[fIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Dinsdag 15 Augustus 1939 De onderhandelingen in Moskou Het bezoek van Burckhardt aan Hitier Jongetje vermist vlN/T IM LITTEKEN, Uit de Omstreken De onderhandelingen te Tokio SPORT BEURSOVERZICHT MARKT BURGERLIJKE STAND hoogere noteeringen tot stand VAN LEIDEN Uit de Rijnstreek naar breede basis. pe diplomatieke correspondent van de paJy Telegraph verneemt, dat gisteren in Whitehall een rapport is ontvangen uit lloskou betreflende het stad.um, dat thans Is bereikt, in de stal besprekingen tusschen Engeland, Frankrijk en Rusiand. Het schijnt, hat de besprekingen tot dusverre in een gunstige sfeer gevoerd zijn langs wezenlijk constiuctieve lijnen. Pe genoemde correspondent heeft ech ter den indruk, dat de Sovjet-delegatie voorgesteld heeft, dat de basis der over eenkomst gezocht zou moeten worden op ietwat breeder en verder reikenden grond slag dan onder oogen was gezien door de pngelsche en Fransche regeeringen, toen rii haar missies naar Moskou zonden. Hoewel dit rapport met een zekere reserve moet worden beschouwd, zegt men, dat de Sovjet-Unie behalve de Europeesche oor logsproblemen de houding wil bespreken, die aangenomen zou worden door Engeland en Frankrijk in geval van het uitbreken van een oorlog in het Verre Oosten tus- icben de Sovjet-Unie en Japan. Volgens de ler beschikking van den corresponlent staande inlichtingen heeft de Sovjet-missie een duidelijk omlijnde agenda naar varen gebracht, aangevende, dat er een oprecht verlangen bestaat om de huidige pol.tieke tn militaire besprekingen tot een succes vol einde te brengen op werkelijk realisti- schen grondslag en zoo spoedig mogelijk. Om het mogelijk te maken de besprekingen tc Moskou voort te zetten zullen Londen m Parijs een eenigszins grootere ruimte moeten laten aan hun thans in Moskou zijnde stafofficieren In gewoonlijk welingelichte kringen ver wacht men, dat nieuwe instructies naar Moskou zullen worden gezonden Cambon, de Fransche zaakgelastigde in Londen tijdens de afwezigheid van ambassadeur Corbln, is uitgenoodigd gisteravond laat nog een bezoek te brengen aan het Foreign Office, waar hy ongeveer een uur confe reerde met den permanenten ondersecre taris, sir Alexander Cadogan. de opvolging van evangeline booth. Een en vijftig van de vijf en vijftig le den van den hoogen raad van het Leger des Hells, die 40 landen met inbegrip van Japan, de Philippijnen en Zuid-Amerika vertegenwoordigen, maken tieden een be gin met het geheime conclaaf in de con- Ondertrouwd Q Vlasman, 32 J. en A. W. Vastenhout. 32 J. te Haarlemmermeer J. C. S Otto, 24 J. en Th. Broekhof 23 j. te Noord- wijkerhout. Demonstratie der e.h.b.o. Op het terrein van Maarse en Kroon is onder leiding van den heer van der Kamp uit Katwijk een groote demonstratie ge geven door de afd. Leimuiden E.H B.O. AJ- gress-hall van het Leger des Heils te Clap- i gemeen groepsleidster was mej. N. de Raadt. ton, teneinde een opvolger(ster) te kiezen voor Evangeline Booth, die zich in October terugtrekt. De vier afwezigen zijn door ziekte verhinderd. Men verwacht, dat de geheime beraadslagingen van den hoogen raad drie dagen mogelijk nog langer, zul len duren, aangezien een meerderiheid van twee derden noodzakelijk is voor een gel dige verkiezing. gouverneur van fransch indo china in singapore. De gouverneur-generaal van Fransch Indo-China. Brevie, zijn vrouw en zijn staf worden op 23 Augustus in Singapore ver wacht op weg naar Frankrijk Brevie za! een officieel