Twee winderige Kaag-dagen Van Vliet sprintkampioen 1939 LEIDSCH DAGBLAD, Maandag 24 Juli 1939 Derde Blad No. 24333 Friesche regenboogzeilers in hun element 80ste Jaargang C. Nauta wint tweemaal in de 12 M2 Sharpieklasse A De wedstrijden van Zaterdag De wedstrijden van Noordwijksche tennistournooi afgelast Zondag Verrassende zege van Klink in de achtervolging De nationale wielerkampioenschappen verkwikt óórdeel ZILT! De Kaa^week. - Regenbogen (Van onzen redacteur). Het weer is Zaterdagmiddag gedurende het geheele verdere verloop der wedstrij den onbestendig gebleven. Nu eens scheen de zon over de plassen, dan weer trok de lucht heelemaal dicht en stortten flinke gictbuicn op de hoofden van zeilers en toe schouwers. Het eene oogenblik dreef hel gchcclc veld in een olievlek en staken de masten lood recht in de lucht cn nog geen vgf minuten later stak de wind weer op en neigden de masttoppen naar het watervlak. Zoo was er dus voor ..elck wat wils", want zelfs de regenbuien brachten een voordeel, na melijk voor de exploitanten van de Kaagsocie- teit. die elk regenbuitje met stil plezier be groetten vanwege de klanten, die zich naar binnen haastten! Het aantal Olympiajollen, dat zich dit jaar heeft laten inschrijven, is zoo overstelpend groot, dat het niet mogelijk was ze alle tegelijk te laten starten. Men kan bezwaarlijk 30 sche pen tegelijk aan de lijn van afvaart brengen! Het wedstrijd-comité heeft voor deze moei lijkheid een oplossing gevonden door ze in twee klassen te splitsen en daarbij eiken dag andere deelnemers tegen elkander te laten uit komen, zoodat alle krachten zooveel mogelijk tegen elkaar worden afgewogen. In de eerste afdeeling ging van de Stadt ge- ruimen tijd aan het hoofd, maar bij het opkrui- sen van de Dieperpoel naar het Norremeer nam Lemstra de leiding over, gevolgd door mej. van Gooi, v. d. Stadt en Daan Kagchel- land. Laatstgenoemde verbeterde zijn positie voortdurende en slaagde er tenslotte in zijn re putatie als Olympisch kampioen hoog te hou den door als eerste te finishen. In de andere afdeeling werd de felle strijd tusschen de Jong en Borgerhoff Mulder ten gunste van den eerstgenoemde beslist. In de 12 M2. sharpie-klasse A werd eveneens een titanenkamp gestreden, waarin de gebroe ders Nauta en Overmans een vooraanstaande rol speelden. Beide Nauta's kwamen in de prijzen, hetgeen ook met een der gebroeders Overmans het geval zou zijn geweest, ware hij niet uitgesloten door een protest. De Noord-Nederlandsche 16 M2. klasse is al even ruim vertegenwoordigd als de Olympia- jollen klasse. Ook hier een record-aantal deel nemers, die eveneens over twee afdeelingen verdeeld moesten worden. De Friezen van Dijk en Alberda namen in beide afdeelingen de eerste plaats in. doch verder was het overwegend Holland wat de klok sloeg! Een prachtig gezicht leverde ondanks den neerstroomenden regen de voor-de-windschc start van het veld A-regenbogen op. Met alle bijzeilen op, stevende de breede rij trotsche Jachten op het Zweiland