Uit de Rijnstreek 1EIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag II Augustus 1939 VISSCHERIJ-BERICHTEN LOSSE NUMMERS VAN ONS BLAD AARLANDERVEEN. Boerenwagen met twee paarden te water gereden. Toen de heer C. J. Kempenaar bezig was met het lossen van een kar, had hij even ie paarden aan de kar vastgebonden, maar de beestjes waren hiervan blijkbaar niet ge diend, want op een gegeven oogenblik tui melden ze allebei met de kar in de sloot. De landbouwer sprong- kordaat in de sloot en sneed de strengen der paarden door. roodat zij met man en macht weer op het droge zijn gekomen. ALPHEN. DE AL- OF NIET-TOELATING VAN WETHOUDER G. M. HERNGREoN. De behandeling van het bezwaarschrift. Zooals bekend, maakte de heer H. v. Beef, In de raadsvergadering van 28 Juli jj bezwaar tegen het bedanken van den tethouder en het raadslid den heer G. M. Hemgreen voor de zittingsperiode 1939— IM3. Hij vroeg of de heer Hemgreen eerst met moest worden beëedigd en toegelaten, toor hij kon bedanken. Hij had voorts be naar tegen toelating van den heer A J. Dekker, opvolger van den heer Hemgreen tn wilde toen de geloofsbrief van den heer Hemgreen onderzoeken en niet a e van den heer Dekker. In genoemde raadsvergadering heeft echter de meerderheid van den raad het ontslag van den heer Hemgreen aanvaard en de benoeming en de geloofsbr ef van den heer Dekker goedgekeurd. De heer v. Beef heeft zich echter met een bezwaar schrift tot Ged Staten gewend omtrent deze aangelegenheid Het gevolg is, dat nu tegen Maandag a.s. des avonds om 7 uur een raadsvergadering is uitgeschreven met ils eenig agendapunt behoudens ingekomen stukken: Missive van de Ged. Staten, be treffende de behandeling van het be swaarschrift van het lid van den raad, den heer H. v. d. Kleef tegen de n.'et-toelating nn den heer G. M. Hemgreen en de toe lating van den heer A. J Dekker als lid tan den raad. Het bezwaarschrift voor noemd zal door Ged Staten op 15 Augustus is. worden behandeld. Hef adres van Alphia. Inzake het adres van den voorz'tter der llphensche Voetbal- en Athletiekvereenl- |ing betreffende weigering van de vergun ning voor athletiekwedstrijden op Zondag Juli 1939 en verzoek om vergoeding van ter zake gemaakte onkosten en geleden Rnstderving, stellen B. en W. den raad »r, dit in handen van hun college te lellen om prae-advies. Burgerlijke Stand. Geboren: Ida Maria. d. van Adrlanus Anto- nius Vergeer en Cornelia Johanna Maria van Leeuwen; Hendrik Jacob, z. van Teunl: De- noet en Jacoba Montagne: Evert, z. van Hen- ga Langelaar en Joanna Dekker; Johannes Martin, z. van Jacobus Baltus Samsom en Fre- iertka Madeleine Dieterich: Marinus, z. van Ni colaas van Hemert en Everdina Annetjc Maria Jansen: Margje, d. van Nicolaas van Hemert SASSENHEIM. Burgerlijke Stand. Geboren: Gerardus Paul. z. van J. Honders en D. van Maanen; Elisabeth Johanna Maria. d. Nn A. W. Tijssen en E. J. v. d. Voort; Cor olla. d. van Th. P. Hoogervorst en M. Hooger- wst; Cornelia Wilhelmina Catharlna Josepha. d van M. P. Kortekaas en A. C. J. M. v. Gastel: Johanna Cornelia ,d. van M. Th. v. d. Hoorn en M. H. Langelaan. Overleden: T. de Wit, 46 jaar. echtg. van W. Los. Ondertrouwd: Y. Smit. 23 jaar en D. Faas. 2G iaar; p. j. Duivenvoorden. 