Ons Kort Verhaal LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 15 Augustus 1939 Gemeenteraad van Alphen KERK- EN SCHOOLNIEUWS Uit de Omstreken Uit de Rijnstreek Een Gelukwensch van het Prinselijk Paar DE WITTE ENGEL O V A Hel Spoor der Verschrikking Moedige redding uit zee Nogmaals het Athletiekverbod In de wildernis LUCHTVAART KATWIJK AAN ZEE. EEN GELUKKIGE VONDST! f. 2500.aan effecten teruggevonden Een 'oanklooper alhier deed bij de politic aangifte van het feit. dat hij per motorrij wiel tusschen Rijnsburg en Katwijk aan Zee een actetasch met een inhoud van f 2500 aan effecten verloren had Een 'n- woner van Katwijk a d. Rijn had het geluk het verlorene te vinden Hij heeft het aan den banklooper terug gegeven. Hulde van badgasten aan de badknechts Rovers en Koekebakker. Voor verscheidene kinderen van badgas ten eindigt half Augustus de vacantie, met het gevolg, dat vele badgasten gisteren ver trokken. Alvorens weg te gaan hebben degenen, die op het Zuiderstrand bij de kiosk „de Vuurbaak" van den heer KI. Haasnoot ver toefden een eenvoudige hulde gebracht aan de badknechts W. Rovers en Th. Koeke bakker; eerstgenoemde heeft een kano vaarder uit het water gehaald en laatstge noemde heeft gelijk elders vermeld een jongen gered. De heer De Vries uit Schiedam heeft na mens de badgasten van „de Vuurbaak" woorden van dank gesproken over de trouwe wacht van deze beide badknechts van den heer KI. Haasnoot. Door hun waak zaamheid konden de kinderen der badgasten veilig op het strand verkeeren. De heer Visser uit Amerongen droeg een zelfvervaardigd gedicht voor. waarin hij op treffende wijze bovengenoemde gevoelens vertolkte. De badlijsteen. Tot gistermiddag waren in de badregisters ingeschreven de namen van 11.500 bad gasten. Met verlof is uit Ned. Oost-Indië al hier aangekomen, dr. A. B. Boelman, wnd. leeraar bij de Gouvernements-HBS. te Bandoeng. De heer Feike Asma uit Leiden zal Vrijdag 18 Augustus des avonds in de Oude Kerk een orgelconcert geven. ALPHEN. Een fabrikaat voor valsche biggen-oormerken. De landbouwer v. d. D aan den Steekter- weg heeft een nieuw fabrikaat vervaardigd. Bij hem is n.l. een inrichting ontdekt tot het vervaardigen van valsche oormerken voor biggen. Reeds lang was het den be trokken ambtenaren der crlsls-varkenscen- trale opgevallen dat het groote aantal big gen van den landbouwer was voorzien van het vereischte oormerk. Hoewel bekend is dat ln deze oormerken door de landbou wers meermalen wordt gehandeld, was het aantal toch onbegrijpelijk groot. Bij een na dere beschouwing van de bewuste merken bleek evenwel, dat zij valsch waren. Voorts is gebleken dat deze door den betrokken landbouwer zelf zijn vervaardigd doo~ mid del van een speciale plombeertang die hij daarvoor had laten vervaardigen. Het in strument en de oormerken zijn in beslag genomen en tegen den betrokken landbou wer is proces-verbaal opgemaakt. KIND BIJNA VERDRONKEN. De moeder was in slaap gevallen Langs den Kortsteekterweg meerde een pleiz erbootje met een gezelschap Amster dammers. Het gezelschap ging eenigen tijd aan de wal en verschillende deelnemers gingen op de grasberm langs het Jaagpad aan den Riin zitten Een moeder van een 3 jarie kind had zich uitgestrekt op het AAN DE FAMILIE SPEKMAN TE NIEUWVEEN. G«lijk wij vermeldden, werd in het ge zin van den heer J. L. Spekman te Nieuw- veen een dochter geboren in hetzelfde uur, waarop Prinses Irene het levenslicht aan schouwde. Het echtpaar Spekman voegde aan de namen van