Nova-Theater DE WILDZANG I U KOMT GENIETEN! Uit de Omstreken HET POSTKOETSMYSTERIE [EiDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 4 Augustus 1939 VISSCHERIJ-BERICHTEN KERK- EN SCHOOLNIEUWS WEERBERICHT. PETER SPEE phenomenaal orkest, Café-Restaurant Nieuw Brittenburg Katwijk aan Zee - Telef. 400 DEANNA DURBIN als AGENDA WEEKBERICHT SCHOTSCIIE HARING- VISSCHERIJ. Het blijft schaarsch met den haringaanvoer De resultaten van de Duitsche drijfnet- en trawlharingvisscherfj, zoowel als die van de Ne- derlandsche vloot blijven ver achter bij de hoe veelheden van verleden Jaar en Schotland heeft de afgeloopen week niet tot verbetering van den toestand bijgedragen. Er werden in geheel Schotland slechts 22.88? vaten ingezouten, hetgeen voor de laatste week van Julimaand, waarin de visscherij in den regel haar hoogtepunt bereikt, een zeer pover succes beteekent. In totaal werd dit seizoen, in geheel Schot land, ingezouten: 190.490 vat tegen 364.924 in 1938. Er werd verscheept: 120.478 vat tegen 250.837 vat in 1938. Er werd gestempeld: 34.382 vat tegen 57.878 vat in 1938. Naar Duitschland werden verleden week iets meer dan 15.000 vaten verscheept, en wel tegen prijzen, die belangrijk hooger liggen dan die. welke met de „Fachschaft" zijn overeenge komen. Ook de overige markten toonden groote be langstelling en de prijzen gingen verder om hoog. De noteeringen luiden thans: Crown Matties 51/c.i.f. Matfulls 54/ Fulls 56/ Eerste Trade-Marks, Smalls 47/ Matties 57 i Matfulls 57/ I Crown Mediums zijn geheel uitverkocht. VISCHPRIJZEN. IJMUIDEN, 4 Aug. 1939. Tarbot M.28—0.92: Tong f. 1.60—0.90; Heil bot f. 1.30—1.25 per kg.; Zetschol f. 23—21; Kleinschol f. 18—6.60; Bot f 16—3.20; Schar f. 8.50—2.80; Poontjes f. 2.10—0.70; Groote schel- vlsch f. 23—22; Middel schelvisch f.21; Klein- middel schelvisch f. 20; Kleine schelvisch f17 —10; Groote gul f. 12—8.10; Kleine gul f.9.50— 6.20; Wijting f.5.60—4.10; Makreel f. 11.50— 10.50; Versche haring f.8.807 per 50 kg.; Mid del hake f.40 per 125 kg.; Kleinmiddel hake f.14; Kleine hake f.97.50 per 50 kg.; Kabel jauw f.8035 per 125 kg.; Vleet f. 1.75; Leng f. 0.850.60; Koolvisch f. 0.280.09 per stuk. Besomming IJmuiden. Aangevoerd aan den afslag: 4 kantjes steurharing. 1088 kisten ver sche haring. Trawlers: Delft IJm. 17 850 man den f.5300; Ewald IJm. 48 750 manden f.4510; Uiver IJm. 384 310 manden f.1020. Loggers: HO. 1 f.100. VLAARDINGEN. 4 Aug. Binnen van de haringvisscherijKW 44. W. v. d. Plas. met 34 last van 12 schepen; KW 47. C. van Duyn, met 30 last van 7 schepen; KW 36. J. v. d. Plas. met 33 last van 11 schepen. Volgens hedenochtend radiotelegrafisch te Scheveningen ontvangen bericht uit zee was de vangst van de KW 3 en van de KW 101 resp. 3 en 5 kantjes. VLAARDINGEN. 