bezoek brengen aan den gou verneur der Straits Settlements de comman danten der defensie ontmoeten en een be- zoek brengen aan de fortificatie Het bezoek i Bracnt. Gedemonstreerd werd een botsing tusschen twee auto's en een wielrijder, waarbij een doode en vier gewonden te betreuren zijn. De leden der E.H.B.O. verleenden onder lei ding van mej. de Raadt op oordeelkundige wijze de eerste hulp aan de slachtoffers. Toen dr. Stapensea op de plaats des onheils verscheen, was de eerste hulp reeds zoover gevorderd, dat de gewonden naar het zie kenhuis konden worden vervoerd. Dr Stapensea, geneeskundig adviseur, controleerde de gewonden en sprak zijn lof uit over de goede hulpverleening en het verbandleggen. De eere-voorzitter burgemeester Bakhui zen zette het nut dezer vereeniging uiteen en wekte op haar te steunen. De voorzitter de heer Lissenburg dankte alle belangstel lenden voor hun aanwezigheid Een speldjesverkoop voor de muziek- vereeniging Symphonie. heeft f 15 52 opge- wordt beschouwd als een betooging van Britsch-Fransche solidariteit in het Verre Oosten. Stadsnieuws De collecte voor de Evangelisatie te Blyham heeft opgebracht f. 18.54 NIEUWKOOP. Een hollend paard. Loebis en fam., ind. arts, Warmonderw. 19 L. Loebis, Warmonderweg 19 W. de Loos en fam., Breestraat 22 H. M. J. Manuel en fam. Hogerbeetstr. 2 M. A. v. Merkensteijn. Bol sotkade 3 M. A. Meijer, Haagweg 49 J. J. Meijer, di. C. J. Meijer, id. T. G. Negen- born en fam., coiffeur. Doezastr. 7 H. v. Nieuwenhulzen. dienstbode, Rapenburg 40 K. S. Olsen, huishoudster. Sterrenwacht 9 M. S. GroenewegPolderman. Sumatrastr. 92 Wed. A. LeendertzReitsma, Witte Singel 86 B. Roorda, apoth. ass. Kagerstr. 2 W. C. Petersev, Seggelen, Noordeinde 31 Wed. T. v. Wentv. Soest, Roodenb.str. 17 P. Springers, wever dekenfabr.. Atjehstr. 75 C. H. D. Steinmetz. Schelpenkade 46 C. S. ZwartkruisThijsse. v. 't Hoffstr. 48b C. G. M. Vis, verpleegster, Rijnsb.weg 60 J. Visser en fam.. mattenwever, Voorstr. 14 H. J. Vredeveld, Plantsoen 79 L. C. v. Weele. onderluit. K.N.I.L.M., Boerhaavelaan 21 E. SiragZijerveld, Rijnsb.weg 183. VERTROKKEN: C. Bakker, Laren N.H., Amsterd. sanat. E. E. Brewer. Den Haag, Bezuidenh.weg 179 L. H. M. Beltjens. Amsterdam. Haarl. Houttuin 14 T. Danker. Yerseke, Sandeestr. 10 J. A. v. Dijk. Amsterdam. Geuzenkade 41 III E M. Püncke, Hilversum. Tulpstr. 58 C. Th. de Groot. Wassenaar, Oostdorperw. J. M. Hardenberg. Rotterdam, W. Buytewechstr. 75a Wed. T. v. Stralende Heer. Den Haag. de Genestetlaan 30 C. C. J. K. Jansen. Oegst- geest, Oranjalaan 2 W. Kielich. Deventer. Erasmusstr. 1 G. Ph. Kappert en fam.. Lei derdorp. v.d. Valk Bouwmanw. 3 L. Krom hout. Katwijk, de W. Malefytstr. 21 K. Latukdtta, Utrecht. B. F. Suermanstr. 1 bis A. Leuerlng. Amsterdam, Cerampl. 251 C. J. Matthijs en fam.. Rotterdam, de Graeffstr. 9c M. E. v. d. Meer Den Haag. Berkenbos- blokstr. 9 J Moest en fam.. Amsterdam, Haarl.houttuin 14 W. J. HagendoornMooij. De Britsche regeering heeft thans een boodschap ontvangen van den hoogen Vol kenbondscommissaris voor Danzig, Burck hardt, betreffende de strekking van zijn onderhoud van Vrijdagavond met Hitler in Berchtesgaden. Deze boodschap en iedere verdere eventueele mededeellng van Burck hardt aan de Britsche regeering naar aan leiding van dit onderhoud zullen echter als strikt vertrouwelijk worden behandeld. De Britsche regeering heeft van Burckhardt of (enigerlei andere zijde geenerlei voorstellen mtvangen betreffende een regeling van de üanzigsche kwestie en