BINNENLAND Instantine AxifJ:! AL**. Koninklijke Boodschap voor de Christen jeugd LEIDSCH DAGBLAD, Dinsdag 25 Juli 1939 Derde Blad No. 24334 Pijn! SOsfe Jaargang De vorslschade in de boom- en bioemkweekerij Zijn ijver werd beloond RECHTZAKEN Faillissementen lste halfjaar 't is van De conferentie Amsterdam te VRAGENRUBRIEK KWEEKERS KRIJGEN 30 PCT. VERGOED. De minister van economische zaken heeft goedgevonden, dat aan boom- en bloemkweekers, die als georganiseerden zijn aangesloten bij de Stichting Nedcr- landsche sierteeltcentrale, tot bijzon dere hulpverleening in verband met door hen in hun bedrijven in Decem ber 1938 geleden vorstschade, dertig procent van het door den rcgcerings- commissaris voor de groenten-, fruit en sierteelt vastgesteld schadebedrag wordt uitgekeerd. Deze bedragen wor den betaald uit het landbouwcrisisfonds en mogen in totaal niet meer dan f. 300.000 bedragen. DEN HAAG KRIJGT 20 OPENBARE SCHUILKELDERS. IVERKLOOZE BAKKERSKNECHT KREEG MEDAILLE VAN DEN MINISTER. Voor den aanvang der in Mei en Juni van dit jaar gehouaen examens ter verkrij ging van het middenstandsdiploma alge- meene handelskennis werd bekend ge maakt. dat de minister van economische zaken besloten had een zilveren medaille uit te loven aan hem of haar die het beste examen zou afleggen. Bij gelijkheid van cijfers zou deze medaille worden toegekend aan detnlgene, die onder de moeilijkste omstandigheden zou hebben gestudeerd. Na zorgvuldige schifting onder de dui zenden geslaagden Is gebleken, dat deze unieke onderscheiding moet worden toe gekend aan den heer E. J. van Dijk. gebo ren 7 Augustus 1909, wonende te Schou- wcrzyi, ln Groningen. Deze candidaat een werklooze bakkers knecht, komt voort uit een behoeftig gezin met tien kinderen. Hij heeft de lagere school niet geheel kunnen doolloopen, want op zijn twaalfde jaar reeds moest hij het zijne er toe bijdragen om in de be hoeften van het groote veedrijvers-gezin' te voorzien. In zijn zestiende levensjaar stond zijn vader hem toe een vak te leeren en oe Jongeling koos dat van bakker. Hi! bleef ln dit bedrijf werkzaam tot dat hij ln April van dit jaar buiten betrekking gtioakte. Na de lagere school heeft hij geen ander onderwijs meer genoten dan dat, benoodigd voor het thans behaalde diploma. Voor het bezoeken van den cursus moest hij telkens 28 K.M. per rijwiel afleggeen. Asngez.en zijn vak hem niet toestond op de werkdagen te studeeren, besteedde hij daaraan den Zaterdagavond en den ge- heelen Zondag. Hij behoorde tot de ijverig ste leerlingen en bleek over een goed ver stand te beschikken. Van Dijk heeft zijn lessen zelf moeten bekostigen uit zijn weekloon, want zijn moeder, die reeds eenige jaren weduwe is, was niet ln staat iets bij te dragen. Thans ziet deze doorzetter zijn onver moeide streven bekroond met de mtnlste- rleele onderscheiding. Dezer dagen zal men met den bouw beginnen. Naar wij vernemen, zal Den Haag binnen zeer afzienbaren tijd de beschikking heb ben over twintig openbare sohullkelders. De Haagsche gemeenteraad heeft voor de schuilkelders gelden gevoteerd, en de uitvoering van een en ander is