837 KAMERS van Reeuwijk LEIDSCH DAGBLAD - Tweede B!ad Dinsdag 1 Augustus 1939 o DE GEHEIME MISDAAD PELTENBURG KARPETTEN Pakken oude Couranten Leidsch Dagblad RECHTZAKEN Uit de Omstreken IV Bekend Noordwijksch ingezetene heengegaan A BARON TIP Uit de Rijnstreek Breestraat 109 Tel. 20802 SNIJBOONENMOLENS JAN DE NIE ZONEN IONGSTEN BEDIENDE (M.) OUD GOUD verkrijgbaar 25 cents 5 K.G. Bureau OPENBARE VERKOOP: a per strenge straf voor valsche munter. De rechtbank te Rotterdam heeft een 46 jarigen broodbezorger wegens het maken van vaLsche rijksdaalders en guldens ver oordeeld tot een gevangenisstraf voor den tjjd van vijf jaar. Deze man is wegens hetzelfde leit reeds eerder veroor deeld. De offerer van justitie had een gevangenisstraf voor den tijd van 9 jaar gevraagd. Zijn 47-Jarige broer die een valschen rijksdaalder ln betalmg had gegeven, werd vrijgesproken. HAARLEMMERMEER. vrijdde. De onmiddellijk gewaarschuwde dokter J. M. van Dijk constateerde een schedelbreuk en oordeelde het noodlg het kind naar het ziekenhuis te vervoeren. Met behulp van een zuster van het Groene Kruis legde hij de noodverbanden aan, waarna het kind per ziekenwagen van den heer Scheepmaker werd vervoerd naar het Elisabeth-Ziekenhuis te Leiden. De toestand van den kleinen patiënt Ls De Oranje-feesten tc Abbenes. De Oranje-Ver. V.OO.A te Abbenes or ganiseert dit jaar wederom groote Oranje- iixii HM feesten. Hedenavond te 8 uur worden dezorgwekkend. De politie, welke eveneens feestelijkheden met de bekende Ronde van 1 terstond ter plaatse was, heeft deze aan- Abbenes, die zeer zeker weer feilen strijd rijding in onderzoek. Naar wij vernemen zal opleveren geopend; vele goede wielren- treft den chauffeur van de vrachtauto geen ners gaven zich hiervoor reeds op. Direct schuld en is het ongeval te wijten aan het daarop wordt het feestterrein geopend door plotseling oversteken van het kind. wethouder P. C van der Zeeuw, die tevens Naar wij hedenmorgen bij informatie KANTONGERECHT TE LEIDEN. Gistermorgen moest voor den plaatsvervan gend kantonrechter mr. Vos een siadgenoot te recht staan, omdat hl), hoewel hij met. erkend was als groenten- en fruithandelaar, hierin toch handel had gedreven. De heer F. K. 'I ijssen, controleur bij de Land- bouw-Crisis-Centrale alhier, verklaarde, dat, toen hij verdachte bezocht, deze geen vergun ning kon toonen, maar hij had verklaard, dot dit niet noodlg was, omdat hij als knecht in dienst was. Wel verklaarde verdachte, oat hfj aan alle instanties, zooals de Groenten en Fruit- centrale Kamer van Koophandel, minister van Econ. Zaken e.a. vergunning had gevraagd, maar alle verzoeken waren afgewezen, omdat fiy nog geen 2 jaar in den handel werkzaam was. Verdachte verklaarde opnieuw vergunning aangevraagd te hebben. Het O. M. wees er op. dat verdachte deze raak geheel in strfjd met de wettelijke voor- Khrlften exploiteert en eischte f.15 boete of 5 dagen hechtenis. Uitspraak f.5 boete of 3 dagen hechtenis. Verdachte verklaarde in hooger beroep te gaan. Een chauffeur uit Den Haag moest terecht staan, omdat hij met zijn auto met te groote snelheid de bocht op den hoek Bronkhorstlaan- Heerenweg te Warmond was gepasseerd en gee.i voorrang aan het rechterverkeer had verleend. waardoor hij in botsing was gekomen met een auto van den heer L. de Bruijn uit