De groeiende spanning IEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Donderdag 24 Augustus 1939 Overzicht YISSCHERIJ-BERICHTEN Henderson door Hitier afgewezen Ook een stap te Rome Oorlogsvoorbereiding De Engelsche parlementszitting Vraagt inlichtingen ELTAX - TEL. 22444 Komende radio-toespraken Rond Danzig Diplomatieke bedrijvigheid te Tokio Uit Amerika Nog eenige persstemmen Gezonde voeten met Badzo. Gezonde voeten met RECHTZAKEN CORRESPONDENTIE Een hartekreet voor den vrede is gister avond door den aether gegaan. Namens zeven kleine landen, met te zamen een 34 een vredesfront wel niet geheel uit millioen inwoners in Europa, gezwegen van front is immers niet rechtstreeks of zijde- acht zal worden genomen. Of ligt in het begrip aanval het gebezigde woord „oorlogshandeling" mag toch als zoodanig worden geïnterpreteerd nog een adder tje verborgen? Het lijkt niet bepaald waar schijnlijk meer. En art. 4 sluit Rusland's deelneming aan dit Betreffende het bezoek, dat de Britsche ambassadeur te Berlijn. Henderson, gisteren aan Hitler te Berchtesgaden heeft gebracht, publiceerde gisteravond het. Duitsche Nieuwsbureau het volgende officieele com muniqué: „Op verlangen van de Britsche regeering heeft Hitier heden op den Berghof den Britschen ambassadeur, Sir Neville Hender- fon. ontvangen. De ambassadeur onverhandigde den ..Fuehrer" een schrijven van den Britschen eersten minister, dat in gelijken zin was ge steld als het eergisteren uitgegeven com muniqué omtrent de kabinetszitting. De ..Fuehrer" liet er by den Brit schen ambassadeur geen twijfel over be staan, dat de door de Britsche regeering aangegane verplichtingen Dultschland geen aanleiding kunnen geven, om af te zien van de behartiging van zqn natio nale vitale belangen". de koloniën buiten Europa, heelt koning Ilings tegen een partij gericht! maar veel Leopold der Belgen een zuiver menschelijk waarde voor het vredesfront schijnt men rnhh*»r An niirir«i 4»n,ii I peluid doen hooren, dat diep zal indringen van Russischen kant niet meer te mogen ruooer en niKKei. icnzij al]en dje van goeden wUle zljn 0p de verwachten. Het is dan ook geen wonder, o-ÊÊjÊ meest ernstige wijze is nog eens gewezen, dat reeds twee Britsche en één Fransch of- hoe nimmer de machts-theorie met haar flcier, die aan de militaire besprekingen te ruwe katoen zij vergezeld gaan van een speciale ver gunning, Uit maritieme kringen wordt vernomen, dat de reeders te Newcastle het vertrek van een zeker aantal schepen naar havens in Duitschland en aan de Oostzee hebben ge annuleerd. Het gaat. zoo zegt men, om voorzorgs maatregelen. overeenkomend met die. welke in September van het vorig jaar ge nomen werden. vernietigende uitwerking, tot goede oplos singen van vraagstukken kan voeren, hoe slechts langs den weg van onderhandelen en opbouw het goede op aarde kan worden verkregen. Inderdaad: het was een laatste hartekreet voor behoud van den vrede. En dat uit kringen, die geen partij zijn in de bestaande conflicten, die niet spreken uit eigen belang maar die handelen uit warm menschelijk gevoel voor allen. Geen gewa Het Engelsche ministerie van binnen- pende macht staat achter dezen oproep tot landsche zaken heeft aan de plaatselijke bezinning, slechts de macht van moreele autoriteiten instructies gegeven om de nood- kracht. En zonder zich natuurlijk in eenig zakelijke maatregelen te treffen om op opzicht partij te