Uit de Omstreken Gemeenteraad van Aalsmeer LEIDSCH DAGBIAD - Tweede BSsd Woensdag 9 Augustus 1939 WEERBERICHT. Geloofsbrieven nieuwe raadsleden goedgekeurd - Geldleening - Afscheid van oude Raadsleden AGENDA Een merkwaardige vischvangst AALSMEER. HET COLLEGE VAN B. EN W. Een A.R. en een vrijzinnig wethouder. De overeenstemming tussehen de recht- sehe fracties, t.w. de Christelijk Historische en Anti-Revolutionnare afgevaardigden eenerzijds en de vrijzinnige en Vrijz Demo cratische vertegenwoord'gers anderzijds heeft er toe geleid, dat in de komende vier jarige periode het college zal bestaan uit den AR P. v. d. Meer en den Vrijz. D. Jongkind Mzn. De S.D.A.P. afgevaardigde Jb. Alderien Dzn.. die momenteel als wethouder een zetel inneemt zal. hoewel hli wel als raads lid herkozen is geen deel meer van B. en W uitmaken De gevraagde samenwerking door de SDA.P met de overige linksche fracties is door de Vrijz. Democratische afgevaardig den van de hand gewezen. I verminderd van 116 tot 94. dus een afname van 22 In de bouwbedrijven en metaalbewerking vond een kleine verminder ng plaats, even als in de landbouwbedrijven Op 6 Augustus 1936 bedroeg het totaal aantal werkloozen 101. dus is tegenover verleden jaar de stand iets gunstiger Op 12 aanvragen van werkgevers werden 9 personen geplaatst, terwijl 17 z ch terugtrokken en 8 vervallen zijn. HAARLEMMERMEER. Het kinderkoor ..De Stem der Jeugd" behaalde op het concours te Voorthuizen een lsten prijs met 318 punten. NOORDWIJK AAN ZEE. Geslaagd te Den Haag voor het examen Handelskennis L. O de heer A. Warneke alhier. BENTHUIZEN. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: Johannes Fredericus Scheepens 26 j.. wonende te Nieuwer-Amstel. en Francina Maria Diephout. 20 j. De in de Ned. Herv. Kerk gehouden collecte ten behoeve van het Restauratie fonds heeft ruim f. 28.opgebracht. HILLEGOM. De stand der werkloosheid 'ets verbeterd. In de week van 30 Juli tot 5 Augustus is, zooals uit het overzicht der Gemeentelijke Arbeidsbeurs blijkt, het aantal werkloozen Barometerstand Gistermiddag 2 uur: 760. Hedenmiddag 2 uur: 764. BUITENLANDSCH WEE RO VERZICHT. In de afgeloopen 24 uur is voor de kust van Ierland een nieuwe storing tot ontwikkeling ge komen. die thans de luchtdruk over de Brit- sche eilanden en rond het Kanaal doet dalen en aldaar bij meest Zuidelijken wind lichten regen brengt. Een storingsfront, dat als uitlooper van een depressiekern tussehen IJsland en Groenland Is te beschouwen nadert eveneens Ierland. Aan de achterzijde van dit front worden weer koele luchtmassa's van polairen oorsprong aange voerd. Een uitlooper van het Azoren-hoogedruk-ge- bied heeft zich gisteren naar Zuid-Frankrijk uitgebreid, doch neemt thans onder invloed van bovengenoemde storingen weer in be tee- kenis af. Sinds gisteren is bovendien de hoogedruk over Scandinaviëë aanzienlijk in beteekenïs toe genomen. In Finland en in Zweden zijn de temperaturen nog ver boven normaal. Over Duitsehland is het luchtdrukverval klein. In het Oosten zijn de temperaturen hoo- ger dan in het Westen, en aan de grens van de warmere en koudere lucht kwam het nog tot uitgebreide neerslag (Maagdenburg 51 m.M. met onweer). Weersomstandigheden Binnenland. Buitenland (8 uur voorm.). Den Helder: Zwaarbewolkt, zwakke Z. wind, temp. 16 gr. C., min. 12 gr. C., neersl. 