Nova-Theater Uit Omstreken Hedenavond VUURWERK EN POPULAIR CONCERT LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Biad Vrijdag 11 Augustus 1939 DE GEVANGENE VAN ZENDA KRUGER WILDTUIN-FILM Officieele Crisispublicatie WEERBERICHT. Katwijk - Telef. 400. Café-Rest. „Nieuw Brittenburg" AGENDA MUSEA. z— AALSMEER. Interessante Luchtbeschermingsdemonstratie Op het gemeentelijk sportterrein heeft de gemeentelijke luchtbeschermingsdienst, on der algemeene leiding van het hoofd. ir. W. Gijzen. een zeer goed geslaagde demonstra tie gehouden. De burgemeester, de heer Kastelein, die met de wethouders en raads leden op het terrein aanwezig was. wees o.a. op de noodzakelijkheid om paraat te zijn en met open oog de tijdsomstandigheden te beschouwen. Hierop werd een interessante demonstratie gehouden, een en ander toe gelicht door ir. Gijzen, dr. Oei en ir. Koe man. Onder leiding van dr Zuydam de monstreerde de veterinaire dienst hoe men met door gas besmet vee te handelen heeft terwijl tusschen de demonstraties door de voorzitter van de E. H. B. O., de heer W. v. d. Spoel, het publiek opwekte daadwerkelijk den zoo nuttigen arbeid te steunen, en mr Roeffen, secretaris der Vereeniging voor luchtbescherming de burgerij opwekte al gemeen als lid tot deze vereeniging toe te treden. Met een kort slotwoord van ir. Gij zen werd deze voortreffelijk geslaagde de monstratie. die groote belangstelling trok. besloten. Nieuwe Buurtvereeniging. In navolging van de buurtschap Kudel- staart is thans ook in plan Zuid een buurt vereeniging opgericht. De aanleiding hiertoe is voornamelijk ge legen in het feit dat van gemeentewege plannen overwogen worden om de Hoofd straat, de Hadleystraat voor alle verkeer af te sluiten. De bewoners gevoelen hier niet veel voor en speciaal de winkeliers voelen zich door dezen maatregel in de uitoefening van hun beroep bedreigd. De middenstandsvereeni- ging en de kortelings opgerichte V.V.V. hebben zich deswege al met adressen tot den raad gewend. Eenig succes hebben deze requestranten reeds geboekt: het voorstel van B. en W. aan den raad is van de agenda afgevoerd en tot nader order aangehouden. Het bestuur der buurtvereeniging bestaat voorloopig uit de heeren T. v. d. Schilden, voorzitter. K. R. Dubbeling, secretaris en J. v. d. Zwaard, penningmeester. Barometerstand Hedenmiddag 2 uur: 767. B UITENT, ANDSCH WEEKOVERZICHT. In de afgeloopen 24 uur trok het systeem van storingen over het Kanaal, de Noordzee en Zuid-Noorwegen verder. Het bracht plaat selijk veel regen in Zuid-Engeland, ons land. Denemarken en Zuid-Scandinavië. De kern van de depressie, welke thans ten Zuid-Oosten van IJsland ligt veranderde weinig van diepte. Ten Zuiden van deze kern worden over de Britsche eilanden koele luchtmassa's aangevoerd, waarin lichte buien optreden. Het hoogedrukgebied over Finland breidde zich Zuidwaarts uit. Een rug van hoogen luchtdruk over Zuid-Duitschland en Midden- Frankrijk vormt thans een verbinding met het Azoren-hoogedrukgebied. In Finland en Noord-Scandinavië, en de Bal- tische Staten heerscht fraai warm weer. In Polen en Duitschland nam de bewolking af cn werd het geleidelijk warmer. Ook in Midden- en Zuid-Frankrijk en Zwitserland heerscht rus tig nog tamelijk koel weer. Binnenland (7 u. 20 voorm.) Den Helder: zwaarbewolkt, zwakke W.Z.W. wind. temp. 17 gr. C., min. 15 gr. C., neersl. 