Uit de Rijnstreek De vaste lasten in den tuinbouw LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad fViidag 21 Juii 1939 Een fietstocht door 'f land Bevredigende resultaten van den arbeid der commissies RECHTZAKEN BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN ALPHEN. Mooie autotocht. Door de leerlingen van de Openbare La gere School aan de Raadhuisstraat, hoofd de heer Van Driel, werd met een 4-tal autobussen een zeer geslaagd uitstapje ge maakt. Eerst werd een bezoek aan Schip hol gebracht, vervolgens ging men via het Haarlemmerhout naar Haarlem en IJmuii- cen, waar een boottochtje door de havens werd gemaakt, en de nieuwe sluizen en het Hoogovenbedrijf werden bezichtigd. Terug ging de reis naar Bloemendaal, het Bloe- mendaalsche strand via Zandvoort naar Noordwijkerhout, Oegstgeest en Leiden. Het werd, dank zij het mooie weer, een ge slaagde tocht. Bij het afscheid bracht, het hoofd der school allen medewerkers dank voor dezen geslaagden dag. Geslaagd uitstapje. Door de leerlingen van de Chr, school Hooftstraat werd ter gelegenheid van het 50-j. bestaan dier school per salonboot .Prinses Juliana" een uitstapje naar Kat wijk aan Zee gemaakt. De reis ging \ia de Kager- en Brasemermeeren naar Leiden, waar werd overgestapt in de gereedstaande trwns. Hoewel het weer aanvankelijk be trokken was klaarde dit later Weer op. De kinderen konden volop van zee genieten. Op de teugreis werd het gezelschap ont haald op muziek van Arti en Religion!, welke vereeniging zich naar Leiden had begeven om op den terugreis voor de noo- dige muzikale afwisseling te zorgen. Aanrijding. Gistermiddag werd een groentewagen met een daarvoor gespannen paard van den koopman M. K. alhier aangereden door een auto van de garage van Bgmond. Het paard dat kwam te vallen, bekwam verschil lende verwondingen terwijl de wagen be langrijk werd beschadigd. Vermoedelijk zal de schade onderling worden geregeld. Een en ander werd veroorzaakt door het achteruit rijden der auto. Ger. Bondsringvergadering. Door den Bondsring Bodegraven en om streken van J.V. op Geref. Grondslag werd in een der lokalen van de Ger. Kerk De Ruyterstraat de jaarlijksche zomerringver- gaderlng gehouden. De voorz. de heer Spijker opende, waarna ds. Dronkert uit Woubrugge behandelde: „De strijd om Gods Woord in dezen tijd" Duidelijk be handelde spr. de punten.: „Wat hebben wij onder Gods Woord te verstaan?" Welke bezwaren worden daartegen inge bracht? en hoe moeten die bezwaren wor den geeien? Spr. wees erop dat de oudere Theologen Gods Woord en de openbaring Gods op één lijn stelden. terwijl de jongeren een scheiding maken tusschen deze twee. Uit de Schrift blijkt, dat God wilde dat verschillende dingen naar voren werden gebracht, maar de Gods-openba ring is ruimer geiweest dan hetgeen te boek is gesteld. Het Oude en Nieuwe Tes tament kunnen dan ook genoemd worden een der Godsopenbaringen. Nadat spr. dc Schriftcrltiek behandeld had, besprak hij het daaruit voortkomende modernisme en dc theorie van Karl Bartb. Hij besloot met dc getuigenis dat alle verzet tegen Gods Woord ongeloof is en dat slechts één houding, die van onderwerping en dienen van Gods Woord den mensch betaamt. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: G. van Kleef, 30 jaar te Win schoten en Margaretha Adriana Schouten, 28 j. Jan Corstlaan de Geus. 22 Jaar en Hendrina Willemiintje Niekerk. 20 jaar. Getrouwd: Adriaan Kramer. 26 Jaar. wonende te Arnhem en Hendrika Marie Kanngiesser, 23 j. BODEGRAVEN. KLACHTEN OVER HET WATER IN HET ZWEMBAD. Middelen ter verbetering. Er bestonden de laatste weken ernstige klachten over den toestand van het water in het zwembad van de stichting „Zwem bad Bodegraven". De kleur van het wa ter was leelijk bruin en zoowel de huid als de badkleeding kregen onder den invloed daarvan een bruine kleur, die vaak moeilijk weg te wasschen was. Pogingen werden aangewend om het euvel, dat zich verleden jaar niet had voorgedaan, te doen verdwij nen, maar met weinig resultaat. Men ver moedde dat het ijzer was, dat in het op gepompte water voorkomt. Anderzijds achtte men dat echter weer uitgesloten en werd gemeend, dat het een soort „algen' zou zijn. Eenvoudige filtratie hielp niet; alleen kon men het de laatste dagen, door geregeld aanvoeren van versch wa ter. zóóver brengen, dat de toestand >era beter was geworden. Bovendien was de douche, die anders hetzelfde water leverde, aangesloten op de waterleiding, zoodat die tenminste frisch water gaf, terwijl recas was uitgemaakt dat het verschijnsel on schadelijk v.as voor de gezondheid. Intus- schen heeft het bestuur besloten een uit gebreid onderzoek te laten instellen naar het water en naar de oorzaken van het verschijnsel, terwijl, dank zij de uitnemende medewerking van het gemeentebestuur, o.e gelegenheid geopend is een belangrijk deel van den inhoud van het bassin te vervan gen door zuiver leidingwater. Daartoe zal Maandag het bad dan ook den geheelen dag gesloten zijn. Burgerlijke stand Geboren: Bertha Aaltje d. van B. van Elk en A. M. Matze. Ondertrouwd: J. C. Kuilenburg. 29 jaar en C. S. Kalkman 25 jaar. Overleden: Baartje Neeltje Koster. 60 jaar (wed. van D. Couperus). Loop der Bevolking. Gevestigd: A j. Koorneef. Julianastr. 15: M. A. H. Hendriks en gezin Koningsstraat 30: c. Beens echtgenoote van I. van Wijk. Zuidzijde 82: Wed. T. de Heer en kind Meije 118: P. C. Bunnik. Mejje 32; M. d Kruijff Oud-Eedegra ven 16. Vertrokken: T Rozendaa] en gezin, naar Zwammerdam. No. 128: J. M. Klerks naar Lel den. Breestraat 3; L, Verschoor en gezin naar Utrecht. Bolksbeckstraat 2 bis; J. P. Entrop. n. Rotterdam. Ged. Slaak 21. Ten behoeve van de reis van de Ou den van Dagen ,die op 2 Augustus a. s. gesteld is zal Maandagavond een liefda- digheidswcetbalwedstrijd worden gehou den tusschen leden van de Schaakclub en van het personeel van de N.V. Turken- burg's Zaadhandel. De oudjes, die aan den boottocht willen deelnemen moeten zich Maandag- of Dinsdagavond opgeven in het Beursgebouw. De Knapenver. „Samiuël" maakte een reis per autobus naar Soesterberg, van daar naar den Koninginnetoren te Apel doorn. waar enkele uren werden doorge bracht. vervolgens werd ergens midden op de Veluwe een voetbalwedstrijd gehouden, terwijl als slot van den tocht een bezoek aan Ouwehand's Dierenpark volgde. De Chr. Knapenver. „öbadja". die eveneens op reis ging. vertrok naar Vo- lendaim, vervolgens naar Marken, beklom den Monnikendamschen toren en trok ver volgens naar het strand en de haven van IJmuiden. De' Kerkeraad der Ned. Herv. Ge meente organiseerde een reisje