„Vierdaagsche" is weer geslaagd De Ronde van Frankrijk (EIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Zaterdag 29 iuii 1939 Belangstelling van Prins Bernhard Nederlandsche Cricketbond Het Horthybekertournooi De rustdag na de Alpenetappes <Van een bUzonderen medewerker) De Vierdaagsche is achter den rug en dit wandelfestyn mag weer volkomen geslaagd worden genoemd. Wel ls waar is het aantal voetmankementen, waarschijnlijk als gevolg van het weer, dit jaar opvallend groot ge weest. maar de deelnemers hebben er zich prachtig doorgeslagen, terwijl het voor ons een extra verblijdend teit is. dat er bij de Lelde- naars maar hoogst zelden uitvallers voorkomen. Maar ik vernam ls er ditmaal slechts één stadgenoot geweest, die den Vierdaagsche niet ten einde liep. Dc anderen zijn op tijd in goede conditie overgekoinon en verheugen zioh in het bezit van dc dezen keer wel dubbel en dwars ver diende onderscheiding. Donderdagavond werd in de cantine te Nij megen een zangdemonstratie gegeven door de HlUer-jeugd, een afdeellng Duitsche Jongelin gen. die onder leiding aan den Vierdaagsche deelnemen. De belangstelling was overweldigend en het gebodene was alleszins de aandacht waard. Ver der was het vroeg ter kooi, want ons wachtte een moeilijken dag. Te 4 uur was ik dezen morgen reeds weer uit bed en snel maakte ik mil voor hot vertrek gereed, want gewoonlijk wordt op den laatsten dag niet zoo nauw ge keken. HU. die snel weg is, is vlug terug, zoo dat dan de verdere afwikkeling bijtijds kan aanvangen. Te 5 uur gaat leder dus zoo snel mogelijk op pad. Op mijn weg naar dc kazerne merkte ik op, dat een handelaar reeds veel vroeger zijn bloe metjes had bulten gezet, er op rekenend van daag een goeden dag te maken, aangezien het spreekwoordelijk geworden gezegde van „zeg het met bloemen" ln practijk wordt gebracht. Van het vertrek der Leidsche deelnemers heb lk ditmaal niet veel bemerkt, daar de meesten ach zelf op dezen dag in vlugheid overtreffen. Ik ging dus ook maar op pad. volgend den weg van de lange colonne, die zich kilometers ver voor mij uitstrekte. Het duurde niet lang of de eerste gevallen van voetmankementen ver toonden zich. De hospitaalsoldaten en verzorgers kregen druk werk, d.w.z. meer dan tot nog toe gebrui kelijk was. hetgeen wel zijn oorzaak zal vinden in de nat geworden en daarna gekrompen schoenen. Wy passeerden de groote brug naar Grave en moesten ditmaal in verband met de omlegging van den weg naar Beers. Nu had ik vroeger jaren ook reeds eerder dit traject ge- loopen en dus was het mij niet vreemd. Door het inleggen van de Pontonbrug was eertijds de rivier-overgang naar Cuyk verlegd, doch waar deze nu niet beschikbaar was. moest een en ander per pont geschieden. Vandaar dat het samentreffen der verschillende deelnemers in Cuyk nu geen doorgang kon vinden en ver deeld was over drie rivier-overgangen. In Beers trof ik heel wat Leidenaars bij elkaar in een café aan. die zich aldaar de melk en de boterhammen goed deden smaken. De heer Hendriks werd hier ook aan het werk ge zet om zijn blaren doorprlkkunst te toonen en nieuwe hakverbanden te leggen. Maai- geen nood. ik heb het reeds eerder gezegd: „waar Hendriks helpt, wordt voetleed gestelpt" en zoo toog het Leidsche contingent, waaronder het voltallige politie-detachement, weer op pad ln de richting Ocffelt. Dat ging over Cuyk. In- tusschen kwamen ook de 40 K.M.'ers door, waaronder de heer Woestenburg uit Oegstgeest. Van Beers naar Oef feit trokken wij door een zeer vruchtbare streek, waar de oogst in vollen gang was en. het graan over onafzienbaren af stand in schoven stond opgesteld. Korenveld na korenveld vergde onze aandacht, terwijl ook kon worden opgemerkt, dat de suikerbieten er prachtig voorstonden. De bewoners der onderscheidene dorpen