29 jaar en M. J. Hoogenstraaten, 28 jaar. Loop der Bevolking. Gevestigd: J. D. v. d. Ploeg. Klinkenberg 9; J B. de Greef. Kerkstraat 62: H. G. Wolsing. Hoofdstraat 82. Vertrokken: A. Th. Bisschops. n. Oegstgeest; 3. Morschweg 56: C. v. Veldhoven en gez., n. frincenhage. woonkeet te Beek; J. Brauer. n. foordwijkerhout. Havenstraat 4; W. H. v. Mun ten. n. Noordwijkerhout. Heerenweg 136; J. J. Matze n gez., n. Apeldoorn. Sophialaan 38; B- Koudijs, n. De Lier. Dorpsstraat. VOORHOUT. De tijd gaat snel De tijd van het narcissen-rooien is thans [•og niet eens geheel geëindigd, of reeds •s men begonnen met het planten dezer bloembollen. Over de uitkomsten van het narcissengewas 1939 is men hier zeer tevreden. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria Wilhelmina. D. van A. J. Wemel en W. M. M. v. d. Berg Hendricus Woltherus. Z. van Th. Groenen en M. J. A. «hrama. Gehuwd: Adrianus Johannes Vlasveld 26 j. en Johanna Elisabeth Zoet 25 j. Marinus Cor pus van den Aartweg 30 j. van Hillegom en An&a Johanna van Werkhoven 27 j. De Ohr. Meisjesvereeniging „Irene" op reis. De Chr. Meisjes-naaiver. „Irene", heeft eea goed geslaagd uitstapje naar Marken gemaakt. Met goed weer. onder leiding van ve presidente, mevr. Klomp, werd per tram Sassenheim vertrokken naar Amster- flMn- Spoedig heerschte een opgewekte jwnuning. Met begeleiding van een mond harmonica werden liedjes gezongen. De werd per boot naar het eiland Marken voortgezet, waar het gebouw der Ned. Herv. ^erk bezichtigd werd, alsmede het zieken- jms van Marken, waarna men weer per •jtonboot naar Volendam reisde. Te onge- ■®er tien uur arriveerde het gezelschap in gemeente. Het was een heerlijk uit- itapje. j. Bij den agent der arbeidsbemidde- p alhier staan deze week 26 werkzoe- €nden ingeschreven. Hiervan zijn 19 in ^verschaffing geplaatst. ZEVENHOVEN. Loop der bevolking. b^v|stigd: j. Heemskerk, uit Alphen a. d. "W. Hoogendijk 234. en Everdina Annetjc Maria Jansen; Krijna. d. van Arie de Rover en Apolonia Antoinette van Oost; Lambertus Leendert. z. van Jan Lam- bertus de Visser en Teuna Geletjns. Ondertrouwd Jan Maurits de Koning. 27 jaar won. te Leiderdorp» en Weilcke Quik; Teunls Cornells van Dam, 24 jaar en Petronella Kel derman. 20 jaar: Helenus Goverdinus Verkuil, 28 jaar (won. te Kerkwijk) en Johanna Jacoba Penders. 30 jaar; Huig van Luiing, 26 jaar won. te Woubrugge) en Ingetje Kelderman, 25 jaar; Johannes Marinus v. d. Valk, 22 Jaar en Alida Catharlna van Kranfoort, 24 jaar (won. te Voorburg). Gehuwd: Wilhelmus Jacobus van Leeuwen. 30 Jaar en Hcndrika Helena Maria Gouwenbergh, 27 jaar; Nicolaas Lourens Driehuis. 