Lambrichts naar de zesde plaats De rangschikking Vietto in het gedrang LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Maandag 24 Juli 1939 Albert van Schendel is dertiende geworden Zijt gij reeds lid De elfde etappe Renners hebben last van de warmte De twaalfde etappe Wedstrijden van „Alphia' verboden Medeleven met onze Hollandsche renners Het tournooi te Boskoop Fries van Dijk, die de leiding daarna niet meer *f stond. Nathan handhaafde zich op de tweede plaats, terwijl de verdere volgorde bij het ingaan dei- tweede ronde ook het uiteindelijke resultaat werd. n.l. Deichmann. Vrolik en van der Sluis. De Friezen spelen dus in deze Kaagweek wel een vooraanstaande rol! Voor de overige resultaten verwijzen wij naar ie uitslagen: De uitslagen rijn: Holland-Friesland Regenboorgwedstrijd: l .J. C. v. d. Velde (Holland), 2. v. d. Sluis (Fries land). 3. K. Vrolijk (Fr.). 4. P. v. Dijk (Fr.), 5. L. de Wit (H.). 6. W. Z. v. d. Mey (H.). 7. S. Kuipers (Fr.). 8. R. Moedt (Fr.), 9. F. Theunis H.). Uitgesloten J. de Vries (H.) Punten Fries land 31. Holland 23.1. 45 M2. klasse: 1. Walta, st. C. A. Vermaat. 2. Föhn. st. A. G. Sijthoff. 3. Blauwe Vogel, st. P. Molenaar. Vrijbuiterklasse: 1. Graaf de Lumey. st. L. J. Fonteyn. 2. Jean Bart. st. M A. Raasveldt, 3. Jan Brass, st. J. Dorsman. Drakenklasse A: l Viking, st. ir. J. C. P. Hof- kes. 2. Anja Katinka. st. J. A. v. Breemen. 3. Thedo II. st. A. Carpentier, 4. Zilvermeeuw, st. E J. Moret. Drakenklasse B: 1. Vief. st. G. G. Matthieu. 2. Zenith, st. W. Bakker. Olympiajollenklasse Al: 1. Zomerweelde, st. J. H. H. J. de Jong. 2. Wardy, st. R. Lemstra. 3. Glipper. st. D. Kagchelland. 4. Borreltje, st. A D. H. Coops, 5. Trewes. st. S. v. d. Meer. Olympiajollenklasse A 2: 1. Foef. st. E. G. v. d. Stadt, 2. Sleipnir. st. I.. P. Vollebregt. 3. Dippv. st P. J. J. Huybers. 4. Vagebond, st. Th. v. Hélvert. 5. Black Magic, st. W. Stoutenbeek. Olympiajollenklasse B 1. Flossie, st. E. H. v. d. Berg. 2. Schuimbekker. st. v. d. Vaart. 3. Roy. st. C. G. Vink. 4. Mavhorn. st. C. Bredius. 12 M2. Sharpieklasse A: 1 Wieko st. C. M. H Nauta. 2. All Weather, st. Jac. F. Stap. 3. Wilgenhoek. st. J. H. Louwerse. 4. Ronny 2. st. F. Overmans. 5. Balder. st. J. Giltay. 12 M2. Sharpieklasse B: 1 Mieke II. st. A. G. Gülcher. 2. Hoera II. st. J. Vlaming. 3. Idedaal, st. J. P. J. Schoten, 4. Pieternel. st. ir. A. van der Heyden. Noord Ned. 16 M2. klasse A. 1: 1. Algri. st. J. Alberda, 2. Ter. st. A. D. Bakker. 3. Horzel II. st J. E. Scharphuis. 4. Lemmet, st. A. Janssen. 5. Reidhin II. st. G. de Boer. Noord Ned. 16 M2. klasse A 2: 1. Unrest, st. C C.. Flemming. 2. Nix.st G. H. v. Hartrn. 3. Marie, st. M. van Dijk. 4. Jaro II. st. J. Hulk. 5. Sobat. st. L. H. Bijl. Noord Ned. 16 M2. klasse B 1. Roerdomp, st. J. Brunt. 2. Aeolus, st. A. Hofkamp. 3. Beatrix, st. S. de Wolff. 4. Nelson, st. R. Alt. 5. Gut Nass st. L. P. van Lommei. Pampusklasse met Bijzeilen: 1. Ruiter, st. R. Reitsma. 2. Tjif Tjaf. st. W. de Vries Lentsch Jr.. 3. Pinguïn, st. Fokke de Jong. Pampusklasse zonder bijzeilen: 1. Oppassertje st. H. Stumpe, 2. Albatros, st. G. Vis. 3. Alk. st. A. Volker. Regenboogklasse A: 1. Schelm, st. P. v. Dijk. 2. De Kikker, st H. Nathan. 3. Phecda, st. G Deichmann. 4. Dolfijn. st. K. Vrolijk. 5. de Brui ser. st. R. A. v. d. Sluis. Regenboogklasse B: 1 Duck. st. mej. P Ver- sluys. 2. Hein. st. W. L. Berghoef. 