Spanning en Ontspanning tEIDSCH DAG81AD - Tweede Bhd Donderdag 10 Augustus 1939 KERK- EN SCHOOLNIEUWS Juanita's charme Dagbladreclame is niet te vervangen PREDIKBEURT. Sassvnhcim Gem. Gods: Vriidagnam. 8 u paster Shappel. GEREF. KERKEN. Beroepen te Langeslag, W. Vreugdenhil, cand. te Rotterdam-O. Beroepen Te Serooskerke iWJ, H. J. Rtp- haeen te Schoonebeek. Beroepen: Te Velsen, F. E. Hoekstra te te Velp. Synode van 1940 ln te dienen en den quaes toren te verzoeken terzake alsnog een en quête te willen houden, werd aangenomen en aldus besloten. De zitting werd tot Woensdag verdaagd. In de gisteren te 's Gravenhage voort gezette zitting van de Algemeene Synode aer Ned. Herv. Kerk werden benoemd tot leden van de commissie tot samenspreking met de quaestoren der onderscheiden beur zen, de heeren dr. G. Oorthuys te Amster dam. ds. J. Boonstra te Gieten, ds. L. S. v. Zwet te Almelo en mr. C. de Roon Swaan Zwartebroek. CHR. GEREF. KERK. Aangenomen naar Murmerwoude. C. J. Ph. Sobering, cand. te Groningen, die be dankte voor Wormerveer. NED. HERV. KERK. Bedankt Voor Nieuw-A tr.dam. J. F. L. A. Becht te Warns (Fr.). GEREF. GEMEENTEN. Tweetal te Lisse: J. D. Barth te Dordrecht en J. Fraanje te Barneveld. Ds. J. Boonstra van Gieten rapporteerde over de eindredactie van de voorloopig aangenomen redactie van art. 17 van het reglement voor kerkelijk opzicht en tucht, die werd vastgesteld. Prof. dr. F. W. A. Korff van Leiden bracht rapport uit over de eindredactie van de definitief aanvaarde inlassching van een nieuw hoofdstuk inzake voorko ming of bijlegging van geschillen in het zelfde hoofdstuk, die eveneens vastgesteld 1 werd. Hierna kwam aan de orde het verslag van den raad van beheer op de predikantstrac- tementen. Daaraan ontleenen we dat mr. H. E. Cost Budde ontslag nam als lid. In zijn plaats werd benoemd mr. H. Mulderije te Amsterdam. De rekening en verantwoor ding werd dcor den accountant nagezien en accoord bevonden. De eindstand van het kohier der aanslagen gaf aan f. 1 251.350, waarvan f. 1.125.645. Door het gestaag in krimpen van het aantal weigerachtige ge meenten is de laatste tien jaren de eind stand van het kohier geregeld dalende. Van gemeenten die voor het eerst of bij vernieu wing overgingen tot naleving van het reg lement kwam f. 286.328.89 binnen. Een en twintig weigerachtige gemeenten gaven hun verzet op. Er zijn thans nog 106 weigerach tige gemeenten, waarvan 39 een predikant bezitten. De achterstallige gemeenten wor den voornamelijk gevonden in Noord-Hol land, Groningen, Midden- en Zuid-Oost- Friesland en langs de groote rivieren. 374 aanvragen om dispensatie kwamen binnen. 354 dispensaties werden toegewezen tot een totaalbedrag van f. 253.535. Aan uitkeering I werd uitbetaald f. 805.051,19; aan uitkee ring H f. 224.639,94; aan uitkeering III f. 65.730,49 en uitkeering IV f. 11.747,54, der halve totaal f. 1.152.166,16. Voor het uit betalen van bovengenoemde bedragen was totaal noodig een suppletie uit de regulee- ringskas van f. 60.124,48. De stand der kas is nu f. 618.093,63. De onkosten der kas be droegen f. 35.410,02. Het totaal-beeld over 1938 vertoont geen wijziging van beteekenis. Een nieuwe regeling van de uitkeering aan kleine gemeenten is in voorbereiding. Prof. dr. M. J. A. de Vrijer van Utrecht bracht verslag uit van de samenspreking van de betrokken commissie met den raad van beheer, waarin tal van vragen, die in de Synode gesteld waren, nader onder oogen werden gezien. Een breede discussie volgde, waarna de president een woord van bijzon deren dank bracht aan den raad van be heer, jegens diens bemoeiingen. Voorts