[EIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Dinsdag 1 Augustus 1939 Stadsnieuivs I Heden was het 25 jaar geleden, dat de er J. de Graaf, besteller bij de Ned. Pos- trijen aan het Postkantoor in dienst trad. Vn 11 uur hedenmorgen vervoegde zich de Keren A. v. d. Eelaart, directeur van het jstkantoor en W. J. Jansen, referendaris ilj de P.T.T. ten huize van den Jubilaris om |ém namens het hoofdbestuur de harte- ke gelukwenschen aan te bieden waaraan hun persoonlijke wenschen toevoegden fan vele andere zijden mocht hij blijken Jan belangstelling ontvangen; zoo bood de Ed. Leiden van den C. P. t. T. een blijk Jan waardeering aan, en namens het per- Ineel van het Postkantor ontving de Ju- llarls een geschenk onder couvert. Uit Ned. Oost'Indië De besprekingen te Tokio Buitenland De Britsch-Fransche militaire missies naar Moskou De wereld-tentoonstelling blijft een echec FAILLISSEMENTEN VRAGENRUBRIEK Uit de Omstreken Uit de Rijnstreek BEURSOVERZICHT WIIKI "W aige3ieene vergadering van nederlandsch onderwijzers genootschap. Het hoofdbestuur van het Nederlandsche Ljerwyzersgenootschap en het bestuur van de afdeellng 's-Gravenhage van dit ge- ■ootschap, dat vandaag en morgen te Den 1MC zijn algemeene vergadering houdt, pijn hedenmiddag door het Haagsche ge- Eeente-bestuur ten stadhulze ontvangen. Geslaagd te Den Haag voor het Jxamen Hoogduitsche Taal (M.O. a, huis- Kgtei mej. a. H. Schnltger te Voorschoten. zilveren jubileum bij de p. t. x. plantsoen concert. De Harmonie-kapel „Werkmans Wlls- lacht". directeur de heer G. Dik zal Don- Jtrdagavond 8 uur precies een concert ge- In het Plantsoen I Musis Sacrum). Men lordt beleefd verzocht gedurende de ult- léring niet te loopen. Mocht door slecht eer het concert niet kunnen doorgaan dan 1 dit vroegtijdig worden bekend gemaakt »r middel van de borden aan de Brug- Jichtersposthuizen, Politie Bureau Zonne- kldstraat en Politie Posthuis, Steenstraat. Be. programma luidt: jl Sabre et Lance, marsch, H. Starke; 2. liverture Symphonique. Sam. Vlessing; 3. EsJolies Vienoises, wals, Ziehrer; 4. Suite pllet, Francis Popy, a. Entrée Mazurka, b. Izzicati, c. Valse Lente, d. Largo, e. Final Jalop Pauze 5. Die Schone Galathee, liverture, F. v. Suppé; 6. La Catalane, Valse ipagnole. W. v. Per; 7. La Flüte Enchantée intaisie, Mozart; 8. Les Amazones, mar6Ch. lohman. DE schade van de bandjirs. IMALANG, 16 Aug. Aneta-A-N.P.). De re- lering stortte een bedrag van f. 4000.— In het Zuid-Smeroefonds een bedrag van j 1000 voor de schade ln Zuid-Malaru I De schade tjer ondernemingen bedraagt llOOOOO— en die der bevolking f 20.000.-. [De stremmingen in het verkeer zijn m het grootste gedeelte opgeheven. Volgens een communiqué van het Japan- sche ministerie van buitenlandsche zaken, heeft de zilvercommissie vanochtend en vanmiddag vergaderd en een rapport opge steld, dat aan de Britsche en Japansche ge delegeerden zal wqrden voorgelegd. Ook de commissie, die het vraagstuk van de handhaving der orde te Tientsin bestu deert, heeft hedenmiddag vergaderd. arrestatiebevel tegen radio omroeper. De Slowaaksche regeering heeft een ar restatiebevel uitgevaardigd tegen Nutnansky den Slowaakschen omroeper van radio Wee- nen, die beschuldigd wordt van bedrog- pleging, welke hij twee jaar geleden verricht zou hebben In dit verband wordt eraan herinnerd, dat het Weensche radid-station in Maart j.l. zeer groote diensten bewezen heeft aan de on afhankelijkheid van Slowakije. Vanuit Wee- nen immers hebben Sano Mach en Tuka hun redevoeringen tot de Slowaaksche be volking gericht. Den laatsten tijd evenwel