BUITENLAND LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 24 Juli 1939 Weer een dronken autobestuurder rAlgemeene Toestand Uit Danzig Vredes-ballons De besprekingen Moskou te Militaire actie achter de schermen Cn^efand cn tentf LEIDEN-HARWICH en terug Meisje gedood, moeder zwaar gewond Koning Leopold herhaalt: het land wil buiten ieder conflict blijven Onze telefoonnummers Directie en Administratie 25041 Redactie No. 21507 De Senaat van Danzig heeft, naar Havas meldt, twee decreten gepubliceerd. Het eerste decreet machtigt de politie, van eiken burger, zonder onderscheid van leeftijd en geslacht, te eischen, dat hij deelneemt aan de uitvoering van werken van openbaar nut. Het tweede decreet verplicht eiken Inwo ner, onverschillig of hij al dan niet bur ger van de Vrije Stad is, zijn gemeubileerde of ongemeubileerde huizen ter beschikking van de autoriteiten te stellen, zonder dat een tijdsduur wordt bepaald of schade vergoeding wordt betaald; ook auto's val len onder die bepaling. Men meent, dat deze maatregelen verband houden met de her-mllitarisatle van de Vrije Stad. Het materieel, bestemd voor de verster kingen, Is. naar men aanneemt, geheel aan wezig, doch het verdedigingscorps is nog niet gevormd. De autoriteiten geven te ver slaan. dat de resteerende werkzaamheden, rooals het aanleggen van versterkingen en de bouw van kazernes voor het verdedi gingscorps, niet gereed zullen zijn vóór midden of eind Augustus. Dan zou de stad voldoende uitgerust zijn om met succes weerstand te kunnen bieden aan een even- tueelen aanval van Polen. Verder meldt Havas, dat de Poolsche dou anebeambte Budzlewicz, die Donderdag J.l. aan de grens van Polen en Danzig werd doodgeschoten, te Skarzew, vlak bij de grens van Danzlg, ter aarde besteld ls, in tegen woordigheid van generaal Skotniskl, mili tairen chef van het district Pommeren, en duizenden belangstellenden. Generaal Skotniskl bracht in een rede hulde aan den moed en dapperheid van den Poolsohen douanebeambte, wlen posthuum het kruis van verdienste verleend werd. Uit Polen waren vijftig kransen gezonden. Gouwleider Forster heeft een toespraak gehouden tot 4000 arbeiders van de scheeps werf Schichau. Hij gaf hierin toe, dat Dan zig militaire voorbereidingen heeft ge troffen. hetgeen zoo dikwijls ls ontkend en zeide, dat het thans niet meer noodig is op het Duitsohe leger te vertrouwen; ook de Danzigers zelf kunnen een geweer ne men en zich verzetten De Danzigers maken zich sterker en zijn thans op alle gebeur lijkheden voorbereid. Iedereen die oogen iheeft, kan zien, zoo zeide Forster verder, doch hij behoeft niet te praten. Dit was blijkbaar bedoeld als waarsohuwlng aan hen, die teveel hebben gesproken, aangezien vele militaire informaties zijn uitgelekt. Forster voegde hieraan toe, dat iedereen kan zien, dat, nu mannen ln dienst zijn geroepen, een „wandeling" van de Poolsche grens onmogelijk ls geworden. Andere sta ten mogen zich wapenen, doch op deze wijze zullen zij ons niet overrompelen. We hebben het recht onze gestolen gebieden terug te vorderen, en we zullen ze terug hebben. De Danzigsche politie heeft 36 Poolsche studenten, van 18 tot 20 Jaar, gearresteerd, omdat zij illegaal de grens hadden over schreden. De studenten houden verblijf in een zomerkamp te Wierzyca in het district Kartuzy. Tijdens een excursie verdwaalden zij en overschreden zij per ongeluk de grens. De gearresteerden werden naar de politic- gevangenis te Danzig overgebracht. Zij moeten allen voor het gerecht verschijnen. De Poolsche spoorwegarbeider Augustin Potrykus, die enkele dagen geleden was ge arresteerd, is na een summier proces ver oordeeld tot vijf maanden gevangenisstraf wegens „beleedigende kreten" aan het adres van de Hltler-jeugd. De Duitseher Francois Rieschke ls ver oordeeld tot vijf maanden gevangenisstraf, omdat hij niet geantwoord had op