LEIDSCH DAGBLAD Uit de Rijnstreek IEIDSCH DAGBLAD - Tweede BSad Donderdag 10 Augusius 1939 Gemeenteraad van Zoetermeer Gemeenteraad van Hilleqom Plaatst Uw advertenties Overleden: Elisabeth Johanna van Overboek 4C echtgenoote van H. J. Mennens Jaco- kuj petrus Slokkers 52 jaren, echtgenoot vnn H Sagt Cornells Wllhelmna Quist 73 j.. echtgenoote van P. van der Griend. Ondertrouwd: J. H. van den Heuvel en B. J. lamboo H. van Leeuwen en C. v. Duykercn. Getrouwd: J. Snoelj en J. E. M. M. van Es H Thierry en G. Boomsma p. H. Vlsman en A. H. J. Muller R. Wlelders en V. M. Hannuschke. Gevonden: Hond, 2 sleutels, jongens jas, riem. portemonnaJes, 2 katten, dames- armbandhorloge, hulssleutel, reservew el met band. kwartiermuts, haarkam in etui ceintuur, rozenkrans in etui. pakie met inh. broche, hond. vulpenhouder In etui. 2 portemonnaies met inh., ceintuur, regenjas, sleutel, manchet van overhemd, damesarm- bandhorloge. heerenfiets. armbandje, hen- Eeletui met inh. Door den heer H alh'er werd aan- fifte gedaan van het feit dat onbevoegden de karpers uit zijn vijver hadden verwij derd. Geslaagd te Den Haag voor het examen Hoofdakte de heer J Dam alhier. De heer J. Dam alhier is geslaagd voor het examen hoofdakte. ALPHEN. De heer H. S. deed bij de politie aan gifte van diefstal van zijn rijwiel, dat hij even onbeheerd had neergezet voor een si garenwinkel in de van Mandersloostraat. Gisteren kwam bij dc politie reeds niet minder dan een 4-tal aangiften bin nen van diefstal van rijwielplaatjes. Men zij dus op zijn hoede! ZEVENHOVEN. Gunning. De bouw van woningen voor rekening ran den heer Teriouw te Aalsmeer, is op gedragen aan de heeren C. Koeleman al hier voor het timmerwerk en W. van Schep pingen te Uithoorn, metselwerk. Varkenspest. Onder de varkens van den veehouder J. Rijlaarsdam aan de Ruigekade, komt de Tarkenspeet voor. Vingerlid afgekncld. Het 10-jarig dochtertje van den veehou der V. had bij het opwinden van den kap raai een hooiberg het ongeluk dat een lid ran haar middelste vinger finaal werd af- getaield. Dr. A. L. verleende hulp. ZOETERWOUDE. FEESTAVOND NAT. BOND „HET MOBILISATIE RUIS". Vele oude herinneringen opgehaald. Gisteravond is op initiatief van het be stuur der afd. LeiderdorpZoeterwoude tan den Nationalen Bond .-Het Mob.ltsatie- Kruis" in café „Ik leer nogaan den Hoo- gen Rijndijk alhier, een herdenkingsavond der Mobilisatie 1914 gehouden. Hiervoor varen alle geraobiliseerden van 19141918 vmende te Leiderdorp en Zoeterwoude, alsmede de leden van de BVL. uitgenoo- dlgd. Ook waren daarvoor door hun com mandant, den generaal-majoor Verberne ipgeroepen de onderofficieren en man- rhappen van de bereden mirallleurs- fdeeling die op 1 Augustus 1914 alhier an den Hoogen Rijndijk waren ingekwar tierd. Velen hadden aan deze uitmoodiging (ehoor gegeven, zoodat de zaal goed bezet tas. Wij merkten op burgemeester Smeets, teth de Graaf en de officieren van Alfen en Honing die hier in 1914 ingekwartierd varen. Voorts het bestuur der Oranjever eniging, de Gem. Zangvereeniging „Hart en Stem" en zeer vele oude bekenden u.t ALKEMADE. Aanbestedingen. Bij de aanbesteding voor den bouw van een veldwachterswoning te Rtjpwetering is als volgt ingeschreven: W. J. van der Zon te Lisse. voor f. 