LAATSTE BERICHTEN De plannen van Jhr. de Geer LEID5CH DAGBLAD - Eerste Blad Vrijdag 4 Augustus 1939 Binnenland Versiering der Maasbrug te Rotterdam Nieuwe spanning met Hongarije Buitenland Een kabinet van de breedst mogelijke samenstelling Herhalingsoefeningen Geen nieuws uit Soestdijk SPORT RECHTZAKEN BEURSOVERZICHT imRKï ter gelegenheid van het eeuwfeest der spoorwegen. Evenals ln de meeste andere gemeenten heelt ook het spoorwegpersoneel te Rotter dam plannen gemaakt om het eeuwleest der spoorwegen, dat .in September wordt her dacht. door een passende verslering, vooral aan de stations tot uiting te brengen. Doordat men daar echter niet over één tentiaal station, doch over een zevental stationsemplacementen beschikt, was het moeilijk een oplossing te vinden, die alle medewerkenden bevredigen kon Daarom heeft de spoorwegjubileumcommissie Rot terdam besloten aan de stations slechts een bescheiden versiering aan te brengen, doch in het middelpunt van de stad een grootsch tafereel aan te brengen. Zoo zal er bovenop de Spoorbrug over de Maas een model wor den gebouwd van het treintje dat in 1839 van Amsterdam naar Haarlem vertrok. Dit treintje bestond uit locomotief, tender en drie wagons en had een lengte van onge veer 25 meter. Op de middelste overspanning tan de brug zal nu een silhouet van dit istorische treintje worden aangebracht, at een lengte van 35 en een hoogte van meter zal krijgen, terwijl het op een hoogte van 25 meter boven het water zal komen. Dit silhouet dat een ontwerp is van Ir. van Ravesteyn, zal des avonds verlicht wor den door 1400 gloeilampen, die op onderlinge afstanden van 25 c.M. worden geplaatst. Het silhouet zal op grooten afstand te zien zijn en blijft staan van 20 tot en met 30 September. De verschillende stations zullen ook ver- alerd worden en wel met guirlandes en vlag gendoek, zoodat het geheel een feestelijk aanzien zal krijgen. ENGELAND. De Duitsche propaganda Naar aanleiding van een vraag in het Lagerhuis over de Duitsche propaganda in Ingeland, heeft minister Hoare ver klaard: „Wij zijn op de hoogte van deze activiteit en waar wij meenen tusschen- beide te moeten komen, doen wij dat ook. doch mijn persoonlijke meening is, dat die propaganda vaak zoo fantastisch, on verantwoordelijk en dwaas is, dat zij haar verspreiders meer schade doet dan ons land" De uitwijzing van Ieren. Gisteren zijn weer 16 Ieren te Liverpool „uitgeklaard". Bij hun Inscheping riepen rii .leve de republiek". Een vtouw, die vcih aan boord bevond, riep den vertrek- kenden Ieren toe: „verliest den moed niet. Hitier zal het werk, dat gij begonnen zijt, voltooien". Te Londen ls een tweede vrouw, verdacht van deelneming aan de aanslagen, aange houden. De Graf Zeppelin bij Schotland. Gisteren zou aan de kust van Schotland de Graf Zeppelin zijn waargenomen. FRANKRIJK. Dienstplicht voor vreemdelingen. Het ministerie van binnenlandsche taken heeft medegedeeld, dat overeenkom stig een decreet van 20 Juli 1939 de vreem delingen, die toestemming hebben langer dan twee maanden in Frankrijk te ver blijven als vluchteling en die op grond van het asylrecht zijn toegelaten, verplicht sijn den Franschen staat persoonlijken dienst te bewijzen gedurende denzclfden tijd als de Franschen militairen dienst toeten vervullen. SLOWAKIJE. De betrekkingen tusschen Hongarije en Slowakije zijn opnieuw gespannen. Tus schen de Hongaarsche partij in Slowakije JB de Slowaaksche regeering is een con flict uitgebroken. 