Uit de Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Tweede BSad Donderdag 10 Augustus 1939 Gemeenteraad Rijnsburg BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN SPREEKCEL VRAGENRUBRIEK WEERBERICHT. De V.V.V. Feestweek AGENDA MUSEA. GEBOREN: Judith Maria. D. van C. de Haas en J. Spie renburg Robert. Z. van J. H. de Winter en L. W. C. Arnouts Margaret ha. D. van W. Oudshoorn en G. v. d. Laan Anna Gesina. D. van C. W. Bugel en J. Lezwyn. ONDERTROUWD: A. J. Kreuger jm. 23 j. en E. M. Verleun jd. 24 j. J. Th. Witte jm. 35 j. en H. M. B. Stynman jd. 28 j. J. A. v. d. Zwet jm. 28 j. en M. E. de Jong jd. 26 j. GEHUWD: K. F. v. d. Broek jm. en E. M. v. Tongeren jd. M. Christiaanse Jm. en A. H. Vlasveld jd. B. Groeneveld jm. en S. C. v. d. Hoorn jd. C. L. J. Laman jm. en M. J. Wörtler jd. J. Ligtvoet jm. en M. v. Leeuwen jd. C. J. Mattaar jm. en A. Sloos jd. H. J. J. Mulder jm. en A. Bekkering jd. A. U. Spadon jm en A. Rozier jd. J. Th. Wijsman jm. en H. Paalvast jd. J. C. H. Hendriks jm. en M. v. Strater jd. F. v. Vliet jm. en P. W. Pardon OVERLEDEN K. J. v. d. Kamp, huisvr. van A. J. v Varlk 82 j. DE ONTEIGENINGEN DE ONBEWOONBAAR VERKLAARDE WONINGEN AFSCHEID VAN DEN HEER KNUFF. KLACHT VAN EEN VOETBALLIEFHEBBER. Een lezer betuigt ons zijn teleurstelling en ont stemming over het feit. dat herhaaldelijk op stellingen van voetbalelftallen worden aange kondigd. terwijl achteraf blijkt, dat niet dit elftal in het veld komt. doch een aanzienlijk zwakkere combinatie. Hü dringt er bij de orga- niseerende vereenigingen op aan juiste voor lichting te geven en geen valsche reclamepoü- tiek te voeren. S. G. te Z. - De voorzitter van ..Dierenbe scherming" beveelt als zuiveringsmiddel vooral aan het wasschen met water en azijn en vooral goed kammen. Deze mehode wordt met succes in het asyl toegepast. Barometerstand Gistermiddag 2 uur: 764. Hedenmiddag 2 uur: 766. BUITENLANDSCH WEER OVERZICHT. Het depressiesysteem, dat over de Britsche eilanden somber en regenachtig weer brengt, bewoog zich gisteravond vrij snel in Oostelijke richting, doch trekt thans meer naar het N.- Oosten. êOok in ons land is de bewolking toe genomen en viel lichte regen, terwijl de wind langs de kust tot krachtig toenam. Intusschen stijgt de luchtdruk over Cen traal Europa, zoodat zich over Zuid-Duitsch- land. het Alpengebied en Oost-Frankrijk een gebied van hoogen luchtdruk heeft gevormd, dat door een rug met het Azorenhoogedrukge- bied verbonden is. Over het grootste gedeelte van Frankrijk. Zwitserland en Duitschland heerscht rustig, tamelijk koel weer. met vrij zware bewolking. In Noord-Dultschland kwam in vele plaatsen mist voor. terwijl ln Oost- Duitschland en Polen nog zware regens vielen. Over Finland. Midden- en Noord-Zweden nam het gebied van hoogen luchtdruk nog aanzienlijk in beteekenis toe. Hier heerscht fraai, warm zomerweer. De kern van de IJs- landsche depressie verplaatste zich iets in Zuia- Oostelijke richting. De Raad van Rijnsburg vergaderde. Af wezig de heeren J. v. d. Eykel, G. v. Delft en K. Zandbergen. De voorzitter, loco-bur gemeester C. D. v. d. Vijver, memoreerde de geboorte van prinses Irene en deelde mede, dat