toonden him tevredenheid over het weerzien van zooveel oude bekenden, door rijkelijk te vlaggen. Vooral het dorpje Oeffeit had daar veel werk van gemaakt en het is altijd een prettig idee, dat men weet op prijs gesteld te worden. De pont veroorzaakte als weleer belangrijk oponthoud, .waardoor de thuiskomst, der deel nemers werd vertraagd. Van Oeffeit naar Gen nep is maar een kleine ruk. Na 3 uur wandelen van Beers uit werd daar een rustplek opgezocht. Wij troffen het. want .er was muziek en Z.K.H. Prins Bernhard was op komst. De marechaussee was voor deze bijzondere gelegenheid in ponti ficaal. d.w.z. met de berenmuts op. wat altijd weldadig en tevens schilderachtig aandoet. Het publiek was zeer verlangend den Prins te zien en drong zich bij ieder gerucht naar voren. Maar mis de Prins liet zich nog even wach ten. De muziek was ook danig in actie en zette tweemaal het Wilhelmus in. dat halverwege weer moest worden beëindigd. Lang liet ZUnc Koninklijke Hoogheid uch echter niet wachten en onder oorver- doovend hoera reed hij, zelf zijn wagen be sturend, voorafgegaan door marechaussees in motorzijspan, gevolgd door volgauto's, het Marktplein op. Het is prettig te zien en te kunnen constatecren, welke een groote plaats onae Prins ook hier in de harten der bevolking inneemt. Na Gennep begon de tocht langs de Groote Mooksche Baan naar Mook. De muziekauto van Harteveld had ons Leidenaars ln het oog Kekregen en daar boften wij bij, want deze begeleiddo ons naar Malden, waar de Leidsche politiemannen, vergezeld door een groot aantal andere deelnemers ln goede conditie aankwa men. Voortgaande ontmoette ik alweer mei. Heij- hen. die langs den kant heel genoeglijk het voorbijtrekken der andere deelnemers gade sloeg. Verderop achter Malden troffen wij mej. Dubbelaar aan. die ook al op haar gemak naar het doortrekken van de Leidsche deelnemers en deelneemsters zat te kijken. En waar aan de Leidsche politie de alleenloopen- den voor een groot deel vooruit waren gegaan, sloot zij zich bij die groep aan. Toen begon de zegetocht naar Nijmegen, welke vlot verliep. Het aantal Leidsche bezoe kers was alweer toegenomen en daarmede ook het aantal bloemen, dat bij de binnenkomst werd aangeboden. Het zou mij te ver voeren de schenkers hier «jen te noemen. Tot mtln genoegen ontdekte ik na het af melden ook den commissaris van politie, den heer R. j. Meyer, die. evenals alle andere vorige jaren, persoonlijk aanwezig was om zijn man- k-eremet ^et be^aalcJe succes te complimen- OP het terrein ontmoette ik ook nog de Jtcbr Spoor, die als gelukkige bezitters van de kroon terug komen. Hoewel ik haai- niet hen ontmoet, heeft naar ik hoor mevr. Spoor het mi Weer kranig afgebracht. Niet onvermeld mag blijven, dat de heer «endriks en diens verloofde bij monde van der. neer Wijk hartelijk dank werd gebracht voor oe verleende onmisbare hulp. door hen be- vezen. Dat do heer directeur van den G.G.D on? Hendriks steeds weer in staat stelt Ho in dagen ziin verlof te genieten is oen alle 11 welko door do Leidsche deelnemers, die uen min of meer daarvan profiteeren, hooge- W wordt gewaardeerd. De militaire groepen waren weinig ln getal; maar zooals gezegd, de luit. Walta kwam op dit wandelfestyn met een detachement uit. waarin onze stadgenooten Martijn en Veldhuizen als miliciens medeliepen. Als zij weer in Leiden arriveeren siert ook het Vierdaagsche Kruis hun borst. Laten wij blij zijn. dat alles zulk een vlot verloop heeft gehad. Ik kan de verzekering geven, dat allen wèlvoldaan terugkeeren naai' de Sleutelstad. Trotsch op het behaald succes en verrijkt met herinneringen, welke aangenaam en blijvend zullen zijn. Van andere zijde meldt men ons nog: Er gingen Vrijdagochtend 3723 deelnemers naar de Maasvallei, tusschen Grave, Cuyk en Gennep. Slechts 