33 Hongaren zijn gearre steerd wegens hoogverraad en de secretaris generaal van de Hongaarsche partij ls uit- pwezen, omdat hij vlugschriften tegen den 'cider van de nationaal-soclallsten in Slo- Jpkije heeft verspreid. De Hongaren heb ben hierop geantwoord met het uitwijzen vun 300 Slowaken. De Slowaaksche pers voert verder een revisionistische campagne tegen Hongarije en de leider van de Slowaaksche propa ganda. Sano Mach, heeft te Divln gezegd, dat het Slowaaksche leger en de Hlinka- Sarde nog bestaan omdat de onrechtvaar digheden nog niet uit den weg werden ceruund Alle pogingen van de Slowaken 'On erop gericht de rechtvaardigheid te eerstellen. De menigte riep hierop: „wij "■uien oprukken naar Levoca" Levoca is n stad, welke onlangs aan Hongarije Is afgestaan. BELGIË. Onderzoek naar buitenlanders. de?6 "t'n'stbrraad heeft besloten, een on- ';.pr\, deen instellen naar de Beroens- 'kzaamheden van buitenlanders in Bel- om ccn einde te maken aan zekere ge- ten» "!an abnormale handelsconcurrentie een j? van overtreding van de bepalin- u,i' Sclden voor de toelating van bul- "blanders ln België. EEN LASTIGE GAST. Aan het einde van de vorige maand deed de directie van een van de grootste Scheve- ningsche hotels bij de Haagsche politie aan gifte van flesschentrekkerij voor f. 300. In het hotel was op 10 Juli een gast aange komen, die sjofel in de kleeren zat en wiens bagage bestond uit een handtasch ter waarde van f. 1.50. Hij bleef daar 14 dagen en had over alles en iedereen klachten. Zijn toon maakte op alle gasten Indruk en men hield hem voor een grilligen mil- lionnair. Na 14 dagen verdween mijnheer met de noorderzon, zonder de rekening betaald te hebben. Hij liet zijn koffertje achter. In een hotel aan den Zoom van het Mast- bosch te Breda nam hij daarna een kamer. Hij bleef er 8 dagen. De hotelgasten maak ten aanmerking op zijn gedrag en de direc tie stelde zich in verbinding met de politie, die eens met den man ging praten. In zijn bagage vond men een chequeboek, dat op naam stond van een Hagenaar, wonende aan den Pompstationsweg. De Haagsche politie, van deze vondst in kennis gesteld, zond een rechercheur naar Breda en toen bleek, dat dit chèqueboek bij een inbraak op 25 Juli, dus een dag na 's mans vertrek uit Scheveningen, was gestolen Op 25 Juli was er in een villa aan den Pompstations- weg ingebroken. De bewoners waren op reis en de inbreker was binnengekomen door een raam van de benedenkamers aan den ach terkant. De buit bestond uit het chèqueboek, 2 koffers, waarin de dader 2 pakken, dassen, schoenen en boorden had geborgen, twee gouden horloges en ongeveer f. 100. De man beleende deze inbraak en verder bleek, dat hij op 8 Juli uit de gevangenis was ontslagen. Hij had anderhalf iaar „ge zeten" wegens eenige inbraken, diefstallen en oplichting in