5497.L. van Beusekom. te Alphen a. d. Rijn, voor f.5140.Gebrs Akerboom te Rijpwetering, voor f.4989—; Gebrs, L en C. Meeuwissen te Sassenheim. voor f. 4950.J. v. d. Meer te Bussum, voor f.4950.P. W. van Burik te Zoeterwoude. voor f.4890.Gebrs. Jansen te Rijpwete- ring, voor f.4880.M. Jansen te Nieuwe- Wetering, voor f. 4873.H. J. Strijk te Rijpweterlng, voor f. 4850H. Oudenes te Alphen a d. Rijn, voor f. 4670.J. v. d. Velden te Gouda, voor f4600.C. J. van Berkel te Leimuiden, voor f.4589. Voorts werd aanbesteed het bouwen van 10 woningen. In massa werd ingeschreven als volgt: De Lange en v. d. Berg te Berg ambacht. voor f. 27858.Reijnders te Haar lem. voor f.27701.H. Oudenes te Alphen a d. Rijn. f. 29612.A. Vonk te Alphen a. d. Rijn, f. 27462.Gebrs. Meeuwissen te Sassenheim. f. 30700J. v. d. Velden, te Gouda. f. 29500.Kinkel en de Graaf te Leimuiden, f.27118.—Chr. Overdevest te Leimuiden, f.28600.—; L. v. Beusekom te Alphen a. d. Rijn f. 27850.—; J. v. d. Meer te Bussum. f.30750.—; Gebrs. Akerboom te Rijpwetering. f.31800—. Het werk is ge gund aan Kinkel en de Graaf voor f. 27118.-. Voorts had H. J. Strijk ingeschreven voor perceel C f.5300.en perceel D f. 3100. Burgerlijke Stand. Geboren: Gerardus Phllippus Antonius. z. van J. B. A. Leune en M. M. Meyer; Jacobus Theo- dorus. z. van P. J. Verdel en M. P. v. Ruiten; Jozef Cornells Johannes, z. van G. P. van der Hoorn en M. Kryger. Overleden: Anton Henri Pieter Jacob Bodaan. 72 jaar. Ondertrouwd: Cornells Wilhelm Otte. 39 Jaar en Elisabeth Catharlna Zwetsloot. 36 jaar; Cornells Maria Vlasman. Jm. 23 jaar en Ge- iarda Agatha van der Meer. Jd. 25 Jaar; Hendri- nus Turk. Jm. 29 Jaar en Maartje de Blanken, jd. 23 Jaar. BODEGRAVEN. GEMEENTERAAD. Dc heer R. M. Loman gehuldigd Extra leerkracht afgewezen Benoemingen De electriciteitstarieven Af scheid van Raadsleden. De Raad vergaderde. De heer Beijen was afwezig. De voorzitter herinnerde aan de geboorte van Prinses Irene en sprak ver ten mobilisatie tijd. Burgemeester Smeets opende de bijeenkomst en getuigde van de •alrijke opkomst, waaruit hij de goede ver standhouding uit dien tijd. van de bevol- raal-majoor Verberne het Mobilisatie- me met de gemobiliseerden die hier waren Kruis uit aan burgemeester Smeets. Het Ingekwartierd constateerde, muziekcorps Devote van Leiderdorp musi- Onder leiding van den heer Herman seerde. waarop de avond zeer gezellig en itenz uit den Haag en de pian'ste mej. a (wisselend met muziek en zang werd door- nlly Leening uit Leiden werden daarna uit gebracht Vele oude herinneringen werden lolle borst gezongen het Wilhelmus en door de aanwezigen w.o er waren, die ►wij willen Holland houen". Generaal- sinds 25 jaren elkaar niet meer ontmoet majoor Verberne haalde vele vroegere en hadden, besproken. Met een woord van laakbare herinneringen op. gedurende den dank aan het bestuur uitgesproken door W. dat hij hier in 1914 met zijn corps was den stukrijder uit 1914. den heer Fens uit ■gekwartierd. In het bijzonder werden Den Haag. voor dezen gezelligen avond, >erdacht wijlen -Moeder Pijnacker" en werd de bijeenkomst te ongeveer midder- Mar dochter Aagje. Daarna re;kte gene- nacht beëindigd. Geen wijziging: der Winkelsluiting- De Landbouwhuis- houdschool De vestiging van