DRUKWERK FIETSJONGEN if 4.05 IEIDSCH DAGPIAD - Tweede Blad Dinsdag 8 Augustus <939 Feestvreugde in onze omgeving EEN VIERLING IN LEIDEN GEBOREN FEESTARTIKELEN HERHALING EXTRA TREIN LUIK GEVR. JONGEDAME HANDEL LEIDSCH DAGBLAD Prinses Irene's geboorte dankbaar herdacht VOOR DEN DRUKKERIJ NOORDEINDSPLEIN - TEL. 25041 SASSENHEIM. Oefening met gasmaskers. Teneinde vertrouwd te geraken met het gebruik van gasmaskers door de brand weer. wordt er hedenavond een oefening gehouden Om halfacht wordt in „Ter Leede" tus- schen de verschillende ploegen een wed strijd gehouden in het uitvoeren van tech nische opdrachten in den kortst mogelijken tijd. Aanrijding. In de „Oude Post" had een aanrijding plaats tusschen een personen- en vracht auto. De bestuurder van de eerste auto merkte te laat op. dat de vrachtauto naar links uitweek, met het gevolg, dat de wagens tegen elkaar botsten. Hoewel de wagens zwaar beschadigd werden, kwamen de be stuurders met den schrik vrij. Auto rijdt meisjes aan. Tengevolge van het breken der stuurin richting van zijn vrachtauto reed de heer A. uit Noordwijk nabij de Prinsenlaan op de Teylingerlaan een 3-tal meisjes van 12 jaar aan en botste vervolgens tegen een boom. Het ongeval liet zich aanvankelijk ernstig aanzien, doch nadat dokter Dom misse de slachtoffers verbonden had. kon den twee van haar zich naar de ouderlijke woning begeven, terwijl de derde naar huis vervoerd werd. Voorloopig moet zij het bed houden. Voor het diploma kantoorstenograaf (130 lettergrepen) slaagde mej. A. v. Breda, alhier. VOORHOUT. SPOEDEISCHENDE RAADSVERGADERING De Burgemeester herdenkt de geboorte van Prinses Irene. De raad kwam spoedeischend bijeen on der voorzitterschap van den burgemeester mr. G. F. W. van Berckel. Met kennisge ving waren afwezig wethouder P. L. van der Hulst en de heeren G. K. Spierenburg en Van den Nouland. De voorzitter heette alle leden hartelijk welkom, alsmede de genoodigden, van wie ds. J. J. H. Klomp, Ned. Herv. Predikant, bericht van verhindering had gezonden, terwijl pastoor W. J. Warmenhoven en de heer H. A. Allard, als voorzitter van het comité „Voorhout Vooruit" op de gereser veerde tribune hadden plaats genomen. De voorzitter merkte dan o.a. op, dat geheel Nederland jubelt, omdat ons Vor stenhuis de blijde gebeurtenis eener ge boorte viert. De ongedwongen opgewekt heid. waarmede wij allen deelnemen in dit huiselijk geluk, bewijst onze innige liefde. Wij leven zoo mee met ons vorstelijk gezin, als behoorde het tot onzen naasten vrien denkring. De vreugde alom tot uiting ge komen bij het huwelijk van H.K.H. Prinses Juliana; onze dankbaarheid bij de geboorte van een vermoedelijke opvolgster van den troon; ons aller eenheid, welke het Re- geeringsjubileum van H.M. de Koningin zoo terecht omgaf, het zijn alle bewijzen van onze aanhankelijkheid, doch zij waren niet vrij van edelen eigenbaat. Ieder na denkende, die het goed meent met zijn land. moest hier wel juichen en dankbaar gestemd zijn. Kon men eendeels hier niet wijzen op een lange reeks van zegenrijke jaren, was anderdeels die zegenrijke werk zaamheid niet voor de toekomst vastgelegd in een jonge loot? Nü is ons medeleven vrij van die bijgedachten; het is er wellicht inniger door, omdat het Prinselijk gezin ons toeschijnt te zijn het Nederlandsche gezin bij uitstek. De jonge moeder is het symbool geworden voor alle Nederlandsche moeders. Dit stille, jeugdige geluk is het