2 mM. Vlissingen. Zwaarbewolkt, matige W.Z.W. wind, temp. 16 gr. C., min, 15 gr. C. De Bilt: Zwaarbewolkt, zwakke Z. wind, temp. 15 gr. C., min. 11 gr. C., neerslag 0,1 m.M. Groningen: Mist. zwakke Z.Z.W. wind, temp. 14 gr. C., min. 10 gr. C., neerslag enkele druppels. Maastricht: Betrokken, zwakke Z.W. wind, temp. 16 gr. C.. min. 13 gr. C., 2 m.M. neersl. Buitenland (8 uur voorm.) Parijs: W.Z.W. matige wind. temp. 14 gr. C., mooi. licht bewolkt. Londen (Croydon): W.Z.W. zwakke wind, temp. 13 gr. C zwaar bewolkt. Berlijn: Windstil, temp. 18 gr. C.. opklarend na regen. Nice: Windstilte, temp. 23 gr. C.. mooi. veel be wolking. Stockholm: Oost. zwakke wind. temp. 20 gr. C„ opklarend na regen. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 15 gr. C. «59 gr. F.). 12 uur 'smldd.: 17 gr. C. (63 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE. Voor Donderdag. Voorm. te 10 u. 33 min.; nam. te 11 u. 15 mia. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl". 'sMiddags 12 uur: 19 gr. C. Zweminrichting „Poelmeer". 's Middags 12 uur: 18gr. C. LICHT OP VOOB FIETSERS e.a. Woensdag: 21.10 nam. tot 5.02 voorm. MAANS OP EN ONDERGANG- 9 Aug.: onder 15 uur 25. KATWIJK AAN ZEE. De onder leidino van den heer A. den Dikken gehouden collecte voor het Blinden Tehuis „Sonneheerdt" te Ermelo <dc z.g mattenkloppertjesdag) heeft opgebracht f. 100.16>/«. KATWIJK AAN DEN RIJN. Hedenavond geven de Rljnsburgsche Vereeniglng „Wilelmina" en de Katwijk- sche Vereeniglng een concert in de tent. LEIDSCHENDAM. Tegen een hek gereden. Aan den Rijksweg den Haag-Utrecht heeft achter de Enkesfabriek een ernstig ongeluk plaats gehad. De motorrijder J. P. uit Den Haag is vermoedelijk door een mo tordefect tegen een hek gereden, waardoor de motor in een langs dezen weg loopende sloot terecht kwam en de berijder in de berm van den weg. Met een gebroken been en gez'.chtswonden is de man naar de St. Antonius Hove vervoeTd. De motor kreeg veel schade. Kinderen maken een uitstapje. De afdeeling van den Centr Bond van Transportarbeiders heeft ook ldt jaar den kinderen van haar leden een uitstapje aangeboden. Onder geleide van de echtgenooten van -bestuursleden ging het per trein naar Rotterdam. Van daar werd gewandeld naar de Diergaarde. Het verdere van den dag werd doorgebracht in den speeltuin, waar- bil de juugd van tijd tot tijd werd ont haald. Te ongeveer 6 uur was men weer te des er plaatse en werd afscheid genomen van de leidsters. Voor de buurtschap is als rijksveld wachter aangewezen de heer de Groot, thans in gelijke functie te Den Haag. De 23 jarige mej. M. van B wonende aan den Veenweg. kwam bij het hossen zoodanig te vallen, dat zij een been brak. Per auto is zU naar de St Antonius Hove vervoerd en aldaar opgenomen. OEGSTGEEST. Het feest aan den Morsch. Ter gelegenheid der geboorte van H.K.H. Prinses Irene is ook op den Hoogen Morsch leest gevierd. De Juliana-vereeniging had hiervoor de R.K. Harmonie „Triumph" uit- genoodigd de vreugde te verhoogen waarin men zooals gewoonlijk, in dit deel der ge meente. bijzonder is geslaagd. Op het plein van de Chr. school heeft ..Triumph" onder I leiding van den heer Corn, den Haan een welgekozen programma uitgevoerd. De w.n. burgemeester, de heer T. van Egmond richt te zich vervolgens speciaal tot de jeugd. Hij bracht o.a. in herinnering de woorden van H.M. de Koningin n.l. „Christus voor alles" en bracht die woordetn in toepassing op deze dagen. Hij besloot met een driewerf hoera op het Oranjehuis. Na onthaal van de muzikanten werd een lichtstoet geformeerd waarbij een groote menschenmenigte zich aansloot. Na