31 jaar won. te Bodegraven) en Cornelia Margaretha van Leeuwen, 22 Jaar. Door de dames van de handwerkkrans van de Hulpver van den Geref. Zend'ngs- bond werd onder leiding van mej. Verkerk een geklaagd u:tstaptc gemaakt n. den Haag en Scheveningen. O m werd het Huis ten Bosch, de R'clderzaal dc Gevangenpoort enz. bezo:ht. Tevens is volop genoten van zee en strand. BODEGRAVEN. De bestrating van den spoorwegovergang. Gisteren is men begonnen met de ver nieuwing van de bestrating van den spoor wegovergang in den Goudsche weg. Die be strating was zeldzaam slecht en bovendien nog smaller dan het overige van den weg, dat keurig onderhouden is en een spiegel gladde asphaltbaan vormt. Het kleine stukje spoorwegovergang was echter nog steeds in den toestand van tientallen jaren geleden gebleven. Loop "Ier Bevolking. Geboren: Anthonle, z. van B. A. van Wyk en H. Houtman. Ondertrouwd: G. A. Endhoven, 27 jaar en M. C. Verwoerd, 26 Jaar; C. Verdouw. 24 Jaar en P. Th. de Jong, 24 jaar. Loop der Bevolking. Gevestigd: P. Duinker, Prinsenstraat 31; J. H. Bantjes en gez., Beursstraat 17; A. C. de Groot, Buitenkerk 4; I. van Wijk en echtg., Em- makade 125; J. van Gunst. Van Tolstraat 16. Vertrokken; J. P. Duits. n. 's Gravenhagc. Van Syolkweg 13; A. J. Koornhof, n. 's Gra venhagc. Van Bassenstraat 47; Th. v. d. Neut, W. en J. Renes, n. Duitschland. BOSKOOP. Het a.s. afscheid der raadsleden. Op 30 Augustus zal de oude raad nog eenmaal bijeen komen, en wel in hoofd zaak om afscheid te nemen van de heeren E. Guldemond. P. Loef Az.. P, van der Staak en W. Kranenburg, die. gelijk be kend. in den nieuwen raad niet terug- keeren. HAZERSWOUDE. Thans staan als werkloos 81 personen ingeschreven, waarvan 16 steuntrekkenden, terwijl 25 personen in werkverschaffing zijn. Dc collecte voor het Dorus Rijkersfonds heeft hier f. 36.05 opgebracht. KOUDEKERK AAN DEN RIJN. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: M. van Borstelen, 25 jaar en K. M. Oudshoorn. 24 jaar. De ajs. Oranjefeesten. De Oranje-feesten welke hier gehouden worden op 23 en 24 Aug. a.s. beloven veel. De opening geschiedt des namiddags te 2 uur door den eere-voorzitter, burgemees ter Kwint; vervolgens ruiterdemonstraties door de Bodegraafsche ruiters, kinderfees ten en avondconcert. Op den tweeden dag is er een ringrijderij met fietsen, met paard en tilbury, waarbij paren in Zuid-Holl. boerencostuum, volksspelen, concerten en groot schitterend vuurwerk. Op het feestterrein zullen vele attracties aanwezig zijn. De speldjesverkoop voor den Chr. Nat. Werkmansbond heeft alhier en aan den Rijndijk ruim f. 26 opgebracht. LEIMUIDEN. Autotocht ouden van dagen. De autotocht voor de ouden van dagen is weer een waar succes geweest! Met zestien auto's en twee autobussen werd gereden door de Haarlemmermeer over Heemstede- Santpoort naar Velzerbeek als eindpunt. Daar werden de oudjes getracteerd op ver snaperingen. Terug werd gereden over Haarlem en Schiphol. Het was ongeveer acht uur toen de stoet hier aankwam. Op de grens van de gemeente werden zij opge wacht door een groote schare belangstel lenden en met het muziekcorps „Sympho- nie" voorop werd gereden naar de garage van de N.V. Maarse en Kroon. Daar had de politie uitgebreide maatregelen getrof fen om alles in goede orde te laten passee- ren. Alle oudjes konden ongehinderd uit stappen en nadat allen waren binnen geloodst kon het publiek in de groote ga rage worden toegelaten. Daar