De Vierdaagsche te Nijmegen Jaarvergadering Leidsche Voetbalbond Sylver Maes aan den kop LEIDSCH DAGBLAD, Donderdag 27 Juli 1939 Derde Blad No. 24336 De Ronde van Frankrijk 80ste Jaargang Goed weer op den tweeden dag En de stemming bleef uitstekend De heeren Dijkman en Burggraaf als bestuursleden herkozen Lambrichts weer op de vijfde plaats Ook dit jaar is dc firma Boldoot weer te Nijmegen om den deelnemers aan den Vierdaagsche een verfrissching te verschaffen. NIJMEGEN, 26 Juli 1939. (Van een bijzonderen medewerker). Dinsdagavond nadat Ik mijn brief op het Kazerneplein had gepost, heb ik mij nog eeni- gen tijd in de cantine opgehouden waar menig een. die er niet voor voelt de stad in te gaan. zich ophoudt verwachtende daar wel een of anderen kennis te ontmoeten. En vanzelf spre kend zaten eenige der ons bekende Leidenaars aldra om de groote tafel om de avonturen van den afgeloopen dag te verhalen. De een heeft dit de ander dat ervaren hetgeen alles bij el kaar het prettige van dit wandelfestijn uit maakt. Zoo ontdekte ik er ook den zoon van wijlen dr. Kist die nu als reserve-vaandrig bij de motorartillerie te Utrecht is ingedeeld. Ver volgens ontmoette ik er den heer en mevr. Spoor, die op een goedgeslaagden marsch moch ten terug zien alsmede den heer Duindam, in specteur van politie te Rotterdam, een oud stadgenoot. die ook altijd als onderdeel van het détachement deelneemt. Vroeg werd dien avond intusschen het bed opgezocht want het is van ouds bekend: de tweede is een moeilijke dag en daar moet rekening mede worden gehouden. In den donkeren, mistlgen Woensdagmorgen trokken wij, Leidenaars, welgemoed de poort uit. Met het oog op de talrijke in deze omgeving aangelegde versterkingen maakten wij een straatje om en wandelden langs het Keizer- Karelplein en het Kronenburgerpark. in de richting Beuningen. Waar je ook komt. het publiek blijkt steeds vroeger uit de veeren dan wij. wat door alle wandelaars bijzonder op prijs wordt gesteld. Onder Beuningen merkten wij den korporaal van der Horst uit Leiden op die daar bij de troepen is ingedeeld. De eerste Leidenaar, die mij inliep, was de heer van Tol. Met den heer Dijkstra was ik van meet af aan in gezelschap en gedrieën trokken wij verder, naar Winsum. Afferden en Druten. Het duurde niet lang of wij hadden een heel troepje om ons heen vergaard waaronder een Fries op klompen. Onderweg werden wij achterop gereden door onzen verzorger en hulp, die den weg per rij wiel zoo eenige malen van achter naar voor en van voor naar achter aflegt om te zien of hier of daar steun moet worden verleend. De berichtendienst wordt tevens door den heer Hendriks onderhouden zoodat wij regel matig op de hoogte zijn wie voor of achter is en in tijd uitgedrukt ook ongeveer hoe ver. De heer Vermeulen, de jongste van de Politiegroep. kan met de doorgewinterde vierdagenaars behoor lijk meekomen en geeft geen krimp. Te Druten hadden de eerstaangekomenen zich genesteld voor het raam van het stamcafé, van waar de aankomst der achtereenvolgende wan delaars gemakkelijk was te observeeren. Wij werden op den voet gevolgd door de hee ren de Wekker. C. de Ruiter uit Leiderdorp en Otto uit Katwijk, in wier gezelschap zich de jongedame Rita Verboog per rijwiel bevond, welke laatste haar vacantie te Nijmegen door brengt en bij wijze van variatie met een nichtje het sportgebeuren van nabij volgt. Even daarna schoot de heer Betist uit Oegst- geest voorbij die zich bij andere wandelaars had aangesloten. De heer Paulides ging op den verzorgerswagen van de P.T.T. af. waar alle P.T.T.