De nationale feestdag De geboorte-aangifte ten paleize Rondom het paleis Soestdijk LEIDSCH DAGBLAD, Dinsdag 8 Augustus 1939 Derde Blad No. 24346 TJOklAT 80ste Jaargang Opgewekte viering in heel het land INGEZONKEN /TUKKEN FAILLISSEMENTEN Den getuigen werd kandeel aangeboden Irene, Emma, Elisabeth". Telegrammen per motorfiets verzonden RECHTZAKEN DEN HAAG. Zelfs de regen, die in den avond begon te vallen, kon weinig afbreuk doen aan de vroolijke stemming, die den geheelen dag in Den Haag heeft gehecrscht. Het was heel druk in de stad, vooral •savonds. De verlichting trok veel bekijks in de binnenstad. De meeste menschen gingen bovendien een kijkje op het Malieveld nemen dat vroolljk verlicht was door oranje-ballonnetjes. Er was kermis en deze trok groote belangsteling. Drommen men schen stonden voor dc kraampjes en genoten van dit echt oud-Hollandsche genoegen. In het midden van het veld werd door de af- deeling Den Haag van de Nederlandsche Vereeniging voor den volkszang, onder lei ding van Herm. Stenz gezongen. Om tien uur begonnen de zoeklichten van de ?e zoeklichtafdeeling tegen luchtdoelen te werken. Dit boelend schouwspel duurde vijftien minuten en werd om kwart voor elf herhaald. Overal in de stad trokken muziekkorpsen rond. Omstreeks half elf stelde het groote corps van de polittemuziekvereeniging „On derling Kunstgenot" op het Lange Voorhout zich naast het bureau van het A.NP. op, waarna tot groote vreugde van de dichte drommen feestgangers eenige opwekkende nummers ten beste werden gegeven, terwijl inspecteur Larestein den dirigeerstok han teerde, niet alleen om zijn mannen te leiden, maar tevens om daarmede het omringende publiek tot meezingen en dansen op te wek ken. Hij slaagde daarin met buitengewoon groot succes. Tot laat in den nacht duurde de feest vreugde. Zonder twijfel zal deze nationale feestdag bij allen die er aan deelnamen nog lang in herinnering blijven. ROTTERDAM. In Rotterdam werden in den loop van den jag tal van kinderoptochten gehouden en concerten gegeven. Des avonds heeft een groot aantal vereenigingen. voorafgegaan door muziekcorpsen, gedefileerd voor het raadhuis op den Coolsingel. Op het bordes hadden om. plaats genomen de waar nemend burgemeester, wethouder de Zeeuw, alsmede wethouder Ratte, het bestuur van het comité voor nationale belangen en voorts verschillende leden van den ge meenteraad, leden van de balie en vooraan staande Rotterdamsche figuren. Het geheel maakte op den eivollen Cool singel. waar duizenden dit altijd weer fleu rige schouwspel gadesloegen, een alleraar- digsten indruk. Jammer was het, dat het vrijwel onmid dellijk na het begin begon te regenen, waardoor een deel van het effect verloren ging. Na afloop hield wethouder De Zeeuw een toespraak. Hierna speelden de gezamenlijke muziek corpsen onder leiding van den dirigent Thom. Adee het Wilhelmus, waarna nog enkele populaire liederen volgden Den genoodlgden in de Burgerzaal werden vervolgens ververschingen aangeboden, ter wijl een strijkorkest onder leiding van de bekende Rotterdamsche dirigente mevrouw Grlmberg-Huyser dansmuziek speelde, die allen nog langen tijd in ongedwongen sa menzijn bijeen hield. AMSTERDAM. In Amsterdam hadden zich gisteravond eveneens vele duizenden begeven naar de binnenstad, die baadde ln een zee van licht! Op het Damplein, dat reeds zoovele malen het taooneel van feestelijkheden ls geweest, was den geheelen avond een zee van vroo lijke opgewekte feestgangers, getooid met Oranje en rood-wit-blauwe