voerde de burgemeester het woord en sprak namens alle ouden van dagen een woord van dank aan hen, die medegewerkt hadden tot het welslagen van dezen onvergetelljken dag. Vervolgens werden nog enkele muzieknum mers ten gehoore gebracht en togen allen opgewekt naar hun woningen. LEIDERDORP. Feest aan de Doesbrug. Naar aanleiding van de blijde gebeurtenis in het Vorstelijk Gezin, had dc Buurtver. „Doesbrug" gisteren eenige feestelijkheden georganiseerd. Begonnen werd met een wedstrijd met versierde fietsen, autopeds, en trekwagens en een optocht door het rayon van de Buurtvereeniging. Hierna was het verzamelen op het feestterrein aan de Ruige Kade waar volksspelen werden ge houden. De uitslagen waren als volgt: Wagenrijden met flesschen voor meisjes van 1416 jaar: le pr.. Josina de Jong; 3e pr., Lies Wolff; 3e pr., Adri de Jong; 4e pr., Truus Verdoes. Fietsen met hindernissen voor meisjes van 16 jaar en ouder: le pr.. Fie de Roode; 2e pr., Jannie Spek; 3e pr., Truus v. Leeuwen. Sprietloopen voor jongens van 1418 j.: le pr.. M. Noordervllet; 2e pr J. v. Leeuwen; 3e pr., W. v. Tongeren; 4e pr.. W. Noorder- vliet; 5e pr., Koos Blom. Mastklimmen: le pr.. B. Noordervliet; 2e pr.. A. G. v. Limburg; 3e pr., Bob Vonk. Boegsprietloopen voor ouderen boven 18 jaar: le pr., H. v. Leeuwen: 2e prD van Tongeren; 3e pr., P. van Leeuwen; 4e pr., W. van Osnabrugge. Touwtrekken voor mannen: le pr., G. Nijenhuis, J. v. d. Zwart en E. Blom 2e pr., D. v. Leuwen, W. v. d. Wal en W. Blom. 3e pr., W. de Haas, P. v. d. Wal en B Kool moes. Springen met hoogen hoed op voor jongens: le pr.. Joh. Koolmoes; 2e pr., Klaas Borre- man; 3e pr., Jan v. Winkel Zakloopen voor vrouwen: le pr., Mej. B. v. Winkel; 2e pr.. Mej. Annaars; 3e pr.. mej. Hogervorst: 4e pr.. mej. Borreman; 5e pr.. mej. v. d. Pol; 6e pr.. mej. Habraken en 7e pr.. mej. E. Blom. Er was voor deze spelen een groote be langstelling. De muziekver. „Devote" zorgde voor muzikale opluistering. Van de hos- vlonaer om de muziektent werd een druk gebruik gemaakt. Het feest is uitnemend geslaagd! Echtpaar aangereden. Gisteravond omstreeks half tien is het echtpaar v. d. B., dat op den Hoogmadesche weg fietste, aangereden door de auto van den heer P. V. d. B. werd met een lichte hersen schudding, zijn echtgenoote met een ge broken enkel overgebracht naar een zie kenhuis te Lelden. Loop der bevolking. Gevestigd: H. W. Tromp. Hoofdstraat 60 c C. Korswagen. Spanjaardslaan 12 J. W. A. van Muij(en. Hoofdstraat 60 b C. Spijkerman. Acacialaan 11 D. J. van der Linden, Reseda straat 18 A. C. Wittebol. Berkenkade 5 S. H. van Iterson, Spanjaardslaan 16 G. van Woer- kom, Spanjaardslaan 13 B. Peteri, Spanjaards laan 10 J. Bijsterbosch. Hoofdstraat 60 a H. van den Berg, Spanjaardslaan 2 J. B. Sen ders. Lindelaan 9 M. Lelieveld, Dr. v. Rhijn- straat 1 J. van Gent. Resedastraat 20 C. J. Wassenburg, van der Doesstraat 39 A. Klein, Zijldijk 25, H. van Velzen. idem J. van Wezel. Spanjaardslaan 4 H. Lui'. Hoofdstraat 4 H. J. L. van Hasel<?n,. Acacialaan 3 J. Schip pers. Koningstraat 47 J. F. H. Antonissen. Resedastraat 14 