verschillende plaatsen van ons land. Hij is op transport naar Den Haag ge steld. Het is de 28-jarige kellner F. K. v. W. onvoorzichtig den weg overgestoken. Hedenochtend om half elf is een 9-jarig meisje, Mia V. uit de Harderwijkstraat te Den Haag. die op den hoek van de Zulder- parklaan en de Loenenschestraat onvoor zichtig overstak, aangereden door een auto. Met een gevaarlijke hoofdwond ls het meisje ln ernstigen toestand door den ge neeskundigen dienst naar het ziekenhuis aan den Zuidwal vervoerd. DOOR ELECTRISCHEN STROOM GETROFFEN EN GEDOOD. Op het terrein van het provinciaal elec- triclteit stroomleveringsbedrijf te Utrecht ls vanmorgen om elf uur de 30-jarige arbeider W. G. de L uit Utrecht bij het verrichten van eenvoudige werkzaamheden in aanra king gekomen met een hoogspanningsleiding en op slag gedood. Een gedeelte van het net geraakte ln 't ongereede, zoodat het grootste deel Van Utrecht gedurende een uur van stroom verstoken bleef. Het verkeer onder vond eenige vertraging, doordat de verkeers lichten een uur lang niet functlonneerden. Een onderzoek wordt ingesteld naar de juiste oorzaak. Vermoedelijk heeft de L. zich vergist in de cel. welke hij betrad. Opdracht is, om alvorens deze cellen binnen te gaan, deze eerst stroomloos te maken. saluutbatterij zal komen te staan. Echter er ls baas boven baas: ln Den Haag zoo vernamen wij, staat op het departement van defensie naast het telextoestel een „ukg" (ultrakortegolf-zender) van het le ger, waarvan de seinen op het Malieveld opgevangen zullen worden door den com mandant der saluut-batterij Baarn blijft natuurlijk niet achter en ook kapitein van Nijnatten heeft zijn voorzieningen getrof fen. Bij Kon. Besluit is met ingang van 1 September a.s. op het daartoe door hem ge daan verzoek, een eervol ontslag verleend uit den militairen dienst, aan den luitenant kolonel jhr. A. D Laman Trip, commandant van de 3e divisie der Koninklijke mare chaussee. De Minister van Staat, minister van Economische Zaken a.i. heeft goedgevon den aan te wijzen als opsporingsambtenaar ln den zin van de Bloembollen-Zlektenwet 1937; de navolgende personen, werkzaam bij de Ver. „De Narcis" gevestigd te Haar lem: F. Limburg, te Sassenheim, directeur van den Keuringsdienst van genoemde vcr- eeniglng; A. van der Tang. te Noordwijkerhout, hoofdcontroleur bij dien Keuringsdienst; A. Beider, te Hillegom; Joh. Bos. te Lei den; P. J. A. Hulsebosch, te Haarlem; P. de Kwaasteniet, te Lisse; J. G. van Leeuwen, te den Burg Texel) controleurs bij dien Keuringsdienst de midden-amerikaansche republieken. Naar de New York Times uit Panama meldt, heeft de gezant van Nicaragua te Panama verklaard, dat president Somoza i wellicht de vorming van een diplomatieke unie zou voorstellen waarin de vijf mid- den-Amerikaansche republieken zijn ver- eenigd Volgens dit plan zouden de vijf republ eken in de wereld verte?enwoo"digd worden door één enkele legatie in ieder land, hetgeen haar grooteren diplomatieken invloed zou geven dan wanneer zij afzon derlijk optraden. Bij zijn terugkomst te Den Haag uit Soestdijk hebben wij den kabi netsformateur, jhr. mr. D. J. de Geer, gevraagd