Het zang- en muziekconcours LEIDSCH DAGBLAD - Vierde Blad Maandag 24 Juli 193) Uit de Rijnstreek Een waardig jubileumfeest te Aalsmeer Protest uit Tuinderskringen. Bij alle moeilijkheden die de tuinders in den afgeloopen week meemaakten inver- band met de slechte prijzen der voornaam ste producten van aanvoer, kwam dezer dagen een maatregel der Groenten- en Fruitcentrale, dat de tot gisteren doorge draaide en ingekuilde aardappelen weer op nieuw moesten worden geveild en mochten worden verkocht tegen een minimumprijs van f. 0.50 per kist. Dit was een nieuwe slag voor den toch al slechten handel ln aardappelen Direct zakte de prijs met on geveer 25 °/o. Deze maatregel was oorzaak dat niet alleen vanwege de veiling doch ook door de Standsvereenigingen, de Chr. Boeren en Tuindersbond, de R K Land- en Tuinb. Bond en de Ned. Tuindersbond bij de Groenten en Fruitcentrale geprotesteerd is tegen dezen maatregel, waardoor een groot aantal tuinders ernstig zijn bena deeld. KATWIJK AAN ZEE. J. O. had zijn liets gedeponeerd aan een landwegje in de zanderij De Ridder De voerman v D. bemerkte het rijwiel niet en reed met zijn gespan over de fiets, die zwaar beschadigd werd. De schade werd onderling geregeld. Deor de politie werd een schoorsteen brandje gebluscht in de garnalenkokerij van J van R. op den Huisweg De bijzondere collecte in de Herv Kerk ten bate van de Diaconie gehouden bedroeg f. 280.20. Geslaagd is te Den Haag voor het examen Hoofdacte de heer S. W Visser alhier. LEIDSCHENDAM. Onze oud-plaatsgenoot, de heer H. D. Knook, directeur van het postkantoor al hier. welke begin van dit jaar werd over geplaatst naar Hoek van Holland, heeft als zoodanig per 1 Sept. a.s eervol ontslag aan gevraagd. OEGSTGEEST. Geslaagd voor het Mercurlusexamen Fransche Handelscorrespondentie de heer G. P. Oostveen alhier. SASSENHEIM. De as. Oranjefeesten. Door het bestuur der Oranjevereeniging is de datum van de feestviering vastgesteld op 13 en 14 September. Het is mogen ge lukken wederom de beschikking te verkrij gen over het terrein in „Terheide". Bij de as. blijde gebeurtenis in het Prin selijk gezin zal des avonds in alle kerken een dienst worden gehoudendaarna zal ..Crescendo" een rondgang maken of een concert geven, terwijl een vreugdeboom met 100 fakkels zal ontstoken worden De speldjesverkoop ten bate van „Herwonnen Levenskracht" heeft f. 119.62 opgebracht. WARMOND. Raadsagenda. De raad vergadert Woensdag a.s. 1. Ingekomen stukken. 2. Vaststelling ex ploitatievergoeding over 1936 met verreke ning van het verstrekte voorschot der bij zondere scholen. 3. Onderzoek geloofsbrie ven van een nieuw ingekomen raadslid. 4. Als voren der wegens periodieke aftreding ingekomen raadsleden. 5. Verordening re gelende de heffing van besmettelijke ziek- tegelden. 6. Verordening tot gesloten ver klaring van wegen voor het berijden met rijwielen in beide richtingen 7. Comptabi liteit. 8. Wat verder ter tafel zal worden gebracht. 