4 Aug. Maatjesharing groen f 13.20-16.30: maatjesharing f. 10.30—15; Volle haring Zuid f. 13.70—15.20; Fillet van zoutevisch f. 16.80—35. excl. 5% rech ten. Aangevoerd 65 ton fillet van zoutevisch. Barometerstand Gistermiddag 2 uur: 762. Hedenmiddag 2 uur: 762. BUITENLANDSCH WEEKOVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. De depressie, welke gisteren over midden En geland was gelegen, is langzaam in Zuidooste lijke richting getrokken en bevindt zich heden morgen over Frankrijk. Zij bracht aan onze kust en langs het Kanaal plaatselijk nog zwaren regen, waarbij hier en daar ook onweer voor kwam. (Den Helder meldt 12 m.m.. Calais 18 m.m. regen). Tengevolge hiervan draaide de wind in ons land naar Oost en trad een lichte temperatuursstljging in. Over de Brltsche eilanden en Scandinavië is de luchtdruk voortdurend blijven stijgen, zoodat zich hier een rug van hoogen luchtdruk heeft ontwikkeld, die een verbinding vormt tusschen het Azorenhoogedrukgebied en een gebied van hoogen luchtdruk, dat zich bU de randstaten ontwikkelt. In het Zuiden van Zweden en Noorwegen is het weer opgeklaard. In het Noorden bleef het nog betrokken en regenachtig. Bij IJsland daalt de luchtdruk weer onder invloed van storingen, die van den Oceaan naderen. In Noord en midden-Duitschland onweert het. waarbij groote hoeveelheden neerslag zijn ge vallen. Zoo meldt Berlijn 20 m.m. In Zuid- Dultschland en Zwitserland is het regenachtig onder invloed van een depressie over de Po- vlakte. Te Lugano viel 48 m.m. regen in den af geloopen nacht. PREDIKBEURTEN. VOOR ZONDAG 6 AUGUSTUS. Benthuizen Ned. Herv. Kerk: Voorm. half tien en nam. 6 uur (o.t.) ds. Bieshaar. Geref. Gem Voorm. half tien en nam. 6 uur. (o.t.) ds. Stuijvenberg. Boskoop Ned. Herv. Kerk: Voorm. half 10 (Doopsbediening en nam. 6 uur ds. Jacobs. Geref. Kerk: Voorm. half 10 en nam. 6 uur, ds. Blauw van Echten. Chr. Geref. Kerk; Voorm. half 10 en nam. 6 uur leesdienst. Rem. Ger Gem.: Voorm. 10 uur ds. J. Zuur deeg van Hilversum. Geref. Gem Voorm. half 10 en nam. 6 uur, ds. Kok van Veenendaal. Hazerswoude Ned. Herv. Kerk: Voorm 10 uur en nam. 7 uur ds. P. v. d. Kraan van Slie- drecht. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. 7 uur, ds. Heuzenvelde. Hoogmade Ned. Herv. Kerk: Voorm. half- elf (H.A.), ds. van Sinderen. De Kaag Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur ds. v. d. Windt. Katwijk aan den Rijn Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien en nam. 6 uur ds. E. Warmolts. Geref. Kerk: Voorm. halftien ds. Kapteijn uit Lochem; nam. 5 uur ds. Wiersema uit Olden- hoven. R.K. Kerk: Voorm. 6 uur (Stille mis) pastoor Houtman: 7.30 (Vroegmis) pastoor Hesp; 9.30 (Hoogmis» pater Livarius O. F. M 11.30 (Stille Mis) pater Mikx O. F. M.; nam. 7 uur (Lof) pas toor Hesp. Koudekerk Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur ds. J. de Wik te Leiden; nam. halfzeven ds. J. Vermeulen van Groningen. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 7 uur cand. de Boer van Zierikzee. Leiderdorp Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur de heer J. Kroon van Eindhoven; nam. half zeven. dr. J. Koopmans. Kinderkerk (Kerklaan)Voorm. half elf, de heer P. J. D. van Malssen. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. half zeven. ds. Dijk. Leidschendam Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Vermet. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Boukema. Nieuwkoop Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur ds. A. J. van Wijngaarden. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. halfacht ds. Wijnbeek uit Amsterdam. Rem. Kerk: Voorm. 