U KOMT GENIETEN! Uit Omstreken LEfDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 2 Augustus 1939 PETER SPEE phenomenaal orkest, Café-Restaurant Nieuw Brittenburg Noodlottige aanrijding te Wassenaar AGENDA Overzicht onzer belangrijkste Veemarkten. De algemeene toestand was op de markten van begin dezer week behoorlijk goed. Op de slachtvee-afdeeling waren de aanvoeren nogal beduidend korter. Tengevolge van het gunstige weer is er niet zulk een drang meer om (e ruimen, want de grasstand is in korten tijd aan zienlijk verbeterd. Alleen te Amsterdam en Rot terdam waren Maandag en Dinsdag te zamen ongeveer 300 vette koeien minder aangevoerd, dan de week te voren. De handel had dan ook een aanmerkelijk vlugger verloop met wat stij vere prijzen, wy noteerden voor de 1ste en 2de soorten van 62 tot 74 cent per K.G. geslacht ge wicht. terwijl voor extra-kwaliteit weer tot aan 80 cent werd besteed. Te Purmerend. Groningen en Sneek verliep de handel wel niet zoo vlot. doch wel goed prijs houdend. Op de stieren-afdeelingen was in doorsnee het aanbod ook wat korter en kon de handel ook wat vlugger worden genoemd, terwijl de prijzen zich even verbeterden. Besteed werd van 45 tot 55 cent per K.G. geslacht. Op de gebruiksvee-afdeelingen was de be langstelling weer toenemende, doch de duurdere inkoop, tengevolge waarvan de vraagprijzen werden verhoogd, werkten een vlotten handel tegen. Goed vee werd echter schoon verkocht, met zichtbaar hoogere prijzen. Wij noteerden voor kalf- en melkkoeien van f140 tot f. 260 per stuk. Mindere soorten uit gesloten. Voor vaarzen werd van f. 130 tot f.200 be steed. Guste weidekoeien van f. 90 tot voor enkele beste exemplaren, iets meer dan f. 200 per stuk. De vette kalverenhandel verliep matig, met voor de beste soorten zeer vaste prijzen, doch overigens moeilijk of niet geheel prijshoudend Noteering van 2036 cent per pond levend gewicht. Nuchtere kalveren met luien handel iets lager ln prijs. F. 4 tot f8 per stuk. De wolveemarkt had een tamelijk vlug verloop en prijzen iets hooger dan einde vorige week. Oude schapen f.14 tot f.20 en zulglammeren van f.9 tot f.14 per stuk. De varkensprijzen bleven bij matige aanvoeren en vrij goeden handel vrijwel constant, verge leken bij het einde der vorige week. WEERBERICHT. Barometerstand Gistermiddag 2 uur: 768. Hedenmiddag 2 uur: 767. BUITENLANDSCH WEEKOVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt Het gebied van hoogen luchtdruk bij de Azoren hield onveranderd stand. Een ultlooper hiervan strekt zich uit over Frankrijk en Zuid-Duit-sch- land. In deze omgeving heerscht over het algemeen windstilte of is de wind zwak en veranderlijk. De lucht is er zwaarbewolkt tot betrokken, ter wijl de temperatuur hier over het algemeen steeg. Over de Britsche eilanden is de luchtdruk gisteren aanmerkelijk gestegen. Een front, dat gistermorgen over Ierland lag. bracht hier en daar nogal wat regen en plaatselijk onweer. (Bristol had 16 m.M.). Dit front bereikte heden morgen vroeg onze kust en passeerde ons lgnd. hetgeen gepaard ging met regen en in het Noorden ook met onweer. De IJslandsche depressie trok in Zuid-Ooste lijke richting en vulde daarbij wat op. Zij doet vanmorgen den luchtdruk in Ierland en Schot land dalen, terwijl het daar ook al regent. De depressie, welke gisteren in het Noorden van de Bothnische Golf was gelegen, is in Noord-Oostelijke richting weggetrokken en daarbij flink opgevuld. Zij bracht hier nog zwa- ren neerslag met onweer (te Sodankylae 32 m.M. en te Haparanda gisteren overdag i3 m.M.). WEERSOMSTANDIGHEDEN Binnenland (7 u. 20 voorin.) Den Helder: zwa ar bewolkt, matige Z.Z.W. wind. temp. 16 gr. C., min. 14 gr. C.p enkele drup pels neerslag. Vlissingen: Zwaarbew., krachtige Z.W. wind. temp. 16 gr. C., min. 14 gr. C.. 1 m.M. neersl De Bilt: Zwaarbew.. matige Z.Z.W. wind, temp. 15 gr. C.. min. 13 gr. C.. 4 m.M. neerslag. Groningen: Matige regen, matige Z.Z.W. wind. temp. 12 gr. C ..min. 12 gr. C., 6 m.M. neersl. Maastricht: Half bewolkt, matige W.Z.W. wind. temp. 16 gr. C., min. 14 gr. C., 2 m.M. neer slag. Buitenland (8 uur voorm.) Parijs: matige W.N.W. wind. temp. 17 gr. C., zwaar bewolkt. London (Croydon): zwakke Westelijke wind; temp. 14 gr. C.. betrokken. Berlijn: Zwakke Z.W. wind, temp. 1 6gr. C., be trokken. Nice: Windstilte, temp. 22 gr. C., mooi weer, half bewolkt. Stockholm: Matige Z.W. wind, temp. 16 gr. C., zwaar bewolkt. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 15 gr. C. (59 gr. F.). 12 uur 'smidd.: 15Mi gr. C. (60 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE. Voor Donderdag. Voorm. te 5 u. 22 min.; nam. te 5 u. 40 min. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Poelmeer" 'sMiddags 12 uur: 19 gr. C. Zweminrichting „De Zijl". 's Middags 12 uur: 19^4 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Woensdag: 9.22 nam. tot 4.51 voorm. MAANS OP EN ONDERGANG 2 Aug.: op 21 u. 16; onder 7 u. 47. HAARLEMMERMEER. De Oranjefeesten te Abbenes. In het dorp Abbenes, dat met zijn aan trekkelijke en schilderachtige omgeving mede door den aanleg van den nieuwen rijksweg en den bouw van de monumentale overbrugging van de Hoofdvaart en de beide Hoofdwegen thans ook een meer leven dig deel van den Haarlemmermeerpolder is geworden, heerschte gisteravond een ge zellige drukte bij den aanvang der Oranje feesten, Deze werden onder begunstiging van goed weder ingezet met het wielrennen, de ronde van Abbenes dat ter plaatse zoo langzamerhand traditioneel begint te worden en waarvoor ook thans weder groote belangstellng aan den dag werd gelegd, vooral van de zijde der honderden toeschouwers, die langs den weg stonden geschaard. De uitslag van de gereden le. 3e en 5e ronde (voor de 2e en 4e ronde waren geen prijzen beschikbaar gesteld» is als volgt: le ronde le pr. W. v Beék; 2e pr. J. Kulk: 3e pr. G. v. Diemen. 3e ronde le pr. W. v. Beek: 2e pr. G. Vrouwenveldcr; 3e pr. J. Kulk en Th. v. Beek. 5e ronde le pr. W. v. Beek (winnaar van den beker): 2e pr. Th. v. Beek; 3e pr. G. Vrouwenvelder; 4e pr. J. Kulk. De heer W. van Beek, die verleden j aai den beker won. wist er dus thans ook weder beslag op te leggen. Na afloop van deze geanimeerde wed strijden begaven de talrijke aanwezigen zich naar het aan den Hoofdweg tegenover de dr. Heijelaan gelegen, door den heer D. Van Wielingen wederom welwillend be schikbaar gestelde terrein, dat er met de verschillende vermakelijkheden en attrac ties recht feestelijk en gezellig uitziet en waar de heer P. C. de Zeeuw uit Nieuw - vennep, wethouder van deze gemeente, mede namens het gemeentebestuur het co mité feliciteerde met dit Oranjefeest en de beste wensohen uitte voor het welslagen daarvan. Met een toepasselijk woord reikte de heer de Zeeuw de prijzen aan de winnaars uit. De burgemeester, mr. A. Slob, heeft ook door een persoonlijk bezoek van zijn be langstelling in dit feest blijk gegeven. Groot en klein bleef daarna op het ter rein nog gerulmen tijd in prettige stem ming bijeen, zoodat deze feestavond zeker als goed geslaagd is te beschouwen. Hedenmorgen werden te ongeveer half- tien de feestelijkheden voortgezet met een optocht met versierde voertuigen