Geslaagd kinderzendingsfeest op „Oud-Poelgeest" Uit de Rijnstreek 1EIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 4 Augustus 1939 land- en tuinbouw NAGEKOMEN BERICHTEN Officieele (risispublicalie Verschillende sprekers boeiden de jeugd Buitenland De Poolsche pers over Danzig OEGSTGEEST. DE A.S. BLIJDE GEBEURTENIS. Dc leesten der Oranjevcrccnlging. De te verwachten „blijde gebeurtenis" in ons prinselijk Gezin zal, naar wij vernemen, ook ln onze gemeente niet onopgemerkt voorbijgaan. Hiertoe is het bestuur van de Oranjevereenlging actief werkzaam: het beett een waardig programma opgesteld. In verband met dc vacantiedagcn echter is men verplicht zich te beperken tot een avondfeest op den avond van den natlona- ]en feestdag 'den dag na de gboorte). Het. feest zal worden ingezet met een of- ficieele ontvangst op het raadhuis .van het bestuur der oranlevereeniging en vertegen woordigers van alle plaatselijke vereenlgin- gen des avonds te kwart voor acht. Na afloop van deze plechtigheid zal om streeks kwart over acht een optocht worden geformeerd, waartoe ook alle plaatselijke vereenigingen dezer dagen zullen worden uiteenoodigd. Van 9—10 uur zal een concert worden gegeven in het Wllhelminapark in het feestelijk verlichte plantsoen. Van gemeentewege bestaat het voorne men. om ook de lanen in het Wllhelmina park feestelijk te verlichten. Verwacht wordt, dat ook de bewoners van dit park zich hierbij zullen aansluiten om de feest vreugde te verhoogen. Om half elf zal aan de Laan van Alkemade tot besluit een groot vreugdevuur worden ontstoken. Aan gezien de oranjegezindheid der Oegstgees- ter bevolking groot is. mag worden aange nomen. dat zeker alle vereenigingen aan dit feest zullen deelnemen. Eerst dan kan het feest tot zijn recht komen en alzoo het waardig streven van het bestuur der oranjevereeniglng naar een algemeene feestvreugde een succes worden! RIJNSBURG. De Ger. Knapen- en Jonge Meisjes Vereenigingen hebben met haar leiders en leidsters in 4 autocars een uitstapje ge maakt naar het Gooiland, waar o.a. een be zoek aan Valkeveen werd gebracht en ver volgens aan de Pyramide van Austerlltz. Aan het Postkantoor alhier hadden over de maand Juli van de Rijkspostspaar bank 140 Inlagen plaats tot f. 9070, 34 en 36 terugbetalingen tot f. 1671.58. Geslaagd te Utrecht voor het examen Engelsch LO de heer J. Holverda alhier. SASSENHEIM. Het Grond- en Woningbedrijf. De boekwaarde van het grondbedrijf be draagt f. 97.641, waartegen een schuld staat van f. 60,000. De exploitatie sluit met een nadeelig saldo van f. 955,43 Er ls even wel een reserve van f. 57,573,55. Het woningbedrijf levert een nadeelig saldo op en Wel „Complex Amerika" f. 40,89: complex Kerklaan f. 393,13 en complex „de Kooy" f. 173,30. Gevonden: Een bijl. gouden zegelring, mica regenmuts, gouden scapulier, me daille, jouden ring. padvindersmes. Inlich tingen bij de politie. VOORHOUT. Het jubileum van St. Ceacilia. Dit jaar is het voor de plaatselijke Mu- ziekver. St. Ceacilia een jubileum-Jaar, de vereeniging herdacht n.l. het feit, dat zij 20 jaar geleden opgericht werd. Morgen avond zal ter gelegenheid hiervan het Leld- sche Harmonie-gezelschap „De Post" de jublleerende vereeniging. een concert aan bieden, aanvangende te 8 uur. Geslaagd te Den Haag voor het examen Handelskennis L. O. de heer P. L. J. Prins, alhier. VOORSCHOTEN. Een droeve plechtigheid. Gistermiddag vond onder groote belang stelling op de begraafplaats Rhijnhof de teraardebestelling plaats van het stoffelijk overschot van wijlen den 18-J. Hendrlcus van Meygaarden alhier, die J.l. Zondagmid dag tijdens het duiken nabij Allemansgeest verongelukte. Wij merkten o.a. op het bestuur en vele leden der Voetbalver. „Rouwkoop", waar