telegrammen van gelukwensch zijn ver- zone' i) aan het Prinselijk ge-in en aan H. M. de Koningin. Voorts deed de voorzitter mededeeling van een telegram van de fa milie Bosschieter te Baarn, waarin aan het Comité en daardoor aan de burgerij dank wordt gebracht voor de ontvangst van een fraai bloemstuk. Onder de ingekomen stuk ken bevond zich van het gemeentebestuur van Zuidwolde (Dr.) een verzoek om ad hesiebetuiging aan een adres aan de Mi nisters van Defensie en Financiën inzake vergoeding aan kleine zelfstandigen, die onder de wapenen zijn. Dit werd voor ken nisgeving aangenomen. Goedgekeurd werd aan het Oranje Comité een subsidie van f.50.te verleenen voor de feesten op 31 Augustus a.s. Voor tractatie der schoolkin deren zal 25 ct. per kind worden toegekend. De Woningbouwver. ..Spinoza" heeft ver zocht de onteigeningsplannen thans defi nitief goed te keuren. Met de N.Z.H.T.M. is bereids overeenstemming bereikt, zoodat de procedure tegen twee eigenaren gevoerd moet worden. B. en W. stellen voor het ver zoek te renvoyeeren aan B. en W. voor prae- advies. Goedgekeurd. Onderzoek geloofsbrieven nieuw gekozen raadsleden. Tot leden van de commissie van onderzoek werden benoemd de heeren van der Gugten, Knijff en van Egmond. Tot toelating werd besloten. Daar nog 20 onbewoonbaar verklaarde woningen worden bewoond en geen andere woongelegenheid is te verkrijgen, stellen B. en W. voor den termijn van ontruiming met 6 maanden te verlengen tot 1 Maart 1940. Goedgekeurd. De kosten per leerling voor het openbaar onderwijs worden over '38 bepaald op f. 11.50 Voorts stellen B. en W. voor over te gaan tot het aangaan van een wettelijke aan sprakelijkheidsverzekering. De voorzitter deelde mede, dat van de Fa. Knegt en Zn. een zeer voordeelige aanbieding is ontvan gen, n.l. voor een 10-jarig contract een jaarpremie van f. 16.20. Z. h. st. goedge keurd. Na eenige begrootingswijzigingen, vroeg c". heer G. Leenheer naar de maximum snelheid in de kom der gemeente. De voor zitter zeide, dat deze 20 K.M. bedraagt; ver scherpte controle werd toegezegd. De heer v. d. Gugten vestigde nog de aandacht op het rijden in verboden richting in de Kerk straat. De heer Leenheer vroeg, nu de ver- keersspiegel bij de Boerenleenbank is ver dwenen. het aanbrengen van een stoplicht door de N.Z.H.T.M. De voorzitter zeide toe, met deze Maatschappij in overleg te zullen treden. De voorzitter sprak hierop den heer D. Knijff. die voor een herbenoeming tot raadslid niet in aanmerking wenschte te komen, toe. De heer Knijff is 20 jaar lid van den Raad geweest, en al was hij geen man van veel woorden, zijn adviezen wer den steeds op hoogen prijs gesteld. De voor zitter dankte hem voor zijn vele werkzaam heden in het belang der gemeente en de aangename en prettige samenwerking in de Raadszaal. Hij wenschte den heer Knyff een gelukkigen levensavond. Het oudste raads lid. de heer W. L. v. d. Gugten. sloot zich hier bij aan. Na een dankwoord van den heer D. Knijff volgde geheime zitting. AALSMEER. Voor de soldaten. Dank zij de bereidwilligheid van de auto- dienstonderneming Maarse en Kroon, om geheel belangeloos een groote touringcar beschikbaar