terugkomst is het feest nog langen tijd met vroolijke dansen voortgezet. De voorzit ter van de Julianavereeniging de heer J. van Noord schetste in een toespraak de warme Oranjeliefde van ons ovlk. Het bestuur van de Julianavereeniging aldus spr.. is recht dankbaar, dat ook weer dit feest zoo vroolijk en zonder een enkelen wanklank is gevierd. Echter moeten wij onze Oranjevreugde niet alleen naar buiten uitdragen, maar God danken, dat Hij ons dit Oranjehuis schonk en Hem biddend vragen de besturing van ons land en volk tot in lengte van dagen te bestendigen. Hij dankte „Triumph" voor de bereidwilligheid ook weer dezen avond ver leend en besloot met een driewerf hoera voor het Oranjehuis. Dit welgeslaagde feest werd besloten met het Wilhelmus. LISSE. Geslaagd te Den Haag voor het examen Hoog Duitsche Taal LO mej. G. M F. Dankelman aller. Mej. G. M. F. Dankelman alhier is ge slaagd voor het examen Duitsch L.O. NOORDWIJK. Bloemencorso der Oranjevereeniging. Uitgaande van de beide Oranjevereeni- gingen alhier zal a.s. Vrijdag een Bloemen corso gehouden worden. De opstelling van het croso vindt plaats in het Breloftpark, 's middags te 2 uur. Er zullen prijzen be schikbaar worden gesteld. RIJNSBURG. Autotocht Ouden van Dagen. Begunstigd door goed weer had de jaar- lijksehe autotocht voor Ouden van Dagen plaats. Thans was er ook een boottocht aan vebonden over de Braassemer en Westeinderplassen Dank zij de uit stekende voorbereiding van het comité had alles een zeer vlot verloop en door de deelnemers werd bijzonder veel genoten. Onder groote belangst/lling hadden de afrit en ook de thuiskomst plaats. Een groote voldoenng voor de comité leden. die zich veel zorg hebben gegeven om den tocht te doen slagen De Groentenhandel. Aan de plaatselijke groentenveiling neemt de aanvoer niet toe. Door eenige meerdere vraag draait er maar wein g door. De bloemkool komt in meerdere mate ter veiling. De prijs is goed, maar de kwa liteit laat nog al te wenschen over, zoodat er veel tweede soort is. Voor tu'nboonen is de aanvoer afgeloopen. Kroten brengen zeer weinig op. Met peen gaat het Iets beter, maar van loonende prijzen voor de telers is nog geen sprake. De handel is matig. De Bloemenhandel. Het hoofdproduct vormen thans de gadio- len. welke in meerdere soorten worden aangevoerd. Prijs en kwaliteit zijn goed. Er draait minder door dan verleden jaar. De aanvoer van asters neemt toe, maar de kwaliteit is niet best en de prijzen zijn naar verhouding. Er komen wat meer dahlia's, waarvan de prijzen laag blijven. Lelies minder aanvoer en dus wat hooge- ren pr s Convilli's en Contise verminderen met den dag. De Oranje bloemen zijn een gToote teleurstelling geworden. Zij moesten met verlies van de hand worden gedaan. Zooals altijd in deze maand is de straat handel slecht. De speldjesverkoop ten bate van de Chr. Militaire Tehuizen heeft f. 44,25 opge bracht. WONINGBOUW VER. „SPINOZA". Viering van het tweede lustrum. Deze vereeniging, welke zoo'n belangrijke plaats in onze gemeente inneemt, heeft haar 10-jarig bestaan gevierd met een feest avond in Flora voor leden en genoodigden. In de versierde veilingzaal was een zeer tal rijk gezelschap bijeen. De voorzitter van de feestcommissie de heer K. Breedijk sprak een welkomstwoord, in het bijzonder tot B. en W. van Rijnsburg en de aanwezige bestuursleden van zustervereenigingen en van de Federatie. Daarna sprak de voor zitter van „Spinoza" de heer dr. G. J. Rijk- mans. Hij gaf allereerst