wimpels. Uit de groote muziektent klonken de ver trouwde Vaderlandsche liederen en pittige marschen De monumentale versiering in het Damplantsoen, die een prachtlgen ach tergrond van dit wijde plein vormde, straal de in het licht. Op vele pleinen in de stad werden muziek uitvoeringen gegeven eo de café s en ter rassen waren tot diep in den nacht propvol. De stalletjes met ververschingen en met luidruchtige muziekinstrumenten maakten goede zaken. Een regenbul kon de beste stemming niet verstoren. INDIK. Te Batavia is de nationale feestdag even eens ln zeer opgewekte stemming gevierd. Het voornaamste punt van het offlcleele Programma werd gevormd door den dank dienst in de Portugeesche buitenkerk. Deze werd bijgewoond door den gouverneur-gene raal en gevolg, de voornaamste autoriteiten, het geheele consulaire corps en talrijke ver tegenwoordigers van handel, industrie, scheepvaart en bankwezen. Ds. K. Kostelijk ging voor üi den dienst met. een predikatie, welke de strekking had te doen uitkomen, dat de bekende aanhef „Wij. Wilhelmlna, Koningin bij de gratie Gods", geen doode letter is. De predikatie werd voorafgegaan door lezing uit de Heilige Schrift, met als tekst Psalm 103. Voor het overige concentreerde de feest vreugde zich. behalve rond het reeds giste ren gemelde défilé, rondom verschillende optochten en andere festiviteiten, welke onder niet bovenmatige hitte werden afge werkt. Op grootsche wijze heeft ook de Ooster- sche burgerij van Batavia eergisteravond het feest van de geboorte eener prinses uit het Huis van Oranje gevierd Verschillende autoriteiten waren hierbij tegenwoordig, als de gouverneur van West-Java, de resident van Batavia, de assistent-resident, de fun- geerend burgemeester, de regent, de Patlh en het volledig Chineesche bestuur en de Kapitein der Arabieren. De voorzitter van het Chineesche comité leidde de feestelijkheden in met een kern achtige toespraak welke hij hield namens de gecombineerde Chineesche, inheemsche en Arabischp comité's. fn bloemrijke taal uitte hij de beste wen dden voor de jonggehorene. Moge deze. zoo ®-de hij, even lieftalli" zijn als ..mei hoa" de Chineesche kersen-bloesem), even zacht a[s de Godin Tjhang Oh (de Chineesche ™aan-godinen even beminneliik als de ziel ,an den heiligen berg Stong Gak. Hierna hield de gouverneur van Wcst- Java een redevoering, waarin hij er op wees dat het Oranje-feest niet alleen voor Neder landers geldt, doch voor alle bevolkings groepen ln het Koninkrijk der Nederlanden. Duizenden en duizenden bevonden zich aan belde oevers van de Kali Besar. de ri vier welke door Batavia naar zee stroomt, om getuige te zijn van het feërleke water feest waaraan door schitterend versierde vaartuigen werd deelgenomen. Op verschillende plaatsen werden nog openlucht-voorstellingen gegeven van Chi- neesch tooneel-spel en andere volksspelen. De geheele omgeving van de Oostersche wij ken was feestelijk versierd met oranje en levend groen. Het besluit en tevens het hoogte-punt van het oranjefeest vormde een schitterend vuurwerk dat te elf uur in den avond werd ontstoken. CURACAO. Uit Willemstad (Curasao). wordt gemeld: Het bericht omtrent de geboorte van de prinses werd hier met vreugde ontvangen. De geheele bevolking heeft op zeer enthou siaste wijze feest gevierd. Tot besluit werd Maandagavond een schitterend vuurwerk afgestoken. De bevolking heeft wederom be wezen hoe innig zij verknocht is aan het Huis van Oranje. (Buiten verantwoordeiü^held dc1 Redactie) Copie van de aJ of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. CAM ECPASTILLES Verpakt in fraaie goud-Bonbonnières Prijs f. 1.