voorbeeld van de eenvoudige wenschen van ons volk: in vrede te arbeiden. Die Vrede is het. welken de wereld ont beert en welken bovenal wij Nederlanders zoo zeer behoeven; die vrede is het. waar naar onze angstige gedachten, opgeschrikt door een onzekerheid, welke ons allerwege omgeeft, hunkerend uitgaan. Is het niet alsof de vorstelijke ouders gevoeld hebben, dat hier de kiem ligt van ons aller ver langen, de grondslag voor ons geluk, toen zij de jonge Prinses den naam van den Vrede zelve gaven: „Irene". Laten wij de geboorte van dit kind en haar naamgeving aanvaarden als een voorteeken van ons aller welzijn. In bange tijdsomstandigheden aan een kind van ons vorstenhuis een Gode zoo welgevalligen naam te geven, het schijnt mij. aldus spr.. een heilig geweld, dat den Hemel is aange daan. Moge Gods genade, door ons allen zoo vurig afgesmeekt over dit kind, tot zegen strekken voor het Prinselijk geslacht, moge door diezelfde genade haar geboortedag in onze herinnering blijven: een dag. welke den vrede voor ons heeft bewaard." Met een driewerf „Leve het Koninklijk Huis. hiep hiep hoera!", door allen beant woord. sloot de voorzitter deze kortston dige en veelbeteekenende plechtige bijeen komst. Aan H.M. de Koningin en aan het Prin selijk gezin werden door den raad geluks telegrammen gezonden, waama de sluiting volgde. Ook in onze omgeving is op den Natio- nalen Feestdag de geboorte van prinses Irene in verschillende gemeenten met en thousiasme gevierd. Uit vele plaatsen be reiken ons berichten over geslaagde fees telijkheden. onder een opgewekte stemming Hoewel te ALPHEN de eigenlijke feesten, gelijk bekend, eerst op 31 Aug. zijn bepaald, had de ijverige buurtvereeniging Toussaintplein de omge ving der straten reeds vroegtijdig op keu rige wijze versierd en voor een fraaie avond verlichting zorg gedragen en gisteravond een Volkszangavond georganiseerd. Onder de beproefde leiding van den heer S. J. Ko ning werd een met zorg samengesteld pro gramma afgewzrkt. Men had een speciale geluidsinstallatie zoodat de aanwijzingen van den dirigent terstond opgevolgd konden worden. De belangstelling was zeer groot en door jong en oud werd spontaan mee gezongen Alleen trad de jeugd nog al eens hinderlijk op met hun voetzoekers en ander vuurwerk. De avond werd geopend door den voorzitter, den heer van Wijk. terwijl ook de burgemeester, de heer P. A. Colijn, van zijn belangstelling liet blijken en een korte toe spraak hield. TE AALSMEER is gisteravond een groote optocht gehouden .net muziek en zang, als slot waarvan de burgemeester, de heer J. Kastelein, een feestrede uitsprak. Het talrijke publiek stel de zich rond het plantsoen op, terwijl de muziekcorpsen in de afgesloten ruimte plaats namen. Na het spelen van twee cou pletten van het Wilhelmus, door de duizend koppige menigte spontaan meegezongen, ge waagde de burgemeester van de dankbaar heid die thans alom in den lande gevoeld wordt Aalsmeer deelt in de algemeene feest vreugde en het hoopt dat de naam der nieuwe prinses Irene, vrede een sym bool moge worden van een nieuw vredevol tijdperk. Nadat een telegram van geluk- wensch was verzonden volgde samenzang van vaderlandsche liederen, door de muziek begeleid. Het was een enthousiast publiek dat onder leiding van den Haagschen con ferencier J. Schouten, uit volle borst uiting gaf aan zijn liefde voor volk en Vorsten huis! De feestvreugde bleef nog lang heer- schen