wat zijn plannen inzake de kabinetsformatie zijn. Hij antwoordde ons het volgende „Het Kamervotum van Donderdag 27 Juli zie ik als een ernstige misgreep. Maar ik heb mijn land te bef om ben, die deze misgreep begingen, op te jagen naar een consequentie, die ik op dit oogenblik, èn uit nationaal, èn uit internationaal oogpunt, in hooge mate beden kelijk acht. Uit partij-oogpunt, of als politieke sport, moge dit zijn charme hebben, het landsbelang eischt thans iets anders. Daarom heb ik mij bereid verklaard een kabinet te vormen van de breedst mogelijke samenstelling, althans een poging daartoe te doen". Bij Koninklijk besluit van 17 Juli is het volgende bepaald: Van de gewone dienstplichtigen, die in gevolge de bijlage van het Kon. besluit van 3 Januari 1939, in 1939 herhalingsoefenin gen moeten volbrengen, vervullen ln 1939 geen herhalingsoefeningen: a. zij, die benooren tot de lichtingen 1933 en 1935, en deel uitmaken van de regimen ten infanterie, hieronder begrepen het re giment grenadiers en het regiment jagers, en het bataljon geneeskundige troepen, met uitzondering van de ziekenverplegers van de lichting 1933; b. zij, die ln 1939 ten gevolge van een buitengewone oproeping ln werkelijken dienst zijn of zijn geweest, alsmede zij, die ingevolge een door den Minister van Defen sie vastgestelde regeling als vervangers van deze personen in werkelijken dienst zijn gekomen, althans voorzoover deze dienstplichtigen die oefeningen in 1939 nog niet hadden volbracht. De dienstplichtigen van de infanterie en van de geneeskundige troepen, die de her halingsoefeningen, welke zij ln een vorig Jaar hadden moeten vervullen, ten gevol ge van uitstel van opkomst of om een an dere reden nog niet hebben volbracht, blij ven gehouden deze oefeningen in September as. te vervullen. Mochten nieronder dienst plichtigen worden aangetroffen, die in 1939 wegens buitengewone oproeping in werke lijken dienst of geweest zijn, dan behoeven zij deze herhalingsoefeningen niet meer te volbrengen. Voor wat de infanterie betreft worden deze oefeningen legerkorpsgewljze gehouden en wel: voor het Iste legercorps bij het 22ste reg. infanterie te Ede; voor het Hde legerkorps bü het 19de reg. infanterie te Arnhem; voor het lilde legerkorps bij het 6de reg. infanterie te Breda, voor het IVde legerkorps by het 21ste reg. infanterie te Amsterdam. BESTUUR ROODE KRUIS. By Kon. Besluit zyn de heeren mr. dr. D. A P. N. Kooien en dr. H. K Offerhaus op nieuw voor den tüd van vyi jaren benoemd tot lid van het dagehjksch bestuur van het Nederlandsche Roode Kruis, onderscheiaen- iyk mei ingang van 1 Januari J.l. en 27 Juli j.l. Verder is aan den heer jhr. mr J. H. de Brauw op diens verzoek eervol ontslag ver leend als lid van het dageiyksch bestuur, zulks onder dankbetuiging voor de door hem in die functie bewezen diensten en is voor den tyd van vyf jaren benoemd tot lid van het ''agelljksch bestuur de heer J. J. M. dc Wa°' ge'—nsionneerd ir.ajder cavalerie met den tltulairen rang van luit.