- en 50 et. De oangewezen verpakking voor op reis en in den auto. 4001 (Inyez. Med«> REGEN-LASTEN. De regenval van Vrijdagavond j.l. heeft voor meerdere bewoners onzer stad minder aange name gevoigen veroorzaakt. Niet alleen de groote ontsteltenis door het binnenstroomende water, doch ook de bescha diging van het eenvoudige, doch voor velen van groote waaide zijnde meubilair, bijeenge bracht door moeizaam bespaarde gelden, resp. door huurkoop aangeschait en mogelijk nog niet geheel betaald, zal nog langen tijd voor velen de toch reeds zoo moeilijke levensom standigheden droeviger maken. Bij besprekingen in den gemeenteraad is meermalen bij de verdediging van een voorstel tot verhooging van salaris resp. bevordering van bepaalde funclionnarissen, gewezen op hun groote bekwaamheden en de kans. dat zij bij niet aanvaarding van het voorstel onze ge meente weieens zouden kunnen verlaten. Dat. onze gemeente over zulke deskundige krachten beschikt, moet tot voldoening stem men. Deze voldoening zou ongetwijfeld belangrijk toenemen, indien door de in deze materie ter zake deskundigen maatregelen zouden kunnen worden genomen, om het hemelwater den toe gang binnen de woningen onmogelijk te maken, door het den juisten weg. n.l. de rioleering, te doen volgen. Met deernis heb ik dien Vrijdagavond in meerdere straten de consternatie van de ge troffen bewoners gadegeslagen en met veront waardiging heb ik geconstateerd, dat toe schouwers geen hand tot hulp reikten, doch zich blijkbaar nog amuseerden over het over medebewoners gekomen onverdiende leed. Het lijkt mij tenslotte niet ondienstig te wij zen op het groote bezwaar voor de goede wer king der riolen, veroorzaakt door die huis moeders en gedienstigen, welke bij het vegen der straat, het vuil in een nabij gelegen kolk doen verdwijnen. Mogen zij de les. welke Vrijdag avond j.l. aan velen werd gegeven, ter harte nemen. OPMERKER. Uitgesproken: K. H. Kanaar, echtgenootc van J. J. van Bostelen, en J. J. van Bostelen, beiden te Oegstgeest. Hooge Morschweg 84. R.-c.: jhr. mr. C. J. v. d. Wijck. Cur.: mr. Ph. J. de Ruyter de Wildt. Leiden. O In de eetzaal van het paleis te Soestdijk heeft de plechtigheid der geboorte-aangifte plaatsgehad. Evenals het overige gedeelte van de Prinselijke woning is deze eetzaal modern ingericht. De zaal ligt aan het uit gebreide achtergedeelte van den vleugel en van hieruit heeft men een prachtig uitzicht op de wijde grasvelden en de boschpartijen van het park. dat zich achter het paleis Soestdijk uitstrekt. Modern en licht is deze zaal, want de ramen zijn hoog en breed, terwijl de meubileering en de verdere aan kleeding van de zaal in zeer lichte tinten is gehouden. Een groot gobelin siert een zijwand, de electrische verlichting is in direct. Toen de drie autoriteiten de heeren Colijn, Beelaerts van Blokland en Van Reenen de zaal binnentraden, bevond zich daarin nie mand. Enkele oogenbllkken slechts behoef den zij te wachten en daarna gingen de deuren open en trad Prins Bernhard bin nen. De begroeting die volgde, was zeer hartelijk en de Prins onderhield zich eenigen tijd met den burgemeester en met de beide getuigen. Tijdens dit korte onderhoud werd den autoriteiten een kopje kandeel aangeboden, zoodat dit oud-Hollandsch gebruik opnieuw in eere werd gehouden. De kandeel werd ge serveerd in kleine porceleinen kopjes en zoowel de Prins als de drie