een overzicht van de werkzaamheden door bestuur en leden in de afgeloopen 10 jaar verricht. Hij wees op de veie moeilijkheden, welke overwonnen moesten worden om te komen tot de stich ting der bestaande woningen, waarbij hij den wensch uitsprak, dat ook het 3e bouw- plan spoedig tot stand mocht komen. Dank bracht hij aan onderscheidene oud-be stuursleden en in het bijzonder aan den heer K. Zandbergen, die vanaf de oprichting der vereeniging het secretariaat op onberis pelijke wijze heeft waargenomen. Ook den architect, den heer van der Heyden werd dank gebracht en de uitstekende samenwer king geprezen tussehen commissarissen en bestuur van Spinoza. De heeren Kiers en Bakker Schut, inspecteurs der volkshuisves ting werden geprezen voor hun waardevolle adviezen. Na dr. Rijkmans sprak de heer J. de Jong uit Leiden, voorzitter van de Federatie van Wonlngbouwvereenigingen in den omtrek. Na gelukwenschen te hebben aangeboden aan de jubileerende vereeniging bood hij tevens een groot aantal prachtige bloem stukken aan. De heer Breedijk vereerde den voorzitter eveneens met een bloemenmand. Het verdere gedeelte van den avond werd gevuld met een vroolijk programma. Zoo traden o.a. op de heer Johnie als conferen cier. liedjeszanger, goochelaar, geheugen kunstenaar enz. en de heer Jack Miller als accordeonsolist Beiden verkregen telkens een dankbaar applaus. Hierna voerde de loco-burgemeester de heer C. D. v. d. Vijver het woord, die na gewezen te hebben op het goede en nuttige werk dezer vereeniging, de bestuursleden prees om de accurate wijze, waarop de woningen worden geëxploiteerd. Namens het gemeentebestuur huldigde hij de ver eeniging voor haar onvermoeid streven Na afloop dankte de heer Breedijk allen, die aan het welslagen van dezen avond heb ben medegewerkt en beval de vereeniging in aller belangstelling aan. Een slotwoord werd gesproken door den heer K. Zand bergen. die de feestcommissie huldigde voor haar veel omvattenden arbeid en den leden een blijvende herinnering aanbood. Het was een prachtige avond, waarop „Spinoza" met voldoening kan terugzien. De maandelijksche collecte voor de Kerkvoogdij heeft in de Ned. Herv. Kerk f. 62,96 opgebracht. Gistermiddag kwam de Raad van Aals meer voor de laatste maal in oude samen stelling, onder voorzitterschap van burge meester Kastelein bijeen. In tegenwoordig heid van alle leden opende de voorzitter en wijdde aandacht aan de geboorte van Prin ses Irene en het afscheid van 5 raadsleden. Op een adres van den groentenhandelaar Ph. Levahrt, om een ventverbod voor koop lieden van andere plaatsen in te stellen, ad viseerden B. en W. afwijzend te beschikken. Op de motieven waarom, door den heer Hof man gevraagd, antwoordde de voorzitter dat Aalsmeer dat van export moet leven geen eng standpunt van beperking van concur rentie moet gaan innemen. Bovendien, laten de groentenhandelaren zelve zooveel moge lijk concurreeren, dan zullen ze hun clandi- zle niet verliezen. Het adres werd afgewezen. De geloofsbrieven der nieuw gekozen raadsleden werden door een commissie, be staande uit de raadsleden M. Alderden, B. Wegman en C. Spaargaren onderzocht en in orde bevonden waarop de raad besloot tot toelating der candldaten. De politieverordening werd van eenige nieuwe bepalingen voorzien ten opzichte van het verbod van colporteeren, enz. Aan den klokluider D. Stork werd, op zijn verzoek, eervol ontslag als zoodanig ver leend. In zijn plaats zal geen nieuwe func tionaris