voor de jeugdige bezorgsters van de Kerkbode Per autobus ging men naar Doorn, vervolgens naar Amerongen. daarop naar Ouwehand's Dierenpark en tendötte naar Het Jagers huis in Zeist. Aan de H.B.S. te Woerden werden de volgende leerlingen uit onze gemeente be vorderd: van klasse 1 naar 2 L. v. d. Boon, P. D. Burgraaf, A. Pastoor en I. J. Talman, van 2 naar 3 Maria Burggraaf, van 3 naar 4 Jansjesv. d GTaaf en Renskje Mahler. De leerlingen Toos v. d. Werf, Bertha Droog, Ans Blok, Annie Kolner en Oorrie van Vliet slaagden voor het diploma Lin gerie terwijl Lucila slaajgde voor costu- mière. Voor het diploma Mercurius en voor dat van de Ver. v. Leeraren in de Handels wetenschappen slaagde de heer J. Beider alhier. Gevonden: een portemonnaie met in houd. een besteltasch „de Telegraaf", een zwart vulpotlood, 'een duimstok, een zwarte vulpen, een nummerbord iH 82915), een blauwe ceintuur, een damesportemonnaie met inhoud, een zilveren armbandje, een hond. BOSKOOP. De R.K. Vrouwenvereeniging, maakte per autobus een reisje naar Hilversum en omgeving. Na de bezienswaardigheden te hebben bezichtigd, waarbij ook een bezoek aan de K.R.O.-studio niet werd vergeten, keerde het gezelschap hoogst voldaan in de avond uren huiswaarts. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria Lidwina Theresia, d. van A. Wildenberg en J. C. Overdevest; Barbara Paulina, d. van P. A. Stok en M. P. E. Wltzel; Anne Helene. d. v. A. Moens en W. H. Tromp; Agatha Theodora Cornelia, d. van W. F. Paar- dekooper en A. M. Brabander. Ondertrouwd: A. G. L. Boomgaard en G. H. Beesems; F. H E. Schuurman en M. Neuss; A. U. van Heusden en N. S. Sundermeijer; H. Thierry en G. Boomsma: S. Schilstra en E. van Dijk; G. H. van Gorkom en C. Parlevliet; J. Snoeij en J. E. M. M. van Es. Getrouwd: J. J. Vogels en Th. M. Verdam: G. H. A. Leyerzapf en C. L. A. Groenendijk: B. H. van Veen en W. Th. Snelderwaard Overleden: Albert van Loon. ongehuwd, 17 Jaren; Reinou Hoff, 35 jaren, echtgenoote van o?' F' Benz: Alfred Aron Rodrlgeus Pereira. 27 j., ongehuwd: Hendricus Adrianus Koot. 70 J-. echtgenoot van A. J. Duyvestein. De heer D. W. C. van Wijk alhier is geslaagd voor het MercuTius-diploma boek houden vanwege de Federatie van Handels- en Kantoorbedienden. Geslaagd te Rotterdam voor het examen Hoofdakte de heer T. v. Veen al hier. Geslaagd voor het Mercurius-examen boekhouden, afgenomen door de Federatie an Handels- en Kantoorbediendenver- v«ngen ln Nederland, de heer D. N. C. Van Wijk alhier. ZEVENHOVEN. Loop der bevolking. Vertrokken; D. v. d. Lee naar Nieuwvecn schuurman naar De Bilt (U.). ve'^ van ócn landbouwer v. d. ÏVanu fi. e ee" ballonnetje, afkomst:, uit ankrijk, opgelaten tijdens een concours Meisje gered. Het dochtertje van den heer Kemp aen d.e Hooge Zijde geraakte bij 't Zwaantje, toen zij op een schuit wilde springen, tus schen de schuit en den wal te water. De heer Zaat, die dit bemerkte, ging aan de schuit hangen zoodat het kind hem bij de beenen kon grijpen Zoo kon het twee tal door omstanders uit zijn netelige positie bevrijd worden. Daar de stuurinrichting van de motor fiets van den heer D. v. Leeuwen defect geraakte kwam deze met fiets en al in een baggersloot bij den heer Dorrepaal terecht. Van top tot teen met slik overdekt klauterde de heer