af, waar ondanks het genormaliseerde verloop van de boeien een ge weldig gedrang ontstond. Het aantal aanva ringen was legio; de Duvel en de Louisa JI sloegen bij gebrek aan ruimte maar een paar boeien over onder het motto ,,als men in het veen is, enz.' De Saenden gevaren door Leen de Wit. lag verreweg in de gunstigste positie en rondde de boei op het Zweiland het eerste, onmiddellijk gevolgd door de Phecda van Deichmann en op eenigen afstand door de Leede III van W. v. d. Mey en de Dolfijn van den Fries Vrolijk. Na de gijpboei op de Dieperpoel ging Deich mann direct overstag. L. de Wit legde even door, maar volgde toen dit voorbeeld om kort daarna weer door den wind te gaan. Dit kostte hem de eerste plaats. Deichmann kwam vuor en vergrootte zijn voorsprong zelfs in de tweede ronde door het rak ZweilandNorremeer ge heel te beleggen, terwijl alle andere deelne mers een of meer slagen moesten maken. Na Leen de Wit volgden dan op vrij grooten afstand Kuipers en Vrolijk, terwijl van der fley naar de zesde plaats was afgezakt. De laatste loodjes bleken echter ook voor Deich mann het zwaarst tc wegen; wat hij ook pro beerde, hij kon de Wit niet houden en bij de irnish was de volgorde ten slotte; dr Wit H ann- Kuipers, Vrolijk en van Dijk, zoo aat de Friezen kwantitatief en de Hollanders Kwalitatief in de meerderheid bleven. Vooral 00r van Dijk, die door een voetblessure ern- ronden de boei op het Zweiland. stig gehandicapt was, een prachtige prestatie. Heel de Friesche aanhang hoopt intusschen op meer wind. Friezen zijn nu eenmaal pas goed in hun element, wanneer het stormt! De overige resultaten geven geen aanleiding tot commentaar: Drakenklasse B: 1 Stormvogel, st. H. W. van der Steen: 2. Zenith, st. W Bakker Olympiajollenklaasse A; 1. Glipper. st. D. Kagchelland; 2. Wardy, st. R. Lemstra; 3. Fram. st. mej. C. van Gooi; 4. Foef. st. F. G. v. d. Stadt. Olympiajollenklasse A II: 1. Zomerweelde, st. J. H H. J, de Jong; 2. Daphnia, st. P. H. R. Borgerhoff Mulder; 3. Magneet, st. J. R. v. d. Berg; 4. Little Jack, st. J. Barilay. Olympia jollenklasse B: 1. Flosse, st. E. H. v. d. Berg; 2. Roy, st. C. G. Vink; 3. Schuim- bekker, st. J. v. d. Vaart; 4. Mayhorn, st. C. Bredius. 12 M2. Sharpieklasse A: 1. Wieko. st. C. M. H. Nauta; 2. Wilgenhoek, st. J. H. Louwerse. 3. All Weather, st. Jac. F. Stap: 4. Dinges, st. W. J. H. Nauta; 5. t Geusje, st. B. E. Ott. 12 M2. Sharpieklasse B: 1. Hoera II. st, J. Vlaming; 2. Mieke n, st, A. G. Gülcher; 3. Ideaal, st. J. P. J. Schoten; 4. Toy, st. B. Jon- gejans. Noord Ned. 16 M2. klasse A I: 1. Marie, st. M. van Dijk; 2. Kwaje Hoek II, st. K. L. v. d. Horst; 3. Unrest st. C. C. Flemming; 4. st. J. S. de Vries; 5: T E R, st. A. D. Bakker. Noord Ned. 16 M2. klasse A II: 1. Algri, st. J. Alberda; 2. Jaro II, st. J. Hulk; 3. Sonne- vaert, st. H, van Hees; 4. Soekasari, st. J. Ek Jr.; 5. Aeolus, st. W. van Loo. Noord Ned. 16 M2. klasse B: 1. Beatrix st. S. de Wolf; 2. Windekind, st. C. J. v. d. Bas; 3. Aeolus, st. A. Hofkamp; 