Quick Boys Xerxes Combinatie LEiDSCH DA6SIAD - ïweede Blad Vrijdag 18 Augustus 1939 Laatste dag van de Sneekweek LAND- EN TUINBOUW SPORT Internationale Studenten-speten te Monie-Carlo Successen van Theunissen VRAGENRUBRIEK WEERBERICHT. internationale wedstrijden op de Stadionbaan Holland verliest AGENDA MUSEA. Uit de Omstreken VRAGEN EN ANTWOORDEN. Vraag: Behoort de tulp tot de bolgewassen en vergaat de oude bol? J. v. d. B. te V. Antw.: De tulp behoort tot de bolgewassen. De oude bol maakt nieuwe en ..vermoert", zooals een practische term luidt. De bol valt dus zelf weg door zich in nieuwe, jonge bollen te ver- deelen. Deze laatste worden, naar grootte ge sorteerd cn afzonderlijk voortgekweekt. Vraag: Kan ik vroege en late aardappelen in jute zakken bewaren? S. S. te L. Antw.: Daarin kunt u de aardappelen slechts tijdelijk bewaren. Veel hangt er van af waar de gevulde zakken worden geborgen en hoe. De be waarplaats moet droog, luchtig en vorstvrij zijn. Af en toe controleeren is noodig. Vraag: Kan het loof dienst doen voor bemes ting of kan dat om de een of andere reden niet. S. S. te L. Antw.: Vaak komen in het aardappelloof ziek ten voor. al is het maar in zeer geringe mate. Daarom wordt het meestal verbrand of doet dienst voor dekking nadat het gedroogd is. Hiermee wordt alle risico van besmetting voor komen. Vraag: WJj hebben in den tuin twee reuzen zonnebloemen. iHelianthus giganteus). De plan ten zijn plm. 4 meter hoog. Komt dat meer voor? Mevr. R. v. d. B. te L. Antw.: De naam giganteus beteekent reus achtig. U kweekt dus een groot soort zonne bloem. Toch is genoemde maat buitengewoon en toont wel, dat de grond en de groeiplaats aan de eischen voldoen. De meeste planten worden niet zóó hoog. Vraag: a Kan ik een sering in December ver planten? b Eén van de boomen heeft veel takken rondom den stam gekregen. Kan ik deze takken afhakken? c Kunnen seringen zonder bezwaar in een tuin staan waarin ook vruchtboomen groeien? P. W. M. te L. Antw.: a Dat kan bij open weer zeer goed. b Die takken zijn uitloopers van den onderstam. U doet goed deze regelmatig te verwijderen, c Dat kan zonder bezwaar. Aan den heer J. S. K. Die bereiding van ge noemde vruchten is ons niet bekend. Vragen op Tuinbouwgebied aan de Redactie onder motto: „Tuinbouw". DE NEDERLANDSCHE DEELNEMERS VERTROKKEN. Hedenmorgen om 7.52 uur zijn de afgevaar digden van de Nederlandsche studenten, die zullen deelnemen aan de Internationale Stu denten-spelen te Monte-Carlo, vertrokken uit Den Haag. Morgenmiddag om 15.20 uur zal deze ploeg te Monte-Carlo aankomen. De openings feesten zullen plaats hebben op Zondag 20 Augustus, en de wedstrijden vangen aan op Maandag daarop volgend. Als bijzonderheid mag vermeld worden, dat dit de eerste keer is, dat Nederland vertegen woordigd wordt. Het aantal Hollandsche deel nemers bedraagt 23. waaronder 12 Leidenaars! Moge Nederland bi) zijn debuut succes heb ben. H. J. van H. te L. Vertrek van de Ruyter- kade steiger B te 8 u. 35 v.m„ 9 u. 30 v.m.. (Zaterdags 2 u. 30 njn.) en 6 uur nam.. (Zon dags 8 uur nam.. Zaterdags niet). Idem van steiger 2 te 8 u. 40 v.m. en 10 uur voorm. (Zaterdags 8 uur 40. 