche militaire missies, maar ook op de houding van den Moskouschen radiozender,die op den dag van de aankomst van von Ribbentrop in de Russische hoofdstad een programma uitzond, dat al heel weinig in overeenstem ming leek met het vestigen van een betere verstandhouding tusschen Btalin en Hitler. Er werden tal van persstemmen uit de ..groote democratieën" aangehaald, waarin lof was toegezwaaid aan een drietal Russi sche films, die de kracht van het Roode Leger verheerlijkten; zelfs werd hierbij niet vergeten, de militaire waarde van het Rus sischFransche verbond te onderstrepen. Terwijl de Dultsche onderhandelaar te Mos kou zijn eerste besprekingen met Molotof hield, zond het station van Moscou een le zing uit over de „Nazl-terreur ln Slowakije" en besloot met een opwekking, geen tweede „Mllnchen" te dulden De bevolking van Rome geeft zich van de mogelijk nog dreigende gevaren niet ln die mate rekenschap, temeer waar zij voor een groot gedeelte nog afwezig is. Wij gewaagden van de hier nog heerschende vacantlestem mlng. Sedert onheugelijke tijden immers is het in de Eeuwige Stad gebruikelijk, ln het hoogte punt van den zomer ook aan de minder be middelde bevolking de gelegenheid te geven, de stad met haar gloeiende hitte te ont vluchten. Sinds keizer Augustus worden deze dagen „feriae Augusti" genoemd, hetgeen tot in onze dagen aldus is gebleven. „Ferra- gosto" is het groote feest, dat zelfs den ker kdijken feestdag van 15 Augustus geheel verdringt. Arbeiders, employé's en beambten ontvangen een extra uitkeering, en portiers, brievenbestellers, aschman en melkboer komen bij hun klanten hun „Ferr'agosto" opeischen. dat vooral niet karig mag zijn. Tegen 15 Augustus geschiedt dan het groote wonder, dat een geheele millloenenertad uit sterft. De betergestelde bevolkingsklassen zijn de zomerlijke htite der stad reeds eerder ontvlucht, waardoor het stadsbeeld al veel van zijn levendigheid heeft verloren. Maar op den vooravond van „Ferragosto" begint een ln haar proporties waarlijk fantastische volksverhuizing. Om de vijf minuten verlaat een elndelooze extratrein de stad, de zee of de bergen tegemoet. Ook de prijzen, die de spoorwegen voor deze treinen berekenen, zijn fantastisch. Voor een rijksdaalder krijgt men een retourtje van Rome naar Venetië! Geen wonder, dat ook de armste zich een reis door heel het langgestrekte schiereiland kan veroorloven. Geen wonder ook. dat ge durende de feestdagen dagelijks 480 treinen met 4700 rijtuigen het centraal-station van Rome verlieten, terwijl aan de loketten ge middeld het niet onaardige sommetje van twee millloen lire werd Ingenomen. Voor prof. Goudriaan om te watertanden! Het resultaat was dan zooals gezegd een vol maakt uitgestorven stad. Vooral in het cen trum ziet men ln de anders zoo drukke stra ten geen enkelen sterveling. Ook de winkels zijn gesloten, en het personeel geniet evenals de werklieden in de fabrieken een vacantie- week. Het is bijna „unheimlich", deze doode stad, waar een looden temperatuur drukt van bijna 45 graden in de schaduw. Voor waar een slecht gekozen tijdstip voor poli tieke verrassingen en voor dreigend oorlogs gevaar! KIND DOOR BESTELAUTO OVERREDEN EN GEDOOD. Gisteravond om half zeven is het 5-Jarig dochtertje van de famllië Gorrls uit Ulft bij het spelen op den rijweg door een zware bestelauto van de Geldersche Tramweg- Maatschappij overreden. Het kind kreeg de zware achterwielen over het höofd en was op slag dood. EEN RARE SINJEUR OP IIET MALIEVELD. Aanvallen met een gaspijp. Gisteravond te half twaalf is op het Ma lieveld te 's Gravenhage de heer A. S.. kapel meester van het ensemblc-Frltz Hirsch, aangevallen. De aanvaller sloeg hem met een met lood gevulde gaspijp op het hootd, waarna de aanvaller het hazenpad koos. De heer S. werd niet ernstig gewond. Aan de politie werd aangifte gedaan. Een half uur later wilde een rechercheur een verdachte op het Malievold aanhouden. HIJ sommeerde den man bij hem te komen, doch het antwoord was ook thans een aan val en een klap op het hoofd met een gas pijp. Deze klap kwam zóó ernstig aan, dat de rechercheur in het ziekenhuis moest worden opgenomen Later ls de verdachte, een zekere J. v d. V., door de politie, voor wie hij geen onbe kende ls, aangehouden. ERNSTIG VERKEERSONGELUK TE