-leden zich kunnen laven aan melk en choco. Deze wagen staat steeds een eind verder op een pleintje on der den Wilhelminaboom opgesteld. Vervolgens kwamen binnen de heeren Joh. v. d. Berg en Oosterday van de P.T.T. twee ge zworen kameraden, die al jaren met elkaar optrekken. De heeren Visser. Vermeulen. Wil schut en v. Es en Eerland sloten de ban en zoo waren de Leidenaars met eenige uitzondering Weer by elkaar. En toen naar Wichen. Van Druten naar wichen is het een afstand van 20 K.M., zoo iets als van het Noordeinde naar het Plein in den Haag. En deze 20 K.M. zijn het nu die zoo'n beetje over het hoofd worden gezien maar een stuk vormen dat door lengte en vroeger slechte, vi de laatste jaren wel verbeterde landwegen, een zwaar traject vormt. Het zonnetje was inmiddels voor den dag gekomen en brandde er lustig op los, zoodat wij het behoorlijk warm kregen. In het dorp Horsen beleefden wij nog een aardig moment. Geen wandelaar gaat daar de Zuivelfabriek voorbij of hij pikt een half liter tje melk Maar stoelen en tafels ho maar. dus even een plaatsje opgezocht en zoo kon het ge beuren dat de heeren gebroeders Spoor, Wijk. Dykstra, de Wekker, Otto en de Ruiter ieder op een steenen pilaster van een tuinhek om een viila hadden plaats genomen, gelijk de meeuwen °P een ducdalf. ieder slorpend uit een flesch melk. Met dat al kwam de heele groep na een ver- moeienden tocht over een pas aangelegden nog "iet geleerden grintweg in Wychen aan, waar oe laatste rust werd genomen. Toen op huis aan. De Gebr. van der Linden bleken hier oveneens nog goed in vorm te zijn. i«Ji?8en Nijmegen merkten wij den heer Kal lenberg van de politie op die hier in de buurt ?on vacantie doorbrengt. Ook de heer de Mees- j va.n de Haven genoot van het schoonen van rfjibieuwen Parkaanleg wat den naam van de °ofIert draagt. cc~P hot laatste gedeelte waar de 40ers en m«fS SP elkaar komen, trof ik bij een groep ook bü liep Dul3,5e^aar aan- die er nog heel kwiek ,komen en afmelden was nu zoo ge- Vertot toen het Kazerneterrein wilde Hen ^wamen de troepen met muziek bin- gevolgd door een grooten aanhang van burgers, waartusschen zich ook Zuster de Graaf bevond. Als laatsten ondekte mijn oog mcj. Heynis van de P.T.T. Morgen nemen wij Arnhem in en genieten de heeren de eer. er een 20 K.M. van den Veluwe- zoom bij te pakken. Het worden weer 55 K.M. over 40 K.M. beton en tusschen een druk verkeer door. Van andere zijde meldt men ons nog het vol gende: Het viel ons op, dat er ditmaal in de dorpen ten Westen van Druten veel minder gevlagd werd dan het vorig jaar. Het leek wel of de regenstemming van eergisteren thans nog over Maas en Waal lag. Ook de nieuwsgierigen wa ren minder in tal. De wandelaars trokken zich daar weinig van aan en genoten van de gun stige temperatuur voor een flkschen marsch. Reeds spoedig waren de meeste deelnemers, die de 30 en 40 K.M. loopen afgeslagen naar De Steeg op weg naar Wychen. waar tegen negen uur de vlugste aankwamen. De 50 en 55'ers zet ten rechtstreeks koers over Wlnssen, Deesd. langs Afferden naar Druten, waar omstreeks 8 uur de snelste de kom van het dorp gepasseerd waren en als 55'ers rondom Wychen heen naar Puyflyk marcheerden. Het was hier goed in de stille natuur en men genoot van de rust. welke over dit oorspronkelijk gebleven land van wei de en akkers, lag. Even voorbij Puyflyk ont moetten de 50'ers en 55'ers elkander weder om samen over de schilderachtige wegen van Hors- sen, Bergharen, Hemen en Leur naar Wychen op te trekken. In deze laatstgenoemde dorpen werd drukker gevlagd dan in Druten zelf en hier was de reactie van de toeschouwers ook veel levendiger. In Wychen speelde de uitstekènde Kapel van