2 uur 30 en 3 uur 30). De afstand Harderwijk. Nunspeet, Hattem bedraag pl.m. 36 K.M. Barom cterst and Gistermiddag 2 uur: 771. Hedenmiddag 2 uur: 769. BUITENLANDSCH WEER O VERZICHT. In de luchtdrukverdeeling kwam nog weinig verandering. Het gebied van hoogen luchtdruk strekt zich nog steeds uit van de Azoren over de Britsche eilanden en Zuid-Scandinavië naar Finland en de randstaten. De hoogste barometer standen zijn weer wat lager dan gistermorgen. Doordat de as van dit hoogedrukgebied steeds ten Noorden van ons land bljjft. is de wind hier Oostelijk en stijgen de temperaturen over het algemeen. De nacht was hier minder koel dan gisteren, terwijl in ons land. Engeland en Duitschland op vele plaatsen nog ochtendnevel of mist voorkwam. Het weer blijft mooi. met zomersche warmte in geheel West Europa. Al7 leen in Zuid-Frankrijk onweerde het gisteren onder invloed van een vlak gebied van lagen luchtdruk. De depressie by IJsland veranderde weinig van diepte en trekt langzaam Oostwaarts. Aan haar Zuidzijde stroomen koele maritieme lucht- massa's naar Scandinavië. Deze bracht te Thorshavn nog 22 m.m. regen. In Hongarije blijft het steeds onweersachtig en viel plaatselijk zware neerslag. WEERSOMSTANDIGHEDEN Binnenland (7 n. 20 voorm.) Den nelder: Heiig en onbewolkt, matig, O. wind, 18 gr. C.. min. 16 gr. C. MissingenHelder, matig, O.N.O. wind. 17 gr. C., min. 15 gr. C. De Bilt: Halfbewolkt, zwak, N.o. wind. 17 gr. C., min. 14 gr. C. Groningen: Heiig en onbewolkt, zwak, O.N.O. wind. 17 gr. C., min. 14 gr. C. Maastricht: Heiig en onbewolkt, zwak. N.N.O. wind, 16 gr. C., min. 13 gr. C. Buitenland (8 uur voorm.) Parys: N.N.O. matig, 16, mooi. Londen: N.O., zwak, 16, betrokken. Berlijn: N.N.O., zwak. 16, goed, met ochtend nevel. Nice: Noord, zwak, 23, goed, veel bewolking. Stockholm, N.N.W., zwak, 18, goed, zwaar be wolkt. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 16 gr. C. (61 gr. F.). 12 uur 'smtdd.: 21 gr. C. (70 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE. Voor Zaterdag. Voorm. te 6 u. 24 min.; nam. te 6 u. 48 min. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Poelmeer". 'sMiddags 12 uur: 20 gr. C. Zweminrichting „De Zijl", 'sMiddags 12 uur: 20 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Vrijdag: 8.52 n.m. tot 5.10 v.m. MAANS OP EN ONDERGANG 18 Augustus: op: 10 u. 20; onder: 21 u. 32. WIELRENNEN. VAN VLIET WINT IN DE SPRINT. De belangstelling voor de internationale wed strijden. welke als een voorproefje mochten wor den beschouwd van de wereldkampioenschappen te Milaan, was gisteravond op de Amsterdamsche Stadionbaan bijzonder groot. Het programma was op aantrekkelijke wijze samengesteld, doch zooals de laatste jaren meer malen het geval is geweest, vermocht de stayers- wedstrijd. waarin vrijwel alle candidaten voor Milaan aan den start verschenen, niet te boeien. In de eerste manche was het Meuleman, die geen moment bedreigd werd. In den tweeden rit. welke evenals de eerste over 50 KM. ging, lag de Duitscher Lohman voorop en ook deze be hoefde zich niet in te spannen om op de eerste plaats beslag te leggen. Dit zijn eigenlijk wel de voornaamste bijzonderheden, welke men met eenigen goeden wil van dit nummer zou kunnen vermelden. De sprintwedstrijden waren zeer interessant, al is weer eens duidelijk gebleken, dat een match k trois toch heel andere eischen aan een sprin ter stelt dan een match a deux. De strijd ging alleen tusschen Van Vliet, Scherens en Richter, terwijl Gerardin geen rol van beteekenis speelde. De drie renners wonnen elk een rit zoodat de match k quatre de beslissing moest brengen. Deze werd niet aleen zeer tactisch, maar bui t enge woon snel door Van Vliet gereden die op overtuigende wijze won. waarbij een tijd van 11 4/5 sec. werd genoteerd over de laatste 200 M. Het duel tusschen Derksen en Smits was ook ditmaal bijzonder fel. In