kwam aan de orde het verslag van het pensioenfonds. Tot nieuw lid werd benoemd jhr. mr. F. Beelaerts van Blok land te Den Haag. Administratie en con trole zijn nog nauwkeuriger geregeld, ter wijl voor het risico dat desondanks nog blijft, een verzekering van f. 100.000 ge sloten werd. Het moment dat alle predi kanten bij dit fonds zullen betrokken zijn nadert al meer. In 1938 steeg het aantal deelgerechtigden met 75. In totaal zijn er thans 56 premievrije polissen. Er zijn nog 56 dienstdoende predikanten boven 65 jaar of met meer dan veertig dienstjaren, die hun recht op pensioen eiken dag geldig kunnen maken. In 1938 werd aan premie ontvangen f. 312.743. Het verslag werd na discussie met dank goedgekeurd. De heer E. H. baron Prisse te Ulfenhout bracht rapport uit over het antwoord van den pensioenraad op het schrijven der Sy node inzake belegging. Goedgekeurd, vaarden van het ontwerp „Groote Synode", j Hierna kwam aan de orde het verslag van dat groote kans van slagen zou hebben.de kas tot aanvulling van het Rijks-emeri- ALGEMEENE SYNODE DER NED. HERV. KERK. XVIII. De zitting van de Alg. Synode der Ned. Herv. Kerk te 's-Gravenhage, waarin het rapport der Synodale Comm. betreflende de reorganisatie, zulks in opdracht der Sy node van 1938 aan de orde kwam, is Dins dag voortgezet Een drietal voorstellen deze zaak betreffende werd in behandeling geno men, n.l. Ie. dat van de gezamenlijke hoog leeraren. die aannemende, dat een groote meerderheid wenscht, dat de organisatie der kerk een andere worde en in overeen stemming worde gebracht met het presbyte- riaal-synodaal karakter der kerk. voorstel den dat de Synodale Commissie zich wende tot de Alg. Synode met het verzoek een zoo danige wijziging van reglementen voor te bereiden of te doen voorbereiden, dat daar door de organisatie der kerk in haar geheel d.w.z. van de kerkeraden af tot de Alg. Sy node toe. op bevredigende wijze worde ge regeld. Bij „bevredigend" wordt gedacht aan velerlei, en daar onder niet in de laatste plaats aan een zoodanige regeling, als waar bij de kerk kan voldoen aan hare roeping om niet, zooals art. 11 Alg. Regl. het uitdrukt „hare leer te handhaven", d w.z. deze bui ten functie en onveranderd te laten, zon der mogelijkheid van beroep, persoonlijk en ambtelijk, op het Woord van God, doch veel eer om de zorg voor de belijdenis der kerk te behartigen in dien zin. dat de belijdenis der kerk, zooals deze in hare belijdenis schriften is uitgedrukt slechts kan worden gehandhaafd onder voorbehoud van boven genoemd beroep. Daarbij zouden ook in de plaats van vaste besturen vergaderingen van ambtsdragers moeten komen. Volgens de Commissie ad hoe zou de Alg. Synode zich vóór alles moeten uitspreken over de algemeene praealable vraag wat zij ten op zichte van de reorganisatie noodig en oir- baar acht c.q. of zij volgens genoemde richt lijnen een wijziging der reglementen wil voorbereiden. Hierbij zou voor alles een be tere organisatie der kerk worden voorbereid, zonder vooruit te grijpen op hetgeen de kerk, eenmaal onder deze nieuwe organisa tie levend en zich kerkelijk beradend t.a.v. den inhoud van hare belijdenis zou beslui ten. Het zou er tenslotte om gaan voor de kerk opening te maken om als kerk beter te functionneeren en hare roeping als belij dende kerk, naar binnen en naar buiten be ter te vervullen. In een afzonderlijken brief uitte ds. K H. E. Gravemeijer zijn afwijkende meening, daar het voorstel z.i. o.a. de consideratiën der kerk niet weergaf. Hij kwam tot de conclusie dat het ontwerp „Groote Synode" van 1927 wel niet de gewenschte reorgani satie