4. Anak Angin, st. W. Bos. Pampusklasse met bijzeilen: 1. Ruiter, st. R. Reitsma; 2. de Steur, st. mevr. G. v. d. Steur- Oudshoorn; 3. Wildebras, st. J. Key. Pampusklasse zonder bijzeilen: 1. Oppasser- tje. st. H. Stumpe; 2. Spriet, st. J. M. G. Schrama; 3. Albatros, st, G. Vis Jr. Regenboogklasse A: 1. Saenden, st. L de Wit; 2. Phecda. st. G. Deichmann: 3. Water rot, st. S. Kuipers; 4. Dolfijn, st. K. Vrolijk; 5. Schelm, st. P. van Dijk. RegobnegklasoUnreostGn— ,oa.ae Regenboogklasse B: 1. Duck, st, mej. P. Ver- sluys; 2. Hein, st. W. L, Berghoef. 12 Voetsjollenklasse A: 1. Ree. st. C. W. Schaap; 2. Ans. st. G. Landsman; 3. Ideaal, st, mej. E. L. Karreman; 4. Duikelaartje, st. F. J. Mastenbroek; 5. t Koggetje, st. J. W. v. d. Berg Jr. 12 Voetsjollenklasse B: 1. Repl, st. J. Volle- bregt; 2. Kruimeltje, st. N. A. de Joncheere; 3. Jaco, st. C. W. v. Holst Pellekaan; 4. Spring- kikker, st. A. C. J. Reitsma; 5. Popeye, st. P. Schoen. ER WAREN TE WEINIG DEELNEMERS. Het bestuur van den Koninklijken Nederland- schen Lawntennisbond heeft besloten het ten nistournooi te Noordwfjk om de internationale kampioenschappen van Nederland, dat heden zou aanvangen, af te lasten. De nieuwe data blijken zóó ongunstig te zijn. dat er slechts enkele buitenlanders 'eenige Duitschers en Bel gen) hadden ingeschreven. Ook Kukuljevic en De Stefani waren verhinderd. Men voert thans besprekingen om einde dezer week te Noordwijk een wedstrijd Nederland— Duitschland te houden. De weergoden waren den wedstrijdzeilers op de Kagerplassen gisteren wèl gunstig ge zind. Sombere regenluchten voorspelden in de morgenuren weinig goeds, zoodat vele pleziervaarders, die anders op den Kaag- zondag de plassen onveilig plegen te maken voor de deelnemende jachten, maar beslo ten thuis tc blyven. Alleen de echte watersportliefhebbers lie ten zich daardoor niet weerhouden; zij trokken zich van de regenwolken niets aan en gingen toch naar de Kaag, gewapend met oliegoed en wollen jumpers. Doch ziet, zelfs deze voorzorgsmaatregel bleek zelfs overbodig want een stevige bries uit het Westen veegde de lucht schoon, zoo- dat in den namiddag de zon aan dit prach tige feest van wind. water en blanke zeilen nog meerderen luister kwam bijzetten. De windsnelheid bedroeg den geheelen dag rond 7 meter per seconde, een voortref felijke topskoelte derhalve, een ideale zeil- wind voor alle klassen. Ondanks de verblijdende afwezigheid van vele Zondaagsvaarders, was het op de plas sen een drukte van belang; vooral tijdens den titanenkamp der Regenbogen wemelde het van fel-witte zeiltjes en zeilen op het woelige water; iedereen, die daartoe maar eenigszins de kans kreeg, zorgde een plaatsje te bemachtigen aan boord van een motor- of zeiljacht om van nabij den interessanten strjjd van de bloem der Nederlandsche zei- lersnatie gade te slaan. Even voor tienen viel het eerste startschot, n.l dat voor de Nieuwediepsche St arklassers, waarvan de ..Albair gevaren door luit. t. zee Drijfhout van Hooff wegens het al te vroeg overschrijden van de lijn van afvaart, werd teruggeroepen. Dit kostte den <reglementairen> winnaar van Zaterdag een prijs, want hij slaagde er wel ln zich al spoedig tot de derde plaats op te werken, doch de Procyon, gevaren door off.