T. M. van der Stelt, Zijldijk M. J. d.e Jong-Terborgh, Acacialaan 18. Vertrokken: F. Kapteljn. naar Amsterdam. Rozengracht 53 A. J. Verboom, naar Leiden, Jan van Goijenkade 20 A G. P. Dille, naar Leiden, Magd. Moonstraat 11a J. W. Rede- geld-de Witt, naar Den Helder. Cronjestraat 32 J. Kroon, naar Eindhoven, Guido Gezelle- straat 35 P. Plaizier, naftr Leiden. Sumatra - straat 43 J. C. P. Beekman, naar Heerlen. Dr. K. Meulemansstraat 26 A. P. Hutten, naar Breda, Kievitstraat 32 J. van Leeuwen, naar Den Helder, Herzogstraat "54 A. F. W. van Hal, naar Lelden, Garenmarkt 38. Een vijftigtal kinderen van het kinder zangkoor „Klein Excelsior" maakte onder leidinjg- een uitstapje ïrabr Groenendaal. De heen- en terugreis had plaats per extra tram. Er werd volop genoten. Thans staan 26 werkloozen ingeschre ven, waarvan 4 steuntrekken en 10 bij de werkverschaffing in Valkenburg werken. NIEUWKOOP. De verkiezing van Dijkgraaf. Voor de verkiezing van een Dijkgraaf voor den polder Nieuwkoop en Noorden werden uitgebracht 548 stemmen; van on waarde 3; geldig 545. De heer A J. den Hartog verkreeg 283 en de heer M. J. H. Bots 262 stemmen. NIEUWVEEN. Burgeriyke Stand. Geboren: Thekla Cornelia Johanna, D. van Th. Hoogervorst. en W. J. Speet Anthonla Gerarda Irene. D. van J. L. Spekman en J. J. Osterkamp. Onze plaatsgenoot, de heer Th. Haak man, onderwijzer aan de R.K. school, is te Utrecht geslaagd voor de akte Engelsch. TER AAR. Burgerlijke stand Geboren: Jansje Maria. D. van Dirk van Vliet en Jansje Maria Voorthuijzen Anne- marie. D. van Anne Quartel en Margaretha Catharlna Perin. Gehuwd: Dirk Twaalfhoven 38 j. van Nieuw koop en Cornelia Zevenhoven 34 j. Ondertrouwd: Petrus Cornells van der Meci 28 j. van Alkemade en Geertrulda Catharlna Maria Valentyn 25 j. Martinus Johannes Kennis 20 j. van Vinkeveen en Clazina Anthonia van der Vlugt 20 j. Loop der Bevolking. Gevestigd: A. Kammeraat. D 32 M. J. H. Bosland. D 186. Vertrokken: M. Verboom—Augustinus en kin deren naar Nieuwveen. Kerkstraat 146. Als lid van het Oranje-Comité zijn aangezocht de heeren H. Bos, P. Hooger vorst, H. Kroft, C. Lok Czn. en N. Hoogen- doorn, die hun benoeming hebben aange nomen. WADDINXVEEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornells Dirk, Z. van H. Bikker en P. Honkoop Gerrit. Z. van M. Vis en B. M. de Lang Cornells Arie Wilhelmus. Z. van Th. W. Vernooij en J. M. Houdijk. Gevonden: een nummerbord van een auto; een foto-toestel, aan komen loopen een hond. Bevragen politiebureau. B. en W. dezeë gemeente stellen den Raad voor het restant van de leening voor het electriciteitsbedrijf ad f. 44.500 (oor spronkelijk groot f. 100,0001 in zijn geheel af te lossen met ingang van 1 Januari 1940. De gunstige kasposltic van de gemeente geeft daartoe aanleiding. Geslaagd te Den Haag voor het examen Handelskennis L.O. de heer R. J. Zuidema alhier. IJMUIDEN, 11 Aug. *39. VISCHPRIJZEN. Tarbot 84—52 et. per KG.; Tong f. 1.501.02 per KG.; Griet f.2618 per 50 KG.; Groote schol f.22—18 idem; Middelschol f. 20—15 id.: Zetechol f.18—13 idem; Kleinschol f. 14—5.10 idem; Bot f.9 idem; Schar