deze dochter die van „Irene" toe. Het Prinselijk Paar was van dit feit op de hoogte gesteld en gisteravond ontving de heer Spekman van den particulieren secretaris van H. K. H. Prinses Juliana onderstaand schrijven: „In opdracht van Hunne Koninklijke Hoogheden Prinses Juliana en Prins Bern- hard heb ik de eer. den heer J. L. Spekman en echtgenoote, te Nieuwveen. Hunne dank over te brengen voor de kennisgeving van de geboorte van hun dochtertje op 5 Augustus j.lwaarmede Hunne Koninklijke Hoog heden hen van harte gelukwenschen". w.g. Baron Baud. I DINSDAG t./m. DONDERDAG (Hartelijk aanbevolen door H. K. H. Prinses Juliana). Vooraf mooie Cowboy-film: 4915 LEIDSCHENDAM. Alhier is een omstreeks 11-jarige jon gen, die met zijn rijwiel aan den West- vnetweg reed, tegen een trottoirband ge botst, waardoor hij viel. Een juist achter hem rijdende wielrijder reed de knaap daar op over een zijner armen, waardoor die brak. Na door een lid van E.H.B.O. voor- loopig te zijn behandeld, is de knaap naar St. An ton ills Hove vervoerd. NOORDWIJK AAN ZEE. Met verlof Is nit Nea. Oost-Indië alhier aangekomen prof. mr. B. ter Haar, hoog leeraar bij de Rechtshogeschool te Batavia Schitterend V.V.V.-Vuurwerk. Onder buitengewone belangstelling is op het strand een schitterend vuurwerk afge stoken, georganiseerd door V.V.V. Op den Boulevard en op het strand hebben dui zenden genoten van dit altijd mooie schouwspel. Besloten werd met een mooi stuk dat aller aandacht trok, nJ. „Noordwijk de mooiste badplaats." JONGETJE TE KATWIJK GERED. De badknecht T. Koekebakker wandelde langs het strand te Katwijk Ter hoogte van de Oude Kerk bemerkte hij. dat een jongetje, dat later bleek te zijn de 9 jarige Maarten v. d. Plas uit de Kerksteeg, zich te ver in zee had ge waagd en in verdrinkingsgevaar ver keerde. Zonder maar één oogenblik té dralen, sprong hij gekleed te water en eigen leven riskeerende, smaakte hij het genoegen den jongen, die al bijna verdronken was, behouden op het droge te brengen. De jongen had veel water binnengekre gen en dr T. Lodder moest een poos kunst matige ademhaling toepassen. De heer Koekebakker had intusschen één zijner schoenen en zijn pet verloren. Onder de badgasten op het strand werd een in zameling gehouden. Voor de opbrengst hiervan kon htl gelukkig ruimschoots een paar schoenen en een pet koopen! gras en spoedig bleek zij in slaap gevallen en zag dus niet dat haar 3 jarig kind al spelende in een sloot geraakte. Een der andere leden van het gezelscap die het on geluk zag was blijkbaar verstijfd van schr k want eerst na eenigen tijd begon deze luid keels om hulp te roepen Een kunstschil der, die in de omgeving vertoefde, sprong te water en mocht het genoegen smaken de arme kiene, die reeds bewusteloos was. op het droge te brengen. Men kan zich de vreugde van de moeder, toen het kind weer bijkwam, indenken! Zilveren jubileum. Op 1 September a.s hoopt onze plaats genoot de heer J. Baas, ambtenaar bij de Posterijen alhier, den dag te herdenken waarop hij 25 jaar geleden in dienst trad bil de P T T. NIEUWVEEN. De landbouwer St. wilde den motor van zijn tractor aanzetten, maar de slinger sloeg terug en kwam met kracht tegen den hand van St. zoodat hij zich onder dokters behandeling moest stellen. Hij zal zijn hand eenigen tijd niet kunnen gebruiken WADDINXVEEN. De Burgemeester is van zijn verlof teruggekeerd en heeft zijn ambtsbezighe den hervat. De maandelijksche collecte in de Geref. Kerk heeft opgebracht f. 88.50. a Het bezwaarschrift van het raadslid den heer H. v. Kleef en de behandeling door Ged. Staten. De raad van Alphen vergaderde. Voorzit ter burgemeester P A. Colljn. Afwezig weth. Herngreen en de heer G. Bergshoeff. Na opening met gebed werden voor kennis geving aangenomen de besluiten van de raden van Noordwijkerhout en andere ge meenten inzake de uitkeering ex art. 104. der L.O.