opgedragen aan den Dienst voor Bouw- en Woning toezicht. Daarvoor komen in de eerste plaats irf aanmerking de kelders van groote gebou wen, die met een betonnen skelet gebouwd zijn Twintig gebouwen in Den Haag, van voldoende kelderruimte voorzien, beschik ken over dit soort kelders; men heeft hierbij de medewerking van de eigenaars der gebouwen noodig. Als eerste Is begonnen met den bouw van een scherfvrijen schuilkelder onder het flat gebouw Cornerhouse aan den hoek van de Laan van Meerdervoort. Conradkade en Reinlkenstraat. De kelder zal ruimte bevatten voor 300 personen en van drie zijden bereikbaar zijn. Als tweede schuilkelder zal ingericht worden de kelder onder de oude Electrische Centrale te Scheveningen, waar thans de groote Ford-garage gevestigd is. aan de Gevers Deynootstraat te Scheveningen. N. R. Crt. ning van hun bedrijf de beschikking heb ben. Zij verhandelen immers ook belang rijke hoeveelheden versche en gerookte I Noordzeevisch. De aanvoer zoowel als de prijs van deze vischsoorten is bevredigend te noemen. Bijzondere maatregelen te hun- 1 nen opzichte zijn naar het oordeel van den minister niet noodig. ZUTPHEN 750 JAAR VRIJE STAD. CAMEE PASTILLES Verpakt in fraaie goud-Bonbonnières Prijs f. 1.- en 50 ct. Oe aangewezen verpakking voor op rei» en in den outo. 4001 (Inzez. Med.) VEREENIGING ZUIDERZEE-STEUN. J. C. DROSTE Te Haarlem is op 69-jarigen leeftijd over leden de heer J. C. Droste, die tot 1914 lid houwer dr. J. Mendes da Costa. g|HN/T IN IIÏIIRC^j BEGRAFENIS VAN DR. J. MENDES D.A COSTA. Op de begraafplaats der Port. Israëlieti- sche Gemeente te Ouderkerk aan den Amstel, is gisteren het stoffelijk overschot ter ruste gelegd van den bekenden beeld der directie was van Droste's Cacao- Chocoladefabrieken. In dat jaar trad om gezondheidsredenen af. NEDERLANDSCHE PADVINDSTERS NAAR HONGARIJE. Gisteren vertrokken met den trein van 12,27 uit Arnhem, in twee afzonderlijke, door de goede zorgen van de Nederland- sche spoorwegen beschikbaar gestelde D- trein-rijtulgen 100 Nederlandsche padvind- sters, vormende de Nederlandsche verte genwoordiging naar het pax-ting, het we reldkamp van melsjes-padvindsters, het- Medcdcelingen van den minister. Op vragen van het Tweede Kamerlid Van der Zaal luidende: 1. Kan de minister mededeelen, of het juist is dat, mede tengevolge van de zeer T,dit jaar gehouden wordt te Gódöllo slechte uitkomsten van de visscherij op het u" IJsselmeer gedurende het reeds verstreken seizoen, een gedeelte der vlsschers en der vlschventers gesteund moeten worden door de diaconieën der kerken? 2. Is het juist, dat dit óók zijn oorzaak vindt in de wijziging van bestaande steun regeling krachtens de Zuiderzeesteunwet? 