autoriteiten gebruikten bij het drinken eenige wafeltjes. Inmiddels had Prins Bernhard zich naar buiten begeven en daarna kwam het groote oogenblik. waarop de Prins, een gelukkige vader, zijn jongste dochter naar binnen bracht. Dc kleine prinses lag in de armen van den Prins, op een rose kussen en zij had een witte kanten Jurk aan. Haar oogen waren gesloten en zij liet niet haar stem hooren. Burgemeester van Reenen vertelde ons, dat de kleine prinses er zeer gezond uitziet, dat het flink kind is. de kleur van het haar iets donkerder is. dan dat van Prinses Beatrix. Gedurende de plechtigheid van de offi- cieele geboorteaangifte was de kleine Prinses niet meer aanwezig, want Prins Bernhard had haar tevoren naar buiten gebracht en haar overgegeven in de vertrouwde handen van de verpleegster. Zonder twijfel zal het voor burgemeester van Reenen een onvergetelijk oogenblik zijn. toen hij, die zich het dichtst bij de deur had opgesteld, deze thans voor het eerst voor de Prinses kon openen, waarbij hij zeide: „Mag ik dezen keer de eer hebben de deur voor haar open te houden?" Men zal zich herinneren, dat bij de ge boorte-aangifte van Prinses Beatrix deze eer aan dr. Colijn te beurt viel. Onmiddellijk daarna keerde de Prins in de eetzaal terug en het moet voor allen, die aanwezig waren, een ontroerend moment geweest zijn, toen Prins Bernhard zeide: „De namen van onze dochter zijn: Met nadruk verzocht Prins Bernhard den burgemeester, nadat de namen van de Prinses waren bekend gemaakt, aan allen den juisten uitleg van deze namen te geven en de beteekenis van den naam Irene, vrede, een naam, die in verband met de tijdsom standigheden gekozen is, duidelijk te maken. Hierna volgde de eigenlijke geboorte-aan gifte. waarbij burgemeester van Reenen als ambtenaar van den Burgerlijken Stand aan den Prins eenige gebruikelijke formeele dragen stelde. Vervolgens ging hij over tot het voorlezen van de acte van geboorte-aangifte. Deze acte is in twee exemplaren met de hand geschreven. Elk dezer exemplaren is inge bonden in een afzonderlijk register, in een oranje linnen kaft. waarop met blauwe let ters is gedrukt: register van geboorte-acten der gemeente Baarn. Zooals men weet, moet elke acte van den Burgerlijken Stand in tweevoud worden opgemaakt en moeten elk jaar nieuwe registers worden aangelegd. Het is daarom, dat de geboorte-acte van Prinses Irene zich niet bevindt in dezelfde registers als die welke verleden jaar zijn gereedgemaakt na de geboorte van Prinses Beatrix. Na het einde van elk jaar worden de registers van den Burgerlijken Stand af- geslot«n en wordt het eene exemplaar be waard op het archief van de gemeente, ter wijl het andere exemplaar wordt overge bracht naar het archief van de arrondisse mentsrechtbank. waaronder dc gemeente ressorteert. Voor Baarn is dat de rechtbank te Utrecht. De geboorte-acte is geheel met de hand geschreven, omdat het gebruikelyke, ge drukte formulier voor een dergelijke aan gifte niet voldoende ruimte biedt en de acte een slordig aanzien zou krijgen door de noodzakelijke renvooien. Na het voorlezen van de acte zijn beide exemplaren achtereenvolgens door den Prins, door de beide getuigen, die hun hand- teekeningen naast elkander plaatsten en tenslotte door den burgemeester als ambte naar van den Burgerlijken Stand, onder teekend. Hiermede was derhalve de naam geving van de jonge Prinses officieel ge constateerd en geregistreerd. Minister-President Colijn had reeds kort na binnenkomst den vulpenhouder voer den