in de bevlagde dorpsstraten. Het was voor de Aalsmeerders een mooi feest! TE BODEGRAVEN is een reeks geslaagde feestelijkheden ge houden. Reeds Zaterdagavond is daar een zangdemonstratie gegeven onder leiding van den directeur dier vereeniging, den heer Beun en in samenwerking met vereenigin- gen uit Ammerstol. Berkenwoude, Scheve- ningen. enz. De feestavond werd geopend door den voorzitter van het Comité, den heer C. G. Karssen. De muziekver. „Cres cendo" begeleidde het door de koren en een menigte van 3000 aanwezigen gezongen „Wilhelmus". Een fraai programma is uit gevoerd. Een vrachtauto is ter hoogte van het woonhuis van den heer P. J. Westerhoven tegen een drietal meisjes opgereden, die daar speelden. Het dochtertje van den heer v. R. kreeg een lichte hersenschudding, een ander schaafwonden. Dokter Domisse ver leende de eerste hulp. Ook burgemeester v. Berkel was spoedig ter plaatse. Uit een door de politie ingesteld onderzoek is ge bleken. dat de stuurinrichting der auto niet in orde was. VOORSCHOTEN. B. en W. hebben benoemd tot tijdelijk onderwijzer aan de o. 1. school den heer A. C. Schutte te Purmerend. ZOETERWOUDE. Trap van een paard. Een 4-j. zoontje van den graanhandelaar G. v. d. Poel in de Weipoort alhier, kreeg gisteren een trap van een paard, waardoor het kind ernstig aan het gezicht werd gewond. De Leiderdorpsche Brug weer lang geopend! Gisteren is van ruim 11 uur tot ongeveer 12 uur de Leiderdorpsche Brug weer voor het verkeer gesloten geweest, daar een diep met kolen geladen groote Rijnaak, ge trokken door een sleepboot, midden onder de brug aan den bodem vastliep. Aan beide zijden der brug stond het vol wachtenden en neringdoenden, die graag vóór den mid dag hun klanten wilden bedienen. Vele auto's keerden en gingen maar om Leiden heen. Wanneer zal de Rijn daar eens uitgediept worden? Het is wèl noodig! Gisteren vielen talrijke mooie straatver sieringen op. in het bijzonder de Koning straat, de Spoorstraat en de Burg. ie Coul- trestraat blonken uit. 's Middags werd een zanghulde van een 1000-tal schoolkinderen gebracht aan den Burgemeester. Op het Stationsplein werd aan ieder kind een Oranjevlag uitgereikt: een fleurige stoet trok daarop door de straten naar de Nieu- vmarkt. Nadat de kinderen nationale liederen hadden gezongen, werden zij door den Burgemeester hartelijk toegesproken. De kinderen verden hierop royaal getrac- teerd. Om half vijf defileerde een fraaie stoet van vereenigingen voor den burge meester die mot de wethouders en den ge meentesecretaris op de stoep van het Raad huis had plaatsgenomen. Nadat de stoet door de vroolijk versierde straten was ge trokken, volgde als hoogtepunt des avonds een uitnemend geslaagde massabijeenkomst op de Nieuwe Markt, bijgewoond door naar schatting 4000 bezoekers. Geopend werd met een grootscli vlaggendefilé. vervolgens sprak de heer Karssen een openingswoord, Zanglust zong mooie nummers en ook de Burgemeester voerde het woord. Vervolgens concerteerde .Crescendo", pastoor Janus hield een welsprekende speech. Hallelujah en St. Caecióa gaven eenige goede num mers ten beste waarna tenslotte het woord gevoerd is door ds. Gronloh. Ten besluite zong het R.K Kerkkoor samen met „St. Caecilia" een prachtig „Te Deumwaarna de Burgemeester het Comité huldigde voor de prachtige organisatie. Na een ondanks den regen geslaagde Bonte Optocht, volgde een feestelijke slotbijeenkomst, die „Klonk als een