12-Voetsjollenklasse A: 1. Ans. st. G. Lands man. 2. Pinokkio. st. J. N. Braunberger. 3. No- tedop. st. P. A. de Jong. 4. Duikelaartje, st. F. G. Mastenbroek, 5. Phoenix, st. J. van 't Oe ver Jr. 12-Voetsjollenklasse B.: 1. Waterbabv. st. mej. Titia Maas. 2. Lucky Rascal, st. D. van Eek, 3. Repl, st. J. Vollebregt. 4. Snapje, st. A. Kok, 5. Chanteclair, st. M. de Haan Wij kunnen ons haast niet voorstellen, dat wü nog enkele dagen geleden liepen te ijsberen boven op den Tourmalet. Een vochtige koude wind en een dichte mist deed ons rillen en diep in onze jassen gedoken liepen wij toen te trap pelen om ons warm te houden. Zaterdag had den de renners en volgers last van de hitte Troosteloos is dit gedeelte van Frankrijk en al zijn wü dan niet door het meest beruchte ge bied. La Crau, getrokken, toch had ook hier de zon vrij spel. brandde fel op de lichamen der renners, die tevergeefs beschutting zochten in de schaduw van een enkelen boom, die er tus- schen de kale verweerde rotsen stond. Gelukkig bracht een speelsch windje nog wat verkoe ling. anders zou de overgang tusschen koude en hitte voor sommige renners misschien wel eens te snel kunnen zijn geweest; met wellicht min der aangename gevolgen. Trouwens, daarover verwondert men zich iederen dag meer: de deelnemer aan de Ronde van Frankrük moet over een door en door ge zond lichaam beschikken, dat bestand is tegen koude, hitte, regen en wind. Alle organen moe ten normaal blyven functionneeren. al is het water hier anders, het eten vreemd en het klimaat volkomen tegenovergesteld aan wat hij gewend is. De renner, die dit phvsiek het best kan verdragen, brengt het het verst in den tour. Want de vorm is snel verdwenen bü een stoornis van een der organen. 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 25. 32. 40. 46. 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 10. De algemeene rangschikking luidt thans: S. Maes (België) Archambaud (Frankrijk) Lambrichts Marcaillou (Frankrijk) Disseaux (België) Thiétard (Frankrijk) Ritserveld (België) M. Clemens (Luxemburg) V. Overberghe (België) Alb. van Schendel Passat (Frankrijk) Fréchaut (Frankrijk) Dominicus De Korver Het landenklassement luidt: België B248 Frankrijk 249 België A Frankrijk Z.O Frankrijk N.O Nederland 249 Frankrijk Z.W249 Luxemburg Frankrijk W251 Zwitserland (Van een specialen A.N.P.-verslaggever). In de elfde en twaalfde etappe van de Ronde van Frankrijk is het succes der Nederlanders niet zoo groot geweest als in de voorgaande etappes. Vooral Lam brichts is vermoeid geraakt en hij is dan ook naar de zesde plaats in het alge meen klassement teruggevallen. Daarentegen is Albert van Schendel derliende geworden, terwijl .diens goede vorm nog betere resultaten doet verwachten Van menigen collega hebben wü dezer dagen de opmerking gehoord, dat de Neder - landschc wielrenners in het bijzonder be schikken over een sterk licbaam. Z(j zul- 1 len het nu, en in de toekomst ver brengen bü dergelijke wedstrijden. Het eenige wat hun ontbreekt, is ervaring, waardoor vaak tactische foutjes worden begaan, welke tijd en plaatsen kosten in de rangschikking. 