kantoren. De raad vergaderde. Afwezig de heer J. *jnens. Nadat burgemeester Vernède de leooorte van prinses Irene herdacht had, *erd tot toelating der nieuwe raadsleden, her geloofsbrieven door de heeren van ötraalen, v. d. Tas en Groenewegen waren onderzocht, besloten. De balansen der Woningbouwvereenigin- jen werden goedgekeurd. Inzake een adres Cr Middenstandsvereenigingen tot wijziging winkelsluitingsverordening zagen B. en geen bezwaar tot inwilliging. De heer v. Well merkte op, dat het ver- joek is uitgegaan van beide vereenigingen net moest z.i. dus aangenomen worden. Het jerd echter verworpen; tegen sluiting om J uur stemden de heeren Roos, Groenewe- pn Smits, Vollebregt, v. d. Tas en v. Duy- fenbode. werd f250 subsidie toegestaan ♦oor het kinderfeest op 31 Augustus a.s. Tot jo van het Burgerlijk Armbestuur werd ge- sozen te heer C. J. v. d. Spek. L~\en W. stelden voor onbewoonbaar te 5 Vn en wonin6en Rokkeveenscheweg 5.1 9 en 11 en Den Hoorn 19, 21 en 23. De Peuter deelde mede dat B. n W. ge- j";™ hebben zoo te handelen in overleg Vp' "'n inspecteur van de Volksgezondheid, h^cnillende leden drongen aan niet te die» Van stapel te loopen, doch vooral in hei!? ?oeel«k de eiKenaren in de gelegen- tn h sollen de woningen te verbeteren v" bewoners niet op kosten te jagen. Dc «iet f ze'de, dat aan genoemde huizen en w op 16 knappen en dat juist door B h-(„ met andere woningen soepelheid is j J^ht- Het voorstel van B. en W. werd Stik, aan&er,omen. V st it Landbouwhulshoudschool. B. en j/«ellen voor medewerking te verleenen. .[oy.°°rzltter deelde mede. dat B. en W. een fatn! "lang zien voor de gemeente wanneer len"ach°01 tot stand komt. De kosten zul- »iil v de Semeente bedragen f.900, ter- honrHu 'eerlingen die van buiten komen lin» üe ^trokken gemeenten 20 per lcer- iheendi worden betaald. De heer Scheer ttrr.iv de gemeente zich op gevaarlijk j ln begeeft al is hij in principe niet i tegen de school. Wat zullen de kosten aldus het 2e en 3e jaar zijn? Het is niet zeker dat de zaak zal rendeeren. Spr. zou liever zien dat de school in een andere gemeente kwam, wier ligging tegenover de stad niet zoo gunstig was als hier daar in Delft en Voor burg ook een dergelijke school is. De heer v. d. Tas zag financieele bezwaren, terwijl htj ook liever had gezien, dat het een school was geworden met Chr. grondslag. De heer Scheer zeide, dat ook een groot deel b.v. de R K. en zij met Chr. beginselen, niet op de school komen. De heer v. Straalen zeide, dat de school voor ieder toegankelijk is en meende niet dat er bezwaren zijn voor niet één richting. Ten slotte stelde de heer Groenewegen voor medewerking te verleenen tot de vol ledige cursus van 2 of 3 jaar geëindigd is en daarna opnieuw te besluiten of daarna al of niet medewerking zal worden verleend. Z. h. st. aldus besloten. Voorstel tot het huren van een huis Vla mingstraat 22 voor vestiging kantoren ge meente-ontvanger en ambtenaar steunver lening werkloosheidsverzekering. De voor lichting hield in dat de ruimte op het raad huis veel te klein is en er ovorloopig wel geen nieuw raadhuis gebouwd zal worden. Een huis aan de Vlamingstraat 22 is te huur, waar de afdeeling steunverleening enz. kan worden overgebracht. De verhuurder is be reid loketten