te stellen, konden de soldaten alhier een mooien autotocht maken naar Bergen en Schoorl. Het ontspanningscomité uit rie burgerij had gelden beschikbaar ge steld voor versnaperingen zoodat het den jongens aan niets ontbroken heeft de zen dag. Op een der rustplaatsen kon men ook een aldaar gelegerd detachement op bier en sigaren tracteeren. Het is een ge noeglijke dag voor de militairen geweest. Begonia „Prinses Irene". Door de Fa. D. Baardse Dzn., de wereld beroemde kweekerij van begonia's is een nieuwe oranjegetinte aanwinst, behoudens goedkeuring van Prins Bernhard met den naam van Prinses Irene gedoopt. Deze nieuwe aanwinst in de begoniacul tuur wordt als om strijd door vaklieden ge roemd om haar goede hoedanigheden. Op de maandelijksche keuring, waar deze be gonia in groepsverband was ingezonden, verkreeg de Fa. Baardse reeds een gouden medaille met deze inzending. Binnenland (7 u. 20 voorin.) Den Helder: Betrokken, krachtige Z.Z.W. wind. temp. 18 gr. C., min. 15 gr. C., neerslag 0.1 mM. Vlissingen: Betrokken, krachtige Z.Z.W. wind; temp. 18 gr. C.. min. 16 gr. C.. neersl. 0.3 m.M. De Bilt: Betrokken, matige Z. wind; temp. 17 gr. C., min. 13 gr. C., neerslag 0.2 m.M. Groningen: Betrokken, matige Z. wind; temp. 16 gr. C„ min. 14 gr. C.. enkele druppels neerslag. Maastricht: Betrokken, matige Z.Z.W, wind; temp. 17 gr. C„ min. 15 gr. C., 0.1 m.M. neerslag. Buitenland (8 uur voorm.) Parijs: Zuid. matige wind. temp. 19 gr. C., zwaar bewolkt. Londen: Zuid, matig. 16 gr. C.. motregen. Berlijn: N.N.W. wind. zwak. temp. 18 gr. C„ op klarend na regen. Nice: Windstilte, temp. 20 gr. C.. fraai, met veel liooge wolken. Stockholm: Oost. matig. temp. 22 gr. C., mooi. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 15% gr. C. (60 gr. F.). 12 uur 'smidd.: 18 gr. C. (65 gr. F.). HOOGWATERT1JDEN TE KATWIJK a. ZEE. Voor Vrijdag. Voorm. te 11.57 uur; nam. te 12.35 uur. BENTHUIZEN. Geen werkloosheid meer. Verschillende werkloozen hebben werk gekregen aan der. in aanleg zijnden nieu wen Provincialen weg en in den korenbouw, zoodat hier thans geen werkloosheid meer heerscht. - Gevonden: Een paar regenpijpen en een damesmantel. Inlichtingen bij de politie. HAARLEMMERMEER. Aan het postkantoor Hoofddorp Haar lemmermeer en het daaronder behoorend ambtsgebied werd gedurende de maand Juli ingelegd f. 24.760.61 en terugbetaald f. 19.772.20. KATWIJK AAN DEN RIJN. Gisteravond gaf de Muziekvereeniging Wilhelmina te Rijnsburg in samenwerking met. de Harmonie alhier onder groote be langstelling. onder leiding van den heer Couprie te Leiden, een concert in de mu ziektent aan de Commandeurslaan. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Poelmeer". 's Middags 12 uur: 19 gr. C. Zweminrichting „De Zijl". 's Middags 12 uur: 18 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS c.a. Donderdag van 9.08 uur n.m. tot 5.04 uur v.m. MAANS OP EN ONDERGANG 10 Aug.: op 0.24 uur; onder 16.29 uur. KATWIJK AAN ZEE. DERDE DAG. De wedstrijd met autopeds had gister morgen, onder groote belangstelling, op den rijweg van den Zuid-Boulevard plaats. 