richt dit station aanvallen op de regeering van mgr. Tisso wegens zijn aarzelende hou ding ten aanzien van de Jodenkwestie. KATWIJK AAN ZEE. De Katwijksche muzlekver. U.N.I., di recteur de heer P. C. Langmuur alhier, ont ving van de N.C.R.V. een uitnoodiglng, mede te werken aan den Appèldag, welke Donderdag aa. gehouden zal worden op het Feijenoord-stadion te Rotterdam. „persattaché" van koning zog gearresteerd. De politie te Oslo heeft den onlangs aan gekomen Deen Ernst gearresteerd, die zich uitgaf voor persattaché van koning Zog, die het tegen hem uitgevaardigde bevel tot uit wijzing zou hebben overtreden en ln Dene marken reeds wegens oplichting zou zijn veroordeeld. laguardia candidaat voor rechter in het hof van appel. De ourgemeester van New-York. Firello Laguardla, die in de rechten gestudeerd heeft, zal naar verluidt zich candi- daat doen stellen voor een hooge rechter lijke functie .die van hoofd-rechter in het Hof van Appél. Deze plaats komt in den herfst vacant. De burgemeester behoeft, wanneer hij solliciteert, niet af te treden en kan zijn huidige functie blijven vervul len, wanneer zijn sollicitatie niet zou slagen. NIEUW stadhuis te batavia. [BATAVIA, 1 Aug. (Aneta-A.NJP.). De ge- penteraad besloot definitief over te gaan jot bouw van een raadhuis in het WUhel- fcma-park. I Vernomen wordt, dat de Britsche mili tie delegatie naar Moskou morgen te [wijs aankomt en zich Donderdag met de F^nsche delegatie in verbinding zal stel- pn. Na voorbereidende studie zullen beide pusies Vrijdag naar Moskou vertrekken. IJMUIDEN, 1 Augustus 1939, VISCHPRIJZEN. Tarbot 6240 ct. per K.G.; Tong 136—106 ct. per K.G.; Griet f. 30—15.50 per 50 K.G.; Zet- schol f 21—12.50 idem; JKleinschol f. 12-^.40 id.; Bot IJL2Q idem; Schar X.5,5ü«-3-80 idem; Tong schar 1.2716 idem; Poontjes f.3—1.80 idem; 1 Kleinmiddel schelvisch f. 15.5011.50 idem; KI. schelvisch f.113.20 idem; Groote gul f.63.30 idem; Kleine gul f2.601.25 idem; Wijting f.9 7.20 idem; Versche harJng f5.302.80 Idem; Kleinmiddel heek f. 15—14 idem; Pieterman f 15 idem; Kleine heek f.7 idem; Kabeljauw f.37— 20 per 125 KG.; KoolvIsCh f. 0.20—0.07 p. stuk; Rog f.136.50; Steurharing f. 7.807.10 per koop. Besommingen trawlers; Aneta. IJm 82. 900 manden, f. 2660; Claesje, R.O. 46 600 manden. f.2270; Isabel, IJm. 14, 280 manden, f.1340; Silvaln. IJm. 116, 425 manden, f.2110. MotorloggersR.O. 1 f.460; K.W. 103 f.930; K.W. 125 f.300; K.W 159 f1150 Harlngaanvoer 31 Juli 1341 kisten. 1 Auguatus 955 kisten en 15 kantjes steurharing. VLAARDINGEN, 1 Augustus. Binnen van de haringvisscher\j K.W. 43. F. van Duyn, met 23 last van 10 schepen; K.W. 54. D. v. d. Plas, met 2a last van 6 schepen. TROTS verlaagde prijzen. [De correspondent van het A.N.p. te New fork meldt: 1 Ook het verkrijgbaarstellen van „koopjes- laarten" voor de wereldtentoonstelling en p verlaging van den toegangsprijs na 9 uur Tic niet in staat geweest tot nu toe het ten- JMnstelUngsbestuur een teleurstelling te psparen. Men had verwacht dat de kaarten F? voor één dollar een waarde van ruim pee en een halve dollar vertegenwoordig- pn het bezoek gedurende het week-einde een minimum zouden doen opstuwen, pet is vijftig procent onder de verwachting gebleven en ondanks dit „koopje" was het peaoek slechts veertienduizend boven dat ran het tot nu toe drukste week-einde zon- pr prijsverlaging. De van 75 ct. tot 40 ct. fc"aagde toegangsprijs na 9 uur bracht g'echts enkele duizenden bezoekers op dit r" taar de tentoonstelling. Men verheelt T'r1 °e teleurstelling over dezen gang van pasen niette meer daar na de „koopjes- pagen