8 waren er thuis gebleven, zoo dat er in totaal gedurende de vier dagen 63 uitvallers genoteerd kunnen worden. Dat is nog geen 2r; van het totaal, een percentage, dat nog zelden bij den Vierdaagsche zoo laag ge weest is. De grootste verrassing van den dag lag. naast het sportief succes, in het bezoek van Prins Bernhard, die tegen het middaguur in een open wagen en in kapiteinsuniform bijna het ge- heele parcours met zijn adludant en kapitein Breunese afreed. Op sommige gedeelten werd met vrij groote snelheid gereden, maar waar men hem opmerkte, daar steeg weldra spontaan gejuich op voor den hoogen gast. die telken jare nog zijn bijzondere belangstelling voor den Vierdaagsche door een persoonlijk bezoek de monstreerde. Zijn bezoek droeg eigenlijk een officieus karakter, daar den Prins bijna de tijd ontbrak om lang te vertoeven te midden der wandelaars. Maar Juist daarom werd zijn tegenwoordigheid nog meer geapprecieerd. De terugweg van het parcours werd via Mook en St. Anna geheel afgelegd, maar eenmaal ge komen aan de Prins Hendrik Kazerne reed de Prins rechtstreeks naar de Waalbrug, waar hij op de grens van de gemeente Nijmegen harte lijk afscheid nam van Kapitein Breunese, wien hij zijn bewondering uitte voor de uitstekende organisatie, ook van dezen 29sten Vierdaagsche. De binnenkomst van de deelnemers was weer een blijde inkomste. Het was een bloemenhulde aan de deelnemers en een onophoudelijk gejuich De korpsmedaille werd. wat de Leidenaars be treft, gewonnen door het 6e Regiment Veldar tillerie. Mej. C. Th. Steffelaar ontving het gouden Kruis (voor dc 10e maal) CRICKET. PROGRAMMA VOOR MORGEN. Ie klasse: HaarlemP.W.: H.D.V.S.V.O.C.: R. en W.—H.B.S.; H.C.C. II—V.R.A.; V.V.V— 2e klasse B: HB S. II—Rio: R. en W. III— A.C.C. II. Overaicht. Dat P. W. morgen van Haarlem zal ver liezen mogen wij niet verwachten en bij V.V.V.H.C.C. I wordt een van haar concur renten uitgeschakeld indien niet door een onbeslisten wedstrijd in de kaart van P. W. wordt gespeeld. Zou H.B.S. er dan nog in slagen van R en W. te winnen, waarop weinig kans ls, dan zou P. W. heelemaal ongenaakbaar worden. H.C.C. II doet dit Jaar niet veel. maar van V.R.A. zal toch wel gewonnen kunnen worden. H.D.V.S. wint van V.O.C. In de 2c klasse B. was L.C.C. vrij en was vastgesteld Haarlem HAjax. Deze wed strijd moest ln verband met HaarlemP.W. worden uitgesteld, waarna is getracht den wedstrijd Ajax—L.C.C. in te voegen, waarop door L.C.C. echter niet was gerekend. Op het oogenbllk, waarop wij dit overzicht schrijven is nog niet bekend, of er een an dere wedstrijd voor Ajax zal worden inge- lascht. Wij vrezen, dat het een verloren dag zal worden voor de rood-zwarten. H.B.s. II wint van Rlo en A.C.C. II zal wel zoo ver standig zijn haar kampioenskansen tegen R. en W. III niet te verkleinen. LH.M.C. is vrij. TENNIS. OM DEN DAVISBEKER. WATERPOLO. De loting voor de waterpolo-wedstrijden om den Horthy-beker te Doetinchem had het vol gende resultaat: 29 Juli: Hongarije—Nederland; België— Frankrijk en DultschlandItalië. 30 Juli: HongarijeItalië; BelgiëNederland en Dultschland—Frankrijk. 1 Aug.: FrankrijkNederland; BelgiëItalië en Duitschland—Hongarye. 2 Aug.: Frankrijk—Italië: BelgiëHongarije en DuitschlandNederland. 4 Aug Italië—Nederland: België—Duitsch land en FrankrijkDultschland. UIT BOSKOOP. Voor de competitie om den wisselbeker zal Maandagavond ln het Zulderbad te Boskoop gespeeld worden tusschen Elfhoeven II, Boskoop n, A.Z.C. III en G.Z.C. IV. Zuid SlavicDultschland 11. Gisteren is te Zagrep, begunstigd door schit terend weer. de eindstrijd in de Europeesche zone om den Davisbeker begonnen tusschen Zuid Slavió en Duitschland. Na den eersten dag is de stand 1—1. Puncec sloeg Goepfert. ter wijl Mltic het onderspit moest delven ln zijn par tij tegen Henkcl. Puncec was tactisch sterker en geroutineerder dan Goepfert. De Dultscher begon goed en kon het tempo van Puncec aan vankelijk goed bijhouden. Na den stand 33 plaatste Puncec meesterlijk en behaalde hij de set met 6—3. In de twee volgende sets wist de Duitacher nog slechts één game te winnen. Pun cec. die in uitstekenden vorm was won met 6—3. 