LEIDSCH DAGBLAD - Tweede BSad Donderdag 20 Juli 1939 Gemeenteraad van Wassenaar BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN RECHTZAKEN 1/T IN IITTEREN^j AGENDA Uit de Omstreken CORRESPONDENTIE Drenkelinge in de Zijl gevonden Uit de Rijnstreek GEBOREN: Catharina Antonia Helena. D. van W Heii mans en H. E. de Laaf Wilhelmina. D. van W. Sloos en G. M. E. Planjer. ONDERTROUWD: .J'J-E- Jansen jm. 25 j. en C. W. A. Declemy jd. 22 j. GEHUWD: J. v. Wezel jm. en H. J. P. Kret jd. H. v. Kesteren jm. cn M. Jansen jd. J. de Ridder Jm. en C. Hensing jd. W J. v. Wetten jm en P. v. Waardhuizen Jd. D. F. v. d Blom Huisman Jd- J J- Doove jm. en H Velthuysen jd. C. P. Leemans jd. en A. Glogowski jd. J. P. Meijer jm. en J. M. G. v. RUn jd. D. Nieuwenburg jm. en N. Ver hoeven jd. C. Paats jm. en j. D. v. d Meer Jd. J. Platteel jm. en A. M. Oudshoorn jd M. Serdyn jm. en S. P. den Hoed jd. G. van Tol jm. en J. C. Fakkel jd. C. Th. Tousssalnt jm. en A. A. v. Kampen jd. H. v. Vliet Jm. Pelt^'jd Ek J' Zleriltzce Jm- en G K- OVERLEDEN: M. H. J. Grundlehner, hsvr. van W. Smit 86 j. FRITZ HIRSCH IN NOORDWIJK S CASINO. Het is de directie van het Noordwijksche Casino gelukt zich voor een avond van de medewerking van de Fritz Hirsch Operette te verzekeren en dat op Donderdag 27 Juli a.s. des avonds om 8.30 u. Het gezelschap komt in o 3£ï! I P°litie had beter gedaan het feest te ver eer .1 o e. - bied en. „DE RONDE VAN HILLEGOM" Tijdens de Koninginnefeesten te Hille- gom in September van het vorige jaar al dus de ..Tel.", kregen de kinderen ruim schoots hun deel, maar voor de naar ple zier hunkerende groote menschen stond er weinig op het programma. Dat is toch eigenlijk reuze jammer, meenden slagers, bakkers en andere winke liers en weldra kwamen een slagersknecht en twee bakkersgezellen op het idee een wielerwedstrijd te organiseeren dwars door de gemeente en via omstreken weer terug, over een afstand van veertig kilometer. De deelnemers moesten 50 cent inleggeld be talen en voor de winnaars waren geldprij zen en huishoudelijke artikelen beschik baar. Het plan was niet strafbaar, maar de uitvoering wel, want men had geen ver gunning van Ged. Staten. Doe je ook mee? had een van de or ganisatoren aan een politie-agent gevraagd Wees maar voorzichtig, man voor dien wedstrijd is vergunning noodig. Deze waarschuwing had men in den wind geslagen en gisteren moesten de drie ini tiatiefnemers voor het hekje van den kan tonrechter te Woerden verschijnen. Op de publieke tribune volgde een deel van de ..wielrenners" het verloop van de zitting. Had u dien wedstrijd niet kunnen voorkomen? vroeg de kantonrechter aan den agent van politie. Men wist toch. dat er iets zou gebeuren? Ja. de politie wist het. maar ik heb de deelnemers toch gewaarschuwd En een hoofdagent stond bij den start Waarom liet men de menschen gaan? De Geen twee gezinnen in één woning. - Aanleg centrale ver warming. - Dankwoord van den burgemeester. De bekoorlijke. Hongaarsche operette diva Hilde Harmat vervult de vrouwelijke hoofdrol, terwijl de mannelijke komieke hoofdrol in handen is van Fritz Hirsch. Het love-team in dit zangspel is Ruth Rhoden en Paul Harden, terwijl de verdere hoofdrollen in handen zijn van Ellen Lutz. Mady Meth. Sophie Degen- hardt. Egon Karter. Imre Raday. Walter TriebeiLeo Reicher e.a. Het gezelschap brengt zijn volledige decors mede naar Noordwijk en het eigen orkest staat onder leiding van Hans Llchtenstein. WEERBERICHT. Barometerstand Gistermiddag 2 uur: 760. Hedenmiddag 2 uur: 763. BUITENLANDSCH WEEKOVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. De