-wet en een dankbetuiging van het bestuur der R.K. H.BS. te Leiden, voor de verleende subsidie ln het tekort op de schoolrekenlng over 1936. Het adres van Alphia. Volgde het adres van den voorzitter der Alphensche Voetbal- en Athletiekvereeni- ging „Alphia" betreffende de weigering van vergunning voor athletlekwedstrljden op Zondag 23 Juli 1939 en verzoek om vergoe ding van ter zake gemaakte onkosten en geleden winstderving. B. en W. stellen voor dit ln hun handen te stellen voor prae- advles. De heer den Uljl vroeg zich af of dit ver bod Juist 13. B. en W. hebben wel gezegd, dat de algemeene lijn is gevolgd en men moge verschillen bij deze prlnclpleele op vattingen. een feit is. dat de Zondagswet, waarop men dit verbod heeft gegrond, reeds 125 jaar oud is en z.i. niet meer bruikbaar ls voor dezen tijd De sport ls ontegenzeg gelijk een niet onbelangrijk element en bij de samenstelling dezer wet is hiermede geen rekening gehouden, omdat zij nadien be langrijk gegroeid is. Ook de arbeidersklasse is door de toeneming der sport zeker in een geheel ander daglicht geplaatst; door velen wordt de vrije tijd op heel wat betere wijze doorgebracht dan vroeger. Spr. had gehoopt dat ook de overheid dit meer zoo zou zien. De gemeente Alphen had zich dan niet op nieuw zóó belachelijk gemaakt. Dat door de algemeene lijn te volgen de algemeene op vatting der bevolking ls gevolgd, geloofde spr. niet. Zl. ware het verstandiger geweest ook met de minderheid der bevolking reke ning te houden, alhoewel het voor spr. nog niet vaststaat, dat er een minderheid is, als een onderzoek zou worden ingesteld. De be trokken vereenlglng heeft nu groote schade geleden. Het ergste achtte spr. echter de tweespalt die door dit verbod ontstaat, ter wijl er juist in onzen tijd een streven moet zijn om de tegenstroomingen tot meer een heid te brengen. Spr. meende dit reeds nu te moeten zeggen, omdat aan zijn meening ten opzichte van deze zaak niet behoeft te worden getwijfeld. De voorzitter merkte op, dat deze be schouwing meer op haar plaats zou zijn ge weest na het door B. en W. uit te brengen prae-advies. B. en W. hadden geen voldoen- OEGSTGEEST. Auto gekanteld. Gistermiddag omstreeks half vier heeft nabij het Rijnzichtviaduct een verkeers ongeval plaats gehad. Met een snelheid van 80 a 90 K.M. naderde daar een perso nenauto. waarin gezeten waren de heeren E. P. uit Sassenheim en de Engelschman mr. W. B.. wonende te Londen. Bovendien zat nog in den wagen de echtgenoote van laatstgenoemd mevr. C. B.-W. Tengevolge van het springen van den rechterachterbamd raakte de bestuurder de macht over het stuur kwijt. De auto be gon te slingeren, kantelde en sloeg een paar maal over den kop, waardoor zij vrij ernstig werd beschadigd. Behoudens enkele lichte ontvellingen kwamen geen persoonlijke ongelukken voor. De auto werd door de fa. Ameele wegge sleept. Het 10-jarig zoontje van de familie v. d. Sp. alhier js bij het spelen over de leuning van het Rijnzichtviaduct gevallen. Daar een tweetal opgebelde doctoren juist afwezig was. heeft de heer H. v. d. Mey, lid van de EHBO.