9. Rondvraag. AARLANDERVEEN. Het zoontje van den heer J. de V. raakte bij het spelen te water, maar de ge meenteveldwachter, de heer Marskamp, mocht het genoegen smaken het ventje be houden op den wal te brengen en van een wissen dood te redden. ALPHEN. Schietwedstrijden van den kring „De Rijn" van Burgerwachten. Uitgaande van den kring „De Rijn" van burgerwachten werden Zaterdagmiddag on der leiding van den heer J. Overduijn op de schietbanen aan de Verlengde Aarkade ver schillende schietwedstrijden gehouden. Een gedeelte daarvan werd o.a. bijgewoond door de burgemeesters Brug van Leiderdorp en Verkerk van Boskoop, resp. secretaris van het gewest en voorzitter van den kring „De Rijn" van Burgerwachten. De uitslagen zijn: voor Korps met K5.0.: Ie pr. B.W. Boskoop met 477 punten; 2e pr. B.W. Bodegraven 476 pnt.. 3e pr. B.W. Woubrugge, 472 pnt.; 4e pr. B.W. Reeuwijk, 468 pnt 5e pr. B.W. II Boskoop, 461 pnt. en B.W. Waddinxveen 423 pnt. Personeel© baan met K.S.O.: le pr. C. Ha gen, Bodegraven. 98 p.; 2e pr. C. Zaal, Bo degraven, 98 p.; 3e, 4e. 5e pr. J. v. Tol, Bos koop, Grunen, Boskoop en TJ. de Jong, Bos koop, ieder 97 p. (die dus zullen moeten loten); 6e pr. Martens, Bodegraven, 97 pnt,; 7e pr D. Nieuwesteeg, Boskoop, 96 pnt.; 8 en 9. M. Verweij, Reeuwijk en P. de Bruin, Bodegraven, beiden 95 p. (loting); 10 en 11 W. C de Jong, Boskoop en J. J. Terhorst, Woubrugge. eveneens 95 p. (loting). Scherpsohieten: 1. B. W. Reeuwijk, 328 p.; i 2. B.W. Woubrugge. 319 p.; 3. B.W. Boskoop. 280 p.; 4. B.W II Boskoop. 230 p.; 5. B.W Waddinxveen. 208 p. De prijsuitreiking is bepaald op 8 Aug. as. in hotel „De Vergulde Wagen". De afd. Alphen aan den Rijn was niet opgekomen. Voor beroep bedankt. Ds. I. de Bruijne van Sassenheim heeft voor het beroep van predikant bij de Chr. Geref. Kerk alhier bedankt. Afscheid mej. E. Moene. In verband met haar as. huwelijk heeft mej. E. Moene. tal van jaren onderwijzeres I aan de Muloschool met den bijbel. Zater dagmorgen van haar leerlingen, bestuur en collega's hartelijk afscheid genomen. De kinderen werden door haar rijkelijk getrac- teerd. terwijl dezen haar een keurige sche merlamp aanboden. Het afscheid ging ge paard met verschillende toespraken, waarbij haar dank werd gebracht voor hetgeen zij al die jaren in het belang van het onderwijs I had gedaan. j Bespreking over het Collectief Arbeids contract. j In gebouw „Concordia" werd een gecom bineerde personeelsvergadering gehouden van de Dakpan- en Betonindustrie alhier, zoowel van de georganiseerden in een der drie bekende Fabrieksarbeidersbonden, als de ongeorganiseerden. De heer v. d. Werf, hoofdbestuurslid van den R K. Fabrieksar- beidersbond „Sint Willibrordus" opende de ze bijeenkomst waarvoor een overweldigen de belangstelling bestond, met een dank woord tot de arbeiders dat zij in zoo groo- ten getale waren opgekomen. Spr. wees op de goede arbeidsvoorwaarden en arbeids regeling bij de Typografen en de bouwvak ken, wat door eendrachtelijke samenwer- kin»: k bereikt, wat icg een illusie is voor iae fabrieksarbeiders. Voor 'lezen strijd moe- ten wij mannen hebben, die pal staan voor de arbeidsbeweging achter hun resp. be sturen. Ook in de Rijnstreek zal orde en regelmaat moeten komen door daden te stellen. Wat de organisaties vragen is niets onredelijks of iets dat niet kan, maar wat in andere streken van ons land allang is ingevoerd. Daarna sprak de heer v. d. Wal, hoofdbe stuurslid van den Ned. Bond van Chr. Fa- brieks- en Transportarbeiders, die duide lijk uiteenzette de bedoeling in de Rijn streek met het collectief contract. Nog maals werd herhaald wat op het gebied