1 m.M. Vlissingen: Lichte motregen, zwakke W.N.W. wind. temp. 15 gr. C.. min. 15 gr. C., neer slag 5 m.M. De Bilt: Regen, zwakke Z.Z.W. wind. temp. 16 gr. C.. min. 15 gr. C., neerslag 7 m.M. Groningen: Betrokken, zwakke W. wind. temp. 15 gr. C min. 14 gr. C.. neerslag 17 m.M. Maastricht: matige Z.Z.W. wind. temp. 20 gr. C, min. 18 gr. C.. geen neerslag. Stormwaarschuwingsdienst: Geseind van de Bilt hedenochtend 7.40 uur aan alle posten: „ATTENTIESEIN NEER". Buitenland (8 uur voorm.) Parijs: matige Z. wind. 18 gr. C.. betrokken. Londen (Croydon): zwakke W. wind, 14 gr. C. licht bewolkt. Berlijn: matige Z. wind, 20 gr. C., mooi. half- betrokken. Nice: zwakke N.N.O. wind. 23 gr. C.. fraai. Stockholm: matige Z.Z.W. wind. 21 gr. C.. zwaar bewolkt. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 14 gr. C. (57 gr. F.). 12 uur 'smidd.: 15 gr. C. (59 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE. Voor Zaterdag. Voorm. te 1 uur 10. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Poelmeer". 's Middags 12 uur: 19 gr. C. Zweminrichting „De Zijl", 's Middags 12 uur: 18% gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Vrijdag" 9.06 n.m. tot 5.05 v.m. MAANS OP- EN ONI»r RGANG. 11 Aug.: op: 1 u. 14; onder: 17 u. 27. De werkloosheid. Bij den agent der arbeidsbemiddeling in deze gemeente stonden over de week van 31 Juli t/m 5 Augustus 1939 ingeschreven 54 werkloozen. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: Willem van Oudheusden. 25 J. en Krantje v. d. Laarse, 25 j. Getrouwd: Cornells Moolhuijsen, 24 jaar en Cornelia Maria van Eikeren. 22 jaar. Geboren: Gerardus Anthonius. z. van H. G. v. d. Laan en K. A. P. Vink. Overleden: Jacob Jan Borgman. 51 jaar. echtg. van Cornelia Haak; Dirk Maarsen. 79 jaar. weduwn. v. Elizabeth v. d. Heuvel; Johanna de Vries. 29 jaar. echtg. van Jenö Dobos. Loop der Bevolking. Vertrokken: Wed. A. Keessen. geb. Nieuw koop. n. Haarlemmermeer. Loimuiderdijk 79; W. Kramer, n Haarlem. Delftlaan 77; H. Wester huis. n. Nieuwer-Amstel. Ouderkerkerlaan 67. Gevestigd: A. Kuipers. Luwte 24; J. Visser. Pontweg. Met No. 155 der Staatscourant zijn ver zonden afdrukken der acte betreffende ..Aalsmeers Boekhuis N.V.", alhier. BENTHUIZEN. GEMEENTERAAD. Beëediging van den gemeenteontvanger Afscheid van Raadsleden. De Raad vergaderde. Afwezig de heer Diephout. Nadat de heeren Qualm en Mets de geloofsbrieven van het nieuwe raadslid den heer M. Blijleven onderzocht en in orde bevonden hadden, legde de heer Blij leven den vereischten eed af. De notulen werden na lezing onveranderd vastgesteld. Na de ingekomen stukken, onderzochten de heeren S. van Gaaien en W. Qualm, de geloofsbrieven van de nieuwgekozen raads leden, welke in goede orde waren bevonden. De voorzitter stelde voor hen toe te laten als raadslid en op 5 Sept. as. den eed daarvoor te doen afleggen. Goedgekeurd. Hierna legde de nieuwe gemeente-ont vanger jhr. C. W. Stern den verelschen eed af en werd door den voorzitter gelukge- wenscht. De instructie van den gemeente ontvanger werd gewijzigd. Vervolgens werd de heer Stern benoemd tot ambtenaar der Arbeidsbemiddeling. De rekening 1938 werd aangeboden met een batig saldo van f. 4908 44 Kapitaal- dienst nadeelig saldo van f. 3915, wat in enkele jaren zal worden weggewerkt. Inge volge de L. O.