-brigade een onderzoek ingesteld, waarbij bleek dat de jongen zijn linkerarm had gebroken. Nadat de arm was gespalkt heeft hij hem per auto naar het Ac. Ziekenhuis te Leiden vervoerd, waar de jongen is behandeld, waarna hij naar huls mocht worden overgebracht. RIJNSBURG. De feesten op 31 Augustus. De plannen van het Oranje-Comité heb ben thans vasteren vorm aangenomen. De feestelijkheden zullen plaats hebben op 31 Augustus. Een uitgebreid programma is reeds opgesteld. Hedenavond zullen de Harmonie Ver- eeniging te Katwijk en het plaatselijk Muz ekgezelschap ..Wilhelmina" een ge combineerde uitvoering geven op het Rapenburg. De leden van de Kooplieden Vereeni- ging „Wederzijdsch Belang" hebben een autotocht gemaakt naar Arnhem. Zij be zochten verschillende mooie punten in de omgeving. Door J. P. BALJÉ. Langzaam gleed zijn bootje voort, gedre ven door zijn moeizame riemslagen. Het begon al te donkeren en hij wanhoopte er aan, zijn doel te zullen bereiken. Langs de beide oevers van de rivier was alleen dicht, wild strukgewas en behalve zoo nu en dan de kreet van een dier was er niets te hoo- ren. Hier woonde geen mensch meer, hij was er van overtuigd. En tóch, hij wist bijna zeker, dat John Lockheed enkele uren voor hem deze rivier was afgezakt. Hij zat hem op de hielen en waar nog een klein beetje civilisatie was, had hij navraag ge daan. Ja, men had een man in een bootje voorbij zien varen. Een vreemdeling, onge twijfeld, want men had hem hier nooit eerder gezien. Ook het laatste huls. dat hij nu al enkele uren geleden gepasseerd was, had hetzelfde gemeld. Het moest John Lockheed zijn. Steve Cramble had een vrij aardig sig nalement van John Lockheed, maar hij had hem nog nooit gezien. Dat was een handicap bij deze achtervolging. Als hij hem zou achterhalen kon hij nóg niet met zekerheid zeggen: „John Lockheed, kom hier, je bent mijn gevangene." Maar hij zou er eerst achter moeten komen, dat hij wer kelijk met den gezochten boef te doen had. De loome warmte en het lange roeien hadden hem vrijwel uitgeput. Het was geen pretje, een heelen dag in deze onmynsche- lijke hitte te moeten roeien en dan boven dien nog op te letten, of men den kerel te pakken kon krijgen, dien men op de hielen zat. Nu vroeg hij zich af, hoe hij den nacht zou doorbrengen. Het kon ga- vaarlijk zijn, zijn bootje tegen den oever te meeren en zelf te gaan slapen, hetzij in de boot, hetzij aan land. Want het wemelde hier natuurlijk van roofdieren. Tóch zou er wel niets anders opzitten, want hij kon onmogelijk den heelen nacht door blijven roeien. Nog even voorbij die kromming, misschien was daar een betere gelegenheid. Met uiterste krachtsinspanning trok hij de boot de bocht van de rivier om. En bijna was hem een kreet van vreugde ontsnapt. Er was een kaal veld langs den oever, er lag een andere boot en vijftig meter verder stond een huis. Het onverwachte was wer kelijkheid geworden. Hier woonde inder daad nog een mensch. Hij zag een langen, mageren man voor het huis. Hij riep luid en stuurde zijn boot je naar den oever Toen stapte hij uit en trok de boot aan land. De man bleef stok stijf voor het huis staan en keek star naar hem, toen Steve op hem toeliep „Hallo!" zei Steve. Iets waarschuwde hem, niet naar John Lockheed te vragen. Hij slikte dan ook de woorden, die hem al op de lippen lagen weer in, en zei: „Kan Ik vannacht hier misschien sla pen?" De magere man had zijn groet niet be antwoord. Zijn gezicht stond onvriendelijk, hij had donkere, harde oogen en een tanig, gebruind