van overleg met de Alphensche Werkgevers Vereeniging is getracht te bereiken, doch wat steeds stuitte op de onveranderlijke mededeeling ..Wij achten een bespreking niet noodzakelijk". Dit moet anders worden en kan anders worden, indien allen georga niseerd zijn en achter het bestuur blijven staan. Voorts deelde spr. mede wat bij de fa. Oppelaar, Gebrs. Oppelaar en v. Leeu wen getracht is te bereiken. Men kreeg ech ter de mededeeling, dat de directie met vacantie was en men later maar terug moest komen. Vervolgens sprak de heer v. Velzen, hoofd bestuurslid van de Ned. Vereen, van Fa brieksarbeiders, die herinnerde aan den strijd van 25 jaar geleden waarbij onder de zelfde omstandigheden tegen het liberale bolwerk moest worden gestreden. Onze ac tie, aldus spr., moet nu niet zóó zijn. dat de werkgevers denken: het zal wel bij een briefje schrijven blijven omdat zij toch niet georganiseerd zijn, maar wij moeten laten zien dat er door organisatie wat te bereiken is. Nog sprak de voorzitter van de pl. afd. van den Ned. Bond van Chr. Fabrieks- en Transportarbeiders, de heer Jac. van Noort, die er op wees. dat indien men niet mas saal optreedt géén gelukken der plannen mogelijk is. Hierna werd men in de gelegen heid gesteld zich als lid van een der drie organisaties op te geven, waaraan door een groot aantal arbeiders gehoor werd gegeven Burgerlijke Stand. Geboren: Wilhelmus, z. van Petrus Johannes Willebrordus de Goede en Theodora van Velzen Ondertrouwd: Gerrit van Kleef. 30 j. te Win schoten en Margaretha Adrlana Schouten, 28 j. Jan Corstiaan de Geus, 22 j. en Hendrika Willemijntje Niekerk, 20 j. Willem Hendrik Doeland 30 j. te Bandoeng N.O.I.) en Christina Henry. 18 j. Gehuwd: Adrlaan Kramer, 26 j. te Arnhem en Hendrika Marie Kanngiesser. 23 J. Loop der Bevolking. Gevestigd: Marinus Pieterse, Dorpstraat 37; Hendrik B. de Groot. Boetzelaerstraat 7a rood; Weilcke Quick, de Ruiterstraat 10; Johannes W. van Weert en echtgenoote. Celebesstraat 4; Hendrika H. M. Couwenbergh, Bloemhofstraat 21; Jennigje van der Steeg. Zuideinde 13; Alida W. v. d. Putten, Paradijslaan 1; Hendrik Jong Kortsteekterweg 67b; Petronella M. v. Dijk, Pr. Hendrikstraat 69; Willem Nijwening, Groene- weg 24. Vertrokken: Alkmaar, Roemer Visserstraat 3. Frans Blankman; Zevenhoven, aan boord. Jan Koller; Arnhem Jb. Marislaan 119. Hendrika M. Kanngiesser; Beverwijk, Corn. Matersweg 67, Cornells van der Bijl. A.s. Woensdag zal in onee gemeente een speldjesdag worden gehouden ten bate van het T.B.C. fonds in de Grafische vakken. Tot onderwijzeres aan de Muloschool met den bijbel afd. L. O., hoofd de heer P. Stouthamer, is benoemd mej. H. A. v. Wij'k, kweekelinge met acte. Tengevolge van een ons foutief ver strekte opgave, hebben wij vermeld, dat Ihet 60-jarig huwelijksfeest van het echt paar Oudshoorn'lm thorn valt op 1 Augus tus as. Dit moet echter zyn 15 Augustus as. Voorts woont het echtpaar niet in de Raadwijkstraat, doch in de Grijpesteyn- straat. Zaterdag en Zondag werd in Huize St. Ursula een tentoonstelling gehouden van werkstukjes die door de kinderen vervaar digd zijn. Het bezoek aan deze tentoonstel ling is buitengewoon druk geweest en naar we vernemen, is er veel verkocht. Er was van alles te koop, het was aardig om te zien wat er alzoo door de jongens wordt ge maakt, en het geduld en de toewijding der zusters te constateeren, om den kinderen zooveel te leeren. BOSKOOP. Burgerlijke Stand. Geboren Cornelia Adriana Maria. d. van J. H. Bos man en A C. Slootmans; Mathilda Lena Jessie, d, van J. W. v. d. Stam en W. Pauw. Ondertrouwd: A. M. van Drielen en A. v. d. Star: T. Verkade en R. Koomen; J. M. van Wierlngen cn W. M. Rijnbeek. Getrouwd: B. J. Grootenboer. 