hun rit wist Smits den kampioen te passeeren en hij nam in de bocht zooveel voorsprong, dat de rit ons inziens voor Derksen reeds verloren was. Op dat moment week Smits inderdaad iets van zyn lijn af. doch zonder dat dit invloed had op de verdere ont wikkeling van den kamp. Niettemin meende de jury een wijs besluit te moeten nemen en den rit opnieuw te laten rijden. In dien tweeden rit spurtte Smits als een ge prikkeld renner als iemand, die er alles en alles uit gooit om te bewijzen, dat hij sneller kan zijn dan zijn tegenstander. Hij won dien rit op over tuigende wijze, met een elan zoo onweerstaan baar. dat in dien vorm Smits het te Milaan een heel eind kan brengen. In de match a trois reed Smits wederom zeer tactisch. Hij liet Pronk wegloopen en vocht het alleen met Derksen uit. Ook nu weer passeerde hij den kampioen, die zichtbaar onder den druk van het moment reed en bezette op besliste wijze de tweede plaats, waarmede hij eerste werd in de algemeene rangschikking. De uitslagen luiden: Wedstrijd voor amateurs over 10 K.M. met vijf klassementen: 1. De Best 17 pnt.; 2. Van Gelder 13 pnt. Sprint wedstrijd voor amateurs, deel uitmaken de van de Olympische ploeg over 600 M. Eerst rit: 1. Smits, tijd laatste 200 M. 131/5 sec.; 2. Pronk. Tweede rit; 1. Derksen 131/5 sec.; 2. Pronk. Derde rit: 1. Smits 12 1/5 sec.; 2. Derksen. Vierde rit: 1. Pronk 13 1/5 sec.; 2. Smits; 3. Derksen. Einduitslag: 1. Smits 4 punten: 2. Pronk 5 punten; 3. Derksen 6 punten. Internationale sprintwedstrijd voor beroeps- rijders over 600 M.: Ie rit: 1. Richter (Duitschland) 12 1/5 sec.; 2. Scherens (België); 3. Gerardin (Frankrijk). 2e rit: 1. Van Vliet 12 sec.; 2. Richter; 3. Gerardin. 3e rit: 1. Scherens (België) 121/5 sec.; 2. Rich ter; 3. van Vliet. 4e rit: 1. Van Vliet 121/5 sec.; 2. Scherens; 3. Gerardin. 5e rit: 1. Van Vliet 114/5 sec.; 2. Scherens; 3. Richter; 4. Gerardin. Einduitslag: 1. Van Vliet (Nederland) 6 pnt.; 2. Scherens (België) 7 pnt.; 3. Richter (Duitsch land) 8 pnt.; 4. Gerajdin (Frankrijk) 13 pnt. Inhaalwedstrijd voor amateurs tusschen een ploeg samengesteld uit renners, deel uitmakende van de Olympische ploeg en de kampioen Haar lem. over max. 5 K.M. 1. Olympische ploeg (Moeke, Van der Heyden, Evers en Mensen) tijd 4 min. 56 sec.; 2. De Kampioen 4 min. 57 4/5 sec. Wedstrijd met motorgangmaking voor beroeps- rijders over 50 K.M. Eerste rit: 1. Meuleman (België) tijd 39 min. 45 2/5 sec.; 2. Severgnini (Italië* op 100 meter: 3. Wals (Nederland) op 800 meter; 4. Metze (Duitschland* op 1250 meter; 5. Bakker (Neder land) op 1550 meter; 6. Bosland (Nederland) op 1560 meter; 7. Lohmann (Duitschland) op 2200 meter. Tweede rit: 1. Lohmann )D.) tijd 41 min. 18 2/5 sec.: 2. Metze op 50 meter: 3. Wals op 200 meter; 4. Meuleman od 210 meter; 5. Severgnini op 220 meter; 6. Bosland op 240 meter; 7. Bakker op 360 meter. „SWIFT-COMBINATIE". De voorlaatste wedstrijd van de Donderdag avond-competitie werd gisteren over een af stand van plm. 35 K.M. De A-klasse was weer goed vertegenwoordigd. Er kwamen negen ren ners van deze categorie aan den start. Er stond een stevige tegenwind, doch de ren ners hebben den strijd goed doorstaan. In een tijd van 57 min. 45 sec. kwam Jac. de Groot als eerste door de finish met 10 sec. voorsprong op het peleton. C. van Leeuwen, die steeds beter gaat rijden, eindigde als tweede, direct gevolgd door W. Rosbergen 4e werd N. de Romljn, 5e W. van Rooyen, 6e J. 8chüller, 7e F. v. d. Berg, 8e C. de Haas. R. Riethoven kreeg pech. Slechts 3 B-klassers kwamen aan den 6tart, die het belangrijker vonden om de kermis in Oud-Ade te bezoeken dan om hun wedstrijd uit te rijden. In de O-klosse was het wederom J. Ulten- broek, die eerste werd, terwJJl M. van der Berg tweede werd. A. Kruit kreeg pech. Ronde van Gendringen. (Van onzen eigen verslaggever). SNEEK. 