6—1. 0—0 en behaalde hiermede het eerste punt voor Zuid Slavië. Vervolgens werd het tweede enkelspel tusschen Mltic en Henkei ge speeld. Henkei was goed op dreef en won de eerste twee sets met. 60, 61. In de derde set viel zijn spel zeer terug, waardoor Mitec met 64 won. In de vierde set kwam Henkei zijn inzinking weer wat te boven. HU liep veel op naar het net. sloeg prachtige smashes. waarbU hot geluk hem overigens een handje hielp, en nam de leiding. Hij kwam op 4—2. 5—4 en maakte den wed strijd met 0—4 uit. 6000 toeschouwers woonden de ontmoetingen bij. Heden wordt het dubbel spel tusschen Kukuljevic met Puncec en Henkei met Mengel gespeeld. BILJARTEN. LEIDSCHE BILJARTBOND. Driebanden-kampioenschap. Voor het driebanden-kampioenschap werden in het clublokaal van T.O.P. de eerste partijen gespeeld. Er ls niet sterk gespeeld; alleen B. Teegelaar wist op den eersten avond een party te winnen met een goed gemiddelde, terwyi op den tweeden avond A. Verstraaten en B. de Roo een gemiddelde haalden boven de 0.500. De uit slagen waren: Klasse A: OH...30 72 3 0.416 R. v. G. Jr22 72 3 0.305 B. Teegelaar 30 40 4 0.750 A. v. d. Heiden 12 40 2 0.300 J. Bonnet 25 106 2 0.235 G. M. Teegelaar ..28 62 4 0.451 J. v. Leeuwen 30 106 2 0.235 B. Teegelaar 30 62 4 0.483 Klasse B: A. Verstraaten 30 49 4 0.612 C. Winkel 12 49 1 0.244 B. de Roo 30 54 3 0.555 J. Ververs 13 54 3 0.240 A. Verstraaten 30 62 6 0.483 A. L v. 126 62 3 0.419 E. Bakker 30 67 3 0.447 S. v. d. Water 11 67 3 0.164 A. L. V. 121 71 3 0.295 C. Winkel 30 71 4 0.422 Het programma voor de volgende week luidt: Klasse A: Dinsdag 1 Aug. G. H.—J. Bonnet; G. M. Teegelaar—W. J. v. Leeuwen: J. Bonnet B. Teegelaar; G. H.G. M. Teegelaar; W. J. van LeeuwenR. v. G. Jr. Klasse B: Woensdag 2 Aug.; A. L. v. I. J. Ververs; E. BakkerC. Winkel; J. Ververs S. v. d. Water; A. Verstraaten—E. Bakker; S. v. d. Water—B. de Roo. VOETBAL. 6 R.V.A.—A.W.S. Gisteravond won 6 R.V.A. met 4—3 van A.W.S. NEDERLAAGWEDSTRIJDEN SPORTMAN. Morgen te 2 uur worden de nederlaagwed strijden voortgezet met de ontmoeting Sportman III—Morschkwartier H. gevolgd door Sportman IIMorschkwartier I. De wedstryden worden gespeeld op het ter rein aan het Zwarte Pad. A.S.C. In de sisteravond voortgezette jaarvergadering van A.S.C. zyn tot leden der elftalcommissie voor het 1ste en 2e elftal benoemd de heeren H. C. Vrceken. H. den Holder en C. Burggraaf. Als leden der elftalcommissie voor de lagere elftallen werden gekozen de heeren A. J. F. Eich- horn, J. van der Heuvel. W. van Oosten. S. Bonte en G. H. van Jansc Mantgem. R.B.F.—N.R.M. WIELRENNEN. SWIFTCOMBINATIE. Morgen wordt er een tydrace gereden over een afstand van 40 K.M. voor A. en B. klasse. De C-klasse zal 20 K.M. ryden. Samenkomst 8.30 uur Nieuwe Beestenmarkt. Er zal op het bekende traject gereden worden. De start vindt te 9.15 uur plaats. J. Laven zal met ingang van 1 Augustus naar de A-klasse overgaan, terwyl de C-klassers J. Ultenbroek en A. Kruit vanaf dien datum hun geluk in de B-klasse zullen gaan beproeven. In de ronde van Beek welke hedenmiddag verreden wordt starten de Swift-renners Alb. Lodewijks en M. C. Segaar by de amateurs. Albert van Schendel: „Ik zou de l&atote etappe willen winnen9 Annecy, 28 Juli (van een specialen A.N.P.