Sassenhelm. die daardoor ernstig beschadigd werd. De eige naar diende hiervoor een civiele vordering van f. 19,30 in. Verdachte beweerde, dat de heer De B. geen signalen had gegeven, maar het O.M. verwees naar een uitspraak van den Hoogen Raad, dat het geven van signalen hier van geen belang was. maar wel, dat hier aan het rechterverkeer geen voorrang was verleend. Het uitzicht ter plaatse was zeer goed; had verdachte met meer beleid gereden dan was er niets gebeurd. Wegens overtreding van art. 73 Motor- en RUwlelreglement eischte het O. M. f. 15 boete of 5 d. h. Uitspraak f7.50 boete of 5 d. h., met toewij zing der civiele vordering f. 19.30. Nadat de zitting even was geschorst, moest voor den plaatsvervangend kantonrechter mr. Nord Thomson, een dame uit Den Haag terecht staan, omdat zij met haar auto met zeer groote snelheid de trambaan in de Voorstraat te Voorschoten was gepasseerd, terwijl een iram- trein naderde. Door de groote snelheid had zij niet tijdig meer kunnen remmen, en was zij 1 op de stilstaande auto van den heer P. Bu- walda, die rechts van dien weg stond .opge reden. die daardoor ernstig beschadigd was. Tot groote verwondering vernam de plaatsverv. kantonrechter, dat verdachte niet vei-zekerri was Hoe had verdachte de schade moeten betalen, als de heer Buwalda b.v. door de aan- Ujding invalide was geworden? Het O. M. schreef het ongeluk aan de on ervarenheid van verdachte toe; zulke Zondags- ryders veroorzaken door gebrek aan inzicht altyd een groot aantal ongelukken. Hij eischte, aaar verdachte ook nog f.35 schadevergoeding moest betalen, f. 10 boete of 6 d. hechtenis. Uitspraak conform. de prijzen van het wielrennen zal uitrei iken. Morgen halftien is er een opocht |van versierde voertuigen, gevolgd door k n- derspelen; 's middags te halfdrie volksspe len: 's avonds 8 uur prijsuitreiking op het feestterrein. KATWIJK. De Burgemeester met verlof. De burgemeester ls van heden af tot 22 Augustus afwezig. DINSDAG, WOENSDAG, DONDERD. met BORIS KARLOFF. Als 2de: De dolle klucht vernamen, ts de toestand van het jongetje Iets beter, hoewel nog ernstig. LEIDSCHENDAM. De a-s. kortebaan-draverij. De door de harddraverij vereenig.ng ..Nooit Gedacht" voor morgen uitgeschre ven kortebaan-draverij mag zich in een zeer groote belangstelling verheugen. Dit maal is een record aantal dravers inge schreven. Uit Groningen komen Calumet- Donald. Our-Dream, Xuthus, Zoekl.cht, Rosy-Moran. Uit Friesland Windekind, Ylbode, Uit Utrecht Zoo-Doorlooper, Bleu- Band. Uit Noord-Holland Donar, Raben- haupt, Welkom, Flora. Mo-Elwyn. S ster- Bond, Zora, Aura V. Y Kernei, Welkom van Aduard, Maya-Toddington, Claudy O. De verrast door de aanwezigheid van burge meester van Berckel en diens echtgenoote. I Na afloop verzamelden allen zich in café „Boerhaave", waar de burgemeester met eenige toepasselijke bewoordingen de prij zen uitreikte. Spr. deelde mede dat hij gaarne het beschermheerschap dezer voor hem sympathieke vereenlging aanvaardde en zeide zijn moreelen en indien noodig, ook flnancieelen steun toe. wat met een spon taan applaus werd beantwoord. De voorzit ter. de heer C. van Werkhoven P.zn. dankte namens allen den burgemeester voor zijn groote bereidwilligheid. De eerste prijs werd gewonnen door den I heer Meeuwenoord voor de grootst gevan gen visch, een prachtige brasem. De prijs, was een hengel van 6 M 2de prijs, J. Hens- bergen. 