200 jongens en meisjes hadden ingeserhe- ven. Wedstrijdleiders waren de heeren N. Meijer. R. de Boer uit Haarlem en de heer K Hoving uit Rijswijk. Van de zijde van het publiek was. evenals de vorige dagen veel belangstelling De u'tslag was als volgt: Meisjes van 6—8 jaar: le pr. R Kam- steegen 2e pr G Goenee; 3e pr. N. Farle- vüet; 4e pr. M. van Steenis; 5e pr. N Klaa- sen; 6e pr. B van Briel; 7e pr. Rie Krijger; 8e pr. M .v d. Knaap; 9e pr. C Loef. Jongens van 6—8 jaar: le pr. Bobje Jon keren 2e pr.Piet Aalhuizen: 3e prijzen aan j Nanco Warmoltz; Frans Schlotman; Wllly Fockema; Pieter Abbema: Kees v. d. Rest Meesjes vn 9—12 jaar: le pr Keetje Par- levliet; 2e pr. Zus de Jong; 3e pr Ilse Tim mermans; 4e pr Jeanne Teeuw. Jongens van 9—12 jaar: le en 2e pr. P. Goenee J de Boer: 3e en 4e pr H van Eijden: H Jongeneel; 5e pr. Th. Meijer; 6e pr E de Haan Des middags om halfdrie werd on den Zuid-Boulevard de wedstrijden hard'eepen en estafetteloop gehouden. Er hadden zich voor het hardloopen aangemeld 25 heeren en 4 dames; er waren 6 estaf. ploegen. De wedstrijdleiders waren de heeren D. Farle- vliet en J. van Ooyen uit Utrecht. De uit slagen waren als volgt: Hardloopen 100 M heeren: le pr. J. A. Blokker 113 sec; 2e pr. Teuling 12 sec; 3e pr E Sack en A. Reljnders beiden in 12,4 Juniores heeren 80 M.; le pr. P. Ripping en T. A. 't Hoofd beiden in 11,4 sec; 3e pr. H. Prins 11,5 sec. Hardloopen dames 80 M le pr. Nel van Oosten 1,8 sec; 2e pr. M. Sammels 12.9 sec. Estafette 4 x 80 M le pr. ploeg van Jan Huysman 363 sec; 2e pr. ploeg van J. van Bree 37,2 sec; 3e p. ploeg van E. Sack 38 seconden. Zeer groote belangstelling was er des avonds halfzeven voor de behendigheids- proeven voor auto's op het parkeerterrein bh de muziektent op den Boulevard. Een nieuwighe:d ditmaal was om een luchtbal lonnetje dat met een touwtje aan een paal bevestigd was met een schaar door te knippen, terwijl de auto niet mocht stil staan. Het groote struikelblok was het ach teruitrijden in een garage en deze weer achteruitrijdende te verlaten Bij de finish moest de bestuurder met het vcórw'el langs een paaltje rijden, waardoor een hefboom wegspringt en een knal door springstof ont staat De jury bestond uit den inspecteur van politie mr R. Warmoltz en de heeren H. P Bloot, J. Bloot. J Bergman. Er waren 19 deelnemers. Om halftien, toen de sche mer al begon te vallen, was deze behendig heidswedstrijd ten einde. De u'tslag was: ie pr. Willem Gruyt; 2e pr. W, A. J. Nolen; 3e prijs P. Winkelaar; 4e prijs M. J. van Duilvenbode. Na afloop werden de overblevene lucht ballonnetjes samengebonden losgelaten, die nagestaard door velen, opgestegen en langzaam wegdreven. De Badlijsten. Op het politiebureau waren gistermiddag binnengekomen 2138 badlijsten met de namen van 10435 ingeschreven personen. Orgelconcert in de Geref. Kerk. In de Geref. Kerk alhier heeft een orgel concert plaats gevonden, gegeven door den heer J T. Zweers uit Katwijk a. d. Rijn, met medewerking van mej. Riek Meijering uit Katwijk a. d Rijn alt en den heer Henrl Welbooren uit Leiden bas. De heer Zweers begon met ..Ciaeonna" van Pachelbel; voorts „Ach blieb bei uns Herr Jesu Christ" van Bach; Prelude- fugue et variaton" vam Franck en „Varaties over Wie maar den