-wet werd het bedrag voor het O. L. onderwijs alhier over 1938 vastge steld op f. 759.73. Als commissieleden tot nazien der rekening onder leiding van den burgemeester en den heer Stern, werden benoemd de heeren W .C. Diephout en W. Mets. Na wijziging van eenige bebouwings voorschriften, nam de voorzitter afscheid van weth. Paul en den heer Van Gaaien, die beiden wegens gevorderden leeftijd niet Ir. den raad terugkeeren en de heeren Qualm en Blijleven. die niet herkozen zijn. De heeren Paul. Van Gaaien en Qualm dankten den voorzitter voor zijn hartelijke woorden. Hierna sluiting. Gevonden: Een damestasch met in houd w.o. een portemonnaie met inhoud en een damesvest. Inlichtingen bij de po litie. HAARLEMMERMEER. Loop der Bevolking. Gevestigd: Johannes M. Vollrath, Rietvink- straat 23; Andries de Vries. Ibisstraat 15: Hen drik C. Vonk. Kerkhoflaan 68; Gerrit Bonne- veld. Zwaluwstraat 7; Johannes A v. d. Meer. Nieuwemeerdijk 407; Cornells P. Boekhoff. Ek sterstraat 24; Lubertus J. Knuvers. Akerdijk 168; Wed. A, v. d. Ploeg. Schuilhoevelaan 12; Caro- lus Bakker, Badhoevelaan 77; Johan M. A. v. d. Mortel, Ibisstraat 13; Hendrik v. d. Smagt. Eksterstraat 73; Hendrik C. Gerritsen, Ibis- straat 16; Hessel Scholtemeijer, Nachtegaalste. 4; Johannes Smits. Venneperweg 703; Willem v. d. Hove. Schuilhoevelaan 14; Willem N. Klip. Akerdijk 182; Johan Smit. Kastanjelaan 22; Pieter Weltevreede. Manegelaan 27: Izaak J. H. Bieling, Ibisstraat 18; Hubert us le Clercq, Valk straat 17; Jan de Vries, Nieuwemeerdijk 238; Hermanus Vissers. Marktlaan 19. Vertrokken: Petrus J. Gouweleeuw. n. Am sterdam, Wilhelminastraat 105 2 hg.; Wed. C. v. d. Bent, n. Llsse. Stationsweg 142; Joannes G. Zuurwelle, n. Amsterdam, Zocherstraat 59 2hg.; Nicolaas G. Gerritsen, n. Haarlem. KI. Houtstraat 92; Jacob v. d. Puij. n. Amsterdam. Aalsmeerweg 70 3 hg.; Cornells J. Krielen, n. Haarlem. Westergr. 57 rd.; Jasper Holierook. n. Amsterdam. Sloterkade 78 2 hg.; Albertus A. A. van Ryn, n. Amsterdam, Agatha Dekenstraat 31 2 hg. Burgerlijke Stand. Geboren: Mia Helena, d. van M. Th. de Fouw en C. Heemsbergen; Gerard Leendert Marlnus, z. van Jac. v. Splunter en H. de Ron; Heintje d. van T. de Vos en S. Buis: Antonius Adrianus, z. van Joh. Doeswijk en H. J. Teeuwen; Martijn- tje, d. van C. P. Biemond en L. v. d. Spek; Wilhelmina Johanna Teuntje, d. van K. W. de Reus en T. Westbroek; Willem, z. van J. Mels en C. Maaskant. Ondertrouwd: Nicolaas Adrianus Cornells An- t-onius Kievits, 33 jaar en Engelina Petronella Dodemont. 19 jaar; Jacob van Wieringen, 25 jaar en Johanna Ostenbrug. 25 jaar; Johannes Zomer. 28 jaar en Elizabeth Margaretha Heems kerk. 21 jaar; Jan Visscher, 22 jaar en Johanna Jannetje van Oudenaarden. 17 jaar; Willem Verbeek. 34 jaar en Klaasjen Ekkerman, 25 jaar; Frans Andries Hendrik Bos, 34 jaar en Rutgerdiena Sophia Maria van Luijken, 34 jaar; Willem v. d. Klomp, 29 jaar en Eelkje Krijgs man. 22 jaar; Quirinus Vlasman. 32 jaar en Adriana Wilhelmina Vastenhout. 32 jaar; Ja cob Heideveld, 24 jaar en Johanna Antonia Hooftman. 22 jaar. Getrouwd: Johannes Lucas Gerardus Burgers. 31 jaar en Paulina Lucke. 25 jaar; Frederik Bouwman, 28 jaar en Aaltje Klootwijk. 23 jaar; Hendrikus Johannes Vermeulen. 22 jaar en Lu cia Sofia Pecht, 16 jaar; Willem de Vries, 27 jaar en Hendrika Vos, 23 jaar; Jacobus van Limpt. 30 jaar en Flora Kagchelland. 