niets is bekend om- irent voornemens van Burckhardt, wiens functie er in bestaat kwesties te behandelen die zich voordoen tusschen Danzig en Polen ia uiteraard houdt hij nauw contact met de Poolsche regeering vla den Poolschen com missaris-generaal In Danzig Burckhardt heeft de Britsche regeering biet geraadpleegd alvorens zijn bezoek aan Berchtesgaden te brengen noch goedkeu- rilt gevraagd, maar alleen er van in ken nis gesteld in haar kwaliteit van rap porteur der commissie van drie dat hij en uitnoodiging had gekregen In haar ttgenschap van rapporteur heeft de Brit- Gistermiddag omstreeks half zes vond een schipper F de B., liggende met zijn schip in de Haarlemmervaart, een hengel drijvende in het water. Hij ging op onderzoek uit naar den mo gelijken eigenaar en daarbij kwam aan het licht, dat de hengelstok toebehoorde aan den zeven-jarigen W. A.. wonende aan den Haarlemmerweg, die in den loop van den middag, te ongeveer drie uur, de ouderlijke woning had verlaten om, zooals hij wel va ker deed, voor het huis te gaan zitten vis- schen. Daar men vreesde dat de knaap in een onbewaakt oogenblik te water is geraakt, is de politie tot gisteravond laat bezig ge weest om met een sleepdreg en een zegen het water ln de omgeving af te zoeken, zon der resultaat evenwel. Hedenmorgen zijn deze pogingen voortgezet, maar heden- mddag kort voor het ter perse gaan van dit Blad, was er nog steeds niets gevonden. De mogelijkheid is natuurlijk niet uitge sloten, dat de jongen is weggeloopen of met een auto meegereden en verdwaald. j i v o Oegstgeest. W. de Zwijgerlaan 9 J. A. Mul- ïtt tweetal paardenkooplieden uit der. Meeden. Heerenweg 272 J. H. P. Mui- Woerden met een paard, gespannen voor j der en fam.. Eijgelshoven. Marktstr. 3 H. een zg. dresseerkar de Teuntjesbrug alhier Noort. Rijnsburg. Hofstr. 14 P. W. v. Vliet- passeerde. gleed het paard op het Pardon. Gouda. Haven 310 IJ. Postmus, ijzeren beslag van het brugdek uit schrok I Dockum. Hoogepol C 221 C. Rehmann. Al- en sloeg op hol. Een van het tweetal tui-I A° melde al spoedig van de kap af en bleef HeëmskerksTr 12 - C L M.' op de straat liggen, terwijl de bestuurder, sciarone. Oegstgeest. Pr. Hendriklaan 1 A NIEUWE UITGAVEN. Bij A. W. Bruna en Zoon's Uitgevers Mij. te Utrecht is verschenen: „In de klem der ver deeldheid" door mr. J J. Schokking. Deze brochure geeft een ontleding van den poli- tieken toestand en tracht aan te wijzen, waar voor een nieuwe oriëntatie aanknoopingspunten te vinden zijn. HILLEGOM. *he regeering deze mededeeling doorge- i I['- de week van 7 tot 12 Augustus is ronden aan de beide andere leden van de bet totaal aantal werklozen in deze ge- wnmissie. meente gedaald van 94 tot 66. Dat is dus in een week tijds een afname met 28 personen. Deze grootste afname komt vooral neer op KtNf, hall, antwoord verboden met De Berlynsche con-^snondem van de nen Is gedaald. =Daily Telegraph" meldt, dat het nummer Jin dit blad van Zaterdag, waarin King olhifc advrEftenfcie hei antwoord van dr. LEIDSCHENDAM. weooeis op zijn nieuwsbrieven had aige- «ökt, bü aankomst in Duitschland in be- Het bijpostkantoor, ïfm Is 'ei?°"15n Per P031 verzonden Het bij-postkantoor der P T T. alhier tmpiaren hebben hun bestemming niet wordt ingaande 28 Augustus a s. openge- r"e,kt Het aantal werkioozen weer gestegen. Het aantal werkioozen steeg wederom en bedraagt thans 145 (v. m. 1021 waarvan 19 (v m. 10) rijkssteun genieten. 