3de pr.. D. van Werkhoven Czn.; I 4de prijs, G. van Werkhoven Czn. Nog wer den eenige prijzen verloot, voor diegenen die niets gevangen hadden. In Augustus zullen wederom twee wedstrijden worden georga niseerd. DE HEER S. A. VAN KONIJNENBURG. WASSENAAR. Geslaagd voor het getuigschrift, be doeld in art. 38 N. O. wet. behoorende bij de akte N 8 Juli 1939, J. M. C. Sadee alhier. ZOETERWOUDE. Eerste H. Mis van pater J. N. Bosman. WAlhier heeft pater J. N. Bosman, van de 4382 termenatoin, Anzolor; Uit Zuid-Holland orde der Kruisheeren, zijn eerste H. KATWIJK AAN ZEE. Door actief optreden ongeluk voorkomen. Dat men hier tegenwoordig bij het baden in zee een goede controle uitoefent, ls een dezer dagen gebleken, toen een van de badgasten aan het kanovaren was. Alles ging goed, totdat ter hoogte van de con sumptietent ..De Vuurbaak" de kano een eind ver in zee omsloeg en de badgast ln in het woelige water terecht kwam. Doch gelukkig was men waakzaam! De toeziende badknecht, de heer W. R. haalde direct het anker op en roeide met forsdhe slagen naar dc plaats van het ongeval. Een en ander tot verlichting van de ve len. die de pogingen van den kanovaarder gadesloegen om het verre strand weer te be reiken. Dank zij het doortastend optreden en het nauwgezet toezien, is een ongeluk aan ons strand voorkomen. Ten bate van het tuberculosebestrij- dlngsionds „Draagt Elkanders Lasten", on- derafdeeling van het Chr. Nat. Vakver bond, werd een speldjesdag gehouden. De opbrengst bedroeg f. 192.93. Voor het dienstdiplama Kaartpassen (Visscherijsohooli slaagden: KI. de Mol. stuurman van de KW 154 en W. Schaap, stuurman van de KW 28 De examens zijn hiermede afgeloopen. LISSE. jongetje onder auto geraakt. Zita V. Zonnestraal, Jade, Fanfare, Glocke blumen. Edzard, A. Farm-Relief. Nora- Scott, Aruba. Zilver-Quin, Young-Ooststar. Mis opgedragen. De neomist werd Zaterdag avond op grootsche wijze ingehaald. De Graal en de Kruisvaart trokken met hun kleurige vaandels mede. terwijl ook de St. Jansfanfare haar medewerking verleende Aan den Schenkelweg werd een kort woord gesproken door den Prior van het Kruis heerenklooster alhier, terwijl de neomist aan het Roodhuis werd verwelkomd door den burgemeester. Hierna werd de tocht voortgezet naar de kerk van de H. Kruis verheffing, waar de neomist door een haag van witte bruidjes de kerk binnenging om een plechtig Lof te celebreeren Des morgens droeg, gelijk gezegd, pater Bosman de eerste H. Mis op. De kerk, die eenvoudig, maar smaakvol was versierd, was geheel gevuld. Des mddags werd in het Kruisheerenklooster een druk bezochte re ceptie gehouden. De pater ontving van de R.K. Middenstandsorganisatie „De Hanze", van welke vereeniging de vader van den neomist lid is, een prachtige miskelk. Het a-s. Oranjefeest. Tijdens de bijeenkomst van het Oranje comité vormden de besprekingen over de feesten op den a.s. Koninginnedag de T, hoofdschotel, die bepaald werden opWoens Afd Komngsschutters1 H. Handgraaf da„ 6 september a.s. Voor de kinderfees- 93 pnt. (tevens wisselbeker; 2. P G. Ben- te„ zal wederom een coUecte langs de hui- schop 91 pnt; 3 J B J. Reeuwijk 91 pnt. 7en ^houden worden De heer E Hulsbos Afd. Scherpschutters; 1 H. Los; 2 N. aangewezen om met