dag gehaald, waarmede verleden jaar door dezelfde personen de handteekeningen wa ren geplaatst onder de geboorte-acte van Prinses Beatrix. Minister Colijn had dezen penhouder speciaal bewaard en meegebracht voor deze gelegenheid en de penhouder functionneerde nog goed. Een aardig oogenblik was het toen het kleine prinsesje Beatrix vief en par mantig kwam binnenstappen. Prins Bernhard had zijn bezoekers reeds me degedeeld, dat Prinses Beatrix hen wilde begroeten. Het prinsesje had de meeste aandacht voor den burgemeester, wiens fraaie ambtscostuum en zilveren keten kennelijk haar bijzondere belangstelling hadden. Het prinsesje gaf den burge meester en den beiden getuigen een handje. Ze zag er allerliefst en charmant uit in een lichtblauw jurkje. Bijna tien minu ten lang bleef zij in de zaal rond stappen. Om kwart voor twaalf was de geheele plechtigheid afgeloopen. 4643 (Ingez. Med.) Een enorme stroom van telegrammen wordt weder in Soestdijk ontvangen voor het paleis. Sinds Zondag was het telegram verkeer voortdurend sterk in omvang, maar zoodra de namen van de jonggeboren Prin ses bekend waren, bereikte het volume van het telegramverkeer in de richting Soest dijk een toppunt. De verbinding, van het telegraafverkeer tusschen het rijkstelegraafkantoor te Am sterdam, waar ook het voor Nederland be stemde buitenlandsche telegrammenverkeer grootendeels samenstroomt, en het kantoor te Soestdijk was zóó intensief geworden, dat het onmogelijk is alle telegrammen tijdig over te brengen. Teneinde de vertraging tot een mini mum terug te brengen, moest de direc teur van het Telegraafkantoor te Am sterdam er toe overgaan, de telegram men bij stapels tegelijk door een bestel ler per motorfiets te laten bezorgen. De tasch van den besteller, die omstreeks één uur op het paleis aankwam, was meer dan boordevol Een motorfietser, al rijdt hij hard, doet over den weg AmsterdamSoest dijk, toch altijd nog meer dan een half uur. Maar zoo ging het veel vlugger, dan wanneer alle telegrammen achter elkaar waren doorgeseind. En ook gedurende den tijd dat de mo torrenner onderweg was, waren de tele graaflijnen in constant gebruik. Rondom het paleis Soestdijk heerschte in den namiddag van dezen nationalen feestdag een genoegeüjke stemming. Langs het paleis circuleeren nog meer voetgan gers en fietsers dan gedurende den Zon dag. Het scheen wel, of de feestviering de zen dag technisch nog beter was georgani seerd. Wij bedoelen hiermede, dat met name de jongere generatie gisteren meer dan Zondag en Zaterdag ruim voorzien was van toepasselijke feestartikelen, zooals hoeden met rood-wit-blauwe linten, toeter- tjes, mirletons e.d. Wij zagen ook motor rijders met extra-neuzen en Jongelui met mombakkesen voor. In het dorp Baarn was het op straat ook verbazend druk. Bij het station stond een groote poffertjes- en wafelkraam, terwijl ook elders op daarvoor geschikte punten tentjes stonden, waarvan een druk ge bruik gemaakt werd. In één der straten van het dorp, waar een typisch oud huisje door het lommer van een grooten boom half overschaduwd is, brandde een illuminatie, van oranjebol letjes, die de lijnen van gevel, deur en vensters af teekenden. Niemand kwamen wij tegen, die niet ten minste met een oranje-strik getooid was. maar velen hadden zich rijker met deze kleur getooid. Een inwoner van Soest had zich tot een groote ooievaar vermomd met een pop in den snavel. Vergezeld van eenige perso nen, die met collectebussen gewapend wa ren. haalde hij ruime giften op