6 (v. m. 15) geplaatst zijn in de gem. werkverschaffing, 5 iv m 5) in de rijkswerkverschaf f;ng en 170 Iv. m 721 werkzaam zijn gesteld aan het aan te leggen vliegveld onder Valken burg die het paard niet meer meester was. zich in veiligheid wist te brengen door van de kar af te springen. Het paard rende naar de Hoogt waar het eerst in botsing kwam met een schuurtje van I. van V. en dit ge deeltelijk vernielde. Hierna holde het ach ter de daar op de Hoogt staande boomen been en kwam met de kar met een der boo men zoodanig in botsing, dat het onderstel van de kar werd afgerukt. Ook hierdoor was het paard nog niet bedaard. Met de bak van de dresseerkar achter zich aan. holde het dier den Nieuwveenschen weg op. waar het even voorbij het voormalige Stations gebouw werd gegrepen en tot bedaren werd gebracht. De koopman, die op straat was blijven liggen, is bij de Wed. Zaal binnen gebracht Na door dr. Ouderkerk behan deld te zijn kon hij naar huis gaan. Daar er op de Hoogt, vooral in den vacantietijd. al tijd veel kinderen spelen mag het een won der heeten, dat dit ongeval zonder verdere ongelukken is afgeloopen. duitschland koopt in londen. folgens de ..News Chronicle" koopt Duitsch- ïk op llf't ooBenblik groote hoeveelheden •Jober op de Londensche markt, waarbij ^gedrongen wordt op levering voor het ®de van Augustus. De Duitsche aankoo- n sedert het begin van de maand wor- geraamd op ruim 3.000 ton De Londen- ™e markt zou bovendien 7 509 ton koper 5.000 ton lood aan Duitschland verkocht «toen voor een gezamenlijk bedrag van "(er dan 400.000 pond sterling. doodvonnissen in bulgaarsch spionnageproces. Het militaire gerechtshof van Phllippopel 1 twee personen ter dood en drie tot «n jaar gevangenisstraf veroordeeld, we- fhis het verstrekken van geheime inlieh- jwgen aan Turkije. Alle vijf veroordeelden "jn Bulgaren van Turksche afkomst. °een economische besprekingen? J* diplomatieke correspondent van de ■Jhlly Telegraph" wijst er op, dat men met aanzienlijke reserve de berichten uit 7 b- moet beschouwen, volgens welke f»iH de Japansche regeering medege- i'j'd heeft instructies te verwachten, die In staat zullen stellen zoowel econo- ttn na's ve"iSheidsproblemen te bespre- i i En8elsche regeering zal niet in 2Un Instructies te zenden over finan- titele - en economische aangelegenheden al- tto!S tij haar besprekingen met andere k.f'riheden met inbegrip van de Ver sé, kv ^'alen beeindlgs heeft Voor het kil bataat er geen reden om aan te l,j!n dat deze beraadslagingen zullen tin een overeenstemming ten gunste 6 ,,eenl§driei belangrijke concessies aan apansche eischen in dit opzicht. NIEUWVEEN. Eerste steenlegging zusterhuis „Huize Ursula'. Gistermorgen heeft de eerste steenlegging plaats gehad van het in aanbouw zijnde zustershuis der Zusters Ursulinen. Aan deze plechtigheid was geen feestelijk karakter gegeven. Er zullen nog meer gebouwen verrijzen; dan zal er wellicht meer reden voor een viering zijn. De eerste steenleggeng werd verricht door den heer G. P. v. d. Burgen, rector van de St. Jozefstichting te Bergen, geassisteerd door pastoor H. H. Snel. Ongeveer half elf arriveerde de rector, voorafgegaan door enkele misdienaars en gevolgd door de al gemeen overste van Huize ,.St. Angela" te Den Haag, de overste van Huize ..St. Ur sula" en een twintigtal zusters. Verder wa ren aanwezig de architecten Thunissen en Hendricks, de aannemer Koen de rs uit Utrecht, de uitvoerder Graneman uit Ter Aar en enkele verpleegden. Nadat de wijding der steen had plaats gevonden, nam de rector de troffel en plaatste den steen op den daarvoor aan gegeven plaats C. Spanjaard. Rotterdam, Brabantschestr. 