3. Indien bovenstaande vragen bevesti gend worden beantwoord, is de minister dan bij Boedapest op het landgoed van den rijksbestuurder Horthy en waaraan pad- vindsters uit meer dan 20 landen uit alle streken der aarde deelnemen. Zooals bekend zullen o.m. de kroonprins Zweden, als vertegenwoordiger van lord Baden Powell, en diens gemalin, als hoofdleidster van het Zweedsche contln- aanwezigen voor de betoonde belangstel- Een groot aantal vrienden, kunstbroe ders, oud-leerlingen, vereerders en verte genwoordigers van den kunsthandel wa ren ter begraafplaats samengekomen om den overledene de laatste eer te bewijzen. Met den stoet kwamen mede prof. S. Mendes da Costa, de kunstschilder S. Jes- surun de Mesquita, zwager van den over ledene, mej, C. Pabst, mej. v. d. Mast, de kunstschilder ,A. S. de Miranda uit Laren, rabbijn dr. B. I. Ricardo en de heer A. J. Mendes da Costa, oud-secretaris der Port. Israëlietische Gemeente. Nadat ln het Rodeamen tos-huis de bij de Port, Israëlieten traditloneele omme gangen waren gemaakt, ging de stoet grafwaarts, waarbij Psalm 91 werd gezon gen. Op het graf werd het gebed gezegd voor de zielerust van den overledene, waarna dr. Ricardo een gebed uitsprak. Vervolgens werden in het Rodeamentos- liuis de gebruikelijke gebeden gezegd. De broer van den overledene prof. S. Mendes da Costa, dankte ten slotte de gent, het geheele kamp bijwonen. Als kampleidster van het Nederlandsche niet van oordeel, dat een en ander niet in kamp treedt op mevr de KoningUden overeenstemming is met het doel van de Marsman, hoofdcommissaresse van het Viering in September 1940. In de gisteren gehouden raadsvergade ring iiet't de burgemeester van Zutphen mr. J. Dijckmeester, medegedeeld, dat het gemeentebestuur besloten heeft de viering van het 750-jarig bestaan van Zutphen als vrije stad te doen geschieden op Donder dag 5 September van het volgende jaar. Op 4 September zal een plechtige bijeen komst worden gehouden ln de St. Walbur- giskerk terwijl op 5 September met me dewerking van alle vereenigingen ln de stad. welke zich daarvoor beschikbaar stel len. de historische optocht zal worden ge houden, naar het aantal eeuwen van Zut- phen's bestaan verdeeld in zeven groepen, samenkomende op het 's Gravenhof ter huldiging van de oude veste. Het 's-Gra- venhof zal daartoe, ook om de St. Walbur- giskerk, in den stijl van ongeveer 1600 worden ingericht en het gemeentebestuur heeft de verwachting dat de geheele stad ln denzelfden trant op haar fraaist zal zijn versierd. Op 6 September zal een groot waterfeest worden gehouden, terwijl de volgende dagen beschikbaar zullen zijn voor een bloemencorso, concours hipplque en tal van andere festiviteiten. Zuiderzeesteunwet? 4. Zoo ja, welke plannen heeft de minis ter dan om afdoende aan dezen noodtoe stand een eind te maken? heeft de minister van Waterstaat als volgt geantwoord: 1. Inlichtingen uit verschillende gemeen ten verkregen, hebben den minister de juist heid van het in vraag 1 gestelde niet be vestigd. In een geval van steunaanvrage, dat op gegeven werd, kan niet worden beoordeeld, in verband met het karakter van den dia- conalen steun, of de betrokkene uit eenigen hoofde op grond van de Zuiderzeesteunwet kan worden geholpen. 2, 3, en 4. In verband hiermede onttrek ken de vragen 2. 