-vlieger Schaper en de Aldebaran. ge stuurd door officier-vlieger Prager bleven hem gedurig voor. De teamwedstrijd der Holland-Friesland - regenbogen gaf een prachtigen start te zien. Van onze plaats, die voor een juiste beoordee ling evenwel niet gunstig gelegen was. kregen wij den indruk, dat verschillende jachten vóór het schot de lijn gepasseerd waren, doch van den toren werd geen enkel terugroepingsnummer getoond. Het lijkt ons waarschijnlijk, dat deze beslissing in sterke mate beïnvloed werd door een groote salonboot, die vlak achter het veld aanvoer en bij een eventueel terugroepen den overtredenden stuurlieden dusdanige moeilijk heden in den weg zou hebben gelegd, dat het startcomité dit euvel in vredesnaam maar door de vingers zag. Intusschen willen wij eerst herhalen, dat voor Friesland uitkwamen de zeilers Vrolijk. Van Dijk. Kuipers. Van der Sluis en Moedt en voor Holland: v. d. Velde. v. d. Mey, Leen de Wit. Theunissen en J. de Vries. In het voor de windsche rak naar het Zwei land zetten v d. Velde. v. d. Mey. De Wit en De Fries v. d. Sluis onmiddellijk de fokballon er bij; de rest deed het zonder. Van der Velde arriveerde in gunstige positie geheel vrij aan het boeiencomplex op het Zwei land, dat hij rondde vóór v. d. Sluis. v. d. Mey, Geplaatst voor de beslissing Arie v. d. Linden en Herbershof. Voor de derde en vierde plaats Te Loo en Van Rijn. Uitslagen achtervolging. Ie serie: 1. Zwarte- poorte, 6 min. 511/5 sec.; 2. P. v. Nek 6 min. 511/5 sec.; 2e serie: l.P ijnenburg. 6 min. 531/5 sec.; 2. Textor. 7 min. 6 sec.; 3e serie: 1. Van Egmond. 7 min. 6 1/5 sec.; 2. v. d. Broek. 7 min. 63 5 sec.; 4e serie: 1. Boeyen. 6 min. 45 sec.; 2. Van Hout. 6 min. 52 sec.; 5e serie: 1. Groe- newegen haalt Geesing in na 7 ronden; 2. Gee- sing. 7 min. 13 sec.; 6e serie: 1. v. d. Voort. 6 min. 50 2/5 sec.; 2. Peperkamp. 7 min. 215 en Friesland 29 punten, sec.; 7e serie: 1. Kremers. 6 min. 49 sec.; 2. - Deze met deskundige zorg samengestelde American Ciga rette heeft de bijzondere eigenschap iedere kcclprikkeling tc ver mijden; zij verkwikt door haac zachtcn aangenamen smaalc 20 stuks 25 ct TOASTED AMERICAN CIGARETTES' Op elke nriginerle verpakking vindt U deze garantie. 2951 (Tngez. Med.) Theunissen, v. Dijk, Moedt, De Vries, De Wit, Kuipers en Vrolijk. Het volgende rak lag stil in den wind, zoodat hier naar hartelust gekruist moest worden. Van Dijk ging direct na de boel overstag, Theunissen nooazakend met hem mee te gaan. Van der Velde, v. d. Sluis en De Vries legden ver door over stuurboord en zij voeren daar wel bij, want na het kruisrak bi) de boei op het Norremeer was de volgorde: v. d. Velde, v. d. Sluis. Vrolijk, De Vries. v. Dijk, v. d Mey, De Wit, Kuipers. Theunissen en Moedt. Op dat oogenblik leidde Holland dus nog met 28,1 tegen 27 punten. Veel verandering kwam er in deze volgorde niet meer, want de finish werd achtereenvol gens gepasseerd door v. d. Velde. v. d. Sluis, Vrolijk, v. Dijk, De Vries, De Wit, v. d. Mey, Kuipers. Moedt en Theunissen. Volgens deze volgorde behaalde Holland 26,1 i Vrolijk won evenwel een protest wegens niet- Pellenaars. 