het bezoek gedaald is onder het ge- Püdelde. Op 25 Juli dus tachtig dagen na de ;mng is de vljftlenmillloenste bezoeker „'Jl^erd. Het valt dus te bezien of het be- boven de dertig-millloen (dat is de ut van het oorspronkelijk verwachte aan- |ah zal stygen. I. "jhlddels is thans gebleken, dat het getal 1605nnnZoelters op den openingsdag, dat als Sr» st«nd genoteerd, schromelijk over geven was Het bedroeg slechts 265.000. Het L '""tstdlingsbestuur heeft deze „ontdek I Wai2Klcler c°mmentaar doen passeeren. I Nertf1 Nederlandsche paviljoen en de ltirm!«aLn<i5c'le afdeellng ln de „Hall of na- iortL (waar zich o.a. de bileven- Kaal achine der P T T- bevindt, die drie teE» dag onder veel belangstelling word Krelt nstreerd> deze hebben niet over ge- I (krpnri1!11 langstelling te klagen. Voort- I kei j beweegt zich een stroom van bezoe- 1 ban™01 de Bebouwen. Vooral het Indische 5erii„iria Beniet de bewondering. Geen Ne- tftin.nnr of oud-Nederlander die op de ten- I Vaderit ÏF homt, verzuimt dit stukje I tiendte bezoeken. LEIDSCHENDAM. Jaarverslag Onderlinge Ziekenhuis- verpleging. Aan het jaarverslag 1938 van de Onder linge Ver. voor Ziekenhulsverpleging ont- leenen wij, dat het ledental steeg van 1121 tot 12140: de maand Mei gaf het grootste aantal toetredingen 272. terwijl October het grootste aantal afvoeringen 117 gaf. In verpleging werden in 33 inrichtingen, w.o. 2 In Zwitserland, opgenomen 533 leden (v. j. 505met 9839 iv. j.9473) verpleegdagen; hiervan had St. Antonius Hove te Voorburg de meeste patiënten n.l. 328 met 5955 ver pleegdagen. Het gemiddelde aantal verpleeg dagen was 18.4 (v. j. 18.8 De inkomsten hebben bedragen f. 49.992.41 de uitgaven f44.877.36 bestaande uit f. 33.374 48 aan uitkeeringen en f. 11.502.88 aan salarissen en andere onkosten. Het exploitatie-overschot bedraagt f. 5115.05. Het exploitatie-overschot moet vermeerderd worden met f. 971.79 voor rente en vermin derd met f64.20 aan koersverschillen, zoo dat het werkelijke winstbedrag is f. 6022,64, dat was geraamd op f2500. De bezittingen der vereenigingen bedragen Kas en Banken f. 10 066.47. Effecten inclu sief nog te vorderen rente f. 25.341.21. Inven taris f.1. De reserve vermeerderde met f. 6022.64 en bedraagt thans f. 35.408.68. De begrooting geeft aan inkomsten f. 53.050, aan uitgaven uitkeeringen f 36.250. administratie en andere onkosten f. 15.400 en een batig slot van f. 1400. RIJNSBURG. Zilveren jubileum bij de p.t.t. Woensdag 16 Augustus a.s. herdenkt de heer W. van der Ven. kantoorboekhouder bij de P.T.T alhier, den dag. dat hij vóór 25 jaar bij de Ned. Posterijen in dienst trad. Uitgesproken; De N.V. Groentenzouterij v/h. H. Mank, Lan- geraar, gemeente Ter-Aar. R.-c.: Jhr. mr. C. I. van der Wijck. Cur.: mr. W. van der ChiJs te Delft, w. van Vliet, landbouwer. Rijnsburg, Sandt- laan, R.-c.: mr. F. J. de Jong. Cur.: mr. W. de Clercq. Leiden. L. de Best, koopman te Katwijk aan Zee. An- nastraat 8, handelende onder den naam D de Best. grossierderij in koloniale waren. R.-c.: mr. A. Ikman van Burck. Cur.: mr. P. J. Teebaal. Leiden. SASSENHEIM. Het gasbedrijf in 1938. Het verslag over 1938 van bovengenoemd bedrijf geeft voor het eerst na 1935 de ver blijdende mededeeling dat er weder winst gemaakt werd en wel f2.677.86. Het buizennet werd met 75 meter uitge breid en wel aan de Platanenlaan en heeft thans een lengte van 14.426 meter. Dit jaar zal een leiding gelegd worden in de Emma- laan, waarvoor door de Bouwmaatschappij „Merudes" een garantie is gesteld. De grootste aflevering had plaats op 24 Dec., n.l. 2200 M3. en de kleinste op