te maken waarom voorgesteld wordt het huis te huren voor f. 6 per week voor den tijd van 3 jaren met recht van optie gedurende 3 jaren. Na discussie werd besloten. Ook werd besloten toe te treden als lid van den Z.H. Brandweerbond. Nadat tijdens de rondvraag de aandacht voor diverse zaken was gevraagd, volgde geheime zitting. Na heropening werd in stemming ge bracht het voorstel van den heer H. Blonk voor dit jaar een subsidie te verleenen van f. 100 tot behoud van den molen. Aange nomen. Tenslotte werd een afscheidswoord ge sproken tot het scheidende raadslid, den j heer P. J. Smits, waarna sluiting volgde. volgens den gemeente-secretaris, den heer R. M. Loman hartelijk toe. Deze was, gelijk gemeld op 1 Juli 25 jaar hier in deze functie werkzaam. Spr. dankte hem voor zijn ob jectiviteit, zijn werkkracht, zijn goede ver standhouding met de burgemeesters en de ambtenaren, zijn welwillendheid voor het publiek. De heer Loman dankte voor de hem gebrachte waardeering en sprak met groote erkentelijkheid over de samenwer king met de verschillende burgemeesters en de wethouders, van wie hij speciaal de hee ren P. Batelaan en J. v. d. Marei noemde. Een groot deel van den lof komt toe aan de ambtenaren ter secretarie. Een subsidie werd toegekend aan het Oranje-comité voor de inmiddels reeds plaats gehad hebbende tractatie van de schooljeugd op 7 Augustus 1.1. Eenige dis- I cussie ontstond over een afwijzend advies van B. en W. op het verzoek van „Volks onderwijs" om een extra leerkracht aan de OI. school. Dit verzoek werd o.a. ge motiveerd met te wijzen op de moeilijk heid dat vier leerkrachten zeven klassen moesten onderwijzen. De heer De Mars, die het verzoek sterk verdedigde, wees op den noodtoestand, dat één onderwijzeres, be halve het gewone onderwijs aan twee klas sen ook het geheele handwerkonderwijs aan alle zeven moet geven, terwijl hij van mee- ning was dat het financieele offer voor de gemeentekas van Bodegraven, in het be lang van goed onderwijs géén bezwaar kon zijn. De voorzitter verdedigde zich tegen de aanklacht van gebrek aan objectiviteit, door er op te wijzen dat ook de bijz. scho len groot belang hebben bij aanvaarding van het verzoek. Hij wees ook op de hooge exploitatie-kosten der school, die tot de duurste van Zuid-Holland behoort met f. 14.80 per leerling. Na verdere discussie werd het afwijzend voorstel aangenomen. Besloten werd een vierden ambtenaar ter secretarie aan te stellen op een salaris van f. 9001200, als hoedanig zal worden benoemd de heer Van Loo, thans tijdelijk werkzaam. In vasten dienst zal worden aangesteld de ambtenaar op arbeidscon tract bij dc bedrijven C. D. v. d. Hoofd akker, als fitter-incasseerder. B. en W. en de lichtcommissle stelden een belangrijke verlaging der electriciteits tarieven voor, die mogelijk geworden is doordat de reserve van het bedrijf geheel vol is en zoodoende een bedrag van min stens f. 16.000 ln de gemeentekas zou vloeien tegen normaal I. 5000. f. 5800 zal voor deze verlagingen noodig zijn .terwijl dan nog rond f. 11.000 als winst wordt geraamd, welk bedrag gebruikt zal worden om de raad huisplannen te financieren. Het gewone tarief A zal verlaagd worden van 25 op 22 ct.; de vastrechttarieven wer den met ongeveer 18% verlaagd