f. 8—2.50 idem; Poontjes f. 2.30 idem; Kleinmiddel schelvisch f 1210.50 idem; Kleine schelvisch f. 10—3.70 idem; Groote gul f. 7.50—6.50 idem; Kleine gul f. 6.50—2.50 idem: Wijting f. 3.50—2.30 idem; Makreel f. 15.50—12 idem; Versche haring f 7.60 —5 20 idem; Middel heek f37 per 125 KG.; Kleinmiddel heek f.13 per 50 KG.; Kleine heek f94.80 diem. Kabeljauw f.4825 per 125 KG.; Vleet f.50 per stuk; Leng f.50 p. stuk. Steurharing f. 11.3010. Aangevoerd am den afslag: 1284 kisten ver sche haring. 50 kantjes steurharing. Besomming trawlers: Haarlem. IJm. 9, 2000 mnd, f.8810: Betje. R.O. 16. 195 mnd.. f.1470: Sllvain, IJm 116. 260 mnd f. 1380. Loggers: KW. 4 f.600. Kotters: G.G. 892 f.770. VLAARDINGEN. 11 Augustus. Van de haringvisscherij kwam binnen: de KW 129. L. v. d. Plas. met 29 last van 16 schepen. VLAARDINGEN. 11 Aug. Steurharing f.16; Fillet van zoutevisch excl. 5 7o rechten f. 20.5034.90 per ton. zlln behalve aan ons Bureau ook verkrijgbaar bij de Firma Ph. BROBBEL. Stationsweg no. 49. Fa. A. H. I. WIJTENBURG. Haarl.straal 2. W. G. J. VERBURG, Heerenstraal no. 2. Fa. A. SOMERWIL Azn.. Hoogewoerd 24. A M. VAN ZWICHT. Breestraal no. 126. A. VAN EGMOND. Haven 2/4. W. VAN LEEUWEN, janvossensleeg 19. VERVOOREN, Haarlemmerstraat no. 128. W. P. v. SAVOYEN. K. Rapenburg 12 A. BOEKHANDEL VAN DER VEEN Geversstraat no. 59 Oegstgeest ALGEM. LEESBIBLIOTHEEK RIETVELD t.o. het Postkantoor Leiderdorp en aan de Kiosken. WOUBRUGGE. GEMEENTERAAD. De woningbouw te Hoogmadc. In de gehouden Raadsvergadering heeft de voorzitter burgemeester Mumsen de ge boorte van prinses Irene herdacht en een afscheidswoord gesproken tot wethouder van der Nagel, het Raadslid van Ruiten en den heer Walraven een spoedig herstel toe- gewenscht. Nadat spr. mede namens zijn vrouw dank had gebracht voor de groote belangstelling ondervonden bij dc geboorte van hun zoon. dankte het oudste raadslid de heer van Ruiten het college van B en W en alle leden van den Raad voor het in hem gestelde vertrouwen, alsmede den secretaris voor de steeds prettige wijze van werken. Hierop werd o.a. het woningvraagstuk be handeld. speciaal dat te Hoogmade, waar voor voorziening op korten termijn nood zakelijk is. Dat kan geschieden door particulier ini tiatief of door bouw van gemeentewege. De omstandigheden te Hoogmade zijn van dien aard. dat geen nieuwe woningen kunnen worden bijgebouwd. Daarom moet volstaan worden met opruiming van krotwoningen en in de plaats stellen van aan de eischen van wet en volksgezondheid voldoende wo ningen Het particulier initiatief is blijk baar niet in staat woningen te bouwen en nu zulks achterwege blijft, mag de gemeente niet lijdelijk toezien. Overtuigd, dat de bouw van woningen door de gemeente kosten met zich zal brengen, zal men uit een oogpunt van de volksgezondheid, deze kosten nood wendig moeten aanvaarden. De voorzitter merkte o.a. op dat hij eerst dan tot ontruimingen zal overgaan, indien de bouw van behoorlijke woningen verze kerd is. Hij heeft open oog voor de plaatse lijke omstandigheden. Spr zag graag dat de Raad zich in principe uitsprak voor