benoemd worden omdat het luiden electrisch geschiedt en het aanzetten van den motor opgedragen zal worden aan een employé van den dienst van Gemeentewer ken. Besloten werd tot het aangaan van een geldleening groot f 93.825, rentende 3 5/8%. waarmede verschillende kapitaalsuitgave" gedekt zullen worden. Afwijzend werd beschikt op een adres van C. Wegman om zijn moeder in het genot var. het aanvullend pensioen te laten, dat zij door het overlijden van haar man, oud nachtwacht der gemeente, anders zal moe ten derven. Een voorstel om de Hadleystraat voortaan voor het verkeer af te sluiten werd. mede naar aanleiding van een adres van de Ver. voor Vreemdelingenverkeer, aangehouden. Gunstig werd beschikt op een adres var. het bestuur der school voor Nijverheidson derwijs om aan het leerplan de vakken huishoud- en kookonderwijs toe te voegen Inzake het heffen van havengeld werd opnieuw een verordening vastgesteld. Be sloten werd een bedrag van 25 cents per leerling vast te stellen voor een ev. tracta- tle ter gelegenheid van de geboorte van prinses Irene. Aan de Centrale Aalsmeer- sche Veiling zal een stuk gemeentegrond groot 455 M2. In erfpacht worden uitgege ven tegen een vergoeding van 30 cents per vierkante Meter. De voorzitter richtte hierop waardeerendé woorden van afscheid tot de scheidende raadsleden M. Alderden Czn., B. Wegman Czn.. C. Spaargaren Dzn., Th. Helsloot en J. Kragtwijk. Zij hebben een staat van dienst van resp. 30. 28 en 22 jaar terwijl beide laatstgenoem den nog niet zoo lang het raadslidmaat schap bekleed hebben. Hij dankte hen har telijk voor alles wat zij voor de gemeenschap hebben gedaan. Wethouder Alderden huldigde speciaal de heeren Spaargaren. Alderden en Wegman die zoo'n groot stuk van hun leven gegeven hebber aan het behartigen der gemeen schapsbelangen. Ook wethouder van der Meer richt zich met woorden van dank tot de scheldende collega's. De heer Spaargaren dankt de sprekers voor hun hartelijke afscheidswoorden, In het bijzonder den burgemeester, dien hij heeft leeren kennen als een man die boven de partijen staat. Nadat nog o.a. de heer Wegman het woord gevoerd had, volgde sluiting. SASSENHEIM. Oefening van de brandweer. Gisteravond hield de brandweer een oefening, die eigenlijk een onderlinge wed strijd was. De opgave was: met den slan genwagen vertrekken naar de brandkraan, aankoppelen, slangen uitrollen, een stelling bekl ramen, en water spuiten in een goot. waardoor een bak gevuld wordt. Wie het eerste de bak vol had was winnaar Tegen woordig waren de Burgemeester en de wet houders. De verschillende ploegen bekampten el- kaaT op vlnn'ge. doch eerlijke wijze en het talrijke publiek, w o. de jeugd sterk verte genwoordigd was. genoot van de demon straties, die in elk opzicht goed geslaagd zijn. Arm gebroken. Het 10-jarig zoontje van den heer Hooij- mans vermaakte zich op de Teylingerlaan met het rijden op rolschaatsen. Een wiel rijder met een groote mand op den bagage drager. raakte hem bij het passeeren, waar door hij viel. HU kwam zoo ongelukkig te recht dat hli zijn arm brak, In het Acad. Ziekenhuis werd de arm gezet. VOORHOUT. Beschuit met muisjes voor de schooljeugd. In een vergadering van het comité „Voor hout Vooruit", heeft men besloten ter gele genheid van de Blijde Gebeurtenis in het Prinselijk Gezin, aan de schoolgaande kin deren, beschuit met Oranje-muisjes te schenken. Dit zal echter eerst plaats vinden als de vacanties geëindigd zijn. AFSCHEID VAN MEESTER