40 jaar en C. Verkade. 37 jaar. Overleden: Jacques Spruyt, 64 jaar. Met No. 141 der St.crt. zijn verzonden afdrukken van de statuten van de afd. Bos koop der Zuid Holl. Ver. „Het Groene Kruis" alhier. Bij de te Gouda gehouden overgangs examens aan de R.K. H B S. werden onder staande plaatsgenootjes als volgt bevorderd Van de 2e naar de 3e klasse: P. Roels en A. Vermeij. Van de 3e naar de 4e klasse: W. Hooftman, H. de Loos en P. Oudijk. Van de 4e naar de 5e klasse: M. A. Wicgand Bruss en D. Koster. De heer T. van Veen Czn.. onderwij zer aan de Rozenlaan, slaagde te Rotterdam voor de hoofdacte. HAZERSWOUDE. Keuring der Hazers»oudschc Gettonfok- vereeniging. Door de Hazerswoudsche Geibenfokver- eeniglng werd op het erf van den heer A. van Luijk een keuring gehouden, waar van de uitslag is als volgt: Lammeren: le pr. W v. Klaveren; 2e pr. L. v. Ofwegen; 3e pr. L. Harkes Eenjarige geiten: le pr. wed. A. Rijkaart; 2e pr. W. v Klaveren; 3e pr. A. v. Luijk. Bonte geiten: le pr. Th. v. d. Werf; 2e pr. J. Harkes Dzn Tweejarige geiten: le pr. W. v. Klaveren; 2e pr. H. Duijzer; 3e pr. J. Ramp te Bos koop Oudere geiten: le pr. W. v. Klaveren; 2e en 3e pr. A. v. Luijk Vanwege den Ohr. Boeren- en Tuin dersbond werd een melkcursus gehouden onder leiding van den heer W. M. de Jong te Alphen a. d. Rijn. Het eind-examen werd gehouden hij mej. de Wed. Jac. Bol in het Westeinde alhier. De jury bestond uit de heeren: Ir. W. J Huisman te Gouda. C. W. Groenewegen te Zoetermeer en T. van Drummeien te Was senaar De uitslag was als volgt: B. A. Bol, Hazerswoude 187'/i, Jac. Bol, Haeerswoude 171'/., N. M. Rensink, Bent huizen 171'/,, M. N. Rensink, Benthuizen 170, J. J. J. Noordman. Zoeteswoude 169'/i, A. de Jong. Leiden 178, Mej. P. van der Sterre, Zoeterwoude 174'/i. KOUDEKERK AAN DEN RIJN. De leerlingen der vijf hoogste klassen van de O. L. School hebben per autobus hun jaarlijksch uitstapje gemaakt. Begunstigd door prachtig weer bezochten zij eerst Mar ken, waarna zij naar Alkmaar gingen, waar de Kaasmarkt nog aan den gang was. Ook werd Bergen niet vergeten waar men een prachtig vergezicht had op zee Op de terug reis werd het Kopje te Bloemendaal aange daan waar volop werd geravot. Over Noord wij kerhout vervolgde men de reis, waarna de Vink werd aangedaan. Vermoeid maar voldaan keerden allen behouden in ons dorp terug, waar vele ouders en belangstel lenden de jeugd opwachtten. LEIDERDORP. Mej. C. v. d. Sijs. alhier is geslaagd voor het Staatsexamen der 's-Gravenhaag- sche Centrale Ver. voor Kraamverpleging. Het groot nationaal zang- en muziek concours te Aalsmeer, dat gehouden werd ter gelegenheid van het 55-jarig bestaan van Aalsmeers Koor en het 40-jarig bestaan van Aalsmeers Fanfarecorps Is voortgezet Zaterdagmiddag en Zondag. Was het verleden week meer eerstge noemde vereeniging die de honneurs waar nam, thans was het Aalsmeers