met be houd van den stroomprijs van 5 ct., die al leen voor kookdoeleinden op 4 ct. werd ge bracht. Ook het krachttarief onderging een verlaging in den stroomprijs. De prijs voor straatverlichting werd eveneens verlaagd, met de bedoeling het'vrijkomende bedrag te benutten voor uitbreiding. De voorzitter deelde mee dat juist het luchtbescher mingsplan was goedgekeurd, waarom hij vroeg het indertijd ingetrokken voorstel tot het verleenen van een crediet van f. 5000 nu te behandelen. De heer Jongeneei was daartegen, waarop het opnieuw werd inge trokken. De voorzitter sprak de scheidende leden v. d. Marei. Van Os en De Mars har telijk toe. hen dankend voor alles wat ze voor de gemeente hadden gedaan. De heer Van Os dankte. Evenzoo de heer De Mars; de heer v. d. Marei, de nestor van den Raad, herinnerde aan de voor hem nu afge sloten periode van meer dan 25 jaar, waar in de taak der gemeente wel 25 maal zoo groot was geworden. Hierna sluiting. DE LUCHTBESCHERMING - TOEWIJZING VAN LANDARBET- DERSPLAATSJES - DE BESTEMMING VAN TRESLONG. De raad van Hillegom vergaderde onder voorzitterschap van den burgemeester. Af wezig de heeren Kijne, Van Dam en v. d. Aar. De voorzitter deelde mede dat een tele gram van gelukwensch met de geboorte van den hals halen. Verder wees hij op de plaatsjes aan de Margrietenlaan. waarop ook bezuinigd moest worden en de erkers verdwenen. De heer Loerakker vond de plaatsjes niet te duur en juicht net toe dat Prinses Irene verstuurd is aan de Kon Fa- op een goede woning prijs gesteld wordt, milie. De notulen werden goedgekeurd. De geloofsbrieven der nieuwbenoemde raads leden de heeren C. Ph. Freriks. G. J. W. Mathot en C. deWreede werden door de com missie van onderzoek ln orde bevonden. Door Gedeouteerdcn was aanmerking ge maakt betreffende een niet verlaagde basis, berekend naar de huurwaarde der school geldheffing der O.L en U.L O.-school. ter wijl dc basis betreffende de gemeentefonds en vermogensbelasting wel verlaagd was Nu is door B. en W. een nieuwe regeling ontworpen. Na discussie en opmerkingen van don heer van Lierop werd deze wijzi ging aangenomen. Ook de wijzigingen betreffende de amb tenaren en werklieden reglementen waarbij vooral gedoeld wordt op het lidmaatschap van verboden vereenigingen werden aange nomen. De heer Pijnacker merkte op, dat ook hierbij de ordening niet van boven af wordt toegepast, doch drukt op den werk man. Betrekking hebbende op een .schrijven van den Ned. C'nr. Bond van personeel in oublieken dienst en den Algem. Nederl. Po litiebond waren de voorstellen van B. en W. betreffende de werkzaamheden en aan sprakelijkheid voor ongevallen van het ge- meentepersoneel bij de luchtbescherming. Op vragen van den heer Fijma betreffen de de verpachting van gemeente-personeel om zonder vergoeding te moeten werken voor de luchtbescherming, deelde de voor zitter mede. dat op leder burger de verplich ting rust zijn vrijen tijd in dienst te stellen indien hij daartoe opgeroepen wordt, dus ook voor het gemeentepersoneel Hierna werd het voorstel aangenomen. B. en W. stellen naar aanleiding van een verzoek der commissie van georganiseerd overleg voor, de kindertoelage a f. 1 p. week voor kinderen beneden den leeftijd van 16 jaar, te doen ingaan