15 K M. voor Marseille liepen Pierre Clemens en Galateau weg. Het peleton volgde niet di rect en dank zü de talnjke s-bochten. was het tweetal weldra uit het gezicht verdwenen. De Korver wilde er achter aan gaan en 10 K.M. voor de Fransche havenstad lag hü vlak achter de twee vluchtelingen met een kilometer voor sprong op het peleton. Handig ging Lam brichts voorop zitten om te beletten, dat de groep de achtervolging op scherpe wüze zou inzetten. Doch tot groote verwondering van den Zuid-Limburger stopte De Korver, die dacht, dat hü het niet zou kunnen halen, en liet zich door het peleton opslokken. Intusschen be reikten Clemens en Galateau met 1 minuut voorsprong het prachtige stadion van Mar seille. waar Galateau op gemakkelüke wijze, voor een enthousiast publiek, de étappezege in de wacht sleepte. Vrüwel alle renners kwamen te zamen het sta dion binnen, ook Albert van Schendel. Domini cus. Lambrichts. De Korver en Hellemons be vonden zich er bü. De laatste had 6 K.M. voor de finish een lekken band gehad en hij had bü zonder snel moeten rüden om het peleton nog voor de eindstreep te pakken te krijgen. Eén Nederlander ontbrak echter op het appèl: Anton van Schendel. Bjj Les Rou- beaux, een 20 K.M. voor Marseille, was z(jn achterband gesprongen, omdat deze er niet goed was omgedaan. De flets begon te slin geren en onze landgenoot kwam op de keien terecht. Gelukkig liep hü geen ernstige blessures op, slechts wat schrammen en schaafwonden. Het ongeval berokkende hem echter een aanzienlijken achterstand, zoodat hjj als een der laatsten het stadion binnenkwam met ruim 10 minuten verschil op den winnaar. Intusschen steeg Nederland tot de vüfde plaats in de landenrangschikking, omdat Pages van Zuidwest Frankrijk met grooten achter stand te Marseille afiiveerde. De uitslag was: 1. Galateau (Frankrük) 6 uur 30 min. 55 sec. 2. Pierre Clemens (Luxemburg) zelfden tüd. 3. Le Grèves (Frankrük) 6 uur 31 min. 55 sec. Op de negende plaats een groot peleton, on der wie Albert van Schendel. Lambrichts, Do minicus. De Korver en Hellemons. Zij werden allen geklasseerd met een tüd van 6 uur 31 min. 55 sec., in dezelfden tüd dus als Le Grèves. Toon van Schendel kwam binnen in den tijd van 6 uur 41 min. 19 sec. Het kan soms gebeuren, dat de route van de Ronde van Frankrük interessanter is dan de wedstrüd. welke langs die route wordt gereden. Er gaan étappes voorbü zonder pogingen tot strijd van de renners, die rustig hun kilometers affietsen, waarna aan het slot van zulk een étappe enkele kilometers inderdaad geweldig hard wordt gereden, omdat er ten slotte toch een winnaar moet zün. Zoo was het in de twaalfde étappe van Mar seille naar Monaco over een afstand van 278,5 K.M., welke gisteren door de renners is afgelegd. Om den strijd spannender te maken hadden de organisatoren deze étappe in twee stukken ver deeld. Het eerste van 157 K.M. van Marseille naar de badplaats Saint Raphael en het tweede van Saint Raphael naar Monaco over 121.5 K.M. Op deze wijze is men er inderdaad in ge slaagd althans tweemaal een aantal kilometers wat spanning te geven. 82 uur 45 min. 03 sec. 82 46 52 82 52 02 82 54 18 82 54 50 82 57 07 82 59 11 83 1 tt 14 83 2 tt 49 83 4 37 co OO 8 34 83 10 02 83 14 21 83 15 15 83 15 10 83 40 51 83 53 47 84 3 tt 50 84 30 .48 248 uur 57 min. 53 249 •O* CO 27 249 tt 39 24 249 ft 43 22 249 f43 31 249 52 19 249 f t 58 18 250 58 tt 26 251 18 12 252 t f 20 f, 49 ATHLETIEK. OP GROND VAN DE ZONDAGSWET. De ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan van „Alphia-- aangekondigde atletiekwedstrij den hebben geen doorgang kunnen vinden aan gezien