r VROOM VREESHAM E. R. BEULINK Groote afslag Feestartikelen S. Messcher LEID5CH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 4 Augustus 1939 Dagbladreclam Gedé-Zalf OPROEPING Zaterdag-reclame Geroutineerd Autobuschauffeur bij Firma C. I. LEIJH Prima Bloedworst 25 ct. per pond BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN is niet te vervangen voor de a.s. blijde gebeurtenis en voor de oranje feesten Breestraat 175 Leiden Telefoon 22095 P.K. Koorsteeg 26 - Telef. 20514 Rundvleesch Ie kwaliteit Varkensvleesih Adverteert in het Leidsch Dagblad sloten werd voor de opengevallen plaatsen andere personen te vragen. Met inbegrip van de opbrengst der gehouden collecte, die ruim f. 150 bedroeg is thans f. 220 beschikbaar, wat naar het oordeel der commissie slechts een sobere feestviering zal mogelijk maken, welke in hoofdzaak gericht is op tractatie van de kinderen. Als voorloopig programma werd vastge steld: kinderaubade bij het gemeentehuis, tractatie. roeiwedstrijden aan Papenveer en concert door de muziekvereeniging „Arti", behoudens voldoende medewerking. Het comité stelt zich voor. ingeval een prins geboren wordt, de feestviering uit te breiden. Besloten werd standplaatsen op het feestterrein, evenals het vorige jaar. te verpachten. In de plaats van den heer Verhoef, die om gezondheidsredenen als voorzitter wenschte af te treden, werd de heer C. Pouw gekozen. De Ouden van Dagen op reis. Met een keurig versierde, comfortabel in gerichte salonboot maakte een aantal ouden van dagen, onder leiding van het daartoe ingestelde comité het jaarlijksche uitstapje, dat ditmaal leidde naar de Kager- en Westeinder Plassen. Na door welwillende autobezitters aan boord te zijn gebracht, werd te ongeveer half negen vertrokken in de richting Alphen aan den Rijn. Al dade lijk heerschte een prettige stemming aan boord en deze bleef den geheelen dag be waard. Volop hebben de oudjes genoten van de prachtige waterpartijen en van de royale tractatie van de zijde van het comité, hier toe door milde bijdragen van de burgerij in staat gesteld. Geslaagd te Amsterdam voor het examen coupeuse van den Ned. R K School raad. afgenomen door de RK. Ver St. Anna mej R K nts te Langeraar. Geslaagd te Den Haag voor het examen Duitsch L. O. mej. D. Goedhart alhier. WADDINXVEEN. De a.s. feestelijkheden. De Buurtvereeniging ..Kerkweg' zit n:et stil en stelt alles in het werk om bij het a.s. feest goed voor den dag te komen. Verleden week is er een collecte gehouden op den Kerkweg en met nag ften van deze week ;s een bedrag van f. 50.— binnengekomen Dit geld wordt aangewend voor aanschaffen van electrlsch verlichte bogen over de Kerkwegvaart Als er telkenjare 10 bogen aangeschaft kunnen worden, zal binnen enkele jaren de Kerkweg een feërieke verlicht ng rijk zijn. Het programma voor den feestdag bevat voor de morgenuren een ringrijderij. ter wijl nog overwogen wordt een optocht te organiceeren met versierde vosrtu:gen en groepen door kinderen, 's Middags worden er diveise volksspelen voor jong en oud gehouden, terwijl het avondprogramma verzorgd zal worden door den bekenden goochelaar-conferencier Willy Albert van Rotterdam. Ongetwijfeld zal de Buurtver. Kerkweg" goed voor den dag komen Als opvolger van het raadsl'd P. van den Berg (S G P.) die 's overleden, treedt thans op de heer J. Modderkolk. Deze zal slechts zitting kunnen nemen tot Septem ber a s., want, gelijk bekend, verloor bij de laatstgehouden raadsverkiezing de Staatk. Ger. Partij haar eenigen zetel. WOUBRUGGE. Burgerlijke Stand. Geboren: Henri Willem Frederik, Z. van H. B. N. Mumsen en A. C. de Ru Henricus Corne lls, Z. van Th. Zwetsloot en A. M. van der Meer Aafje Christina. D. van Chr. Peters en M. van den Heuvel Geertruida Willemina. D. van G. van der Lip en W. M. van Dorp. Vergadering „Woubrugsche E:erenveil*ng". De Ver. „Woubrugsche Eerenveil ng ver gaderde in hotel Swama. Na een welkomst woord van den voorz.tter, waarin deze er bij de leden op aan drong om toch zooveel mogelijk aan de veiling aan te voeren en medeleven te toonen, werden de gebruike lijke verslagen uitgebracht, waam t om. bleek, dat de kas een kie n voordeelig saldo kon boeken. De commissie tot naz ening van de reken ngen deelde mede, dat boeken en kas correct in orde waren bevonden. Hierna kwam het bestuursvoorstel ter sprake, om het veilinggebouw met den grond in zijn geheel over te doen aan de Provincie voor het bod. door d t lichaam gedaan. Nadat een en ander breedvoerig was besproken werd met algemeene stem men besloten het gebouw met den grond over te dragen. De aftredende bestuursle den, de heeren Schraverus en Buitenhu's. werden mot bijna alg st. herkozen. Be'den verklaarden hun herbenoeming te aan vaarden. De confer but'e voor het loopende jaar werd vastgesteld op f. 1.