stellen, ieder gewenscht oogenblik in geval van nood de verlichtinj te kunnen dooven Moskou deelnemen, hedenmorgen per vlieg tuig huiswaarts keeren. Rusland mag men beschouwen als „toeziende derde" in het gevaarlijke spel, dat thans in ons wereld deel wordt gespeeld. Wat de sovjets echter precies beoogen met hun nieuwe oriëntatie blijft vooralsnog in het duister gehuld Moeilijk valt helaas, te ontkennen, dat, hoe verder we komen, het gevaar van den gruwzamen oorlog steeds dreigender wordt. We zouden kunnen zeggen, dat iedere dag, die verloopt zonder een uitweg te hebben aangewezen, den oorlog nader brengt Frankrijk en Engeland bijten op de tan den en zijn belde zoo goed als geheel ge reed voor iedere gebeurlijkheid. Polen blijft uiterlijk rustig, maar is geheel voorbereid. Uit Duitschland hoort men telkens en tel kens weer van troepenverplaatsingen. Ita lië treft evenzeer maatregelen... ÜHHPBHHHHHHMPMIH Moet het dan werkelijk komen I in het garnizoen te Gibraltar merkbaar* De Anders had hij zich niet aan dit spel met herhaling van 1914? Hebben de partijen /4n emrinf e \f..i 3 i _l71 r Vï Lo ugtt doIpoH ir* hoor riAci t i O nrvt oio Zal deze stem. die heeft weerklonken, op de openbare wegen reëele kracht hebben? Voor hen. die ze lieten hooren, hangt echter niet van het Verder zijn overal maatregelen genomen resultaat het succes af Men telle het om het systeem van alarmeering bij aan vallen uit de lucht onmiddellijk in werking te kunnen stellen doel alleen! J.J i i<r mannen ««enen. Von Ribbentrop's Russische reis Is met v W n 1C nlet"B"^s£he zijde. Sedert Maandag is een groote activiteit succes bekroond: zooals te voorzien was. rJfpn riat I6™0" in het garnizoen te Gibraltar merkbaar. De Anders had hy zich niet aan dit spel met mtfér slechte zeer™ ort ^eft^eduu^Hen^soldaten ™er ver- de. sovjets gewaagd. Met een aceoord inden derson had niets anders te doen dan Hitle. de mededeeling te overhandigen en er was geen aanleiding, om langer te blijven voor een bespreking derson had nieteander, te Hnln n/n laten en a"ë Posten van het verdediging*- a*k keert hy heden huiswaarts, men zie oerson had niets anders te doen dan Hitier het resultaat, elders vermeld. Met dit accoord kan Duitschland alles zins tevreden zijn. het brengt meer dan gisteren nog mogelijk scheen. Van een z.g. „ontsnappingsclausule" is geen sprake, al thans niet in het officieele verdrag, zooals dat is gepubliceerd. Integendeel, er wordt in art. 2 uitdrukkelijk gestipuleerd, dat bij een aanval van een derde, neutraliteit in systeem, zooals de zware batterijen en de luchtdoelartïllerie op de rotsen zijn be mand. terwijl de detachementen aan de grens versterkt zijn en de Noordelijke toe gang tot de haven ls versperd. De verdedi gingscommissie van Gibraltar heeft ver gaderd en binnenkort wordt een aantal oorlogsschepen verwacht. Wachtposten zijn in Zuld-Afrika op on- Het Duitsche communiqué betreffende opvallende wijze geplaatst bij sleutelplaat- het onderhoud van den Engelschen ambas- sen, zooals electrische centrales en reser- zich te vast gelegd in haar positie om als nog wijziging te kunnen brengen in de situatie? Wie brengt te elfder ure nog uitkomst? Tot overmaat van ramp schijnt in Dan zig men zie de 3e pagina van dit blad de strijd om de macht te zijn ingezet, blijk baar aldus van opzet, dat Duitschland Polen tot „daden" wil verleiden, zoodat het zich aangevallene in plaats van