10 uur. ds. L. W. van Wijngaarden. Nieuw-Vennep Ned Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, de heer Eveleens van Blfjham; nam 7 uur ds. Lazonder. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. half vier, ds. Y. v. d. Zee van A'dam. Chr. Geref. Kerk: Voorm. halfelf en nam 4 uur, leesdienst. Noorden Ned. Herv. Kerk: Nam. half drie, ds. B. J. Geerling van Oude-Wetering. Geref. Kerk: Voorm. halfelf en nam. halfacht leesdienst. Noordwijkerhout Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Verwaal van Den Haag. Oegstgeest Groene Kerkje: Voorm. 10.15 uur. geen dienst. Pauluskerk: Voorm. 10 uur, ds. T. J. Jansen Schoonhoven. Herdenking 40-jarige Evangelie bediening: nam. 5 uur, ds. E. Jansen Schoon hoven, van Lichtenvoorde. Ver. van VriJz. Hervormden: Geen dienst. Sassenheim Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. L. Boer van Scheveningen; nam. 5 uur, ds. W. A. Hoek van Amsterdam. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 5 uur ds. v. d. Chijs van Amsterdam. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur. leesdienst. Gemeente Gods: Nam. 7 uur: Pater Shappel. Ter Aar Ned. Herv. Kerk: Voorm. halfelf. preeklezen; nam. halfacht geen dienst. Geref. Kerk: Voorm. halfelf en nam. halfacht ds. Warner. Valkenburg Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur. de heer Siderius van Katwijk; nam. half zeven, ds. Siddré van Noordwijk. Geref. Kerk: Voorm. 9 uur. ds. Wiersma van Oldenhove; nam. 5 uur, ds. Kapteijn van Lochem. Voorhout Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Klomp. Waddinxveen Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Jongebreuk van Bleiswijk (Bed. H.D.); nam, halfzeven ds. Ottevanger van Leiden. Geref. Kerk Voorm. 10 uur en nam. zes uur, ds. Bremmer van Rijssen. Oud Geref. Gemeente: Voorm. 10 uur en nam. zes uur, ds. van der Kraats. Warmond Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur. ds. de Bel. Wassenaar Ned. Herv. Gem.: Gebouw voor Chr. Belangen (Schoolstr. 6)Voorm. 10.05 uur ds. J. Hoekstra, pre. te Ternaard (Fr.» nam. halfzes, ds. W. Lourens, pred. te Altforst. Kievietkerk: Voorm. 10.05 uur, ds. Th.. J. Mudde, pred. te Brummen. Woubrugge Ned. Herv. Kerk: V.m. tien en nam. zeven uur. ds. Doornenbal. Geref. Kerk: Voorm. tien en nam. zeven uur. ds. Ie Cointre van Bergen op Zoom. Zevenhoven Ned. Herv. Kerk: Voorm. half- el<" en nam. halfacht. ds. van Harten. Geref. Kerk: Voorm. halfelf en nam. halfacht de heer G. van Andel. cand. te 's-Gravenhage. Zoetermeer Ned. Herv. Kerk: Voorm 10 uur (H. Doop) en nam. halfzeven dr. Wolden- dorp. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. halfzeven ds. v. Loon v. Wolfheze. Geref. Gemeente: Voorm. 10 uur en nam. 7 uur, Leesdienst. Vereen, tot Verbreiding der Geref. Waarheid: Voorm. 10 uur en nam. 7.15 uur, ds. Abringh van Hoevelaken. Vereen, voor VriJz. Hervormden: Nam. half zeven prof. v. Mourik Broekman te Moordrecht Zoeterwoude Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, de heer H. van Niet, cand. te Haarlem. Zwammerdazn Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uurt Bed. H. Doop) en nam. 7 uur, ds. Pop. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. 7 uur, ds. Vesseur em. pred. te Soest. Rem. (Geref.) Gemeente: Voorm. 