de vereeniging van B. en W. geen toe stemming heeft kunnen krijgen. Toevalligerwüs bestaat het college" uitsluitend uit den jong- sten wethouder, den heer W. J. Sprey, aange zien de burgemeester met vacantie is en de andere wethouders wegens ziekte hun ambt momenteel niet kunnen waarnemen. De heer Sprey grondt zün weigering op de Zondagswet. Hoewel aan de athleten bericht was gezon den dat de wedstrüden niet doorgingen, waren er gisteren toch nog meerderen verschenen. De politie heeft toen het terrein laten ontruimen. Zooals men weet zijn er te Alphen tot dusver wel wedstrijden op Zondag gehouden. Zoo heeft nog tot voor kort de voetbalcompetitie onge stoord voortgang kunnen vinden. WERELDRECORD 80 M. HORDEN VERBETERD. Tüdens de internationale wedstrijden te Garmisch Partenkirchen heeft de Italiaansche athlete, mej. Claudia Testoni, het wereldrecord cp de f7 M. horden verbeterd door dezen af- s' vi af te leggen in 113 sec Precies een weel geleden had zy het record met 11.5 sec op haar naam gebracht tüdens den landenwedstrüd Italië-Dultschland te Milaan DE BRUYN VERBETERT NEDERLANDSCH RECORD DISCUSWERPEN. De Haagsche athleet A. G. J. de Bruyn van ..Vlug en Lenig" verbeterde gisteren te Haarlem het nationaal record discuswerpen. Weliswaar waren alle omstandigheden mét De Bruyn: een zachte wind tegen, zoodat de discus prach tig droeg, een goede ring en uitstekend weer, maar toch zou het onbillük zün deze record- verbetering uitsluitend aan deze gunstige om standigheden toe te schrüven. De Bruyn's con ditie was uitstekend. Hü verbeterde daarbü hel record van 46.18 M tot 46.58 M. Misschien het mooiste gedeelte van Frankrük heeft de ronde-karavaan gisteren doorkruist Ongeveer 23 K.M. na het verlaten van Mar seille begonnen de renners en hun volgers aan de beklimming van den Col de l'Ange en de Cote du Camp. waarna Toulon werd bereikt. Een warme zon straalde over het blauw van de Middellandsche Zee en er woei een harde wind. Dit alles maakte het voor de renners oiet gemakkelijker, temeer niet, omdat na de koude dagen in het eerste gedeelte van den Tour. de overgang naar de groote warmte hen loom maakte. Van Toulon af leidde de route langs alle bekende badplaatsen van de Fransche Rlvièra. Temidden van een rpke bebosschlng overleefde deze karavaan den Col de Gratteloup om in Saint Raphael het einde van het eerste gedeelte van deze étappe te vinden. Een geheel ongewoon ander décor hadden de renners daarbü! Natuurüjk, er waren de ge wone reclame-auto's, welke zoo ongeveer als herauten vooruit gaan en de volgwagens, maar het publiek, dat ook aan de Rivièra ontelbaar was. verschilde met dat der vorige étappes. Bü het naderen van de karavaan renden alle bad gasten uit zee en vormden een luchtige omge ving voor de voortzwoegende renners, die moes ten vechten tegen den afmattenden warmen wind en hun moeheid. De moeilijkste, de ongetwüfeld schoonste klim van deze étappe, was de Col d'Eze met de Grande Col Nice Daar was het. dat enkele ren ners zich onderscheidden en als eersten in Mo naco voor de groote tribunes, welke permanent zün voor de autoraces, door de finish gingen. Het was een mooie tocht, maar een weinig interessante, hoewel uiterst vermoeiende wed strijd. Doch men mag nu eenmaal niet ver langen, dal de renners iederen dag opnieuw hun volle kracht kunnen geven, en al zouden ze dat wel willen, dan nog zouden