bij het derde kind in plaats van bij het vierde kind, zooals thans het geval is. De regeling zal op 1 September as. Ingaan. Aangenomen. De landarbeiders L. van Kampen, C. ran Rooden, J. de Wagt, J. de Roov, J. Colijn en C. Colijn hebben verzocht een voorschot elk groot f. 3454,75 te verstrekken voor het bouwen van landarbeidersplaatsjes aan den weg tusschen den Loosterweg n en den Pa rallelweg. De heer Paase vond de plaatsjes te duur en was bang, dat de menschen bij tegenspoed en ziekte zich te veel zorgen op Wethouder Vermeer deelde mede, dat bij de Dlaatsjes 500 a 600 M2 grond ligt; gedacht is, dat de menschen In hun eigen behoefte aan groenten en aardappelen kunnen voorzien. De heer Pijnacker vroeg, of, in dien door omstandigheden de menschen de gelden niet kunnen betalen, er te onder handelen valt. De heer Loerakker zeide, dat hierover moeilijk nu reeds gesproken kan worden, hetgeen de voorzitter onderschreef. Hierna werd het voorstel tot toewijzing aangeno men. De uitgaven over 1938 betreffende het ge woon L O en het U. L. O. groot resp. f. 2791.49 en f. 967,55 bij een gemiddeld aan tal leerlingen van 246 2/3 en 33 worden goedgekeurd. De wijzigingen van de instructie van den gemeenteontvanger hoofdzakelijk betrek king hebbende op de zekerheidstelling en waarbij een premieverlaging is bewerkstel ligd. werden goedgekeurd evenals de reke ning en verantwoording betreffende den schoolartsendienst. Hierna werd medege deeld dat aan C. A Rijnbeek het terrein aan de Haven voor 5 Jaren is verhuurd en hui2e Albion door de gemeente is verhuurd aan mr. F. J .Gerritsen. De heer Loerakker merkte op dat er vele klachten zijn betreffende het water der wa terleiding en vroeg, hoe het met de reor ganisatie van dit bedrijf staat. Weth. Ver meer antwoordde, dat spoedig de goedkeu ring van Gedeputeerden op deze reorgani satieplannen tegemoet gezien kan worden die dan snel uitgevoerd zullen worden. Op vragen aangaande de bestemming van Treslong deelde de voorzitter mede dat hieromtrent nog geen vaste plannen bestaan, daar ook de heer Ludwlg nog een jaar op Treslong kan blijven wonen. De voorzitter zeide dat verschillende moge lijkheden zijn genoemd, zooals de vestiging van het kantoorgebouw der arbeidsbeurs, benevens de kantoren van den rijks- en ge meente-ontvanger. Doch deze bestemmin gen zijn slechts persoonlijke overwegingen er bestaat nog geen vast omlijnd plan. Na geheime zitting sprak de burgemeester enkele woorden tot de scheidende raads leden en dankte hen voor de prettige sa menwerking. De heer Goemans, die niet meer in den raad terugkeert, zeide dat hij steeds met waardeering aan de raadsverga deringen zal terugdenken. Hierna sluiting. BOSKOOP. GEMEENTERAAD. Geloofsbrieven nieuwe Raadsleden goed gekeurd - Speelplaats Ned. Herv. School. De raad vergaderde. Allereerst memoreer de burgemeester mr. Verkerk de Blijde Ge beurtenis in het Prinselijk gezin. Vervolgens werden de geloofsbrieven van de nieuwe Raadsleden onderzocht. Voor onderzoek werden benoemd de heeren: P. Loef AznP. van der Staak en W. de Ruy- ter. De heer Loef adviseerde namens de oommissie tot toelating. Aldus besloten. Voorts werd in principe besloten om tot stichting van een speelplaats ten behoeve van de Ned. Herv. School over te gaan. Goedgekeurd en vastgesteld werden de be dragen bedoeld in art. 55ter der L.O.