brengt, maar toch aan het verlangen van velen in de kerk voldoet. Het aan- zou een eerste stap zijn tot losmaking van de strakke bestuursbanden. Prof. dr. M. J. A. de Vrijer motiveert in een afzonderlijken brief zijn eigen stand punt. Door het voorstel niet te onderteeke nen wilde hij de zaak der reorganisatie niet remmen, maar haar op een centraal punt brengen. Vanuit dat punt is een formeele reorganisatie van geestelijke beteekenis voor de kerk. Hij memoreerde verder de stemming over de voorstellen en dat van ds. Gravemeijer tijdens de vergadering der Synodale Commissie in Mei 1.1. Dr G. Oorthuys stelde voor het volgende besluit te nemen, n.l. een reorganisatie commissie te benoemen, die tot taak heeft, rekening houdend met het historisch ge- wordene, uitgaande van het rapport der hoogleeraren, achtgevend op de beschou wingen van prof. dr. M. J. A. de Vrijer, een kerkorde te ontwerpen, die in overeenstem ming is met het wezen der Ned. Herv. Kerk, gelijk dit ligt uitgedrukt in de drie for mulieren van eenigheid en in de dienstboe ken der kerk en dit ontwerp in te dienen in de Synode van 1940. Na breedvoerige discussie werden de voor stellen van de gezamenlijke hoogleeraren, dr. Oorthuys en ds. Gravemeyer verworpen met resp. 17 tegen 2, 12 tegen 7 en 10 tegen 9 stemmen. Vervolgens rapporteerde ds. H. H. Bru- cherius Cleveringa betreffende een brief van den Pensioenraad over de approbatie van het beroep van ds. J. N. Seulein naar Castricum, namens de commslsie van stuk ken. De conclusie, dat het classicaal be- taatspensioen. Het aantal gevallen ten laste van de kas is stijgende. Aan de Synode is machtiging gevraagd en verkregen om de reserve aan te spreken tot dekking van eventueele tekorten. Het percentage der bij dragen werd verhoogd van 9 op 10. De be paling omtrent betaling van emeriti aan deze kas is verlengd tot 1952. Aan bijdra gen werd ontvangen f. 64.366,21. Aan 190 predikanten is een totaalbedrag uitgekeerd van f. 73.821,25. Het tekort groot f. 11.082.60 kwam ten laste van de reserve. Het verslag werd goedgekeurd. Eveneens werd goedgekeurd het verslag van de Suppletiebeurs. Het aantal leden steeg tot 1435. Het aantal emeriti steeg van 14 op 24. het aantal weduwen van 16 op 27. Voor uitkeeringen was in 1938 beschik baar f. 20.871,44. Er is een kapitaal aan wezig van f. 47.476.27 en voor uitkeeringen is beschikbaar f. 23 867,75. Ook dit verslag werd goedgekeurd. Na behandeling van enkele classicale moties inzake het beheer werd de zitting verdaagd. PROF. MR. PH. A. N. HOUWING. Opvolger van Prof. Bregstein aan Handelshoogeschool te Rotterdam. Tot opvolger van prof. mr. M. H. Breg stein, die aan de Gemeentelijke Universi teit van Amsterdam werd benoemd, is tot hoogleeraar in het privaatrecht aan de stuur van Haarlem de approbatie van het Nederiandsche Handelshoogeschool be door ds. Selein aangenomen beroep naar noemd mr. Ph. A. N. Houwing. advocaat en Castricum niet had mogen verleenen werd procureur te Rotterdam, aanvaard. Dezelfde rapporteerde over twee brieven van het Prov. Kerkbestuur van Zuid-Hol land waarvan de eerste betreffende de Mr. Houwing werd den 21 October 1897 te Amsterdam geboren. Na het gymnasium te Utrecht te hebben doorloopen, studeerde weduwenbeurs te Blokland, voor kennis- f,jj aan Rijksuniversiteit te Leiden. Tij geving werd aangenomen. Betreffende den q€ns qen wereldoorlog was hij eenige jaren j i cv KT Aorrt tweede over de beurs in den ring Noord wijk werd besloten de Syn. Commissie op te dragen de besturen aan te schrijven om op lettend toe te zien. Tenslotte rapporteerde dr. G. Oorthuys over een schrijven