Fanfare corps dat de leiding had in verband met het optreden van. aan het concours deel nemende muziekvereenigingen Een ontvangst ten gemeentehuize ging aan de wedstrijden vooraf. Burgemeester Kastelein met den gemeentesecretaris Kap- tein en de raadsleden Jongkind en Hofman ontving de jury. bestuursleden der organi serende vereeniglngen en directeuren en bestuursleden van deelnemende corpsen. De burgemeester heette de gasten wel kom, zette de reden uiteen waarom men hier een concours organiseerd en uitte zijn beste wenschen voor het welslagen. De voorzitter van Aalsmeers Fanfare corps, de heer V/. Spaargaren, dankte den burgemeester voor alles wat hij voor het welslagen van dit concours heeft gedaan. Géén opoffering was hem te veel. Zelfs heeft de heer Kastelein zijn vacantie in Gelderland onderbroken om de officieele ontvangst te kunnen lelden. Namens de jury. bestaande uit de heeren kapitein dr. L. Walther Boer, W. L. v. d. Glas en Max Gulllaume. beantwoordde eerstgenoemde den burgemeester. Mede namens de andere juryleden dank te Kapitein Boer voor de gulle ontvangst en de vriendelijke woorden de jury toege sproken door burgemeester Kastlein. Ook deze spr. eindigde met den wensch dat het concours in alle opzichten aan de verwachtingen zou mogen beantwoorden. Met muziek voorop toog men hierop naar het concoursterrein, waar de wedstrij den een aanvang namen met het optreden van het jeugdcorps van Aalsmeers Harmo nie onder directie van Alb. Meyns. Hoewel alt jeugdcorps nog slechts korten tijd be staat mocht de dirigent toch reeds het ge noegen smaken een eersten prijs met zijn jeugdige pupillen te verwerven en nog wel met 339 punten ln de 4de afd. Een daverend applaus van het publiek, na het bekend worden van dit mooie resul taat. was de belooning der jeugdige muzi kanten. In de eerste aideellng Fanfare kwam daarna uit „De H. Hart Parochie" te Heer len, waarmede de eigenlijke concertwed strijd een aanvang nam. Een zevental ver eeniglngen dong dezen eersten middag mede. met den volgenden uitslag: Eerst afd. Fanfare. De H. Hart Parochie Heerlen. 2e pr. 325 p. Volharding, Berkhout 3e pr, 279 p. Afd. Uitmuntendheid Fanfare: Volhar ding. Goudswaard Z.-H. 2e pr. 321 p, Leidsch Polltiemuzlekgezelschap, 2e pr. 320 punten. Superieure eere-afd. Fanfare: Erica, Aus- tei'litz le pr. 337 p. Sup. eere-afd Harmonie: Aalsmeers Har monie. le pr, 344 p. Chr. Harmonie Sursum Corda, Viaardingen le pr. 377 p. Marschwedstrijd: Sursum Corda, Viaar dingen, le pr 111 p. Eerewedstrijd: Sursum Corda, le pr. 168 p. Erica 2e pr. 147 p. Directeursprijs voor dezen dag A. C. van Leeuwen dir. van Sur sum Corda. Was het weer des middags zeer nukkig van aard geweest en moest men nog al eens schuilen voor den regen, aan den avond van dezen dag had men geen reden tot klagen. De exploitanten der vermake lijkheden op het aangrenzende Lunapark konden daardoor een zeer goeden avond maken. Tot aan sluitingstijd, half twa»" zag het zwart van de menschen. De tweede dag. ving aan met een concertwedstrijd op het concoursterrein, onder begunstiging van heerlijk zomerweer. Van heinde en ver waren de bezoekers opgekomen, op de tribunes en rondom de afzetlijnen beluisterden honderden de mu- ziek der elkaar bekampende corpsen. Aan den avond van dezen dag, die beslo ten werd