de Koninklijke Marine pittige marschen. Tot 12 uur duurde daar de groote drukte, waarna men in de richting Nijmegen trok. waar de belang stelling langs de wegen zeer groot was. Gistermorgen waren er 11 deelnemers thuis gebleven, terwijl er 19 uitvallers vielen te no- teeren. De kwestie van het bedrijfsvoetbal aan de orde. In den foyer van Den Burcht hield de Leid sche voetbalbond gisteravond zijn algemeene jaarvergadering onder voorzitterscnap van den neer Steenhauer, die zeide, dat men over het algemeen kan terugzien op een prachtig sei zoen. waarin den bond groote moeilijkheden be spaard zijn gebleven. Spreker bracht namens het bestuur hartelijk dank aan allen, die hun medewerking gaven, zeer in het bijzonder aan den heer W. Caro, wiens werk van zeer groote waarde is voor den bond. Voor de rest verwij zende naar het reeds in druk verschenen uit voerige jaarverslag, gaf hij 'den heer Dijkman gelegenheid tot het voorlezen der notulen, welke onveranderd werden vastgesteld. Bij de behandeling der jaarverslagen werden enkele vragen van de heeren Geenjaar en Van der Berg door den heer Caro bevredigend be antwoord. terwijl de voorzitter de prestaties loofde, zoowel van het Zaterdagmiddag- als van het Zondagelftal. Na goedkeuring der verslagen werd het be stuursvoorstel om tweehonderd gulden te stor ten in het jubileumfonds, aangenomen, nadat de heer Steenhauer tusschen de bedrijven door nog even een woord van hartelijk welkom had gericht tot het eerelid, den heer Th. van der Meer, hem daarbij geluk wenschende met het herstel van zijn ziekte. Eveneens werd op voor stel van het bestuur besloten de minimum breedte van het speelveld voorgeschreven, te brengen van 46 op 54 Meter, waarbij het be stuur het recht heeft daarvan dispensatie te verleenen aan vereenigingen, welke reeds bij den L.V.B. zijn aangesloten en die niet in de gelegenheid zijn, hun terrein op de vereischte breedte te brengen. Bij de bestuursverkiezing waren aftreSend de heeren W. Dijkman en C. Burggraaf, ter wijl door de vereeniging Alphia als candidaat was gesteld de heer H. L. Meijers. Uitgebracht werden op den heer Burggraaf 136, op den heer Dijkman 115 en op den heer Meyers 37 stemmen, zoodat de heeren Burg graaf en Dijkman zijn herkozen. In de kascommissie werden benoemd de hee ren Dijkman. W. J. Hoogkamer en M. Verloop en als plaatsvervangers de heeren Robbers en Koordes. De voorzitter ging vervolgens over tot de uitreiking van den Zaterdagmiddagbeker, de L.V.B.-sleutels en de diverse medailles, waarna de rondvraag aan de orde was. De heer Van der Berg drong er hierbij op aan (gelijk indertijd is toegezegd) het aantal lste klassers in de Zaterdagmiddagcompetitie van 11 op 10 terug te brengen, waarop de voorzitter antwoordde, dat de kampioen. M.S.V, geen prijs stelt op promotie, zoodat er het vol gend seizoen inderdaad 10 eerste klassers zul- ien zijn. De heer Eigeman drong er op aan, dat de scheidsrechters er op worden gewezen, dat zij voor den aanvang van lederen wedstrijd de schoenen van de spelers moeten keuren. In het ..Bondsnieuws" zal hierop worden aange drongen en zoo noodig aldus de voorzitter zal er reglementair kunnen worden ingegrepen. De heer Van der Meer meende, dat men hier eenigszins overdreef en oordeelde, dat de zaak eigenlijk al ondervangen is als alle clubs zor gen. dat er een hamer en een leest op het veld aanwezig zijn. Op zijn aandringen zal thans in deze richting worden geijverd. De heer Geen jaar merkte op. dat de organi satie van de zomercompetitie heel wat te I wenschen over laat. Het zal zaak zijn in andere steden eens zyn licht te gaan opstexen om hier