van quaestoren der we- duwenbeurzen betreffende het ontwerp-Sy- nodaal reglement voor de "rediken'swedu- wen en weezenbeurzen, dat door de Synode van 1938 werd verworpen. Hef advies van de rapporteerende commississie om een commissie te benoemen ter bestudeering van het verworpen ontwem, om in overleg met de class, Quaestoren. ri^ gebruikma king van juridisch advies, de hoofdge dachten ervan in een nieuw voorstel bij de gemobiliseerd. Sinds 1922 oefent hij te Rot terdam de advocatenpraktijk uit. In 1939 vestigde mr. Houwing de aandacht op zich door zijn proefschrift, getiteld: „Subjectief Recht, Rechtssubject, Rechtspersoon," dat het judicum „cum laude" verwierf. (Hbld.) O door HANS RUETS. De vriendshap tusschen Buddy en Hank was even soliede als het metaal der Colts waarmede zti in veelvuldige ranee-oorlogen hun plaats in het ondermaansche hadden weten te handhaven. Meer dan eenmaal reeds hadden minder goedwillende individuen getracht de beide nunchers van elkaar te scheiden om op die manier de kracht van het duo te breken, maar geen menschelijke invloed scheen sterk aenoeg die taak te volbrengen. Edoch, wat den bewoners van het woeste grensgebied tusschen Mexico en Texas niet mocht gelukken, dreigde de fonkeloogige Juanita zonder eeniee moeite voor elkaar te brengen. Een enkele blik uit de geheim zinnige dienten van haar groote Hikers was ^enoeg voor Buddv en Hank om hen ertoe *e kronen hun zujjr verdiende dollars in eoziehtig gekleurde shirts en dure vilten Stetsons te steken teneinde een gunstigen indruk op de schoon e Mexicaansche te maken. En mèt de verliefdheid groeide de onder linge nmive** in het bewijzen -"an attenties aan ïr-t lieftallige voorwerp dezer concur rerende acties. Het eindbal der iaarlijksche rodeo-feesten zou tenslotte de oplossing moeten brengen. Het grensstadie verkeerde in de uitbundige stemming welke geoaard pleegt te gaan met de aanwezigheid van een overstelpend aan tal cowboys uit. den omtrek, die eens ouderwets de bloemeties buiten zetten. Hotel Paradise was tot op de laatste plaats bezet. Een strijkje op het geïmpro viseerde podium zorgde voor de noodige dansmuziek, terwijl in het midden der groote zaal een naar krombeenigepunchers moeite deden de vlugge bewegingen van hun meer of minder aantrekkelijke part ners bij te houden. Hank cirkelde met een stralend gezicht over het dansvloertie. zijn rechterarm als een schroef om Juanita's slanke leest ge slagen. Zijn zware laarzen ontlokten bij wijlen een pijnlijk gilletie aan mededan seuses als hij in een mislukte poging cm zijn droombeeld in haar gratievolle draai ingen te volden links en rechts gevoelige trappen uitdeelde. Reeds ettelijke malen had een beleedigde schoone revanche genomen door heimelijk de nunt van een smal hooggehakt schoen tje tegen Hank'.s schenen te doen belanden, doch de getroffene was volkomen gevoel loos voor dergelijke geniepigheidies nu hij in een toestand van opperste gelukzaligheid in Juanita's nabijheid mocht vertoeven. Verscholen achter een serie ledige whis ky-glazen volcde Buddy met Argusoogen de bewegingen van het danspaar, klaar om bij de eerste aanduiding dat het luidruchtig orkestje dezen dans zou gaan beëindigen, op te springen en de donkere Mexicaansohe van ziin vriend af te troggelen. Eindelijk, na een eeuwigheid van marte lende spanning, kondigde een cacaphonie van snerkende vicolkreten afgewisseld door tromgeroffel aan dat zijn kans gekomen was. Met een paar lange stappen baande Buddy zich op niet al te zachtzinnige wijze een weg door de nog nawiegende paren en schoof zich zonder eenig gewetensbezwaar tusschen Juanita