10.15 uur. mej. ds. Günther. AALSMEER. Vergadering V.V.V. Het comité tot stichting van een Ver. voor Vreemdelingenverkeer heeft in De Oude Veiling een vergadering gehouden waarin o.m. de ledenwerfactie ter sprake is gekomen. De rondgang van den heer J. v. d. Zwaard heeft reeds het verrassend resultaat opgele verd dat een 75-tal personen als lid is toe getreden terwijl een 30-tal donateurs inge schreven kon worden. Met groot genoegen nam de vergadering kennis van het feit dat een der eersten die toetrad burgemeester Kastelein was Waar thans ongeveer f200 a f300 con tributie verzekerd is achtte men dit een basis waarop men verder kan gaan werken aan de uitvoering van tal van plannen, die door een Ver. voor Vreemdelingenverkeer uitgevoerd kunnen worden. Beroepen. Beroepen bij Chr. Ger. Kerk alhier ds. W. Ramaker te Kampen. BENTHUIZEN. Burgerlijke stand Geboren: Willem. Z. van Johannes C. Qualm en Adriana de Vrij. Gevestigd: Neeltje L. Korbijn van Boskoop Herman C. van Drlel van Rotterdam Anna P. M. de Groot van Zoeterwoude Dirk Zonne veld en gezin van Börgstede (Did.) B&stlna Korbijn van Zoeterwoude. Loop der Bevolking. Vertrokken: Jacob Bregman en gezin naar Zoetermeer Nelletje Alberts naar Rijnsburg Petronella C. Sonneveld naar Hazerswoude Jacob Zonneveld naar Zoetermeer Herman C. van Drlel naar Rotterdam. Toen mej B F op de Beelaertsstraat liep, werd zij aangevallen door de hit van C B. die haar zoodanig in de schouder beet dat zij zich onder doktershanden moest stellen. kocht voor f.2 tot f. 5.80 per 100. De finan- cieele uitkomst van dit product ls een te genvaller voor de tuinders. De slechte ge wassen zijn hiervan oo>k grootendeeLs oor zaak. De flinke regenbuien, die gevallen zijn, zullen het gewas nu ten goede komen. Sla kon ln goede kwaiiteit gemakkelijk geplaatst worden tegen een goeden prijs, doch jammer genoeg was er van werkelijk eerste soort geen sprake. Want veelal had men ook veel last van de bekende luis. Maar sla met een „pietje" ging tooh nog voor f. 0.90 tot f. 1.80 per 100. Dat is voor koude grond-sla een goede prijs. Slechts een enkeling kan echter wat goeds aan voeren. Kroten waren goedkoop. Het is te begrij pen, dat als men voor fijnere groenten geen redelijken prijs betaalt, de grovere, zooals kroten zeker niet ln aanmerking zullen ko men voor een loonenden prijs. Een enkele maal kwamen er nog wat doperwten die van f. 9 tot f15 opbrachten. Met de tuin- boonen ls het ook afgeloopen Ook deze teelt was een en al teleurstelling met een opbrengst van f. 2 tot f. 3 per 100 kg. Tenslotte de aardappelen. Met de eerste lingen raakt het ten einde. De afnemende aanvoer heeft den laatsten tijd wel eenlgen Invloed gehad op den prijs die daardoor Iets beter geworden is nadat de doorgedraaide en weer opnieuw verkochte eerstelingen de markt totaal bedorven hadden. Na een prijs van f. 2 tot f. 2.80 voor bonken ls deze langzaam opgeloopen tot ten hoogste f. 3.40 per 100 kg. Met de groote was het nog iets beter en was de noteering deze week van f. 3.70 tot f .4 60 p. 100 kg. Drielingen brach ten weer van f. 2.40 tot f. 3.80 per 100 kg op. Met eigenheimers ging het minder goed. De mooiste en beste eigenheimers uit de dulngronden werden verkocht voor f2 