7 min. 6 2 5 sec.^ 8e serie: 1. Savels- ruimte geven tegen De Vries, waardoor laatst- Voor de vijfde achtereenvolgende maal is Arie van Vliet er in geslaagd het sprintkam pioenschap van Nederland te winnen en ook dezen keer was de overwinning overtuigend. In Derksen, de jonge Zwollenaar, die reeds het vorige jaar een uitstekenden in druk maakte en die nu gedecideerd het kampioenschap sprint voor amateurs won, heeft Van Vliet echter een tegenstander gekregen, die het hem in de naaste toe komst heel moeilijk zal maken. In snelheid doen deze renners niets voor elkaar onder. Beiden vechten en houden vol tot het uiter ste, beiden zijn sterk zoowel in lange als in korte sprints. Dat Van Vliet gistermid dag in het Olympisch Stadion tc Amster dam desondanks sneller was dan Derksen. dankt hij aan het feit, dat een sprint niet alleen wordt beslist door snelheid en vecht lust. Routine en tactiek spelen een zeer voorname rol en daaraan ontbreekt het den Zwollenaar nog. Maar dat is een kwestie van tgd. Circa tienduizend toeschouwers waren gister middag in het stadion bijeen en zij genoten van prachtige races en van mooi weer. Eerst zagen zij Derksen het kampioenschap sprint voor amateurs winnen. In twee ritten versloeg hij Smits en beide keeren was de overwinning overtuigend. Om den derden en vierden prijs moest gereden worden tusschen Pronk en Ooms. maar aangezien de kampioen van het vorige jaar om onbekende redenen niet aan de start wenschte te verschijnen, werd de derde prijs zonder strijd aan Pronk toegekend. Met. veel spanning verbeidden de toeschou wers toen het moment dat Van Vliet en Derk sen tegen elkaar uitkwamen in de finale om het sprintkampioenschap van Nederland. Door meer routine en practijk wist. Van Vliet zijn gevaarlijken tegenstander niet ver van de 200 M.-streep te verrassen. Met een bliksem snelle demarrage schoot hij achter Derksen vandaan en voordat de Zwollenaar het in de gaten had reed Van Vliet reeds naast hem. Toen was er geen houden meer aan en won Van Vliet die over de laatste 200 M. 12 sec. noteerde. In de tweede manche ging Van Vliet weer achter Derksen de voorlaatste bocht in. Thans spurtten beiden gelijk. Het werd een zeer spannende en felle race, die met zeer miniem verschil door Van Vliet gewonnen werd. Van der Linden was de zwakste van het drietal. Zoo wel Derksen als Van Vliet wonnen tegen den Amsterdammer beide ritten. Van Vliet gemak kelijk Derksen iets moeilijker, maar toch ook overtuigend Zoo werd Van Vliet voor de vijfde maal sprintkampioen van Nederland. Het achtervolgings-kampioenschap bracht een verrassing, omdat groote cracks als Pijnenburg Schulte en Groencwegen hun meerdere moes ten erkennen in Klink uit Wieringen Schu1 sneuvelde tegen ten Wieringer die reeds h vorige jaar opviel in de halve finale. Het v schil was slechts 0 4 sec., wel ccn bewijs hoe en hoe interessant deze 5 K.M.