den groet „Heil Hitier". De man was lid van de centrumpartij. De Danzigsche politie heeft voorts den Poolsohen spoorwegarbeider Jankowski ge arresteerd. die de functie vervulde van sta tionschef van het Weichselbahnhof. aan de haven. Tijdens een huiszoeking bij hem had men twee Poolsche kranten gevonden. De Poolsohe bladen melden uit Memel, dat de Gestapo een der plaatselijke S. A - leiders, Helmut Knurre. heeft gearresteerd, die speciaal uit Oost-Pruisen was gezonden om de nationaal-socialisttsche partij in het Memelgebied te reorganiseeren. Knurre wordt beschuldigd van verduistering van een bedrag van 200.000 Mark. De „Kurjer Warsawsky" meldt, dat de president van den Danzigschen Senaat, Dreiser, den hoogen Volkenbondscommissa ris. Burckhart, heeft uitgenoodigd voor een jachtpartij van drie dagen in de moerassen rondom Danzig. Einde vorige week werden eenige „vre- desbalons" opgelaten, waarvan wij nog geen melding maakten, omdat er o.l. te dik op lag, dat zij onjuist moesten zijn. Zaterdag is dan ook te Londen verklaard, dat noch het Foreign Office, nooh eenig lid der regeering een plan onder oogen heeft ge zien, als eenige bladen besproken hebben betreffende financieelen en economischen steun aan Duitschland (o.a. een leening van een milliard pond!) ingeval dit land er in zou toestemmen, zijn oorlogseconomie te wijzigen in een normaler economisch systeem. En van Dultsche zijde wordt eveneens er op gewezen, dat zulke berichten minstens voorbarig zijn, zoo niet bedoeld als handige Propaganda ..Maar toch blijkt „iets" althans toch te zijn geschied! De Engelsche bladen bevat ten vanmorgen een erkenning van Hudson, oen minister van overzeeschen handel, dat "ij met Wohltat gesproken heeft over „een Plan. waarvan „slechts een verdraaide le zing is gepubliceerd". Hudson heeft er. naar jncn schrijft, den nadruk op gelegd, dat Mj met Wohltat uitsluitend als particulier cn on-offlcieel heeft gesproken. Hij zou Kszegd hebben, dat Wohltat hem om een onderhoud had verzocht, waarop zij hadden gesproken over den wereldhandel en de mogelijkheden, de moeilijkheden te boven te komen. Zij hadden een plan uitgewerkt, waarvan de voornaamste punten waren, dat Hitier zou worden medegedeeld, dat Engeland en zijn bondgenooten zich zouden verzetten tegen iedere poging van Duitschland, Europa met geweld te overheersohen, doch indien Hitier terugkeerde naar den weg van vrede en diplomatieke onderhandeling, zou den Engeland en zijn bondgenooten er voor zorg dragen, dat Duitschland een billijk deel kreeg, met inbegrip van toegang tot de grondstoffen, terwijl Duitschland hulp zou worden verleend om van den voet van oor log over te gaan naar ontwikkeling van de vreedzame industrieën, mits Duitsch land zou toestemmen in beperking der bewapening, zoo niet feitelijke ontwapening en zich uit Tsjeöho-Slowakije zou terug trekken. Hudson zou ontkend hebben, dat tijdens het onderhoud eenig cijfer voor een internationale leening aan Duitschland is genoemd. Hudson heelt medegedeeld, dat hij den minister-president nog niet had gesproken, doch dat hij dit vandaag zou dóen en dat de premier waarschijnlijk nog vandaag ln het Lagerhuis een verklaring over deze aan gelegenheid zou afleggen. Wohltat is intusschen te Berlijn terugge keerd. Welingelichte kringen wijzen er op. dat hij tevens gelegenheid had. zich te verstaan met de Engelsche leden van het Evian- comité inzake het Joodsche vluchtelingen vraagstuk en dat hij dezen de Duitsche voorstellen tot oplossing van de kwestie heeft voorgelegd. Wohltat, zoo zegt men te Berlijn, is uit Londen teruggekeerd met de beste indruk ken betreffende de ontwikkeling van dil vraagstuk en heeft in de Engelsche hoofd stad het grootste begrip gevonden. Hij keert terug met de verzekering, dat practische maatregelen in de nabije toekomst door het centrale bureau voor de Joodsche emi gratie