met een schitterend vuurwerk, konden de volgende uitslagen tot slot van dit, in alle opzichten geslaagd concours medegedeeld worden: Tweede afd. Fanfare: Tavenu, Warmen- huizen 3e pr. 288 p. Prinses Juliana Pur- merland le pr. 356 p. Eerste afd. Fanfare: Muziekcorps Machi nefabriek Fr. Smulders, Utrecht, 2e pr 302 p. Afd. Uitmuntendheid Fanfare: Luctor et Emergo, Amsterdam 3e pr. 284 p. Afd. Uitmuntendheid Harmonie: Excel sior Lekkerkerk 3e pr. 279 p. Superieure eere-afd. Fanfare: Harmonie Assendelft, 2e pr. 294 p. Kleine Trompetter Abbenbroek, le pr. 339 p. Sup. eere-afd. Harmonie.' Harmonie Meyerbeer, Den Haag. le pr. 347 p. Kon. Harmonie Excelsior Wormerveer le pr. 408 p. Eveneens directeursprijs voor het hoogst aantal punten van dezen dag en van het geheele concours. Aalsmeers Koors dat zijn 55-jarig be staan en Aalsmeers Fanfarecorps dat zijn 40-jarig jubileum met het organLseeren van dit gezamenlijke concours herdacht hebben kunnen op een waardig jubileumfeest, dat door geen enkelen wanklank gestoord werd terugzien. NtEUWVEEN. De leerlingen der hoogere klassen van de O.L. School maakten een schoolreis naar den Haag De kinderen brachten een bezoek aan het paleis Huis ten Bosch, het Zeiss-Planetariumm, Panorama Mesdag en het Vredespaleis. Natuurlijk vlogde ook een tocht door den Dierentuin, terwijl Scheveningen evenmin vergeten werd. De jeugdige reizigers had den een prachtige reis. Het gezelschap keerde wel eenigszins vermoeid, maar in de beste stemming 'savonds te negen uur in het dorp terug. VOOR DINSDAG 25 JULL Hilversum I. 1875 en 414,4 M. - AVRO-Uitzen- ding6.30 7.00 R.V.U. 8.00 Gram.muziek (ca. 8.15 Ber.) 10.00 Morgenwijding 10.15 Gra- mofoonmuzlek 10.30 Voor de vrouw io 35 Pianovoordracht 11.00 Causerie „De vrouw en het wereldbeeld" 11.10 Huishoudelijke wen- ken 11.35 AVRO-Amusements-orkest (opn.) 12.15 Ber. 12.17 De Romancers en soliste 100 Interview 1 05 Orgelspel 1.15 Vervolg van 1217 145 Orgelspel 2.00 Het Residen tie-strijkorkest 2.40 Declamatie 3.00 Hans Lennartz" ensemble en gram.muziek 4.30 Kin derkoor 5.00 Voor de kinderen 5.30 AVRO- Amusements-orkest en solist 6.28 Ber. 6.30 Causerie „Aandriften, aanleg en al of niet- intelligente aanpassing bij dieren" 7.00 AVRO Vaudeville-orkest en solist <opn.) 7.40 Cau serie „Willebrordus" 8.00 Berichten A.NP., Radiojournaal. Mededeelingen 8.20 Het Om roeporkest, solisten en spreekster 9.20 Gram. muziek 10.00 Radiotooneel 10.25 Het AVRO dansorkest en soliste (opn.) 11.00 Berichten A.NP. en Reportage, hierna tot 12.00 AVRO- Aeolian-orkest. ALKEMADE. Burgerlüke Stand. Geboren: Anna Allegonda Geertrudis, d. van C. J. van der Zwet en C. M. A. KuiJten Mar- tinus Hendrikus, z. van J. P. van Es en J. A. van Dijk Petronella Johanna Maria, d. van P. Th. C. .van Leeuwen en M. C. Bakker Eli sabeth Apolonia Maria, d. van K. H. Boeker en A. M. Koot Catharina Maria en Theresia Maria, d. van Th. van Ruiten en H. Hoogen- boom. Overleden: Maria Johanna de Jong. 60 j. Heijn. Kees. 3 dagen Pieter van Diemen, 70 j.. weduwnaar van M. Zaal. Gehuwd: Gerardus Petrus van der Meer. jm. 23 j. en Jacoba Johanna Castelein. jd. 22 j. Cornells Johannes van Berkel, jm. 29 j. en Wilhelmina Martha van der Meer jd. 29 j. De heer P. Bos, tijdelijk ambtenaar ter secretarie aan de afd. Sociale