85b M. Hendriksv. Strater. Ede, Eenvoudl. 35 H. J. v. Voorthuijsen, Wassenaar. Pr. Fre- derikiaan 16 E. M. Vos. Hillegom. Sexslaan 9 P. v. Westrienen en fam.. Leiderdorp. Resedastr. 22 P. Wijnen, Leiderdorp. Lin delaan 9. VOETBAL. NEDERLAAGWEDSTRIJDEN A.W.S. Donderdag a.s. speelt A.W.S. één van haar nederlaagwedstrijden tegen L.P.S.V. op het ter rein aan den Zoeterwoudsche Singel. Aanvang 7 uur. AMSTERDAM, 15 Aug. De effectenbeurs te Amsterdam- had heden een kalm verloop. De stemming was prijshoudend tot vast, klaarblijkelijk als gevolg van de iets hoop voller beoordeeling van den internationalen po- litieken toestand en van de kleine koersverbe- tering in Wallstreet. Groote belangstelling werd aan den dag gelegd voor de aandeelen Neder - landsche Handelmaatschappij in verband met de groote bedragen, waarmede deze instelling bij de deconfiture van de firma Mendelssohn is be trokken. Teneinde misverstanden te voorkomen was door het bestuur van de Vereeniging voor den Effectenhandel vastgesteld, dat de handel in deze aandeelen niet vóór 2 uur, dus een half uur na de offlcieele opening, mocht plaats vinden. Tenslotte bleek de affaire verre van omvangrijk te zijn, maar de koers kwam niet onbelangrijk lager te liggen, zoodat in enkele dagen tijd een behoorlijk verlies is geleden. Voor het overige had de markt een rustig verloop. Op de Petroleumafdeeling ontwikkelde zich eenige affaire in Koninklijken, die voor lokale rekening uit de markt werden genomen, terwijl daartegenover, naar het scheen, eenig materiaal, van buitenlandschen kant afkomstig, werd aan genomen. Bij de opening stelde de koers zich een goede drietal punten boven het vorige slot. maar De steen bevat de inscriptie: Me Posuit 8»™ P"""? «>™n t, i. a r,r ia 1030" ond" DeurstUd bleken kooplust en aanbod zoo G. P. v. d Btirgen pr.. 14 Augustus 1939' Hierna zegende de rector het in aanbouw zijnde zustershuis, waarna de plechtigheid met gebed gesleten werd. goed met elkaar in overeenstemming te zijn, dat slechts zeer kleine schommelingen werden mede gemaakt. waarbij de koers aanhoudend om de 300 heendraaide. Voor Rubberfondsen bestond een vaste stem ming. Amsterdam Rubbers liepen, na hooger te zijn ingezet, onder beurstbd nog naar boven. Voor verschillende incourante soorten kwamen RIJNSBURG. Burgerlijke Stand. Geboren: Geertje, d. van J. C. Hogewoning en J. Hogewoning Leendert. z van L. van Duijn en E. C. v. Egmond. Ondertrouwd: Gerrit de Leeuw en Christina Slui. Getrouwd: Willem Klok en Maria de Mooy. Overleden: L. E. Florisson, 34 jaar. HAZERSWOUDE. 16 September a.s. zal de heer J. v. Pij len besteller bij de P.T.T. alhier, zijn 25- Jarig ambtsjubileum als zoodanig vieren. De collecte voor de Unie ,,Een School met den Bijbel" heeft op het Dorp alhier, behalve de nagiften, opgebracht de som van ruim f. 203. LEIMUIDEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Jacobus Johannes Wilhelmus, zn. van W. C Blommestein en H. C, Hartveld Richard, zn. van G. van As en A. L. van Leeu wen Petronella Cornelia, d. van J. Th. de Bruijn en A. A. van Velzen Hendrica Agatha, cost, naaister Haarl.weg 57c E. J. P. Locher d. van G. Senne en A. J. van Velzen. ------ GEBOREN: Adrianus Maria, zn. van J. P. Mank en W. A. de la Rivière Christine Maria. dr. van J. A. v. d. Ouweelen en S. M. Bernard Har- men Jan, zn. van R. Santing en L. Essing Maria Theodora Cornelia, dr. van M. C. Bent- velzen en M. C. J. v. d. Akker Dirk, zn. van F. Rombout en A. C. v. Arkel Karel Cornells Jacobus, zn. van J. v. Haastrecht en A. M. Vijlbrief Albertina. dr. van H. v. Riet en J. A. A. Riel Pieter Jacobus Cornelis. zn. van R. Riethoven en C. J. Rosdorff Elisa beth. dr. van P. v. d. Zwet en E. van 't Zand Dirk, zn. van P. v. d. Zwet en E. v. 