- verslaggever). Als er ooit een rustdag verdiend is geweest, dan ls het deze in Annecy. welke thans eens niet vergald wordt door slecht weer. maar be gunstigd door prachtlgen zonneschyn en wind stilte. Warm is het niet. daarvoor zorgt het koele water van het meer. Velen hebben dan ook den dag aan de oevers van het blauw groene water doorgebracht. Velen, maar niet de renners, die niet van de kille geneugten mogen genieten, omdat zij in training zyn. j J zy slenteren door de stad. zitten in de hal van hun hotel, lezen de bergen post, welke nog steeds naar de etappeplaatsen toestroomt en zy amuseeren zich met elkaar, vertellen de beleve nissen van de laatste etappes. Er is geen twijfel aan of allen zijn blij, dat de Alpen achter den rug zUn. De debutanten ln de ronde vreesden de bergen, omdat zy ge hoord hadden van de moeilykheden. de erva- renen waren bang. omdat zy uit hun herinne ring konden putten. Dc bergen hebben niet alleen veel gevergd van dc lichamelijke krachten van de coureurs, zy hebben hen ook geesteiyk zeer sterk aange pakt. Wij wezen er in vorige artikelen reeds op. welk een ontzaglijke inspanning er noodig is om dc etappes in de Pyreneëen en in de Alpen te volbrengen. Men zou echter de werkeiykheid mee moeten maken, om dit alles in het juiste licht te zien. De verschrikking der bergen is voorbij en Parijs wacht den renners, zy zouden geen rustdag noodig hebben wanneer de beide laatste etappes niet zoo zwaar waren, want wellicht ware het dan beter hen zonder dralen op Parijs af te sturen. Nu is zulks een onmoge lijkheid en het is de vraag of de overgebleven dapperen morgen en overmorgen in staat zyn twee etappes van ongeveer 300 K.M. te rijden. Twee etappes, welke elk een overwinnaar zul len geven. Een etappe-overwinning spreekt tot het publiek. Men kan nog zoo goed. nog zoo regelmatig ryden, eerst wanneer de renner er in geslaagd is in een etappe als eerste te eindi gen. dan wordt zyn naam door een ieder uit gesproken. Men kykt hem na. men bedelt om zijn hand- teekening, men vraagt er om slechte heel even zyn flets tc mogen vasthouden. HU is de man van den dag. Het Fransche volk is verzot op adoratie, men zoekt helden overal, ook in de sport, thans vooral in den Tour de France. En in zeker opzicht zyn deze ronderenners ook „helden", want men moet waariyk moed bezitten om aan de ronde te beginnen, en zeker om haar geheel uit te ryden. In de Nederlandsche equipe hebben wy slechts één etappe-winnaar. Anton van Schendel heeft gisteren het derde gedeelte van de etappe ge wonnen. maar. wy hebben ln het ploegle meer renners, die tot een zege in staat zijn. Allereerst Albert van Schendel. wiens vorm momenteel zoo uitstekend is. Toen wy hem vanmorgen spra ken. zei hy lachend zin te hebben in een over winning in dc laatste etappe naar Parys. Het ons Hollandsch hart goed doen een landgenoot het enorme Pare des Princes-stadion te zien binnenstuiven. Of het echter zoover zal komen? Wij hebben voorts een De Korver. een Lam- brlchts, die genoeg capaciteiten bezitten om een zege uit het vuur te sleepen. Waarom slagen zy daarin niet? wy hebben ons zelf deze vraag herhaaldeiyk gesteld. De gebrs. van Schendel hebben in den tour ervaring, zy kennen het vak en zij weten de juiste momenten uit te kiezen om te aemarreeren, zelfs wanneer zy op dat oogenblik achter in het peleton hangen. Hun aandacht is altyd by den wedstryd en zy durven weg te loopen. Deze durf ontbreekt naar onze meening Lambrlchts en De Korver. zy lijken bang om een aanval te wagen en zy verdedigen hun positie, welke zij door constant ryden verkregen hebben. Daarom gaat het vooral om durf. Laten wy hopen, dat onze landgenooten in de laatste etappes iets wagen. Zy kunnen er zeker van zijn. dat het peleton niet te veel strijd zal geven, omdat de ronde eigeniyk al beslist is. Wanneer er ooit daarvoor een kans is geweest, dan is het nu. Maar ook zender dat zijn wy volkomen te vreden over de debuteerende Nederlandsche