van de overledene lid was. Toen de kist in de groeve was neergelaten trad een be stuurslid van genoemde vereeniging naar voren, die de goede hoedanigheden van den overledene schetste en diens verdienstelijke arbeid voor de vereeniging memoreerde. Zijn nagedachtenis zal steeds in hooge eere worden gehouden. Hierna werden levende bloemen in het graf gestrooid waarna de grootvader van den overledene namens de familie dankte voor de groote belangstel ling en deelneming. Een groot aantal kransen dekte de kist. VRAGE NEN ANTWOORDEN. Vraag: De bladeren van mijn Cyclamen Krullen om. Ook zitten er kleine, groengele in secten aan. Waarmede kan ik een en ander bestrijden? Mej. P. E. te N.V. Ant w.: Het regenachtige weer zal Uw plan ten spoedig beter doen groeien. U heeft ze toch buiten staan in den tuin met de potten in de sarde? Geef nu om de drie weken verdunde Koemest of in water opgeloste bloemenmest. Meng in 10 Liter water 2 ons groene zeep en hier aan toe 1 d.L. brandspiritus. Maak daarmee de bladeren geheel nat. Dit na een Paar dagen herhalen. Vraag: Wat is de beste tUd om een rood flauwe Koker Bromelia te scheuren? De plant "eelt verleden jaar gebloeid en een paar sterke. J°dge planten gemaakt. Mej. p. e. tc n.v. Antw.: Na den bloei gaat de oude Bromelia "bestal afsterven. Tracht aan de scheuten wortels te krijgen door vochtig mos op den pot te brengen. U kunt het best in het vol gend voorjaar de jonge planten apart in een F betten. Bedoeld mos kan een bloemist U {^zorgen, u plant het op den potgrond en houd net geregeld vochtig. Jr(aag; Heb Geraniums en Fuchsia's welke zitten met luis. Is daar niets tegen tc doen? H. Ant te L. w.: Zet de bewuste planten buiten, na- m dc bladeren eerst flink vochtig heeft ge- me^ een mengsel van 2 ons groene (of m®,.zeeP in 10 Liter water, waaraan 1 d.L. (1 rof>?« brandspiritus is toegevoegd. Alles flink r«i en na een paar dagen nogmaals dit mid- Op Oud-Poelgeest werd het 20ste Kinder zendingsfeest gehouden, door het kinder- zendingscomlte te Lelden. Hieraan verleende de muziekvereenlglng „Benvenuto" van Voorschoten medewerking. Het feest werd geopend door den voorzit ter van het comité den heer G. Leenheer. Dank werd gebracht aan mej. Willink, die met haar bekende bereidwilligheid haar landgoed wederom had afgestaan. Voorts wees spr. naar aanleiding van de aanspraak ln het volmaakte gebed: „Onze Vader" op het saamhoorigheldsgevoel, dat uit deze aanspraak blijkt. Niet alleen voelen we den band met onze medegeloovigen. maar ook met de heldenwereld. Dit saamhoorigheids- gevoei moet ons drijven tot een krachtige zendingsactie. Over het onderwerp „Van vijand tot vriend" sprak vervolgens de heer J. A. Meer- woldt uit Den Haag. die veel heeft gewerkt in de Bataklanden. Inzonderheid voor de opleiding van goeroe 's (inlandsche zendelin gen!. Tachtig jaar geleden, toen zendeling Nommensen daar zijn arbeid begon, waren de Batakkers nog volslagen vijanden van het christendom. Met groote moeite wist hij met dit woeste volk in contact te komen. Groot was de vijandschap, waarvan spreker eenige staaltjes vertelde. Bijzonder interes sant waren de vertooningen van verschil lende voorwerpen uit die omgeving. Het toppunt van de vijandschap was de poging tot vergiftiging door Singa Mangaradja, den priester-toovenaar-gifmenger. De zendeling, ofschoon hij van het vergiftigde eten had geproefd, werd door God wonderlijk be waard, terwijl zijn hond stierf. Al deze uitingen van vijandschap werden door den zendeling met daden van liefde beantwoord, hij dekte zijn vijanden met zijn eigen dekens toe. terwijl hij verscheidene slaven vrijkocht. Tenslotte heeft de liefde gezegevierd en van deze verharde vijanden vrienden van Chris