30 jaar; Klaas Koolhaas, 27 jaar en Jacoba Bokhorst, 20 jaar; Cornelis Spaan, 29 jaar en Jacomina van der Voet. 23 jaar; Jan Hulsbos, 26 jaar en Cornelia Jonker. 24 jaar. Overleden: Hendrika Maria van der Pol. 73 jaar. ongeh.; Bastiaan Lagrouw. 1 maand. z. van A. A. Lagrouw en A. de Cloe; Maarten Westbroek. 73 jaar. weduwn. v. H. J. Veltkamp. HILLEGOM. Het bezoekersaantal der Hillegomsche beurs bedroeg gisteren 191, De handel ver toonde een levendig karakter. Er waren ditmaal geen bloemen uitgestald. KATWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Antje Maria Hendrika. D. van J. N. van Neerbos en M. van Egmond Anne- marie, D. van A. M. Kwist en A. M. van den Bout Pietje. D. van C. van Dijk en G. van Duijn Emilia Maria, D. van W. Remmel- zwaal en E. M. de VriesWillem. Z. van D. Schonenberg en W. Parlevliet Lena, D. van C. van der Plas en A. Guijt Cornelis. Z. van J. Bloot en G. Koelewijn Christina Irene. D van L. van der Plas en A. J. van Duijvenboden Cornelia, D. van C. de Zwart en K. Hoek, Overleden: Jacob den Duik 42 J.. gehuwd met M. Star Cornelis Varkevisser 75 j„ geh. met D. v. Duijvenbode Lena van der Plas 3 d ..D. van C. v. d. Plas en A. Guijt. Gehuwd: A. van Duijn en G. van Beelen A. van der Boog en M. J. van Rijn G. van Duijvenbode en G. Hoek. KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouwovcrzlclit. De laatste dagen ging het met het arti kel bloemkool aanmerkelijk beter. Met de andere producten is het nog steeds niets gedaan. Minimumprijzen, doordraaien, geen export, lage opbrengsten Voor bos- en waspeen geen of zeer weinig belangstel ling en het vee was weer, via de belt, een beste afnemer. De conse.venf abrieken nemen niettegenstaande de zeer lage prij zen niets af. Er is veel napeen ultgezaa-d welke, nu wij den laatsten tijd veel regen hebben gehad tot een zeer groot percen tage opkomt De prijs varieerde voor was peen van 30 ct. den minimumprijs, tot 50 ct. per kist van 20 K G. De gewassen zijn nu zeer goed en de opbrengst loopt van 4 tot 7 kisten per R.R., en het blijft nog steeds groeien. Bospeen gaf met een zeer goede oogst toch een financieel slechte uitkomst. Soms kon een extra partij het tot f. 4,80 per 100 bos brengen, doch dat was iets bij zonders. De gewone gang van zaken was of doordraaien of verkoopen voor den mini mumprijs met een enkele maal gaande tot f. 3,20 per 100 bos. Kroten werden ver kocht voor 40 ct. tot 60 ct per kist van 20 KG. Deze gewassen en opbrensten zijn van dit product matig. Sla gaf een bijzondere opbrengst doch zooals gebruikelijk, de duurte kwam ook ditmaal vanwege de schaarrchte. Mooie sla is goed te verkoo pen. Er is nogal verscheidenheid in kwali teit en vandaar in den prijs, die varieerde van f- 1.50 tot f. 3,15 per 100 stuks. Met de Eerstelingen is het zoo goed als afgeloopen. Met de Eigenheimers ging het slecht. De mooiste en beste Eigenheimers konden niet meer opbrengen dan 70 a 80 ct. per kist van 20 K.G. Doch die prijs is een uitzondering. Het groote kwantum wordt verkocht voor 55 tot 65 ct per kist. Drielingen gingen voor 25 tot 50 ct. per kist. naar kwaliteit. Met het artikel bloemkool liep het buiten verwachting. Met een steeds grooter wor dende aanvoer ging de prijs telkens naar boven. Het ging er maar om of men beste kwaliteit kon maken. De eerste soort ging voor f. 8.50 tot f. 16 per 100 en de tweede kon. na eenige verkocht te zijn voor f, 1,80 a f. 4,50, dit tydvak van f. 4.60 tot zelfs f. 9.80 noteeren. Die dus een icdelijk gewas heeft kan dus tevreden zijn. De boonen gaven een zeer goede op brengst met redelijke prijs van f 6.00 den minimumprijs, tot f. 8.00 per 100 K.G. voor Princesseboonen. VRIJDAG - ZATERDAG - MAANDAG Een beroemde film vol van intriges rondom keizers en koningen, met den acteur van groot formaat RONALD COLMAN in een grootsch roman tisch avontuur. 