eventueelestand- v. d. Peet; 3. M. de Jong; 4. J B. Heyns; nouders besprekingen te voeren. De heer 5. W. Verschoor; 6. P. Molenaar; 7. A. v. h Triebei werd bereid gevonden het voor- Nieuwkoop; 8 Jac. v. Nieuwkoop: 9. E. de zjtterschap te aanvaarden. De verwachting Jong. Afd. Schutters le klas: 1. J. v. Eeuwen; NOORDWIJKERHOUT. Vier jongedames uit de parochie van den H. Victor zullen morgen haar H. Pro fessie doen. waarna zij haar intrede doen in de Congregatie van „De Voorzienigheid" te Amsterdam. Het zijn de dames: G. de Klerk, B. Kortekaas, T. v. d. Holst en T. Spoor. Wederom wordt in het Patronaats-ge- bouw een zomerfeest gehouden, uitgaande van de St. Martha-Vereeniging. De netto opbrengst zal dienen om tijdens het winter seizoen kleeding en dekking te verstrekken aan R.K. behoeftlgen. SASSENHEIM. Schietwedstrijd B.V.L. De door de afd. Sassenheim van den B.VL. gehouden schietwedstrijd had de volgende uitslag: Wijlen de heer S. A. van Konijnenburg. Gelijk wij gisteren reeds vermeldden, ls in den ouderdom van 72 jaar te Noordwijk overleden de heer S. A. van Konijnenburg, directeur van de N.V. de Vereenlgde Bloem bollenculturen aldaar. De heer W den Hertog Azn hoofd van den Alarmeeringsdiensr der Luchtbescher ming heeft ais zoodanig ontslag aange vraagd. in verband met zijn benoeming tot raadslid, gelijk gisteren vermeld. In het hoofdje van dit bericht stond evenwel vermeld, dat hij als raadslid had bedankt, hetgeen op een vergissing be rustte. NIEUWKOOP. Bii den veehouder H. B. in de Acht- tienkaveis alhier is onder een koppel var kens de zoo zeer gevreesde pestziekte uit gebroken. Tegen een tweetal steuntrekkende werkloozen in deze gemeente is door de gemeente politie proces-verbaal opgemaakt wegens het plegen van steunfraude. HAAGSCHE POLITIERECHTER. Hij bemoeide zich er mee. Drie knajjen te Alphen wandelden des mtdags naar huis. Toen zij de woning van H. passeerden, speelden daar twee meisjes, <ue de drie knap>en sloegen De jongens sloegen terug, waarop de vader van de I wisjes naar buiten kwam Die greep den :eugdigen W. R. bij den kraag, en gaf hem OTi pjak slaag. I En als gevolg daarvan stond de vader I m de meisjes nu terecht. De drie jongens 'samm getuigen en daarna herinnerde de Officier er aan dat verdachte - die verstek liet gaan - reeds tweemaal wegens mis- bandellng ls veroordeeld, om welke reden I nlj f. 15 boete subs. 15 dagen hechtenis ra voorwaardelijk een maand gevangenis straf met drie jaar proeftijd eischte. Het vonnis werd conform den eisoh. Verkeerde incasso. 1 Een jonge man uit Wassenaar was loop- biecht bij een winkelier in zuivelproduc ten. Hij incasseerde geld, maar droeg dat Wet altijd af, zoodat hij nu wegens ver duistering terecht moest staan. Verdachte toonde veel berouw en ookom- ht hij nog niet eerder is veroordeeld, wilde de Officier voor ditmaal volstaan met een In zorgwekkenden toestand opgenomen. Gistermiddag omstreeks half vijf reed de chauffeur A. v H. alhier, die in dienst bij de firma Veldhuyzen van Zanten, met een {'JtX vrachtwagen geladen met bloembollen, ach- teruit den hoek Wagen.straat-Wagend.wars- straat in. Op een gegeven moment verliet een bijna tweejarig zoontje van den heer M. uit de Wagensdwarsstraat het aan de andere zijde gelegen trottoir, stak den weg over en kwam te vallen. Het knaapje kwam onder een der