en zijn vriend. Hank keek zooals men verwachten kan van iemand die uit den zevenden hemel plotseling een bui teling naar de aarde maakt en liet zich ver bluft van het meisje scheiden. Grijnzend voerde Buddy zijn lieftallige buit naar de bar om daar zijn triomfen te vieren, terwijl hij met de handigheid van een amateur lady-killer het lieve kind een glas champagne opdrong. Vertrouwelijk boog hij zich naar haar ElhJuanita. Ik zag je net dansen met dien Hank Carsfcen en daarom voel ik mij als eerlijk man verplicht je te waar schuwen." Een paar bijgeteekende donkere wenk brauwen gingen vragend omhoog en Buddy, in het onbehaaglijke bewustzijn dat hij zich aan concurrence déloyale schuldig maakte, ging haastig verder: „Ja. Juanita, die Hank is niet te vertrou wen. Niemand weet wat hij al heeft uitge voerd. Heb je laatst niet gehoord van dien vent in Pecos die zijn vrouw met drie bloedjes van kinderen vermoord heeft? Nou het zou me niks verwonderen als je zoopas met den moordenaar gedanst had. Juanita slaakte een onderdrukt gilletje en keek angstig achter zich. Maar Buddy MARS, 9 Aug. v. Bari te Catania MEROP» 8 Aug. v. Valimitika n. Tunis NOTOS i Aug. van Lissabon te Genua PLUTo' Aug. v. Bilbao n. Musel EUTERPE, 9 a'u? v. Amsterdam n. Hamburg NEREUS Aug. v. Amsterdam n. Kopenhagen. Kon. Paketv. My. BOISSEVAIN, 8 Aug Lorenzo Marques n. Durban RUYS, 6 Aug* v. Mombassa n. Shanghae TASMAN 5 Aug. v. Sydney te Soerabaya. Java-China-Japan Lyn TJINEGARA, 6 Aug v Shanghae te Hongkong. Ned. Ind. Tankstoomb. Mi) ARMILU 3 Aug. v. Pladjoe n. Batavia ALDEGONDA 3 Aug. v. Tjilatjap n. Pladjoe APOLLONIa 4 Aug. v. Constanza n, Tunis ALETTA, 3 Aug. v. Hongkong n. Miri CISTULA, 5 Au» v. Singapore n. Pladjoe GENOTA, 3 Aug v. Curacao te Piraeus HERMES, pass 7 Aug. Gibraltar n. Constanza JUNO, 4 Aug v. Pladjoe n. Slngaopre MARPESSA. 4 Aug v. Soerabaya n. B. Pappan MALVINA, pass. 7 Aug. Fame Point, n. Montreal MA- CUBA. 13 Aug. v. Rouaan te Aruba verwacht MEGARA, n. Havre, was 8 Aug. 1 uur v.m. 1150 mijlen W.Z.W. van Valentia MI- RALDA, 13 Aug. v. Napels te Curacao ven? OSEILLA, 15 Aug. v. Houston te Aalesund verw. PHOBOS. pass. 7 Aug. Gibraltar n. Algiers ONOBA, 5 Aug. v. Singapore n. Pladjoe OVULA, 2 Aug. v. Mirl n. Sin- gapore OMALA. 2 Aug. v. Tarakan naar Singapore ROTULA, 3 Aug. v. Pladjoe te Singapore SUNETTA, 7 Aug. v. Lyttelton n, Suva. My. Oceaan POLYPHEMUS. 9 Aug. v. Sa« bang n. Batavia. Halcyon Lyn ROZENBURG, n. Casablanca, pass. 9 Aug. Dungeness VREDENBURG, Vlaardingen n. Narvik, 9 Aug. uit den iï Waterweg STAD ARNHEM, 8 Aug. v. Me» lilla n. Rotterdam. Diverse Stoomvaartberichten JONGE J0» HANNA, 7 Aug. v. Dakar te Caronte BA TAVIER V, 9 Aug. v. Montevideo te Havre verwacht NEDERLAND, 8 Aug. v. Kaap stad n. Bahrein JEANNETTE. *8 Aug, Gent te Swansea TEXELSTROOM. 8 Aug. v. Liverpool te Manchester HOOGLAND, 7 Aug. v. Bremen te Shields EEM, 7 Aug. van Rotterdam te Gothenburg ST. PHI- LIPSLAND, 8 Aug. v. Danzig n. Amsterdam was nog niet met haar gereed. Hardvochtig sprak hij door: „Natuurlijk heb je wel eens gehoord van Jack the Killer. Dat Is de ge meenste schurk die een hoed op ziin kop draagt, een rasechte vrouwenmoordenaar! Fn .weet ie wat ik geloof?" Buddy's stem daalde tot een zacht gefluister toen hij ge heimzinnig vereerde. ..Die Honk kon best eens Jnek the Killer z»in. Bii de laatste woorden was het slacht offer van zoveel schokkend nieuws een be zwijming nabij. Buddy glunderde. Hij voel de zich triumrhator en sloe" beschermend zijn arm om Juanita's mollig0 schouders.