-race is gewee Ook Gróenewegen. die in de halve finale eer; Pijnenburg versloeg, kon het tegen den taaien Wieringer niet houden. Klink won met grooten voorsprong en won het kampioenschap. Schulte cn Pijnenburg streden om den derden en vier den prijs, welke met gering verschil door Pijnen burg werd gewonnen. Uitslagen van Zaterdag. Zaterdag waren de volgende resultaten ver kregen Beroepsrenners. Ie serie: 1. Van Vliet, laatste 200 M. 12 3 5 sec.; 2. Pijnenburg. 2e serie: 1. v. d. Vijver. 12 4 5 sec.; 2. Peper kamp. 3e serie: 1. Van Egmond, 13 sec.; 2. Kremers. Herkansingsrit1. Zwartepoorte. 13 sec.; 2. Pellenaars. Kwartfinales. Ie kwartfinale: 1. Van Vliet. 13 4/5 sec.; 2. Zwartepoorte. 2e kwartfinale: 1. Pijnenburg, 12 4/5 sec.; 2. Kremers. 3e kwartfinale: 1. v. d. Vijijver. 13 sec.; 2. Pellenaars. 4e kwartfinale: 1. Van Egmond. 13 4/5 sec.: 2. Peperkamp. Halve beslissingen voor beroepsrijders, lc manche; 1. v. d. Vijver, 12 1/5 sec.; 2. Van Egmond. 2e manche: 1. Van Vliet. 12 3/5 sec.; 2. Pij nenburg. 3e manche: 1. v, d. Vijijver, 13 1.5 sec.; 2. Van Egmond. Geplaatst voor de beslissing; 1. Van Vliet en v. d. Vijver. Voor de derde en vierde plaats zullen rijden Van Egmond en Pijnenburg. Herkansingsrit amateurs. Ie rit: 1. De Best. 13 2 5 sec.2 v. d. Heyden. 2e rit: 1. Greeve. 14 2 5 sec.; 2. Andriessen. 3e rit: 1. B. Leene. 13 2 5 sec.; 2. Korthals. 4e rit: 1. Evers, 13 1/5 sec.; 2. Remkes (gedis- tanceerde eerste). Beslissing der herkansing voor twee plaatsen in de kwartfinales. 1. B. Leene. 13 2/5 sec 2. De Best Kwartfinales. Ie rit; 1. H. Ooms. 13 1/5 sec.; 2 Van Gelder. 2e rit: 1. H Derksen. 14 3 5 sec.; 2. Moeke. 3e rit: 1. Smits, 14 sec.; 2. De Best, 4e rit: 1. Pronk. 12 3 5 sec.; 2. Bernard Leene. Halve beslissingen voor amateurs. Ie manche: 1. Smits. 13 1/5 sec.; 2. Ooms. Ie manche: 1. Derksen. 13 sec.; 2. Pronk. 2e manche: 1. Smits, 13 sec.; 2. Ooms. 2e manche: 1. Derksen. 12 3 5 sec.; 2. Pronk. Geklasseerd voor de beslissing Derksen en Smits. Voor de derde en vierde plaats zullen Pronk cn Ooms rijden. Voor de niet in de series geplaatste onafhan- kelijken was er maar een herkansingsrit waar- r.n de twee eerst aankomenden geplaatst ver- '?n. Dit waren Van Rooy. 13 1 '5 sec., en v. Rijn. Kwartfinales voor onafhankelijken. Ie rit. 1. d. Linden 13 sec.: 2. Westbroek. 2e rit 1. Te Loor. 13 3 5 sec.; 2. Van Rooy. 3c rit: 1. Herbershof 14 sec 2. Gans. ie rit. 1. Van Rijn 14 sec. 2. Roest, Halve beslissingen telkens in twee manches: manche: 1. v. d. Linden, 14 4 5 sec.; 2. Te o. c manche: 1 Herbershof. 13 1 5 sec.; 2. Van berg, 6 min. 40 1 5 sec.; 2. Reuter. 6 min. 47 2,5 sec.; 9e serie: 1. Schulte. 6 min. 381 5 sec 2. Van Schijndel. 6 min. 48 sec 10e serie: 1. Klink. 6 min. 42 1 5 sec.; 2. Griffioen. 