depressie, die gisteren over het Engelsche Kanaal gelegen was. verplaatst zich langzaam naar het Noorden. De kern ligt vanmorgen over Engeland en ls wat minder diep geworden. Aan haar Zuidzijde worden over Frankrijk koele maritieme luchtrnassa's naar onze omgeving en Duitschland aangevoerd. De scheidingslijn tus- schen de warme continentale lucht en de koe lere luchtrnassa's. die uit het Westen komen, ligt hedenmorgen over Mldden-Dultschland, Zwitserland en Zuld-Frankrljk. De afkoeling ging over het algemeen gepaard met onweer en plaatselijk groote hoeveelheden neerslag. In ons land had Den Helder de grootste hoeveel heid <17 m.M.). Langs de genoemde scheidings lijn ontwikkelde zich ln Zuid-Frankrijk een r.ieuwe depressie, die daar opnieuw onweer brengt, maar nu aan het opvullen is. Op den oceaan behoudt het gebied van Imo gen luchtdruk een groote uitgestrektheid. Aan de Noordzijde by IJsland en Groenland ls het aanzienlijk aangetast door storingen, die zich in Oostelyke richting bewegen. Ir. de Poolzee ls de luchtdruk gedaald. Het gebied van hoogén luchtdruk by de Oostzee verplaatste zich van de randstaten naar Finland en Lapland en nam daarby lets in beteekenis toe. Het weer ln deze omgeving is zonnig by zwakken wind met nevel of mist in den vroegen morgen. De verdachten werden nu spraakzaam. Wij wilden een aardigheidje uithalen. De kinderen hadden hun spelen, maar voor ons was er niets te doen en zoo besloten wij óók eens te gaan fietsen Elke vijf mi nuten startten er twee deelnemers aan begin- en eindpunt, dus een erge opstop ping voor het verkeer kon er niet ont staan Maar dat ge-race door de straten was toch gevaarlijk genoeg. Met het tegen woordige drukke verkeer op de wegen zijn dergelijke grappen niet meer mogelijk, dat begrijpt u toch ook wel! U kwam als eerste aanmerkte de ambtenaar op. en knikte lachend naar een van de verdachtenmaar u had 15 K.M. afgesneden, heb ik gehooid. Niks van aan! WIJ drieën deden maar alsof wij meereden, maar wij hadden 's morgens al drie biertjes op en konden niet meer fietsen Zoo gebeuren de ongelukken op den weg, constateerde de ambtenaar. Indertijd is de commissaris der Koningin ook door zoo'n soort wielrijder aangereden en ern stig gewond. Ik wil in dit geval aannemen, dat u een volksvermaak wilde bevorderen, maar laat het een goede les zijn. De bakkers en de slagersknecht moesten ieder zes gulden betalen of drie dagen gaan zittendoch dan niet op een fiets! Gistermorgen vergaderde de raad van Wassenaar Afwezig met kennisgeving de heer J. M. Kolft. Op voorstel van B. en W. werd besloten tot overname in beheer en onderhoud van het Rijk van een gedeelte van den Wasse- naarscheweg. Het. Rijk stort daarvoor f. 404. Ook werd besloten om met Wet- risico een verzekering te sluiten ter dek king tegen vermogenssohade-risico. Door Wet-rislco wordt dit risico gedekt tot een maximum van f. 3000 per geval. De kosten voor de gemeente zullen bedragen ten hoogste f. 1.50 per 1000 inwoners. Een voorstel tot voorloopige vaststelling van de werkelijke uitgaven voor het O.L. over 1983, voor het gewoon L.O. f. 6973.01, en voor het U.L.O. f. 2847,22 werd aange nomen. Ook werd beslaten om de vergoeding voor vakonderwijzers over 1938 vast te stel len op f. 1.72 per leerling van het gewoon L.O. en op f. 5.71 per leerling voor het UL.O. Een voorstel tot het toekennen van een belooning aan waarnemende hoofden van scholen, volgens zg. hoofden-marge, werd goedgekeurd. In de bouwverordening werd opgenomen de bepaling dat het een eigenaar of bewoner van een woning verboden ls de woning zoodanig te bewonen, dat daar