Nova-ïheafer Uit de Omstreken PAPSOLDAAT Vrijdag 21 Juli 1939 VISSCHER IJ-BERICHTEN Officieele Crisispublicalie WEERBERICHT. De strijd in de Vallei der Reuzen JOE BROWN als de Lachen Neen brullen Vier motoren in botsing AGENDA DE IIAKIXGV1SSCI1ERIJ IN SCHOTLAND Woensdag 12. en Donderdag 13 Juli was voor het eerst in dlr seizoen van een goede visscherij sprake. Dit verblijdend verschijnsel was evenwel van korten duur. Sedertdien moet opnieuw ge wag worden gemaakt van een schrale visscherij. In de afgeloopen week werden 34.039 vaten ge zouten, waardoor het totaal kwantum komt op 136.825 tegen 274.576 vat in 1938. Er werden ver laden: 75.177 tegen 144.588 vat in 1938. Toen de visscherij zich op Donderdag 13 Juli beter liet aanzien overheerschte een flauwe ten- denz, maar toen Vrijdag 14 Juli bijna niets werd geland trad een scherpe verhooging in. De on- teeringen zijn op heden als volgt: Wick Stronsay Peterhead'Fraserburg Crown Matties 46 Mediums 46 Wiek Stronsay. 1 st. trademarks Small Mat ties 42 Matties 51 Peterhead Fraserburgh. 1 st. trademarks Small Matties 41 Matties 50 Doorsneezoutlng. Wick Small Matties 35 AUes c. i. f. continentale havens. De kwaliteit is veel verbeterd. De haring blijft echter overwegend klein van stuk. en het groot ste gedeelte bestaat uit Small Matties. Aan de Westkust werd niets gevangen, en het ziet er naar uit of het Maatjes seizoen daar voor dit seizoen voorbij is. In Stornoway en Castlebay zfjn geen onverkochte voorraden meer. Het zelfde verschijnsel dus als in Nederland en Duitschland zoodat er inderdaad een wereldbe hoefte aan haring bestaat. VISCHPRIJZEN. IJ MIJ ID EN. 21 Juli. Tarbot 82—64 ct. per K.G.: Tong 1.36—0.76 idem: Heilbot 100 idem: Griet 24—12 per 50 K.G Groote schol 28—27 idem: Middel schol 24—20 idem; Zetschol 17.50—14.50 idem: Klein - schol 14 50—4.30 idem; Bot 5 50—2.70 idem; Schar 6—3 idem; Poontjes 2.20 idem; Kleine schelvisch 6.40—3.10 idem; Groote gul 6—4 idem; Kleine gul 3,10—1.80 idem; Wijting 2 80 —120 idem: Makreel 5.20—5 idem; Versche haring 5 15—3.20 idem; Mldel heek 25 per 125 K.G.; Kleinmiddel heek 10.50 per 50 K.G Pietermannen 18 idem: Kabeljauw 26—15 per 125 K.G.: Vleet 7025 ct. per stuk; Leng 35 ct idem; Koolvisch 2110 idem. Aangevoerd aan de rijksafslag 737 kisten versche haring. Besomming trawlers: Haarlem IJm. 9 1145 m. f. 3870; Isabel IJm. 15. 190 m f. 1480. Kotters: E. 329 met f. 640; RO 1 met f. 530; KW 153 met f. 140. Barometerstand Gistermiddag 2 uur: 763. Hedenmiddag 2 uur: 765. BUITENLAND SCH WEERO VERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. De depressiekern over Engeland, welke in de afgeloopen 24 uur nog onweers- en zelfs in ons land nog plaatselijke regenbuien veroorzaakte, is verder opgevuld. Ten Zuiden van IJsland bevindt zich een zwakke storing, welke de Britsche eilanden nadert, doch op het oogen- blik nog weinig te beteekenen heeft. Over Duitschland is de luchtdruk een weinig geste gen. Over centraal Europa ligt een gebied met geringe drukverschillen, waarover het algemeen zwakke wind en zwaarbewolkt, onweersachtig weer heerscht. Tegen de Alpen en naby de Pyreneën kwa men eveneens nog locale onweders met hier en daar zwaren regenval voor. Zoo melden Biar ritz 45 