Zondag 26 Juni n.l. 1060 M3. Ingekocht werd 545.950 M3 van Lisse en 5.199 M3 van Leiden, tegen een inkoopprijs van f. 20.567.78. Verkocht werd 309.107 M3 met een opbrengst van f. fc 299.11 over de gewone meters en 208.363*M5 met een op brengst van f. 17.374.59 over de penningme ters. Het aantal verbruikers is steeds stijgende en bedraagt thans 464 „gewone" verbrui kers, 672 penningverbruikers en 17 munt- verbruikers. Niettegenstaande de vermindering der verbruikers liep de afname met ruim 2000 M3 terug In 1938 werd in huurkoop verstrekt tot een bedrae van f.768.tegen f.632.in 1937. De waarde der bezittingen bedraagt f. 221.074 68. de reserve f. 10.725.59. De leerlingen der hoogste klassen van de school met den Bijbel maakten een uit stapje naar Schiphol en Artis te Amster dam. Op beide plaatsen werd volop genoten. Hoogst voldaan keerden allen huiswaarts. G. v. E. te L. - Inderdaad heeft in bedoeld theater te Amsterdam een brandje gewoed, doch alleen in de cabine. Middelen tegen haaruitval kunnen wij U niet opnoemen. AALSMEER. Het diploma als geoefend zwemmer (steri werd behaald door: M. en J. Vermeu len: N. de Vries; J. van Zijverden; J. W. Rietdijk; C. van Zijverden; M. v. d. Aard weg; F Splinter; J. D. Tas; J. de Bree; N. van Lier; P. v. d. Dool; A Agtersloot; T. Oly; A. Man; T. Schrieker; H. Vet; B. Wee ning; A. Leegwater; J, Nolen; J. H. v.d. Hoek Oostende; H. Westerhof; J. de Bruin: A. van Noord; J. Olie; A. Bosman; H. Jong kind, E. C. Tas; G. Maarse; G. van Lier; R. Hofman; J. C. Ofman; W. Oudshoorn: B Rinkel H Jongkind; C. Meyers; H. H. Bei telaar; J. Vermeer; Nelly v. Wirdum: A. Olie, W. Leeuwerik; J. Eveleens; G. Tiche laar; W. Lagenburg en J. MaArse. tz water. Een met boodschappen beiaden bakfiets van het fil aal Albert Heyn geraakte 'li de wegsloot bij den U terwei, doordat blijk baar de rem niet tijd g was aangezet Het kostte heel wat moeite om een en ander weer op het droge te brengen. Een be langrijke schadepost voor den onfortuinlij- ken kruidenier. NOORDWIJK. Schoolreisjes der O. l. School. Als slot van het schoolseizoen vonden de schoolreisjes der O. L. School plaats. De grootere kinderen zijn met drie autocars naar Amsterdam geweest waar een boot tochtje dc> de Amsterdamsche havens en grachten werd gemaakt. Vooral de aanwe zigheid van het motorjacht van het prin selijk paar de „Piet Hein" en het nieuwe ss. „Oranje" verhoogden de aantrekkelijk heid van dit tochtje Vervolgens gingen de kinderen per autocar het Gooi in. om daar de grootsch opgezette speeltuin „Oud Val keveen" te bezoeken. Natuurlijk werden hier heel wat uurtjes doorgebracht. Daar na ging het weer op huis aan, zoo dachten de meeste kinderen, maar hoe groot was hun blijdschap toen in Amsterdam tot slot een „Cineac"-voorstelling werd bezocht, waarb- „Popeye the Sailorman" en Stan Laurel en Oliver Hardy, de jeugdige be zoekers buitengewoon vermaakten Zooals gebruikelijk, zijn de kleintjes apart een middagje uit geweest en wel naar Scheveningen waar zij de middag voorstelling van het circus ..Strassburger" bezochten. Dit was een geweldige attractie voor de kinderen, waarvan de meesten zoo iets nog nooit hadden gezien. Op de terug reis werd nog een speeltuin „aangedaan", zoodat ook dc „benjamins" van de school op een heerlijk schoolreisje konden terug zien. WASSENAAR. Gevonden; Heerenrijw.el, sigarenko ker. kist aardappelen, huissleutel, regenjas, 2 damestasschen met inh., portefeuille met inh., 3 portemonna'es met inhoud, hooi vork en 2 palen. 