6 min. 46 2 5 sec.; 11e serie: 1. Slaats, 6 min. 46 4 5 s.; 2. Bosland. 6 min. 53 1 5 sec. Achtste finales. Ie rit: 1. Pijnenburg 6 min. 413,5 sec; 2. Zwartepoorte 6 min. 44 4 5 sec.; 2e rit: 1. Gróenewegen. 6 min. 311/5 sec.; 2. v. d. Voort. 6 min. 52 sec.; 3e rit: 1. Schulte. 6 min. 413/5 sec.; 2. Boeyen, 6 min. 47 sec.; 4e rit: 1. Slaats. 6 min. 35 sec.: 2. Savelsberg, 6 min. 43 sec.; 5e rit: 1. Van Egmond, 6 min. 39 4 5 sec.; 2. Griffioen. 6 min. 43 4 5 sec.; 6e rit; 1. Klink, 6 min. 30 sec.; 2. Kremers, 6 min. 36' sec. Kwartfinale- 1. Pijnenburg, 6 min. 36 2 5 s.; 2. Savelsberg, 6 min. 37 3,5 sec. 2e rit: 1. Gróenewegen. 6 min. 28 sec.; 2. Slaats. 6 min. 34 3 5 sec.; 3e rit: 1. Klink. 6 min. 39 sec.; 2. Van Egmond (.opgegeven), 4e rit: 1. Schulte, 6 min. 42 1/5 sec.; 2. Kremers 6 min. 52 1/5 sec. Uitslagen van gisteren. De uitslagen van gisteren waren; Kampioenschap sprint amateurs. Finale: le serie: 1. Derksen. laatste 200 M. 12.1/5 sec.: 2. Smits op l1- lengte. 2e serie: 1. Derksen. 121,5 sec.; 2. Smits, op l'-j lengte. Derksen nationaal amateurkampioen. Om de 3e en 4c plaats: 1. Pronk. 13 sec.; Ooms niet opgekomen. Kampioenschap sprint profs. Finale: le serie: 1. A v. Vliet. 12 2 5 sec.; 2. v. d. Vijver; 2e serie: 1. A. v. Vliet 12 2 5 sec.; 2. v. d. Vijver. A. van Vliet nationaal profkampioen Om de 3e en 4e plaats, lè serie: 1. J. van Egmond. 12 sec.; 2. J. Pijnenburg; 2e serie: 1. J. van Egmond, 12 4 5 sec.; 2. J. Pijnenburg. Kampioenschap sprint onafhankelijken. Fi nale: le serie: 1. A. v. d. Linden. 124 5 sec.; 2. Herbershoff op 1V= lengte; 2e serie: 1. A. v. d. Linden. 13 2 5 sec.; 2. Herbershoff. op 2 lengten. A. v. d. Linden nationaal kampioen der onafhankelijken. Om de 3e en 4e plaats: 1. Van Rijn; 2. Te Loo, niet opgekomen. Aigemeen kampioenschap sprint, le serie: 1. A. v. Vliet, 12 4 5 sec.: 2. A. v. d. Linden; 2e serie: 1. A. v. Vliet, 12 sec.; 2. Derksen; 3e serie: 1. Derksen. 13 2/5 sec.; 2. v. d. Linden; 4e serie: 1. A. v Vliet 13 2/5 sec.; 2. v. d. Linden; 5e genoemde werd uitgesloten en de Friesche voorsprong groeide tot 31 versus 23,1 punt. Dat is een leelijke achterstand voor de Hol landers op den eersten dag! Sieverts is totnutoe niet gelukkig in de 45 M. 2 kruiserklasse. Eindigde hij Zaterdag uit een veld van 4 schepen als nr. laatst, gisteren moest hij al bij de tweede boei opgeven. Mo lenaar lag voortdurend in de derde positie en Vermaat handhaafde zich gedurende de ge heele baan tegen Sijthoff, zoodat de strijd om den Fenenga-beker zich wel voornamelijk tus schen deze twee zal afspelen. Dorsman kwam er ditmaal in de Vrijbuiter klasse niet aan te pas. Fonteyn en Raasveldt gaven elkaar bitter weinig toe. doch de „Graaf de Lumey" van eerstgenoemde ging als eerste door de finish, na gedurig aan den kop te hebben gelegen. In de Drakenklasse A ging de Viking van Ir. Hofkes reeds bij de eerste boei aan het hoofd en hij heeft zich in de verdere race geen oogen blik van die eereplaats laten verdringen. An ders was