ïn.m.. Pau 22 m.m. en Salzburg 28 m.m. neerslag. Bovendien gaf het doordringen van Iets koelere maritieme luchtmassa's naar Zuid- Oost-Duitschland Polen en Zuid-Zweden al daar nog aanleiding tot onweersvorming over een vrij breed front. In Finland, waar het nog vrij warm is. handhaafde zich de gisteren ge noemde hooge druk. Voorts is sinds gisteren het Azoren hooge drukgebied nog een weinig in omvang toegenomen. AANBESTEDING VIADUCTEN RIJKSWEG. De Rijkswaterstaat heeft aanbesteed: het maken van twee viaducten in gewa pend beton in den Rijksweg No. 4 ter plaatse van het punt van samenkomst met den Rijksweg No. 4b. nabij de Slaag, onder de gemeente Oegstgeest. met bijkomende werken. Laagste inschrijving was van C. P. v. d. Geer en Stuifzand te Leiden voor f. 138.400. AALSMEER. Het Lunapark. Op den eersten middag en avond was het druk op de terreinen van het Lunapark. Blijft het de drie volgende dagen zóó, dan mag dit onderdeel van het groote nationale concours als goed geslaagd beschouwd wor- doen. Het feest zal worden besloten met een groot vuurwerk. De heer H. Kersken Jr. is geslaagd voor Duitsche en Engelsche handelscorres pondentie, de heer J. W. de Pous voor de praktijk diploma's boekhouden, handels- rekenen etc. van Mercurius en de Ver. van Leeraren in de Handelswetenschappen. WEERSOMSTANDIGHEDEN Binnenland (7 u. 20 voorm.) Den Helder: Halfbewolkt, zwakke Z.W. wind. Temp. 18 gr. C.. Min. 14 gr. C. Vlissingen: Lichtbewolkt, matige Z.W. wind. Temp. 17 gr. C., Min. 15 gr. C.. neerslag 0.3 m.m. De Bilt: Lichtbewolkt. zwakke Z. wind. Temp. 18 gr. C., Min. 12 gr. C.. neerslag 6 m.m. Groningen: Zwaarbewolkt, zwakke N.O. wind. Temp. 16 gr. C.. Min. 15 gr. C., neerslag 0.2 m.m. Maastricht: Licht bewolkt, zwakke Z.Z.O. wind. Temp. 17 gr. C.. Min. 12 gr. C. Buitenland (8 uur voorm.). Parijs: windstil, 15 gr. C., zwaar bewolkt. Londen (Croydon): Zuid. zwak, 14 gr., betrok ken na onweer zwaren regen. Berlijn: windstil, 21 gr., zwaar bewolkt. Nice: N.O., zwak. 24 gr. C.. half bewolkt. Stockholm: N.N.O., zwak, 19 gr., fraai. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 17 gr. C. (63 gr. F.). 12 uur 's midd.: 20 gr. C. (69 gr. F.). nOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE. Voor Zaterdag. Voorm. te 7 uur 36 min.; nam. te 8 uur 04 m. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting ..Poelmeer" 's Middags 12 uur: 20 gr. C. Zweminrichting ..De Zyl". 's Middags 12 uur: 19% gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Vrijdag: 9,41 nam. tot 4.33 voorm. MAANS OP EN ONDERGANG 21 Juli op: 11 u. 23: onder 23 uur 0.3. HAARLEMMERMEER. Gevestigd: André Th. Darricarrère, Stations weg 52 Pieter A. Eickhoff, Wilgenlaan 12 Jan van der Roest. Stationsweg 62 A. van Rees, Esschenlaan 1 Abraham Sorber. Iepen laan 35 Johan van der Weyde. Zwanenburger- dijk 428 Gerardus C. Miltenburg, Schiphol dijk 222 Willem A. F. Haagedoorn. Burg. Amersfoordtlaan 103 Hendrik van Looij. Aals- meerderdijk 584 Johannes Lauffer. Esschen laan 1 Hugo van Bergen. Plesmanlaan 17 Jan de Haan. Sloterweg 1403 Johannes Kuur- man, Sloterweg 133 Wed. E. J. Keizer. Iepen laan 15. Vertrokken: Johan H Meijer, naar A.dam. Kr. Leimuidenstr. 