2 schroevendraaiers, paar dameshandschoenen, broche, 2 katten, ro zenkrans in etui. stuk kaas, postduif, bad- doek kinderschoen, damesvest, postduif, kindertaschje. damesschoen en kous, resenias. VALKENBURG. Mooie autotocht voor Ouden van Dagen, Alhier is de eerste tocht voor Ouden van Dagen gehouden. De heeren A v. d. Zwart en Joh, Rhtjnsburger namen hiertoe het initiatief en hielden een colleote, welke f92 opbracht. Des morgens om half tien had de start plaats. Na Schiphol bezichtigd te hebben, ging het via Amsterdam naar Hilversum, j waar een bezoek gebracht werd aan het Raadhuis om daarna een warmen maaltijd te gebruiken. Vervolgens ging het over de Leusderheide naar Doorn, waar een wan deling gemaakt werd ln het Rosarium van Huize Doorn. Om 5 uur werd de terugreis aanvaard en om 8 uur arriveerde men weer hier terug. In de gemeentezaal werden de reizigers opgewacht door ds. Veldkamp en stond een broodmaaltijd gereed. Hier dankte de oud ste inwoner van Valkenburg, de heer D. Bol Dz. voor den goeden dag en de goede zor gen aan hen besteed. In 't bijzonder dankte hij de heeren v. d. Zwart en Rhijnsburger, die dezen tocht organiseerden. Vervolgens werd dank gebracht aan de Ingezetenen voor hun gaven in geld en in natura en aan mej. A. C. Jansen als ver zorgster. Na het zingen van den Avondzang, sloot ds. Veldkamp dezen gezelligen dag met gebed. NIEUWKOOP. Geslaagd schoolreisje. Vele leerlingen van de R.-K. School al hier maakten een schoolreisje met als hoofddoel Rhenen. Het opgewekte gezel schap vertrok in een groote touringcar. De tocht ging via Utrecht waar even werd ge pauzeerd om eenige bezienswaardigheden te bekijken naar Soesterberg. Een bezoek aan het vliegveld, waar onophoudelijk vliegtuigen opstegen en daalden, had na tuurlijk aller belangstelling. Daarna ging het door het mooiste gedeelte van de pro vincie Utrecht naar Rhenen. In het restau rant van Ouwehands Dierenpark werd eerst de boterham gegeten. Hierna werd de prachtige dierenverzameling bezichtigd. En toen kon de Jeugd zich uitvieren in den van allerhande vermakelijkheden voorzie- nen speeltuin. Daarna werd de terugreis aanvaard en in de allerbeste stemming werd kwam het gezelschap des avonds weer in onze gemeente aan. AMSTERDAM, 1 Augustus. Het verloop van Wallstreet is voor de bezit ters van Amerikaansche fondsen de laatste dagen teleurstellend. Toen de beurs te N.-York verleden week een flinke stijging te aanschou wen gaf. ging de meening post vatten, dat de periode van afbrokkelende koersen was afge sloten en de markt tenslotte een goede weer spiegeling zou geven van de economische ver betering. die in de Ver. Staten valt op te mer ken. Dat de koersstijging niet heeft aangehou den. maar in tegendeel heeft plaats gemaakt voor een daling, heeft vrij groote teleurstelling gewekt en aanleiding gegeven tot liquidaties van posities, welke in de hoop van een flink herstel waren opgebouwd. De verwachtingen omtrent de opleving van het maatschappelijke leven waren klaarblijkelijk iets te sterk opge schroefd. De bedrijvigheid in de staalindustrie is gedaald. Weliswaar is die daling niet groot, maar aan de hand van alles, wat omtrent het Amerikaansche bedrijfsleven werd vernomen, verwachtte men. dat de staalfabrieken in staat zouden zijn. aan hare werkzaamheden een ver dere uitbreiding te geven. En dit is niet het geval geweest, want de activiteit is gedaald tot 59,39; van de volle bezetting. Het knagen aan de koersen gedurende de laatste dagen is gepaard gegaan met een in krimping van den beurshandel. Terwyl onlangs meer dan eens flinke omzetten te zien werden gegeven, werden gisteren niet meer dan 520.000 aandeelen verhandeld. Dit wijst er