klok!" IN BOSKOOP hebben de besturen der buurtvereenigingen gisteren hun beste beentje voortgezet! Op diverse pleinen en straten hadden kinder spelen, optochten en wedstrijden plaats. De patroons hadden het personeel in de kwee- rijen 's middags vrijaf gegeven zoodat ruim schoots van de attracties genoten kon wor den. In het Zuiderbad, waarin door de zor gen van de directie een verlichting met gloeilampjes was aangebracht hadden 's avonds waterspelen plaats, waarvoor zeer groote belangstelling bestond, terwijl de feestvreugde daar nog werd verhoogd door de harmonie „Concordia". Het was een uit stekend geslaagde feestviering. IN HAZERSWOUDE dat feestelijk bevlagd was, maakte de Har monie Zaterdagavond reeds een muzikale wandeling door het dorp onder groote be langstelling. Gisteravond brachten op het plein van de Chr. school de Zangvereeni- ging „Zang en Vriendschap" en het kinder koor „Looft den Heer" vaderlandsche lie deren ten gehoore en nadat de burgemees ter het woord had gevoerd werd onder groote belangstelling een lichtstoet gefor meerd. voorafgegaan door de muziek van de Harmonie. Tot 's avonds laat is de feest vreugde voortgezet! TE HOOFDDORP zijn de Oranjefeesten op bescheiden voet ge vierd. Het fanfaregezelschap „Excelsior" heeft voor het gemeentehuis enkele liederen gespeeld, waarna een marsch door het dorp werd gemaakt, die eindigde op het gemeen telijke concoursterrein. Op de verlichte tri bune merkten wij o.a. op burgemeester Slob en echtgenoote, alsmede het bestuur der Oranjevereeniging. Nadat Excelsior volks liederen had gespeeld, werden films ver toond van het Koninklijk Huis. Na afloop ging ieder de sprookjesachtige verlichting bezien, die was aangebracht op de brug over de Hoofdvaart. In Hoofddorp is het tot laat in den avond vroolijk toegegaan! TE LEIMUIDEN is de nationale feestdag in stilte voorbij gegaan. Op den geboortedag echter was er 's avonds een klein feest. Met de muziek- vereeniging Symphonie werd een lampion optocht gehouden. Voor de jeugd was er nog een kleine verrassing. Door het Oranje comité zijn de kinderen van alle scholen ge- tracteerd op beschuiten met Oranjemuisjes en een reep chocolade. De Burgemeester heeft den kinderen de blijde mare medege deeld; daarna hebben de kinderen enkele Vaderlandsche liederen gezongen. De offi- cieele feestviering zal plaats hebben op 23 en 24 Augustus a s. TE LEIDERDORP is de viering, dank zij de leiding van het bestuur der Chr. Oranjevereen., uitstekend geslaagd. De feestelijkheden begonnen des middags met een wedstrijd in ringsteken op versierde rijwielen in de Eikenlaan. De prijzen werden als volgt gewonnen: le pr„ C. Filippo; 2e pr„ A. G. v. Limburg; 3e pr., W. Jansen; 4e pr., mej. J. v. Osnabrugge; 5e pr., A. G. v Osnabrugge. Voor de versier de rijwielen had H. v. Osnabrugge den len, mej. T. Snel den 2en en mej. C. de Haas, den 3en prijs. Het hoofdpunt was de rondgang van ver eenigingen, welke 's avonds gehouden werd. De opstelling had plaats aan de Lindelaan. De voorzitter van de Oranje vereen., de heer A. J. v. d. Wijngaard, sprak den Burgemees ter voor diens woonhuis toe, die daarop ant- woorde. Er was overal waar de optocht langs kwam veel belangstelling. De buurtvereen. „Doesbrug" was wel bijzonder actueel. Zij was er n.l. in geslaagd een zeer homogeen ministerie samen te stellen met een aanlok kelijk program! Op een groote trailer reed de regeering aan het hoofd van den