goeden God laat zor gen'' van Baeh. De aanwezgen kwamen onder den indruk van dit moo'e orgelspel. Onze bekende Katwij ksche koorleidster mej Meijering zong met haar frissche heldere altstem .Wher er you walk" var. Handel en Bless this house" van May H. G-lay, ge- YOlgd door „Jezuslied" van Hildach en ,.Uw woord zal ik prijzen" van Schubert. Bekoring ging van dezen zang uit Ook de heer Welbooren heeft bijgedra gen tot het slagen van dit concert met het zingen v „Erbllche dich betorter Mensch" van Haydn (Jareszl en „Gott sei mir gnadlg" van Mendelssohn- Gartoldy lElias) Ook zong hij nog „Trost" van Nlcolai en „De heilige stad" van Adams. Tot slot speelde de heer Zweers „Prelu dium en Fuga in Cdur" van Bach. De opbrengst kwam ten bate van het orgelfonds. NOORDWIJK. Bazar ten bate van dc kerkelijke instelling „Hersteld Verband". In de Kerkzaal aan de Quarles van Uf fordstraat werd de bazaar ten bate der ker kelijke instelling „Hersteld Verband" ge opend door ds. K. F. Kroon met hartelijke woorden van welkom. Spr. dankte voor de belangstelling en bijdragen. Ook een woord van hartelijken dank aan den Dameskrans van ..Hersteld Verband", die zich zooveel moeite had getroost voor de organisatie van dezen Bazar. Daar er voor „elk wat wils" is hoopte spr. op een flinken verkoop. Hier mede verklaarde spr. den bazar geopend, Fraaie handwerken liggen tentoongesteld alsmede aardig houtzaagwerk. Ook zijn vel schillende attracties aanwezig. Een pot tenbakker gaf een interessante demonstra tie. terwijl gratis thee werd aangeboden. De Dameskrans zij veel succes met dit streven toegewenscht. NOORDWIJK AAN ZEE. Demonstratie Noordwijksche Rcddings Brigade. Onder groote belangstelling van de zijde der badgasten had voor het Oranjebad de jaarlijksche demonstratie plaats. Begonnen werd met de verschillende bevrijdingsgre pen, daarna volgden vervoergrepen. Ook de kunstmatige ademhaling werd op vier ver schillende manieren gedemonstreerd. Ver volgens kwamen het waterwerk aan de beurt, het afzoeken van een zwin. de ket tinggreep, enz., verschillende pseudo-onge vallen, b.v. het omslaan van een kano, waarna de drenkeling precies op tijd door de N.R.B.-leden met lijn en haspel gered werd. De drenkelingen werden hierop met den reddingswagen vervoerd. Een en ander is met groote aandacht gevolgd. OEGSTGEEST. Geslaagd te Den Haag voor het examen Handenarbeid mej. A. J. den Ouden alhier. VOORSCHOTEN. Een baby-uitzet toegewezen. De Melsjesvereeniging „De Balsemien" had onder leiding van zuster A. Prins een baby-uitzet gereed gemaakt bestemd voor het gezin, waarin gelijktijdig of spoedig na de geboorte van een Koninklijke telg een kleine wereldburgeres of burger het levens licht zou aanschouwen. Naar wij vernemen is deze baby-uitzet toegekend aan de fa milie de LangeVerschoor aan den Rijn dijk alhier. NOORDWIJKERHOUT. De bolembollcnijeurs. De bloem'bollen'beurs in Hotel Gouwen- berg werd bezocht door 180 exporteurs en kweekers. De handel was vlug. doch had nog beter gekund. De meeste bollen gin gen weg voor minimumprijzen. In groote hoeveelheden waren aanwezig de bekende tulpensoorten „Bartigon". doch er bestond niet genoegzaam kooplust