voor de Soester werkloozen. De opstoppingen aan de drukke punten van den omgelegden verkeersweg Amster damAmersfoort waren werkelijk zeer las tig voor den autorijder, die om zakelijke redenen langs dezen weg moest rijden. Bij den spoorwegovergang Torenlaan stond op sommige momenten een file, die tot aan de naald van Soestdijk reikte. Een afstand van meer dan honderden meters, waar langs de auto's minutenlang vlak op el kander onwrikbaar vast zaten. Gistermorgen om tien minuten over tien arriveerde een wandelaar uit Rotterdam aan het paleis Soestdijk om het Prinselijk Gezin zijn gelukwenschen aan te bieden namens de Nederlandsche Vereeniging van Oud-strijders van Zee- en Landmacht uit Nederlandsch-Indië: „Het Vaderland Ge trouwe." De wandelaar, Hendrik Jan Wuijster, werd ontvangen door baron Baud, aan wien hij een kaart overhandigde met de woorden: „Hartelijk gelukgewenscht." Hij was Zondagavond om acht uur uit de Maasstad vertrokken, en is na afloop van zijn bezoek aan het palels naar Baarn doorgewandeld, waar hij zich gemeld heeft bij den commissaris van politie, die hem op hartelijke wijze heeft toegesproken en gelukgewenscht met zijn geslaagden tocht. Wuijster heeft reeds tienmaal deelgeno men aan de Vierdaagsche en heeft dit jaar dc gouden medaille ontvangen. Ook heeft hü een medaille van de Bali-expeditie en een zilveren medaille van 24 jaar trouwen dienst in het leger. Hij is korporaal bij de Cavallerie in Nederiandsch-Indië geweest. De wandelaar is zijn terugtocht aange vangen over Maartensdijk, Utrecht en Gouda. Ook vorig jaar heeft de heer Wuijster dezen tocht met succes volbracht bij de ge boorte van Prinses Beatrix. DE ZAAK-WRESZYNSKI IN HOOGER BEROEP. De bekende buitenlandsche „financier", Wreszynski, die op 27 April j.l. door de Am- sterdamsche rechtbank wegens oplichting werd veroordeeld tot de maximumstraf, n.l. vier Jaar gevangenisstraf, met aftrek van voorarrest, zal op Donderdag 28 Sept. in hooger beroep terechtstaan voor het hoofd stedelijke gerechtshof. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Overtreding: wet op de uitverkoopen. Gistermorgen moest voor het Kantongerecht alhier terecht staan een koopman uit Den Haag wegens overtreding van de wet op de uitverkoo pen. Verdachte had in de maand Juni j.l. op de ramen van een winkel biljetten aangebracht met de volgende opschriften: „Winkelhuis te huur", „Nog enkele dagen" enz. Voorts waren de z.g. oude pryzen op de artikelen in de etalage doorgehaald en door lagere prijzen vervangen met de opschriften „Momenlprüzen", .Massa verkoop", „Artikelen voordeellg" enz. Verdachte erkende de biljetten zelf te hebben aangebracht, maar wist niet dat hij in overtreding was. De Kantonrechter wees verdachte erop, dat hij op 15 Mei j.l. voor dezelfde overtreding alhier ge pleegd, tot f25 boete veroordeeld was, en ook reeds meermalen in Den Haag voor deze overtre dingen veroordeeld was. Verdachte kon zich maar één geval herinneren, maar de Kanton rechter las verschillende veroordeelingen voor. Het O. M. achtte de overtreding bewezen en eischte f25 boete of 10 dagen hechtenis. Verdachte erkende de overtreding en ver klaarde dat hij de vorige boete nog moest beta len. De Kantonrechter veroordeelde verdachte tot f.25 boete of 10 dagen hechtenis met de waarschuwing, dat als verdachte niet uitscheidt met deze z.g. uitverkoopen, hij op een strengere manier aangepakt zal worden. Verkeersovertredingen. Een chauffeur uit Amsterdam moest terecht staan, omdat hij met zijn auto op