tus gemaakt. Door zijn aangename manier van vertellen, wist spreker zijn Jeugdig ge hoor buitengewoon te boeien. Over het onderwerp „Onze taak" sprak ds. D. Veldhoen van Valkenburg (Z.H.i Spr. merkte op, dat allen van God een taak hebben gekregen: de een méér. de ander minder gewichtig. Als Abram van God het bevel ontvangt „ga uit uw land en uit uw maagschap" legt God hem een zware taak op, die veel zelfverloochening kost en groote gevolgen heeft voor hem en zijn nakome lingschap. Niet allen ontvangen echter zulk een groote taak. Toch ls er één taak, die wij allen, groot en klein, jong en oud van God hebben ontvangen n.l. „predikt het Evangelie aan alle creaturen". En van die taak heeft God ook een klein deel aan de kinderen gegeven en van die taak krijgen zij nooit vacantie; steeds moeten zij bereid zijn om op te komen voor de eere Gods en de heiligheid van Zijn Naam. door b v. hun vloekende kameraden te wijzen op het ver keerde en goddelooze van die gewoonte. Door hun eenvoudig kindergebedje, hun kleine gaven en hun ijver voor de zending kunnen zij ook medewerken aan de alge meene taak, die God ons allen heeft op gedragen. Het slotwoord werd gesproken door den heer J. F. de Heer, secretaris van het comité. Deze dankte alle medewerkenden hartelijk en riep inzonderheid den heer Meerwoldt een „tot weersziens" toe, hetgeen door de kinderen met gejuich werd onderstreept. Wat was die vertelling mooi en wat hebben wij medegeleefd met die Batakkers aldus spr. Konden wij daar eens een kijkje nemen, dan zouden wij nog een klok kunnen zien, die nog steeds geluid wordt en waarop de naam van het zendingscomité vermeld staat. Hierop volgde sluiting van dezen eoed geslaagden middag. ALPHEN. MOTORRIJDER GESLIPT. Met gapende hoofdwonde opgenomen. Hedenmorgen ls de motorrijder v. G. al- langs den Steekterweg met zijn motor geslipt, waarbij bij kwam te vallen en een gapende hoofdwonde opliep. Nadat dr. Hildernisse hem ter plaatse de eerste hulp had verleend, werd hij per auto naar zijn woning vervoerd. Activiteit der bewoners van het Toussaintplein. In verband met de a.s. Blijde Gebeurtenis in het Prinselijk Gezin zijn de bewoners van het Toussaintplein en omgeving buitenge woon actief. Reeds gisteren heeft men een aanvang gemaakt met de versiering der straten, terwijl ook aan de verlichting reeds hard wordt gewerkt. ALKEMADE. De heer A. Bod aan overleden. Alhier ls plotseling In den ouderdom van 72 jaar overleden de heer A. H. P. J. Bodaan. gepensionneerd brigadier majoor van de rijksveldwacht. Ruim 44 Jaar heeft deze algemeen geachte politieman in onze gemeente gewoond Hij stond alhier bekend als een goed politieman die gaarne een ieder zooveel mogelijk welwillend tegemoet trad doch ook op tijd als het moest, wist in te grijpen. 13 jaar lang heeft hij van zijn welverdiende rust mogen genieten. Zijn verscheiden zal. nu hij zoo plotseling van zijn vrouw en familie is weggerukt, een ge voelige leegte achter laten Hij ruste in vrede! BODEGRAVEN. De boottocht voor Ouden van Dagen. De boottocht voor de Ouden van Dagen is een groot succes geworden, niettegenstaan de het ongunstige weer bij het vertrek, toen del aanwenden. Het schaadt de bloemen niet. Zet de planten met den pot gedurende een half uur in een emmer met water. Vraag: Is het mogelijk tulpenbollen naar Amerika tc zenden? Op welke manier kan dat het best geschieden? W. J. te L. Antw.: Dit kan zeer goed. zoowel per post als postpakket of als vrachtgoed. Welke forma liteiten hieraan zijn verbonden btf de nu heer- schende handels- en uitvoerbepalingen kunt U het best informeeren bij een handelaar bij U in de buurt, die U hierover zeker zal inlichten. Vraag: Mijn Clivia heeft vaak witte schim mel tusschcn de