het met de ..Anja Katinka" van Van Breemen. die aanvankelijk in de achterste ge lederen huisde, waar zich op ieder rak een plaatsje naar voren werkte. Na het eerste kruisrak lag hij al nr. 3 en bij de finish nr. 2 vóór de Thedo II van Carpentier en vóór den winnaar van Zaterdag, de Zilvermeeuw van Mo ret In de B-klasse moest Bakker zich deze keer met den tweeden prijs tevreden stellen; Mat- thieu werd winnaar. De A I-klasse der Olympiajollen bracht alle .keien" tegen elkaar in het water: De Jong, Lemstra. Borgerhoff Mulder. Coops en Daan Kagchelland. Spanning te over derhalve. De Jong maakte daaraan echter al heel gauw een einde door zich bij het opkruisen naar het Norremeer op de eerste plaats te nestelen en dio positie niet meer prijs te geven. Voor de rweede en derde plaats streden Lemstra en Kagchelland een vinnigen kamp. die ten gunste \an eerstgenoemde werd beslist, terwijl Coops, die met Borgerhoff Mulder aanvankelijk zoo waar de rij sloot, zich kranig opwerkte naar de vierde plaats. I De strijd voor den hoofdprijs blijft hier nog volkomen open. in de A II-afdeeling won van der Stadt bij serie: 1. A. v. Vliet. 12 2/5 sec.; 2. Derksen; 6e gebrek aan ernstige concurrenten met groot ver serie: 1. Derksen. 12 1/5 sec.; 2. v. d. Linden, j schil. Alle van Vliet algemeen sprintkampioen: 2. Derksen; 3 v. d. Linden. C. Nauta leverde in de 12 M2 sharpieklasse Kampioenschap achtervolging (afst. 5 K.M.).|dc uitstekende prestatie om voor de tweede Halve finale: le serie: 1. Klink. 6 min. 36 sec.: maal in successie als no. 1 door de finish tc 2 Schulte 6 min. 36 2 5 sec 2e serie: 1. Groe- Taan En dat met tegenstanders als Stap. de ge- newegen 6 min 44 1 5 sec 2. Pijnenburg, 6 m broeders Overmans. Ott Louwerse. e.a. Een 541 5 sec. Om de 3e en 4e plaats: 1. Pijnen- dergelijk kunststuk haalde Alberda uit in de burg. 6 min 51 4 5 sec.; 2. Schulte. 6 min. 52 3/5 Noord-Nederlandsche 16M2 klasse, sec. 1 Finale: 1. Klink. 6 min 36 4 5 sec.; 2. Groene- Zooals reeds in den aanhef gezegd ging in de mid- wegen. 6 min. 491/5 sec. Klink achtervolgings- daguren aller belangstelling uit naar den open kampioen. 1 wedstrijd der Regenboogklasse A. waarin de Voorwedstrijd om het kampioenschap der Vries den helmstok van de „Kikker" had toe sta vers (afstand 100 K.M 1 Baker. 1 u. 22 m. vertrouwd aan Hans Nathan, die als beman- n. manche: Loo. 2e manche /an Rijn. 1. v. d. Linden 13 4 5 sec.; 2. 1. Herbershof, 13 4/5 sec.; 2. 33 2 5 sec.; 2. Bosland, op 4 ronden: 3. Buis. op 7 ronden; 4. Gramser. op 16 ronden; 5. Reu- Ier op 37 ronden. Domhol'. Fransman en Los- kamp verdwenen halfweg de race uit de baan. Baker en Bosland plaatsten zich voor den eind strijd der stayers op morgen. ning den Draken-kampioen JanHcinenen Bas van der Meer had. Nathan bleek de zeilkunst nn Ucrminst ver leerd: hij startte voortreffelijk lag geruimen tijd aan den kop, doch zag zich op het laatste rak van de eerste ronde gepasseerd door den

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 9