ploeg. Onze renners hebben ervaring opgedaan, welke zy zich in de volgende ronde ongetwijfeld ten nutte zuilen maken. Naar onze overtuiging heeft Nederland een vaste plaats voor een vol ledige equipe in de ronde van Frankrijk ver kregen. Nederlandsche ploeg start tc Valkenburg cn Ginneken. Tijdens den rustdag te Annecy vernamen wy nog, dat de Nederlandsche ploeg, voor de eerste maal in Nederland zal starten op Dinsdag 1 Augustus te Valkenburg. Voorts zal de ploeg deelnemen aan wedstryden welke op Zondag 6 Augustus te Ginneken wor den georganiseerd. Verder vernemen wy nog, dat hier sprake is van het volledige team. zoodat te Valkenburg en Ginneken de acht renners, die oorspronkeiyk uit Parijs zijn vertrokken, t.w. Albert en Anton van Schendel. Lambrlchts, de Korver. Domini- cus. Hellemons. Syen en Gommers, zullen ryden. Onderhandelingen met de stadionbaan te Am sterdam hebben nog niet tot een gunstig resul taat geleid, doch de mogeiykheid blijft bestaan, dat de ploeg ook daar nog zal uitkomen. Verder worden nog besprekingen gevoerd met de baan te Nijmegen. (Nadruk verboden). Men zie voor verdere berichten het eerste Blad). Gisteravond vond bovengenoemde wedstrijd plaats op het N.A.S.B.-terrein. De rust ging in met 1—1: de eindstand was 51 voor N.R.M. Dinsdag te kwart over zeven speelt R.B.F. tegen P.T.T. aan het Zwarte Pad. VEREENIGING „AALSMEER". De V.V.A. „Aalsmeer" heeft besloten haar twintigjarig bestaan, op 19 September a.s., op feestelijke wijze te herdenken. Tot leden der elftalcommissie werden gekozen de heeren H. Blok. H. Visser, G. de Mots, K. van Donselaar en J. Vreeken. Binnen korten tyd zullen nederlaagwedstry- den gehouden worden. Op 6 Aug. komt J.H.K. met vier elftallen, 20 Aug. Laren met twee elftallen en 27 Aug. Ahrends met zes elftallen. Mnas^Éi—.ALtsai ZONDAG 30 JULI. Hilversum I, 1875 en 414,4 M. 8.55 VARA. 10.00 VPRO. 12.00 AVRO, 5.00 VARA. 8.00— 12.00 AVRO. 8.55 Granunuziek 9.00 Be richten 9.05 Tuinbouwpraatje 9.30 Graro.- muziek 9.59 Berichten 10.00 Lezing „Waar het in Amsterdam om gaat" 10.30 Avond maalsdienst 12.00 Filmpraatje 12.25 Be richten. hierna: Omroeporkest en solist 1.30 Causerie „Priok, Indië's toegangspoort" 1.50 Gram.muziek 2.00 Boekbespreking 2.30 Mannenkoor „Zuiderliedertafel" 3.00 Resi dentie-orkest en solist. In de pauze: Gram. muziek 4.30 Reportage 5.00 Fanfarecorps „Opwaarts" en gr am .muziek 5.30 Gram. muziek 6.00 Esmeralda 6.30 Roportage (opn.) 7.00 Sportnieuws ANP„ Gram.muziek 7.05 VARA—Kalender 7.10 en toch ben ik van meening. datdebat 7.35 Orgelspel 8.00 Berichten ANP., radiojournaal, mededeelingen 8.20 AVRO-Amusementsor kest. AVRO-Girls en solisten 9.00 Radiotoo- neel 9.35 „Les Gars de Paris" en solist 10.20 Gram.muziek 11.00 Berichten A.N.P., hierna tot 12.00 Omroeporkest. Hilversum II. 301.5 M. 8.30 KRO. 9.30 NCRV. 12.15 KRO. 5.00 NCRV, 7.45—11.30 KRO 8.30 Morgenwijding 9.30 Gram.muziek 9.50 Nederl. Herv. Kerkdienst. HiernaGe- wyde muziek (gr.pl.) 12.15 Gram.muziek 1.00 Boekbespreking 1.20 KRO-orkest 2.00 Godsdienstonderricht 2.30 Gram.muziek 4.30 Ziekenhalfuurtje 4.555.00 Gram.muz. 5.05 Geref. Kerkdienst. Hierna: Gewyde mu ziek (gr.pl.) 7.45 Gram.muziek 8.00 Be richten ANP., Mededeelingen 8.15 Vacantle- programma 9.45 Gram.muziek 10.10 Re portage 10.30 Berichten ANP., 10.40 Epi loog 11.0011.30 Esperanto-lezing. Droitwich. 