-kolo- ncl "'Ik' nder k 'idlee verlening va' eervol ontslag als legercommissaris van het Roode Kruis. Dr. Dc Jong nog in Den Haag. WEDIJVER TUSSCHEN MILITAIRE COMMANDANTEN. Er is nog geen nieuws uit het palels te Soestdyk. Ook bestaat er op het oogenblik geen aanwijzing, dat het groote bericht nu zeer spoedig zal komen, maar met voor spellingen daarover is het als met de weers voorspellingen. niets is veranderlijker dan het weer en de weerberichten komen ook niet altijd uit. En de stemming kan heel snel weer om slaan. Hoe nerveus was men niet gister avond, tenminste ln het journalistenkamp. Allerlei geruchten deden de ronde, waaraan de overkomst van zuster Boonstra uit Den Haag en het bericht, dat dokter de Groot zyn intrek had genomen in het Dalels na tuurlek weer nieuw voedsel gaven. In tusschen vernemen wy, dat de andere arts, nameiyk dr. de Jong nog in Den Haag is en dit is wel een teeken, dat wë nog even zullen moeten wachten. Vandaag zyn tntusschen de oefeningen begonnen met de kanonnen der saluut batterij Het zyn vier stukken veldgeschut, van het eerste regiment veldartillerie uit Harderwyk. Deze kanonnen zijn eergisteren te Baarn aangekomen en staan in het Oranjepark onder goede bewaking. Zöodra de waar schuwing doorkomt, dat de stukken ln stel ling gebracht moeten worden, rijden de ka nonniers de stukken naar een weiland buiten liet dorp bij den nieuwen weg naar Hoeve laken. Op dit weiland heeft de comman dant der batterö, kapitein van Nijnatten. ijzeren platen laten leggen .zoodat de ka nonnen op een stevlgen ondergrond ko men te staan en geen gevaar zullen loopen weg te zakken. Het ln stelling brengen der stukken moet zoo snel mogelijk verloopen, vandaar deze oefeningen. De stukken worden door de manschappen zeiven naar het weiland ge trokken Dit gaat nameiyk veel vlugger, dan met paardentractie. De afstand is trou wens niet zoo groot en het inspannen der paarden houdt veel te veel tyd op. Vandaag verliepen er precies acht minu ien tusschen het commando „gereedstel- ling innemen" en het eerst uiteraard „dro ge" saluutschot. Wy hooren, dat de commandanten der verschillende saluutbatterijen met elkaar zullen wedyvcien In het. schieten. Ze wil len allen net eerste saluutschot, doen klin ken. Wie zal het winnen? In Amersfoort heeft de commandant een apart telefoon- iyntje doen aanleggen tusschen het lokaal waar de telex staat en het terrein waar de NIEUWE ITAUAANSCHE GEVECHTSWAGEN. De Italiaansche pers bespreekt uitvoerig een nieuw type vechtwagen. dat wordt be proef. De gevechtwagen „M" weegt elf ton en is bewapend met twee mitrailleurs in torens en een kanon van 35 m.m. De voortbeweging geschiedt door een ruwoliemotor van 130 p k. de snelheid bedraagt 40 K M. per uur en de actie-radius, waarop de wagen zelfstandig kan optreden bedraagt 200 KM. De bladen berichten verder, dat een wagen van hetzelfde type met een gewicht van 13 ton wordt gemaakt. Men zie voor Nagekomen Berichten pag. 3 van het Tweede Blad. ZWEMMEN Wordt de vlinderslag verboden? Het bestuur van de FJ.N.A. (federation inter nationale de natation amateur) ls te Doetinchem bijeengekomen. De leden van het bestuur gevoe len steeds minder voor den vlinderslag en men stelt zich voor op het congres te Helsinki in 1940 een definitief besluit over deze materie te nemen. Aleen Amerika schijnt er nog op gesteld te zijn dezen slag te behouden. Men mag aanne men, dat het congres te Helsinki een besluit zal nemen, waarbij men terugkeert naar den ge wonen schoolslag, terwijl de vlinderslag niet meer zal worden toegestaan. Tijdens de Olym pische wedstrijden zal men echter nog den vlin derslag kunnen zwemmen. VOETBAL. a.o.v.