aanvaller mag noemen! sadeur met Hitier heeft in Rome de grootste voldoening gewekt, te meer. daar ook de Italiaansche minister van buitenlandse!)e zaken in een onderhoud met den Franschen ambassadeur, dat bijna drie kwartier duurde, geen twij fel heeft laten bestaan over het stand punt van Italië. Aan den anderen kant verluidt, dat ook de verklaringen van den Franschen ambassadeur aan Ciano in zoo ondub- belzinnigen vorm waren gehouden, dat men in Rome thans omtrent de opvat tingen en voornemens der Fransche re geering volstrekt is ingelicht. De mededeeling van Hitier aan den am- tasoadeur Henderson krijgt daarmede een zeer bijzondere be teekenis, in zooverre, dat thans niemand meer beweren kan gehan deld te hebben m onzekerheid omtrent het standpunt van den ander, om op die wijze de verantwoordelijkheid van zich te kunnen afschuiven. IN DUITSCHLAND. Mobllisatieafdeelingen zijn de laatste 24 uur door Keulen getrokken, waar zij de dienstplichtigen en reservisten van alle lichtingen onder de wapenen riepen. Vele mannen werden van huis gehaald, waar zy bleeke en schreiende vrouwen achterlieten. Particuliere vrachtauto's, auto's, motor rijwielen. in het bijzonder motoren met zij span zijn gerequireerd, soms met inbegrip van de bestuurders. Een aantal der man schappen, die op deze wijze in het leger opgenomen zijn. heeft, naar verluidt, geen voorafgaande militaire oefening gehad Tot Zaterdagavond 8 uur is het vliegen voirs. zulks in overeenstemming met de regelingen, die tot stand gekomen zijn tijdens de crisis van verleden jaar. Het departement van defensie houdt den Europeeschen toestand nauwkeurig in het oog. Tot dusverre doet echter niete het denkbeeld postvatten, dat er troepen zou den worden gemobiliseerd Zoo noodig zou dit in enkele uren geschieden. Verwacht wordt, dat Chamberlain van daag in het Lagerhuis gedurende ongeveer een uur het woord zal voeren. Hij zal wor den gevolgd door de leiders der beide op positie-partijen. Aangezien het wetsontwerp op de defen sie-volmachten van ver strekkenden aard zal zijn, zou er veel kans bestaan op een uitgebreid debat over details, zooals de waarborging van de vrijheid van het indi vidu. Echter na het bezoek gisteravond van een deputatie van het vakvereenigings- congres aan den minister van binnenland- sche zaken, die het ontwerp zal verdedi gen. is het zeker, dat het ontwerp in dit opzicht vlot zal worden afgehandeld. De deputatie, die ongerustheid toonde ten op zichte van het genoemde punt, werd ver zekerd, dat de noodige waarborgen opge nomen zouden worden in de wet en er be staat thans geen redelijke twijfel, dat na behandeling van de motie van den premier betreffende vergemakkelijking eener on middellijke afhandeling van het ontwerp, dit in alle stadia aangenomen zal worden op een tijdstip vanavond, dat het Hooger- huis in staat zal stellen het eveneens aan te nemen, zoodat het tegen het einde van de zitting van Donderdag nog de konink- lijke goedkeuring kan verwerven. Gistermiddag heeft het bestuur van de SLUIT U AAN: bij onze REISFONDS-OPHAALDIENST voor: de 's WINTERS GESPAARDE ZOMERVACANTIE. 