1500 M. 12.20 Het Black Dyke Mills-orkest 1.05 Causerie „Unusually yours" 1.20 Het Clarilyn-sextet 1.50 Gram.muz, met toelichting 2.20 Voor tuinliefhebbers 2.35 BBC-orkest 3.35 Walter Collins' orkest 4.20 BBC-Zangers 4.50 Tom Jenkins' orkest 5.20 Causerie „25 years' work for peace: The silver Jubilee of the World Al liance" 5.40 Het Gershom Partington-kwin tet en Frank Biffo's koperkwintet 6.20 Be richten 6.30 Buitenlandsch overzicht 6.50 Pianovoordracht 7.408.10 Fred Hartley's sextet en solist 8.15 Kerkdienst 9^05 Liefdadlgheidsoproep 9.10 Berichten 9.25 Uit Amerika: Causerie „Letter from America" 9.40 Liedjes 9.50 Orgelspel 10.20 BBC- Harmonie-orkest 10.50 Epiloog. Radio-Paris, 1648 M. 9.00 en 9.30 Gram. muziek 11.20 Baillv-orkest 12.00 Gram. muziek 12.35 Orgelconcert 1.05 Zang 1.20 en 1.45 Victor Pascal's orkest 2.20 Gra- mofoonmuziek 2.50 Gevarieerd programma 3.20 Vocaal kwintet 3.40 Chansons 4.00 Gram.muziek 5.20 Zang 5.35 Léon Raiter's orkest 6.05 Gram.muziek 6.35 Radiotooneci 7.20 en 8.25 Gram.muziek 8.35 Zang 8.50 Cellovoordracht 9.20 „Orpheus". opera 11.2012.50 Eddie Foy's dansorkest. Keulen, 456 M. 6.20 Gram.muziek 7.20 Schupo-orkest 8.35 Zang. viool en piano 9.50 Gram.muziek 11.35 Zang 12.20 Carl Woitschach's blaasorkest en een orkest van den Rijksarbeidsdienst 2.20 Populair concert. 3.20 Gevarieerd concert en reportage 7.50 Gram.muziek 8.35 Omroeporkest en -koor en solisten 11.00 Omroepkleinorkest en solisten 12.202.20 Omroeporkest. Brussel. 322 en 484 M. 322 M.: 9.20 Gr»» mofoonmuziek 10.20 Orgelspel 10.45 Gr», mofoonmuz. 10.55 Vervolg orgelspel 11.31 Zang 1155 en 12.20 Gram.muziek 12.50 en 1.30 Germaine Ego-orkest 1.502.20 en 2.50 Gram.muziek 3.20 Omroepsymphonle-orkest on solist 4.00 Litteraire uitzending 4.20 Vervolg concert 4.50, 6.35, -7.20 en 7.45: Gram.muziek 8.20 André Felleman's orkest 9.20 Cabaretprogramma 10.30 André Fel leman's orkest 11.20—12.20 Gram.muziek. 484 M.: 9.20 Gram.muziek 10.20 Gevarieerd programma 11.20 Gram.muziek 11.35 Pia novoordracht 11.50 Gram.muziek 12.50 en I.30 Omroepdansorkest 1.552.16, 3.00 en 4.00 Gram.muziek 5.50 Omroepdansorkest cn soliste 6.20 Vioolvoordracht 6.35 Gram. muziek 7.05 Zang 7.35 en 8,20 Gram. muziek 8.35 Pianovoordracht 9.05 Gram. muziek 9.20 Symphonieconcert m.m.v. solist 11.00 Gram.muziek 11.05 Jo Bouillon's orkest en „The Rectors" 11.3512.20 Gram. muziek. Deutschlandsender, 1571 M. 8.35 Militair orkest, soldatenkoor en orkest van de Lucht macht 10.20 Berichten 10.50 Cembalovoor dracht 11.05 Berichten 11.20—12.20 Otto Dobrindt's orkest. MAANDAG 31 JULI. Hilversum I. 1875 en 414,4 M. - Algemeen Programma, verzorgd door ae VARA 10.00 —10.20 voorm. VPRO. 8.00 Gram.muziek (o.a. 8.16 Berichten) 10.00 Morgenwijding 10.20 Pianovoordracht 10.50 Declamatie li.io Gram.muziek 11.30 Esmeralda 12.00 Gra- mofoonmuziek 12.15 Berichten 12.17 VAR A-orkest (opn.) 1.151.45 Gram.muziek 2.00 Cello en plano 2.30 Declamatie 3.00 Gram.muziek 3.05 Orgelspel en zang 3.35 Gram.muziek 4.30 Voor de kinderen 5.00 VARA-orkest (opn.) 6.00 Gram.muziek - 6.28 Berichten 6.39 Muzikale causerie (met gr.pl.) 7.00 VARA-Kalender 7.10 Causerie „Een nieuwe dolage langs de paden van onzen taai-tuin" 7.30—8.00 Viool en plano 8.05 Herhaling SOS-Berlchten 8.07 Berichten ANP. 8.15 VARA-orkest(opn.) 8.45 Orgel spel en zang 9.15 Declamatie 9.35 Esme ralda 10.00 Berichten ANP 10.10 VARA- orkest (opn.) 10.55—12.00 Gram.muziek. Hilversum II. 301.5 M. NCRV-Uitzending 8.00 Schriftlezing, meditatie 8.15 Berichten, Gram.muziek (9.309.45 Gelukwenschen 10.30 Morgendienst 11.00 Christ, lectuur II.30 Gram.muziek 12.00 Berichten 12.15 De Eemlanders en Gram.muziek 1.45 Gram. muziek 2.15 Pianovoordracht en Gram.-mu ziek 3.00 Causerie over kamerplanten 3.40 Gram.muziek 3.45 Bybellezing 4.45 Gram. muziek 5.15 Kinderuur 6.15 Gram.muziek, berichten 6.30 Vragenuur (7.00—7.15 Berich ten) 7.35 Gram.muziek 7.40—7.55 Causerie over de plannen voor het Generaal Appèl op 3 Augustus 1939. 