genomen zullen worden. In bevoegde Russische kringen te Berlijn wordt erkend, dat Duitsch-Russischc be sprekingen over handels- en credietaange- iegenheden op het oogenblik gevoerd wor den op het rfjksminislerie voor economie. Zij worden van Russische zijde gevoerd door Barbarie. adjunct-chef van de handels- vertegenwoordiging te Berlijn, en van Duit sche zijde door Schnurre, rapporteur voor de kwesties van het Oosten van de handels- afdeeling aan de Wilhelmstrasse. In bevoegde Russische kringen wordt voorts verklaard, dat de onderhandelingen nog eenigen tijd zullen duren, maar dat er goede hoop bestaat, dat zij een bevredi gend einde zullen vinden voor beide par tijen. In bevoegde Duitsche kringen wordt nog verklaard, dat de Dultsch-Russische han dels- en credletbesprekingen, welke op het oogenblik tusschen Berlijn en Moskou ge voerd worden, een geheel normaal aspect vertoonen en wenschelljk zijn, gezien de abnormale teleurstellende daling van het handelsverkeer tusschen Duitschland en Sovjet-Rusland. De Russische uitvoer naar Duitschland daalde in 1938. in vergelijking met 1937. van 65.1 millioen Mark tot 47.3 millloen en de Duitsche uitvoer naar Sovjet-Rusland van 117,4 millioen tot 31,7 millioen. Gistermiddag hebben de ambassadeurs van Frankrijk en Engeland, Naggiar en Seeds met Strang wederom een onderhoud gehad met den Russischen volkscommissa ris van buitenlandsche zaken, Molotof. Na afloop van de besprekingen werd vernomen, dat deze normaal verloopen en men ver wacht, dat binnenkort wederom een be spreking zal worden gehouden. Na het onderhoud met Molotof hebben Naggiar, Seeds en Strang nog onderling een bespreking gevoerd. De rapporten over deze besprekingen zijn naar Londen en Parijs gezonden De brieven van King Hall. Commander Stephen King Hall heeft over zijn fameuzen brievenstroom naar Duitsch land verklaard Ik moet nogmaals krachtig tegenspreken, zoo begon hij, dat ik betaald word door het Foreign Office of eenig ander departement, of dat mijn publicatie door de regeering gesubsidieerd wordt. De „Angriftf" zegt, dat ik mij niet zooveel moeite behoef te geven, om die brieven naar Duitschland te sturen, want dat zij ln de Duitsche bladen worden weergegeven. De .Angriff" zegt niet, dat die weergaven slechts uittreksels der brieven zijn, geheel los van, het verband. Vele voorbeelden van misvorming van mijn teksten zou lk kunnen aanhalen. DUITSCHLAND. Dag van den moord op Doilfuss een feestdag. De vijfde verjaardag van den moord op Doilfuss zal morgen in Oostenrijk gevierd worden als een feestdag. Een desbetreffen de aankondiging is uitgegeven. Aartsbisschop van Salzburg moet zijn kwartier ruimen. De aartsbisschop van Salzburg, mgr. Waltz, is thans voor den derden keer in twee maan den tijd gedwongen te verhuizen. Als reden hiervoor wordt woning-gebrek opgegeven. Het kapucijnen-klooster, waar de aartsbis schop het laatst zijn intrek heeft genomen, is thans een kraaminrichting geworden. Uit het protectoraat. Het ministerie van nationale defensie meldt, dat de recruteering voor het Tsjechi sche regeeringsleger geëindigd is. Het leger zal bestaan uit ongeveer 15.000 man en zal zijn samengesteld uit Tsjecho-Slowaak- sche oudofficieren en -onderofficieren. Het zal optreden bij groote rampen en zal met den ordedienst belast zijn. De voornaam ste contingenten zullen in Praag en Brno gelegerd worden. Het Ceteka publiceert en aanvulling op het decreet betreffende de Joden, dat nog strenger wordt gemaakt: de Joden zullen bij de autoriteiten al hun gouden, zilveren en platinavoorwerpen moeten aangeven, met Inbegrip van hun trouwringen. Hacha heeft zijn goedkeuring gehecht aan de vorming van een „nationale recht bank", die er mede belast zal zijn een on derzoek in te stellen naar de financieele positie van personen, die een belangrijke rol hebben gespeeld ten tijde van de repu