-comb.riwa. Een a.o.v.-combinatie won gisteravond ihet t2 van Riwa. (Ruststand 21). HAARLEMSCHE RECHTBANK. Aanrijding te Hillegom. De Rechtbank deed uitspraak in de zaak tegen den 63-jarigen kantoorbediende IJ. S. uit Leiden, die terecht heeft gestaan omdat hij op 7 Maart te Hillegom een 81- jarigen wandelaar met zijn auto heeft aan gereden, waardoor de man tegen den grond werd gesmakt en met een gebroken kuit been. enkele gebroken ribben, een hoofd wonde en een hersenschudding naar de Mariastichtlng te Haarlem moest worden vervoerd. De officier van Justitie had ge- ëischt een geldboete van f. 50 subs. 30 da gen hechtenis en een jaar ontzegging van de bevoegdheid om een motorrijtuig te be sturen. De rechtbank veroordeelde verdachte tot een geldboete van f. 25 subs. 15 dagen hech tenis. HAAGSCHE RECHTBANK. Inbraak te Wassenaar. Op 17 Mei van dit jaar werd te Wassenaar in de villa „Dennenheuvel" te Wassenaar in gebroken. terwijl de bewoners afwezig wa ren. De inbraak werd echter door voorbij gangers bemerkt, die de politie waarschuw den. De inbrekers namen de vlucht toen zij onraad hoorden, doch de politie ging hen per motor achterna zoodat zij gearresteerd konden worden. Thans stonden U. H. en J. H. H.. beiden gedetineerd, terecht. De ver dachten ontkenden, doch er waren inbre kerswerktuigen bij hen gevonden. De offi cier eischte tegen elk van de verdachten een jaar gevangenisstraf. Uitspraak over 8 dagen. navolging van New York werd op een lager pefl afgedaan waarbij voor binnenlandsche rekening eenig materiaal aan de markt was. De arbitrage hield zich afzijdig en de handel was te gering dan dat er gelegenheid was voor loonende transacties. Het zakenverkeer op de locale markt was van zeer kalmen aard. Koninklijken waren eerder iets lager; het aantal stukken dat verhandeld werd was overigens gemakkelijk te tellen. De buitenlandsche Petroleumaandeelen waren veronachtzaamd. Dat er weinig omging bleek wederom eens op de Suikerafdeellng. Voor H.V.A.'s kwamen in de eerste tape twee notee ringen tot stand, waarvan de doorsneeprijs ge lijk was aan den vorigen slotkoers. In het ver dere verloop van de markt kon het niet ge makkelijk meer tot zaken komen en gedurende de meeste tapes kwamen dan ook geen notee ringen te voorschijn. Voor de incourante soor ten waren onder beurstijd slechts advieskoer- sen beschikbaar en waar uiteindelijk noteerin gen werden gemaakt verschilden die weinig of niet bij die van gisteren. De Scheepvaart-af- deeling lag verlaten. Dc koersen waren vrijwel ongewijzigd. De Rubbermarkt was zeer stil. Amsterdam Rubbers konden zich een kleinig heid boven de koersen van gisteren verheffen. Voor dc incourante soorten bestond geen be langstelling. De affaire in Tabakken was on- beteekenend. Oude