28 Catharlna Geel. n. Haarlem. Scheepmakersdijk 49 Cornells W. Buis. naar Aalsmeer. Sportlaan 22 Hendricus v. Leeuwen, naar A.dam, Schinkelkade 57 Gerhardus J. Th. Westerveld. naar A.dam. Ie Helmersstr. 259 hs Reyer Maassen, naar A.dam. Kanaalstr. 49 lhg Abel Kuipers, naar Aalsmeer. Legmeerdijk 24 Jan C. B3X. naar A.dam. Wilhelminastr. 38 hs Gerard M. van der Weerd. naar Rotterdam. Leede 137 Bastianus Tromp, naar Haarlem- merliede c a. Houtrakkerweg 16 Cornells Vol ger, naar A.dam. Borgerstr. 34 hs. Geslaagd Schoolreisje. De leerlingen van klassen 6, 7 en 8 en enkele oud-leerlingen der Chr. School, Slo terweg te Nieuw-Vennep maakten onder leiding van het hoofd der school, den neer H. Remiëns een schoolreisje. Van den Slo terweg leidde de reis langs Jacobswoude, waar gestopt werd ter bezichtiging van het gedenkteeken van Jan de Bakker. Daarna ging het door naar Delft voor de be zichtiging van de Nieuwe Kerk en het Prinsenhof. Tevens werden bij een kwee- ker druiven gegeten. De reis ging nu naar Hoek van Holland, waar een poos werd ge baad. Welvoldaan keerden allen langs Den Haag en Leiden huiswaarts. Vrachtauto gekraakt. Gistermorgen had op het hoekpunt Rijks weg AmsterdamDen Haag met den Kruis weg in de Haarlemmermeer een botsing plaats tusschen twee vrachtauto's. Een wagen van de P.T.T.. komende uit de richting Hoofddorp draaide bij dit hoek punt naar den oprit van den Rijksweg. Op dat moment naderde uit de richting Den Haag een vrachtauto van een ijsfabriek uit Den Haag. waarvan de bestuurder de fout maakte door den afrit en oprit te nemen, inplaats van over het viaduct te rijden. Met een hevigen slag kwamen de auto's met elkaar in botsing. De P.T.T.-auto werd aan de voorzijde zwaar beschadigd, terwijl de vrachtauto van de ijsfabriek vrijwel ge heel gekraakt was. De beide bestuurders liepen slechts ge ring letsel op. De rijkspolitie uit Haarlem mermeer was spoedig aanwezig. De rijks veldwachter, de heer Been, regelde het verkeer. De overblijfselen van de auto's werden naar Hoofddorp gesleept. Begunstigd door prachtig zomerweer maakten 200 D.E.S.-leden t? Nieuw-Vennep een reis naar Apeldoorn. Vroeg werd ge start en men kwam pas laat terug. Het bestuur boekte een volledig succes met dit reisje /waarvoor niet minder dan 10 bussen noodig waren. De Zondagsdienst der doktoren wordt Zondag a.s. te Nieuw Vennep waargenomen door dr. A. v. Haeringen, Previnaireweg 2 Te Nieuw vennep zal een consultatie bureau voor Zirgelingenzorg worden ge vestigd in het tegenwoordige Witte Kruis- gebouw De behandelende geneesheeren zullen zijn: dr. A. van Haeringen en dr. W. G. Schreuder, beiden te Nieuw Vennep, ter van J. van Duyn en W. Gufjt Cornelia, dochter v. W. Guyt en J. Sijs Cornells Jeroen zoon van J. van Duijn en A. Kufjt Cornelia Johanna, dochter van W. Kroon en J. van Egmond. Overleden: Levenloos aangegeven kind van C. van Beelen en M. den Hollander Cornelia Maria Barendsen. 68 jaar. wed. van Cornells van Kuijeren, te Katwijk. Getrouwd: G. van Beelen en T. Messenmaker W. J. Fukken en J. Hoek. Ondertrouwd: G. van Duijvenbode en G. Hoek. (KATWIJK AAN ZEE - TELEF. 400) Vrijdag 21, Zaterdag 22 en Maandag 24 Juli Fionniers van het Westen vechten tegen geldwolven. 