60 tot f. 3.40 per 100 kg. De aanvoer is door dezen lagen prijs wel eenigszins beperkt. Drie lingen eigenheimers werden verkocht voor f. 2 tot f. 2.60 per 100 kg. Uien gingen vlot weg voor f. 1 tot f. 1.10 p .kist van 20 kg. HILLEGOM. De Hillegomsche Beurs werd door 177 personen bezocht. De handel was vrij leven dig. De firma J. van Oosten Dahiliaculturen alhier exposeerde diverse mooie soorten Dahlia's waarvan wij noemen de prachtig roode Scarlet Leader. De collecte ten bate van het Helden der Zee fonds Dorus Rijkers heeft f. 25,49% opgebracht. Morgenmiddag om 5 uur houdt de Hil legomsche E.H.B.O. een demonstratie op het voormalig terrein der remise aan de Hoofdstraat te Hillegom. Voor het diploma A der Nederl. Orga nisten Ver. voor Kerk en concertspel is ge slaagd onze plaatsgenoote mej. J. M Duys, organiste aan de kerk van de Stichting Vo gelenzang te Bennebroek. zorgt dat U terugkomt. KATWIJK AAN ZEE. 4319 VRIJDAG, ZATERDAG en MAANDAG Prachtige zang en leuke liedjes door De frischheid der jeugd in een heerlijk filmwerk. VOOR DE PAUZE 4494 met BOB BAKER, den populairsten cowboy, in zijn STERKSTE en NIEUWSTE film. WEERSOMSTANDIGHEDEN Binnenland (7 u. 20 voorm.) Den Helder: zwaarbewolkt, zwak O. wind. temp. 17 gr. C.. min. 11 gr. C.. neerslag 12 m.m. Vlissingen: zwaarbewolkt, zwak Z.Z.W. wind, temp. 15 gr. C.. min. 13 gr. C.. neerslag 3 m.m. De Bilt: half bewolkt.zwak O wind. temp. 15 gr. C., min. 11 gr. C., neerslag 1 m.m. Groningen: zwaarbewolkt, zwak O. wind, temp. j 15 gr. C., min. 13 gr. C.. neerslag 2 m.m. Maastricht: halfbewolkt. zwak O.Z.O. wind. temp. 17 gr. C., min. 14 gr. C., neerslag 8 m.m. HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE. Voor Zaterdag. Voorm. te 6 uur 28 min.; nam. te 6 uur 46 min. LUCHTTEMPERATUUR. 0 uur voorm.: 15 gr. C. (59 gr. F.). 17 gr. C. (63 gr. F.). 12 uur 'smidd.: WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Poelmeer" 'sMiddags 12 uur: 19 gr. C. Zweminrichting „De Zyl". "s Middags 12 uur: 19 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS C.a. Vrijdag: 9.19 n.m. tot 4.54 v.m. MAANS OP KN 0> 'V HG A NO 4 Aug.: op: 21 u. 57; onder: 9 u. 56. KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouwoverzicht. De gang van zaken was in de afgeloopen week nog niets beter dan in de vooraf gaande. voor een der belangrijkste produc ten, de bos- en waspeen zelfs nog slechter. Duizenden bossen en honderden kisten peen werden doorgedraaid om vandaar naar de wedden te worden vervoerd. De prijs vari eerde de gdhede week van f. 2.50, den mini mumprijs, tot hoogstens f3.80 per honderd bos. Waspeen in de beste kwaliteit noteerde gemiddeld van f.0.30 tot f. 0.50 per kist, doch veelal was de hoogste noteering f. 0.40 per kist van 20 kg. Ook hiervan draaide een massa door.' Zoo goed als de gemiddelde uitkomst vorig jaar was. zoo sleciht is deze thans. De bloenikoolprijs was in doorsnee onbevredigend. De eerste soort varieerde den eersten veilingdag van f5 tot f. 7.50 om een volgenden dan weer te gaan tot f. 7.50 a f. 13 per 100. Tweede soort werd ge- NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Oldenzaal (toejO, J. W. v. Swighum te Nieuwe-Pekela; te Papendrecht, J. Hovius te Ouddorp. Aangenomen: Naar Arnemuiden. H. K. van Wingerden te Mellssant, die bedankte voor Dussen. GEREF. KERKEN. Aangenomen: Naar IJlst, J. Thomas te Boxuin CHR. GEREF. KERK. Beroepen: Te Maarssen, M. v. <5. Klis, cand. te Gouda; te Soestdijk, E. du Marchie v. Voort- huysen te Urk. KATWIJK AAN ZEE. De restauratie der Ned. Herv. Kerk. Nu de groote restauratie aan den toren der Nieuwe Kerk nog in vollen gang is, ligt het in de bedoeling van het kerkbestuur der Ned Herv. Gemeente om de wijzerplaten des nachts electrisch te verlichten. Onze plaats genoot de heer H. P. Bloot neemt thans 's avonds proeven, ten einde de beste wijze van verlichting te onderzoeken. De leiding zal worden aangesloten op het liet van de straatverlichting, zoodat tegelijktijdig de lichten ontstoken zullen worden. Daar het een algemeen belang ls, dat men bij donker op den toren kan zien hoe laat liet is, koestert men de verwachting, dat de kosten van den electrischen stroom, die betrekke lijk gering zullen zijn, door het gemeente bestuur zullen vergoed worden. Drenkeling gered. De agent van politie B. bemerkte dat de bader E. de la P. uit Amsterdam zich bij de Uitwatering in zee ln levensgevaar bevond. Hij begaf zich gekleed te water en wist met behulp van de redddlngslijn den drenkeling behouden op het droge te brengen. Aanrijding. Op den hoek Nieuwen DuinwegWillem de Zwijgerlaan had een aanrijding plaats tusschen twee personenauto's. De een werd bestuurd door O. J. O. uit Amsterdam, de andere door W. van B. uit Hoofddorp. Beide auto's werden beschadigd. De politie maakte procesverbaal op. De teraardebestelling van het stoffelijk overschot van wijlen den heer Jac. den Duik Azn. zal Maandagmorgen alhier op de be graafplaats geschieden, vertrek van het sterfhuis ln Duinoord om 11 uur. Op het politiebureau zijn Inlichtingen te bekomen omtrent een ruwharige foxter- rier, die ls komen aanloopen. ALGEMEENE SYNODE DER NED. HERV. KERK. XIV. Nadat de gisteren te 's-Gravenhage voort gezette zitting van de Algemeene Snoyde der Ned. Herv. Kerk door den voorzitter, ds. J. W. J. Addiiik van Hoe ze, met gebed ge opend was, wisselde de vergadering breed van gedachten over de vacature van secre taris der Synode nu ds. D den Breems als zoodanig ontslag gevraagd heeft. De gros lijst ls vastgesteld en de leden der Synode hebben allen gelegenheid ontvangen om daarop namen van candldaten hunner keuze te plaatsen Over het benoemen van een e.v opvolger werd breed van gedach ten gew'sseld maar tot een keuze kon het in de zitting van gisteren nog niet komen Aangezien voor gisteren 2 synod! contractae, enkele romm'ssie-vergaderlngen en een samenspreklne van een comrrfss e u't. de Synode met den Raad van Behee- op het agendum stonden konden geen an dere zaken meer ln behandeling komen en verdaagde de pres dent de zitting tot hedenmorgen. j NOORDWIJK. De Bloembollenbeurs. In de bloemibollenbeurs ln café „de Beurs" te Noordwijk-Blnnen teekenden 153 perso nen de presentielijst. De handel was dezen keer werkelijk vlot. en soorten als Orange Nassau belhaalden zelfs 0:65 boven imp. Ook Grand Due en Montresor gingen vlot van de hand. De meeste vraag was naar zift 12 van alle tulpen, doch ook de maten 11 en 10 konden vlot worden