bliek. De rechtbank zal deze week in func tie treden. O.m. zal een onderzoek worden ingesteld naar de leden van het bureau der „nationale solidariteit", de vroegere Tsjecho-Slowaaksche parlementsleden, de leden der vroegere regeeringen vanaf 1918, evenals talrijke politieke en linancieele persoonlijkheden en hun familie. Alle per soonlijkheden moeten een lijst van hun be zittingen binnen drie maanden indienen. Ingeval zou worden vastgesteld, dat zij voordeel getrokken hebben van hun open bare functies om zich te verrijken zouden de bezittingen geconfisqueerd worden en zouden de dossiers ter beschikking worden gesteld van den strafrechter. Volgens de documenten, die vergaard zijn door „nati onale solidariteit" zou 25 pet. der Tsjechi sche oudpolitici verdacht worden. Tsjechische leiders te Washington bewe ren, dat de in de Vereenigde Staten wo nende Tsjechen en Slowaken groote bedra gen bijeenbrengen, welke naar Europa ge zonden worden als bijdrage voor den strijd tegen de Duitsche overheerschlng van de vroegere republiek. Een deel van het geld zou besteed worden voor den aankoop van geweren en munitie en het onderhoud van groepen die in het geheim tegen de Duit- schers in Tsjecho-Slowakije werken. Dr. Benesj heeft mede daartoe de laatste maan den een rondreis gemaakt. De blijvende er kenning van Hurban door de Amerikaan- sche regeering als Tsjechisch gezant in Washington, en het succes van het Tsje chische paviljoen op de wereldtentoonstel ling te New-York, draagt er sterk toe bij, de Vereenigde Staten te maken tot een centrum voor het Tsjechische nationalisme in ballingschap. SPANJE. De plotselinge verwijdering van gene raal Queipo de Llano deed reeds veron derstellen, dat er in Spanje iets aan de hand was. Naar thans gemeld wordt, heeft de generaal Burgos Zaterdagmid dag verlaten, op weg naar Frankrijk, maar hij is daar nog niet aangekomen. Verder verneemt men, dat generaal Yague Donderdagavond te Madrid is gearresteerd. Talrijke officieren en onderofficieren, die reeds met verlof waren gegaan, zijn sedert eenigen tijd teruggeroepen. De regeering heeft de zen maatregel blijkbaar genomen ter voorkoming van onrust. De minister van Binnenlandsche Zaken heeft een decreet geteekend, waarbij het houden van openbare bijeenkomsten zonder voorafgaande vergunning verboden wordt. Op 18 Juli, den verjaardag van het uit breken van den opstand, heeft generaal Queipo de Llano een rede gehouden, die als een uiting van rebellie beschouwd werd. ITALIË. Eenheidsbrood voor het geheele land Te beginnen in Augustus zal voor geheel Italië een eenheidstype ingevoerd worden voor het brood. De kwaliteit zal veel beter zijn dan het tot dusverre gebruikelijke brood had. Tegelijkertijd zal de prijs eenigszins verhoogd worden, nl. met 10 centimes per kg Deze prijs zal ongewijzigd blijven tot 31 Juli 1940. Generaal Queipo de Llano. Volgens de „A.B.C." te Sevllia zeide hij onder meer: ..de militairen moeten de macht in handen hebben en de nieuwe poli tieke hofkliek moet van het bewind ver jaagd worden. Zij, die gestreden hebben, moeten de macht in handen hebben, en niet zij. die anderen hebben zien strijden." En verder had de generaal gezegd, dat hij het kruis van San Fernando, dat hij niet gekregen heeft, wel verdiend had. Spanje bevond zich thans onder een regime van onrechtvaardigheid. Als Spanje nu brood had, was dat te danken aan de maatrege len voor den verbouw van graan, die hij in Andalusié had genomen, terwijl anderen deze belangrijke aangelegenheid volkomen verwaarloosd hadden. Het antwoord op deze rede bleef niet uit. Het Staatsblad van 21 Juli publiceerde een decreet, geteekend door Franco, waarbij de Llano van zijn militair commando onthe ven werd en „ter beschikking van een an der ministerie gesteld." Deze beslissing werd niet in den ministerraad, maar door Franco alleen genomen. Het is een publiek