't Zand Jan Pieter, zn. van J. Wijling en C. Pikaar Johanna Theresia Cornelia, dr. van A. B. Fles en C. M. Luijpen Hendrik, zn. van H. Kiers en M. G. Bents Johannes Jacobus, zn. van J. P. Vink en M. E. Schulte Hen- drika Elisabeth Franciska, dr. van A. R. Over- velde en A. J. Duivenvoorde Wilhelmina. dr. van G. Borman en W. Roos Leonardus Cornells, zn. van N. H. M. Kromhout en J. M. P. Turk. ONDERTROUWD: A. Janssen, jm. 27 j. en M. C. v. Putten, jd. 21 jaar. GEHUWD: J. G. de Winter, Wedn. en A. M. E. Delsasso jd. H. F. Michielsen, jm. en E. de Bink, jd. A. C. J. Mulder, jm. en J. Jansen, jd. OVERLEDEN: J. v. d. Sluis, M., 49 j. H. C. de Graaff. dr. 3 j. GEVESTIGD: P. J. v. d. Beek. bloemist, Heerensteeg 8 E. Boekhout, Hoogewoerd 150a C. C. J. Broeken, kinderjuffr.. da Costastr. 46 K. F. v. d. Broek, opperman, Poelgeeststr. 7 Wed. G. Grolleman—Brouwer. Meidoornstr. 63 H. W. J. Brugman. Hooigr. 58 H. J. Choufoer. electricien, J. Lievenstr. 13 W. S. Cramer, Boerhaavel. 7 G R. Epskamp. dienstbode. Stationsweg 25 J. de Haas en fam.. opz. Ned Heide Mij.. B. Ballotstr. 41 M. E. Herfst, masseuse. Boerhaavelaan 25 F. Hövig. be drijfsleider Apoth.dijk 7 Mas M. Ibnoe Hadjar, Nw, Rijn 69 J. M. J. de Kanter, De handel in Scheepvaartaandeelen was onbeteekenend. De stemming was prijshoudend waarbij het koerspeil in doorsnee evenwel geen groote verandering onderging Tabakken trokken nauwelijks attentie. De Sumatra-aandeelen kwamen desniettemin over de geheele linie iets hooger te liggen. In Sulkeraandeelen was weinig te doen. H.V.A's waren goed gedisponeerd en boekten een flinke koerswinst, waarbij zij stegen tot in de onmiddellijke nabijheid van 400^. In Industrieelen ging het kalm toe. De Phi- lipsaandeelen kwamen wederom eens ruim schoots boven 300^. Unilevers en A.K.U.'s be haalden een kleine avance. De affaire in Amerikaansche fondsen was kalm. in navolging van Wallstreet werd op een hooger koerspeil afgedaan. Voor locale rekening werd eenig materiaal uit de markt genomen en onder beurstijd kon langzaamaan een kleine verbetering worden ge constateerd. De belangstelling ging in hoofd zaak uit naar Staal- en Koperaandeelen. De beleggingsafdeeling had een rustig voor komen. Nederlandsche staatsDapieren waren doorelkander prijshoudend Van de Oude Schuld werden de 3% obligatiën en -certifi caten een fractie hooger genoteerd. Integralen daarentegen kwamen iets lager te liggen, waarbij echter in aanmerking dient te worden genomen, dat voor dit Dapier gisteren geen noteering tot stand was gekomen. Van de huitenlandsche beleggingen bleven de Fransche obligatiën op Dell. De handel was gering. Voor Duitsche fondsen bestond wat meer belang stelling, in het bijzonder voor de obligatiën uit de Young-lcening. die vast gestemd waren. wisselkoersen. hulp 1. d. huishouding, Schelpenkade 50 D. gisteren. Londen 8.71 5/8 (8.69 3/4); Berlijn 74.80 (74.62^)Parijs 4.93 3/4 (4.92); Brussel 31.65 (31.58); Zwitserland 42.05 (41.95); Ko penhagen 38.92Vi (38.—); Stockholm 44.95 (44.85); Oslo 43.80 (43.72V2>: New York 1.86 3/16 (1.85 13/16); Lire Bankpapier 6.55 (6.50.) Prolongatie 3/4: Part. disc. y2; Daggeld V2' Registermarken 25J/2; Handels Sperr- marken 6 1/8; Reismarken 49. Bankpapier 26 3/4. Tusschen haakjes zijn de koersen van I eieVén'iio^^ó^lso'ee^deiprên"3Ïo-ïoö. *100 LEIDEN. 