verkocht. Gezien de iets stijgende prijzen werden er veel zaken gedaan. Voor narcissen, crocussen cn ander bijgoed was de handel zeer flauw. Er waren geen collecties afgesneden bloemen Inge zonden. Ter aarde bestelling van het stoffelijk over schot van den heer S. A. v. Konijnenburg. Onder zeer groote belangstelling vond gisteren op de algetn. begraafplaats de ter aardetoestelllng plaats van deli heer S. A. v. Konijnenburg, in leven Directeur der N.V, /ereenigdc Bloembollenculturen alhier Het geheele personeel volgde het stoffe- 'ijk overschot om zijn vroegeren patroon de matste eer te bewijzen. Onder de talrijke aanwezigen merkten wij DIVERSEN: 's Dinsdags, Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau. 9V4—11 uur voorm. Arbeidsbeurs (Levendaal): Iedere derde Dlns- dag der maand consultatiebureau voor onvol- waardlgen. 7—8 uur nam. 's Donderdags. Wijkgebouw „Bethesda" (Hoef. straat 4446)Consultatiebureau voor Alco- hollsten, 8 uur nam. 's Donderdags: Inst. voor Praeventleve Qe- neeskunde (1ste Binnenvestgr.. 22). Inenting tegen diphterie 3V4 uur 's middags precies, 's Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees- leunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 4—j uur nam. BIOSCOPEN: Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam.: „De avonturen van Tom Sawyer". EJken dag behalve Vrijdags ook om 2 u.. Zon dag 2—7 en 8—11 uur. Trianon-Theater. Breestraat 31: 8 uur nam. Eiken dag behalve Vrijdags ook om 2 uur: Vernon and Irene Castle". Zondag van 2—7 doorl. voorstelling Op werkdagen van 25 uur Filmac-voorstellingcn. Lido-Theater, Steenstraat 39: 2 uur 30 en 8.15 uur nam.: .Fenny brengt uitkomst". Zondag doorl. voorstelling van 27 en 8.15 uur. Casino-Theater, Hoogewoerd 49: 8 uur nam.: „De eenzame ruiter". Zondag van 1—7 en van 8—11 uur. Woensdag en Zaterdag ook 2 30 nam. Rex-Theater, Haarl.straat: lederen werkdag 2 en 8 uur nam. „Sneeuwwitje en de 7 dwer gen". Zondag van 2—7 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. NOVA-Theater (Katwijk-aan-Zee) „De Wild zang". De avond-, nacht- cn Zondagsdienst der apo theken te Leiden wordt van 29 Juli t/m. 4 Aug. a.s. waargenomen door de apotheken: Boek wijt, Breestr. 74. tel. 20552 en J. E. M. ten Dijk, Haven 18, tel. 20085. Te Oegstgeest wordt deze dienst dan waar genomen door de Oegstgeestsche Apotheek. Wllhelminapark 8, tel. 26.274. op Burgemeester v. d. Mortel, vele gemeen te raadsleden, ds. Siddré, de doet. Niekerk cn de Graaf, den heer L. Homan, oud-voor zitter der HoBaHo, den heer Lefeber namens de sierteeltcentrale, den heer H. L. v. d. Horst n. com. nomenclatuur, den heer D. H. Stikker, oud-directeur der Twentsche Bank- vereeniging, thans directeur der Heineken's Bierbrouwerij Mij.; het bestuur der algem. ver. van Bloembollencultuur; het bestuur der Ned. Mij. v. Tuinbouw- en plantkunde arf. Noordwijk; het bestuur der Pluimvee- vereeniging Noordwijk; het bestuur der Coöp. Broodb. „de Verbetering"; het bestuur en de leden der St. Joris Doelen en zeer vele bekende en vooraanstaande personen uit de bloembollenwereld. Een 40-tal bloemstukken volgde den over ledene naar zijn laatste rustplaats, waar onder van de algem. vereeniging v .Bloem bollencultuur, van de