17 Augustus. Gelijk wij reeds hebben gemeld begon de laatste dag van de Sneekweek met een volko men windstilte, waardoor alle starts moesten worden uitgesteld. Er kwam daarna wel een beetje bries door en later op den middag ging het zelfs behoorlijk waaien, met dat al werden de ochtendwedstrijden toch weer drijfpartijen op afgekorte banen. Maar voor de rest heeft de Kon. Zeilver. „Sneek" bij haar jaarlijksch festijn wel bijzonder goed weer getroffen. Ondanks het feit, dat de Friezen het van wind moeten hebben zyn zij er ook bij windstilte in geslaagd den regenboogkamp tegen Holland te winnen. Het leek er aanvankelijk op, dat Vrolijk de leider van het veld zou worden. Hij was op het vallen van het schot gestart en liep direct hard langs den wal van het Kolmeerslanö. die nu de lage kant was. Indien hij het zou hebben gewaagd door te loopen. dan zou hij direct ver op zijn concurrenten zijn voorga vreest. Nu ging hij te vroeg ree en moest in een stuurboord- positie achter alle anderen langs, De hoogc kant van de startlijn bleek intusschen ook niet erg voordeelig te zijn. want daar had bijv. Dick Oppenhuizen het heel slecht. Bergsma ir. het midden had het heel wat beter en 'oil d? eerste boei. voor het Grootsdiepsvaarwater. had hij stevig de leiding. Hollander en Friezen waren toen zoo verdeeld, dat Friesland een voorsprong van een of twee punten had. Er waren veel en dikwijls onverwachte wisselingen in het veld. Het tweede rak naar de Heerenzijl was halver wege afgelegd toen Bergsma werd achterhaald en vijf schepen volkomen gelijk kwamen te liggen. Drie Hollanders en twee Friezen. Toen was de stand in het voordeel van Holland, maar een overwinning voor de Kaagzeilers werd vrij wel onmogelijk hoewel Maas aan den kop kwam toen Van der Mey voor een bakboord stuurboord aanvaring met Oppenhuizen het veld moest ruimen. Het werd 29.125 voor Friesland. In totaal 57.252. zoodat de wissel beker van De Kaag naar Sneei: verhuist, hoewel het totale resultaat van de Kaagweek en de Sneekweek samen is: Friesland 125.3 punten. Holland 145.2 punten. In de open race der regenbogen kwam Holland niet slecht voor den dag. In de eene af deeling kwam Willem van der Mey weer in de prijzen. Aanvankelijk had hij vlak achter den spiegel van Hendriks gelegen, maar hij kon zich als tweede niet handhaven en zakte af naar de vierde plaats. De Leidenaar Theunissen deed het beter. Die nam in de tweede afdeeling di rect de leiding en liet zich niet meer van de lei- M. C. st. J. dersplaats verdringen, waarbij hij een klein beetje medewerking van Kuipers kreeg, die de Pipa naar Honoloeloe had kunnen brengen. Theunissen kwam door deze overwinning .aan het hoofd van de regenboogklasse en won daar door den Van Houten- en den Jurgens-wissel- beker. Een mooie prestatie De groote hoofdprijs van de Sneekweek, de Zilveren Waterpont. werd in de 16 m2. klasse gewonnen door Smith uit Sneek. De Hollan ders konden in deze klasse weer niet veel klaar maken. Heel wat beter ging het in andere klas sen. Lemstra bijv. won op zeer fraaie wijze in de Olympiajollen-klasse, Tonheim zegevierde opnieuw in de vrijbuiter-klasse en in de 12- voetsjollen lieten ditmaal Bier en Schoen den Frieschen matador Kees Schaap ver achter zich In de draken-klasse won ditmaal Keegstra zon der veel strijd. De voornaamste uitslagen waren: 12 M2. sharpieklasse1. Dada II. st, Breuning (Heerenveen); 2. Pleter II, Kooy (Den Haag). Vrij buiter klasse: 1. Graaf de Lumey, st. S. Fonteyn (Scheveningen)2. Belhamel, st. F. E. Stallmann (Hindeloopen). 