bladeren. Wat is dat en hoe dit blijvend tc verwijderen? W. S te L. Antw.: Bedoelde schimmel zijn de witwollige wasdraden, veroorzaakt door de wolluis. Dit lastige insect zetelt niet zelden in den grond, zoodat verpotten in zuivere aarde vaak ge- wenscht is. Tracht alles zoo goed mogelijk tus- schen de bladeren te reinigen met een stomp- puntig stokje en wasch goed af met bovenge noemd mengsel van zeep in water, waarvan brandspiritus is toegevoegd. Dit mengsel mag niet in den potgrond doordringen. Vraag: Wat kan oorzaak zijn dat van mijn plant de bloemen afvallen, vóór dat deze open gaan? Ook valt af en toe een blad af. Een blad en bloem gaat hierbij. Mevr. v. H. te L. Antw.: Zorg vooral dat U de kanier veel lucht. Zoodra de atmosfeer droog wordt, doet zich dit verschijnsel voor. Zet de plant ééns per week met. den pot. gedurende een half uur ln het water en geef niet vaker dan 1 maal in de 6 weken kunstmest. Dc plant moet goed in het licht staan, evenwel niet in de volle zon. Vragen op Tuinbouwgebied aan de Redactie onder motto „Tuinbouw". het zelfs regende. Het bleef verder droog op den dag gelukkig, terwijl het weer tij dens den tocht af en hoe heel mooi, zelfs zomersch was. Bij den terugtocht was het zelfs zóó stil, dat vele oudjes den tocht naar het zonnedek ondernamen. Overigens had men van den wind achter de glazen beschuttingen van de dekkajuiten ln het geheel geen last. zoodat allen zeer voldaan waren. De tocht door het Z.-H. waterland, over Kager- en Braassemermeer, over den Westeinderplas, den Ouden Rijn en de Ringvaart van de Haarlemmermeer was zeer bekoorlijk en over het verblijf op Schiphol, waar men ruim 2 uur vertoefde, waren allen vol lof. Niet minder over de prettige rondgeleiding en de wonderen, die men daar gezien heeft Ook wat het verblijf aan boord betreft, was men zeer dankbaar Onder leiding van den heer Schullng le verde de ..keuken" ieder uur iets anders. Zelfs de sigaren ontbraken niet. De stem ming was uitnemend en het meegenomen muziekgezelschap, dat onvermoeid was. hield de vroolijkheid er uitnemend ln! Bij aankomst ln onze gemeente hartelijk ingehaald door vele honderden, die langs de oevers stonden, waren allen dan ook zeer dankbaar gestemd! Dc a.s. Blijde Gebeurtenis. Het Oranjecomité heeft besloten de schooljeugd, die op den Nationalen feest dag zal deelnemen aan de zanghulde voor den Burgemeester, na afloop daarvan fees telijk te onthalen op de pleinen van een ders cholen. Het is een moeilijkheid dat de verwachte blijde gebeurtenis vermoedelijk ln de vacanties zal vallen, zoodat men niet in schoolverband kan samenkomen. In dat geval zal verzameld worden op het Sta tionsplein. De „Kurjer Poranny" die in nauwe rela tie staat met regeerlngskrlngen, en de „Kurjer Polsky" schrijven o.a.: de voortdu rende provocaties van' Danzlg hebben ver schillende Poolsche reacties uitgelokt. Deze worden door de Duitsche propaganda voor gesteld als ontoelaatbare daden van agres sie van Polen. In al deze aangelegenheden ligt de moge lijkheid om de getroffen regelingen te wijzi gen in werkelijkheid ln handen van Dan zig, want zij waren slechts het antwoord op chicanes van Danzig. Als men bereid is. de laatste te staken, zal alles terugkeeren tot 1 den vroegeren staat van zaken Op het oogenblik wordt alle actie gericht tegen de Poolsche douane-inspecteurs. Men verwijt hun te Danzlg militaire en econo mische spionnage. Het verwijt keert zich tegen dengeen dit het geuit heeft. In prin cipe is Danzig gedemilitariseerd gebied en bijgevolg kan er zelfs niet de mogelijkheid bestaan van militaire spionnage. Als de se naat van Danzig toch het bestaan van deze mogelijkheid toegeeft, komt dit omdat Dan zlg niet meer gedemilitariseerd is en