4763 In ons bijprogramma de bekende BOULEVARD - KATWIJK AAN ZEE. 4782 KATWIJK AAN ZEE. Vuurwerk en Lampionoptoeht. Hedenavond om half 11 uur wordt op den Boulevard een groot vuurwerk afgestoken, nadat eerst om 8 uur een lampionoptocht is gehouden. Gevonden - Op het politiebureau zijn inlichtingen te bekomen omtrent de vol gende gevonden voorwerpeneen linker bruine kinderschoen; 4 foto's; een hee- renbadpad; Engelsch leesboek; een paar zwarte badschoenen: een huissleutel; een bruin lederen kinderportemonnaie; een blauwe gabardine regenjas; een rood kin derbadbakje; een beige portemonnaie; een bruine padvindersriem; een gouden zegel ring; twee schaafbeitels, een blauwe cein tuur: een polshorloge; een das; een hor loge; een lederen riem: een bruine kof fer; een rozenkrans in etui; een ceintuur; een heerenrijwiel, onbeheerd aangetroffen op den Boulevard. NOORDWIJK. Loop der Bevolking., Gevestigd: J. Bolhuis, v. Hardenbroekweg 4 A. M. Schreuder, geh. m. E. F. Wennen, Wil- helminastr. 15 G. Keuter, O. Zeeweg 10 C. W. H. Vermeulen. Langev. 29 M. A. Oude Nijeweme. Langev. 29 J. Rodoe. Langev. 29 H. J. Lindenberg, Zwarteweg 20 W. M. J. Jutte, :»ngev. 29 M. C. de Jong, Langev. 29 C. ï.i. yan Eeden, Voorstraat 116. Vertrokken; M. A. G. Beek. naar Den Haag. v. Hoorneoeekstr. 27 A. F. Zewalcl. n. Vlis singen. v. Dishoekstraat H. P. Peelen, naar Rheden, Velp, Kerkstr. 52 C. Scheffelaar VLAS OOGST 1939. Daar het vorige jaar meermalen is voor gekomen, dat moedljkneden ontstonden, door het niet tijdig aanvragen van ver- koopbiiefjes en afleveringsbewijzen, worden met net oog op een eventueele steunrege ling voor vas van den uog-t 1933, nog maals onderstaande voorschriften onder de aandacht van belanghebbenden gebracht. ieder teler is verplicht: a. bij verkoop van vlas, van eiken ver koop, zoo spoedig mogelijk een verkoop- brieije aan ie vragen, dat. zoowel door den kooper als door den verkooper geteekend. uiterlijk binnen 5 dagen bij den Distrlcts- öecreiaris van de L.OO moet zijn inge diend. b. om, indien het vlas nief. geleverd wordt overeenkomstig de voorwaarden, ver meld in het verkooponefje, of ind.en een andere hoeveelheid wordt geleverd, deze levering slechts te doen geschieden na ver kregen toestemming van de L.C.O. c. tenminste 3 dagen, of zooveel korter als door de L.C O. voor leder geval af zonderlijk zal worden bepaald, voor de af levering van het vlas. van het voornemen tot aflevering schriftelijk mededeeling te doen aan den DistriCts-Secretaris van de L.C.O. onder opgave van het nummer van het verkoopbrieije, het perceel of perceels gedeelte. waarvan het vlas afkomstig is, de juiste plaats, datunj en wijze van levering, den naam en het adres van den ontvan ger. alsmede de bestemming van het af te leveren vlas. d. voor iedere af te leveren partij een aiieverrngsbewijs aan te vragen, dat ook weer binnen 5 dagen moet worden ingezon den bij den Dlstricts-Secretaris van de L.C.O., ook wanneer het vlas wordt