op tocht. Alle medewerkende vereenigingen hadden trouwens haar best gedaan. Het woord van den voorzitter der Oranjevereen. die bij gelegenheid van den rondgang op den verjaardag van Prins Bernhard een beroep deed op de vereenigingen om weer mee te werken als dit werd gevraagd en toen op deze gelegenheid doelde, heeft wel weer klank gevonden! IN LISSE had een officleele herdenking plaats ten ge meentehuize, waar de voorzitter van het Oranje Comité, ir. K. Volkersz, namens de Burgerij den Burgemeester zijn gelukwen- schen heeft aangeboden. Uitvoerig heeft spr. de beteekenis der geboorte van het prinsesje Ire.ie geschetst en een uiteenzet ting gegeven van de komende feestelijkhe den. De Burgemeester heeft de rede van ir. Volkersz beantwoord en bracht tenslotte een heildronk uit op de Jonggeborene met een „driewerf hoera". Hierna werd een bezoek gebracht aan het Gemeentelijk Sportterrein waar de kinderfeesten werden gehouden, waarna om 4 uur een bezoek werd gebracht aan de Ijsbaan, waar een schitterend Ja- pansch dagvuuiwerk werd afgestoken. Dit was wel een mooi slot voor de kinderfees ten. Nu wacht men op de groote volksfees ten van a.s. Zaterdag. De Nationale Feestdag werd besloten met een muziekconcert en muzikale rondwandeling van „Adolph Kol- ping" waarbij het publiek veel belangstel ling toonde. TE NIEÜWVEEN is een concert gegeven op de „Hoek" door de muziekvereeniging, welke verleden jaar in die gemeente is opgericht. Zij oogstte een geweldig succes. Onder de bekwame leiding van den directeur, den heer C. van Dam. werd mooi gespeeld. Er was veel belangstel ling. IN NOORDWIJKERHOUT heerschte eveneens volop feestvreugde, wel ke 's avonds ten top steeg. Het raadhuis was feestelijk verlicht. Een enthousiaste menig te. begeleidde, zingende en hossende, twee muziekcorpsen, die door het heele dorp trokken en op vers illende plaatsen, een concert gaven. Voor de woning van den bur gemeester werden vaderlandsche liederen ten gehoore gebracht. De R.K. Muziekver. „Jeanne d'Arc" en de Chr. Muzlekvereen. „Harpe Davids" brachten den geheelen avond overal populaire muziek en niet al leen de Noordwljkerhoutsche jeugd, doch rijen vreemdelingen en padvinders hielpen mee het geheele dorp in feeststemming te brengen. Overal werd van muziek en dans genoten IN OEGSTGEEST is de viering beperkt gebleven tot een avond feestviering Eerst was er een officleele ont vangst op het Gemeentehuis waar de Bur gemeester, de heer A. J. van Gerrevink, als vertegenwoordiger van H. M. de Koningin de gelukwenschen in ontvangst nam van welhaast alle afgevaardigden van in de ge meente gevestigde vereenigingen. Het doel van deze ontvangst was mede allen in de gelegenheid te stellen het felicltatieregister te teekenen, dat zal worden opgezonden naar het Prinselijk Paleis te Baarn. Zeer groot was de belangstelling voor dit gebeu ren. Toen allen zich in de Raadzaal had den vereenigd. bracht de burgemeester een dronk uit op het Huis van Oranje, waarop een daverend „Hoera" volgde. Hierna zijn telegrammen van eerbiedige hulde aan H. M. de Koningin en aan het Prinselijk Echt paar verzonden. De voorzitter van de Oranjevereeniging, de heer D. G. Sanders, dankte daarop den burgemeester voor zijn gebrachte hulde aan het Oranjehuis, alsmede den waarn. burge meester. den heer T. van Egmond, voor de met zoo gunstig verloop gevoerde besprekin gen voor deze gepaste feestviering. Hij hoop te, dat de goede