tot betere resultaten te komen. De heer Steen hauer zegde toe, dat getracht zal worden te werken in de richting, als door den heer Geen jaar wordt gewenscht. Tevens zal overwogen worden of de boete voor niet-opkomen niet kan worden verlaagd. Op een opmerking van den heer Van der Woerd verklaarde de heer Caro, dat het in de bedoeling ligt voortaan den nieuwen scheids rechters niet alleen een theoretisch, maar ook een practisch examen af te nemen. Spreker drong echter op medewerking van ae vereeni gingen aan, omdat het aantal gegadigden veel te klein is. De heer Teeuwe drong er op aan het aan nemen van fabrieksvereenigingen zooveel mo gelijk te beperken. De voorzitter zeide dit van clubstandpunt te kunnen begrijpen, als de clubs aan alle eischen voldoen, is het moeilijk ze te weigeren. Bovendien dreigt het gevaar, dat men overgaat tot oprichting van een fabrieks- competltie. De heer Geenjaar steunde den heer Teeuwe, verklarende, dat men steeds meer in de rich ting gaat van bedrijfsvoetbal, zoodat het noo dig is aan deze zaak ernstig aandacht te schenken. Van andere zijde werd opgemerkt, dat het nuttig zou zijn aan bedrijfsclubs te verbieden uit te komen onder een firma-naam, zoodat alle reclame is uitgesloten. De voorzitter zegde tenslotte toe. dat het bestuur de zaak nauwlettend onder oogen zal zien. De heer Mulder drong aan op het aanbren gen van een behoorlijke waschgelegenheid op de diverse terreinen. De heer Bezemer stelde voor het 2 jaar ge leden aan een A.R.C.-lid opgelegde royement op te heffen, waartegen het bondsbestuur zich echter pertinent uitsprak, zulks mede met het oog op de lange straflijst van het bewuste AH.C.-lid. Waar Alphia het voorstel steunde, kwam het in stemming, waarbij het werd ver worpen met 11810 stemmen <24 blanco). De heer Versteegen vroeg of het verbod van athletiekwedstrijden te Alphen geen gevaar in zich draagt voor de voetballerij, waarop van Alphensche zijde werd medegedeeld, dat men reeds de verklaring heeft gekregen, dat alleen athletiek in Alphen zal worden verboden op Zondag, doch dat tegen andere sporten niet zal worden opgetreden. De heer De Haan drong er op aan de school- wedstrijden van A.S.C. te houden na afloop van de competitie, doch hiertegen bleken tal van bezwaren te bestaan. Hij verzocht dan spelers, die in de competitie moeten uitkomen, te verbieden aan de school wedstrijden deel tc nemen, hetgeen eveneens op tegenstand stuitte omdat naar de voorzitter verklaarde deze wedstrijden zeer getapt zijn. Intusschen zal A.S.C. verzocht worden hiervoor een oplossing te zieken. De heer Versteegen merkte trou wens reeds op, dat de schoolwedstrljden al zoo laat mogelijk worden georganiseerd, om dc clubs, die nog aan de competitie moeten deel nemen. niet in moeilijkheden te brengen. Ook zal overwogen worden of de Woensdagmiddag kan worden benut. De vergadering, welke door 33 afgevaardigden van de 35 clubs werd bijgewoond, werd hierna gesloten. ZWEMMEN WEDSTRIJDEN TE ZOETERMEER. Naar we vernemen zullen Zaterdagmiddag om 3 uur door de zwemvereeniging te Zoetermeer wedstrijden gehouden worden in de badin richting. *9^ VERKWIKT p Deze met deskundige zorg samengestelde American Ciga rette heeft dc bijzondere eigenschap iedere keeiprikkeling tc ver mijden zij verkwikt döor baar zachten aangenamen smaak. OÖKOIIL IÏLT! 20 stuks 25 CL TOASTED AMERICAN CIGARETTES Op elke origineele verpakking vindt U (leze garantie. 