ge ëxporteerd e. voor zoover het door hemzelf geteelde vlas. ook door hem wordt bewerkt, niervan kennis te geven aan den Districts-Secreta- ris. Hierbij wordt opgemerkt, dat dit dient te geschieden onder vermelding van het perceelnummer, de in bewerking genomen hoeveelheid en den datum, waaiop het vlas in bewerking is genomen, d.w.z. met het rotten is aangevangen. Leden van een Coöperatie, die het door hen geteelde vlas aan de Coöperatie in be werking geven, dienen ook een afleverings- bewijs aan te vragen en binnen 5 dagen bij den Distrlcts-Secretaris in te zenden. Eventueele teeltpremie zal eerst worden uitgekeerd indien aan bovenstaande voor waarden is voldaan en wanneer levering heeft plaats gehad. Indien het vlas is verkocht op conditie „teeltprem e voor den koopermoet een cessie voor overdracht van teeltpremle worden ingediend. Klots. n. 's-Bosch. v. d. Weegiiensingel 23 A. A. A. de Haas. naar Den Haag, Prinsegracht 14 A. M. Twilt, n. R'dam, Bergweg 323 H. H. Alkemade—Van Brag: en gezin, naar 's-Heerenberg. Nieuwstraat. Burgerlijke Stand. Geboren: Margaretha. D. van W. Hoek en S. van der Wal Adrianus Cornelis, Z. van J. G. Hasslng en M. van den Berg Hendrlcus Leonardus. Z. van W. Kapel en M. E. van der Holst Johannes Cornells Arnoldus. Z. van P. van Schle en G. J. Siemerlnk Eli sabeth Wilhelmina Maria. D. van W. A. Alke made en A. Passchier Nicolaas Everardus. Z. van A. Meeuwenoord en J. A. van der Meer. Ondertrouwd: Th. H. van den Buig en A. A. Meeuwenoord J Wortman en A. C. Glas bergen F. H. Staffeleu en M. Hermans W. J. Warmenhoven en M. van der Slot J. Achterberg en M. Hoogeduln. Overleden: Jacob Verloop 86 j.. weduwnaar van A. Plug Keeltje van Roon 28 J.. geh. met P. G. Bralten. Parkeerverbod voor den Noord Boulevard en omgeving. B. en W. hebben besloten een parkeer verbod uit te vaardigen voor motorrijtui gen, voertuigen en driewielers, voor de na volgende wegen: a. den Noord-Boulevard; b. de Noordzeestraat; c. de Schoolstraat tusschen Schafferstraat en Noord-Boule vard: d. den Jan van Henegouwenweg; e. de Quarles van Uffordstraat. zuidzijde, tus schen Piet Heinstraat en Witte de Wlth- straat. Het aantal bij de gemeentelijke ar beidsbeurs ingeschreven werkloozen is de laatste 14 dagen nog met 7 verminderd en bedraagt thans 265. NOORDWIJK BINNEN. Dc Bloembollenbeurs. Op de bloembollenbeurs in café de Beurs te Noordwijk Binnen teekenden 107 perso nen de presentielijst De handel was flauw, hetgeen meebracht dat de verkochte arti kelen maar juist den minimum prijs be haalden. Slechts enkele schaarsche soorten konden f. 0.10 of f. 0.20 per 100 boven MP. verkocht worden. Een mooie collectie bloemen was Inge zonden door de firma's Van der Zalm en Bohemen. De oorzaak der flauwe markt moet vol gens de exporteurs en kweekers gezocht worden in den gespannen internationalen toestand. De volksspelen op 31 Augustus. In de Wllhelminaschool vergaderde de comimsie voor de volksspelen en voor het Oranjefeest op 31 Augustus as Daar er zich veel deelnemers voor de Ringrijderij hebben opgegeven werd defini tief besloten deze te houden. Men zal ech ter alleen aan de ringrijderij kunnen deel nemen met paard en tilbury en niet met auto's. Ook alle andere volksspelen welke in het voorloopig programma waren opgenomen zullen worden gehouden, daar men ook hiervoor van genoegzaam deelnemers ver zekerd is. Voos' het touwtrekken heeft men een geschikt terrein gevonden aan de van Panhuysstraat' Men zal uitz'en naar een geschikte plaats voor het tobbetje steken. JEGSTGEEST. Loop der Bevolking. Gevestigd: A. J. Hilhorst en gezin. Duin- zichtsteaat 7 H. Schoenmaker, v. Assendelft- straat. 