30 M2. klasse: 1. Zuiderzee, st. F. H. de Rook (Lemmer). Tjotters: 1. Frlso, st. L. Zwaagstra (Grouw). B. M. klasse: 1. Swealtje II, st. F. Wierda (Heerenveen); 2. Wiepkje, st. J. van der Mcu- len (Broek bij Joure); 3. E.H., st. H. Westen (Grouw). Drakenklasse1. Ran, st. Ph. Leegstra (Am sterdam); 2. Sterna, st. J. C. Tims (Schevenin gen); 3. Viking, st. J. C. P, Hofkes (Wassenaar). N.N. 16 M2.-klasse A 1: 1. Marie, st. M. van Dijk (Hommerts); idem A2: 1, Eban, st. E. Hyl- kema (Groningen Schouwen: 1. Meerkol, st. F. Atsma (Oppen huizen) Olympiajollenklasse: 1. Wardy, st. R. Lemstra (Amsterdam); 2. Zephyr, st. N. Joustra (Sneek) 3. Kotick, st. F. J. Keuning (Groningen); 4. Fram, st. mej. C. van Gooi (Hommerts). 22 M2.-klasse: 1. Pic-nic, st. H. Visser (Lem mer). Larken: 1. Chevrio. st. R. Bosman (Leeuwar den). 12-voetsjollenklasse: 1. Beroeboe. st. J. Bier (Haarlem); 2. Popeye, st. P. M. Schoen (Bloe- mendaal). Regenboogklasse I: 1. Hennie, st. M. Hen driks (Sneek); 2. Schelm, st. P. van Dijk (Sneek); 3. Louise II. st. R. Moedt (Sneek); 4. De Leede III. st. W. Z. van der Mey (Leiden). Regenboogklasse II: 1. Pipa, st. F. Theunissen (Leiden); 2. Waterrot, st. S. Kuipers (Sneek); 3. Swan, st. H. Zuiderbaan (Delft); 4. Bruiser, st. H. van der Wey (Sneek). MORGENAVOND VOETBALWEDSTRIJD! Terrein a. d. Vreugdeweg te Katwijk. Aanvang half zeven. Gewone prijzen. 5028 VOETBAL. QUIQK BOYS—XERXES COMB. Morgen speelt Q. B. I een wedstrijd tegen een sterke combinatie van de le klasser Xerxes uit Rotterdam. De Rotterdammers, die met ver schillende le elftalspelers uitkomen, verschij nen in de volgende opstelling: Doel: v. d. Peppel; achter: C. Louwe, L. C. Schut; midden; T. Fonteyn, C. van Os, L. Mey- lervoor: M. Schut, J. Ditrnar, T. Kap, L. Ehr- becker. P. Scheffers. Bij het bestuur kwam nog bericht binnen, dat de oud-internationaal de Bruyn waarschijnlijk zal invallen. Quick Boys verschijnt met het volgende elftal: Doel: Batelaan; achter: J. Schoonenberg, A. Remmelzwaal; midden: P. Barnhoorn. Jac. v. RRijn, H. Barnhoorn; voor: C. Parlevliet, G. d. Plas. H. Vis. N. v. d. Boon, J. Pluymgraaf. De wedstrijd vangt aan te half zeven. Abrahams paste dezelfde verdediging toe tegen Koenig, welke partij na 34 zetten in een betere stelling voor den Zuld-Slaviër werd afgebroken. De Spaansche partij tusschen Aitken en Kitto werd reeds na 31 zetten beslist ten gunste van den Schot. WATERPOLO. HET IJ KAMPIOEN VAN NEDERLAND. De tweede wedstrijd om het kampioenschap van Nederland tusschen het IJ en S.V.H., welke gisteravond in het Sportfondsenbad te Amster dam is gehouden, is door het IJ gewonnen met 42. zoodat de Amsterdamsche club voor de 25ste maal kampioen van Nederland is geworden. Zondag. Oud Hortuszicht: Concert „de Post". 8 uur Academisch Historisch Museum; In de va- cantie Maandag t/m Vrijdag 9—12 en 2—5 uur Zaterdag 9—12 uur. Toegang f. 0.25 met inbe grip van Academiegebouw. Stedelijk Museum „De Lakenhal". Oude Sin gel. Geopend in Januari. November en Decem ber van 103 uur ln Februari, Maart, April Mei en October van 104 uur en in Juni. Juli', Augustus en September van 105 uur; op dé Zondagen, de Tweede Paasch- en pink sterdagen. den Hemelvaartsdag en de belde Kerstdagen v.at 1 u. Entrée op Zon- en feest dagen bovengen, kosteloos, 's Maandags f. 0.25, overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum van Oudheden, Rapenburg 28, 1 April—1 Oct. 10—5 uur. 1 Oct.