3 en 4 zich aan beant woording. Wel kan de minister ten aanzien van de verleening van Zuiderzeesteun in het alge meen mededeelen, dat. wat de visschers betreft, de omstandigheden aanleiding heb ben gegeven om den toeslag, die in het begin van dit jaar voor het geheele jaar 1939 was geregeld, te wijzigen door het to taal van den in uitzicht gestelden toeslag eenigszins anders over het jaar te verdee- len. Zoodoende is onlangs bepaald, dat over de periode van 25 Juni tot 22 Juli, waar over aanvankelijk geen steun zou worden genoten, thans 25 pet. van den grondslag zal worden ontvangen. Wat de venters betreft, vormt de visch- aanvoer uit het IJsselmeer slechts een deel van datgene, waarover zij voor de uitoefe- Nederlandsche padvinstersgilde, terwijl mevr. Van Meurs Bueninck. secretaresse van het hoofdbestuur, zich belastte met de voorbereiding en de leiding van deze reis. 8 Augustus a.s. zullen de meisjes in Ne derland terugkeeren. ling, in het bijzonder den vertegenwoor diger van de regeering prof, dr. P. H. van Moerkerken en den vertegenwoordiger van de gemeente Amsterdam Jhr. D. C. Röell. Uit de ln Januari j.l. iMededeeling no. 81) gepubliceerde cijfers betreffende den om vang der faillissementen, bleek dat over een reeks van jaren gezien, sinds 1936 een aan vankelijk geringe, later bijzondere sterke daling van het aantal uitgesproken faillis sementen plaats vond. In deze mededeeling van de afdeeling gerechtelijke- en armenzorgstatistiek wor den thans vermeld de voorlooplge gegevens over het eerste halfjaar 1939. De hiervoren gesignaleerde sterke daling duurde ook in het eerste halfjaar van 1939 .voort. Bedroeg het aantal uitgesproken faillisse menten in het eerste halfjaar van 1935 nog 2419, in hetzelfde tijdvak van de jaren 1936 t.m. 1939 was dit aantal resp. 2283. 1688, 1362 en 1146 of resp. 94. 70. 56 en 47"/» van het aantal uitgesproken faillissementen in het eerste halfjaar van 1935. Bij vergelijking van de cijfers der ver schillende maanden van 1939 met die van 1938 blijkt, dat alleen Mei een iets hooger aantal (4 meer) geeft dan Mei 1938. De aan tallen van alle overige maanden waren la ger; die van Januari (resp. 224 en 1671 en April (resp. 223 en 1581 daalden zeer sterk. Bij raadpleging der cijfers, gesplitst naar bedrijven en beroepen, valt te constateeren, dat de cijfers van bijna alle rubrieken gun- 1938^ waren dan 'n he' eerstc halfjaar van De grootste daling geven de navolgende rubrieken: Leder, wasdoek, caoutchouc resp. 23 en 12; Bereiding van voedingsmiddelen, resP 84 on 66; Warenhandel, enz. resp. 403 en 363. Ook het cijfer van de groep "°verige" liep terug, n.l. van 432 tot 325. In deze laatste groep zijn begrepen de faillis sementen ten aanzien van welke nog geen opsave omtrent bedrijf of beroep werd ge- Per 100 000 inwoners bedroeg het voor- ioopige cijfer der uitgesproken faillissemen ten ln het eerste halfjaar van 1939 13.1, te- sen 15.7 in 1938 en 19,6 ln 1937. hiiVit specificatie naar de provincies mjKt, dat evenals in het eerste halfjaar Pe jaren 1937 en 1938. ook in 1939 het eiatieve cijfer van Noordholland het hoog- 1q,„w«'s '18,4), terwijl dat van Limburg voor Bot» 'aaSste was, n.l. 7,4. Lage cijfers o11 ooa de provincies Zeeland 7,7, Drente 8.1 en Overijssel 8,9. da„eiJ^anaian van de gemeenten met meer dp .ii 00 'nwoners wordt opgemerkt, dat lapi- i. cijfers voor alle 7 gemeenten i»jL *arad dan die over het eerste half- eiiferi 38 Belangrijk lager waren de Gron?n».an E'idhoven resp. 21,9 en 13,4. 