Deli's werden eenige pro centen hooger genoteerd, hetgeen verband hield met de vraag voor slechts een paar stukken, die tot de bestaande koersen niet voorhanden waren. Industrieelen hadden een zeer beperkte markt. De Philipsaandeelen waren prijshoudend en hetzelfde kon worden gezegd van Unilevers. Voor Aku's was de belangstelling verdwenen. De koers kwam iets lager te liggen. In aandee- len Amsterdamsche Bank en Rotterdamsche Bank was niets te doen. Naar wij vernemen zal de Amsterdamsche ef fectenbeurs op den Nationalen Feestdag van 10.30 tot 11.30 geopend zijn. WISSELKOERSEN. Londen 8.78 1/8 (8.80 3/8); Berlijn 75.371/: (7.45»; Parijs 4.97 3/8 (4.98'/«); Brussel 31.90 '31.95»; Zwitserland 42.37 <42.42»; Kopen hagen 39.25 (30.30); Stockholm 45.30 (45.35) Oslo 44.17*/f (44.221/!); New-York 1.87Vi (1.88 1/16). Lire Bankpapier 6.70. Prolongatie 3/<; Part. disc. 'Vi; Daggeld Vt. Registermarken 25 13/16; Handels Sperr- marken 8 3/8; Reismarken 491/«; Bankpa pier 26 7/8. Tusschen haakjes zijn de koersen van gisteren. AMSTERDAM. 4 Augustus. De beurssituatle was heden onveranderd ge bleven. Het publiek hield zich op den achter grond en er waren vrijwel geen opdrachten zco- dat de handel van minimale afmetingen bleef. De aan Jhr. de Geer verstrekte opdracht tot vorming van een kabinet werd zeer kalm opge vat en sorteerde hoegenaamd geen effect. Dc Nederlandsche staatspapieren waren zoo goed als onveranderd en voor zoover mutaties vielen op te teekenen beperkten die zich tot kleine onder,''?-'-n nvocenten. Voor de buiten- landseh* beWgi^gsfondsen bestond geen be langstelling. Op de Amerikaanschc afdeeling ontwikkelde rich eenige affaire in de Staalaan- deelen en Anaconda 's doch de omzetten waren aan het slot van de rekening toch zeer klein. In LEIDEN. 4 Aug. Ter veemarkt heden aan gevoerd 22 stieren, prijs f. 180250. per K.G. schoon gewicht 4854 m.; 112 kalf- en melk koeien, f.180260, m.; 126 varekoeien e.a. f.110 170, m.; 113 vette koeien, f.180290, p. K.G. schoon gewicht 5274 ct., m,; 21 graskalveren, f.1840, tam.; 21 vette kalveren, f.60110, per K.G. schoon gewicht 6078 ct.. z. m.; 242 nuchtere kalveren, f.48, z. m.; 250 vette scha pen. f. 14—20, per K.G. schoon gewicht 3442 ct.. m.; 840 weideschapen, f. 1014, m.; 800 vette lammeren, f.914. m.; 36 zeugen f.5065, m.; 507 mestvarkens, f. 1835, m.: 329 biggen, f,14 14. m.; 14 veulens, f.9091, m.; 16 bokken en geiten, f. 7, m. Kaasmarkt. 4 Aug. Aangevoerd 79 partijen, waarvan 61 partijen Goudsche en 18 Leidsche. Goudsche kaas 1ste soort f.2224.50, 2de srt. f.20—21; Leidsche 1ste soort f.22—23. 2de srt. f.20—21. Alles per 50 K.G. Handel kalm. AARLANDERVEEN. 3 Aug. Eiervelling. - Kipeieren f. 3.10—3.50 per 100; eendeieren f2.70 per 100; boter 65 ct. per pond; kaas 1521 ct. per pond. LEEUWARDEN, 4 Augustus. Sleutelkaas 10; Nagelkaas 3—10; Goudakaas 9—24; Edammer kaas 13—28. Aanvoer 2308 stuks. Veilingboter f. 1.21 per Kg.: aanvoer 0/3 1/6 0/12 vaten. Vereeniglng van Zuivelmaatschappijen: - Edammer kaas 20 plus f. 77.50. idem 40 plus f.14—15; Goudsche kaas 20 plus f. 7—7.50. idem 40 plus f.14—15; Volvette kaas 40 plus f. 18.50 19.50; Broodkaas 40 plus f.1415: Leidsche kaas 20 plus f. 7.508, alles per 100 K.G. Stem ming redelijk. NIEUWVEEN. 