op. dat men weer voorzichtig wordt en op de toekomst niet wenscht vooruit te loopen. De middagbeurs. Voor de Amsterdamsche effectenbeurs waren er heden vrijwel geen factoren, die als maat staf voor de koersbeweging konden worden aan gelegd. Er waren bijna geen opdrachten en de handel was van geringe afmetingen. In enkele rubrieken was van affaire in het geheel niets te bemerken. Een bepaalde stemming kon niet worden opgegeven, enkele aandeelen werden iets hooger en andere daarentegen iets lager genoteerd, naar verhouding van de toevallige marktpositie. Een bepaalde lijn viel in de markt echter niet te onderkennen en bovendien bleven de koersen onder beurstijd zoo goed als onbe wogen. Op de afdeeling der Industrieelen ont wikkelde zich vooral kort na de opening eenige affaire in Aku's, die een kleine neiging aan den dag legden om naar beneden te gaan. Reeds spoedig echter kon een klein herstel worden waargenomen. De omzetten waren bü nadere beschouwing niet groot en de koersverschillen evenmin. Unilevers waren zoo goed als onver anderd. De Philipsaandeelen liepen even terug, door het gebrek aan affaire. Van de Tabakken werden aandeelen Delimaatschappij vrij belang rijk lager genoteerd, hetgeen een gevolg was van het aanbod van enkele stukken, waarte genover niet voldoende vraag bestond om het bestaande koersniveau te handhaven. Deli Batavia en Senembah's konden zich op peil houden. De affaire in Rubberfondsen was van minimale afmetingen. Amsterdam Rubbers werden bij de opening eenige punten boven het vorige slot afgedaan, maar daarna duurde het geruimen tijd. alvorens wederom een transactie tot stand kon komen. Van diverse incourante soorten kon van iets hoogere noteering gewag worden gemaakt. De Scheepvaartmarkt lag ver laten. Op 4? Petroleumafdeeling waren Ko ninklijke aan kleine schommelingen onderhe vig. waarbij de koers in doorsnee iets lager kwam te liggen. Voor Suikerfondsen bestond nauwelijks be langstelling. De Amerikaansche waarden werden in overeenstemming met New York lager afge daan. Voor locale rekening was eenig materiaal aan de markt. De arbitrage hield zich afzijdig, aangezien het niet gemakkelijk was voor even- tueele zaken een tegenpartij te vinden. De be- leggingsmarkt was stil. De Nederlandsche staats papieren konden zich ongeveer op peil houden Van de Oude Schuld liepen integralen iets naar boven Voor buitenlandsche beleggingswaarden bestond geen animo. wisselkoersen. Londen 8.815/8 (8.815/8); Berlijn 75 57^ (75.50»; Parijs 4.98 7/8 4.99 Brussel 32.00 (32.00); Zwitserland 42.49 (43.49); Kopen hagen 39.37% (39.37y2>; Stockholm 45.45 (45.45); Oslo 44 32% (44.32%) New York 1.88 3/8 (1.88 3/8). Lire Bankpapier 6.60 (6.60). Prolongatie 3/4: Part. disconto 9/16; Daggeld Registermarken 26; Handelssperrmarken 7%; Reismarken 49%; Bankpapier 26 7/8. Tus-schen haakjes zijn de koersen van gisteren LEIDEN. 31 Juli - Groentenveiling enz. - Roode kool ƒ.1.50—2.80; groene kool f. 1—2.30; Prei f. 5.50; Kroten f.0.80—1; Uien f. 6.20—6.70; Peen f. 1.50—2.20; Aardappelen f. 2.10—3.20; Sla f.2 ;Druiven f.3246; Snijboonen f.6—15: Stok* boonen f.1118; Pronkboonen f.46; Stam- boonen f.610; Tuinboonen f. 1.50—2; doperw ten f.616; Peulen f.9: Postelein f.17; Spi nazie f.17; Tomaten A f.45.20. B f.4—5.60; C f.4—4 60. CC f.4. alles per 100 K.G. Andijvie f.0.501.30; Komkommers f. 13.70; Bloemkool f. 1.508.40; Meloenen f.729; Salade f.0.50 3.10; Perziken f.0.5011.40, alles per 100 stuks. Kroten f.0.501; Pieterselie f.0.300.60; Radijs f. 1.50; Selderie f. 0.30—0.60; Uien f.0.80—2.40; Peen f.2.50—5.60; Rabarber f. 0.601.90. alles per 100 bos. BOSKOOP. 