de senaat bekent dan, dat hij zich schuldig gemaakt heeft aan een ernstige schending van het statuut der vrije stad. Aan den anderen kant kan er evenmin sprake zijn van economische spionnage, omdat Danzig binnen de economische grenzen van Polen ligt. De taktlek der Danzigsche autoriteiten, die trachten de rechten van Polen te onder mijnen en te vernietigen, is vergeefsch. Po len zal dit niet laten welgevallen. De Duit sche heeren te Danzig moeten weten, dat gerekend moet worden met de vastberaden reactie van Polen op Iedere nieuwe moei lijkheid. Polen zal geen schending van zijn elementaire belangen dulden. Zijn geduld, dat ln het buitenland bewondering wekt, kan ook grenzen hebben I De „Kurjer Poranny" besluit: het van Danzigsche zijde geuite dreigement de grens Oost-Pruisen te openen, is als een nieuwe proefballon te beschouwen, want het schijnt dat Danzig nog wel eens de gevolgen zal overdenken, die zulk een maatregel zou hebben, aangezien Polen zich met al zijn krachten zal verzetten tegen iedere poging tot directe actie, die de Duitschers moch ten beoogen om hun propaganda te dienen en in het buitenland verkondigen, dat alles practisch te Danzig geregeld kan worden en dat het waarlijk niet de moeite waard is om een oorlog te ontketenen over een formali teit. Doch ln werkelijkheid heeft deze Duit sche taktlek ten doel. het door Polen en zijn bondgenooten gevormde front te door breken. Men vergeet, dat de beslissing be rust bij de Poolsche regeering en dat haar bondgenooten steeds even vastbesloten zijn, Polen in zijn strijd voor de verdediging zij ner onafhankelijkheid te volgen, d Ju Hbkw-R U.tzakevl cmfwypcmfm REGELING STEUN INLANDSCHE ROGGE. Hiermede wordt de aandacht van telers van rogge op het volgende gevestigd: De vastgestelde richtprijs bedraagt voor rogge geleverd in de week van 31 Juli t.m. 6 Augustus 1939 f. 7.45 per 100 Kg. Inclusief commissie en vracht. Deze prijs zal worden verhoogd4479 aop den 7en Augustus 1939 en zoo ver volgens wekelijks tot en met den len April 1940, telkens met een bedrag van 3 cent per 100 Kg. voor rogge, in de desbetreffende week geleverd. b op den 8en April 1040 en zoo vervolgens wekelijks tot en met den 29en April 1940, telkens met een bedrag van 4 cent per 100 Kg. voor rogge, in de desbetreffende week geleverd. Bij de vaststelling van dezen richtprijs werd er van uitgegaan, dat deze geldt voor: 1. marktschoone, droge, gezonde, inheem- sche rogge van den Oogst 1939. welke vol doet aan het door de Nederlandsche Akker- bouw-Centrale nader vast te stellen hecto- i liter-gewicht; I 2. rogge, welke verkocht wordt door be middeling van den gebruikelijken tusschen- persoon, die van den teler de volgens plaat selijk gebruik geldende commissie ontvangt 3. rogge, welke door den teler wordt gele verd op de voor zijn teeltstreek gebruikelijke leveringsplaats. Indien het aanbod van inlandsche rogge te groot mocht worden om door den handel te worden opgenomen, zal de Centrale den handel in de gelegenheid stellen om in het najaar het surplus van de aangeboden rogge van den teler te koopen, teneinde dit ln het voorjaar aan de Centrale te leveren, tegen een prijs, welke den handelaar eenlg voor deel geeft. Mocht de Centrale echter blijken, dat zelfs door het afsluiten van leverings contracten met handelaren, de roggeprijs in het binnenland niet op het peil van den richtprijs zou kunnen worden gehandhaafd, dan zal zij er toe overgaan rogge recht streeks van telers te koopen. Voor verdere inlichtingen wordt verwezen naar den Districts-Secretaris van de Land- bouw-Crlsis-Organlsatle. De handelaar is veiyllcht van den teler te koopen op basis van den vastgestelden richtprijs. Wanneer hieraan niet wordt vol daan, verdient