- ..Kom kindle, trek het ie niet-zoo aan. Ms iemand ie kwaad wil doen ben ik er om ie te verdedigen. Ik neem het tegen tien Jack thp Killers op. Zullen we een dansje maken"" Gewillig liet Juanita zich meetrekken om opnieuw de genoegens te smaken als een menschelijke tol door een danslustigen °owboy rondgedraaid te worden. Na eenige woeste rondwentelingen sche nen haar krachten echter ultgeout. Ver moeid verzocht zij Buddy haar naar haar plaats te brengen, aan welk verzoek de verliefde jongeman wel moest voldoen, hoe teleurgesteld hij zich ook voelde. Een oogenblik later stond Buddy alleen, daar Juanita er de voorkeur aan had ge geven de danszaal eenigen tijd vaarwel te zeggen. Hti pijnigde zich met de gedachte dat hijzelf misschien de oorzaak van zijn diepe ellende was in verband met het feit dat het meisie weieens door zijn sterke ver halen van streek gemaakt kon ziin. Ver twijfeld slenterde hij naar zijn vriend om de hevigheid van zijn verdriet door een paar glazen Whisky te verzachten. Hank ontving hem met een grom en Buddy voelde zich evenmin geneigd tot conversatie, zoo dat beiden zwijgend voor zich uit begonnen te staren. Zelfs de opwinding over het nieuws waar mede een nieuw gekomene kwam aanzetten dat de stadsbank een half uur geleden door bandieten was leeggeplunderd, vermocht hen niet uit hun droef gepeins te halen. Het hotel was binnen enkele seconden be volkt met een tierende menigte mannen, die vloekend in het wilde weg vragen stel den over de mogelijkheid of hun deposito onaangetast was gebleven. Buddy en Hank bteven lijdelijk. Hun ge dachten waren geconcentreerd op een be vallig wezentje, dat wreed uit beider ge zichtskring verdwenen was. Op een gegeven oogenblik moesten zij echter wel tot de werkelijkheid terugkeeren daar de hotelier een enveloppe op hun ta feltje deponeerde. Zij keken een weinig onthutst naar het voorwerp tuschen hen in en gingen van louter verbijstering rechtop zitten bti het zien van hun namen, welke met sierlijke letters op het lila couvert stonden geschreven. Twee stevige knuisten schoten naar vo ren. dodh Buddy was den ander juist een slag voor. Onhandig scheurde hij het om slag stuk om dan snel een beschreven vel letje te voorschijn te trekken. Nieuwsgierig bogen zij zich over het epistel en lazen letter voor letter moeizaam spellend „Beste jongens. Ik dank jullie voor het vermaak dat jullie me vanavond bezorgd hebt. Maar maak el kaar voortaan niet meer zoo slecht. Buddy wilde me wijsmaken dat Hank Jack the Killer is en Hank verbelde hetzelfde van Buddy. Toevallig ken ik echter dien be- ruchten Jack, maar hij is niet zoo slecht als de menschen hem voorstellen. Zijn bij- naam is geheel onjuist, want hij heeft nog n.35 Het victor Fleming-orkest - 12.05 Orgel- nooit gemoord. Wel heeft Jack een hobby concert 12.35 Lew Stone en zijn Band 1-29 voor banken en zoo had hij allang het plan causerie „I make glass eyes" 1 35 BBC- opgevat de .stadsbank leeg te halen. Ik heb Northern orkest en solist 2.35 Doedelzaksoll he mdaarbij geholpen door een tweetal 2.50 Het Stedeluk orkest van Colwyn Bay - dappere maar domme jongelui van zijn 3 20 Radiotooneel 4.05 Het Har ton colliery- spoor te houden. ALs jelui dit lezen ben ik orkest - 4.50 Gram.muzrek met toelichting - VOOR VRIJDAG 11 AUGUSTUS. Hilversum I, 1875 en 414,4 M. 8.00 VARA 10.00 VPRO, 10.20 VARA. 12.00 AVRO, 4.00 VARA, 7.30 VPRO, 9.00 VARA. 10.40 VPRO, 11.0012.00 VARA. 8.00 Gram.muziek ic.e. 8.16 Berichten) 10.00 Morgenwijding 10.20 Orgelspel 11.00 Declamatie 11.20 VARA- orkest 12.00 Gramjnuziek (ca. 12.15 Berich ten) 12.30 Kinderkoor 12.50 De Twilight Serenaders (opn.) 1.15 AVRO-Amusemenu- orkest 2.00 Causerie „Katten" 2.30 