9 9 en m" en 199 Rotterdam 15.1 en ,s en Utrecht 22,7 en 16,5. 'n- Het moderne pijnstillende middel 4019 (Ingez. Med.) Welkomstwoord van Prins Bernhard. In het Concertgebouw te Amsterdam vond gisteren de openingszitting plaats van de wereldconferentie voor de christenjeugd van 70 nationaliteiten. De groote zaal was tot op de laatste plaats bezet. Op het podium zaten de 400 afgevaar digden uit de Vereenigde Staten van N. Amerika met in de hoeken de vertegen woordigers der Zuid-Amerikaansche staten en ln het midden der zaal hadden de circa honderd Franschen, de Britten, die in nog grooter aantal waren verschenen en nog vele andere naties plaats genomen, terwijl links in den hoek de kleine, tengere figu ren der Chineezen en de Japanners de openingszitting bijwoonden. Van de balustrades ook de balkons waren geheel bezet hingen de vlaggen van tientallen naties, bov/in het podium tegen het orgel hing een groot doek met het opschrift: „Christus Victor", en tegen de speeltafel van het orgel was op een achtergrond van rood wit en blauw een groot portret van de Koningin aange bracht. Toen Prins Bernhard, die werd begeleid door de leden van het organisatiecomité, in de zaal verscheen, speelde het orgel het. Wilhelmus. Er volgde een indrukwekkend moment, toen het orgel het bekende lied „Groote God, wij loven U" inzette, dat staande werd meegezongen door allen, die in de zaal aanwezig waren. De Zwitser, H. L. Henriod, voorzitter van het organisatiecomité, sprak vervolgens een inleidend woord, waarna hij de leiding van de conferentie overdroeg aan den Ne derlander, dr. W. A. Visser 't Hooft, secre taris-generaal van het voorloopig comité van den Wereldbond van Kerken, die Prins Bernhard uitnoodigde de Konink lijke Boodschap te willen voorlezen. brengen en om mede namens Prinses Ju liana een hartelijk woord van welkom en van sympathie te spreken. De Boodschap luidde: „Het is mij een genoegen u, die uit alle deelen der wereld zijt samenge stroomd, thans in mijn land vereenigd te weten. Mijn goede wenschen vergezellen u bij uwe werkzaamheden. Moge het der jeugd van de geheele wereld gegeven zijn door gemeenschap pelijk overleg en gezamcnlijken arbeid te streven naar de oplossing van de problemen, die in deze moeilijke tijden niet alleen' de jeugd, maar de geheele menschheid bezig houden. Dat in de dagen, die voor u liggen de geest, door welken Christus in eiken mensch doordringt en die alle tegen stellingen en problemen tot oplossing helpt brengen, u allen tot richtsnoer zij." Nadat Prins Bernhard deze boodschap had voorgelezen, sprak hij in het Engelsch als volgt: „Mede namens Prinses Juliana, verwel kom ik alle afgevaardigden uit ongeveer 70 landen op de eerste wereldconferentie van Christenjeugd. Temidden van de don- dere wolken, die ons in deze dagen om ringen, ls het voor jonge menschen moei lijk met een gevoel van verantwoordelijk heid voor hun eigen leven en voor het le ven van hun medemenschen op te groeien. De wetenschap, dat