gezicht. Even keek de man Steve scherp aan, dan knikte hij kort. En hij wenkte hem, binnen te komen. Toen ze binnen waren, begon de man direct een maaltijd klaar te maken. Hij bakte visch, en Steve voelde, dat hij hon ger had. Hij zette iets voor Steve neer, dat op brood leek. schoof hem de visch toe en at zelf met trage, bedachtzame happen. Telkens zag Steve Cramble, dat de man hem opmerkzaam opnam. Onder het eten dacht Steve na. De man kón John Lockheed zijn. Lockheed had zijn lengte, zijn postuur. Alleen droeg Lock heed tot voor kort een baard, maar die kon natuurlijk gemakkelijk afgeschoren zijn. List kon hem mogelijk helpen. En heel voorzichtige vragen. „Woont u hier al lang?" vroeg hij De man knikte. Nog geen woord was er over zijn lippen gekomen. Dat was niet gek. hij zou hier natuurlijk zelden of nooit menschen ontmoeten, wanneer hij hier woonde en het spreken was dus geen ge woonte meer voor hem. „Hoe lang wel?" vorschte Steve verder. Het duurde bijna een minuut voor de mond van den ander openging. „Vijftien jaar!" zei hij toen. Zijn stem klonk heesch. Het was een onaangenaam, rasperig ge luid. „Vijftien jaar! Hoe houdt u 't hier uit?" Een schouderophalen. De moeite niet waard om te bepraten Steve zoog op een vischgraat en scheen heelemaal in dat werk op te gaan. Maar zijn gedachten bleven werken. „Wat doet u hier zooal?" „Visschen!" Toen stond de man op, als wilde hij een einde aan het gesprek maken. Hij had blijkbaar al te veel gepraat naar zijn zin! Hij zette een ketel water op een vuurtje en toen het water kookte, begon hij den boel af te wasschen. Steve voelde zich ge dwongen te helpen. Toen ze klaar waren, hing hü den doek. waarmee hij afgedroogd had aan een spijker, de ketel aan een an deren. Zelden had Steve in iemands gezicht zoo'n verandering gezien. De man wend purper van woede Wild greep hij den doek en den ketel van de plaats waar Steve deze gehangen had, en hing toen den ketel, waar de doek gehangen had, en den doek, waar eerst de ketel hing. Nog met een blik vol nijd stak de man daarna een pijp op. Steve's verbazing duurde slechts een oogenblik. Hij had gelezen dat menschen in de wildernis ingewortelde gewoonten hebben, waarvan ze nooit afwijken. Alles heeft een vaste plaats, en alles behoudt ook die plaats. Zij zijn zoo vastgeroest in die gewoonten, dat ze automatisch de din gen op hun oude plaats bergen en ze die desnoods in het stikdonker kunnen terug vinden. Vandaar de woede van Steve's „gastheer." Het leek Steve niet het geschikte oogen blik om over John Lockheed te gaan pra ten. Dat de magere, tanige man zelf John Lockheed niet was, leek hoe langer hoe waarschijnlijker. Hij scheen thuis te zijn in deze woning, hij bewoog zich rustig en alsof hij nooit ergens anders geweest was, en hij had de gewoonten van de een zamen. Den nacht bracht Steve door op een veldbed. Hij sliep zeer onrustig, was telkens wakker en dan spookten allerlei gedachten door zijn hoofd. Aan zijn zonderlingen gastheer, aan John Lockheed, en hoe hij dien te pakken moest krijgen. Bulten hoor de hij allerlei vreemde geluiden, nu en dar. het gehuil van een dier, een kreet van een vogel, het breken van takken. Hij was blij, dat het ochtend was. Aan het ontbijt besloot hij naar John Lockheed te vragen. „Hebt u gisteren Iemand in een boot zien passeeren?" De man dronk zijn koffie en keek hem somber aan. Dan schudde hij ontkennend het hoofd. „Niemand!" klonk zijn heesch geluid. ,Na de afwasch-ceremonie verdween de man zonder Steve