Disco- variété 3.30 Nina Dolce's Puszta-orkest - 4.00 Gram.muziek 5.00 Voor de kinderen - 5 30 VARA-orkest 6.28 Berichten 6.30 Let- terkundig overzicht 6.506.55 Gram.muzie!: 7.00 VARA-Kalender 7.05 Cyclus „Reizen en trekken" 7.23 Berichten ANP 7.30 Be richten 7.35 Een woord van Luther: „Ferlen haben ist auch Religion": 2. Ruigte. Vocaal concert en pianovoordracht 8.30 Cau serie „Tusschen Zomer en Herfst ln de Ne deriandsche folklore" 9.00 VARA-orkest en solist 9 30 Radiotooneel 9.45 Vervolg coït eert 10.30 Berichten ANP. 10.40 Avondwij ding 11.00 Orgelspel 11.30 Jazzmuziek (gr.- platen) 11.5512.00 Gram.muziek. Hilversum II, 301,5 M. Algemeen program ma. verzorgd door de NCRV 8.00 Schriftle zing. meditatie 8.15 Berichten, gram.muziek (9.30—9.45 Gelukwenschen) 10.30 Morgen dienst 11.00 Gram.muziek 11.15 Zang, piano en gram.muziek 12.00 Berichten 121-5 Gram.muziek (Om 12.30 Toespraak) 1.00 Qulntolia en gram.muziek 2.30 Christ, lec tuur 3.00 Gram.muziek 4.00 Trioconcert en Gram.muziek 5.45 Declamatie en gram. muziek 6.30 Berichten, hierna: Tuinbouw» causerie 7.00 Berichten 7.15 Litterair half uur 7.45—7.55 Gram.muziek 8.00 Berichten ANP., herhaling SOS-Berichten 8.15 Uitzen ding uit Zürich 9.15 De Vedelaars 10.® Berichten ANP., actueel halfuur 10.30 Apollo» ensemble 11.25 Gram.muziek Ca. 11.50— 12.00 Schriftlezing. Droitwich, 1500 M. 11.05 Gram.muziek - met Jack al over de grens op weg naar onze hacienda. Veel liefs. Juanita. P.S. Jack the Killer is.... mijn echtge noot." Verbaasd keek Puddy naar Hank en Hank naar Buddy. Daarop vertrok Buddy's ge zicht tot een breede grijns, welke beant woord werd met een gelijke uiting van in telligentie bij den ander. Dien nacht was hotel Paradise getuige van twee dronken cowboys, die elkander steeds maar weer op den schouder klopten, terwijl de een den ander daarbij uitmaakte voor den stomsten idioot die er ooit bestaan had. (Nadruk verboden.) (Auteursrecht voorbehouden) HoUand-Afrika Lün BOSCHFONTEIN, 9 Aug. v. Z. Afrika te Rotterdam MELIS- KERK, 9 Aug. v. Lorenzo Marques n. Beira NIJKERK, 9 Aug. v. Mombassa n. Tanga KLIPFONTEIN, uitreis, 9 Aug. te Ant werpen HEEMSKERK. 8 Aug. 's nachts 12 uur v. Hamburg n. Amsterdam RAND- FONTEIN, 8 Aug. v. Kaapstad n. Dakar. Holland-Australië Lyn ABBEKERK, uitr., 9 Aug. v. Suez. Holland-O. Azië Lyn SEROOSKERK. 9 Aug. v. Hamburg te Schiedam MEERKERK, uitr., pass. 8 Aug. Gibraltar. Holland-Amerika Lyn STATENDAM, thuis reis. 10 Aug. vun. 2 uur te Plymouth verw. LOCHMONAR. uitr., 8 Aug. te Londen DRECHTDIJK. thuisr.. 8 Aug. te Londen VOLENDAM. thuisr.. 9 Aug. te Antwerpen BREEDIJK. uitr., 8 Aug. te Santa Cruz SPAARNDAM, 9 Aug. v. New Orleans te Rotterdam LEERDAM, thuisr.. 9 Aug. te Londen DAMSTERDIJK, thuisr., was 7 Aug. 4.05 u. n.m. 46 myien W. v. Lands End ROTTERDAM, toeristenr., 5 Aug. v. Santos Rott. Lloyd PALEMBANG. uitr., pass. 8 Aug. Point de Galle SOEKABOEMI. thuisr., 8 Aug. v. Marseille DEMPO. thuisr., 9 Aug. v. Colombo KOT A BAROE, 9 Aug. van Batavia n. Rotterdam. SLAMAT, thuisr.. 9 Aug. v. Marseille KOTA GEDE, 9 x!ug. n.m. v. Hamburg te Rotterdam. Java-New York Lijn KOTA RADJA. 8 Aug. v. Sabang n. New York. KOTA PINANG, 9 Aug. v. Java te New York. Silver-Java-Pacific Lijn BINTANG, 7 Aug. v. Bombay n. Karachi MODJOKERTO, 8 Aug. v. Seattle te Calcutta TOSARI. 5 Aug. v. Balik Pappan te Cebu - MADOERA, 5 Aug. v. Beaumont te Galvaston. MARKEN, 9 Aug. v. Cebu n. Bombay. My. Nederland TARAKAN, toeristenrels. 9 Aug. te Merok POÈLAU TELLO, uitr., 9 Aug. te Antwerpen MARNIX VAN ST. ALDEGONDE., uitr., 8 Aug. v. Suez POÈ LAU ROEBIAH, thuisr., was 8 Aug. 9.10 u. v.m. 300 mijlen van Lands End. ORANJE, toeristenreis, 9 Aug. v. Madeira. Kon. HolL Lloyd WATERLAND, thuisr., 6 Aug. v. Montevideo EEMLAND. thuisr.. 