geheim, dat Queipo de Llano aan het hoofd stond van een mili taire coalitie, die de laatste maanden hevig gekant bleek te zijn tegen de samenstelling der civiele regeering en in het bijzonder tegen Serano Suner Men weet, dat ver scheidene generaals het met de Llano eens waren, doch het ls niet bekend of de bewe ging reeds het karakter van een samen zwering had aangenomen. EEN ZEEREIS JE NAAR fwt (to nTeuw© motorschepen dtr BïJ. AtcftRD III kl.troln/llkl.boot.Locl.logias en ontbijt aan boord slechts J |/«U5 Inlichtingen bij de Stations, Re is bureaux en Maatschappij „Zeeland" te Vl'issmgen KANT EN KLAAR TOUR naar Coaden met de nieuwe motorschepen der Wij. „ZEEEAND often Donderdag In Jali en A-u gust us STERK VERLAAGDE SPOOR BILJETTEN Reiskosten Vlissingen Londen r.v.; twee nachten logies in goed hotel te Londen, maartijden, sightseeing, 0% A >n ALLES INBEGREPEN: J Ï7. 1726 (Ingez. Med.) FRANKRIJK. Verdachte in spionnagezaak overleden. De Figaro meldt, dat Julien Poirier van de publiciteitsa.fdee.Ung van dit blad, die elf dagen geleden wegens het in gevaar bren gen van de veiligheid van Frankrijk gear resteerd en in de militaire gevangenis van Cherchemidl opgesloten was. doch daarna wegens ziekte naar het militaire hospitaal te Clamart vervoerd was, gisteravond ls overleden. Het blad wijst er op. dat. hoewel dc ge- reohtelijke actie thans vervalt, het niet minder noodig is. dat zoo spoedig mogelijk volledige klaarheid wordt gebracht in de buitenlandsche machinaties tegen Frank rijk. Op den Geldropschen weg onder de ge meente Eindhoven, is gisteravond te circa halftien een ontzettend verkeersongeluk gebeurd. Uit de richting Geldrop reed een personenauto, bestuurd door een markt koopman uit Eindhoven, die het stuur niet meester was. Hij reed zóó hard, dat de wagen bij het kasteel De Burgh de zich daar bevindende S-bocht niet kon nemen, met het gevolg, dat de auto over het fietspad reed en daar de familie van Eijk, wonende aan den Böschdijk te Eindhoven, omver reed. De heer en mevrouw van Eijk waren per fiets. Mevrouw van Eijk had een dochtertje achter op haar rijwiel, terwijl bij den heer van Eijk, zoowel voor als achter op het rij wiel, een dochtertje gezeten was. Allen wer den tegen den grond geworpen. Het zesjarig dochtertje, dat achter op moeders fiets zat. werd op slag gedood Mevrouw van Eijk zelve werd zeer ernstig gewond. De slachtoffers zijn met twee ziekenauto's naar het St. Josephziekenhuis overgebracht De autobestuurder verkeerde in zeer sterke mate onder den invloed van sterken drank. Eerst honderd meter na de plaats waar hij zijn laatste slacht offer had aangereden, kwam zijn auto tot stilstand, waarbij bleek, dat de auto mobilist zig zag over het fietspad en over den weg had gereden. De auto was slechts licht beschadigd. De bestuurder toonde zich vrij onverschillig en riep maar steeds„Ik kan er niets aan doen" De politie, die onmiddellijk door de met ontzetting vervulde omstanders gewaar schuwd was. arresteerde hem en liet hem per auto naar het hoofdbureau van politie overbrengen, waar hij is opgesloten. Zijn wagen is in beslag genomen Bij informatie in het ziekenhuis naar den toestand der slachtoffers vernamen wij omstreeks middernacht, dat bij mevrouw van Eijk een sehedelbaslsfractuur is gecon stateerd. Haar toestand is zóó ernstig, dat voor haar leven wordt gevreesd Dc heer van Eijk en de twee dochtertjes, die bij hem op d? fiets zaten, hebben slechts lichte ver wondingen gekregen. Bestrijdt overtollig maagzuur voor het Uw teeren maagwand aantast. Wanneer U eens last hebt van overtollig maagzuur, van branderige pijn en opgebla zenheid tengevolge van indigestie, wacht dan niet tot het maagzuur Uw teeren maag wand heeft aangetast. De gevolgen kunnen zeer ernstig zijn. U moet onmiddellijk maat regelen nemen om dit sterke zuur onscha delijk te maken. Niet door gewone