3793 1000 sensaties Het recht zegeviert VOOR DE PAUZE de Koning der Zotheid HILLEGOM. De beurs werd door 144 personen be zocht. Aan de levendige drukte en handel die er heerschte is goed merkbaar, dat het seizoen begonnen ls. Bij beschikking van den Minister van Staat, minister van Financiën a.i. is ae ontvanger der directe belastingen, enz. C. Wolfson verplaatst van het kantoor der di recte belastingen te Oldenzaal naar het kantoor der directe belastingen en accijn zen alhier. KATWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: RUn, zoon van R. Gejjteman en C. van der Plas Ariea Cornelia, dochter van M. van der Zwan en C. Gu\jt Maria, dochter van J. van Roon en A. Messemaker Jacobus Gijs- bertus, zoon van J. H. Koetsier en G. Ruijgrok van der Werven Jacob, zoon van A. Meijvogel en C. Twigt Weintje. dochter van E. Kuijt en J. Nygh Allda, dochter van C. Kerkman en J. van Beelen Clasina Arina, dochter van A M Kruger en C. van Zuijlen Maartje, doch ter van W. Guijt en M. van der Bent Jacob, zoon van H van Duijn en G. Barnhoorn Dirk zoon van A. Kulk en J. Snye^ Anna. dochter van J. van Duijn en W. Guijt Cornelia, doch KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouwoverzicht. Den laatsten tijd, doch vooral de laatste week. kenmerkte zich door een slappen en lusteloozen handel. Het ergste is. dat het met alle producten misère in hevige mate was. Weliswaar brachten de aardappelen een iets hoogeren prijs op dan vorig jaar in ditzelfde tijdvak, doch dit was dan me', zekerheid Ie danken aan den hoogeren mi nimumprijs dan in 1938. Doch als wij 'n ver gelijking maken van de groenteprijzen van deze afgeloopen week, en nog langer, en die in hetzelfde tijdvak van het vorig jaar, dan is deze aanmerkelijk slechter, vooral voor sla en bospeen, welke bij de voornaamste producten van aanvoer behooren. Vooral met de bospeen is het slecht gesteld. In de eerste helft van Juli 1938 varieerde deze steeds tusschen f. 5 en f. 8.50 per 100 bos: doch thans was het geregeld een minimum prijs van f. 2.50 voor de zeer goede peen, de extra partijen brachten het een enkele maal tot f. 4.00 per 100 bos, doch een massa draaide door. Het was werkelijk een zielig gezicht de met zooveel arbeid verkregen producten als bospeen, welke met de meeste zorg verladen.en vervoerd worden naar de veiling, daarna te zien opgeladen en afgeladen met dè'Trork, het product dën koeien, die het een lekkernij vonden, te zien toegeworpen, omdat het artikel tegen den minimumprijs van f. 2.50 per 100 bos géén koopman kon vinden. En de aanvoer is nog maar matig. Vele tuinders wachten nog wat af in de hoop op beter. Maar die navrucht op hun land willen planten, kun nen nog maar kort wachten want anders Is het daarvoor te laat. Kisten peen bren gen op f. 0.30 tot f. 0.60 per kist van 20 k.g. Ook een slechte prijs. Van sla kan niet veel anders gezegd worden. Vorig jaar werd enkele weken lang genoteerd van f. 1.tot f. 1.80 per 100 stuks. Thans is het geregeld f. 0.50, de minimumprijs, tot hoogstens f. 1.10 per 100 stuks. En ook hiervan gaat een kwantum naar de belt. Van beide pro ducten wordt gehoopt en verwacht dat deze voor een fllnken steun in aanmerking zul len komen. Vorig jaar werd hierop geen steun verstrekt. Toen was het ook niet noo dig. De uitkomst is van den