5042 (Ingcr Mcd.) IN FRANKRIJK. minister-president deelt De Fransche snede: „In verband met den internationalen toestand, heeft de regeering besloten, de reeds genomen militaire maatregelen te voltooien, door nog meer soldaten onder de wapenen te roepen. Later wordt dit nog aldus aangevuld: De reservisten die houders zijn van het mobilisatieboekje nummer twee zijn opgeroepen. De houders der boekjes nummer drie en vier waren reeds van ochtend opgeroepen. Het recht van requisitie is in werking gesteld. De Fransche bewoners in Duitschland hebben zich tot de Fransche ambassade te Berlijn gericht met de vraag of het gera den was, langer in Duitschland te blijven. De ambassade heeft hierop hen. die niet door dringende verplichtingen weerhouden worden, aangeraden Duitschland te ver laten. IN ITALIË. De oorlogsvoorbereidingen in Italië worden versneld. Er is nieuw kustge- schut opgesteld. In de voornaamste havens zijn maatregelen genomen tegen duikbooten. IN ENGELAND. Ook Engeland gaat voort met het tref fen van maatregelen, om aan alle onvoor ziene omstandigheden het hoofd te bieden. Officieel werd gisteravond medegedeeld, dat de koning te Londen is teruggekeerd, v/aar heden in het Buckingham Palace een Privy Council zal worden gehouden. Het ministerie Van handel heeft gis teravond bekend gemaakt, dat, om voorraden in het land te houden, rege lingen getroffen worden voor een on middellijk verbieden van den uitvoer naar vreemde landen van verschillende producten, met inbegrip van alumi nium, koper, lood, ijzer en staalschroot, boven de oostgrens van Duitschland aan Labourpartij den internationalen toestand beide zijden van den Corridor verboden. gesproken. Na afloop is het volgende com muniqué gepubliceerd: Het bestuur geeft opnieuw den wensch te kennen tot een rechtvaardige en vreedzame oplossing van alle interna tionale geschillen, doch herhaalt bet besluit van de arbeidersbeweging, dat niet mag worden afgeweken van de po litiek van collectieven weerstand tegen iederen aanval door de Duitsche regee ring. De Britsche minister van buitenlandsche zaken, lord Halifax, zal vanavond van 9.50 10 uur Ned. tijd in het nationale program uit Downing Street een redevoering uit spreken. Verwacht wordt, dat de radio-toespraak naar de Ver. Staten en andere landen zal worden uitgezonden. Aan den vooravond van de herdenking van den slag bij Tannenberg zal de opper bevelhebber van het Duitsche leger, gene raal Von Brauchitsch. Zaterdagavond van 19.30 tot 20 uur (Duitschen tijd) voor de Duitsche radio-zenders een toespraak hou den tot de soldaten van het Duitsche leger. Van de Duitsch-Poolsche en Poolsch-Dan- zigsche grenzen komen berichten over inci denten. die echter prompt door de tegen partij worden ontkend. Zoo werd van Duit sche zijde gemeld dat was geschoten op twee passagiersvliegtuigen, doch Polen ontkent dit beslist. Het groote aantal troepen op het gebied van Danzig blijkt uit een mededeeling van een melkfabriek te Danzig, welke heeft aan gekondigd. dat geen kaas meer zal worden gemaakt en dat men zich alleen zal toeleg gen op het vervaardigen van boter. In Danzigsche kringen wordt Polen be- den duce op zou worden aangedrongen zijn sohuldigd. Danzig te willen uithongeren. In Invloed bij den Fuehrer aan te wenden om werkelijkheid is de levering van boter doorj een oorlog te voorkomen. Polen aan Danzig niet verminderd, doch de Van geloofwaardige zijde wordt gemeld 25 Augustus te Danzig verwacht. Het schip zal tot 28 Augustus hier blijven. Dit bezoek is niets buitengewoons, aange zien deze gewoonte reeds eenige jaren be- stat Het is overeenkomstig de bestaande verplichtingen aan de Poolsche regeering medegedeeld. In Poolsche diplomatieke