4096 (Tngez. Med.) GYMNASTIEK. NIEUW BRUNHILDE NAAR LUIK. Tijdens de internationale tentoonstelling te Luik worden wedstrijden georganiseerd op aller lei gebied. Op 2, 3 en 4 September zal het 41ste bondsfeest van het Koninklijk Belgisch Turn- verbond gehouden worden. Deze wedstrijden zijn zoowel nationaal als internationaal. Voor een groep van 16 werkende leden heeft Nieuw- Brunhilde ingeschreven in de afdeeling 816 deelneemsters. Hiervoor wordt ingestudeerd: lo. Verplicht de „Bondsoefening W. L." van het Kon. Ned. Gym.-Verbond; 2o. een oefening, zonder handgereedschap, naar keuze van de leidster, in dit geval een lenigheidsoefening. ATHLETIEK. PEET DIEBEN NAAR BERLIJN. Voor de internationale atletiekwedstrijden, de z.g. Istafwedstrijden, die Zaterdag en Zon dag té Berlijn zullen plaats vinden, is uitge- noodigd Peet Dieben van Brunhilde voor het nummer speerwerpen. Morgen wordt per vlieg tuig vertrokken en de terugreis wordt Maan dagavond eveneens per vliegtuig gemaakt. RONDE VAN KATWIJK. Dit jaar zal. voor de 2de maal. de Ronde van Katwijk-aan-Zee geloopen worden op Maandag 7 Augustus a.s.; start om half acht des avonds bij „Het witte hek" in Duinoord. (Van een specialen A.N.P.-verslaggever). Scherp staken de drie ruggen der Fran- sche Alpen, welke op de étappe van Digne naar Briangon moesten worden beklommen, d'Allos. de Vars en d'Izouard, af tegen den hel blauwen hemel. Schel blakerde de zon de kleine menschen, die zich verstoutten op hun fiets naar boven te klimmen, langzaam kruipend als vliegjes tegen de hellingen, tusschen de stofwolken opwerpende volg auto's in. IVJcedoogenloos teisterde het nood lot dc renners by de kilometers lange afda lingen, waar menig bandje knapte op de met scherpe keisteenen of ftfn kiezel be strooide smalle serpentinewegen. Het is een onmenschelyk zware rit ge weest, en alle omstandigheden werkten daar toe mede: de groote afstand van 220 k.m., dc beklimming van drie toppen van meer dan 2.000 meter, met de daarop volgende zeer steile afdalingen, de groote hitte en de zich in zeer slechten toestand bevindende wegen, waardoor de renners vele moeilijk heden kregen tc overwinnen, alvorens het eindpunt Briangon te bereiken, voorts dc wetenschap, dat deze étappe beslissend zou zyn voor het eindresultaat, een van de laat ste kansen, zoo niet de laatste voor hen, die zich nog naar boven wilden werken en ten slotte de genadelooze strijd tegen de hoogst geklasseerden met als inzet het meester schap van de ronde van 1939. En toch is dit gevecht van kracht en moraal eerlijk geweest, tot de laatste kilometers toe en na dezon monsterkamp is Sylver Maes als over winnaar naar voren gekomen. Tweemaal was hij met Vissers en Ritserveldt het eerst op de pashoogte, op den Alios en den Vars, en in den klim naar den laatsten berg. d'Izouard. heeft de stoere Vlaming, na een in zinking bij de afdaling van den Vars te hebben gehad, de tanden nog eens extra op elkaar ge zet. Voort vloog hij. den laatsten berg op en als eerste bereikte hy de Izouard-pashoogte met bijna 3 minuten voorsprong op Gallen. 5Vi min. verschil met Gianello. en bijna 7 minuten voor sprong op Vissers, den held van de Pyreneëen. Toen lag Vietto bijna een kwartier achter en was het gevecht om de leiderspositie beslist. Want in de afdaling naar Briangon wist Sylver Maes zijn voorsprong niet alleen te behouden, doch hij wist er zelfs nog seconden aan toe te voegen, zoodat hij onder stormachtige toejuichingen als winnaar in het oude vestingstadje aankwam. Het ware beter onze indrukken te laten be zinken, alvorens ze aan het papier toe te ver trouwen en daarom beperken wij ons voorloopig tot de belangrijkste feiten, terwijl wij, als te Annegy ook de laatste Alpenétape achter den rug is, nog gelegenheid genoeg zullen vinden, om al datgene, wat zich in de laatste dagen