voor kin deren en grooten. waarvoor ook eenige geldprijzen beschikbaar werden gesteld. Dank zij mede het gunstige weder, liep deze optocht, die zich in een groote belang stelling mocht verheugen en veel gezellig heid teweegbracht, prachtig van stapel. Op het feestterrein kregen de kinderen daarna gelegenheid om te genieten van een poppenkastvoorstelling. Na de pauze volgde de verdere afwerking van het programma. Geslaagd te Haarlem voor het examen hoofdakte de heer A. Tolenaars. Geslaagd te Haarlem voor het examen Handenarbeid de heer H. A. van Ingen Schenau te Nieuw-Vennep. HILLEGOM. Tram ramt auto. Gisteravond omstree/ks acht uur had op den hoek Stationsweg en Hoofdstraat een ernstige aanrijding plaats, die wonder bo ren wonder nog zeer goed afliep. Onze plaatsgenoot de heer v. Z. werd door de tram aangereden en tegen een boom op het bekende driehoekje gedrukt. De ach terzijde welke door de tramtrein geramd was. werd geheel in elkaar gedrukt, terwijl door de aanrijding tegen den boom, de voorzijde der auto geheel vernield werd. De bestuurdersplaats werd achterover ge zet en het stuurwiel omgebogen. De bestuurder kwam met den schrik vrij. Het mag een wonder genoemd worden, dat dit ongeval zonder persoonlijke ongelukken is afgeloopen. Naar verluidt, moest de 'bestuurder voor een plotselinge beweging van een meisje uitwijken. Zilveren jubileum van den heer H. Disseldorp. De heer H. Dissedorp, werkzaam in de afdeellng bakkerij der Coop. Verbruiksver. Onderling Belang herdacht den dag dat hij voor 25 jaar in dienst trad van ge noemde Coöperatie. 's Morgens is de jubilaris van zijn wo ning per auto met zijn echtgenoote ge haald en werd hij ontvangen door het voltallig bestuur en commissarissen en personeel. De voorzitter de heer L. Burg graaf dankte den Jubilaris voor alles, wat hij deze 25 jaar voor Onderling Belang heeft gedaan. Hem werd de gebruikelijke enveloppe aangeboden terwijl zijn edhtge- ncote mooie bloemen ten geschenke kreeg. Namens het personeel bood de heer van Dongen den collega een mooie leeslamp aan. De jubilaris dankte bestuur en col lega's voor hun hulde en hoopte nog vele jaren ln den hem zoo vertrouwd gewor den werkkring te mogen arbeiden De dag werd verder n den huiselijken kring doorgebracht, terwijl 's avonds ook de collega's mee kwamen feestvieren. Onze plaatsgenoote mej. R. Duinhoven en de heeren D. van Egmond, Ohr. Rus man en Adr. Hageman zijn geslaagd voor het diploma machineschrij ven systeem Mercurius. Gedurende de afgeloopen week is het aantal werkloozen met 3 toegenomen Op 29 Juli bedroeg het totaal aantal werkloo zen 116 tegen 113 op 22 Juli. Tegenover 1938 is dit aantal nog iets gedaald daar op 30 Juli 1938 het aantal werkloozen 124 be droeg. KATWIJK AAN ZEE. Aanbesteding. De arohitect D. Verloop heelt aanbesteed het bouwen van 2 woonhuizen in de Elle boogsteeg. De volgende aannemers hebben ingeschreven: J. Kouwaard f.6910.Wed. P. v. 'Duivenbode f. 6900.—; J. Parlevliet f.6250.—; Gebr. Guijt f.6246.—; M. v. d. Plas f.6220.—; L. de Best f.6147.