PRINS ALS BALJUW VAN DE KRUISVAART. Kampvuur in het „Overbosch". Bij het vertrek van den heer P. G. Prins naar Edam, alwaar hij benoemd is tot hoofd der R.K. Jongensschool, heeft de Kruisvaart haar baljuw een waardig afscheid bereid. Spontaan was voor dit doel, door de directie der B.N.S. het Overbosch disponibel gesteld. In het midden daarvan laaide gisteravond een groot kampvuur op. De Kruisvaarders hadden zich onder lei ding van den directeur kapelaan G. J. M. ten Have, om het vuur geschaard. De baljuw werd door twee kruisvaarders van zijn woning afgehaald en naar het kampvuur geleid. De directeur wenschte hem geluk met zijn promotie en hoopte dat dit afscheid er van zou mogen getuigen, welk een bijzondere plaats hij inneemt in de harten der kruisvaarders. Na het zingen van: „Waar in het brons groen eikenhout...." met accordeon- en banjobegeleiding, traden eenige herauten op in het „Het is maar een wissewasje" waarna nog een Wild-West-drama werd voorge dragen. Aangezien bij leder kampvuur een vertel ling hoort, ontbrak deze ook niet. De direc teur zorgde voor zoo'n vertelling onder den titel: „De pastoor van den Keutelaar". De heer Prins dankte de kruisvaarders en noodigde hen uit, hem in Edam eens op te komen zoeken. De eerste werkloozen melden zich. Nadat vijf weken geleden alle werkloozen aan het werk getogen waren, hebben zich thans de eersten wederom bij den agent der Arbeidsbemiddeling aangemeld. Daar hun getal nog zeer gering is, zijn deze menschen in gemeentedienst geplaatst, waardoor de steunregeling nog geen aanvang behoeft te nemen. Een collecte in de R.K Bartholomeus- parochie alhier, voor het „Btsschopsfonds' bracht in totaal f. 291.60 op. De maandelijksche collecte in de Ncd.j Herv. Gemeente alhier bracht over de maand Juli op voor de kerk f. 37.38'/i en voor de diaconie f. 27.75. DIVERSEN: 's Dinsdags. Mare 13: Medisch Opvoedkunst Bui eau, 9^—11 uur voorm. Arbeidsbeurs (Levendaal): Iedere derde Dins, dag der maand consultatiebureau voor onvol, vaardigen. 7—8 uur nam. 's Donderdags, wykgebouw „Bethesda" (Hoef. straat 4446): Consultatiebureau voor Alco. holisten, 8 uur nam. s Donderdags: Inst. voor Praeventieve Ge neeskunde (lste Binncnvestgr„ 22). Inentinj egen diphterie. 3& uur 's middags precies. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventieve Genees- Kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 4-4 uur nam. BIOSCOPEN: Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam.: „De avonturen van Tom Sawyer". Eiken dag behalve Vrijdags ook om 2 u., Zon dag 27 en 8—11 uur. Trianon-Theater, Breestraat 31: 8 uur nam. Eiken dag behalve Vrijdags ook om 2 uur: „Vernon and Irene Castle". Zondag van 27 doorl. voorstelling Op werkdagen van 25 uur Filmac-voorstelllngen. Lido-Theater, Steenstraat 39: 2 uur 30 en 8.15 uur nam.: Fenny brengt uitkomst". Zondag doorl. voorstelling van 27 en 8.15 uur. Casino-Theater, Hoogewoerd 49: 8 uur nam.: „De eenzame ruiter". Zondag van i7 en van 811 uur. Woensdag en Zaterdag ook 2.30 nam. Rex-Theater, Haarl.straat: lederen werkdag 2 en 8 uur nam. „Sneeuwwitje en de 7 dwer gen". Zondag van 27 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. NOVA-Theater (Katwijk aan Zee): „Onder vreemde vlag". De avond-, nacht- en Zondagdienst der apo- theken te Leiden wordt van 5 t/m. 11 Aug. a.s. waargenomen door de apotheken: G. H. Blan ken, Hoogewoerd 171, tel. 20502 en G. F. Reyst, Steenstraat 35, tel. 20136. Te Oegstgeest wordt deze dienst