Zaken alhier is met ingang van 15 Augustus e.k. be noemd tot ambtenaar ten kantore van den gemeente-ontvanger te Lisse. TER AAR. Weinig voeder voor het vee. Nu de hooioogsten binnen zijn, kan wor den geconstateerd, dat deze over het alge meen zeer tegengevallen zijn en in, vele gevallen slecht genoemd kunnen worden. Bovendien is er door de lang aangehouden droogteperiode weinig gras in de weiden te, vinden, zoodat het vee een schralen zomer heeft gehad, wat zich heeft gewroken op de melkproductie. Het is voor de boeren, die hiernaast klagen over de lage kaasprij- zen, te wenschen. dat de regen van de laat ste dagen een uitkomst zal blijken te zijn. Nog steeds iepziekte. Van provinciewege is langs het Aarkanaal opnieuiw een aantal iepen, die min of meer duidelijke sporen van iepziekte vertoonen, gemerkt met de bedoeling om deze in den komenden winter te rooien. Ook hier ont staan meer en meer gapingen, die niet door nieuwe beplanting worden aangevuld, wat trouwens bezwaarlijk lijkt, gezien den leef tijd van de zieke boomen. De collecte, gehouden voor het maken van een boottocht met de Ouden van Dagen heeft de prachtige som van f. 229.68 opgeleverd. Vastgesteld is, dat de tocht zal plaats hebben op Donderdag 3 Augustus a.s en dat vertrokken zal worden om 8 uur zomertijd vanaf de zuivelfabriek „Aardam" Gebtekkigen en bejaarden, die ziöh aan wii'.en melden, hebben hiervoor nog tot 28 Juli de gelegenheid. WADDINXVEEN. De Ver. voor Chr Nat Onderwijs en de Ver. voor MULO. zijn beide opgehe ven. In de plaats hiervoor is opgericht de Ver. voor Ohr. Nat. Schoolonderwijs, waar van het bestuur als volgt werd samenge steld: A. Jonkheid, voorzitter, A. Vis. secre taris. C. Hoogendoorn, penningim., en leden: J. Möhle, K. J. XJska. J. Verheul, G. Hol mes, C. Graafland en E. J. van Beek. In de Ned. Herv. Kerk werd in de eerste helft van Juli gecollecteerd voor de Diaconie f. 216.12 en voor de kerk f. 214.90. Tevens werden voor de Diaconie twee giften van f.10 en een van f.1. ontvangen. ZOETERMEER. Geslaagde turn demonetra tie. De gymnastiekver. „Pro Patria" hield na een marsch door het dorp een turndemon- stratie op het sportterrein achter café „De Jonge Prins". Hoewel het weer niet mede werkte, was er een vrij groot aantal be langstellenden aanwezig, wat niet te ver wonderen was, daar „Pro Patria" nog altijd in giroote mate de belangstelling van het publiek heeft. Onder leiding van den direc teur Osephius, werden in alle afdeelingen oefeningen vertoond, die goed slaagden en menig applaus van de zijde van het publiek oogstten. Door de kleuters werden oefe ningen gemaakt, terwijl de jongens- en meisjes-afdeeling op de maat van de muziek vrije oefeningen hielden, die correct wer den uitgevoerd. De oefeningen aan rek en ringen door de heerenafdeeling zijn nog altijd de grootste attracties en werden dan ook met veel belangstelling gevolgd. „Pro Patria" heeft weer getoond, dat ze er zijn mag en hoe nuttig het is de sport te beoefenen tot heil van het lichaam en geest. a rS" q7!u?Ï 30M ï*1- - KRO-Uitzendlng - 8.00—9.15 Gram.muziek (c.a. 8.15 Ber» 1000 n'30 Godsdienstig halfuur - 12.00 Berichten - 12.15 KRO-Melodisten en so- ■TmT, 00 Gram.muziek 1.20 KRO-orkest 2.00 Vrouwenuur 3 00 KRO-orkest (3.45-4.15 Gram muziek! 