zelfs deze uitste kende renners daartoe niet altüd in staat zün. Trouwens er blüven nog enkele zeer moeilijke étappes over voordat, de karavaan in Parüs te rugkeert en het zou ontactisch zün van de renners om zich thans reeds volkomen leeg te rijden. Ook bü onze landgenooten was er maar één klacht: de warmte. Doch niettegen staande deze warmte heeft Albert van Schendel thans in de algemeene rangschik king de dertiende plaats bereikt. Op een betere is hü nog nooit in een Ronde van Frankrük geklasseerd geweest. De oudste Van Schendel gaat momenteel uitstekend. Hü heeft geen last meer van zün blessure, opgeloopen bü een val in de Pyreneeën. Lambrichts heeft zün vijfde plaats in de algemeene rangschikking moeten afstaan aan Archambaud. Hü voelde zich loom en de warmte hinderde hem. Bü Dominicus ging het ook al niet zoo best, terwül D« Korver daarentegen weer voortreffelük reed. Hellemons handhaafde zich en Anton van Schendel kon in het tweede gedeelte van deze etappe niet meekomen, omdat hü in het eerste stuk, waarin hü een vüfde plaats bezette, te veel van zün krachten had ge vergd. Maar algemeen is men uitermate tevreden over de positie van onze Nederlandsehe ploeg, welke, hoewel tot zes man geredu ceerd, een voortreffelüken indruk maakt. Marseille was voor een goed deel nog in Zon- dagsche rust toen de étappe van gisteren om zeven uur begon. Het ging in uiterst langzaam tempo over de fraaie wegen en daarna omhoog langs de beboschte bergpaden. Gang was er niet in, wel de afmatting van de uren. De zon brandde- 278,5 K.M. fietsen, onbeschut, door deze Intense warmte. Men mocht zelfs niet ver langen .dat het harder zou gaan dan met een tempo van 25 K.M. per uur. Totdat Neuens vlak voor Saint Raphael wegliep. De renners wei den wakker, doch alleen Jaminet bereikte den Luxemburger. In deze volgorde ging het over de eindstreep. Na een rust van vüf kwartier in het woelige, warme badplaatsje, waar de belangstelling wer- kelük opdringerig werd. startten de renners voor den tocht naar Monaco. Oo knu weer ging het langzaam, maar de strüd begon op de Grande Col Nice, waar Archambaud en Sylver Macs als klimmers en als dalers uitblonken. Wij registreerden snelheden van 70 75 K.M. per uur tüdens de afdaling. Zoo konden vele ren ners niet volgen en bü kleine groepjes reden 2ij Monaco binnen, ook hier ontvangen door een menigte belangstellenden. Heden volgt een zeer korte étappe van 101 K.M. van Monaco naar Sospel en dan weer naar de startplaats terug. In den middag kun nen de renners zich voorbereiden voor de zware dagen, welke nog te wachten staan. De uitslag der twaalfde etappe was: 1. Neuens (Luxemburg) 5 uur 11 min. 15 sec. 2. Jaminet (Frankrük) zelfden tüd. 3. Archambaud (Frankrük) 5 uur 11 min. 28 sec. 5. Toon van Schendel 5 uur 11 min. 56 sec. Albert van Schendel en Lambrichts werden op de zesde plaats met een groep geklasseerd met 5 uur 12 min. 16 sec. 37. Hellemons 5 uur 12 min. 50 sec. De Korver noteerde denzelfden tüd. 45. Dominicus 5 uur 13 min. 35 sec. Saint Raphael—Monaco 121,5 K.M. 1. Archambaud 3 uur 34 min. 20 sec. 2. Sylver Maes (België) zelfden tüd. 3. Gallien (Frankrük) 33 uur 353 min. 50 sec. Albert van Schendel en De Korver zelfden tüd. 27. Lambrichts 3 uur 38 min. 14 sec. 43. Dominicus 3 uur 40 min. 23 sec. 45. Hellemons 3 uur 43 min. 0.3 sec. 49. Toon Van Schendel 3 uur 45 min. 45 sec. (Nadruk