lets te zeggen. Deze zag, dat hij zijn boot losmaakte en wegroelde. Steve Cramble stond besluiteloos voor de blokhut. Hl] wist niet recht, wat hij be ginnen moest. Verder de rivier op? De wil dernis werd daar zoo groot, dat het weinig zin zou hebben. Trachten, nog iets van zijn gastheer te weten te komen, als die terug kwam? Dat was misschien het beste. Mo gelijk was de man nu gaan visschen, Steve besloot hetzelfde te doen. In zijn boot had hij vischtuig, en hij bracht den morgen al visschende door. Toen hij bij het blokhuis terugkwam, was de ander er nog niet. Steve bracht zijn vischtuig ln orde en hing dat tegen het huls te drogen. Na een half uur kwam de man even eens. HIJ stapte op de woning toe, maar toen hij vlak bij Steve was. kreeg hij weer een woede-aanval. Nijdig rukte hij Steve's vischtuig van den wand af en hing zijn eigen tuig daar. Steve lachte. „Bedoelt u, dat uw visch tuig daar altijd hangt?" Voor het eerst zei de man een zin. „Sinds jaar en dag hangt mijn tuig daar!" gromde hij woedend. Opnieuw lachte Steve. Maar heel anders, dan zooeven. In zijn hand blonk een re volver en die was op zijn „gastheer" ge richt. „John Lockheed." zei hij, „je gaat een eindje met me roeien. De rivier af." Het gezicht van den ander vertrok. Hij maakte een beweging, als wilde hij zich verzetten, maar hij zag aan Steve's oogen, dat de bedreiging met de revolver ernst was. „Je hebt me bijna beet gehad, John. Je was hier een paar uur eerder dan ik en je vond deze leege blokhut. Of misschien heb Je den bewoner ervan overvallen en deze misdaad gevoegd bij de vele andere, die je op je kerfstok hebt. Je kent blijkbaar de wetten der wildernis en je liet me er bijna inloopen." Lockheed zag ln, dat tegenstand geen nut meer had. Cramble zou hem terug brengen naar de stad en daar kende de politie hem maar al te goed. Berustend haalde hij de schouders op. „Hoe kwam Je er achter?" wou hij weten. „Je maakte een fout, John Lockheed! Je wilde Je rol te goed spelen. Je rukte mijn vischtuig van den wand en zei, dat het jouwe daar moest hangen en dat het daar al jaren gehangen had. Maar.toen ik mijn tuig er wilde ophangen, was er in den heelen wand geen spijkertje te bekennen. Die heb lk er zelf moeten inslaan!" (Nadruk verbodenl. (Auteursrecht voorbehouden). de tijd, zoodat men thans met dit voorstel komt. Spr. wenschte dan ook thans niet op deze beschouwingen in te gaan, temeer daar dit vraagstuk samen gaat met de opvatting van de taak der overheid ten opzichte van de Zondagsrust op den dag des Heeren. Z.i is deze zaak overigens niet van beteekenls voor bevordering van de eenheid der be volking. De heer den Uljl antwoordde te meenen, dat het van belang kon zijn. Indien het college van B. en W. vóór het uitbrengen van zijn prae-advies, de meening van den raad vernam. De voorzitter merkte op, dat het tot eigenaardige consequenties zou leiden in dien B. en W. vóór hun prae-advies, eerst de gevoelens van den raad zouden moeten vernemen. Hierna werd besloten het verzoek in han den van B. en W. te stellen voor prae- advies. Inzake de niet-toelating van den heer G. M. Herngreen en de toelating van den heer A. J. Dekker als lid van den raad, deelde de voorzitter mede, dat een missive van Ged. Staten was ingekomen, betreffende de be handeling van het door het raadslid den heer H. v. Kleef omtrent deze aangelegen heid ingediende bezwaarschrift. Het bezwaarschrift wordt heden Dins dag door het Prov. bestuur behandeld in welke zitting verslag zal worden