voor en ook alleen voor minimum-prijzen. Algemeen wordt gehoopt op flinke nabestellingen, om het surplus zoo gering mogelijk te houden. Daar de paktijd reeds begonnen is. krijgen de exporteurs reeds flinke ruimte. Zij kun nen nu spoedig een overzicht krijgen van de hoeveelheden, welke nog betrokken moeten worden. In Den Haag slaagde voor het politie- diploma met aanteekening, onze vroegere plaatsgenoot, de heer Adriaan Bouwmees ter Jzn. Deze is thans Brigadier van de Kon. Marechaussee te 's-Hertogenbosch. SASSENHEIM. Bij het springen van een bank in het park Rusthof! is het dochtertje van den heer v. d. H. gevallen: zij had een arm ge broken. Dr. Hueber verleende de eerste hulp. VALKENBURG. Burgerlijke Stand. Getrouwd: Willem Klok en Maria de Mooij van Rijnsburg Gjjsbertus Jacobus Hogewo- ning en Johanna Rhtjnsburger. Geboren: Jacob, Z. van St. Slootweg en M. Rijnbende Willem Marie, Z. van W. Star en M. v. d. Haak Neeltje Janna, D. van G. Stil en M. v. d. Eijkel. 's Dinsdags, Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bui eau. 9%11 uur voorm. Arbeidsbeurs (Levendaal): Iedere derde Dins dag der maand consultatiebureau voor onvol- wtxurdigen. 78 uur nam. 's Donderdags. Wtjkgebouw „Bethesda" (Hoef- straat 4446); Consultatiebureau voor Alco holisten, 8 uur nam. 's Donderdags: Irtót. voor Praeventleve Ge- neeskunde (1ste Binnenvestgr.. 22). Inenting tegen dlphterie. 3% uur 's middags precies. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 4—5 uur nam. Academisch Historisch Museum: In de va- cantie Maandag t/m Vrijdag 9—12 en 2—5 uur, Zaterdag 9—12 uur. Toegang f. 0.25 met inbe grip van Academiegebouw. Stedelijk Museum „De Lakenhal". Oude Sin gel. Geopend in Januari. November en Decem ber van 103 uur ln Februari, Maart. April, Mel en October van 104 uur en ln Juni, Juli, Augustus en September van 105 uur; op de Zondagen, de Tweede Paasch- en Pink sterdagen. den Hemelvaartsdag en de belde Kerstdagen v.al 1 u. Entrée op Zon- en feest dagen bovengen, kosteloos, 's Maandags f. 025, overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum van Oudheden. Rapenburg 28. 1 April—1 Oct. 10—5 uur. 1 Oct.—1 Nov. 10-4 uur. 1 Nov.—16 Febr. 10—3 uur. 16 Febr.—1 April 104 uur. 's Zondags van 1—3, 4 of 5 uur. Entrée: 's Maandags f. 0.25; overige dageD f. 0.10. Rijksmuseum v. Nat. Hist„ v. d. Werffpark, Ingang Raamsteeg: Werkdagen 8.30—12, 1,30— 6 uur: 's Zaterdags 8.30—12 uur: Kosteloos. Rijksherbarium. Nonnensteeg 2a: Dagelijks van 9—12.30 en 2—5.30 uur. Kosteloos. Nederl. Hist. Natuurwetenschappelijk Museum (Steenstraat la)Alle werkdagen behalve 's Maandags van 104 uur; 's Zondags 1—4 uur. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25): Geopend op werkdagen van 1.304.30 uur nam. '«5 Zon dags kosteloos. Rijksmuseum van geologie en mineralogie (Garenmarkt lc): Op werkdagen van 9—12 en 1%4 uur. Kosteloos. Rijksmuseum voor Volkenkunde (Stcenstraat) Geopend alle werkdagen van 1 April—1 Oct. 105 uur en van 1 Oct.