heeft afgespeeld, te beschrijven. Wij kunnen U vertellen van Vissers, den heer- scher in de Pyreneëen met haar goede wegen en Vissers, die ook op de slechte wegen der Fransche Alpen prachtig klom en tweemaal eerste werd, op den Alios en den Vars, maar bij de beklimming van den Izouard niet bestand bleek tegen den onverzettelijken wil om te win nen van Sylver Maes. Veel zou er te schrijven zijn over Vietto. die gisteren onttroond is. wiens achterstand op de eerste pashoogte 23 seconden bedroeg, in de af daling weer bijkwam, doch bij de beklimming van den Vars moest lossen, en bijna twee minu ten later doorkwam dan Vissers, doch den mees- ten tijd verloor op den Izouard. Met bijna een kwartier achterstand op Sylver i Maes begon de kleine, pientere Franschman de I laatste afdaling, doch de Belg reed geweldig. zoodat Vietto zelfs nog tijd verloor. Uitstekend ryden van de Korver. Zeer veel zouden wij kunnen zeggen over de Nederlanders. Natuurlijk, pech hebben ook zij gehad, maar De Korver is wel het meest gehan dicapt geweest. Vijf lekke banden zijn al zwaar genoeg, maar zijn val in de afdaling van de Vars heeft hem zooveel nadeel berokkend, dat zijn groote kans op een zeer goede plaats te Brian- con, verkeken was. Klom De Korver niet schitterend den Alios op. en passeerde hij niet met Albert van Schen- del met slechts 25 seconden achterstand op Vis sers het hoogste punt? Heeft de Korver niet zijn groote capaciteiten vertoond bij de beklim ming van den tweeden reus, den Vars en kwam hij daar niet als vijfde door. tezamen met Mal let op slechts 50 seconden op Vissers. Ritserveldt en Sylver Maes. terwijl Neuville er nog tusschen- in lag met 11 seconden? Bloedend werd deze wilskrachtige jongen, die veel meer gepresteerd heeft in deze ronde, dan ooit van hem verwacht werd. bij de levensge vaarlijke afdaling van den Vars door een val in het losse grint aan het dybeen en de beide armen gewond. De gang was er toen uit. de moraal was even weg, hij kreeg achterstand en verschillende renners vlogen hem voorbij. Wel herstelde hij zich nog, maar verder dan de 39e plaats te Briangon bracht hij het niet. Lambrichts had ons bij het vertrek te Digne verteld, dat hij er zin in had. Maar in den be ginne hebben wij er weinig van gemerkt. Want hij was een van de eersten, die moest loslaten bij de beklimming van den Alios, hy had 40 se conden achterstand op de pashoogte, op den Vol de Vars bedroeg zijn achterstand evenwel 5 minuten en op den Izouard was hy meer dan tien minuten achter. Maar deze verschillen waren relatief niet groot, want zyn andere concurrenten hadden nog grooteren achterstand gekregen, zelfs Vietto en Archambaud had hy voorbij gestreefd. Te Briangon verklaarde hij ons later lachend dat het dalen toch veel beter was gegaan dan In de Pyreneëen. Toen wij hem vroegen hoe dat kwam. schert ste hij: „Ik had geen stofbril op, nu zag ik niets bij de snelle afdalingen: ik reed maar hard naar beneden en later bleek, dat het wel heel snel was gegaan. Maar Archambaud ben ik nu weer voorbij in de rangschikking, daar ben ik heel blij om en ik zal alles doen om mijn vijfde plaats te behouden." Albert van Schendel was uitstekend gegaan, op den Alios was hij 25 seconden achter, op den Vars 3 min. 11 sec., maar de Izouard had hem veel achterstand berokkend. Niettemin was zijn 22e plaats in de étappe met ruim 20 minuten achterstand fraai te noemen. Hellemons had ook zijn aandeel in de pech. drie lekke banden in totaal, twee daarvan op 100 meter van elkaar. Anton van Schendel heeft goed mee kunnen komen, terwijl Dominicus wat het klimmen be treft, niet heelemaal aan de