den bouw van woningen te Hoogmade. Tijdens de hierop volgende discussie ver klaarde de heer Anker zich in principe te gen woningbouw door dc gemeente. Eerst als de nood dwingt, zou ingrijpen te recht vaardigen zijn. Met de stem van den heer Anker tegen werd het voorstel van B. en W. aangenomen. Een voorstel van B. en W. om, tengevolge van het op verzoek verleende eervol ontslag aan den heer J. v. Reenen als eerste ambte naar ter secretarie het salaris als admini strateur der bedrijven met eenzelfde bedrag te verhoogen als de vermindering bedraagt tengevolge van dit ontslag, werd met 43 stemmen aangenomen. Hierna sluiting. ZOETERMEER. Loop der bevolking. Gevestigd: M. J. A. van Winden, van Berkel en Rodenrijs B. Radder, van Den Haag L. W. Vos, van Rotterdam H. J. Kok. van Hillegersberg H. M. Duivesteijn, van Leid- schendam. Vertrokken: D. Janssen en gezin, naar Maar tensdijk Th. W. Scholten, naar Leiden J. C. Kreininger, naar Woerden. ZWAMMERDAM. Dc gemengde zangverecn. „Eendracht maakt Macht", alhier, heeft op hst con cours te Maarn met 322 punten In de af- deeling Uitmuntendheid een lsten prijs behaald. VOOR ZATERDAG 12 AUGUSTUS. Hilversum I. 1875 en 414.4 M. Vara-ultzending (10.00—10.20 v.m. en 7.30—8.00 n.m. Vpro) 8.00 Gram. muziek (ca. 8.15 Berichten) 10.00 Morgenwijding 10.20 Voor arbeiders in de continu-bedrijven 12.00 Gram. muziek (ca. 12.15 Berichten) 2.00 Causerie ..Een plan voor onvolwaardige arbeidskrachten" 2.20 Liedjes met pianobegeleiding 3.00 Reportage 3.40 Vara-orkest 4.30 Causerie ..Hand schriftkunde" 4.50 Gram. muziek 5.30 Cau serie „Filmpubliciteit" 5.45 Gram. muziek 6.00 Orgelspel 6.28 Berichten 6.306.55 Gram. muziek 7.00 Vara-kalender 7.05 Felicitaties 7.10 Politiek radiojournaal 7.30 Cyclus „Langs steden en dorpen" 8.00 Herhaling S.OB.-berichten 8.03 Berichten A.N.P.. Vara-varia 8.20 Gram. muziek 8.30 Vara-orkest 9.00 Puzzle-uitzendlng 9.15 „The Ramblers" en solisten en interview <opn.) 10.15 Gram. muziek 10.30 Berichten A.NP. 10.40 Vara-orkest 11.15 Zang en plano 11.3012.00 Gram. muziek. Hilversum II. 301.5 M. Kro-uitzending 8.009.15 Gram. muziek ica. 8.15 Berichten) 10.00 Gram. muziek 11.30 Godsd. halfuurtje 12.00 Berichten 12.15 De Kro-Melodisten <opn.) 100 Gram. muziek »ca. 1.15 Berich ten) 1.30 Vervolg Kro-Melodisten <opn.) 2.00 Handenarbeid voor de rijpere jeugd 2.30 Gram. muziek 2.45 Kinderuurtje 4.00 John Kristel en zijn Troubadours 4.30 Filmduetten 'gram. pl.) 4.45 John Kristel en zijn Trou badours 5.15 Sportoverzicht 5.30 Gram. muziek 5.45 De Kro-Nachtegaaltjes - 6.15 Gram. muziek 6.20 Journ. weekoverzicht ca. 6.45 Berichten. Hierna: Gram. muziek 7.00 Berichten 7.15 Religieuze causerie 7.35 Actueele aetherflitsen 8.00 Berichten A.N.P. en Kro-mededeelingen 8.15 Religieuze overpeinzing met muzikale omlijsting 3.35 Gram. muziek 8.45 Vroolijk Zaterdagavond programma 10.30 Berichten A.N.P. 10.40— 12.00 Gram. muziek. Droitwich. 