—. Bij de rondvraag kwam nog even ter sprake wat in d$ toekomst zal moeten worden gedaan, veilen in een gehuurd gebouw of een nieuw gebouw te stichten. Ook gingen er stem men op, om de ve'ling na de overdracht op te heffen en de vereeniging te ontbinden Het laatste ondervond evenwel van de zijde van het bestuur en van meerdere aanvoer ders weinig steun, opgemerkt werd n 1dat nu zoolang het hoofd geboden was aan de minder gunst'ge omstandigheden. thans met vollen moed en eendracht door te gaan, nu een ruimere kas daartoe gelegen heid biedt. Besloten werd om deze vraag in een eerstvolgende vergadering den leden voor te leggen. H erna sluiting. ZOETERMEER. Loop der Bevolking. Gevestigd: M. Pnpenhuizen, peb. Ewjjk van Den Haag G. J. Blenke v. Vlaardingen -- E. H. Kokshoorn van Voorburg J. P. de GraaT van Zevenhuizen. Vertrokken: M. A. Moen naav Den Haag G. M. v. d. Hoogen naar Zandvoort. Gevonden: Portemonnaie m. inhoud; Rieten groentenmandje. Inlichtingen bij de polit'e. ZWAMMERDAM. BurgertUKe stand. Overleden: Pleter van Wensveen, 56 j., echt genoot van Neeltje HoU. Een 56-jarige bewoner van een woon schuit, de arbeider N. B. alhier, is, als lij dende aan de besmettelijke ziekte typhus naar de ziekenbarak te Leiden overgebracht. De bewoners van de buurtschap „D, Tempelpolder" alhier, hebben het plan óp- gevat om ter viering van de a.s. blijde ge beurtenis in het prinselijk gezin een apart leest voor deze buurtschap te organiseeren op Zaterdag 26 Augustus a.s. Het aantal ingeschrevenen bij de Ar beidsbemiddeling in deze gemeente bedraagt thans 36, n.l. 33 mannen en 3 vrouwen. GEBOREN. Jacobus, z. van J. Devilee en W. Betgen Petronella. d. van D. v. d. Bos en G. Nievaart Johanna Christina Apolonia. d. van H. J. Hen- sing en W. H. Schoone Isaac, z. van B. M. v. d. Walle en M. Tuurenhout. ONDERTROUWD. F. L. v. Klaveren, j.m. en A. A. Kelderman, J.d. B. J. J. G. Timmers, j.m. 26 jaar en T. Wetselaar, j.d. 21 jaar A. v. d. Blom. j.m. 25 jaar en D. Kralt, j.d. 21 jaar. OVERLEDEN. N. G. Klein, m., 57 Jaar S. H. Klein, m., 82 Jaar J. G. H. Dijkerman, m., 79 jaar. tegen eelt en likdoorns, zal nimmer overtroffen worden, door welk mid del ook. 45 cent per doosje. Gedé Voetbadzout 45 cent. Gedé Likdoorn- pleister 45 cent. Aan allen die iets te vorde ren hebben van, verschuldigd zy'n aan. of geldswaarden, pa pieren of bescheiden onder hunne berusting hebben be- hoorende tot de onder het voorrecht van boedelbeschrij ving aanvaarde nalatenschap van den Heer BARTHOLOMEUS ADRIANUS ROODENBURCH, laatstelijk gewoond hebbende te Oegstgeest en aldaar over leden den 16 Juli 1939 wordt verzocht daarvan ten spoedig ste opgaaf, betaling of afgifte te doen ten kantore van No taris F. M. LA CHAPELLE te Bilthoven. 4476 Wij hebben nog in voorraad Lampions in oranje en gesorteerde kleuren. Lampionstokjes en kaarsen - Crêpe en rozen papier in alle kleuren - Oranje-mutsen, -steken en -petten, ook in gesor teerde kleuren - Oranje-speldjes, -knoopen en -strikjes - Guirlandes voor zaal- en straatversiering in nationale en gesorteerde kleuren - Serpentines - Confetti - Vlaggen van papier en doek in nationale en oranje-kleuren, enz., enz. 4500 Alleen verkoop aan winkeliers en comité's, uitsluitend en gros. KATTETONGEN en BOTER- SPRITS, 35 ets. per V* pond. 4501 Gevulde Koeken 5 ets. Gembergebakjes 5 en 8 ets. Gemberbollen7 ets. Cocosmacronen 4 a 10 ets. MARE 40 en 44 - TEL. 26135 Gevraagd voor direct (voor 4 weken) een Aanbiedingen met voll. in lichtingen omtrent leeftijd, waar gewerkt, verlangd sala ris, enz., Bur. v. d. Bi. no. 4515. Haas, per pond 0.80 0.70 0.60 0.55 0.50 0.40 0.45 0.40 Per 5 pond 1.50 0.45 0.35 1 'In'l rr LEIDEN

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 8