den nieuwen Rijksweg te Oegstgeest de veiligheid van het verkeer in gevaar had gebracht, doordat hij, hoewel door voorgaand verkeer daartoe geen ge legenheid was, toch met zeer groote snelheid 2 auto's had ingehaald en gepasseerd. De heer P. v. d. Kamp, bloemist uit Sassenheim, verklaarde, dat zich daar reeds 2 auto's naast elkander op den rijweg bevonden. Verdachte haalde echter toch de auto's in, zoodat zich op een moment 3 auto's naast elkaar op den rijweg bevonden. Hoewel verdachte getuige daarbij aanreed, was hij doorgereden, maar de heer v. d. Kamp had zijn nummer kunnen opnemen. Het O. M. eischte f. 50 boete of 20 dagen hech tenis. Uitspraak f. 30 boete of 10 dagen hechtenis. Clandestien slachten van een schaap. Een koopman alhier moest terecht staan om dat hij een dood schaap, dat niet in het open baar slachthuis gekeurd was, aan huis geslacht had en zijn broer, omdat hij in vereeniging met zijn broer het geslachte schaap in een pakhuis voorhanden had gehad. De eerste verdachte ver klaarde, dat hü het schaap dood gekocht had en niet ter keuring had aangeboden omdat het voorhondenvoedsel bestemd was. Toen de keurmeesters het schaap in beslag namen, wa ren de ingewanden reeds verwüderd. Het O. M. eischte f.30 boete of 10 dagen hechtenis: daar het niet vast was komen te staan dat de tweede verdachte het schaap in voorraad heeft gehad, vroeg het O. M. voor hem vrü'spraak. De kantonrechter veroordeelde tot f.15 boete of 5 d. h. met verbeurdverklaring van het in be slag genomen geslacht schaap resp. viijspraak. Onvoorzichtig gereden. Een chauffeur uit Rijnsburg moest terecht staan, omdat hü met zyn vrachtauto op den Witte Singel onnoodig de linkerweghelft had be reden en de bocht bij de Gerrit Doustraat had afgesneden, waardoor de veiligheid van het ver keer ernstig in gevaar was gebracht. De heer G. Bergman verklaarde dat hü met een autobus in de richting Kaiserstraat reed. Op eenigen af stand zag hü verdachte met groote snelheid links met een vrachtauto aankomen. Pr was geen ander verkeer en er was voldoende ruimte om te passeeren. maar toen hü merkte dat ver dachte links bleef rüden, en ook nog de bocht afsneed, had hü om een aanrüding te voorko men over het trottoir moeten uitweken, waarbij hü tegen een lantaarnpaal was opgereden. Verdachte erkende wel wat „links" te hebben gereden en de bocht scherp genomen te hebben. Eisch f.25 boete of 10 dagen hechtenis. Uitspraak conform. Een getuige van 4J4 jaar. Een ingezetene van Den Haag moest „erocht staan omdat hü in den trein Den Haag—i^eiden met een kind van jaar had gereisd zonder dat dit kind van een plaatsbewüs voorzien was geweest. Verdachte was niet verschenen en nu werd zün vrouw gehoord Daar verdachte ont kende, dat het zijn kind was geweest, was deze zaak reeds verschillende .nalen voor geweest. Nu werd als getuige de vrouw van verdachte ge hoord. Zü wilde ecxite. op grond van het ver- schooningsrecht niet tegen haar man getuigen, zoodat het 4^ knaapje op een bank werd gezet, om als getuige gehooru te worden. Op alle wa gen gaf hü vlot -mtwoord. Daar de treinconduc teur de„ Ned. Spoorwagen de beide getuigen niec meer herkende, vroeg het O. M. vrüspraa Uit spraak cunfori. .rnr imr-de moet d als verdachte terechtstaan. Op 26 Juni j.l. was zü niet als getuige voor et Kantongerecht alhier versciieiUü v niet verschenen omdat zü niet tegen haar man wilde getuigen. Eisch f.3 boete of 1 dag hechtenis. Uitspraak conform.

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 9