v. L. met zijn fiets tegen den stij len kant op, LEIDERDORP. Buurtverceniging „Doesbrug". Genoemde buurtvereeniging vergaderde in „Irene". De voorzitter de heer P. van Leeuwen, opende de goed bezochte bijeen komst, waarna besloten werd. om in ver band met de a.s. blijde gebeurtenis in het Vorstelijk Gezin eenige feestelijkheden te organiseeren, terwijl de schoolgaande jeugd getracteerd zal worden. Als plaats waar de feestelijkheden zuilen worden gehouden, is gekozen het terrein aan de Ruigekade. Het programma omvat verschillende volksspelen, waarbij voor muzikale opluis tering gezorgd zal worden. NIEUWKOOP. Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes Antonius Maria, zoon van Th. Hoogerwerf en M. B. van den Helder. NIEUWVEEN. Loop der Bevolking. Gevestigd: M. A. J. Lamberding van Raalte L. W. V. Bruggen van Alkmaar W. van der Wansen van Den Haag P. Spek. van Alphen a. d. Rijn P. C. Bijloo. van Schie dam W. v. d. Lee, van Zevenhoven J. de Jong van Delft. Vertrokken: G. Verkerk en gezin, naar Zwam merdam Th, Verkerk naai- idem J. Ver kerk naar Den Haag. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: Teunis Braam 25 j. (Uithoorn-) en Helena Maria Wilhelmina v. Amerongen 20 jaar. HAZERSWOUDE. Burgerlijke Stand. Geboren: Jan Jacobus, zoon van P. van Els- wijk en J. Hogervorst Cornelia Maria, doch ter van H. Loomans en W. M. van der Voort. Getrouwd: H. A. van Amsterdam. 25 jaar en C. A. van Heyningen. 22 jaar J. Slappendel. 28 jaar en G. M. Laros. 27 Jaar. Bij de administratie voor Arbeids bemiddeling staan 72 personen als werkloos ingeschreven, waarvan 15 steuntrekkend, terwijl 36 personen geplaatst zijn in werk verschaffing. TER AAR. Uitstapje Naaiverceniging. De Naaivereendging „Arbeid Adelt" maakte per touringcar een reisje naar Ouwehands Dierenpark te Rhenen. Na dit praohtige dierenverblijf te hebben bezichtigd, werd de terugreis aangevangen, waarbij nog een bezoek werd gebracht aan de Pyramide van Austerlibz. Vergadering Oranje-Comité. Het Oranje-Comité vergaderde ten ge meentehuize onder leiding van den voorzit ter. den heer Verhoef, die een welkomst woord sprak en wees op de te verwachten blijde gebeurtenis in het Prinselijk gezin, wat de reden is. dat Het comité, dat bij vorige gelegenheden op zoo uitnemende wijze een eenvoudige feestviering in elkaar zette, ook thans weer is te zamen geroepen. De secretaris, de heer C. Pouw, gaf een over zicht van de vorige vergadering. Medege deeld werd, dat 2 commissieleden bedankt hebben als lid van de commissie, waarop het dagelijksah bestuur machtiging ver kreeg de commissie weder aan te vullen. De heer L. Koning bracht een financieel verslag uit. Er rest een batig saldo van ruim f. 70.Na uitvoerige besprekingen besloot de commissie in het begin van Augustus een collecte te houden, indien althans hiervoor toestemming verkregen wordt, waarbij men hoopt een bedrag van ongeveer f400.te kunnen vergaderen. Kindertractatie eischt hiervan het grootste gedeelte op en de rest acht de com. noodig om ook voor de grooteren op den dag der geboorte of daarna iets te kunnen orga- seeren. Knapenvereeniging op stap. De Geref. Knapenvereeniging ging vroeg op weg naar Rhenen. teneinde een bezoek te brengen aan het Dierenpark aldaar. Er werd volop genoten van de vele vreemd soortige