verboden). Men zie voor nadere berichten het eerste blad. 12 de ETAPPE 23 JULI 278 KM CONTROLE PLAATSEN WEDSTRIJD TEGEN HET HORLOGE MONACO nice van de afdeeling Leiden der Ned. Vereen, voor Luchtbescherming? Zoo niet, wordt het nog heden Secretaris is de heer D. C. KOK. Rapen burg 9, Tel. 24807 - Contributie naar draag kracht (minimum 25 cents 's laars). DUITSCHLAND—NEDERLAND (DAMES). De Nederlandsehe damesploeg. welke op 6 Augustus te Aken tegen Duitschland zal uit komen. is als volgt vastgesteld: 100 M mej. F. Koen en mej. L. Koning. 200 M.: mej. C. Back en mej. A. Lohuis. 80 M horden: mej. A. Doorgeest en mej. K. ter Brake. Verspringen: mej. F. Koen en mej. N. van Balen Blanken. Speerwerpen: mej. P. Dieben en mej. J. Wev- sters. Discuswerpen: mej. A. Niesink en mej. Palm. Kogelstootenmej. A. Niesink en mej. Krythe. 4 x 100 M. estafette: mej. K. ter Brake, mej. Bak. mej. Koning en mej. F. Koen. Als reserve zal mej. Takke de reis naar V«en medemaken. Voor de derde maal wordt de landenwedstrüd mitschland—Nederland (dames) gehouden. Jeide vorige keeren wonnen de Duitsche dames, in 1937 te Wuppertal met 58—34 punten, in [1938 te Rotterdam met 57—40 punten. MONTE CARLO. 23 Juli. (Van een specialen verslaggever). De karavaan is te Monte Carlo aangekomen, na een wondermooien tocht langs de Middel landsche Zee en een hevige klimpartü van Nice naar Monte Carlo over de Turibe. In Bristol" vonden we de Nederlandsehe renners op hun kamer, uitrustend van de vermoeienissen van den dag, welke meer ontstaan zyn door de hitte een klimaat, dat de Nederlander niet gewend is en de ontzaglijke drukte langs den weg. Want liet leek wel of heel de Riviera zich langs de route had verzameld en tientallen kilometers lang moesten de renners tusschen schreeuwende, tierende. Juichende cn lachende menschenmassa's doorrijden. Voor Archambaud en Silver Maes. die op de Turibe waren uit- geloopen, werd het een zegetocht, zooals men zich dat moeilyk in het nuchtere Nederland kan voorstellen. Ongelooflijk is dat medeleven van de bevolking met den Tour. Iederen dag, van heel in de vroegte tot 's middags laat staan er weer massa's langs de wegen, steeds zijn het anderen maar eiken keer vinden dezelfde too- neelen van juichend huldebetoon en enthou siaste aanmoedigingskreten plaats. De renners mopperen en zien het niet meer. ze zün er immuun voor geworden en ook wü. critische journalisten, die een levend en on misbaar bestanddeel van de karavaan zün ge worden beschouwen deze tooneelen langzamer hand als Iets normaals, als iets wat er bü hoort en niet met een mes kan worden afgesneden. Maar in Saint Raphael, het eindpunt van de ochtendetappe de badplaats aan de Cote d'Azur, voerde het mondaine publiek scenes van enthousiasme op. welke records beteeken - den sedert het vertrek uit Parüs. Victto, de leider, woont in deze streek en dus moest vooral hij het ontgelden. In theorie hadden de politie en de gendarmes de organisatie keurig geregeld, maar zoodra was de gele trui gearriveerd, of de houten hekjes bezweken onder den druk van dui zenden lichamen. De kleine magere Vietto, die doodmoe en badend in zün zweet, was binnengekomen, trillend op zün dunne bccnen, werd be stormd door het publiek. Men drukte hem zün handen, klopte hem op zün schouders, aaide zün gele trui en sommigen trachtten hem te zoenen. Plotseling een nood kreet de nerveuze