het aanbeveling, dat door den teler hiervan kennis wordt gegeven aan den Districts-Secretaris van de Landbouw crisis-Organisatie. Door telers kan geen rogge ter denatura- tie worden aangeboden. BUTLER OVER DANZIG. In het Britsche Lagerhuis heeft Butler ln antwoord op vragen verklaard, dat er de laatste weken een toegenomen militaire en para-militaire activiteit in de vrije stad Danzig is geweest. Zooals de ministerpresi dent tijdens het debat van Maandag ver klaarde, wordt de toestand ter plaatse nauwlettend gadegeslagen en blijft de Poolsche regeering in nauw contact met de Britsche regeering. AANKOOP VAN GROENE ERWTEN OOGST 1939. Indien de omstandigheden daartoe aan leiding geven, zal de Nederlandsche Akker- bouw-Centrale ook dit jaar overgaan tot aankoop van groene erwten van den Oogst 1939. De aankoop door de Nederlandsche Akker- bouw-Centrale zal alleen plaats vinden bij handelaren, waarbij als voorwaarde ls ge steld. dat de telers minstens den richtprijs zullen hebben ontvangen. De richtprijs is gesteld voor gemiddelde kwaliteit op f9.25 per 100 Kg. Er kan ver wacht worden, dat deze richtprijs, evenals het vorig jaar, in een nader vast te stellen tijdvak met f0.10 per maand zal worden verhoogd. Wanneer de handelaar niet aan zijn ver plichting ten opzichte van den richtprijs voldoet, verdient het aanbeveling, dat door den teler hiervan kennis wordt gegeven aan den Districts-Secretaris van de Landbouw crisis-Organisatie. 4493 BOSKOOP. In verband met ons bericht, dat een certificaat van verdienste ls toegekend aan een nieuwe roos, eigenaar de heer D. J Hendriksen alhier, vestigt men er onze aandacht op, dat de juiste naam van deze roos is „Rosa Moyesi x Climbing American Beauty" en niet .Rosa Moysse-Climbing American Beauty", gelijk vermeld. Het teeken x duldt aan. dat hier sprake is van een kruisingsproduct tusschen Rosa Moyesi en de roos Climbing American Beauty en een z.g. parkroos ls, dat zijn rozen veelal en- kelbloemlge en al of niet sierende vruchten gevend, die hoofdzakelijk aangeplant wor den als bloemstruiken, dus niet op een bloemperk of bloemenrand. Op het Zang- en Muziekconcours te Maarn, behaalde het Chr Kinderkoor „Klein Hosanna" in de le afdeeling een le prijs, terwijl het Jonge dameskoor in de sup. afd een 2en prijs verwierf. Vervolgens werd door bovengenoemde koren een bezoek gebracht aan „Ouwe- hand's Dierenpark" te Rhenen; het be hoeft geen betoog, dat ook hier door groot en klein volop werd genoten van dieren park en speeltuin. De Chr Muzekver Harmonie „Con cordia" behaalde op het concours te De Lier ln de afd „Uitmuntendheid" een len prijs met 316 punten. In den marschwed- strtjd verwierf het corps eveneens een len prijs. BULGAARSCHE PARLEMENTSLEDEN TE BOEKAREST. Een groep van 21 Burgaarsohe afge vaardigden heeft op doorreis naar de land bouwtentoonstelling te Moskou eenige uren te Boekarest vertoefd, waar zij door de Roemeensche autoriteiten met groote hof felijkheid zün omtvangen- Alvorens te vertrekken heeft Ovedaroff, de voorzitter van de Bulgaarsche Kamer commissie van buitenlandsche zaken, aan het blad Roemania. het officieuze orgaan der Roemeensche regeering. verklaard: „Goede verstandhouding en samenwerking tusschen onze beide volken vormen het beste middel om onze onafhankelijkhe'd en onze toekomst op den Balkan te verzeke ren. De Reemeensch-Bulgaarsche vriend schap wordt dooi de logica ingegeven. Wij zijn er van overtuigd, dat door een nauwer aanhalen van de betrekkingen tusschen onze landen onze wederzljdsche belangen beter zouden worden ged'end Wij willen den wede even gaarne als uw volk Van ganscher harte wensehen wij hechte en zekere vriendschap met Roemenië Wij wensehen. dat een definitief arcoord kan