beginne af vrij slecht geweest. Kroten van f. 0.60 tot f. 0.90 per 100 bos geven ook een onbevredigende uitkomst. Men kan van dit grove product onder deze omstandigheden niet veel an ders verwachten. Doppers brachten steeds een redelijken prijs op. van f. 11 tot f. 16 per 100 kg. Doch de aanvoer is niet belang rijk. Over de aardappelenprijs is men ook niet te spreken alhoewel daarover toch niet in die mate te klagen is als over de groente- prijzen. De minimumprijs is hooger dan vorig jaar doch het beschot is -n het alge meen wel iets minder. Zij, die echter een gunstig gewas hebben, komen er nog wel mee uit. Betaald werd: voor bonken van Eerstelingen van f. 2.40 tot f. 3.00 per 100 k.g. Groote noteerden van f. 2.40 tot f. 3.50 naar gelang van kwaliteit en Drielingen werden gekocht voor f. 2 tot f. 2.80 per 100 k.g. Maar doordraaien kwam zoo goed als niet voor. hetgeen gelukkig is. De aanvoer van Eigenheimers neemt geregeld to_. Nu de bekende datum van 15 Juli verstreken en de verplichte aanvoer van aardappelen dus verstreken is en de prijs van f. 3.40 per 100 k.g. zich ongeveer kon handhaven, is er voorloopig kans dat deze prijs stabiel zal blijven. Althans: totdat de aanvoer van Eigenheimers nog niet overstelpend ls. Eigenheimers noteerden thans nog: Bon ken van f. 2.60 tot f. 3.00, Groote van f. 2.60 tot f. 3.40. terwijl Drielingen werden ge kocht voor f. 1.40 tot f. 2.20 per 100 k.g. De prijs is de laatste dagen steeds dalende. De bloemkool-aanvoer is thans begonnen. De aanvoer is nog beperkt, mede vanwege de minder goede gewassen van vroege bloemkool, doch niettegenstaande dien ma tigen aanvoer is de prijs aanmerkelijk te laag om loonend te kunnen spreken. 1ste soort noteerde van f. 6.80 tot f. 10.80, soms iets hooger, voor 1ste soort, maar tweede kwaliteit kon het niet verder brengen dan f. 3.40 tot f. 5.00 per 100 stuks. Dat is voor hands dus nog een teleurstelling en aange zien er nog onvoldoende vraag voor export is, zijn de verwachtingen niet hoog gespan nen en is men ten aanzien hiervan zeer pessimistisch gestemd. Laten wij hopen, dat men het verkeerd heeft Ingezien! KATWIJK AAN ZEE. Uitvoering U. N. I. De Katwijlcsche muziekver. „U.N.I.", dir. de heer P. C, Langmuur, gaf tijdens uit gezocht mooi zomeravondwner, een con cert in de muziektent op den Boulevard ten aanhoore van een zeer talrijk publiek. PANIEK AAN DEN LEIMUIDERDIJK. Op den Leimuiderdijk van den Haarlem mermeerpolder heeft een gecompliceerd motorongeluk plaats gehad, waarbij vier motorrijders ten val kwamen. Eenige motorrijders van het Vrijwillige Landstormcorps motordiensl. welke mili tairen belast zijn met het ..inrijdenvan motoren voor het leger, reden over de Lei muiderdijk in de richting Schiphol. Aan de voor hen linkerzijde van den weg stond een auto geparkeerd, terwijl een daarachter rijdende auto naar llnkr uit week om te passeeren. Op dit moment zouden juist de militaire motorrijders van de tegenovergestelde kant passeeren. De passeerende auto liet daar toe te weinig ruimte over. De kopman der militairen zwenkte nog juist bijtijds naar rechts om een botsing te voorkomen, doch kwam daarbij in de berm terecht, waar hij over den kop sloeg en bleef liggen. De ach ter hem komende