band tusschen Overheid en Volk bestendigd mogen blijven. Hierop nam het College van B. en W. plaa.j in een drie tal rijtuigen met hun dames en het bestuur der Oranjevereeniging als voorhoede van een te vormen optocht van vereenigingen door het centrum der gemeente. De mu ziekcorpsen „Triumph" en de N. Z. H. T. M - Harmonie verleenden hieraan medewerking. Van 910 uur heeft de R.K. Harmonie „Triumph" in het plantsoen van het Wil- helmlnapark een concert gegeven. Als een welkome verrassing heeft het tamboers- en pijperscorps in de pauzen eenige nummers ten beste gegeven waarvoor de kranige jon gens met hun directeur, den heer v. Wouw, een welverdiende ovatie van het talrijke publiek in ontvangst mochten nemen. De voorzitter van de O. V. heeft daarop den directeur zijn bijzondere erkentelijkheid betuigd. Voor het einde van dit concert heeft Burgemeester van Gerrevink nog een feestrede uitgesproken. De heer Sanders dankte den burgemeester voor zijn rede en bracht hulde aan den directeur van Ge- meentewerken en het personeel dat dezen vijen da hee. otreofferd voor het aan brengen van een schitterende lampionver lichting in de boomen. Na beëindiging van het concert trokken allen in optocht met de muziek van de N.Z.H.T.M. naar het gemeen teterrein aan de Laan van Alkemade, waar een groot vreugdevuur werd ontstoken. Een enorme regenbui trotseerende, was hiervan een buitengewoon groote menschenmenigte getuige. De N.Z.H.T.M. heeft hierbij pas sende muziek ten gehoore gebracht. Het bestuur der Oranjevereeniging mag op een geslaagden feestavond terugzien! TE RIJNSBURG ving de herdenking gisteravond aan met een kerkdienst in de Ned. Herv. Kerk, waar ds. G. C. van Niftrik sprak naar aanleiding van Genesis 32 vers 10. Daarna werd een lichtstoet geformeerd door verschillende plaatselijke vereenigingen. Met de muziek van Wilhelmina en Advendo werd een rond gang gemaakt door het dorp en vervolgens gaven de leden van de Gymnastiekvereeni- ging D.W.S. eenige demonstraties, o.a. het lintenspel. Tot laat in den avond was de belangstelling groot! TE VOORHOUT heerschte eveneens een blijde stemming. „St Caecilia" en „Voorhout's Gemengd Koor" gaven een openlucht-concert in de gemeen telijke muziektent, van vaderlandsche lie deren ter eere van -ie blijde gebeurtenis. De jeugd danste op uitbundige wijze het gemeenteplantsoen en ook de ouderen deelden in de vreugde. TE VOORSCHOTEN gaf Zaterdagavond de St. Laurens Harmonie een concert op de Voorstraat, waarna om streeks half elf een lichtstoet werd gevormd en een wandeling door een gedeelte van de gemeente werd gehouden. Zondag zijn in de kerkgebouwen plechtige herdenkingen gehouden. Ds. J. C. Houtzagers, Geref. pre dikant, had tot tekst gekozen Ps. 126 vers 3 en Ds. H. P. Fortgens, Ned. Herv. Predikant, bepaalde de gemeente bij Ps. 103 vers 2. Gis teren gaf „Benvenuto" 's avonds op de Voor straat een concert, waarna een geslaagde lichtstoet werd gehouden. IN WADDINXVEEN is gisteravond in de Ned. Herv. Kerk een dankstond gehouden, waar voorging de heer de Pater, die als tekstwoord had Ps. 48 10. Het fanfarecorps „Concordia" maakte een muzikalen marsch onder groote publieke be langstelling. zoodat er een gezellige drukte heerschte. De buurtver. „De Rijweg" orga niseerde volksspelen, opgeluisterd door mu ziek. Een groote menschenmenigte heeft volop genoten. WASSENAAR luidde gisteren het feest in met klokgelui, waarna een concert op het Dorpsplein ge geven werd. Op den Duinrellweg vormden de schoolkinderen een optocht voor een huldiging voor het Raadhuis. Daar zijn de kinderen toegesproken door den voorzitter der Koningin Wllhelminavereen., waarna burgemeester van Wijnbergen de jeugd ge wezen heeft op den band „Nederland en Oranje". De kinderen werden vervolgens onthaald, waarna de stoet op het plein in het dorp ontbonden werd. 