47 N. J. G. A. Elenbaas. Toorenvell- straat 8 A. Grondsma cn gezin. Toorcn- veltstraat 13 Wed. Hattink. geb. Gentrup. L. v. Oud-Poelgeest 44 - w. S. A. Colenbran- der. Terweeweg 79 J. E. Colenbrander, geh. Thcmann. Terweeweg 79 C. Flaes. Fr. Hen driklaan 12 Th. F. Schaaij, mach.-teekenaar. De Kempenaerstraat 64 J. C. Koudijs, Van DIVERSEN: 's Dinsdags, Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau. 9%—11 uur voorm. Arbeidsbeurs (Levendaal): Iedere derde Dins dag der maand consultatiebureau voor onvol waardiger 7—uur nam. 's Donderdags, Wijkgebouw „Bethesda" (Hoef- straat 4446)Consultatiebureau voor Alco holisten, 8 uur nam. 's Donderdags: Inst. voor Praeventieve Ge neeskunde (1ste Binnenvestgr.. 22). Inenting cegen diphterie. 3% uur 's middags precies. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 4—3 uur nam. Academisch Historisch Museum: In de va- cantle Maandag t/m Vrijdag 9—12 en 2—5 uur, Zaterdag 9—12 uur. Toegang f. 0.25 met inbe grip van Academiegebouw. Stedelijk Museum „Dc Lakenhal". Oudo Sin gel. Geopend in Januari, November en Decem ber van 10—3 uur in Februari. Maart, April, Mel en October van 104 uur cn ln Juni, Juli, Augustus en September van 10—5 uur; op de Zondagen, de Tweede Paasch- en Pink sterdagen. den Hemelvaartsdag en do belde Kerstdagen v.af 1 u. Entrée op Zon- en feest dagen bovengen, kosteloos, 's Maandags f. 0.25, overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum van Oudheden, Rapenburg 28. 1 April—1 Oct. 10—5 uur. 1 Oct.—1 Nov. 10—i uur. 1 Nov.—16 Febr. 10—3 uur. 16 Fcbr.—1 April 104 uur. 's Zondags van 1—3, 4 of 5 uur. Entrée: 's Maandags f. 0.25; overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum v. Nat. Hist., v. d. Werffpark, Ingang Raamsteeg: Werkdagen 8.30—12, 1,30— 6 uur: 's Zaterdags 8.30—12 uur: Kosteloos. Rijksherbarium, Nonnensteeg 2a: Dagelijks van 912.30 en 25.30 uur. Kosteloos. NederL Hist. Natuurwetenschappelijk Museum (Steenstraat la): Alle werkdagen behalve 's Maandags van 10—4 uur; *s Zondags 1—4 uur. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25): Geopend up werkdagen van 1.304.30 uur nam. 's Zon dags kosteloos. Rijksmuseum van geologie cn mineralogie (Garenmarkt lc): Op werkdagen van 9—12 en 1%4 uur. Kosteloos. Rijksmuseum voor Volkenkunde (Steenstraat) Geopend alle werkdagen van 1 April—1 Oct 10—5 uur en van 1 Oct.—1 April 10—4 uur! Alle Zon- en Feestdagen van l uur af. Ge sloten: 3 Oct. en Nieuwjaarsdag Maandag C. 0.25; alle overige dagen f. 0.10. BIOSCOPEN: Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam „De stille verklikker van Scotland Yard". Eiken dag behalve Vrijdags ook om 2 u., Zon dag 27 en 811 uur. Trianon-Theater, Breestraat 31: 8 uur nam. Eiken dag behalve Vrijdags ook om 2 uur: „Trader Horn". Zondag v. 27 uur doorloopende voorstelling. Lldo-Theater, Steenstr. 