militairen remden uit alle macht, doch daar zij in gesloten colon ne achter elkaar reden, waren meerdere ongelukken onvermijdelijk. De tweede motor stortte zich op de eerste, sloeg om, ten einde plaats te maken voor nummer drie, die met een salto mortale op de mo tormassa neerkwam. De berijders zochten zoo goed en zoo kwaad als het ging eer, heenkomen, want reeds kwam de vierde man aan. Er ontstond een paniek Toesnellende bewoners vermoedden het ergste: het bleek echter gelukkig dat de berijders er betrekkelijk goed waren afge komen. Twee van hen. de heeren P. en R waren ernstig gewond aan het gezicht en ledematen. Dr. Bijl uit Leimuiden ver leende de eerste hulp, waarna de gewon den voorloopig naar hun garnizoen werden overgebracht. De autobestuurder trok zich blijkbaar weinig van het geval aan. Hij is zonder hulpverleening doorgereden. Het nummer van zijn auto is bekend. Hem wordt aange raden zich binnen 24 uur aan het politie bureau te Hoofddorp te vervoegen. Na de pauze werden wij als het ware reeds voorbereid op de „blijde gebeurtenis" door het spelen van tal van Vaderlandsche lie deren. die telkens met luid applaus be kroond werden. Het concert eindigde met het „Wilhelmus". LEIDSCHENDAM. Werkloosheid weer gestegen. Het aantal werkloozen is weer gestegen en bedraagt thans 102 iv. m. 92). Van dit aantal genieten 10 rijkssteun, 15 zijn ge plaatst in de gemeentelijke werkverschaf fing, 5 (v.m. 4) zijn geplaatst in de Rijks- werkversohaffing te Giethoorn en 72 aan het militair vliegveld onder Valkenburg. Bij den manufacturier Van Es, wo nende in de Dr. van Noortstraat, staat een appelenboom, welke reeds vruchten draagt, voor de tweede maal in vollen bloei. De heer Scheers, wonende Smitslaan 33 heeft zioh gewend tot de Rijksinspectie voor de Volksgezondheid inzake een stank en vliegenplaag. Hij wijst er op, dat de be woner van perceel No. 31 tegen zijn keuken geiten- en konijnenhokken neeft gebouwd, deze niet voldoende onderhoudt, waardoor stank enz. ontstaat, waarvan hij hinder ondervindt. Verder wijst hij er op, dat zoowel van zijde der woningbouwvereniging „Eensge zindheid" als van de zijde van het ge meentebestuur, ondanks het feit, dat hij beide van den toestand op de hoogte heeft gebracht, geen voldoende aandaoht aan zijn klacht wordt geschonken. NOORDWIJK. Onze plaatsgenoot de heer C. A. van Sprang slaagde te Leiden voor het diploma boekhouden, afgenomen door de Ver. van Leeraren ne te Den Haag voor het Merou- rius-diploma boekhouden. NOORDWIJK BINNEN. Gevonden: kinderschoentje met knie kousje, gebit, portemonnaie met inhoud, kindercape, dameshoed, zilveren collier m. steentjes, dameshandschoen, emmertje met schopje, bovengebit, verm. zilveren horloge, kinderschoentje, rozenkrans, wit hondje, autoped, badpak en muts, zonne bril, autostep, bril, mes in schee, vulpen. Inlichtingen over bovenstaande voorwer pen uitsluitend des Woensdags en Zater dags van 6 tot 7 uur n.m. ten politie-bu- reele te Noordwijk-Btnnen. Woensdag. Leldsche Wolspinnerij N. V.: Verg. van aan deelhouders. 11 uur voorm. Oud-Poelgeest: Zendingsdag Chr. Geref. Kerk classis Den Haag. Donderdag. Roodenburgerstr la: Alg. verg. Centr. Isr. Wees- en Doorgangshuis. 