14 Aug. Coöperatieve Groenten-, Fruit- en Bloemenveiling-Ver. „Leiden en Om streken". Roode Kool 1—1.70, Groene kool 2 2.80. Kroten 1.50—1.80. Kroten, gekookt 4—6. Uien 3.505.10, Peen 1.504.20, Aardappelen 1.502.60, Sla 23, Druiven 2430. Snijboonen 6—18, Stok- boonen 9—22, Pronkboonen 38, Stamboonen 615. Postelein 26. Spinazie 15, Tomaten A 4—5. B 4—5.40, C 4—5, CC 4 per 100 K.G. An dijvie 0.500.80. Komkommers 12.10, Bloemkool 1.50—13.80. Meloenen 5—20. Salade 0.50—2.50, Perziken 0.508.20 per 100 stuks. Kroten 0.50 1.20, Pieterselie 0.30—0.60, Selderie 0.30—0.60, Uien 0.30—1.40, Peen 2.50—6, Rabarber 0.60—1.60 per 100 bos. Vette varkensmarkt. 15 Aug. Aangevoerd totaal 127 stuks, zwaar 123. licht 4. Prijs per K.G. levend gewicht zwaar 51li—534 ct. Handel sleepend, afloop minder. BOSKOOP. 14 Augustus 1939 Rozen. Pech- told 3157; Wendland 25; Hadley 20—36; Clau dius Pernet 20—32; Biarclif 16—30; Butterfly 15—24; Rosalandia 14—23; Flprex 36—54; Vler- landen 30—57; Edith Helen 27—50; Aug. Noack 17—24; Else Poulsen 32—52; Gloria Mundi 34 60; Ellen Poulsen 12-T-26; Rosa Mundi 40 74; Mevr. v. Straaten van Nes 812; Ingar Olhson 20—30; Queen Mary 15—21; Diversen per bos 10 stuks; Chrysanten, grootbloemig 40 50; Dahlia's 712; Lathryrus 25; Roode Lelies 50—«0; Clematis Durandii 30—42; Cle matis Prins Hendrik 70—90; Clematis mevr. Ie Coultre 60100. HAZERSWOUDE. 14 Aug. Aanvoer 6284 eieren. Prijs kipeieren f. 3.75f. 4.40; Eend eieren f3.05 per 100 stuks. KATWIJK a. d. RIJN, 14 Augustus Groen- tenveiling. Eigenheimers groote 2.20—3.80; Drie lingen 1 602.20 per 100 kg,; Sla 2.40—3.90; Kroten 0.500.65; Bospeen 3.6.— Bloem kool I 12—16.40; idem II 6.20—9.50; Peen per kist 0.30—0.60. KOUDEKERK AAN DEN RIJN. 14 Aug. E.V.K.B. Aanvoer 2123 st. Boter 40 p. Kipeieren 4.204.40; Eendeieren 3.70; Boter 0.610.64; Kaas 0.220.25; Kippen 0.500.60; Hanen 0,400.70; Konijnen 0.201.— NAALDWIJK. 14 Aug. Bond Westland. Roode bessen 7; Alicante 2633; Royal 28; Frankenthalers 2635; Golden champion 34 47; Colman 3536; Snijboonen 612; Poste lein 24; Gele pruimen 7—9; Vlet. 20—34; alles per kg.; Andijvie 5080; Peen 2.50; Peter selie 50; Prei 801.20; Bloemkool 5.506.50; eieren 3.603.70; Komkommers 1.101.60 per 100; Netmeloenen 58; suikers 1322: Per ziken 6—13; dubb. boonen z. draad 1.30, met draad 1.15 per kist; Stoofappelen en -peren 24 Tomaten A 54; B 51; C 51; Groengele pruimen 'fabriek) 1.40 per 25 kg. Coöp. Centr. Westl. Snijbloemenveiling. Spec trum 1.302.40; Salmon 1.603.60; licht rose 2.10—3.60; geel 1.10—2.10; wit 1.20—2.30; ge mengd 1.903.30; Pelargonium 5.505.70; Mar- garetha 4.805.00; Topsy 1.602.60; Kersrood 1.402.20; Gerbera 2.50-^4.Zinnia 1.90"Z.S0 Zonalen 1.10: Aurathium 4.60; Page 16.18.—; Puiling 16.18.Blanche du poitou 4.5.40; Amaryllis 3.4.per 100; Plumosa 1222; Sprengerie 814; Phoenix 811; Goldflnder 7—10; Gladiolen 6—14; Dahlia 6—12; Asters 3—7 per 'bos. PURMEREND, 15 Aug. Kaasbeurs. Verhandeld 21 partijen, wegende 80.000 K.G. Handel matig. Hoogste prijs 17. Kleine boerenkaas 218 per 100 kilo met rijksmerk. Boter 2291 kilo 1.191.27 per kilo. Aangevoerd totaal 595 runderen: 240 vette koeien 6470. goed; 185 gelde koeien 110 180, stug; 105 melkkoeien 180—260, matig; 65 stieren 4354. matig; paarden 70150, stug; 134 vette en graskalveren: vette kalveren 6080. stug; graskalveren 2045 stug; 450 nuchtere slachtkalveren 612, stug; nuchtere fokkalveren 1219, stug; 182 vette varkens voor de slacht 4852, matig: 17 magere varkens 2431, vlug; 265 biggen. 