ROTTERDAM. Gistermiddag is de 64-jarige N. J. Til burg die ln de Jan van Avennestraat te Rotterdam woont, op den Beukeiedijk al daar aangereden door een personenauto u«t Schiedam. In bewusteloozen toestand ls de man naar het z eken huis Coolühigel vervoerd, waar bleek, dat hi) een schedelfractuur had bekomen, terwijl zijn linkerbeen verbrijzeld was. Men vreest voor zijn leven. VERDUISTERING VAN GELDEN DOOR SCHOOLHOOFD. Door de politie te Tegelen is gearresteerd en voor den Officier van justitie geleid de 50-jarige A. H M-, hoofd eencr bijzondere lagere school aldaar, als verdacht van ver duistering van gelden in dienstbetrekking. Verdachte, die sedert geruknen tijd als ad ministrateur was verbonden aan de St. Josephsehool, heeft een tamelijk groot be drag aan geiden, die hij als voorschot fcreeg van het Rijk. de gemeente cn het RJC. kerkbestuur aldaar, voor het doen van diverse betalingen, zich wederrechtelijk toegeëigend. Het verduisterde bedrag wordt geschat op ongeveer f7000. hetgeen hij over de jaren van 1933 tot heden heeft verduis terd! Verdachte, die een goed inkomen had, doch zeer groote uitgaven had, heeft be kend zich aan deze verduistering te hebben schuldig gemaakt. DE BOTERHEFFING Het bedrae van de heffing en steunuit- keeïing op boter, te, behoudens tusschen- tljdsohe wijziging, voor de week van 24 tot 30 Augustus vastgesteld op 55 cent per K.G. ONVEILIG STRAND AAN DEN WASSENAARSCHE SLAG. Het strand aan den Waseenaarsche 81ag is onveilig tusschen strandpalen 91 en 94 op 29 en 30 Augustus a s., van 9 30 tot 18 00 uur, wegens sch .etproeven met geschut. De aandacht wordt erop gevestigd dat het strand eerst weder toegankelijk Ls. nadat de roode vlaggen welke de onve'Iige strook aanduiden, zijn ingehaald. TWEE BOERDERIJEN DOOR BRAND VERWOEST. Tijdens een hevig onweer is gister avond omstreeks zes uur onder Reuver de 25-jarige W. Rijnders, die per rijwiel op weg was naar zijn woning aldaar, door den bliksem getroffen en gedood. Zijn rijwiel werd geheel vernield. In het naburige Swalmen is op onge veer hetzelfde tijdstip de 20-jarige mej. Kessels, doordat het hemelvuur in een drinkwaterpomp sloeg, eveneens ge troffen en op slag gedood. Om zeven uur werd de dienstplichtige soldaat Dekkers uit Wanrooy, toen hij zich met zijn fiets op den Katwijksche- weg te Cuyk bevond, door het hemel licht getroffen cn gedood. Te Haps (N.B.) sloeg gisteravond om half acht de bliksem in de kapitale boerderij „Oude Tolpost". bewoond door den landbou wer G. Nabuurs. De boerenhoeve brandde geheel af. Verzekering dekt de schade. Tenslotte is gisteravond de bliksem ge slagen in de boerderij van M. van der Loo te Kerkdriel. In een oogwenk stond de boer derij in lichter laaie. De geheele aanwezige oogst ging verloren. De boerenwoning brandde uit. In een vijftal woningen te Kerkdriel trof de bliksem voorts de electrische geleiding, tengevolge waarvan de lampen stuksloegen. Uil Ned. Oost-Indië VIERJARIG JONGETJE VERDRONKEN. Gistermorgen werd het vierjarig zoontje van de familie van der Valk te Naaldwijk vermist. Nadat de politie den geheelen dag in de vaart nabij de ouderlijke woning te vergeefs had gedregd, hebben enkele man nen, die gisteravond nog eens de vaart af zochten. het lijkje opgehaald. EF" "TTGE AUTOBOTSING TE UTRECHT. Zes gewonden te betreuren. In den afgeoopen nacht is te Utrecht een ernstig auto-ongeluk gebeurd, waarbij zes gewonden rijn te betreuren. Een auto afkomstig uit Noord-Brabant en bestuurd door een broer van den be kenden wielrenner Frans Slants, kwam op den hoek vam den Catharijneslngel en Mo- reelselaan ln botsing met een post-auto, waarvan de bestuurder een zware hersen schudding bekwam De luxe auto reed toen nog twee elec trische verllóhtlngspaaltjes omver en kwam eindelijk zwaar gehavend tot stilstand. Al leen de bestuurder, de heer Slaats, bleef ongedeerd terwijl de andere vijf inzittenden min of meer ernstig gewond naar een der ziekenhuizen te Utreoht moesten worden overgebracht. MEISJE VERDRONKEN IN ZWEMBAD. In het zwembad Thialf te Arnhem is gistermiddag de 19-jarige mej. B. verdron ken. Van het ongeval zelf heeft men bij dc ge weldige drukte, die er gistermiddag was. niets gemerkt. Bü het sluiten van het zwembad bleef echter een stel damesklee- ding hangen. Men ls toen op onderzoek