8 uur nam. DIVERSEN: 's Dinsdags. Mare 13; Medisch Opvoedkundig Bureau. 9% -11 uur voorm. Arbeidsbeurs (Levendaal): Iedere derde Dins dag der maand consultatiebureau voor onvol waardiger 7—8 uur nam. 's Donderdags. WiJkgebouw „Bethesda" (Hoef- straat 4446): Consultatiebureau voor Alco holisten, 8 uur nam. s Donderdags: Inst. voor Praeventleve Ge neeskunde riste Binnenvestgr.. 22). Inenting tegen diphterie. 3% uur 's middags precies. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 4—5 uur nam. BIOSCOPEN: Luxor-Theater. Stationsweg: 8 uur nam.: „Een vrouw verloor". Eiken dag behalve Vrijdags ook om 2 u., Zon dag 2—7 en 8—11 uur. Trianon-Theater, Breestraat 31: 8 uur nam. Woensdag en Zaterdag 2 uur nam.: „Fra Dia- volo". Zondag van 27 doorl. voorstelling. Op werkdagen van 25 uur Filmac-voorstellingen. Lido-Theater. Steenstraat 39: 8.15 uur nam.: „Het balboekje". Woensdag- en Zaterdagmiddag :2.30 uur. Zondag doorl. voorstelling van 2—7 en 8.15 uur. Casino-Theater, Hoogewoerd 49: 8 uur nam.: „Jongens in uniform". Zondag van 1—7 en van 8—11 uur. Woensdag en Zaterdag ook 2.30 nam. Rex-Theater, Haarl.straat: lederen werkdag „Vadertje Langbeen". Zondag van 2—7 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. Nova-Theater (Katwijk aan Zee): „De strijd in de vallei der^TÖtizen". INLEVERING VAN VERSCH SPEK. De Nederlandsche Veehouderijcentrale brengt ter kennis van belanghebbenden, dat met ingang van Maandag 24 Juli 1939 tot nadere aankondiging te IJmuiden voor haar rekening versch spek zal worden in genomen bij de NV Vereenigde Ijsfabrie ken en Koelhuis .Frigo" te IJmuiden. De inlevering zal kunnen geschieden des Dinsdags en des Donderdags van 912 en van 25 uur. 3809 RIJNSBURG. De gemeentelijke Luchtbeschermings dienst heeft in Flora onder leiding van den heer P. Kort Sr. met het voltallige perso neel een oefening gehouden. Tot ambtenaren ter Secretarie op ar beidscontract zijn benoemd de heeren W. v. Tuyl Jr., volontair te Zwammerdam en P. A. de Wilde, volontair te Leidschendam. De leerlingen van de hoogste klasse van de Chr. Kleuterschool maakten onder leiding van het onderwijzend personeel per auto-car een uitstapje naar Dulnrell te Wassenaar. In de boschrijke omgeving werd een genotvolle dag doorgebracht. Thans zijn de minimumprijzen voor aardappelen vervallen met als gevolg een sterke daling van de prijzen. SASSENHEIM. Het Stradamecr. Aan het meer op de weilanden van den heer Nico Ciggaar, ontstaan door zand- opzuiging ten behoeve van den aanleg van den nieuwen autoweg (autostrade), is door het Gemeentebestuur den naam gegeven van Stradameer. As. Zaterdag wordt alhier een bloemp jesdag gehouden ten bate van „Herwonnen Levenskracht." Tot tijdelijk controleur van den Plan- tenziektenkundigen dienst is benoemd de heer D. v. d. Voort. Tot assistent van den gemeente-op zichter is benoemd de heer P. van der Zee, te Hommerts (Fr.) VALKENBURG. Voor de Ned. Ver. E.H.B.O. aid. Kat wijk en omstreken slaagden ter verkrijging van het Eenheids-Diploma de volgende candidaten: de dames M. v. DelftSloot weg, N. v. Duyn, Joh. Zandbergen en de heeren D. Kralt, J. Kerpershoek van Val kenburg en J. Onderwater van Katwijk. Examinatoren waren dr. Baart de la Faille van Wassenaar en dr. H, Hueting van