5.00 Gram.muziek 5.45 Fe licitaties 6.05 Gram.muziek (ca. 6.30 Ber 6.35 Sportpraatje 7.00 Berichten 7.15 Cau serie ,.De klassieken in het leven" 7 35 Gram.muziek 8.00 Berichten A.N.P mede- ?r?ch?8enQ m £!6,„StedeUik orkest va" Maas- trient 9.15 De Meesterzangers 9.30 Gram- lnine n ~7 v,9.'40 KLRO"M<'lo(ll';,l*n en solist muziel? 10 401200 Gram.- lonCur/^',1500.^ - n'20 Gram.muziek 12.05 Het Palace-theater-orkest 12.50 Repor tage 1.05 Sydney Phasey's orkest 1.40 Re portage 1.55 Tusschenspel 3.20 Klarinet voordracht 2.20 Pianovoordracht 2 35 Gram.muziek 3.20 Reportage 3.35 Gram. muziek 3.50 Het BBC-Schotsch-orkest 4 50 Reportage 4.55 Gram.muziek 5.20 Repor- K «?ne rT" 5'5? Gram.muziek 6.20 Berichten - wnr ™mes-4- The food ques- tion 7.05 Pianovoordracht 7.40 Billy Thoi - «StüJiï dansork** en or6el 8.20 Revue-uit zendingen 9.20 Berichten 9.50 Causerie nSnn°M ln,the„?,ir",T 10 10 Het BBC-orkest 1100 Maurice Wlnnicks orkest 1150 Gra- mofoonmuziek 12.1512.20 Ber Radio-Paris. 1648 M. 9.00—10.00 Gram. muziek 12.30 Gram.muziek 12.35 Zang 1.05 Eddl Foy's orkest - 2.35 Koorzang 3.50 5an« - 4.40 Gram.muziek 4.50 Hoorn-voor at 5.05 Zang 5.25 Gram.muziek b.35 Zang 6.50 Pianovoordracht 7 20 Het Giardino-orkest 8.25 Gram.muziek 8 50 Radiotooneel 10.35-11.50 Trio-concert. Ke_ulen, 456 M. 6.50 Gram.muziek 7.35 Het Kur-orkest van Bad Lippspringe - 8.50—9.50 Het Omroepschrammel-ensemble en solisten - 135 omroeporkest en solisten - 2.30 -3,20 Popuiair concert - 4.20 SS-orkest - 5.20 Militair herdenkingsprogramma - 6.35 Piano voordracht - 7.05 Gitaarvoordracht - 7 30 Populair concert - 8.50 Het Omroepkleinorkest en Erich Schneidewind's Musette-orkest - 11.00 Kamermuziek - 11.40—12.20 Gram.muziek. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20. 1.30— 2.20. 5.20, 6.50 en 7.20 Gram.muziek 8 20 en 9.20 Cabaret-programma 10.30-11.20 Gram - muziek. 484 M.: 12.20 Gram.muziek - 12.50 en 130 Willy Ruhlmann's orkest 1.50—2.20 Gram. muziek - 5.20 Omroepdansorkest - 6.35 Zang - 6.50 Saxofoonvoordracht - 7.35 Literair-mu- zikaal programma 8.20 Gram.muziek 9.00 Zang - 9 15 Gram.muziek - 9.20 „Violettes noi- res", opera - 11.00-11.20 Gram.muziek Deutschlandsendcr, 1571 M. 8.35 Het Om roeporkest en solisten (opn.) - <9.20-9.35 Poli tiek dagblad-overzicht) - 10.20 Berichten - 10.40 Strijkkwartet - 11.05 Berichten - 11.20— 12.20 Omroeporkest. R.O.V. RADIO-CENTRALE. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE De speldjesverkoop ten behoeve van het Ned. Bijbelgenootschap heeft alhier i45.47* opgebracht. J Voor Dinsdag 25 Juli. le Programma: lederen dag van 824 uur Avro. Vara enz. 2e Programma: lederen dag van 8—24 uur Kro. Ncrv enz. 3de Programma: 8.00 Keulen 10.20 Radio- PTT N - 11.20 Droltwich - 12.50 Brussel VI. 2.20 Keulen - 3.20 London Reg - 4.20 Keulen - 5.20 Brussel VI. - 6 50 Brussel Fv - 7.20 Brussel VI - 7.50 London Reg. - 8.20 Keulen - 8.30 Parijs Radio - 8.50 Keulen - 10 90 Frussel VI - 11.00 Keulen. -1de Programma: 3.00 Brussel VI. - 9.20 Radio PTT. N. - 10.05 Luxemburg - 10.35 London Reg. - i ,05 Droitwich - 1.40 London Reg - 3.20 Droitwich - 4.50 London Reg. - 5.20 Parijs Radio - 6 05 Droitwich - 6.50 Parijs Radio - 7.05 Droitwich - 9.50 Straatsburg of div. - 10.10 Droitwich. Wijzigingen voorbehouden.

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 14