kringen te War schau is gisteravond verklaard, dat een Poolsche diplomatieke koerier gistermorgen is aangehouden aan de grens te Rawice, ter wijl hij de grens naar Polen passeerde. Hij is teruggeleid naar Breslau met het diplo matieke valies. Men voegt hieraan toe, dat de koerier vannacht nog werd vastgehou den. In diplomatieke en politieke kringen te Tokio is gisteren den geheelen dag druk ge sproken over het verdrag tusschen Duitsch land en de Sovjet Unie. De ambassadeurs van Polen, Frankrijk en de Vereenigde Sta ten hebben bezoeken gebracht aan het mi nisterie van buitenlandsche zaken. Ook de Japansche staatslieden hebben drukke besprekingen gevoerd. Hieranoema, de premier heeft een lang durige conferentie gehad met den minister van oorlog Itagaki. die hem in kennis stelde van het standpunt van het leger met be trekking tot de jongste gebeurtenissen. De premier bezocht ook prins Konoje, presi dent van den geheimen raad en minister zonder portefeuille. Hun bespreking heeft zeer de aandacht getrokken. Intusschen wordt van officieele zijde te verstaan gege ven dat het gerucht volgens hetwelk een kabinetscrisis op handen zou zijn, geen grond heeft. De Japansche bladen geven geïrriteerde commentaren op wat beschouwd wordt als „verraad" van den ideologischen bondge noot door het sluiten van een nlet-aanvals- verdrag met Rusland. Hun verbittering wordt geaccentueerd door een vermeend aanbod uit Berlijn als bemiddelaar op te treden in onderhande lingen over een niet-aanvalspact tusschen Japan en de Sovjets. President Roosevelt heeft zijn vischtocht afgebroken en reist ijlings terug naar Washington, waar hij vanmiddag om 17 uur wordt verwacht. Verklaard wordt, dat Roo sevelt „ernstig bezorgd is over de Europee- sche crisis", doch het stilzwijgen bewaart omtrent eventueele stappen, welke hij zou kunnen nemen. Staatssecretaris Huil heeft zijn vacantie van veertien dagen in West Virginia even eens onderbroken en is naar Washington vertrokken, zeggende, dat hij het noodza kelijk achtte „op de hoogte te blijven van de snel veranderende internationale om standigheden" Huil weigerde commentaar te leveren op de Europeesche situatie. Sumner Welles heeft verklaard, dat het departement van buitenlandsche zaken den burgers der Vereenigde Staten aanraadt niet naar Europa te gaan. tenzij zulks zeer noodzakelijk is. dit „in verband met den uitermate onzekeren staat van zaken al daar". Vele Amerikanen, die in Europa zijn, gaan reeds voortijds huiswaarts. Hoewel volgens Associated Press officieele kringen niet gelooven dat Roosevelt een nieuw direct beroep om vrede op Hitier zal doen. bepleitten eenige adviseurs van het departement van staat een beroep door den president op Mussolini, waarbij er bij hoeveelheid is te weinig geworden door do grootere behoeften. De Duitsche kruiser „Koenigsberg" wordt dat de strekking van een voor den presi dent voorbereid rapport is. dat er „geen uit weg is uit de huidige crisis!" Over het Russisch-Duitsch accoord. De Russische „Prawda" schrijft: Het verdrag is een oorkonde van buiten gewone politieke beteekenis en vormt een nawerking van de vredespolitiek van sov jet-Rusland. De buitenlandsche politiek der sovjetregeering heeft zich ten doel ge steld de zaak van den vrede te verdedigen en de vriendschappelijke betrekkingen te steunen en te versterken van al die landen, die hunnerzijds die politiek aanhangen. Het blad citeert