vertegenwoordigers van de exoti sche dierenwereld. Op de terugreis zagen de Jongelui eveneens veel moois. Burgerlijke Stand. Geboren: Jacobus, zoon van G. Bogerd en M. H. Pijper Bernardus Adrianus Johannes, zoon van W. Ouwerkerk en J. C. M. de Grooti Loop der Bevolking. Gevestigd: W. N. Ketel, van Alphen a. d. Rijn J. M. v. d. Vlugt, van Woubrugge. C. J. Wassenburg. naar Leiderdorp W. C. C. van der Vlugt naar Leiderdorp. KOUDEKERK AAN DEN RIJN. Burgerlijke Stand. Geboren: Jan Hendrik, zoon van C. van Eijk en E. van der Ham Anna Helena Maria, dochter van L. M. J. van Velzen en E. L. Pouw. Ondertrouwd: K. Hamersma. oud 24 jaar en D. Verburg. oud 24 jaar. Loop der Bevolking. Gevestigd: Johanna de Koning (wed. W. van Gelderen) A. 64 Geertruida J. van Velsen, C. 37 Joannes E. van Ooyen en gezin. B 38 B Jacobus Smith en gezin. A 99 Dirkje Slegten- horst. B 20 Maria K. Sloten, C. 28 G. v. d. Haas. A 94 Johannes Bervoets. C 12. Vertrokken: Helena van Velsen, naar Bode graven. Emmakade 73 Cornelia Fluiter, naar Alphen a. d. Rijn. Oudshoornscheweg 108 Ce cilia C. van Harskamp, naar Zoeterwoude. Hooge Rijndijk Gijsbertha S. M. Lieverse. naar Ha- zerswoude. H. Rijndijk A 233 Thomas de Vries en gezin, naar Alphen a. d. Rijn. Rozenstr. 43 Maartje G. v. Veen. naar Leiden. Witte Sin gel 103 Antonins H. Kook. naar Gouda. Cra- betstraat. 5 A. Schoonewllle. naar Leiden. Breestraat 34 Aaltje. Cornelis en Trijntje Zeilstra. naar Nijmegen. Westkanaaldijk 301 M. Zijtveld. naar Alphen a. d. Rijn. van Man- 1 dersloostraat. WADDINXVEEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Hendrik, zoon van H. de Haan en 1J. Wolthuizen Adriaantje, dochter van G. Burger en H. Rodenburg Geertruida. doch ter van J. Vermey en J. van Tol Dirk, zoon van W. de Knecht en J. Kortlever. Ondertrouwd: G. Plomp en M. M. van Wage- ningen A. C. Schoemaker en J. M. A. Brand- horst. Gehuwd: P. W. de Mik en J. van Beek C. J. Smit en J. van 't Wout. Onbewoonbaarverklaring: van woningen. In opdracht van het gemeentebestuur is door den gemeente-opzichter en den in specteur van Volksgezondheid Ir. Bakker Schut een onderzoek ingesteld naar de wo ningtoestanden in onze gemeente. Als ge volg daarvan zal, ongeveer een 60-tal wo ningen binnenkort aan den gemeenteraad tot onbewoonbaarverklaring worden voor gedragen. Nog bijtijds gered. Een 6-j. jongetje van de V. viel in de Gouwe. Een schipper, die met zijn schuit in de nabijheid lag, mocht het genoegen smaken het ventje te redden. De kleine had reeds het bewustzijn verloren, maar een ontboden geneesheer mocht het geluk ken de levensgeesten op te wekken. De gemeente Gouda heeft een paar jaar geleden in den polder Bloemendaal binnen deze gemeente een boerderij aan gekocht en het land grootendeels ontgra ven. met de bedoeling daar een vuilnisbelt voor de stad Gouda aan te leggen. Men was De druk van de vaste lasten is vooral bij een groot aantal tuinbouwbedrijven een moeilijk vraagstuk gebleken, dat meer en meer tot oplossing drong. Door den steuntoeslag op tuinbouwpro ducten kon in de laatste jaren het nacee- lige verschil tusschen den gemiddelden veilingsprijs en den berekenden richtprijs dier producten worden overbrugd, zooaat de tuinbouw als tak van volksbestaan in stand kon worden gehouden. Verschillende bedrijven