dan waar- genomen door de Oegstgeestsche Apotheek, Wllhelminapark 8, tel. 26274. Oranjekleurige zeelt gevangen. IN DEN NACHT DER GEBOORTE VAN DE PRINSES. Door den beroepsvisscher G. Willems uit Oegstgeest werden in den morgen van 5 Augustus 1939. juist op het tijdstip, dat hij het geluid der sirenen en de kanonscho ten in Leiden hoorde, ten teeken dat er een Prinsesje was geboren, zijn vischfuiken in de „Leede" te Oegstgeest gelicht. In een der fuiken bevond zich een visch (zeelt) van bijzondere kleur, n.l. goudgeel, met op den rug en kop een Oranjestreep. Daar van de zeelt bekend is, dat zij een donkere kleur heeft en Willems In zijn 50-Jarige loopbaan als visscher nimmer een dergelijke visch heeft aangetroffen, meende hij goed te doen bedoelde Oranje kleurige zeelt aan ons Prinselijk paar aan te bieden, temeer omdat deze werd gevan gen kort na het tijdstip der Blijde Gebeur tenis. Willems stelde zich voor dit plan in ver binding met den loco-burgemeester van Oegstgeest. den heer Van Egmond. die hier aan onmiddellijk zijn volle medewerking verleende en om den julsten naam van de visch vast te stellen, zich in verbinding stelde met het Rijksmuseum van Natuur lijke Historie te Leiden. Ook daar was men bereid een onderzoeic in te stellen en hieruit bleek, dat dc ge vangen visch Inderdaad een zeelt (goud zeelt) is die in ons land niet voorkomt, althans zeer sporadisch en alleen volgers de Duitsche boeken daar wordt geteeld. Voor de aanbieding van de visch stelde de loco-burgemeester zich telefonisch in ver binding met den particulier-secretaris van den Prins jhr. Dedel, die het plan van de visch door Willems op hoogen prijs stelde, doch in overweging gaf deze uit studie- oogpunt namens het Prinselijk paar te doen overbrengen naar het Rijksmuseum van Natuurlijke Historie te Lelden. Aan dit verzoek Is gisteren voldaan. VOORSCHOTEN. Gevonden: 2 sleutels; een gladde rfaig; roode jurk met hoed; een regenjas. Inlichtingen bij de politie op werkdagen van 9 tot 10 uiur. WASSENAAR. Vergadering v. „Wassenaar en Omstreken In het Wapen van Leiden vergaderde de Tuinbouiwver. Wassenaar en Omstreken. Onder voorzitterschap van den tweeden voorzitter den heer J. R. Laarman. Na vaststelling der notulen van den secr. den heer van der Salm die onder dankzeg* ging werden vastgesteld, kwamen eenige ingezonden stukken ter tafel. Verder werd besloten dat de Vereeniging deel zal nemen aan het door de Koningin Wilhelminavereeniging te organiseeren Bloemencorso. Tot leden van de jury om het ingezonden^ te keuren werden benoemd de heeren J- van den Berg. C. van der Salm en A. Berg- man. A(t O.a. werd nog verslag uitgebracht van gehouden keuringen. Voor prijsvraag I Wj" dende 5 variëteiten Ohabaud-anjers van ie der 5 stuks behaalden W. van Tol le P™ met 27 p. en N. Noort 2de prijs met Voor prijsvraag II luidende 6 knol-bego nia's werden toegekend aan A. van Bie^.. Ie prijs met 27 p. en J. Hermsen 3e pr'JJ met 21 p. Voor prijsvraag III luidende i soorten eenjarige afgesneden zaadbloem van ieder hoogstens 10 stuks: le prijs van Tol met 7 p.; 2de prijs N. Noort en r- Kelderman leder met 24 p. d Voor het puntenstelsel werden toegeKe voor een banaanmeloen 10 p. en een druiven Frankenlhaler 10 p. niet loi jury, inzender de heer P. Kelderman. In de vacature J R. Laarman als 1lC* r dc Cursuscommissie werd gekozen de P. Zegwaard, ..intf Na eenige mededeelingen volgde sluit1*1'* 2-2

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 6