vervolgens een gezegde van Stalin, „wij zijn voor den vrede en voor de verbetering van onze betrekkingen met alle landen .voor zoover ook die zich willen houden aan vriendschappelijke be trekkingen met ons". Het gesloten verdrag is in volledige overeenstemming met deze politiek. De betrekkingen van sovjet-Rus land met Duitschland worden bepaald door het verdrag van Rapallo van 1922 en het neutraliteitsverdrag van 1926. Het thans onderteekende nieuwe verdrag gaat uit van het verdrag van 1926 en beteekent de ver dere ontwikkeling ervan in het belang van den vrede. Het blad wijst dan eenige bijzonder be langrijke punten van het nieuwe verdrag aan en zegt, dat dit verdrag de spanning opheft, welke tot nu toe heeft bestaan in de betrekkingen tusschen sovjet-Rusland en Duitschland, daarmede ls het ook ge schikt den internationalen toestand te ver lichten. daar het een instrument van den vrede is en er toe zal bijdragen ook den algemeene vrede te verstevigen. Aan de vijandschap tusschen de sovjet-unie en Duitschland is een einde gemaakt. De ideo logische verschillen in het regiem der belde landen mochten en konden geen belemme ring zijn op den weg der verbetering van de betrekkingen in het belang van den we reldvrede. De vriendschap tusschen de volken van sovjet-Rusland en van Duitschland. die door de vijanden van de beide landen in een impasse waren gedreven, heeft daar mede de voorwaarden voor een verdere ontwikkeling verkregen. De Turksche pers toont zich zeer gere serveerd ten aanzien van het verdrag van non-agressie tusschen Duitschland en de Sovjet-unie doch men behandelt het met een zekere afkeuring. Het blad „Republiek" schrijft dat het onvoorzichtig is van de Sovjet-unie op het woord van Duitschland te vertrouwen, dat sedert lang als een woordbreker bekend staat, gezien het verdrag, dat in 1935 met Polen is gesloten. De leiders van de Sovjet unie weten, dat indien Polen is weggevaagd van de kaart van Europa, Rusland onver mijdelijk binnen het levensgebied van Duitschland zal vallen. Het koolzuurhoudend badzout van Boekelo verjongt en versterkt Uw voeten en geeft nieuwe veerkracht. BADZO-voctbaden openen de poriën en verbeteren de bloed circulatie. BADZO-voetbaden zijn een weldaad voor hen, die last hebben van: vermoeide voeten gezwollen voeten transpireerende voeten wintervoeten eeltvorming en likdoorns. Eén pak BADZO (a 20 cent) is voldoende voor 3 a 4 voetbaden. Voor kuipbaden: Pakken van 3 K.G. 45 ct. Verkrijgbaar bij apothekers en erkende drogisten.) N V. KON. NED ZOUTINDUSTRIE - BOEKELO. 5350 (Ingtz. Med.) „GESTOOMD" GEHAKT DOOR DE WET ALS WORST BESCHOUWD. Een Wassenaarsche vleeschwarenfabri- kant had gehakt in blik in voorraad, dat na onderzoek door den keuringsdienst een zet- meelgehalte van 6.2en een procentiscii watergehalte van 4 8% hleek te bevatten. Volgens het vleeschkeuringsbesluit 1924 is echter voor rauw gehakt een zetmeelgehalte van 4% en een watergehalte-verhouding van 4 toegelaten. Voor gebraden gehakt zijn deze cijfers 6 en 4. Tegen den fabrikant was nu proces-ver baal wegens overtreding van genoemd be sluit opgemaakt en voor den kantonrechter te Den Haag £lch verantwoordend, baseerde hij zich, bij monde van zijn raadsman, mr. A. J. van Moorsel. op de stelling, dat zijn gehakt nóch onder het een nóch onder het andere viel, daar het „gestoomd" was. Het zou dus niet aan de bepalingen van het be sluit onderworpen