—1 Nov. 10 uur. 1 Nov.—16 Febr. 10—3 uur. 16 Febr.—l April 104 uur. 's Zondags van 1—3. 4 of 5 uur. Entrée: 's Maandags f. 0.25; overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum v. Nat. Hist., v. Werffpark, ingang Raamsteeg: Werkdagen 8 30—12. 1.30 6 uur: 's Zaterdags 8.30—12 uur: Kosteloos. Rijksherbarium, Nonnensteeg 2a: Dagelijks van 9—12.30 en 2—5.30 uur. Kosteloos. Nederl. Hist. Natuurwetenschappelijk Museum (Steenstraat la): Alle werkdagen behalve 's Maandags van 104 uur; 's Zondags 1—4 uur. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25): Geopend op werkdagen van 1.304.30 uur nam. 's Zon dags kosteloos. Rijksmuseum van geologie en mineralogie (Garenmarkt 1 c)Op werkdagen van 9—12 en \Vz4 uur. Kosteloos. Rijksmuseum voor Volkenkunde (Steenstraat) Geopend alle werkdagen van 1 April—1 Oct. 10—5 uur en van 1 Oct.1 April 104 uur'. Alle Zon- en Feestdagen van 1 uur af. Ge sloten: 3 Oct. en Nieuwjaarsdag Maandag f. 0.25; alle overige dagen f. 0.10. DIVERSEN: 's Dinsdags, Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau. 914—11 uur voorm. Arbeidsbeurs (Levendaal): Iedere derde Dins dag der maand consultatiebureau voor onvol- waardigen. 78 uur nam. 's Donderdags. Wijkgebouw „Bethesda" (Hoef- straat 4446)Consultatiebureau voor Alco holisten, 8 uur nam. 's Donderdags: Inst. voor Praeventieve Ge neeskunde (1ste Binnenvestgr.. 22). Inenting tegen diphterle. 3% uur 's middags precies. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 4—5 uur nam. BIOSCOPEN: S.V. MORSCHKWARTIER. Zondag ontvangt Morschkwartier de laatste gast van het „nederlaag tournooi" dat zij dezen zomer heeft gegeven. 10 uur S.V. Morschkw. adsp.—Sportman adsp. 12 uur: S.V. Morschkw. 3—Sportman 5. 2 uur: S.V. Morschkw. 2Sportman 3. De wedstrijd S.V. Morschkw. 1—Sportman uitgesteld tot 3 September. BESLISSINGSWEDSTRIJD A.Z.C.—A.P. EN Z.C. (AMERSFOORT). Hedenavond 8 uur zal deze beslissingswedstrijd worden gespeeld in Alphens zwembad. Ongetwij feld zal het badhuis bij deze belangrijken wed strijd tot de laatste plaats bezet zijn. De kan sen van A.Z.C. zijn vrij gunstig, daar reeds bij gelijk 6pcl haar promotie naar de 2e klasse zeker is. H.Z. EN P.C. ni (DEN IIAAG)— H.P.C. III (HEEMSTEDE). DRIE PICUS-BESTUURSLEDEN TOT 1 JAN. 1941 GESCHORST. Wegens overtreding der amaleursbepalingen. Naar de „Sportkroniek" mededeelt, is in de j.l. Woensdag gehouden bestuursvergadering van den K.N.V.B. besloten de heeren W. v. d. Steen. N. Vaessen en C. Huybregts. resp. voor zitter. secretaris en penningmeester van de vereeniging Picus te Eindhoven, wegens over treding der amateursbepalingen, te schorsen tot 1 Januari 1941. terwijl de heer H. J. Noten, bestuurslid van „Helmond", om dezelfde reden voor den duur van één jaar werd geschorst. SCHAKEN. FLOUR EN EUWE WINNEN. Het tournooi te Bournemouth. De uitslagen van de partijen, gespeeld in de vierde ronde van het tournooi te Bournemouth luiden Mleses—Laudau1—0 Klein—Condc afgebr. Thomas—Dr. Euwe 0—1 Flohr—Wallis 1—0 Koenig—Abrahams afgebr. AitkenKitto 10 Eerste ronde: Koenig—Dr. Euwe 0—1 Derde ronde CondeThomas10 De stand na de vierde ronde luidt: 1. Flohr 4 punten; 2. Dr. Euwe 3V,- punt; 3. Klein 3 punten plus 1 afgebroken partij; 4. Mle ses 2Vz punt- plus