Kon. Ned. Mij. v. Tuinbouw- en Plantkunde afd. Noordwijk en de Spalding Bulb. Cie enz. Aan de groeve werd het woord gevoerd door de heeren dr. Niekerk en W. L. Ben schop, welke in dankbare herinnering de hooge en hechte vriendschap herdachten en den heer van Konijnenburg schetsten als een goed vader, vriend en kundig vakman, met helderen en opgewekten geest, welke ln stilte zeer veel goed deed. De oudste zoon de heer D. van Konijnen burg dankte zeer onder den indruk de tal rijke aanwezigen voor de betoonde belang stelling. Loop der Bevolking;. Gevestigd: A. J. G. Schneider en gez.. Van Hardenbroekweg 1 H. J. L. Wissink, St. Je- roensweg 4 P. A. Bergman. Wilhelminastr. 41 M. Jansen, geh. met H. v. Kesteren, Schaf- ferstr. 16 A. A. van der Meer. gem. m. W. A. Heemskerk. Offemweg 49 H. M. Verkade. Van Limburg Stirumstraat 40 A. J. M. Kriek en gezin, Van Panhuysstr. 34 J. C. van Graas, v. Limb. Stlrumstr. 9 W. Spanninga, Nieuwe Zeeweg 47 W. Renema. Zwarteweg 20 A. Stel. leerl.verpl.. Zwarteweg 20. Vertrokken: E. Duivenvoorden naar Noord- wljkerhout. Kerkstr. 65 F. J. Holtrop. naar Palembang. N.-I. M. H. J. Holtrop—Van Dijk. en gezin, naar Den Haag, Noordwijkschelaan M. M. Reeuwijk. naar Wassenaar. Eikenlaan 5 A. W. C. Alkemade. naar Emmerich, Dl, Rhelnische Hof J P. Zwartjes, naar Koude kerk aan den Rijn, A 70 A. C. M. Neuhaus. n. Zaandam. J. C. v. Wessemstr. 71 M. H. r. Altorf. n. Vlissingen. v. Dishoekstraat C. A. Lamboo, n. Katwijk. Voorstr. 89 Th. M. Van- devenne, n. Oostrum C 26 M. L. Spoor, n, Bloemendaal, De Genestetwcg 12. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: D. G. Hoek en A. de Jong C. Geerlings en C. W. M. E. Brandes Th, Vink cn G. Vos. Getrouwd: P. A. van der Buig en C. E. v, Beelen C. de Jeu en B. P. Hermans. Overleden: Simon A. van Konijnenburg, geh. met. C. Plemp, 72 j. Elisabeth M. Hiep. geh. met G. J. F. van den Berg 37 J. NOORDWIJK AAN ZEE. Geslaagd strandfeest. Onder groote belangstelling van de zijde der badgasten had weer een strandfeest plaats. Des morgens te elf uur werd begon nen met fortenbouw door groepen van 4 jongens. Om ongeveer tien minuten voor zes was het hoog water, om 5 uur waren de forten door de zee verzwolgen. Het fort dat het langste stand hield was gemaakt door Huib Reinhold, Adolf en Cor Lochorst en Luc. Jacobs. 2e prijs Bob Louws, Jac. Broers, Jaap Luyt H. Dekker; 3e prijs Theo Rekers, Jan Broek man, Albert Moonen en Piet Lamens. Er waren 8 forten gebouwd. Voor de zandfiguren hadden zich 21 meis jes opgegeven. De jury samengesteld uit drie badgasten n.l. de heeren Boersma, Ceelen en van den Broek, oordeelde dat mej. Gerda v. d. Zwan met het wapen van Noordwijk den len prijs had verdiend; 2e prijs Miep en Hanna Biggelaar met een trein; 3e prijs Arda Reinhold met een konijn; 4e prijs Non- na Reinhold met schildpad; 5e prijs Rits Heimans met visschersflguur Iedere prijswinnaar mocht mee naar een bazar om een stuk speelgoed uit te zoeken. NOORDWIJKERHOUT. Geslaagd voor het examen godsdienst- diploma A iSt.Bavo-stichting) d- hrooderi Bajuul de Groot, Lcodowinus Kraneveld, Goslinus Lijten, Aresius van Poppel, J. Beke, J. Hoedjes en B. v. Oosterhout 2—2

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 6