achterwielen van de auto tereoht, hetgeen de ohauffeur, die zulks niet zien kon, bemerkte aan zijn wagen, welken hij onmiddellijk stop zette, waarna hij het kind uit zijn benarde positie be- voorwaardelijke gevangenisstraf van een maand met een proeftijd van drie jaar. De Politierechter veroordeelde conform dezen eisch, doch hij bepaalde dat binnen acht maanden het ontvreemde bedrag moet worden terug betaald. Winkeljuffrouw was oneerlijk. Bij mevr. P. te Leiden was in dienst ge weest mej. C. G. V. uit Katwijk aan Zee. Mej V. hielp ln den winkel, maar had de kans om te stelen benut, door uit de kassa geld te nemen, tot een totaal bedrag van f. 20. Wegens diefstal stond zij nu terecht, en het raprport was niet bijster gunstig. Daar om vorderde de Officier twee maanden gevangenisstraf onvoorwaardelijk en twee maanden voorwaardelijk met deri proeftijd vair drie jaar. Ook omdat verdachte aan de politie eerst allerlei leugens had verteld, veroordeelde de Politierechter con form dezen eisch. 2. P. Alleblas; 3. H. A. Molkenboer Afd Schutters 2e klas: 1. P Kruijswijk; 2. K. W. v. Breda; 3. G v. d, Berk Het aantal alhier uitgereikte koste- looze rijwielplaatjes bedraagt 380 stuks. De speldjesverkoop ten bate van het T.B.C.-fonds „Draagt elkanders lasten" 65.52 opgebracht. Sinds geruimen tijd leed de Mondor gelclub „Excelsior" een kwijnend bestaan. Thans heeft men den strijd tegen de finan- cieele moeilijkheden moeten opgeven, en werd de club ontbonden. Inmiddels heeft een groep dames en heeren het voornemen opgevat om te trachten te komen tot op richting van een .Nieuw Excelsior". VALKENBURG. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: Gljsbertus Jacobus Hogewoning 24 jaar won. te Katwijk en Johanna Rhijnsbur- ger 25 jaar Willem Klok, 24 jaar en Maria de Mooij, 22 jaar won. te Rijnsburg. In verband met het bedanken van den heer D. Bol al5 wethouder onzer ge meente, zij gemeld, dat deze wel als lid van den Raad zitting blijft nemen, zulks als afgevaardigde van de Chr. Hist. Unie. is. dat dit feest wederom zal slagen Geslaagd te Bergen voor het examen Nijverheidsonderwijs (R.K. Hu'shoudschool) mej. M. A. Elderhprst alhier. VOORHOUT. Hengel-wedstrijd „Sport en Vriendschap". Onder begunstiging van prachtig viseh- weer had gistermorgen de eerste hengel- wedstrijd plaats voor de leden der pas op gerichte hengelclub „Sport en Vriendschap" De belangstelling hiervoor was een succes, de vangst echter niet. 20 leden namen aan dezen wedstrijd deel. Er werd l'/2 uur ge- vischt. De deelnemers werden aangenaam ZEVENHOVEN. Stoomwals te water. Bij het leggen van een teerdek in den Kouserweg door polder Zevenhoven, ge raakte de stoomwals bij het keeren op den dam bij den landbouwer Mourits achteruit te water De opjzittenden L. C. V. en J. R. sprongen er nog bijtijds af. Met een kraanwagen van den heer De R. werd het gevaarte op den wal gebracht. Paard verdronken. Een 8-j. paard van de Erve A. de G. (Bel gisch ras», werd zoodanig aangevallen door wespen en andere insecten, dat het beest zich ging schuren aan een knotwilg, die aan den slootkant stond, met het gevolg dat de viervoeter xoorover in een diepe sloot viel. Het paard kwam met zijn kop in de bagger terecht en stikte. Onze plaatsgenoot de heer A Visser is geslaagd voor het examen hoofdacte. ALPHEN. Verzoek