één afgebroken partij; 5. Conde IVz punt plus twee afgebroken partijen; 0. Koenig 'u punt plus cén afgebroken partij; 7. Aitken 1 Va punt; 8. en f). Thomas en Wallis bei den 1 pum; 10. Kitto nunt; U. Abrahams 0 punten plus twee afgebroken partijen; 12. Lan dau 1 punt plus één afgebroken partij, T J De partij tusschen Mieses en Landau was een In bovengenoemde ronde, welke a.s. Zondag j siclliaan. die reeds na 28 zetten ln het voordeel ven eden wordt, zullen de volgende leden van van Mieses was beslist de „Swlft-Combinatie" starten: Alb. Lodewyks, j Kiein speelde op den viarden zet dc2 van een w £?-aur* van Leeuwen' v&n Rooyen nimzo Indische verdediging, doch kon geen voor- en W. Rysbergen. - cjeej behalen. Na 39 zetten werd de partij afge- Voor de thuisblijvers wordt Zondag a.s. een j broken in eeilllte stelling, teamwedstrijd gereden over een afstand van 60 i ook de partij tusschen Thomas en Euwe was K.M. Bij niet voldoende deelname zal er een een Siciliaan, maar hier won de zwartspeler na peleton gereden worden. Samenkomst te 3.30 33 zetten. uur op de Beestenmarkt, waarna om 8.45 uur I Wallis verdedigde zich Slavisch tegen Flohr naar de startplaats vertrokken zal worden. doch moest na 30 zetten capituleeren. Na 2 x verlengen onbeslist. Voor een plaats in de reserve eerste plasse KK.Z.B. speelden gisteravond H.Z. en P.C. III tegen H.P.C. III in de zweminrichting De Zijl alhier. Dadelijk na het uitzwemmen zijn de Hagenaars gevaarlijk voor het doel; als de rechtsbuiten mooi overgeeft, denkt een ieder, dat het eerste doelpunt er is, maar de keeper redt schitterend. Direct daarop is Heemstede in den aanval, doch de keeper van H.Z. en P.C. is ook op zijn post. Een mooi schot van den midvoor van HP.C. gaat rakeling over en even later keert de keeper van H.Z. en P.C. een hard schot. Hierna is het rusten 00. Even na de hervatting werd een speler van H.Z. en P.C. voor te vroeg wegzwemmen uit het water gestuurd. Met zes tegen zeven gaat de strijd verder. Dé midvoor van H.P.C. ligt vrij voor het doel en het is 1—0 voor H.P.C. Beide doelen zijn om beurten in gevaar. Als even later H.P.C. een overtreding begaat, ontstaat uit dezen vrijen worp de gelijkmaker 11. Met gelijken stand komt het einde en moet er 2 x 2Vj minuut verlengd worden. Als het spel opnieuw begonnen is. gaat een speler van H.Z. en P.C. de fout bin nen de twee meterlij n te liggen en als even later opnieuw een speler uit het water wordt gezonden, kan H.P.C. den stand gemakkelijk op 21 brengen. Door goed opzwemmen maakt de linksvoor van H.Z. en P.C. opnieuw gelijk (2—2). Wederom moet worden verlengd. Even later wordt wederom een speler van H.Z. en P.C. uit het water ge zonden. doch de stand blijft 22. Scheidsrechter G. v. d. Mark leidde uitstekend. De wedstrijd moet nu nogmaals gespeeld worden. Luxor-Tlieater, Stationsweg: 8 uur nam.; „Met een kwartje de wereld rond". Enten uag uenalve Vrijaags ook om 2 u., Zon dag 27 en 811 uur. Trianon-Theater, Breestraat 31: 8 uur nam. Eiken dag behalve Vrijdags ook om 2 uur: „Ik heb den graaf vermoord". Zondag v. 27 uur doorioopende voorstelling. Lido-Theater, Steenstr. 39: 2.30 en 8.15 u. n.m.; „Het meisje uit het verre westen", uonaag auorl. voorstelling van zl en 8.15 uur. Casino-Theater. Hoogewoerd 49: 8 uur nam.: -„Handige meisjes". Zondag van 1en van 8—11 uur. Woensdag en Zaterdag ook 2.30 nam. Rex-Theater. Haarl.straat: lederen werkdag 2 en 8 uur nam.: Pygmalion". Zonaag van 27 uur doori. voorstelling en 8 uur. nam. Nova-theater (Katwijk-aan-Zee: „Sutters- goud". De avond-, nacht en Zondagsdienst der apo theken te Leiden wordt van 12 tot en met 18 Augustus a.s. waargenomen door de apotheken: Hulp der Menschheid, Hooigracht 48, tel. 21060 en A. J. Donk, Doezastraat 31, tel. 21318. Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek, Wil- helminapark 8, tel. 26274. WEDSTRIJDEN TE BOSKOOP. Voor de competitie om den wisselbeker zullen a.s. Maandagavond ln het Zuiderbad te- Bos koop onderstaand© zeventallen elkaar bekam pen: A.Z.C. IIIBoskoop II; Elfhoeven II—de Gouwe II. Scheidsrechter is de heer J. Gravesteiin. TAFELTENNIS. TOURNOOI TE NOORDWIJK. Woensdag en Donderdag is het Jaarlijksche tafeltennistournooi in café-Restaurant „Sein post" te Noordwijk gespeeld. Dit tournooi ls goedgekeurd door den Nederlandschen Bond. De uitslag luidt als volgt: Heeren enkelspel: le pr. C. du Buy (Seinpost- wisselbeker), 2r prijs G. Florin. 3e prijs Ade laar. Troostprijs H. Gerritse. Dames enkelspel: l.e prijs D. Bakkenes (wis selbeker). 2e prijs R. Kamstra, 3e prijs Bcge- mann. Troostprijs T. Maschmeyer. GYMNASTIEK. O.G.A.V. (OEGSTGEEST). De heer A, T. Kraan, die van de oprichting af voorzitter was van de gymnastiek vereen. O.G.A.V. heeft als zoodanig bedankt. De heer Kraan heeft vele verdiensten voor deze ver eeniging zoodat zijn aftreden een groot verlies beteekent. KATWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Teunis. z. van J. Guijt en K. van Rijn Jan Cornells, z. van N. Hoek en A. Klaassen. Overleden: Hermina Johanna Reimninga, 88 j., wed. van H. Dollekamp Katchen Erhardt, 26 J. gehuwd met T. Schaap Huig van DuiJn, 72 J„ gehuwd met J. Kuijt, Gehuwd: G. J. Hogewoning en J. Rhtjns- burger. Huwelijksaangifte: J. van Egmond te KatwUK (Rijn) en J. Kuijt. KATWIJK AAN ZEE. Oefening der Katwijksche Reddingsbrigade. De leden der Katwijksche Reddingsbrigade gaven gisteravond op het strand en in de zee bij de Zulderpost verschillende demon straties onder leiding van den heer Wage- maker. Met de keltlngreep werd een drenkeling uit zee gered, eveneens met een lijn, waar na op het droge het zuurstofapparaat werd toegepast. Nog meerdere oefeningen werden met belangstelling door velen gevolgd. Ledenvergadering van Ko-PLL-KO. De Ko-Plu-Ko vergaderde in Casa Cara, onder voorzitterschap van den heer C. van Beelen. Na een hartelijk welkomstwoord sprak deze zijn vreugde uit over de goede opkomst Vervolgens werden 6 nieuwe leden aangenomen. De notulen werden onveran derd goedgekeurd. Na behandeling der in gekomen stukken volgde de verkiezing van de verlotingscommissie voor de a.s. ten toonstelling. Hierin werden gekozen de hee ren L. Parlevliet en Jb. Schuitemaker, waaraan toegevoegd werd het bestuurslid de heer A. Kuijt. Nadat eenlge huishou delijke zaken waren behandeld, werd over gegaan tot de verloting, waarvoor 10 ko nijnen, een trio krlelhoenders en een kop pel slerdulven beschikbaar waren gesteld- Deze verloting bracht dan ook een mooi batig saldo op, wat ten bate kwam van net Eereprijsfonds. Hierop volgde sluiting. De heer G. B. uit Duinoord kwam tot de onaangename ontdekking, dat een por' temonnale met ongeveer f4, die op eed gaskastje In den gang van zijn woning was neergelegd, kort daarna spoorloos verdwe nen was Een onbevoegde moet de voor deur, welke dicht was, ongemerkt geopend hebben. Talrijke belangstellenden hebben g|s' teravond het concert, dat door U.N.L 'n muziektent op den Boulevard werd gcB'* ven, beluisterd.

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 6