31 Juli. Coöp .vereen. De Bosk. Veiling. Rozen per bos: Vierlanden 3045 ct.; Polyantharozen 4060 ct.; Mac Keiler 1015 ct.; Orange Triumph 4565 ct.; Hadley 3237 ct.; Edith Helen 22—36 ct.; Brlarcllf 13—21 ct.; Butterfly 1722 ct.; Pechtold 2635 ct.; Rosa- landia 1521 ct.; Wilh. Kordes 1015 ct.; Dorus Rijkers 5470 ct.; Ellen Poulsen 1826 ct.; Else Poulsen 1520 ct.; Steward 1520 ct.; Wend land 1724 ct.; Juliana 1820 ct.; Gloria Mundi 4876 ct.; Claudius Pernet 15 ct.; Rosa Mundi 74 ct.; Florex 2332 ct.; Gemengde rozen 12 18 ct. Diversen per bos: Lathyrus 26 ct.; Le lies 3040 ct.; Clematis Durandl 3846 ct.1 idem Prins Hendrik 7080 ct.; idem The Pre- President 58 ct.; idem Mevr. Ie Coultre 90 ct.; Perziken per stuk 3—4 ct. BODEGRAVEN. 1 Aug. Aangevoerd 345 par tijen Goudsche kaas. alle met rfjksmerk. totaal 15525 stuks, wegende 139725 K.G. Prijs met R.M. Ie soort f. 2324.50 idem 2e soort f. 2122.50. zwaarder tot f.26. Handel matig. HAZERSWOUDE, 31 Juli. Aangevoerd 6745 eieren. Prijs kipeieren f. 3.153.50 per 100; eend eieren f. 2.702.85 per 100. KATWIJK A. D. RIJN. 31 Juli. Vroege aard appelen per 100 K.G. f. 2.20—2.40; groote f.3 3.40; Drielingen f.1 602.40; Eigenheimers, gr.. f.33.40; Drielingen f. 1.202.40; Bospeep f2.50 —4 40; Blomekool I f. 5.40—7.50; idem II f.2— 2.90; peen per kist 2535 ct. LEIDSCHENDAM. 31 Juli. Engelsche kom kommers 1ste soort f. 22.70, 2de soort f. 1.50 2, 3de soort f.1; Gele komkommers» le soort f. 2.10—3.60, 2de soort f. 1.30—2. 3de soort f.1; Kropsla, 1ste soort f. 1.303.10, 2de soort 5080. Peen f. 3.104.50; Bloemkool le soort f. 4.60— 9.10. 2de soort f. 2.504.20; Tomaten, mldd. 2.10 2.40, groote ronde f. 2.202.50, 2de soort f. 2 2.10. 3de soort f.2; Andijvie per 100 f.0.501.10; Spinazie per 4 K.G. 418; Postelein 3.104; Rabarber per 100 bos f.22.60; Snijboonen f. 8.209.50; Spercieboonen f. 6.809.60: Prei f. 2.10—3: Selderie 70—80; Peulen 16—19; Tuin boonen f 1.503.40; Doperwten 1819; Meloe nen 1416; Druiven 19—20; Roode en Witte Bessen 68.50. NAALDWIJK. 31 Juli. - Roode bessen 7.50; witte 6.60; roode kool 1.001.10; savoye 2.30 2.60 per 100 K.G.; aardbeien 72 ct.. Alicante 3642 ct.; royal 37 ct.; Frankenthalers 3643 ct,.; champion 4354 ct.; Colman 56 ct.; Maroc 65 ct.; dubb. boonen 6 ct.. Idem zonder draad 8 ct., snijboonen 811 ct, per K.G.; aardappelen 65—90 ct.; poters 3540 ct.; uien 1.201.25 per kist; peen 3.00; peterselie 70 ct.; selderie 50 ct.; eieren 3.40—3.70; komkommers 2.102.50 per 100; netmeloenen 916 ct.; suikermeloenen 20 38 ct.; perziken 315 ct. p. stuk; tomaten 66 69 ct.; B 53—56 ct., C 58—61 ct., CC 50 ct. per bak. Coöp. Centr. Westl. Snijbloemenveiling. 31 Juli - Spectrum 1.001.990; Salmon 1.302.90, licht rose 1.40—2.70, wit 1.00—1.70. geel 1.40— 2.00. gemengd 1.403.10; Pelargonium 4.206.40; Margaretha 3.703.80: Gerbera 2.804.70; Ja pansche lelies 4.504.70; Amaryllis 3.005.00; Zinnia 2.202.90: Zonalen 1.50; Page 16.00: Pui ling 13.0016.00; Blanche du poitou 7.00 per 100; Plumosa 1626 ct.; Dahlia 815 ct.: Gla diolen 7—18 ct.; Phoenix 14 ct.: Alstroemeria 25 ct. per bos. Siervruchten 2628 ct. per bak. NIEUW VENNEP. 31 Juli. 13870 kipeieren f.3 403.90. 140 eendeieren f. 3.103.30 per 100. PURMEREND, 1 Aug. Kaasbeurs. Verhandeld 20 partijen, wegende 94000 K.G. Handel matig. Hoogste prijs f. 17. Kaas. kleine boeren f. 618 volvette f. 1—23 per 100 kilo met Rijksmerk. Boter 2047 kilo f. 1.24—1.30 per kilo. Aangevoerd totaal 709 runderen. Vette koeien 300, 6470, matig; gelde koeien 200. 1.10—1.80. matig; melkkoeien 140. 180260. matig: stieren 95. 