zijn. Zou de kantonrechter het hier niet mee eens zijn, dan betoogde mr. van Moorsel, dat verdacht's gehakt eerder onder „gebraden" gehakt viel, zoodat het percentage 6.2% het toelaatbare nauwelijks overschreed en wat het watergehalte betreft, dit was zoo hoog, omdat het gehakt met Jus overgoten was. De kantonrechter vond, dat het gehakt inderdaad noch gebraden, noch rauw was. doch deze opvatting bracht verdachtes straffeloosheid allerminst mee. Nu immers viel verdachte's gehakt niet onder de ter minologie van wat het besluit „gehakt" noemt, doch werd thans als „worst" be schouwd. voor welke substantie evenals voor rauw gehakt, de cijfers 4 en 4 gelden. Dientengevolge was verdachte dus in over treding en, in aanmerking nemende het principleele van deze zaak. veroordeelde de kantonrechter hem tot een geldboete van f5 subs. 3 dagen hechtenis. P. H. te L Uw klacht behoort in de eerste plaats thuis bij den directeur van het postkan toor, die er stellig zijn volle aandacht aan zal wijden. De Italiaansche „Messagero" zegt o.m.: Rustig en gelaten eischt het Duitsche volk van zijn leider noch oorlog, noch vrede, doch wacht het de dingen af. Zon der iemand te provoceeren, verdraagt het zelfs in de meest volkomen discipline de provocaties van anderen. In den zenuwen oorlog heeft het, evenals het Italiaansche volk. reeds de overwinning behaald, daar het in het vertrouwen op zijn leider en zijn n-^ht met stalen oog zijn lot tegemoet ziet Duitschland draagt dus niet de schuld aan de oorlogsvoorbereidingen der democra tieën. Waarom willen Frankrijk en Enge land oorlog? Om zich te wreken voor hun diplomatieke nederlaag te Moskou? Om den terugkeer van Danzig tot het rijk ts ver hinderen? Anders kan men het optreden van de Engelsche en de Fransche regeerin gen op wie aan den vooravond van een nieuwen oorlog de volle verantwoordelijk heid valt, niet begrijpen. Ten slotte wijst het blad er op, dat Italië zich van zijn macht bewust is en de ko- mendë gebeurtenissen niet vreest. VISCHPRIJZEN. IJMUIDEN, 24 Aug. Tarbot f. 1—0.90 per KG.; Tong f. 1.40—0.48 p. KG.; Heilbot f. 1—0.98 per KG.: Groote schol f.31— 28 per 50 KG.; Middelschol f26—23 ld.; Zetschol f.24—19.50 Idem; Kleinschol f. 18—4.50 idem. Bot f.5.503.30 Idem; Tongschar f.18— 14 idem; Poontjes f.3.101 idem; Kleinmiddel schelvisch f.2714 idem: Kleine schelviseh f. 13.50—7.20 idem; Groote gul f. 11.50—7 idem: Kleine gul f. 7.60—3 60 idem; Wfjtlng f.3-lM idem; Makreel f. 9—7 idem; Versche haring f. 2.60—1.75 idem: Middel heek f.25 p. 125 KG.: Kleinmiddel heek f. 12.50-11.00 p. 50 KG.; Kleine heek f. 7.20—6.10 per 50 KG.; Kabeljauw f.38—17 per 125 KG.; Vleet f. 1.70—0.50 p. stuk; Leng f. 1.100.70 per stuk; Koolvisch f. 0.48— 0.30 per stuk. Aangevoeld aan den afslag: 1082 kisten ver sche haring; 74 kantjes steurharlng. f. 7.10—6.70 per kantje Besommingen: Oostzee. IJm. 147, 190 man den, f 890; Azimuth. IJm. 195. 280 manden, f 1860; I. S. Groen, IJm. 130, 345 manden, f.2290. Maria, IJm. 95. 235 manden, f. 1080: Christine. IJm. 2, 465 manden, f.2240: Walrus, IJm. 24, 1450 manden, f.2730. Loggers: R.O. 9 f.520; R.O. 1 f.720; KW. 78 f.800; KW. 65 f.440; SCH. 15 f. 109a Volgens radiografische berichten uit z«e waren de vangsten van onderstaande schepen hedenochtend als volgt: KW. 43 45 kantjes; KW. 3 1 kantje; KW. 40, 17 kantjes uit de halve vleet. 2—1

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 2