39: 2.30 en 8.15 u. n.m.: ..Ik geef een millioen". zonaag doori. voorstelliug van 2—7 en 8.15 uur. Casino-Theater, Hoogewoerd 49: 8 uur nam.: „Tarzan de ontembare". Zondag van 1—7 en van 811 uur. Woensdag en Zaterdag ook 2.30 nam. Rex-Theater, Haarl.straat: lederen werkdag 2 en 8 uur nam.: „De geheimzinnige Gambine". Zondag van 27 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. Nova-theater (Katwijk aan Zee): „De gevan gene van Zenda". De avond-, nacht- en Zondagdienst dei- aüo- theken te Lelden wordt van 5 t/m. 11 Aug. a.s. waargenomen door de apotheken: G H. Blan ken. Hoogewoerd 171, tel. 20502 en G. F. Reyst, Steenstraat 35, tel. 20136. Te Oegstgeest wordt deze dienst dan waar genomen door de Oegstgeestsche Apotheek, Wllhelminapark 8, tel. 26274. Assendelftstr. 30 J. Elfrink, Juffermansstr. 31 G. H. de Jong, Emmalaan 89 J. Haasnoot, W. de Zwijgerlaan 5 J. Butijn, Rljnzichtw. 167 M. A. Th. M. Exler, Toorenveltstr. 24 C. F. Driessen, Leidsche Straatweg 7 Wed. Bennema, geb. De Bazel, Rhijngeesterstr.w. lCa J. L. Bijl, Duivenvoordestr. 26 H. G. Mangelsdorf. Regentesselaan 41 P. M. Luca A. v. Burenl. 13 J. Smit, Endegeest G. Q. M. Oostdam. Ch. de Bourbonl. 1 J. Th. van Vught. Terweeweg 76 W. Vavler. Dorppstr. 84 J. 't Hart. Terweeweg 77 M. B. Hansen, Deutzstraat 9 W. R. B. Acker, Regentesse laan 21. Vertrokken: C. W. Fransen naar Vlaar- dingen. Valeriusstr. 79 Sj. Eijk, geb. v. d. Meer, n. Delft, Fr. Hendrikstr. 30 B. Roorda, n. Leiden. Kagerstr. 2 H. M. Baggerman, geb. Lahr. n. A'dam, Prinsengr. 108 R. P. Buys. n. Batavia, N.-I. J. M. Hins en gcz., naar Ned.-Indië J. M. Boerée, n. Bloemen- daal, Klaphekl. 16 Q. H. van Noort, naar Noordw.hout. Zeestraat 19 G. B. P. Graner, n. R'dam. N. Sasstr. 27a A. M. Dubbeldam, naar Den Haag, Regentesselaan 16 N. H. Dubbeldam idem G. W. van Stapele, naar Leiden. K. Onneslaan 31 G. Jongkamp en gezin. n. Zeist. Ch. de Bourbonk. 26 J. C. Roos. geb. Van der Werf. naar Voorschoten, Hyacinthstr. 17 H. Dik, naar Vlagtwedde, aan boord A. M .E. Rink naar Leiden, RÜnsb.weg 101 C. C. J. Broeken, n. Leiden. Da Costastraat 46 J. D. van der Ploeg, naar Sasscnheim, Klinkenberg 10 J. van Rijn, naar Den Haag, Lchengrinstr. 8 A. Forma, naar Warmond. Padoxlaan 17 M. Paauw n. Bloemcndaal, Julianalaan 118 W. F. van der Pompe, geb. Wiethoff. naar Leiden. Leeuwe rikstraat 19 H. G. W. Zandbergen, n. Val kenburg, Rhijnstrooml. 13 J. Versteeg, geb. Van der Meij, naar Warmond. Padoxlaan 17 H. Schaap, geb. Verhaar, naar Lisse, Niéuw- straat 43. Burgerlijke Stand. Geboren: Gerarda Maria, D. van C. G. Juf fermans en W. C. de Vroomen Catharina Maria Helena, D. van C. H. van Rijn en K. M. Disseldorp Johannes, Z. van A. van der Meij en M. van der Melj Antje. D. van C. de MooU en W. van Klaveren Dirk, Z. van A. van der Luijt en P. van Voorbergen Ni colaas, Z. van N. Breedyk en M. van Duijn Dirk, Z. van A. P. Kraai) en W. E. Bruil Elisabeth. D. van H. M. Speekman en H. E. A. Jesty. Overleden: S. de Roode. geb. Tavenier 83 j. J. L. F. Buningh 72 j. J. P. Breedijk 33 j. G. van Varik, geb. Vermeij 79 j. Alida Vink 5 dagen. RIJNSBURG. De bouwplannen van „Spinoza" goed gekeurd. Naar wij vernemen zijn de bouwplannen van de woningbouw vereeniging „Spinoza". het z.g. derde bouwplan, door de regeering goedgekeurd. Het omvat 42 woningen met een totale kosten van f. 133.000. In Juli bedroeg de inhoud van de bussen voor vrije zitplaatsen In de Ned. Herv. Kerk cn de Kerkzaal f. 44.55. Woensdag 16 Augustus a.s. bestaat ten huize van dr. G. J. Rijkmans gelegenheid tot kostelooze inenting.

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 6