8.00 Berichten ANP., herhaling SOS-Berichten 8.15 Orgelconcert 9.00 Cau serie „Van orgels en orgelspel in den loop der tijden" 9.30 Gram.muziek 10.00 Berichten ANP., actueel halfuur 10.30 Rotterdamsch pianokwartet en Gram.muziek 11.25 Gram. muziek Circa 11.50—12.00 Schriftlezing. Droitwich, 1500 M. 11.05 Vocaal concert 11.35 Jan Hurst-'s orkest 12.20 Gram.muziek 12.50 Roland Powell's kwintet 1.20 Cau serie „The Prince of Poyais" 1.35 Liedjes by den vleugel 1.50 Orgelconcert 2.20 BBC Northern Ireland-orkest 3.05 Zie Hilversum I 3.35 Sectie van het BBC-Northern Ireland- orkest en solist 4.05 Dansmuziek (gr.-pl.i 4.35 Gram.muziek met toelichting 5.20 Het Broadhurst-septet 6.00 Fluitvoordracht 6.20 Berichten, hierna: Uit Amerika: Causerie „Business outlook from America" 6.50 Film- praatje 7.10 Eugène Plnl's Tango-orkest en solisten 7.40 BBC-orkest 8.20 Radiotoo- neel met muziek 9.20 Berichten 9.50 Cau serie ..Seeing more stars" 10.05 Uit Weenen: Het kwartet van het Weensche Concertce- bouw 10.50 Eddie Carroll's orkest en soliste 11.20 Brian Iawrance's sextet en „The Three Ginx" 11.50 Gram.muziek 12.15—12.20 Be richten. Radio-Paris, 1648 M. 9.00 en 9.30—9.40: Gram.muziek 12.30 Zang 1.05 en 1.45 Gram.muziek 2.35 Cellovoordracht 2.50 en 4.40 Gram.muziek 5.05 Pianovoordracht 5.35 Viool en piano 6.35 Cembalovoordracht 7.20 Cantrelle-orkest 8.25 Gram.muziek 8.35 Zang 8.50 Vioolvoordracht 9.20 „Phë- dre", opera. Hierna tot 11.20 Balletmuziek. Keulen, 456 M. 6.50 Gram.muziek 7.35 Militair orkest 8.50—9.50 De ..Drei Musi- kanten" 12.20 Nedersaksen-orkest en solis ten 2.30—3.20 Populair concert 3.55 Kin- derliederenconcert 4.20 Vliegeniersorkest Fred. Berd's orkest. Jungherr's accordeonsolis ten en reportages 7.30 Gram.muziek 8 35 Volksliederenconcert - 9.00 West-Duitsch week overzicht 9.20 Hans Bund's orkest 11.00 Omroeporkest en solist 11.35—12.30 Otio Fricke's orkest en soliste. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gra- mofoonmuziek 12.50 en 1.30 Omroepdansor kest 1.50—2.20 Gram.muziek 5.20 Piano voordracht 5,50 en 6.50 Gram.muziek 7.J30 Omroepdansorkest 8.20 Gram.muziek 9.20 Omroepsymphonie-orkest en solist 10.30 Om roepsymphonie-orkest 10.5011.20 Gram. muziek. 484 M.: 12.30. 1.30—3.20. 5.20 en 5.55 Gram. muziek 6.35 Accordeon-soli 7.05 Piano voordracht 7.35 Gram.muziek 8.20 Gram. muziek met toelichting 9.20 Gram.muziek 9.50 Zang met toelichting 10.30—11.20 Dans muziek (gr.pl.). Deutschlandsender. 1571 M. 8.35 Weensch Philharmonisch orkest 9.55 Populair so listenconcert 10.20 Berichten 10 40—11.00 Politiek maandoverzicht 11.05 Berichten 11.2012.20 Omroeporkest en solist. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. Zondag 3Q Juli. Ie Programma: lederen dag van 824 uit A.V.R.O., V.A.R.A. enz. 2e Programma: lederen dag van 8—24 uui K.R.O.. N.C.R.V. enz. 3de Programma: 8.35 Keulen 9.20 Brussel, Fr. 10.20 Keulen 11.20 Brussel Fr. 12.50 Brussel VI. 2.20 Keulen 2.50 Brussel VI. 5.35 Parys Radio 6.35 Radio PTT. N. 6.50 London Reg. 7.50 Keulen 10.20 Brus sel VI. 11.20 Boedapest of div. 4de Programma: 8.30 Brussel. VI. 11.05 Droitwich 2.20 Parijs Radio 2.35 Droitwich 4.20 London Reg. 4.50 Droitwich 6.30 London Reg. 6.50 Droitwich 9.25 London Reg. 10.20 Droitwich 11.00 Keulen. Maandag 31 Juli. xe Programma: lederen dag van 824 uur A.V.R.O., V.A.R.A. enz. 2de Programma: iederen dag van 824 uur: Kro, Ncrv. enz. 3de Programma: 8.00 Keulen 10.20 Radio PTT. N. 12.20 Brussel VI. 1.30 Brussel Fr. 2.20 Keulen 3.20 London Reg. 5.20 Brus sel Fr 6.20 London Reg. 6.50 Brussel VI. 7.05 Brussel Fr. 7.20 Brussel VI. 7.30 Keulen 8.30 Brussel VI. 9.20 Keulen 10.20 Brussel VI. 10.30 Boedapest of div 11.05 Parys PTT (Espéranto-uitzending 4de Programma: 8.00 Brussel VI. 9 20 Ra dio PTT. N .9.50 diversen 10.35 London Reg. 11.35 Droitwich 12.20 London P, rr 12.50 Droitwich 1.20 London Reg. 1 35 Radio PTT. N. 1.55 London Reg. 3.00 di versen 3.35 Droitwich 6 50 London Reg. 7.10 Droitwich. Wijzigingen voorbehouden. 3—3

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 11