uitgebracht door den rapporteur mr, T. J. Verschuur, De raad zal voor de behandeling een gemach tigde namens de gemeente moeten aanwij zen. B. en W. stelden voor hiertoe aan te wijzen den gemeente-secretaris mr. Helm- strijd. Na een schriftelijke stemming werd hiertoe met 14 van de 15 st. besloten met 1 blanco stem. Hierna volgde sluiting, waarna de burge meester nog mededeelde, dat de mogelijk heid niet is uitgesloten dat de tegenwoordige raad nogmaals voor 1 September a.s. bijeen geroepen zal moeten worden als de heer van Kleef ontvankelijk wordt verklaard ln zijn beroep en de raad in beroep zou wenschen te gaan bij de Kroon. Alleen de raad en de benadeelde de heer Dekker dus kun nen in beroep gaan tegen de beslissing van Ged. Staten; niet de heer v. Kleef. PREDIKBEURTEN. Boskoop Geref. Gem.: Woensdagnam. half. acht, ds. Lamain van Rotterdam. Waddlnxveen Centrum: Woensdagnam. halfacht, ds. de Rover van Vlaardtngen. NED. HERV. KERK. Beroepen te Saaksum G. J. Paul, oand. Ie Assen. Bedankt voor Gouderak: P. P. J. Monster te Aalburg c.a. GER. KERKEN. Aangenomen naar Langeslag; W. Vreugden- hil, cand. te Rotterdam, dte bedankte voor Mussel (Gron.). GER. GEMEENTEN. Bedankt voor Paterson (N. Am.) J. v. d. Berg te Krabbendbke. DS. J. HOEK. As. Donderdag mag ds. J. Hoek, em. predikant te Den Haag het zeldzame feit herdenken dat hij voor 55 jaar het predik ambt in de Ned. Herv, Kerk aanvaardde. Ds. Hoek werd in 1861 geboren en ln 1884 candldaat in Zuid-Holland om 17 Aug. van dat Jaar te Vorchten (ring Hat term het predikambt te aanvaarden. Vandaar vertrok hij in 1887 naar Zevenhuizen (Z.H.i dm zich in 1892 aan de gemeente van Oudewater te verbinden. Hier werd hem l Dec. 1926 na een diensttijd van ruim 42 jaar eervol ontslag verleend, waarna de ju bilaris zich metterwoon ln de Residentie vestigde. Ds. Hoek wenscht zijn gedenk dag beslist onopgemerkt te doen voorbij gaan. DS. P. J. GLASZ. Ds. P. J. Glasz, em. predikant te Utrecht, viert a.s. Donderdag zijn 70sten verjaardag. Pleter Jacob Glasz werd 17 Aug. 1869 te Joure geboren. Hij bezocht het gymnasium te Leeuwarden en studeerde aan de Gem. Universiteit te Amsterdam en de Doopsgez. Kweekschool aldaar thelogie. In 1896 pro ponent geworden, aanvaardde hij 15 Nov. van dat jaar het predikambt te Rottevalle, sprekende over het Schriftwoord: .Wede- werkers uwer blijdschap", na tevoren t« zijn bevestigd door ds, K. v, d. Meulen. 1898 vertrok de 70-jarige naar Alkmaar, welke standplaats hij in 1910 met Arnhem ver wisselde, om reeds na een Jaar naar Utrecht te vertrekken. Deze gemeente heeft ds. Glasz gediend totdat hem in Oct. 1934 eervol emeritaat verleend werd. Ds. Glasz was om. werkzaam als leeraar Hebreeuwsch aan het Stedelijk gymnasium te Utrecht, alsook aan het Lyceum voor meisjes aldaar. Voorts ls ds. Glasz voorzit ter van de afd. Utrecht van den Bond voor Staatspenslonneering en secr. van de aid. Utrecht van de Evang. Maatschappij van de van deze afdeeling uitgaande Mon- tessorieschool. DE POSTVLUCHTEN. De „Nandoe" ls vanmorgen van Tjililitan naar Nederland vertrokken met medeneming Van 2w kg. post, 8 kg. pakketpost en 117 kg. vracht. B Vanmorgen vertrok van Schiphol de „Pelika^ met de volgende bemanning: gezagvoerder Hul- sebos. 2e bestuurder Rab. werktuigkundige Vee- nendaal, radiotelegrafist Moulijn en steward Aan boord van dit vliegtuig bevond zich 339-w3 kg. briefpost, 13.280 kg. pakketpost en 140.041 Kg- vracht. 4—2

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 8