—1 April 104 uur! Alle Zon- en Feestdagen van 1 uur af. Ge sloten: 3 Oct. en Nieuwjaarsdag Maandag 0.25; alle overige dagen f, 0.10. BIOSCOPEN: Luxor-Theater. Stationsweg: 8 uur nam.: „De avonturen van Tom Sawyer". Eiken dag behalve Vrijdags ook om 2 u., Zon dag 27 en 811 uur. Trianon-Theater, Breestraat 31: 8 uur nam. Eiken dag behalve Vrijdags ook om 2 uur: „Vernon and Irene Castle". Zondag van 27 doorl. voorstelling Op werkdagen van 2—5 uur Filmac-voorstellingen. Lido-Theater, Steenstraat 39: 2 uur 30 en 8.15 uur nam.; „Penny brengt uitkomst". Zondag doorL voorstelling van 27 en 8.15 uur. Casino-Theater, ffoogewoerd 49: 8 uur nam.: „De eenzame ruiter". Zondag van 4—7 en van 8—11 uur. Woensdag en Zaterdag ook 2.30 nam. Rex-Theater, Haarl.straat: lederen werkdag 2 en 8 uur nam. „Sneeuwwitje en de 7 dwer gen". Zondag van 2—7 uur doorL voorstelling en 8 uur nam. NOV A-Theater (Katwijk aan Zee): „Onder vreemde vlag". De avond-, nacht- en Zondagdienst der apo theken te Leiden wordt van 5 t/m. 11 Aug. a.s. waargenomen door de apotheken: G. H. Blan ken, Hoogewoerd 171, tel. 20502 en G. F. Reyst, Steenstraat 35, tel. 20136. Te Oegstgeest wordt deze dienst dan waar genomen door de Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark 8, tel. 26274. WARMOND. Loop der Bevolking. Vertrokken: S. G. Landman, n. Leiden, Ryns- burgerweg 153; M. R. M. J. v. d. Voort, n Am sterdam. Bunsenstraat 42; C. F. v. d. Brink. n. Haarlem. Staten Bolwerk 18; C. P. L. van Hob- ken, n. Oudenbosch. Kerkstraat A 329; H. C. M. Papot, n. Hilversum. Kerkbrink 1; C. J. v. d. Ploeg, n. Woubrugge, Noordeinde 372; G. Q. M, Oostdam, n. Oegstgeest. Bourbonlaan 4; A. Hoek. n Leiden. Hoogewoerd 3. Gevestigd: W. van Winsen, C 24; J. M, v. d. Ham, A 24 b; H. M. Mirani, A 16a; A. F. Lee mans. A 107; J. v. Soest. A 104; N. C. van El- burg. B 60; N. A. de Looff. B 14; J. M. v. d. Wagt, B 175; H. N. Ravensteyn, A 14; C. W. E. Boon. A 14. Op Woensdag 16 Augustus a.s. zal in een der lokalen van de voormalige O L. School gelegenheid bestaan voor kostelooze inenting en herinenttng des middags te twee uur. Mevr J. H Ouwehand-Verhoeff, die vele jaren secretaresse geweest is van de afd. Katwijk e v. van de Nederl. Vereen, tot Bescherming van Dieren, heeft deze functie neergelegd. Zij is opgevolgd door den heer J. W Barnard Onder leiding van haar d'recteur den heer H. J A Bokhove hoopt as. Zaterdag avond om 8 uur Vaikenburg's Harmonie een concert te eeven in de muziektent aan den Boulevard alh'er. WASSENAAR. LISSE. Geslaagd te Utrecht voor het examen Engelseh L.Ö. de heer H. W. v. d. Hulst al hier. Loop der Bevolking. Gevestigd: J. Berg en gezin. Hoogeweg 16 J. Bonsel, Barak 30 O M. dc Bruin, Molen weg 1 J. W. P .Dekker, Rijksstraatweg 500 H. Gautier en gezin. Jonkerlaan 84 A. Golou- beff. Meijendcllscheweg 16 Th. J. van Hal deren. KatwtJkscheweg 33 H. M. Heeroma en vrouw. Storm van 's-Gravesandeweg 39 J G. Heijmeyer en gezin. Schouwweg 52 A. A. M. van der Hoorn. Schouwweg 52 Jhr. 1 R. L. van Humalda van EJjsinge en gezin. Backershagenlaan 20 H. R M. Hijink. Was- senaerstraat 3 B. W. Kalkman, v Zuylen v. Nijeveltstr 176 L. Koofj. Raaphorstlaan 11 A. F. Mathol. Buurtweg 165 N. van Mus- scher. Papelaan 28 M. M. Reeuwijk. Eiken laan 5 L. Rohde. Van der Oudcrmeulenlaan 5 H. L. Schippers. Beuk°nhorstlaan 12a G. Schwarz, Bremhorstlaan 10 M