voortvloeien uit een ontwikkeling van de economische en culturieele betrekkingen tusschen de beide buurlanden. VERKOOP BEVROREN BLADREUZEL. De Nederlandsche Veehouderijcentrale maakt bekend, dat zij een partij bevroren bladreuzel, afkomstig van zware varkens, voor verkoop ln het binnenland beschik baar heeft. Deze bladreuzel is opgeslagen in het koelhuis der N.V. Rotterdamsche Koel en Vrieshuizen, le Katendrechtschehaven te Rotterdam. Belanghebbenden kunnen zich ter verkrij ging van nadere inlichtingen wenden tot genoemde Centrale, Laan van Meerder- voort 84 te 's-Gravenhage, telefoon 392310. interlocaal J. J. 4490 Bol. Het gezelschap, bestaande uit 19 dames ring van hier per rijwiel naar Leiden De verdere reis werd gemaakt per trein en tram. In Haarlem werden de Diorama's bezichtigd, waarna de reis werd voortgezet naar Amsterdam, waar eenigen tijd ver toefd werd en vervolgens naar Marken en Volendam. Alle bezienswaardigheden van deze belde dorpen werden in oogenschouw genomen, waarna de terugreis werd aan vaard. Opgewekt keerde het gezelschap om elf uur hier terug, verrukt over den heer lijken dag. HAZERSWOUDE. Uitstanjc Ge-, Meisjesver. „Ora et Labora" Dc Geref Me'sjesver. Ora et Labora" organ'«eerde een u'tgn" da°je rrr Haar lem. Amsterdam, Marken en Volendam, onder leiding van haar presidente mej. D. NIEUWVEEN. Loop ler Bevolking. Gevestigd: J. Muis, van Blokzijl C. A. Eg berts. van Ter Aar W. Jansen, van Zevenho ven P. v. d. Lee, van Zevenhoven N. Schip pers, van Maartensdijk. Vertrokken: H. W. M. v. Amerongen, naar Uit hoorn. De dames van de Naaikrans der R.K. Kerk maakten een uitstapje. Per autobus reden zij naaar Hilversum waar de K.R.O.- Studio bezichtigd werd. Vervolgens naar Apeldoorn en Berg en Bosch, waar zij het sanatorium bezochten. Het was over het al gemeen mooi weer en men heeft van het geslaagde reisje genoten. OUDE-WETERING. Actie voor het Groene Kruis. Bijna hadden wij boven deze regelen ge schreven „Groene Kruisweek", zoozeer wa ren de laatste dagen gewijd aan deze geluk kig even populaire als onmisbare vereeni ging. Eerst had een muzikale rondgang plaats, welke werd verzorgd door de fanfare van Nieuwe Wetering. De groote promotor van de vereeniging dr. van der Bijl speelde dezen avond wederom met succes zijn rol en wel als chef-verkooper over een schare jongedames, die wederom een aanval deden op de portemonnaies zoowel van de Inwoners als van de in vrij grooten getale aanwezige vreemdelingen, die ons dorp als hun vacantie-oord hadden uitgezocht. Daarna kwam de voetbal-match tusschen Leimuiden I en Wet. Boys, ook al weer be langeloos opgeluisterd door de muziek van Nieuwe Wetering. Talrijke toeschouwers waren hier aanwezig om ook al weer even- zoovele objecten van aanval te vormen voor de Groene-Kruis-dames. die haar bloempjes aan den man trachtten te brengen. De match, welke een spannend verloop had werd gewonnen door Leimuiden met 5—2. Aan het slot van den avond kon de balans worden opgemaakt en tot groote voldoening van het bestuur worden geconstateerd, dat de actie niet minder dan f. 165.20 in het laatje had gebracht. Voorwaar een groot, maar tevens een verdiend succes! ROELOFARENDSVEEN. Belangrijke karpervangst. Het Braassemermeer blijkt ook dit iair weer een paradijs te zijn voor de v'sch- vangst. Naar wij vernamen, is vooral de karoervangst opvallend: beesjes van vijf tien pond behooren niet tot de zeldzaam heden TER AAR. De a.s. Blijde Gebeurtenis. Het Oranje-Comité vergaderde onder lei ding van den heer G. D. Verhoef. Medege deeld werd dat enkele leden van het comité zich om verschillende redenen niet langer beschikbaar wenschten te stellen waarop be- 3—2

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 7