uitgegaan en men slaagde er spoed g in het meisje te vinden. Direct werd kunst matige ademhaling toegepast, maar zonder „Vad" MEISJE DOOR TREIN GEGREPEN. Doodelijk verminkt aangetroffen. Een spoorwegambtenaar, die gisteravond om half tien van zijn dienst op het station te Berchem langs de spoorlijn huiswaarts keerde, bemerkte op eenlgen afstand van den bewaakten overweg nabij het Vossenhol te Berchem, dat een meisje zwaar verminkt langs de lijn lag. Bij nader onderzoek bleek het te zijn het 18-Jarlg dochtertje van de familie R. Bran ts uit Berchem. Vermoedelijk ls het meisje over de gesloten spoorboomen geklommen :n door den D-trein. die om kwart over negen den overweg passeert, overreden. Het stoffelijk overschot is per auto-bran card naar het 8t. Anna-ziekenhuis te Oss vervoerd. GECOMPLICEERDE AANRIJDING TE AMSTERDAM. NIEUWE BIOSCOOP AFGEBRAND. MACHTIGINGEN AAN DE REGEERING. BUITENZORG. 25 Aug (Aneta/ANP.) Heden zijn per staatsblad de regelingen afgekondigd, ten einde de regeering te machtigen tot het aangaan van verzeke ringsovereenkomsten op het terrein van scheep- en luchtvaart, in geval van oorlog, oorlogsgevaar of ln andere buitengewone i omstandlghden. Een schade van circa f. 290.000. SOERABAJA. 24 Aug. (Aneta/ANP) Alhier is het City Theater, dat eerst een maand geleden ls geopend, geheel afge brand. Dit theater was het meest moderne van Java. De brandweer mocht er niet in slagen de ramp te verhinderen. De ln de zaal aanwezige personen konden leze tijdig verlaten, zoodat geen persoonlijke ongeluk ken te betreuren vallen. Tic ons. aak is ver moedelijk kortsluiting. De schade bedraagt circa f. 200.000. Motorrijder ernstig gewond. Gistermiddag is te Amsterdam op den Middenweg bij den Nleuweweg een gecom pliceerde aanrijding geschied, waarvan een 40-jarige motorrijder het slachtoffer is ge worden. Uit de richting Dlemen naderde een wa gen van de Gooische tram, terwijl van den Nleuweweg een truck met trailer kwam aan rijden. Door onbekende oorzaak botsten tram en vrachtwagen op de rails tegen el kaar, waarbij de trailer In den flank met zulk een kracht werd geraakt, dat deze opzij werd geslingerd, waarbij een juist passee- rende motorrijder werd omver gereden er. tegen de straat geslingerd. De man werd ernstig gewond opgenomen en in hopeloo- zen toestand naar het O. L. V. Gasthuis ver voerd. De truck reed na de botsing door en kwam pas tot stilstand tegen een brandmelder, welke afknapte. De achterwielen van den truck werden totaal afgeslagen. I De tramwagen werd aan de voorzijde be schadigd. HOFMEESTER VOOR F. 300 BESTOLEN. Toen gistermiddag te Amsterdam een hofmeester aan boord van de Johan van Oldenbamcvelt zich ln zijn hut verkleedde o«n aan land te gaan, bemerkte hij dat zijn portefeuille, waarin t. 3S0 en enkele papleren waren geborgen, uit zijn binnen zak was verdwenen. Dit moet ziin gebeurd in den korten tijd, dat hij even de hut. welke hij met vier andere opvarenden deelt, had verlaten. Daar allen reeds aan lamd waren gegaan toen de aangifte bij de politie geschiedde, levert het onderzoek ln dit geval eenige moeilijkheden op. vy oncentreer op het krachtigste reclame-middel GEBOREN: Jannetje. D. van J. Gressi en G. Spek - Jo hanna Alida, D. van J. G. v. Wingerden en L. S. Wassenaar Johannes Dirk. Z. van J. <->. v. d. Bom on J. M. v. Vliet Cornelia Gecr- trulda Antonia. D. van J. v. Run en P. C. ro de Groot Jan Hendrikus. Z. van J. J. van Es en C. J. A. Verbaan Helena Maria. D. van A. Hoogendoorn en H. M. v. Gemeren Anton Inez, Z. van H. v. d. Vlist en A. H. Swaafc Willibrordus Johannes Maria, Z. van C. J. B11" derbeek en A. J. Berkhout Adrlana. D. van A. Dijkstra en J. G. Roodvoets Frans, Z. van F. Logeman en J. Arnoldus. GETROUWD: P. v. d. Bossche jm. en J. C. Buis jd. G. C- Klay jm. en A. v. d. Linden jd. P. de Koning jm. en J. Boekee Jd. A. J. Kreuger jW. J-»1 E. M. Verleun Jd. Th. Mader jm. en P. S. ro* Crama jd. J. v. Meijgaarden jm. en J. wie vaart jd. C. Ouwersloot jm. en A. A. smit jd. H. W. Spierenburg jm. en J. v. Dlemb Jd. A. de Vrind gesch. en M. de Joode g® P. J. Wcljermans Jm. en J Korenhof Jf - J. A. v. d. Zwet jm. en M. E. de Jong jd. den Hartog jm. en J. A. D. v. Echten H. OVERLEDEN: A. J. Maller, Vr. 94 j.

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 10