F. Troost. Vijverweg 4 C. A, van Veen. geb Van dei- Spek Crocu^straat 13 T. van Vellhulzen. Raaphorstlaan 37 L. G. van Vollanhoven er gezin. Burcht.straat 16 H. J. van Voorthuij- sen, Pr. Frederiklaan 19 J. de Vries en gezin. Oud-Wassenaarscheweg 10 L. van der Wilk, Papegaaienlaan 1 J. de Wit en vrouw, Kcrkehout 81 J. de Wit. Kerkehout 81 B, G. J. Wijnberg, Park Oud-Wassenaar 1 D. van Zundert, Schouwweg 52 M. C. Korte- kaas. geb. Van der Zwet, Van Heeckerenstraat No. 11. Vertrokken: J. S. Heinsdijk, naar Hotel Duin bosch M. W. L. G. van der Chijs n. 's-Gra- venhage, Laan van N. O.-Indië 191 M. A. van der ChUs n. idem E. J. Knippenborg n. Zevenaar, Didamschestraat A 301 C. W. de Vroom n. Renkum, Heelsum, Huize Mooiland M. A. W. G. van der Haar. geb. Bresina. il Lindau. Did. A. M. Smit n. 's-Gravenhage, Trckvlietplein 6 F. J. Bauer n. Merktredwitz <Dld.) S. Wiersma n. Assen, Emmakazcrnc C. Horack. n. Polling. Wtb., Did. D. de Jong n. 's-Gravenhage. Jac. Mosselstr. 42 H. Thierry naar 's-Gravenhage. J. Maetsuykerstr. 143 A. H. J. Visman, geb. Muller n. Batavia, Centrum W. A. van der Scheer n. Hengelo (O.), Lansinkweg 50 J. MerkeHJn n. Lelden, Lorentzkade 36 C. H. A. Andreas n. Rotter dam. De Greaffstraat 19a L. W. Mossier n. Canada J. Englberger n. 's-Gravenhage. Fred. Hendrikplein 48 A, E. K. M. Freita?, n. 's-Gravenhage. Reimwardtstr. 45 O. I. E. Sigstedt n. Ionköpping, Zweden M. J. P- Schipper n. 's-Gravenhage. Frederikstraat 77 E. G. Deenen n. Jutphaas. Vaartsche Rijn straat 14 J. Barendse n. Voorschoten. Haag- weg 6 M. A. Salaberger. geb. Parsch naar 's-Gravenhage. Hg. Buurlostr. 88 I. Schucan, n. 's-Gravenhage. Javastraat 187 K. Rieder n. 's-Gravenhage. Alkmaarschestraat 19 J. H Bousie, geb. Van Leeuwen, n. Zoeterwoude, Rijnegommerstraat G 30 J. W. Hinlopen. geb. Mathol n. Nieuwer-Amstel. Amsterdamscheweg 274 II. Westerman, geb. Slepel n. 's-Gra venhage. Molenaarstr. 95 G. H. Boomgaard, geb. Beesems n. 's-Gravenhage. Tesselschestraat 128 C. van Gorkom. geb. Parlevliet n. 's-Gra venhage, Stortstraat 188 L. van den Bergh n. Santa Barbara, Calif.. U.S.A. C. Aalbregt n. 's-Gravenhage. Pauwenlaan 8 C. v. Dam n. Alphen aan den Rijn. Hoofdstraat 257 F. de Bock n. Wymbritseradecl. Heeg 212 M. E. van Kuilenburg n. 's-Gravenhage. Thor- beckelaan 74 A. H. Sack. n. Cleef. Did., Spyckstr. 15 H. van Nieuwenhuizen. naar Leiden, Rapenburg 40 G. Th. vrn Zadelhoff n. Rheden, Dorpstraat 1 P C. Pico naar 's-Gravcnhage, Drijfriemstraat 5 A. E Bre- kelmans naar Leiden Cobetstraat 18a N. C. den Dubbelden n. Rijnzaterwoude. Heerenweg No. 38. Burgerlijke Stand. Geboren: Hendrik. Z. van H. J. Voormolen cn N G. Kooiman Johannes Maria. Z. van G dc Wit en M E. Bakker Pieter Johannus. Z. van P J. Houboll en C. E. Joppe Willem Frec'erJk Z. van H. G Altorf on J. C. Knkce Willem Alois. 7 van W. Scheen en T. FöWtI Emme Elicobeth. D. ven H. P- d« Wit P "an Delft, Cornells Anten'""- van A T Ko""-cnhoven en M. "an der Pleet! Abraham. 7. van C J de Geus en J. "an Noord Eva. D. van P de Ronde en A. Upschlts Eleonore Marie Yvonne. D. van U F. H. Bresser en M. J. T. Kloosterhuis. 2—2

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 6