42—53. matig; paarden 2. geen handel; vette kalveren 156. 6080. stug; nuchtere kalveren 389 voor de slacht 410. matig; voor de fok 11—17. matig, graskalveren 2050. stug; veete varkens voor de slacht 258. 4852. matig: magere var kens 72. 2431. stuk; biggen 349. 13—17. stug: schapen 757. 1225. matig: bokken 37. 310. matig: lammeren 561. 58. matig. Kipeieren 3.303.60, eendeieren 2.70 per 100 stuks. Centrale Eierveiling. Aanvoer 45.000 eend eieren 2.953.10. 60.000 kipeieren 3.353.90 per 100 stuks. RIJNSBURG. 31 Juli. Bloemenveiling. Cen- lise 47; Asters 2560; Achilleia 20-50: Gouds bloemen f.2—2.30; Godesia gepeld 4070; Zin nia groot f.0.701 20; idem klein 2040; Witte Lelies 45.30; Rubia f.810.40; Immulatum f. 1.20—2.10; ConviUi Alba 30—60; Vuurbaak 10 80; Neuf 1—1.40; Gladiolen Hallev 30—50: Brillant 40—60; Polijst 50—80; Picardië f. 1.30 —2.10. RIJNSBURG. 31 Juli. Groenveiling. - Aard appelen f. 0.600.80; Drielingen f. 0.400.50: Waschpeen f. 0.30—0.50; Kroten f.0.500.60; Rabarber f. 1.20—2; Bospeen f2.503; Bloem kool I f.57.50; idem n f. 2.504; Tuinboonen f. 1.501.80. ROELOFARENDSVEEN. 31 Juli. - Aardbeien 1318 ct. per doosje: Meloenen 1017 ct. per stuk; bloemkool 56 ct. per stuk; Sla f.0.50 4.00 per 100 stuks: Tomaten 6570 ct. per bak; Snijboonen f0.680.87; idem stek f.0.50; prin- sesseboonen f. 0.951.35; dubb. Stamboonen f. 0.90 per 10 K.G.: Augurken D f. 1.101.15; Augurken E f. 0.320.61; Stippel C-D f.0.50 0.51 per 10 K.G. ROTTERDAM. 1 Aug. Totaal aanvoer 201 paarden. 162 veulens. 818 magere runderen. 709 vette runderen. 86 vette kalveren, 278 graskalve ren. 795 nuchtere kalveren. 373 schapen en lam meren. 1 varken. 12 biggen. 79 bokken en geiten. Prijzen per K.G. Vette koeien le kw. 75. 2e kw. 60. 3e kw. 3448; vette ossen 64, 58. 3448; stieren 55. 48. 42; vette kalveren 90. 72. 4555: schapen 42. 37. 30; Lammeren 47. 32. 27; gras kalveren 46, 35; nuchtere kalveren 38. 33, 28; slachtpaarden 46. 40. 32; prijzen per stuk: scha pen 18, 16. 14: lammeren 12. 9 .7; nuchtere slachtkalveren 8. 6. 5; nuchtere fokkalveren 20. 15. 10: slachtpaarden 210, 170. 105; werkpaarden 310. 240. 110; veulens 50, 35. 25; stieren 255. 205. 145: kalfkoeien 260. 190, 140; melkkoeien 250. 185. 140. varekoeien 185, 140, 120: vaarzen 150, 130. 90; pinken 110. 90. 70; graskalveren 53. 35. 18; bokken en geiten 7. 5. 2.50. ROTTERDAM. 31 Juli. Binnenl. Granen. - Haver (jarige) van f 7 40—7.80: Chevalier gerst «jarige) van f.83.25; Kleine gr. erwten (nieuwe) van f. 9.5010.60: Schokkererwten (jarige) van f. 10.5012; Br. boonen practïsrh zonder handel, pl.m. f.20; Voerlijnzaad van f. 8.50—9.25: Karwijzaad (nieuw) van f. 28—30.50 netto inclusief; BI. maanzaad (jarig) van f. 20.5022.50 netto inclusief. Alles per 100 K.G. netto. TER-AAR, 31 Juli. - Andijvie 829 ct.; Sla- vellen 25 ct. p. kist van 4 K.G Snijboonen f. 0.60 1.10: Prinsesseboonen f.11.35; Dubb Stam- prinsesse f. 0.70—1; Witte Pronkboonen f 0.30— 0.40; Spek boonen f. 0.600.65. alles per 10 K.G. Postelein f.3—4.10. Breekpeen f. 1.50—2: Uien f.2; Roode kool f.7: Savoye kool f.3. alles per 100 K.G. Kroten f. 0.50—1: Peen f. 2 .50—3.20 p. 100 bos. Sla f.0.50—1.60 per 100 Bloemkool iu 12 ct.. Meloenen f. 19: Komkommers f.1 2.50. Tomaten A f.2—2.70: Aurrurken Bast. f 1.10. idem grof f. 0.95—1.20, idem SMpp. f. 0.53; idem kom.k. f. 0.30—0.40. alles per p K.G. ZOETERWOUDE 31 Juli Aangevoerd 29CO eieren. Prijzen: kipeieren f.3.80—4; eendeieren f. 3.10 per 100: kaas 23 ct. per pond: Pluimvee kippen 35—65; hanen 2555: konijnen 20—165: duiven 13.

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 3