1500 M. 11.20 Pianovoordracht 11.50 Gram. muziek 12.20 De „Karl Caylus Players" 12.50 Gram. muziek 1.20 Repor tage 1.50 Zang 2.20 Causerie „The Country Housewife" 2.35 John Reynders en zijn or kest 3.20 Pianovoordracht 3.50 Dans muziek (gram. pl.) 4.20 Charles Erncseo en zijn kwintet en solist 4.50 Orgelconcert 5.20 Phil Watts en zijn orkest m.m.v. solist 5.50 Reportage 6.20 Berichten 6.50 Cau serie „Wild Britain: Game Birds" 7.05 Orgelconcert 7.40 Zang en pianoduetten 8.20 Gevar. programma 9.20 Berichten 9.50 Causerie ..Dominion Commentary" topn.) 10.05 Radiotooneel 10.35 Orgelconcert 10.50 Herman Darewski en zijn orkest mjn.v. solisten 11.50 Dansmuziek (gram. pl.) 12.15 —12.20 Berichten. Radio Paris. 1648 M. 9.00, 9.30 en 10.25 Gram. muziek 12.30 Zang - 1.00 Gram. muziek 1.10 en 1.45 Het Van de Walle-r*kest 2.10 Gram. muziek 2.50 Chansons 3.05, 3.35. 4.40 en 6.05 Gram. muziek 6.35 Het pianoduo Wiener en Doucet 7.20 Gram. muz. 7.35 Zang met pianobegeleiding 8.25 Gram. muziek 8.50 Vioolvoordracht 9.20 Repor tage 10.20 Pianovoordracht 10.50 Gram. muziek 11.20—12.50 Eddie Foy's dansorkest. Keulen. 456 M. 6.50 Gram. muziek 7.35 Egon Kaiser's orkest 8.509.35 Schupo- orkest 10.3510.50 Gram. muziek 12.20 Kur-orkest Bad Rothenfelde 1.35 Het Omroep orkest 2.30 Populair concert 4.20 Het Om- roepkleinorkest en #")list 6.05 Pianovoordracht 7.10 Zang 8.35 Militair concert 9.20 Gram. muziek 11.00 Leo Eysoldt's orkest, het vroolijk instrumentaal kwintet en solist 12.20 Gram. muziek 2.20—3.20 Soldatenkoor en militair orkest. Brussel. 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gram. muziek 12.50 en 1.30 Het Omroeporkest 1.50 Gram. muziek 2.25 Zang en piano 3.20 Herinneringen uit 1904 4.20 Gram. mu ziek 4.50 „The Rectors" en Willie Lewis' orkest 5.35 Radiotooneel 6.15 Gram. muz. 6.20 Omroeporkest 6.50 Gram. muziek 7.05 Omroeporkest 7.45 Gram. muziek 8.20 Jef van Hoofs koperensemble 9.20 Sympho- nie-concert en solist 11.00 Pooulair concert 11.5012.20 Gram. mu«iek. 484 M.: 12.20. 1.30 en 2.20 Gram. muziek 3.20 Zang 3.35 Jazz-pianoduetten 4.00 Gr. muziek 5.20 cn 5.55 Jo Bouillon's orkest en ..The Lanigiro's" 6.35 Gram. muziek met toelichting 7.35 Gram. muziek 8.20 Sarba- orkest en solisten 8.50 Symphonieconcert en solist. In de pauze: Gram. muziek 11.00 Gr. muziek 11.05 Jo Bouillon's orkest en „The Lanigiro's" 11.3512.20 Gram. muziek. Deutschlandsender. 1571 M. 8.35 ..Wald- meister", operette 10.20 Berichten 10.40 Viool en piano 11.05 Berichten 11.20— 12.20 Zie Keulen om 11.00. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. Zaterdag 12 Augustus. lste Programma: lederen dag van 824 uur: Avro, Vara enz. 2de Programma: lederen dag van 824 uur: Kro, Ncrv. enz. 3de Programma: Keulen 10.20 Parijs Radio 11.50 Droitwich 12.20 Brussel VI. 2.20 Keulen 3.50 London Reg. 5.20 Brussel Fr. 6.20 Brussel VL 7.35 Brussel Fr. 7.50 London Reg. 10.20 Parijs Radio 10.50 Brus sel. VI. 11.00 Keulen. 4de Programma: 8.00 Brussel VI. 9.20 Radio PTT. N. 9.50 Diversen 10.35 London Reg. 1.05 Droitwicvh 1.20 London Reg. 2.35 Droitwich 5.50 Diversen 6.20 Droitwich 6.50 London Reg. 7.05 Droitwich 9.50 Keu len. Wijzigingen voorbehouden. „Ziet U, mijn vrouw is eenige dagen op reis". 3—2

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 7