—; Gebr. Verloop f. 5945. De bliksem ingeslagen. Vannacht heeft een zwaar onweder boven onze gemeente gewoed. Op drie plaatsen is ingeslagen. Van de Herv. School Varkevis- serstraat hoek Schoolstraat werd de vlagge- stok geheel vernield. Voorts is het radiotoe stel van den petroleumhandelaar v. d. B. in de Zuidstraat vernield en werd van zijn wo ning een gedeelte van een kozijn stukgesla gen. Ook werd de voordeur van een perceel der Katwijksche Bouwvereeniging in de Varkevisserstraat door den bliksem getrof fen en werden de ruiten verbrijzeld. Een prettige uitgaansdag. De leerlingen der hoogste klas van de Otto Baron v. Wassenaer v. Catwijckschool hebben, begunstigd door uitstekend weer, hun jaarlijksch schoolreisje met hun leider gemaakt, dat in alle opzichten uitstekend geslaagd mag heeten. De reis was naar Amsterdam. Een bezoek werd gebracht aan de Reclame-afdeellng van de Philipsfabrieken. Dit zeer leerzame bezoek werd gesloten met het nuttigen van een aangeboden kop chocolade. De stem ming kwam er pas recht in door een rond vaart door de havens van Amsterdam. Dan stond nog op het programma een bezoek aan Artis. Ook dat viel, als van zelf, zeer in den smaak. Enkele uren werden hier dan ook doorgebracht. Ten slotte, op de terug reis, werd nog een poos in een speeltuin naar hartelust vertoefd en toen werd voor de laatste maal Ingestapt. Zingend naderde men onze gemeente weer en om 9 uur, moe van den dag en dankbaar voor het geno- tene. waren allen weer behouden thuis. zorgt dat U terugkomt. KATWIJK AAN ZEE. 4319 KATWIJK AAN ZEE. Het programma der V.V.V. Feest week ZIJ BELOOFT WEER VEEL! Het Programma der Feestweek van V.V.V. luidt als volgt: Maandag 7 Aug. des v.m. te 9 uur: For- tenbouw. Des nm. te 3.30 uur: Het maken van zandfiguren. Deelnemers: Jongens en meisjes van 6 tot 12 jaar. N.m. 7.30 uur: Wedloop ..De Ronde van Katwijk aan Zee" om een wisselbeker van V.V.V. Dinsdag 8 Aug., des v.m. 10 uur: Zakloo- pen voor jongens en meisjes van 8—13 jaar Des v.m. 11 uur: Ringrijden met strandkar- ren voor jongens en meisjes van 1016 J. Des n.m. 7 uur: Stoelendans, met medewer king van de muziekver. „U.V.I.", aan den Boulevard ten Noorden van de Muziektent, voor jongens en meisjes van 1014 j. en voor 15 jaar en ouder. Woensdag 9 Aug., des v.m. 10 uur: Wed strijd met autopeds op den Zuid-Boulevard voor jongens en meisjes van 68 en 912 j. Des n.m. te 2.30 uur: 100 meter hardloopen, 4 x 80 meter estafette op den Zuid-Boule vard. Des n.m. 6.30 uur: Behendigheidswed strijd met auto's op het parkeerterrein rond de Muziektent. Donderdag 10 Aug., des n.m. 3 uur: Kano- wedstrijd in de Binnenwaterlng voor Jon gens en meisjes van 1014 en boven 14 j., welke de zwemkunst machtig zijn. Des n.m. 7 uur: Zwemwedstrijd K.R.B. van Post tot Post. Des n.m. 8 uur: Groote Volkszang avond bij de Muziektent aan den Boulevard onder leiding van den volkszanglelder, den heer Jan de Rovaart uit Utrecht, met wel willende medewerking van de Muziekver. „U.N.I." Vrijdag 11 Aug., des middags 3 uur: Wed loop met hindernissen, voor jongens en meisjes van 1216 j.. Des n.m. 8 uur: Lam pion-optocht. Opstelling in de Kon. Wllhel- minastraat te 8 uur. De te volgen route luidt als volgt: Sluisweg, Burgerdijkstraat, E. A. Borgerstr., Boulevard, Voorstraat, An- nastraat. Secr. Varkevisserstraat, Boule vard naar het eindpunt. Des avonds 10 uur: Groot vuurwerk. Zaterdag 12 Aug., des middags 3 uur: zwemwedstrijden in de Binnenwaterlng op de banen van de K.R.B. voor dames en heeren. Schoolslag, borstcrawl, afstanden 25, 50, 100 en 200 meter. Op 7, 8 en 11 Aug. wordt te Katwijk aan Zee in de zaal van den heer Gesink, Voor straat 80 de „Kruger-Wildtuinfllm" ver toond. De algemeene leiding berust bij het be stuur van V.V.V., de wedstrijdleiding bij de „Blauwe Bende". Evenals vorige Jaren, belooft deze week het uitgebreide programma schitterend te worden! LISSE. Geslaagd te Utrecht voor het examen Engelsch L. O. de heer J, van der Spek, alhier. LEIDSCHENDAM. Het protest inzake tweemaal stemmen. Zooals reeds eerder medegedeeld, heeft bij de laatste raadsverkiezing een dame