verwachtingen heeft voldaan. Maar het voornaamste is. dat alle zes Neder landers de étappe hebben volbracht met in door snee behoorlijke prestaties, zoodat een goede hoop bestaat, dat dit zestal den tour zal uitrij den, al is de goede plaats in het landenklasse- ment waarschijnlijk verkeken. De drie cols. Voor heden willen wij volstaan met de posi ties der renners op te geven op de drie cols, waaruit men een duidelijk overzicht krijgt, wie zich in deze étappe bijzonder hebben onder scheiden. Col d'Allos na 97 K.M.: 2250 meter. Vissers, Bernardoni, Ritserveldt. Gianello. Syl ver Maes, op 4 seconden Cosson, op 12 sec. Neu- 917 (Ingez. Med.) ens, op 15 seconden Kint en Mathias Clemens, op 23 seconden Vietto en Hendrickx, op 25 se conden De Korver en Albert van Schendel. Lam brichts was 40 seconden achter, Anton van Schendel 2 minuten. Hellemons 2 minnuten 10 seconden en Dominicus 2 minuten 21 seconden. Col de Vars na 146 K.M. 2125 meter: Vissers, op één lengte Ritserveldt. op twee lengten Sylver Maes. op 11 seconden Neuens, op 50 seconden De Korver en Mallet, op 55 sec. Gianello; Vietto was toen 1 min. 58 sec. achter. Albert van Schendel 3 min. 11 sec., Anton 3 min. 54 sec. en de andere Nederlanders meer dan 4 minuten. Col d'Izouard na 199 K.M. 2280 meter: Sylver Maes. op 2 min. 55 sec. Gallien, op 5 min. 35 sec. Gianello, op 6 min. 50 sec. Vissers, op 7 min. 30 sec. Pierre Clemens, op 8 min. 50 sec. Mathias Clemens, Vietto was toen 14 min. 30 sec.. Lambrichts 14 min. 40 sec. achter, de andere Nederlanders meer dan 20 minuten. De uitslag der étappe luidt: 1. S. Maes (België) 8 uur. 24 min. 20 sec.: 2. Gallien (Frankrijk) 8 uur 27 min., 43 sec.,; 3. Gionello (Frankrijk) 8 uur, 30 min. 46 sec.; 4. P. Clemens (Luxemb.) 8 uur 32 min. 57 sec.; 5. Vissers (België.) 8 uur. 36 min. 25 sec.; 6. M. Clemens (Lux.) zelfden tijd; 7. Mallet (Frank rijk) 8 uur. 36 min. 36 sec.; 8. v. Overberghe (België) 8 uur, 37 min. 05 sec.; 9. Thietard (Frankrijk) 8 uur 38 min. 17 sec.; 10. Neuville (België) 8 uur 39 min. 37 sec.; 11. Vlaemynck (België) zelfden tijd; 12. Lambrichts zelfden tijd; 22. Alb. van Schendel 8 uur 47 min. 07 sec".; 34 Toon van Schendel 8 uur 54 min. 58 sec.; 35. Dominicus 8 uur 57 min. 30 sec.; 39. De Korver 8 uur 59 min. 24 sec.; 45 Hellemons 9 uur 6 min. 34 sec. De algemeene rangschikking luidt: 1. S. Maes tBelgi) 100 uur 51 min. 34 sec.; 2. Vietto (Frankrijk) 101 uur 8 min. 46 sec.; 3. Visser (België) 101 uur 13 min. 03 sec.; 4. Vlae mynck (België) 101 uur 15 min. 04 sec.; 5. Lam brichts 101 uur 19 min. 06 sec.; 6. Archambaud (Fr.) 101 uur 23 min. 16 sec.: 7. Marcaillou (Fr.) 101 uur 24 min. 06 sec.; 8. Thiètard (Fr.) 101 uur 25 min. 15 sec.; 9. Disseaux (België* 101 uur 26 min. 10 sec.: 10, Ritserveldt (België) 101 uur 26 min. 40 sec.; 11. M. Clemens (Lux.) 101 uur 26 min. 50 sec.; 12. v. Overberghe B.) 101 uur 30 min. 32 sec.; 16. Alb. v. Schendel 101 uur 43 min. 50 sec.; 29. Dominicus 102 uur 31 min. 59 sec.: 31. De Korver 102 uur 36 min. 36 sec.; 39. Toon v. Schendel 102 uur 55 min. 42 sec.; 47. Hellemons 103 urn- 41 min. 18 sec. Het landenklassement ziet er als volgt uit 1. België B. 304 uur 7 min. 54 sec.; 2. België A. 304 uur 39 min. 21 sec.; 3. Frankrijk 304 uur 40 min. 28 sec.: 4. Noordoost Frankrijk 304 uur 41 min. 36 sec.; 5. Zuidoost Frankrijk 305 uur 15 min. 01 sec.: 6. Luxemburg 305 uur 30 min. 12 sec.; 7. Nederland 305 uur 34 min. 55 sec 8. West-Frankrijk 308 uur 4 min. 17 sec.; 9. Zwit serland 309 urn* 13 min. 28 sec. Zuid-West Frankrijk met nog slechts twee renners in de koers.

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 9