de Christenjeugd van de geheele wereld afgevaardigden heeft gezonden naar Nederland om uit drukking te geven aan hun hoop en hun wil om in het Christendom te vinden het ware licht, waarin alle problemen gezien moeten worden, vervult ons met grooten moed. Ik ben er van overtuigd, dat de roep van het evangelie: ..Ut omnes unum sint" (opdat allen één zijn) een roep is, die in deze tijden tot ons jonge men schen komt als een speciale roeping. Moge God u op Zijn wijze zegenen: gedu rende de conferentie én als u de resulta- KANTONGERECHT TE LEIDEN. Ernstige dierenmishandeling. Voor den plaatsvervangend Kantonrech ter mr. Cosman te Leiden moest terecht staan de Leidsche koopman L. P„ omdat hij op 24 Mei j.l. op de Heerenstraat, een paard een groentenwagen had laten voort trekken, terwijl het beest een open wond van 4 c.M. op den rug had, waardoor dit vervoer voor het paard zeer pijnlijk was geweest. Verdachte beweerde, dat dit geen' wond was geweest, maar een „kale" plek op de huid. waarop het O.M. vroeg waarom verdachte die ..kale" plek dan met een kleed bedekt had. De agent van politie F. H Kemner, alhier, verklaarde echter heel anders. Hij had verdachte aangehouden, omdat het paard een oogontsteking had. Toen hij een nader onderzoek instelde, ont dekte hij op den rugeen open wonde van 4 c.M. en daar juist tijdens -het trek ken de schoft op de open wonde drukte, was dit vervoer voor het paard bijzonder pijnlijk geweest. Hij had verdachte met het paard naar het Openbaar Slachhuis over gebracht. waar de dierenarts, dr. Stuur man, als deskundige het paard onderzocht en geconstateerd had. dat het beest met zoo'n ernstige wonde onmogelijk dienst kon doen. Ook voor de oogontsteking moest het paard rust hebben. Het O. M. vond deze dierenmishandeling bijzonder ernstig en wees er verdachte met nadruk op, dat een paard ook gevoel heeft. Daar de deskundige verklaard had, dat dit vervoer voor het paard zeer pijnlijk geweest was. eischte het OM. f. 15 boete of 8 dagen hechtenis. De plaatsverv. kantonrechter veroordeelde verdachte tot f. 10.boete of 5 dagen hechtenis. Alphen. Utrecht. 95 K.M. Lelden. H. K. te L. Leiden. Amersfoort. Njjkerk. Putten Woubrugge, Zevenhoven, Wilnis, Loenen. Oud- Loosdrecht, Hilversum, pl.m. 63 K.M. Hilver sum. Baarn. Nljkerk, Putten, pl.m. 35 K.M. W. K. te L. Leiden. Den Haag. Delft. Rotterdam. Dordrecht. Breda, Zundert, Woest- wezel. Antwerpen. Pl.m. 137 K.M. Geld kunt u het beste in Holland wisselen. Noodig is een bewijs van Nederlanderschap, kosten f. 2.50. S. H. te L. Leiden. Den Haag Rotterdam. Dordrecht, Breda. Zundert. Woestwezel, Ant werpen. Mechelen. Vilvoorde, Brussel. Pl.m. 181 K.M. U heeft noodig een bewijs van Neder landerschap. aanvragen ter gemeente-secretarie. Geld reeds in Holland wisselen waartoe op iedere bank gelegenheid bestaat. B. te L. Jhr. mi*, dr. H. A. van Karnebeek. Korte Voorhout 7. Den Haag. J. P. te L. Vertrek der boot van de Hol land-Veluwelijn uit Amsterdam naar Harder- VOOR WOENSDAG 26 JULL Hilversum I. 1875 en 414.4 M. Vara-uitzending ao.00—10.20 v.m. en 7.308.00 n.m. Vpro) 8.00 Gram. muziek (ca. 8.16 Berichten) 