Katwijk. VOORHOUT. Burgerlijke Stand. Geboren: Willy Maria, dochter van W. C. v. d. Buig en I. Hoogervorst. Gehuwd: Johannes Warmerdam, oud 32 jaar won. te Llsse. en Elisabeth Johanna Bel. 26 jaar. Voor het te Heemstede gehouden Mulo examen slaagden de Jongedames R. Nijssen en C. Prins en de heer J. van Dijk, alhier. Bij vele bloembollenkweekers is thans het tulpen-rooien geëindigd. Evenwel, het -werk gaat door! Thans is men begonnen met het rooien der narcissen. De uitkom sten hiervan mogen, wat het gewas be treft, goed genoemd worden. den namiddag gehouden. WASSENAAR. Loop der Bevolking. Gevestigd: G. M Ebbers geb. Altena. Raap horstlaan 17b; C. de Back en gezin, Kieviets laan 1; G. de Braak. Achterweg 44; C. Edel, Willem Ill-laan 5; A. FischerCsömör, L. Kerkdam 72; Wed. R. de Ruit geb. Fluri, Ko renlaan 25; M. Franken, Prinsenweg 75; B. G. J. Freriks, Ridderlaan 1; M. R. D. Geradts, Oostdorperweg 101; R. D. Geradts, Oostdorper- weg 101; A. A. Germes, Eikenlaan 5; E. Heer, Schouwweg 78; A. Hessing, v. Z. v. Nijevelt- straat 140; C. Horacek, Bloemcamplaan 23; A. Kolster, Wilhelminalaan 6; P. H. Kotzch. Aca- jlalaan 1 K. Snelderwaard geb. Kroll. Reijer- laan 5; L. P. Kwak, Rijksstraatweg 36; S. W. Langenberg. v. Z. v. Nfjeveltstr. 132; J. Leitner Bloemcamplaan 60; C. J. Markestein, Waals dorp. barak 11; M. A. Ruigrok v. d. Werve geb. Meester, Schoolstraat 28; H. C. v. d. Meij- den en gezin, Oostdorperweg 132; R. J. Mulder. Rijksstraatweg 693; T. Nap. Schouwweg 81—2; E. Rolleman, Wcteringlaan 11; C. Schippers geb. v. d. Schilden en gezin, Beukenhorstlaan 12a; A. M. W. Schoeren, Wilhelminalaan 8; F. W. M. Schouten. Santhorstlaan 8; P. Schouten, Nassaulaan 15; E. M. Davidse geb. Slebert, Tuinpad 87; J. A. Verkade. Schoolstraat 15; L. Th. de Vries, v. Z. v. Nfjeveltstr. 132; P. Zwarts. Cornells de Wittstraat 20; P. L. Zwet sloot en gezin, Hyacinthstraat 34; A. J. Zuid hof. Tulp weg 2. Vertrokken: A. Stüttgen n. Dusseldorf Did.: D. A. Verburg n. Deventer, J. P. Sweelinckstr. 12; A. A Cardlnaal n. Den Haag. Zuidwal Gem. Ziekenhuis); J. Kool n. Giessendam. Neder-Hardinxveld. C 318 p.a. H. de Bruijn: J. J. Vlugt n. Alkemade. F 31; A. S Steller n. Ned.-Indië; A. Mannert n. Oostenrijk. Did.. T. E. ter Kuilen n. Naarden, Frans Hanslaan 3; L. Wever n. idem; W. A. P. F. L. Sanders n. Rotterdam, Goudschesingel 233; J. W. Hen zen n Rhenen, Grutterstraat 16; E. Grefen n. de Bilt. Bilthoven, Mozartlaan 3: J. M. H. van Gasselt n. Venlo, Tegelscheweg 59; E. Mouw en gezin n. Den Haag. Fishcrstraat 117; S. J M. Aleven n. Duiven. B 3: A. Schuster r aar Dusseldorf Did.; H J. de Goefj naar Den Haag Buitenrust'/3; J. M Grimmc n. Coevorden huize ,,De o' p.a. dhr. Snoeiers; M. E. B. L. v. d. BurgTit geb. v. Rijn n. Hilversum. B Huetplein 11; C. v. d. Akker en vr„ n. Den Haag. Bloemfonteinstraat 213; N. de Munrik n. Papendrecht. Westeinde 35; E. Roemeling n Wedde. Blyham B 61V»'. T. v Veer geb. Sn-Merwaard n. Leidschenaam, Smitslaan 50; P. E. Witte n. Sittard, Rosmolenstraat JJ; K. F. Vaas n. Buitenzorg; J. Noordermcer naar Embden. Did A. W. Zwet6laan n. Zoeterwou- de. H Ryndijk F 134; K. L. van Wijngaarden en vrouw naar Trinidad. 2—2

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 6