bleken eohter, toen de crisis lan ger aanhield dan werd vermoed, niet be stand tegen den aanhoudenden druk van de regelmatig weerkeerende lasten, die niet Of onvoldoende waren aangepast. De in grijpende conjunctuurwijziging !n de jaren na 1929 bracht een radicale verandering in de positie der bedrijven. De opbrengst der producten en ook de waarde der kweeke- rijen daalden aanmerkelijk. De nominale waarde van hypothecaire en andere geld- leeningen. in normale jaren voor vernieu wing en uitbreiding aangegaan, en de daar voor te betalen rente bleven onveranderd. Op den duur kon dan ook niet of slechts zeer ten deele aan de verplichting tot be taling van rente en aflossing worden vol daan. Bij de behandeling der begrooting van het landbouw-crisisfonds voor het Jaar 1938 is overweging van een oplossing terzake in uitzicht gesteld, hetgeen heeft geleid tot instelling van 125 commissies in de belang rijkste tuinbouwstreken van het land, waarin vellingvereenigingen, Iandeli]ke standsorganisaties en boerenleenbanken zijn vertegenwoordigd en die ten doel heb ben haar bemiddeling te verleenen bij oe regeling Van te zwaar drukkende vaste las ten op de tuinbouwbedrijven. Ten einde te voorkomen, dat het bedrijf door de vaste lasten geheel zou worden ondermijnd, treden deze commissies op om schuldenaars en schuldeisohers bij elkan der te brengen en trachten zij de geldge vers te bewegen, mede te werken bij de gel delijke gezondmaking van die tuinbouw bedrijven, op welke <ie vaste lasten een vernietigenden invloed dreigden te hebben. Slaagt de commissie daarin, doordat de crediteuren hun rentedragende vorderingen verlagen tot maximaal 100"/» van de waar de der bezittingen, een te hoogen rente voet verminderen en in het algemeen zoo danige medewerking verleenen, dat de ren tabiliteit van het bedrijf weer verzekerd kan worden geacht, dan kan van rijks wege steun in natura worden verleend om ■het bedrijf ook in cultuur-technisch op zicht weer gezond te maken. De te geringe opbrengst der producten veroorzaakte namelijk niet alleen achter stand in de betaling van rente, aflossing, huur, pacht, belastingen en dergelijke vaste lasten, maar ook in de noodzakelijke herstelwerkzaamheden en vernieuwingen. De steun, welke in kader van deze rege ling aan financieel gesaneerde tuinbouw bedrijven kan worden verleend, strekt zich over het algemeen niet verder uit, dan het inhalen van een achterstand in reparaties, vernieuwingen, bemesting van den grond enz., voor zoover deze achterstand door den druk der vaste lasten is ontstaan. De resultaten van den arbeid der com missies zijn bevredigend, zooals kan blij ken uit het volgende overzicht, dat ont leend is aan het dezer dagen verschenen driemaandelijksche verslag over het eerste kwartaal 1939 omtrent de uitvoering en werking der landbouwcrisismaatregelen. Aan het einde van genoemd kwartaal hadden zich reeds 995 tuinders bij de com missies aangemeld voor de regeling hunner vaste lasten. Naar den aard van het bedrijf waren deze aanvragen als volgt verdeeld: Vollegrondsbedrijven 492 Gemengde bedrijven 230 Platglasbedrijven 66 Staandglasbedrijven 207 Totaal995 In 97 gevallen waren op dat tijdstip de schulden verminderd tot maximaal de hui dige verkoopwaarde van het bedrijf, ter wijl het evenwicht in de bedrijfsfinanciën was hersteld. Voor deze 97 bedrijven was een bedrag van f. 111.571,35 als steun be schikbaar gesteld, in natura uit te keeren. De crediteuren hadden hiertoe als volgt bijgedragen: kwij tgesoholden Aan hoofdsommen van hypothe caire en andere leeningen f. 417.000 Aan achterstallige rente en pacht 94.000 Aan aohterstallige bedrijfsschul den 25.000 Bevroren voor minstens vijf jaren: Aan hoofdsommen van hypothe caire en andere leeningenf. 