9.30 Keukenpraatje 10.00 Morgenwijding 10.20 Voor arbeiders in de continu-bedr^ven 12 00 Gram. muziek 12.15 Berichten 12.17 Vara- orkest (opn.) 1.00 Gram. muziek 1.15— I.45 en 2.00 Esmeralda 2.20 Gram. muziek 3.00 Orgelspel en gram. muziek 4.00 Voor de kinderen 4.30 Gram. muziek 5.30 Vara- orkest (opn.) 6.15 Gram. muziek (Om 6.28 Berichten) 6.40 Reportage 7.00 Vara- kalender 7.05 Felicitaties 7.10 Viool en piano 7.308.00 Cyclus „Ons werk en ons geloof 8.05 Herhaling S.OB.-berichten 8.07 Berichten A.NP. en Vara-varia 8.17 Vara-Zomerprijsvraag 8.20 Vara-orkest (opn.) 8.45 Radio-tooneel 10.00 Berichten A.N.P.- 10.10 Zang en orgel 10.45 Esmeralda II.1512.00 Dansmuziek (gram. pi Hilversum II. 301,5 M Ncrv-uitzending (6.30 —7.00 Onderwijsfonds v. d. Scheepvaart) 8.00 Schriftlezing, meditatie 8.15 Berichten, gram. muziek <9.30—9.45 Gelukwenschen 10.30 Morgendienst 11.00 Gram. muziek 11.15 Chr.gemengde koren „Crescendo". „Halle luja". en „Looft den Heer" en gram. muziek 12.00 Berichten 12.15 Gram. muziek 12.30 Orgelconcert 1.30 Ensemble v. d. Horst en gram. muziek 2.30 Voor jeugdige' postzegel verzamelaars 3.00 Ensemble v. d. Horst en gram. muziek 4.15 Bussumsch kinderkoor met pianobegleiding en gram. muziek 4.45 Felicitaties 5.00 Voor de jeugd 5.45 Gram. muziek. Hierna: Berichten 6.30 Taalles en causerie over het Binnenaanvaringsreglement 7.00 Berichten 7.15 Land- en tuinbouw- causerie 7.457.55 Gram. muziek 8.00 Be richten A.NP..herhaling S.O.S.-berichten 8.15 Arnhemsche Orkestvereeniging en gram. muziek 9.10 Gram. muziek 9.20 Causerie De van 5—13 September 1939 te wachten Pelgrimstocht" 9.35 Gewijd concert (opn.) 9.50 Declamatie 10.00 Berichten A.NP., actueel half urn- 10.30 Arnhemsche Orkest vereeniging 11.00 Gram. muziek ca. 11.50— 12.00 Schriftlezing. Droitwich. 1500 M. 11.25 Gram. muziek 11.35 Reg Stead's orkest 12.20 Orgelspel 12.50 Populair concert 1.00 Uit Zwitserland: Het Rustlcanella-orkest, het Verzasca-koor en het Paradise Mandoline-ensemble 1.35 Dans muziek (gram. pl.) 2.20 Fluit, cello en harp 2.40 Het Whinyates strijkkwartet 3.20 Militair orkest 4.20 Vesper 5.10 Tusschen- spel 5.20 Lew Stone's band 6.00 Gram, muziek 6.20 Berichten 6.50 Sportpraatje 7.05 Viool voor dracht 7.20 Variété-pro gramma 8.00 Wetenschappelijke causerie 3 20 Radiotooneel 8.35 Revue-programma 9.20 Berichten 9.50 Radiotooneel 10.15 Cabaret-programma 11.00 Wally Dewar en zijn band m.m.v. solisten 11.50 Gram. muz. 12.15—12.20 Berichten. Radio Paris. 1648 M. 9.30—10.00 en 11.20 Gram. muziek 12.30 Zang 1.05 Gram. muziek 3.35 Cello-voordracht 3.50 Zang 4.05 en 5.05 Gram. muziek 5.25 Het Bailly orkest 6.05 Gram. muziek 6.45 Viola d'amore-voordracht 7.00 Gram. muziek 7.50 Cello-voordracht 8.25 Gram. muziek ,50 Radiotooneel 10.2012.20 Symphonie- concert. m.m.v. solisten en het. Gouverné-koor (ca. 10.50 Gram. muziek). Keulen. 