-wet 1920, voor het O.L. O. en het UL.O. Aan dr. E. F. Jacobi. directeur der Rijks tuinbouwschool werd tot weder opzeggings onderhands verhuurd de directeurwoning tegen een huurprijs van f. 400 per jaar. In handen van de commissie werd ge steld de rekening van ontvangsten en uit gaven der gemeente over het dienstjaar 1938. Aangenomen werd een voorstel van B. en W. om medewerking té verleenen, voor het aanschaffen van een nieuwe ketel ten behoeve der centrale verwarming der Ro- zenlaanschool. De kosten hiervan bedragen f. 440. Na de goedkeuring van een wijziging der gemeente-begTooting 1939. volgde de goed keuring der overname door de gemeente van den Berkenweg ln eigendom en onder houd. Voor Zondag 13 Augustus, zal de Zon- dagdlenst worden waargenomen door dr. P. du Buy, telef. 40. Gedurende de maand Juli zijn 4798 schepen de hefbrug alhier gepasseerd. Voor dit aantal moest de brug 2041 maal om hoog gebracht worden. HAZERSWOUDE. Zilveren jubileum van Notaris F. C. Engelberts, Maandag 11 Augustus hoopt notarlF. C. Engelberts alhier den dag te herdenken, dat hij 25 jaar geleden tot notaris benoemd werd. Twee Jaar was hij notaris te Hengelo en vervolgens ln onze gemeente. NIEUWKOOP. Dc spoorbaan AlphenUithoorn De Ziendeweg; De kampeerveroraening. Na opening met gebed en vaststelling van de notulen memoreerde de voorzitter de ge boorte der Prinses. Een telegram van geluk- wensch werd onder instemming aan het Koninklijk Huis verzonden. De Raad besloot in zijn vergadering van 17 Mei 1938 om voor den aanleg van een weg op de verlaten spoorbaan Al phenUithoorn een bijdrage te verleenen van f. 1355.p. j., zulks onder voorwaarde, dat de Ziendeweg, een gedeelte Zuideind- scheweg (van de woning Zuidhoek tot de Spoorbaan) en de weg vanaf de woning Zuidhoek tot het Kruis te Noorden op het tertiair wegenplan geplaatst zou worden. Mede om de streek in dezen ter wille te zijn hebben Ged. Staten besloten alvast met den aanleg van een gedeelte van den weg, n.l. van het Aarkanaal naar Nieuwkoop (Nieuwveenschen weg) te beginnen, opdat ook de genoemde wegen op het tertiair we genplan zouden kunnen worden gebracht Dit kan echter niet, zonder dat de Raad toezegt, dat zij voor dezen gedeeltelijken aanleg de bijdrage zal verleenen. omdat indertijd de toezegging voor den geheelen weg geschiedde. Een soortgelijk verzoek is ook aan de gemeente Alphen a. d. Rijn ge richt, terwijl tevens aan den polder Nieuw koop voor dit weggedeelte een bijdrage is gevraagd. De bijdrage zal eerst verschul digd zijn van het tijdstip af. dat het be wuste wegvak voor het verkeer wordt open gesteld. De voorz. wees er op, dat men gaarne nog dit jaar met den aanleg een aanvang zou maken. De Raad ging er een parig mede accoord, de toezegging te doen. Ingevolge art. 55 der L.O.