397.000 Bespaard: Aan jaarlijks te betalen rente f. 42.000 Door het verlagen van verplichte aflossingen 35.000 In 287 gevallen waren de commissies ge noodzaakt de ingediende aanvragen af te wijzen of de saneeringspogingen op te geven wegens onvoldoende medewerking van crediteuren, terwijl per 31 Maart j.l. nog 611 gevallen in behandeling waren. In vele daarvan zijn reeds resultaten bereikt tén aanzien van renteverlaging en kwijt schelding en/of bevriezing van verschillen de schulden, doch aangezien de saneering daarbij nog niet geheel voltooid was. kon aan deze bedrijven nog geen steun in na tura worden verleend Purol gveneest doorzitten en zonnebrand. 3795 (Ingez. Mcd.) daar reeds mee bezig zonder vergunning van Ged. Staten krachtens de Hinderwet. Bij B. en W. van Waddinxveen kwamen echter verscheidene klachten in van omwo nende melkveehouders en kaasmakers over stank en hinder. Dit heeft tengevolge ge had dat de aanvoer van stadsvuil uit Gouda is stopgezet en hoogere autoriteiten zich met het geval zijn gaan bemoeien. Een tweetal inspecteurs van de Volksgezondheid heeft deze zaak thans in onderzoek geno men. WOUBRUGGE. Burgerlijke Stand. Geboren: Janny Agatha, dochter van A Boon en N. Groenendaal. Getrouwd: Hendrik Arie Burggraaf, 29 jaar en Petronella Verkade, 24 jaar. I ZOETERMEER. Loop der Bevolking. Gevestigd: A. Boer. van Den Haag K. van der Ende, van Naaldwijk A. M. J. van Tol van Zevenhuizen G. H. Voortman. van Rot terdam J. Zonneveld, van Benthuizen. Vertrokken: J. Sebel en gezin, naar Rijswijk A. van Krimpen, naar Rotterdam M. H. Berk, naar Leidschendam J. van der Werf. naar Hazerswoude M. M. Paardekooper en gez., naar Güstedt (Duitschland) Burgerlijke Stand. Geboren: Aaltje, d. van J. N. v. d. Sman en M. Koole; Gijsbertha Johanne, d. v. A. J. Frig- gen en M. J. Adegeest. Ondertrouwd: J. C. Kerklaan. 24 jaar en J. M. Windmeijer. 25 jaar; J. C. in 't Veen. 33 j. en P. S. M. Zeelen, 32 j. Getrouwd: P. Veltman. 30 j. en G. F. M. Westgeest, 29 jaar. Morgenavond zal de gymnas- tiekvereeniging op het Sportterrein ach ter café,, De Jonge Prins" alhier een sport- demonstratie geven, opgeluisterd door mu ziek. Voor den aanvang zal een marsch door het dorp gehouden worden. Naar wij vernemen zullen de gemeen teraadsvergaderingen, die voorheen des avonds plaats vonden, voortaan in den voormiddag gehouden worden, bij voorkeur op Woensdag. Op Dinsdagavond te 7 uur zullen op de Leidsche Wallen alhier de brandspuiten en brandslangen beproefd worden op de waterleiding. Om half acht zullen de oude spuiten geprobeerd worden. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Volgende vonnissen zijn geveld: H. A. J. R.. Bennebroek. autorijden over een gesloten verklaarden weg f.4, 2 d.; Th. v. L.. zwervende, openbare dronkenschap, gepl. bij 9de herh. 2 weken hechtenis; G. R. Rijnsburg, overtreding motor- en rijwielwet f.15. 