midde len. maar door het nieuwe, meest werk zame middel dat men kent: Rennie Pastil les. Deze aangenaam smakende pastilles, opgelost in den mond. bereiken in gecon- centreerden vorm Uw maag. dus niet ver zwakt door bijvoeging van water. Zij heb ben een drievoudige werking: (1) zij neu- trallseeren het zuur, (2) zij verzachten den geprikkelden maagwand en bedekken deze met een beschermende laag, (3) zij verte ren het voedsel voor U! Schei uit met al die halve maatregelen zorg er voor, dat U vanaf heden werkelijk verlichting van Uw lasten krijgt. Haal een pak P.ennie Pas tilles. Draag er altijd een paar los bij U en neem er twee. steeds wanneer U Iets gege ten hebt. Binnen eenige minuten zullen Uw pijnen verdwenen zijn. Vraag Uw apo theker of drogist naar Rennie Pastilles: proefpakje f. 0.40, groot pak f. 1.25. Fabri kanten: E. Griffiths Hughes Ltd., Manches ter (Engeland). Opgericht 1766. 2772 (Ingez. Med.) BELGIË. Ter gelegenheid van het honderdjarig bestaan der fabrieken van Ougre-Marihaye heeft de Koning een toespraak gehouden, waarin hij onder meer zeide: „Ongetwijfeld heeft de internatio nale horizon niet de helderheid, die wij wel zouden wenschen. Doch laten wij onze koelbloedigheid bewaren en vastbesloten zijn ons buiten ieder con flict te houden, dat geen aanslag op onze rechten beteekent. Met het ge weer aan den voet wenschen wij baas in eigen huis te blijven. Meer dan ooit moeten alle Belgen be grijpen, dat het silechts door vereen ging van krachten, den wil tot samenwerking en den geest van broederschap mogelijk zal zijn de toekomst met vertrouwen tegemoet te zien en de betere dagen af te wachten, die ons volk zal verdienen door het geloof in zichzelf." ENGELAND De luchtmacht van de vloot. Het vlootluchtwapen heelt thans een sterk te aan eerstelinie-toestellen, die snel de 700 machines nadert, d.w.z. drie maal de sterkte van den aanvang der uitbreiding na het besluit om het beheer over het wa pen geheel juist over te dragen aan de admiraliteit, aldus de vlootcorrespondent van de Sunday Times. Reserves aan machi nes worden eveneens tegelijk opgebouwd. De nieuwe machines die thans in dienst komen, zijn onvergelijkelijk veel deeltref- retder. Anderee en zelfs nog machtiger toe stellen voor het vlootluchtwapen worden reeds vervaardigd en zullen in de nabije toekomst toegewezen worden aan de vlieg tuigmoederschepen. BULGARIJE. Incident aan de Turksche grens. Het Bulgaansohe telegraaf agentschap deelt mede. dat zich 21 Juli een incident heeft voorgedaan aan de grens van Bul garije. nabij Silvengrade. Tijdens dit inci dent werd ee Turksch soldaat gewond, die op Bulgaarsch gebied doordrong. Den volgenden dag is het incident gere geld overeenkomstig een procesverbaal, dat werd opgesteld door Bulgaarsohe en Turk sche officieren, die de waakzame houding van de Bulgaarsohe soldaten gegrond ver klaarden. In verband met de vriendsohap- jjelijke betrekkingen tusschen beide lan den. is de Turksche soldaat onmiddellijk overgegeven aan de Turksche autoriteiten. TURKIJE. Viering van de aanhechting van het Sandjak. Met vlaggen en iliuiminaties vierde Turkije Zaterdag de aanhechting van het Sandjak Alexandrette, dat officieel is overgedragen. De plechtigheden stonden in het teeken van de Fransch-Turicsohe vriendschap. Fransche en Turksche troepen namen er aan deel. Naar schatting zijn een 20.000 Armeniërs uit het Sandjak gevlucht naar Beirouth, Aleyppo en Latahia. dus naar Syrië. Vele dorpen moeten vrijwel verlaten zijn. MEXICO. Geen schorsing der onderhandelingen met Richberg. De Mexicaansche ambassade te Washing ton spreekt het bericht tegen dat de thans gevoerde onderhandelingen tusschen de Mexicaansche regeering en Richberg. den pleitbezorger der onteigende Amerikaan- sche oliemaatschappijen, zouden zijn ge schorst. (2 lijnen) 3—2

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 7