jongen sloeg met de armen om zich heen. zün gezicht was verwrongen. Hü wenschte met rust gelaten te worden, in z'n eentje ergens te zitten aan het strand, ver van de dwaze menschen die verschrikt terug deinsden, toen zü in plaats van een lachenden favoriet, een brullenden Jongen zagen. Stam pend van woede op het asfalt. Arme Vietto In Nederland leeft intusschen ook een groot deel der bevolking mee met de verrichtingen onzer renners. Iederen dag ontvangen de jon gens bewüzen van sympathie, stapels brieven en telegrammen. Vanavond lag er in „Bristol" een brief van Karei Lotsy, die schreef dat hij zoojuist de goede prestaties van de Nederlanders in de bergen had gelezen. Hü moedigde ze aan vol te houden, om de sport en de eer van hun land. Telegrafisch zond het hoofdbestuur van de Ne derlandsehe Wielren Unie ter gelegenheid van de nationale kampioenschappen tc Amsterdam bijeen, de beste wenschen. Er was een dikke enveloppe gekomen waarin papieren bleken te zitten, waarop alle namen stonden van de man schappen van een regiment van het Nederland sehe leger. Het behoeft geen betoog, dat dit medeleven zü het dan van verren afstand en op iets bescheidener schaal dan in Frankrük onzen jongens een hart onder den riem steekt om vol te houden. Want Parüs is het einddoel van allen I TENNIS. DE FINALES. Op den laatsten dag zün te Boskoop de vol gende uitslagen verkregen: Heeren-enkelspel, halve eindstrüd: E. Ruiter sl. B. Kroon. 61. 60; G. van Leeuwen sl, T. Petit. 6—2, 3—6, 6—3. Eindstrijd: G. van Leeuwen sl. E. Ruiter, 7—5, 1—G. 6—2. Om den 3en prüs: T. Petit sl. B. Kroon, 4—6, 6—2. 7—5. Dames-enkelspel, eindstrüd: Mevr. A. van Weizen sl. mej. E. Hamburger, 6—1, 60. Heeren-dubbelspel, halve eindstrüd: B. Kroon en E. Ruiter, sl. H. G. Dekens en G. van Leeu wen. 6—1. 6—2; Hope en C. Corver sl. Kraak en J. van Hagen, 62. 6—4. Eindstrüd: Hope en C. Corver sl. B. Kroon en E. Ruiter 6—1, 7—5. Gemengd dubbelspel, halve eindstrüd: mevr. J. van Deventer en W. Aldershof sl. mevr. A. van Weizen en Lamann, 36, 9—7, 86; mej. A. Kingma en Kraak sl. mevr. Kraak en J. ten Hagen 6—2, 9—7. Eindstrüd: mej. A. Kingma cn Kraak sl. mevr. J. van Deventer en W. Aldershoff, 4—6, 6—4. 6—3. INTENATIONALE KAMPIOENSCHAPPEN. VAN DUITSCHLAND. Gisteren zün de internationale tenniskampi oenschappen van Duitschland beëindigd. Mevr. Sperling won voor de 6e maal den titel, terwijl Henkei het kampioenschap behaalde door Men- zel ln vier sets te slaan. Mej. Rollin Couquerque en mej. Ullstein moesten haar meerderen erkennen in het Deensch-Duitsche paar mevr. Sperling en men. Schneider. Henkei en Menzel zegevierden over Smith en Anderson. De uitslagen luiden: Heerenenkelspel, finale: Henkei (Duitsch land) sl. Menzel (Duitschl.) 4—6, 6—3. 6—0,6—1 Damesenkelspel halve finale: mej. Kovac 'Zuid Slavië) sl. mej. Rollin Couquerque <Ne- jderland) 6—1, 61; finale: mevr. Sperling <De" nemarken) sl. mej. Kovac (Zuid Slavië) 6—6. 6—1. Gemengd dubbelspel, finale: mej. Wheeler en Smith (V.S.) sl. mej. Jarvis (Engeland) en An- Iderson (V.S.) 6—3. 7-5. Damesdubbelspel, finale: mevr. Sperling <De- nemarken) en mevr. Schneider (Duttrohlana) sl. mej. M. Roliin Couquerque en mej. UlHein (Duitschland) 6—1, 6—4. Heerendubbelspel, finale: Henkei en Menzel (Duitschland) sl. Smith en Anderson (V.S.) 6—1, 7—5, 6—4. 2—3

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 10