456 M. 6.50 Hermann Hagestedt's orkest 8.509.50 Gram. muziek 12.20 Kurt Rehfeld's orkest, de Stuttgarter Volksmusik en solisten 1.35 Het Omroepkleinorkest en so listen 2.30 Populair concert 3.40 Gram. muziek 4.20 Het Kur-orkest Bad Meinberg 5.50 Het Omroeporkest en -koor 7.05 en Wijk des Zondags v.m 6 uur en n.m. 2A0 uur 735 Gram muzl£T 830 Hans Bund.s orltest on fi mil- Moonrfoer TAincrlnrr on rinnHorHocr noc Doodsche stilte heerschte er in de zaal, ten van de besprekingen in uw eigen land toen de Prins het spreekgestoelte besteeg zult terugdragen." om de boodschap van onze vorstin, die in i Minister Slotemaker de Bruine heeft de het Nederlandsch was gesteld, over te1 conferentie hierna geopend. en 6 uur. Maandag. Dinsdag en Donderdag des v.m. 8.35 uur en n.m. 2.30 en 6 uur. Woensdag Vrijdag en Zaterdag v.m. 8.35 uur en n.m. 2.30 en 7 uur. Retour volwassene le klas 75 ct.. 2e klas 60 ct.. kinderen t.m. 14 jaar le klas 50 ct.. 2e klas 40 ct. Rijwielen 30 ct. Mej. de H. te L. Er zijn talrijke autobus diensten van Den Haag naar Brussel. U ge lieve zelf bij de diensten naar de prijzen te informeeren. Voor België heeft men een bewijs van Nederlanderschap noodig. J. H. te L. Wrijven met kurk en daarna poetsen als geregeld. L. en S. te L. Wendt u tot het Acade misch Ziekenhuis om inlichtingen. G. v. E. Horst Wessel was de eerste Nazi. die in zijn strijd voor het regiem is gedood. Hoe bescherm ik mijn gezin tegen LUCHTAANVALLEN Leden van de aideeling Leiden der Ned. Ver. voor Luchtbescherming vinden op die vraag het afdoend antwoord in tal van lezenswaardige geschriften, welke deze vereeniaïng uitgeeft. Vraagt inlichtingen of geeft U nog heden als lid op bij den heer D. C. KOK. Rapen burg 9, Tel. 24807 Ieder bepGalt het be drag van zijn eigen contributie (minimum 25 cents 's jaars). topn.) 9.20 Het Omroeporkest mjn.v. soliste 11.00—12.20 Het Omroepamusements-orkest en solisten. Brussel. 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gram. muziek 12.50 en 1.3(3 Het Los Companeros- orkest- 1.502.20 en 5.20 Gram. muziek 5.35 Het Belgisch pianokwartet 6.20, 7.20. 7.45 en 8.20 Gram. muziek 8.50 Radio-tooneel 935 en 10.3011.20 Gram. muziek. 484 M.: 12.20 Omroepdansorkest 12.50 Gr. muziek 1.30 Omroepdansorkest 1.502.20 Gram. muziek 5.20 en 5.55 Omroepdans orkest 6.35 Zang 7.05, 7.35 en 8.20 Gram. muziek 8.50 Symphonie-concert m.m.v. so liste 10.3011.20 Dansmuziek (gr. pl.). Deutschlandsender. 1571 M. 8.35 H J - ensemble 9.05 Gram. muziek 9.20 Actueele uitzending 10.20 Berichten 10.40 Blaas- ensemble 11.05 Berichten 11.20—12.05 Strijkkwartet en solist. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF E"* E R.O.V. RADIO-CENTRALE. Voor Woensdag 26 Juli. le Programma: lederen dag van 8- Zi mr A V.R.G.. V.A.R.A enz. 2e Programma: leaeren aaR van 8 2a jui KRO NC.R.V enz. 3de Programma: 8.00 Keulen - 10.20 Raaio PTT N. - 12.20 Brussel VL - 2.20 Keulen - 3 20 London Reg. - 4.20 Keulen - 6.20 Brussel V - 7.05 Brussel Fr. - 7.20 Brussel VI. - 7.35 Keulen 8.50 Brussel Fr. - 10.20 Brussel VI. - 10.30 Brus sel Fr. - 10.50 Weenen of div 4de Programma: 8.00 Brussel VI. - 9.20 Gra- mofoonmuziek GR.D. of div. - 10.35 London Re:. - 11.35 Droitwich - 2.2Ö London Reg - Droitwich - 6.50 London Ree. - 7.20 Droit- - 8.35 London Reg. - 9.20 Droltwic* Wijzigingen voorbehouden.

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 9