tweemaal gestemd en wel ln verschillende bureaux. Daar dit geen Invloed had op den uitslag kon de stemming niet ongeldig worden verklaard. By de zitting van het Centraal Stem bureau protesteerde het S.D. raadslid de heer Kerkhoff tegen het feit en wenschte hiervan opname in het proces-verbaal, het geen door den voorzitter, burgemeester Keyzer, werd geweigerd De heer Kerkhoff heeft zich daarna ge wend tot Gedeputeerde Staten, doch ontving van dit college de mededeellng, dat het ten opzichte hiervan geen bemoeienis heeft en zich tevens van een oordeel wenscht te onthouden. Het protest van den heer Kerkhoff wordt dus voorloopig niet ln het proces-verbaal van het hoofdstembureau opgenomen. EEN DAME GEDOOD EN DRIE PERSONEN GEWOND. Op den Rijksstraatweg nabij de Hout laan onder Wassenaar is gisteravond te ongeveer half elf een ernstig en nood lottig ongeluk gebeurd. Daar reed een personenauto, bestuurd door den heer M uit Overschie tegen een stilstaande vrachtauto aan, waarvan de chauffeur D. uit Rotterdam juist bezig was een band om te leggen, waartoe hy onder zyn auto lag. De rechterzyde van de personenauto raakte nog juist de vrachtauto, waardoor de eerste geheel werd opengescheurd en eenige meters verder omsloeg. De 47-jarige echtgenoote van den be stuurder M. werd uit den wagen geslin gerd en kwam onder de omgeslagen auto terecht. Voorbijgangers lichtten onmiddellijk den wagen op. doch het bleek, dat mevr. M. reeds dood was. De bestuurder kreeg glasscherven in de oogen en het gelaat, terwyi zyn 16-Jarlge dochter een gebroken dij been opliep. Een vierde inzittende, de 16-jarlge Engelsche logé N. uit Londen, bekwam eenige snü- wonden. De bestuurder D. had zich nog op het laatste oogenblik in veiligheid weten te stellen en bleef ongedeerd. Een passeerende geneesheer en dr. Baert de la Faille verleenden de eerste hulp, ter- wyi de militairen de politie hielpen met het op een afstand houden van het publiek. Het stoffeiyk overschot van mevr. M. is in beslag genomen, evenals de totaal vernielde auto. De gewonden werden naar het St. Fran- ciscus ziekenhuis te Rotterdam overge bracht. Een onderzoek naar de schuldvraag ls ingesteld. Wagen in de Stompwijkschevaart. Toen de groentehandelaar C. van Ryn bezig was een klant te helpen ging het paard, dat voor zyn wagen gespannen was, achteruit, met het gevolg dat de wagen ln de Sitompwykschevaart terecht kwam. Doordat de wagen bovendien om sloeg, kwam ook een groot deel der kisten met groenten daarin terecht. Omwonenden hebben den wagen eerst op het droge gebracht, en daama ook zooveel als mogeiyk was, de groenten opgevischt Bouwput volgcloopen. De N V. Scheepswerf en Machinefabriek Leidschendam. laat een groote kano- en jachtwerf nabij Schakenbosch bouwen. De bouwput, welke een groote afmeting heeft ls volgeloopen. Volgens deskundigen in het bouwbedrijf waren de stutten, welke het water aan den zükant moesten tegenhouden te kort geno men, wardoor de ondergrond is weïgeloo- pen en de bovengrond weggezakt. Daar het werk voor eigen rekening, dus niet voor risico van een aannemer wordt uitgevoerd, komt de schade voor rekening dezer N.V. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: N. A. Wortel en M. C. Warmer dam. Getrouwd: J. P. Heynen en J. W. Theunissen P. C. Chrlstlaanen en A. van der Hulst. Overleden: W. J. van RUn geb. van den Berg. vr. 73 jaar A. M. M. van Veen geb. Boot. vr. 64 Jaar. De 76 jarige H H. die in den polder stekken ophaalde, had het ongeluk te struikelen, waardoor hy een dybeen breuk kreeg. Nadat de landbouwer van R en diens knecht den man naar huis hadden vervoerd, heeft dr. Kortman van Zoeter- woude de eerste hulp verleend. De 12-jarige K. uit Rotterdam, thuls- behoorende op een in de sluis liggend Jacht, liep over de sluisdeuren en kwam door mis stappen in de kolk terecht Opvarenden van een eveneens in de sluis liggend Jacht heb ben hem uit het water gehaald en aan boord van zyn eigen vaartuig gebracht. Geslaagd voor het getuigschrift, be doeld in art. 38 N.O. wet, behoorende by de akte N 7, Juli 1939, R. Vermet alhier. NOORDWIJK. Ongelukken. Mevrouw M., alhier, ls toen zij per rijwiel in de Voorstraat reed, aangere den door een auto met aanhangwagen, die haar achteropreed. Mevrouw M viel en be zeerde zich aan handen en been, terwyi van de auto een kan met petroleum viel, waardoor haar kleeren ook nog werden beschadigd. De bestuurder van de auto stopte even, keek om en reed vervolgens weer door. Het nummer G-91875, is door omstanders aan de politie opgegeven, zoodat de bestuurder opgespoord kan worden. Enkele jongelui achtervolgde elkander op hun rijwiel. L. de B en V. kwamen links door de bocht van de Gebr. Treupstr. de Schoolstraat inrijden, toen in de richting Leldscheweg de motorrijder Th. A. N. v. d. K. uit Wassenaar kwam. Een botsing volgde waarbü de 16 Jarige L. de B. met zyn hoofd op de lamp van het motorrijwiel viel. Hy bekwam een hoofdwond en een lichte her senschudding en is, na ter plaatse te zijn geholpen, door dr. M. v. d. Stoel naar zijn woning vervoerd. De motorrijder v. d. K. bekwam enkele schaafwonden en vrü groote schade aan het motorrijwiel. De speldjesdag ten bate van het toe- stellenfonds der Gym. Vereenlg'nz „DOS." heeft f 82 67 opgebracht. Gevonden: Een zilveren armband; witte badschoen; kinderjasje; deksel van een melkbus; rijstokje; wit schoentje met kousje; portemonnale met inhoud; klein zwart hondje: bruine damestasch met in houd; gummi strandring; leeren ce'ntuur. twee rakets en een tennisbal; corset; paar zwarte k'nderschoentjes; kruisje met me daille. Inlichtingen over bovenstaande voorwer pen worden uitsluitend verstrekt des Woensdags en des Zaterdags van 6 tot 7 uur nam. ten politiebureele te Noordwük- Binnen. Donderdag. Ned. Leger des Heils: Samdokomst te 8 uur nam. MUSEA. Academisch Historisch Museum: In de va. cantie Maandag t/m Vrijdag 912 en 2—5 uur Zaterdag 9—12 uur. Toegang f. 0.25 met Inbe grip van Academiegebouw. Stedelijk Museum „De Lakenhal". Oude Sin. gel. Geopend in Januari. November en Decern, ber van 10—3 uur ln Februari. Maart, April, Mei en October van 104 uur en ln Juni. Juli. Augustus en September van 105 uur; op de Zondagen, de Tweede Paasch- en Pink- sterdagen. den Hemelvaartsdag en de belde Kerstdagen v.af 1 u. Entrée op Zon- cn feest- dagen bovengen, kosteloos, 's Maandags f. 025, overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum van Oudheden. Rapenburg 2$ 1 April—1 Oct. 105 uur. 1 Oct.1 Nov. 104 uur. 1 Nov.—16 Febr. 103 uur. 16 Febr.-i April 104 uur. 's Zondags van 1—3, 4 of 5 uur. Entrée: 's Maandags f. 0.25; overige dogen f. 0.10. Rijksmuseum v. Nat. Hist., v. d. Werffpark, ingang Raamstceg: Werkdagen 830—12. JjoJ 6 uur; 's Zaterdags 8.30—12 uur: Kosteloos Rijksherbarium. Nonnensteeg 2a: DageHJkj van 9—12.30 en 2—5.30 uur. Kosteloos. Nederl. Hist. Natuurwetenschappelijk Museum (Steenstraat la)^ Alle werkdagen behalve 's Maandags van 104 uur; 's Zondags 1—4 uur. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25): Geopend op werkdagen van 1.304.30 uur nam. Zon dags kosteloos. Rijksmuseum van geologie en mineralogie (Garenmarkt 1 c)Op werkdagen van 9—12 en 4 uur. Kosteloos. Rijksmuseum voor Volkenkunde (Steenstraat) Geopend alle werkdagen van 1 April—1 Oct 105 uur en van 1 Oct.1 April 104 uur! Alle Zon- en Feestdagen van 1 uur af. Ge sloten: 3 Oct. en Nieuwjaarsdag Maandag f. 0.25; alle overige dagen f. 0.10. DIVERSEN: 's Dinsdags, Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau. 9*411 uur voorm. Arbeidsbeurs (Levendaal)Iedere derde DInr- dag der maand consultatiebureau voor onvol- waardlgen, 78 uur nam. 's Donderdags. Wfjkgebouw „Bethcsda" (Hoef- straat 4446): Consultatiebureau voor Alco holisten, 8 uur nam. 'sDonderdags: Inet. voor Praeventleve Ge neeskunde (1ste Binnenvestgr.. 22). Inenting tegén dlphterie. 3% uur 'b middags precies. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 4—3 uur nam. BIO6COPEN: Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam.: „Bruidegom in angst". Eiken dag behalve Vrijdags ook om 2 u., Zon dag 27 en 811 uur. Trianon-Theater, Breestraat 31: 8 uur nam. Woensdag en Zaterdag 2 uur nam.: „Love affair" Zondag van 27 doorl. voorstelling Op werkdagen van 25 uur Filmac-voorstellingen. Lido-Theater, Steenstraat 39: 2 uur 30 en 8.15 uur nam.: „Mij Lucky Star". Woensdag- en Zaterdagmiddag :2.30 uur. Zondag doorl. voorstelling van 27 en 8.15 uur. Casino-Theater, Hoogewoerd 49: 8 uur nam.: „Het meisje met de blauwe hoed". Zondag van 47 en van 8—11 uur. Woensdag en Zaterdag ook 2.30 nam. Rex-Theater. Haarl.straat: lederen werkdag 2 en 8 uur nam. „Fra Diavolo". Zondag van 27 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. Nova-Theater (Katwijk aan Zee) „De geheim zinnige misdaad". De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apo theken te Leiden wordt van 29 Juli t/m. 4 Aug. a.s. waargenomen door de apotheken: Boek- wtjt, Breestr. 74. tel. 20552 en J. E. M. ten Dijk, Haven 18, tel. 20085. Te Oegstgecst wordt deze dienst dan waar genomen door de Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark 8, tel. 26.274. NOORDWIJK AAN ZEE. Geslaagd te Den Haag voor het exa men Handenarbeid de heer W. Eelsing, alhier. NOORDWIJKERHOUT. De speldjes-dag ten bate van de Noordwykerhoutsohe E.H.B.O. heeft ruim f. 67.opgebracht. De heer Theunissen, ambtenaar aan het Radio-station „Nora" is verplaatst naar het P.T.T. kantoor te Amsterdam. OEGSTGEEST. Gistermiddag is van de scheepswerf fa. Gebr. Akerboom alhier met goed gevolg te water geloopen het zeewaardige dubbel- schroef motorjacht „Yame", gebouwd voor Engelsche rekening. Dit jacht, dat onder architectuur van het Technisch Bureau voor Scheepsbouw H. W. de Voogt te Haar lem is gebouwd, heeft een afmeting van 17 x 3.80 meter. Voor de voortbeweging zijn geplaatst 2 stuks CJL.M. Diesel motoren van 50 P.K. elk. Inwendig is het jacht van de nieuwste en modernste inrichting. Over enkele dagen zal het op eigen kracht naar Londen vertrekken en op de in October te houden groote Motorboat Show te Londen geëxposeerd worden. RIJNSBURG. De oudste inwoner overleden. In de Stichting „Avondrust" is de oudste inworler onzer gemeente, de heer G. Kamer man overleden. Hij bereikte den leeftijd van 90 jaar. De a.s. autotocht Ouden van Dagen. Het comité heeft besloten, dat de tocht voor ouden van dagen zal plaats hebben op Dinsdag 8 Augustus a.s. Er zal ook een boottocht naar de Westeinderplassen aan verbonden worden. De leden van de Chr. Zangvereeniginf ..De Lofstem" maakten een autotocht naar Noord-Brabant. O.a. werd een bezoek ge bracht aan de kathedraal van St. Jan te 's Hertogenbosch en de boschrijke omgeving van Oisterwijk. 22

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 6