10 d.; J. H. Katwijk, loopen op verboden grond f. 4. 2 d.; J. A. de B.. idem. idem f.4. 2 d.; A. v. D. idem. idem f. 1.50, 1 d.; M. A. v. d. B. idem. idem f. 1.50. ld.: C. J. v. A.. Zoeterwoude. overtreding visscheriiwet. 2 x f. 5. 2 x 3 d. met verbeurdver klaring stekken; H. Th. V.. overtreding verord. Leiden op het verkeer te land f. 2.50. 2d.: J. K Rijnsburg, overtreding motor- en rijwiel- regl. f.2. 1 d. en f.1. 1 d.: A. V., Noordwijk, wielrijden zonder rood achterlicht f.2. 1 d.: L. P. P.. idem overtreding alg. pol. verord. Noord- wijk f. 1.50. 1 d.: M. A. v. D. Sassenheim, wiel rijden zonder licht "en rood achterlicht f2. 1 d. en f.1, 1 d.; J. H„ Noordwijk. overtreding alg. pol. verord. Noordwijk. f. 1.50. ld.: J. M. P.. idem. idem, idem; P. H.. Rijnsburg. wielrijden zonder licht en rood achterlicht, f.2. 1 d. en f.1. 1 d.: M. F. v. R.. Leidschendam. met een motorrijtuig rijden zonder spiegel f. 2.50. 2 d.: A. P. v. N.. Sassenheim. overtreding motor- en rijwielwet. f.8. 6 d.; P. C. P.. Zoeterwoude. overtreding land- en tuinbouwongevallenwet, 2 x f. 7.50. 2 x 3 d.; W. S., overtreding Kon. Besl. Bevolkings boekhouding. f. 2.50. 2 d.; L. J. S. idem. idem: Th. F. S.. idem. f.2, 1 d.: L. P. S., idem. idem: J. B. B.. Berkel en Rodenrijs, overtreding mo tor- en rijwielregl. f. 2.50. 2 d.; W. S., idem. f.2, 1 d.; J. de M.. Scheveningen. overtreding motor- en rijwielwet. f.3. 2 d.; J. v. d. B., te Lei den als bestuurder van een rijwiel daarmede over den openbaren weg een persoon vervoeren f. 1.50, 1 d.; L. R„ zwervende, te Katwijk zonder ver gunning venten, f.2, 1 d.: A. v. d. N.. Voor hout. overtreding motor- en Rijwielwet en regl., 2 x f.2. 2 x 1 d.; J. D.. overtreding trekhonden- wet. f.4. 2d.; A. de G.. zwervende, overtreding vaarwegenregl. Zuid-Holland, f.6, 3 d.; B. H. R.. De Kaag. overtreding motor- en rijwielwet f.5. 3d.; C. v. d. M., Oegstgeest. idem. idem; J. J., overtreding verord. Oegstgeest op het rijden, f. 2.50. 2 d.: Th. V., zwervende, openbare dron kenschap. f.10, 4 d.; J. R.. Haarlemmermeer, overtreding vaarwegenregl. Zuid Holland f.6. 3 d.; J. H.. zwervende, te Leiden zonder vergun ning op den openbaren weg liedjes zingen, f. 1, ld.; J. O., te Leiden zonder vergunning venten, f. 2. 1 d.Chr. v. A., openbare dronkenschap. f.15, 15 d. ZWAMMERDAM. Burgerlijke Stand. Getrouwd: Leonardus van den Heuvel. 28 jaar te Alphen a. d. Rijn en Adriana Wilhelmina v. Leeuwen, 23 jaar. De kerkeraad der Ned. Herv. Kerk alhier, heeft besloten, met het oog op het tekort der Diaconie, in den loop der vol- j gende maand een openbare collecte langs j de huizen te houden. GEBOREN: Jacob z. van A. Vermeer en M. v. d. Linden Dirk Jan z. van Th. L. Spiering en H M. v. Dijk Johanna Petronella d. van G. v. d. Meij en A. Brugman Maria Johanna d. van I. Kluivers en J. Laterveer Afra Anna d. van P. J Zee en C. Gubltza Amerik z. van A Guijt en J. Vlieland Willem z. van G. J. Willemsen en A. Hoeven Meindert Huibert zoon van J. Hoogstraten en M. den Braver Johanna Cornelia d. van G. v. Leeuwen en J. M H. Lorij Aleida Catha- rina Maria d. van W. F. Devilee en A. J. Franken. OVERLEDEN: C. Leemans hsvr. van W. H. Beij. 75 jaar. 3—2

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 7