-wet werd voor- loopig f. 844.03 voor gemiddeld 63 leerlin gen vastgesteld. Voor een landbouwcursus te Aarlander- veen werd een bijdrage verleend van f 15.49 ten behoeve van eenige leerlingen uit deze gemeente. De rekening 1938 werd hierop aangeboden. Aan de Stationslaan zal een telefoongebouw verrijzen ter automatisee ring van de telefoon. Hiervoor is noodig de vestiging van erfdienstbaarheid voor het leggen van een kabel op den berm van den weg. welke de gemeente in erfpacht heeft. Goedgevonden. De Ziendeweg is geteerd, doch het Nieuw- koopsche gedeelte steekt erg af bij dat van Alphen a. d. Rijn, waarvoor belangrijk meer zorgen en kosten besteed zijn. Hierom werd voorgesteld het eigen weggedeelte nog een keer te teren; kosten ongeveer f.400. Goedgekeurd. Nadat de geloofsbrieven der nieuwbe noemde raadsleden door de heeren Augus- tinus en Splinter in orde waren bevonden, werd tot toelating besloten. Besloten werd aan de politieverordening toe te voegen strafbaar te stellen het aan wezig hebben van automaten, bestemd voor spel, ook andere dan hazardspel, in lokalen of op terrein, waarbij het publiek met of zonder betaling toegang heeft. De Kantonrechter heeft de verordening op het kampeeren onverbindend verklaard, omdat wegens een ongeoorloofde beperking van het eigendomsrecht strijd zou aanwezig zijn met art. 625 van het Burgerlijk Wet boek. Om deze reden wordt een wijziging voorgesteld, teneinde hierin te voorzien. Het voorstel werd na uitvoerige discussie aangenomen met 6 tegen 3 st. De heer Breedijk onthield zich. Tegen de heeren Den Hartog, Augustinus en Sloof. Nadat de voorzitter woorden van afscheid had gesproken tot de vier scheidende raads leden, de heeren Breedijk, van der Laan, van der Tol en Sloof en ook de heeren Breedijk, Sloof, van der Tol en van der Laan het woord gevoerd hadden, volgde sluiting. lnhst het daqblad met verre weg de grootste publici- teitswaerrde in en om de Sleutelstad. Advertenties worden zonder esnige prijsverhooging door onze plaatse lijke agenten aangenomen. Dit geldt ook voor onze ..Kleine Advertenties" Priesterjubileum van deken J. F. A. Bots De heer J. F. A. Bots. deken van Gouda, vierde ten huize van zijn moeder, mevr. de wed. F. J. A. Bots, dat tevens zijn geboorte huis is, in intiemen kring zijn zilveren priesterfeest. Daar mevr. Bots niet meer ter kerke kan, droeg de deken met toe stemming van den bisschop, een H. Mis op te haren huize. Burgerly'ke Stand. Overleden; H. M. Miltenburg 69 j.. echtgene van N. Langeslag. Ondertrouwd: H. de Zwart 28 J. van WilnLs en P. J. van der Voorn 20 G. J Verburg 23 j. van Leimuiden en T. A. Koole 19 J WADDINXVEEN. Geslaagd te Den Haag voor t examen Dultsch L.O. de heer J. Norde, alhier. ZOETERMEER. Reisvereeniging opgericht. Opgericht is een reisvereeniging om jaar lijks een uitstapje te maken, met aanvan kelijk 21 personen, welke den naam zal dragen van Arbeiders Reisvereeniging „Zoe termeer". Tot bestuursleden werden geko zen de heeren L. Glas, voorzitter; N. Rossel, secretaris; M. J. Ruitenburg, penningmees ter. Dit bestuur dat op de volgende verga dering zal worden uitgebreid, wordt opge dragen een concept-reglement samen te stellen. Burgerlijke Stand. Geboren: Johanna Elisabeth Petronella D van P Rietkerk en E. J. v. d. Kraan. Ondertrouwd: G. van Vliet 26 J. en T. Klos 21 j. Joh. A. Kardol 30 j. en B. A. van Dom 26 j. Getrouwd: .7. C. in 'tVeen 33 j. en P. S. M. v. Zeele 32 j. .1. c. Kerklaan 24 j. en J. M. Wlndmeyer 25 j. De collecte in de Ned Herv. Kerk tot dekking van het tekort Wljklokaal heeft opgebracht f. 25,65. 3—2

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 7