om schadeloosstelling. In verband met het athletiekverbod van Zondag 23 Juli j.l. heeft de A. V. en A. V. „Alphia" zich thans met een verzoek tot den raad gewend, waarin mede wordt gevraagd om schadeloosstelling. ZOETERMEER. Geslaagde zwemwedstrijden. Begunstigd door mooi warm zomerweer werden alhier Zaterdagmiddag in tegen woordigheid van een talrijk publiek aan de badinrichting zwemwedstrijden gehou den, die een vlot verloop hadden. In verschillende afdeelingen hadden zich zoowel dames als heeren opgegeven zoodat voor het publiek veel te genieten viel. Met medewerking van den geluidswagen, waar door steeds werd bekend gemaakt wie aan den start moesten verschijnen, werd het programma begonnen met schoolslag voor dames. De uitslag was: 1 mej. J. Krijgs man, 2. mej. Annie van Dam. Schoolslag meisjes: 1. Rie van Doorn en 2. Corrie van der Spek: Schoolslag jongens: 1. Jaap Krijgsman, 2. Kommer Pijnacker. School slag heeren: 1 Baylé. Vrije slag heeren: 1. A. van Vliet. 2. Kommer te Pijnacker. Vrije slag dames: 1. mej. J. Krijgsman. 2. mej. Rie de Groot. Reddend zwemmen ge kleed: 1. mej. Annie van Dam, Rugslag meisjes: 1. Corrie v. d. Spek. 2. Riet Waar denburg. Popduiken: 1. mej. Janny van Dam. In de pauze werd gelegenheid gege ven voor iedereen om te zwemmen. Het nummer gekleed zwemmen had ieders be langstelling en soms werd er dan ook sma kelijk gelachen. Dr. Palte reikte aan de winnaars de prijzen uit. bestaande uit geldprijzen die dankbaar werden aanvaard. De zwemvereeniging kan met genoegen op deze wedstrijden terugzien. Toen zekere Z. uit Benthuizen met zijn fiets op de Stationsstraat reed, passeerde hij een stilstaande auto, waarvan plotseling het portier openging en Z. een klap kreeg en wel zoodanig dat hij in de sloot terecht kwam. Hoewel hij een onaangenaam modderbad opliep, bekwam hij gelukkig geen letsel. In verband met de verwachte Blijde Gebeurtenis heeft de Kerkeraad der Ned. Herv Kerk alhier besloten om een dank stond te houden. Wanneer de tijding vóór des middags 4 uur bekend is wordt deze dienst op den zelfden dag gehouden: is de tijding né 4 uur bekend, dat valt de dankstond op den volgenden avond. Is het bericht Zaterdag bekend, dan wordt de dienst op Zondag morgen gehouden. MUZIEK-OPRUIHING Alle min of meer beschadigde muziek wordt tegen zeer lagen prijs, en alle oud geworden muziek tegen bespottelijken prijs opge ruimd - Ernstige en amusementsmuziek. - PIANO, ZANG, ORGEL, VIOOL, CELLO, MANDOLINE, enz. Beschadigde beroemde studie werken VOCAAL en INSTRUMENTAAL enorm goedkoop. 2680a Afd. Muziekhandel De Snijb. molen 2 gaafcs, vanaf1.10 K- Rapcnb. 10, Tel. 20025 V MIDZA-BONS -^6 ^briekskantoor vraagt voorkeur met Mulo-diploma Brieven Bur. van dit Blad no. 4342. betere genre SEIZOEN MAATSCHAPPIJ VOOR WONINGINRICHTING W Kipstraat Coolsingel Rotterdam wordt door ons met 20 'U VERHOOGING INGEKOCHT HOOGSTE PRIJS voor een gouden tientje. H. J. VAN AMERONGEN Haarlemmerstraat no. 233. 2283 Mr. Dr. w. HUGENHOLTz Noordeindsplein Op Dinsdag 8 Aug. 9 uur vJïi. zal ondergeteekende te LEI- MUIDEN in het openbaar doen verkoopen een hoeveelheid Wijnen en andere dranken uit den faill. boedel van J. B. Wolken en wel aan de Dorp straat no. 319. aldaar. Ds wnd. Curator: Leiden, 1 Aug. 1939. 4390

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 7