's Middags con certeerden „Excelsior" en de mondaccordeon vereen. „D. V. S." op het Plein onder groote belangstelling, waarna 's avonds uitvoerin gen plaats vonden door Excelsior en de plaatselijke Xylophoonclub. Als besluit van den mooien dag is een fakkeloptocht gefor meerd en de regen deed geen afbreuk aan het geweldige enthousiasme. Nog lang is er gedanst, gehost en gezongen! TE Z"'AMMERDAiM is de nationale feestdag ook met opgewekt heid gevierd, 's Morgens werd begonnen met een hardrijderij om prijzen in de Bui tendorpstraat voor jongens en meisjes be neden 16 jaar. De jongeren wedijverden daarbij in snelheid met de autoped, de groo- temn op het rijwiel, 's Middags hadden op het feestterrein van den heer van Dobben, verschillende volksspelen plaats. De bonte optocht, die 's avond, door de straten trok en waarvan veel werk was gemaakt, bracht weer velen op de been en vormde het mid delpunt der belangstelling. Met een bio scoopvoorstelling op het bovengenoemde feestterrein werd de goed geslaagde feestdag besloten. Op straat en in de café's bleet het nog langen tijd druk Het feest voor de schoolkinderen is op 31 Augustus bepaald. IN ZOE"MEER heeft de bevolking haar vreugde geuit op het feestterrein, waar een concert gegeven werd. 's Avonds namen er velen deel aan den vlaggenoptocht en speelde het Fan farecorps. Er heerschte een gezellige feest vreugde die tot laat in den avond voort duurde. Als dat zoo is geeft de Deken-Centrale in Leiden een tweeling cadeau, een tweelingpakket echte Leidsche wollen dekens, inhou dende 2 zuiver 100 wollen dekens, met de hand gekaard, voor den extra reclameprijs van f. 17.95. 4642 Stort dit bedrag op Girorekening 214627 en wij brengen U dit pakket zonder verdere kosten thuis. - As. Moeders houdt met deze reclame rekening; ook wanneer U reeds gekocht en betaald heeft, hebt U hierop recht en betalen wij U dit bedrag contant terug. - Bestelt met deze coupon: 4-2-L ZONDER FRANKEERING. ANTWOORDKAART LEIDEN Machtigingsnummer 173. DEKEN CENTRALE te LEIDEN - Tel. 25319 - Giro 214527. Direct gevraagd een flinke Salaris f.6.per week. Zich aan te melden tusschen 67 u. bij de Leidsche Melkinrichting „DE LANDBOUW", Rijnsbur- gersingel 23. 4669 Slingers met Vlaggen, 7 Meter lang, 25 ct., Mutsen v.af 2Vt ct. Schilden, Confetti, Serpentines Servetten, Bruidszakjes, enz. Steeds de nieuwste Voordrach ten en Bruiloftsliedjes. Firma G. VAN BRUSSEL HAARLEMNIERSTRAAT 267. 7777 ter gelegenheid der Watertentoonstelling op ZONDAG 13 AUGUSTUS Prijs heen en terug van DEN HAAG (H.S.M.) af PASKOSTEN INBEGREPEN UITSLUITEND VOOR NEDERLANDERS 1 Plaabsk aarten bij Reisbureau LINDEMAN N. V„ Breestraat 151, Tel. 20604. 4644 Paedag. Inst. vr.. ter opleiding assistente Directie, vlotte representatieve JONGEDAME v. g. h., met goede schoolopl. en bek. met steno en typen; leeft, niet onder 20 Jbij gebl. geschikth. vaste aanst. Uitv. br.. verm opl„ evt. dipl., enz. Bur. van dit Blad onder no. 4658. It 42

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 8