5 Aug. v. Santos. MONTFERLAND, 9 Aug. v. Amsterdam n. Hamburg. Kon. Ned. Stoomb. My. ALKMAAR, uitr., 8 Aug. te Valparaiso AMOR, 2 Aug. v. Curasao n. Maracaibo ARIADNE, 8 Aug. v. Volos n. Limni ATLAS, arr. 4 Aug. te Cu racao BAARN, 4 Aug. v. Balboa n. Buena Ventura COLOMBIA, 8 Aug. v. Curacao n. Santa Maria DIDO, 31 Juli v. Curacao n. Oost Venezuela DOURO, 7 Aug. v. Cris tobal n. Puerto Barrios DRACO, arr. 2 Aug. te Curacao FLEVO, 5 Aug. v. Curacao n. Comana IRENE, 8 Aug. v. Malaga n. Cadix JUNO, 8 Aug. v. Rotterdam te Bil bao EL LIBERTADOR, 3 Aug. v. Curacao n. Maracaibo MANTO, uitr., 9 Aug. te Antwerpen NERO, 31 Juli v. Curacao n. Cristobal SATURNUS, n. Rotterdam, pass. 8 Aug. n.m. 6.30 uur Ouessant SIMON BOLIVAR, thuisr., pass. 8 Aug. n.m. 9 uur de Azoren TRAJANUS. 8 Aug. v. Amsterdam te Barbados TELAMON. 6 Aug. v. Manos n. Para VULCANUS, n .Tanger. pass. 7 Aug. Ouessant BENNEKOM. 8 Aug. v. Antwer pen te Amsterdam AGAMEMNON, 9 Aug. van Middell. Zee te Amsterdam VESTA, 8 Aug. v. Middell. Zee te Amsterdam GA- NYMEDES, 8 Aug. v. Middell. Zee laatst Rot terdam te Amsterdam. 5.20 Frank Walker en zijn klelnorkest 6.® Gram.muziek 6.20 Berichten 6.50 Causerie „Tomorrow in the Country" 7.00 Causerie „Romance in Glass Cases" 7.15 Inleiding vol gende uitzending 7.20 Uit Salzburg: le acts van de opera „Der Freischütz" 8.20 Causerie „The forthcoming series of Promenade Con certs" 8.30 Radiotooneel 9.20 Berichten - 9.50 Zang 10.20 Charles Brill en zijn orkest 11.05 Oscar Rabin en zijn Romany-dans- orkest 11.50 Gram.muziek 12.1512.20 Be richten. Radio-Paris. 1648 M. 9.00 en 9.30 Gram. muziek 12.30 Zang MO. 1.45, 2.30 en 3J0 Gram.muziek 3.35 Zang 3.50 Grammuz. 4.50 Zang 5.25 Twee fluiten en viool - 6.05 Gram.muziek 7.20 Locatelli-orkest 8.2' Gram.muziek 8.50 Radiotooneel 11.05 Gra» mofoonmuziek 11.2012.50 Nachtconcert m. m. v. solist. Keulen, 456 M. 6.50 en 7.35 Gram mu2iek- 8.50—9.50 Leo Eysoldt's orkest 12.20 Fabrleks- orkest 1.35 Omroepkleinorkest 2.303.20 Populair concert 4.20 Militair orkest (5.20— 5.30 Gram.muziek) 6.50 Zang 7.20 ,.D*r Frcischlitz", opera 11.00—12.20 Paul Kleys orkest. Brussel. 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gram- muziek 12.50 en 1.30 Sarba-orkest 1.502.20 Gram.muziek 5.20 Pianovoordracht 5 50 en 6 20 Gram.muziek 7.05 Het. Lambrechts-ork. 7.45 Gram.muziek 8.20 Vervolg orkestcon cert 9.35 Radiotooneel met muziek 10.30— 11.20 Gram.muziek. 484 M.: 12.20 Gram.muziek 12.50 en 1$ Max Alexys' orkest 1.502.20. 5.20 en 6.$ Gram.muziek 8.20 Voor oud-strijders 8.w Symphonieconcert m.m.v. solist 11.00—H-20 Gram.muziek. Deutschlandsender. 1571 M. 8.35 Augustus- overzicht 9.35 Viool en plano 10.20 Berich ten 10.40 Orgelspel 11.05 Berichten - l»-20 12.20 Omroeporkest. R.O.V. RADIO-CENTRALE. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN D® Vrydag 11 Augustus. le Programma: lederen dag van 8—24 uur Avro, Vara enz. Ze Programma: lederen dag van 8—24 uur Kro, Ncrv enz. 3de Programma: 8.00 Keulen 10.20 Rad'0 PTT. N. 12.20 Brussel VI. 2.20 Keulen -r 3.20 R. Danmark of div. 4.20 Keulen Brussel Fr. 6.20 London Reg. 7.00 Divers*» 7.50 London Reg. 8.50 Brussel Fr. Keulen. 4de Programma: 8.00 Brussel VI. 9.20 Ra^° PTT. N. 950 Diversen 10.35 London 11.35 Droitwich 12.05 London Reg. Droitwich 3.20 London Reg. 6.50 Brussel Fr. 7.15 Droitwich h Gram.muziek G.R.D. of div. 10.00 Droit*!»1 Wyzigingen voorbehouden. 4—2 233 orêroWW 1

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 8