1317, stug; 725 schapen 1225, matig; 45 bokken 3—10. matig: 406 lammeren 46. stug. Kipeieren 4.204.60. eendeieren 3.10 per 100. Centrale eierveiling. 50.000 eendeieren 3.103.30. kleine eendeieren 2.252.95 per 100. 60.000 kipeieren 4.104.60 per 100. RIJNSBURG. 14 Aug. Groentenveiling. Aardappelen 0.50—0.70; Kroten 0.60—0.70; Waschpeen 0.40—0.60; Uien 0.800.90: Bloem kool I 8.—14.—idem II 4.-7.—; Rabarber 1.602.20; Kroten 0.500.60. Bloemenveiling; Gladiolen Halley 2030; Bullont 3040; Po lijst 40—80; Piardie 60—1.10; Jacoba 40—70: Gemengd 3060; Azea 3050; Asters wit 3045 gemengd 2030; Rose straal 4060: Witte le lies 3.804.70; Rubia 3.807; Zinnia's groot 501.Godetia 4070; Auratum 3.804.90; Montbretia 2040; Elianthen 5080. ROELOF ARENDSVEEN. 14 Augustus 1839 Aardbeien 1823 ct. p. doosje; Meloenen 5 20 ct. p. stuk; Tomaten 5060 ct. p. bak; Sla 0.904.30 per 100 krop; Snijboonen 0.601 30; Prinsesseboonen 0.851.15; Stamboonen 0.90 0.95; Pronkboonen 0.31 per 10 kg.; Augurken D 0.80—0.90; Augurken E 0.190.23; Stippel C-D 0.29—0.36 per 25 kg. ROTTERDAM. 14 Augustus. Noteering. Ha ver (jarige) van f. 7.407.90; Verwachting voor nieuwe haver aanmerkelijk lager prijzen. Chev. Gerst 'nieuwe) van 7.507.75; KI. gr. erwten van 8.50—9.75: prima grove tot 10—; Schok kererwten «nieuwe) van 10.5012.Jumbo ka's er boven.; Br. boonen van prima kwali teit offerte gevraagd. Prima lijnzaad nieuw) van 9.9.50; Voerlijnzaad van 88.50; Kar- wijzaad (nieuw) van 28.31.50. Netto incl.; BI. maanzaad (jarig van 20.5023.Netto inclusief. Alles per 100 kg. netto. ROTTERDAM. 15 Aug. Veemarkt. Aangevoerd. 3380 stuks. 153 paarden. 102 veulens, 844 magere runderen. 655 vette runderen, 560 vette kalve ren. 275 graskalveren. 650 nuchtere kalveren. 551 schapen en lammeren, 6 varkens. 69 bokken en geiten. Prijzenper K.G. Vette koeien le kw 78, 2e kw. 64, 3e kw. 38—52; vette ossen 66. 62. 40 52; stieren 58. 52 45; vette kalveren 90. 75. 45 55; schapen 44. 39. 32; lammeren 49. 44. 39; graskalveren 45, 35; nuchtere kalveren 40. 35. 30; slachtpaarden 47. 41. 33. Prijzen per stuk. Schapen 19. 17. 15: lammeren 13. io, 8; nuchtere slachtkalveren 9. 7. 6; nuchtere fokkalveren 20. 15. 10: slachtpaarden 210. 180. 100; werkuaarden 320. 240 110; hitten 210. 180. 100; veulens 70. 50. 35: stieren 265. 215 155: kalfkoeien 260. 190. 140; melkkoeien 250, 185. 140: varekoeien 190. 145. 125; vaarzen 150. 130. 90; pinken 110. 90 70: graskalveren 53. 35. 18; bokken en geiten 8. 5. 3. TER AAR. 14 Aug. 1939 Andijvie 6—20; Slavellen 27; Snijboonen 601.26: Prinsesseb. 801.35; Dubb .Stampr. 60—90; Witte Pronkb. 3046: Spekboonen 60—67; Postelein 2.4.40; Waschpeen 1.50; Peen 2.50—3.— Sla 1.40-3.-: Bloemkool 1414: Meloenen 5—18; Komkom mers 1—1.70; Tomaten A 2.—2.50: Augurken fijn 2.60; Aug. fijnbasterd 1.50; Aug. basterd 1.Aug. grof 0.85—1.— Aug. stippel 0.25— 0.35; Komkommers 0.22. ZOETERWOUDE 14 Aug. Aangevoerd 3200 eieren. Kipeieren 4.40—4.80. eendeieren 3.20. per 100. Kaas 26 ct. per pond. Pluimvee kippen 30 50 ct.. hanen 3565 ct. konijnen 25—110 ct., duiven 14 ct.. eenden 55 ct. Der stuk. BODEGRAVEN. 15 Aue Aangovn'rH iqj? nar- tijen Goudschf kaas. waaronder m°t riiks- merk weeende 46140 K.G. Prils met. R.M. le soort 23—25. 2e soort 21—22.50. zvaarderp tot 26. Handel matig, NIEUW VENNEP, 14 Aug. Aanvoer 9860 kip- j henne-eieren 2.503.10 per 100 stuks.

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 3