3 Aug. Aangevoerd 1935 kip eieren. Prüs per 100 f. 3.20—3.70; eendeieren 10 stuks, prijs f2.80 per 100. BODEGRAVEN. 3 Aug. Eierveiling B.PJC.V. Aangevoerd 11.687 stuks kipeieren. Prijs wit f. 3.80—3 90; gemengd f. 3.60—3.80; eendeieren f.3 per 100. HOOFDDORP, 3 Aug - Rogge f. 8.10—8.50; Chevalier gerst f. 8.258.60; haver f. 7.25—7.65; Duiveboonen f. 12—13; groene erwten f.9.10— 10.20; kanariezaal f.7—7.50; Karwijzaad f.29— 30: blauwmaanzaad f.2324. Alles p. 100 K.G, KATWIJK A. D. RIJN. 3 Aug Eigenheimers, groote. f.2—3.20; Drielingen f. 1.20—2 per 100 Kilo; Kroten 40—55 ct.. bospeen f. 2.50—4.10; bloemkool I f. 7.50—13; idem II f. 1.80—6.50; peen per kist f0.300.40; uien f.11.10. LEIDSCHENDAM, 3 Aug. 3820 kipeleren 3.50— 4.05, eendeieren 3.75 per 100 stuks. LEEUWARDEN, 4 Aug. De F.N.Z.-noteering voor Friesche kaassoorten is heden te Leeuwar den als volgt vastgesteld (in centen per kg.): Goudsche 204- 14—15, idem 404- 28—30. idem volvet 3840: Edammer 204- 1516. idem 404- 2840Broodkaas 404- 29—30; Leidsche 204- 16—17. NIEUWKOOP. 3 Aug. Aangevoerd 7800 eieren. Prijs f. 3.403.80 per 100 stuks. NOORDWIJKERHOUT. 3 Aug. Veiling ..De Eendracht". Aanvoer 5075 zakken. Blauwe schok ken f. 0.901.00: Capucijners f. 0.65-0.95; Pronk- boonen f. 0.35; enkele heerenb. m. dr. f. 1—1.15; enkele heerenb. z. dr. f. 0.951.40; dubb. hee renb. f. 0.66—0.85; snijboonen f. 0.65—1.25; tuin- boonen f0.15—0.57. Alles per zak van 10 K.G. ROELOF ARENDSVEEN. 3 Aug. Aardbeien 17 —20 ct. per doosje; tomaten 5075 ct. per bak; sla f. 0.604.40 per 100 krop; snijboonen f. 0.(50 0.61, prinsesseboonen f.0.95—1.25; dubb. stam- boonen f. 0.70; pronkboonen f. 0.31 per 10 K.G.; eugurken D f. 0.851 00. augurken E f 0.19 0.25. stippel C-D f.-0.37—0.40 per 25 KG. TER AAR. 3 Aug. Snijboonen 0.60—1.10. Prin- cessebconen 1.101.35. Dubb. Stampr. 0.600.75, Witte Pronkb. 0.30—0.36. Spekboonen 0.60—0 64 per 10 K.G. Augurken fiin 2.30. fijn basterd 1.30. basterd 1.05, grof 0.701.15, stippel 0.40 per 25 kg. VOORHOUT. 3 Aug. Slachtkonlinen 0.75—1.10, jonge konijnen 0.15—0.30. slachtkippen 0.45, Jonge hanen 0.35, duiven 0.13. Alles per stuk. WESTLAND. 3 Aug. Alicante 36—44 ct... golden champion 4450 ct.. maroc 44 ct. per k.g.. net- meloenen 1113 ct.. 2e soort 10—11 ct., suiker- meloenen 20 ct. per stuk. tomaten A 50—65 ct.. B 50—52 ct.. C 50—57 ct.. CC 50-52 ct. per bak. Coöp Centr. Westl. Snij'oloemenveilinrr. 3 Aug. E::cuisite 20--37 ct.. baardees wonder 26— 52 ct.. rsplenium 2936 ch. coleus 4—9 ct. adri- anUium 6—36 ct.. nagelia 1732 ct.. gloxinia 15— 17 ct.. campanu'a 9—11 ct.. bolbegonia G ct. per pot. WOUBRUGGE. 3 Aug. Eierveiling. Aanvoer 1400 eieren. Kipeieren 3.253.50. eendeieren 2 60 —2.80. kalkoeneieren 4.30 per 100 stuks. ZEVENHOVEN. 2 Aug. EiervePing. Arnge voerd 1742 stuks Kipeieren 3.20—3.50 oer 10l stuks. Bananen 0 20 per 5 stuks. Appeler 0.12 per K.G. ZOETERMEER. 3 Aug. Aangevoerd 10.500 stuks eieren. Prijs kipeieren f. 3.054.20; eend eleren f. 2.90 per 100.

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 3