meer dan één gezin gehuisvest is. Dit voorstel werd door B. en W. inge diend. nadat een onderzoek aan het licht had gebracht, dat er in deee gemeente niet minder dan 92 perceelen door meer dan één gezin worden bewoond. De heer Idenburg maakte aan B. en W. een compliment voor de spoedige indie ning van het voorstel. Besloten werd met den heer W, J. Jodhems een stuk grond te rullen gelegen aan den Wassenaarscheweg. De gemeente staat 240 M2 af en krijgt daarvoor in ruil de heer Jochems 482 M2, terwijl een op den gemeentegrond liggend servituut zal ko men te vervallen. Besloten werd om met eenlge andere gemeenten een gemeenschappelijke rege ling aan te gaan tot onderlinge hulpver leening in geval van brand. Op verzoek van het comité van Samen werking uit den georganlseerden midden stand worden de dagen vastgesteld, waar op de winkels des avonds na 8 uur geopend zullen mogen zijn. Nadat werd besloten om medewerking te verleenen tot het betegelen van een ge deelte speelplaats bij de R.K. Meisjes school werd de rekening der gemeente over 1938 aangebocn. Gewone dienst: inkomsten f. 1.457.232.11; uitgaven f.1.294.606.74 batig slot f. 162.625.37; Kapitaaldienst inkomen f. 3.448.934.62; uitgaven f. 5.376.838.54 na- deelig slot f. 1.927.903.92. Tot leden der commissie van onderzoek werden benoemd de heeren Breedvelt, Dresselhuys en Hendriks. Besloten werd het gebouw aan de Zijl laan van een centrale verwarming te voor zien, onder voorwaarde dat de Jaarlijksche huurprijs met f. 220 zal worden verhoogd en dat dit bedrag gedurende 10 jaren zal worden gewaarborgd. De aanlegkosten de zer verwarming worden geschat op f. 3000. Aan B. en W werd f. 500 toegestaan voor de eventueele viering van de blijde gebeurtenis in het Prinselijk gezin. Van de afd. Wassenaar van het „Groene Kruis" werd een strook grond ter breedte van 2 M. ert in totaal groot 94 M2 overgenomen en van het Rijk een strook van 2 M. in to taal groot 58 M2. noodig ter verbreeding van de Graveetraat. De voorzitter nam hierop afscheid van de niet terug keerende leden Met groote waardeering getuigde spr. dat de raad steeds de groote lijnen ln het oog heeft gehouden en dat hij een voorbeeld was voor een gezonde volksvertegenwoordiging Een bijzonder dankwoord richtte hij tot dr. P. J. Idenburg, dien hij gelukwenschte met zijn benoeming tot directeur van het Centraal Bureau voor de Statistiek eu voor zijn waardevolle adviezen op onderwijs gebied en den heer Rooljakkers, die 29 Ja ren lid van den raad ls geweest, waarvan 12 jaren wethouder. De voorzitter dankte tenslotte allen, omdat zij het hem in het eerste jaar van zijn burgemeesterschap zoo gemakkelijk hebben gemaakt. Door de niet-terugkeerende leden werd hierop nog een dankwoord gesproken ter wijl bovendien nog het woord voerden de heeren Van Moorsel, wethouder, en de Hendriks en Boender, die ook afsoheid namen. Hierop sluiting. HEDEN: Leger des Heils: Samenkomst te 8 uur nam. Nutsgebouw: Spiritische 6eance. 8*4 uur nam. DIVERSEN: 's Dinsdags, Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau. 9V411 uur voorm. Arbeidsbeurs (Levendaal): Iedere derde Dins dag der maand consultatiebureau voor onvol- waardigen. 7—8 uur nam. 's Donderdags. Wtjkgebouw „Bethesda" (Hoef- straat 4446): Consultatiebureau voor Alco holisten, 8 uur nam. 's Donderdags: Inst. voor Praeventleve Ge neeskunde (lste Binnenvestgr„ 22). Inenting tegen diphterie. uur 's middags precies. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 4—5 uur nam. BIOSCOPEN: Stationsweg: 8 uur nam.: Luxor-Theater, „De Storm". Eiken dag behalve Vrijdags ook om 2 u., Zon dag 2—7 en 8—11 uur. Trianon-Theater, Breestraat 31: 8 uur nam. Woensdag en Zaterdag 2 u. nam.: „Luchtdulvels der marine". Zondag van 2—7 doorl. voor stelling. Lido-Theater, Steenstraat 39: 8.1-5 uur nam.: El Gato, de galante bandiet. Dinsdag-, Woensdag- en Zaterdagnam 2.30 u. Zondag doorl. voorstelling van 2—7 en 8.15 uur. Casino-Theater, Hoogewoerd 49: 8 uur nam.: De gehelmde brigade. Zondag van 4—7 en van 8—11 uur. Woensdag en Zaterdag ook 2.30 nam. RexjTheater. Haarl.straat: lederen werkdag „Leer het leven liefhebben". Zondag van 27 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. Nova-Theater (Katwijk aan Zee): „Het meisje van gisteravond.", 8 uur nam. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Lelden wordt van Zaterdag 15 t/m Vrijdag 21 Juli a.s. waargenomen door de apotheek: C. B. Duyster, N. Rijn 18, Tel 20523. Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek, Wllhelmlnapark 8, Telef. 26274, BENTHUIZEN. Benoemd tot ambtenaar ter gemeente secretarie jhr. C. W. Stern, thans waar nemend ambtenaar ter secretarie. WEERSOMSTANDIGHEDEN Binnenland (7 u. 20 voorm.) Den Helder: zwaar bewolkt, matige Z.Z. wind, temp. 17 gr. C., min. 15 gr. C.. neerslag 1 mW. Vlissingen: zwaar bewolkt, krachtige Z.Z.W. w temp. 16 gr. C., min. 14 gr. C., neerslag 1 mM. De Bilt: zwaar bewolkt, matige Z.Z.W. wina, temp. 16 gr. C., min. 14 gr. C.. neerslag 1 m.M. Groningen: zwaarbewolkt, matige Z.Z.W. wind. temp. 17 gr. C.. min. 14 gr. C., neerslag 1 m.M. Maastricht: lichtbewolkt. matige Z.Z.W. wind. temp. 17 gr. C., min. 15 gr. C.. neerslag 2 m.M. Buitenland (8 uur voorm.). Parijs: Z.Z.W.. zwak, 15 gr. C.. zwaar bewolkt, goed weer. Londen (Croydon): Z.Z.W., zwak, 14 gr. C., eenigszins buiig. Berlijn: Z.W., zwak. 18 gr. C.. betrokken na onweer. Nice: N.N.O.. zwak, 22 gr. C.. eenigszins buiig Stockholm: O.Z.O.. matig, 17 gr. C.. opkla rend na mist. HAAGSCHE RECHTBANK. De „jonkheer." De 22-jarig electrisch-boorder A. A. I. uit Leiden, thans gedetineerd in het Huis van Bewaring, heeft terecht gestaan we gens oplichting. I. had kennis gemaakt met een meisje uit Wassenaar, en haar o.m. verteld dat hij Jonkheer Willy Har- denberg heette. Hij had kans gezien het meisje geld afhandig te maken. I. die getrouwd is. en reeds meermalen is veroordeeld, heeft thans een jaar en drie maanden gevangenisstraf tegen zich hoo- ren eischen. Blom begeleidde op de piano. De Rechtbank heeft hem veroordeeld tot he"r van Beelen zette ln raet een jaar gevangenisstraf. KATWIJK AAN ZEE. ORGELBESPELING IN DE OUDE KERK. Met medewerking van een dameskoor. De heer Nic. van Beelen. organist der Oude Kerk gaf gisteravond de eerste zijner orgelbespelingen in dit seizoen, ten bate van het verwarmingsfonds der Herv. Kerk. De heer van Beelen had ditmaal gezorgd vopr een zeer verzorgd en afwisselend program ma en de medewerking van een dames kwartet uit Utrecht en bestaande uit de dames mevr. Hemsing, mevr. Daudey, mevr. Groen en mevr. Buys, allen leerlingen van mevr. Droogleever uit Utrecht, Mej. G. Rijwieldiefstal. Wegens diefstal van een rijwiel heeft te recht gestaan de portier W. J. W. B. uit Leiden, thans gedetineerd in het Huis van Bewaring. Tegen verdachte, die de flets van zijn patroon had gestolen, had de Officier een jaar gevangenisstraf geëlscht. De Rechtbank heeft verdachte conform dezen elsch veroordeeld. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 15 gr. C. <59 gr. F.). 12 uur 's mtdd.: 17 gr. C. <63 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE. Voor Vrijdag. Voorm. te 6 uur 49 min.; nam. te 7 uur 13 m. Overzicht onzer belangrijkste Veemarkten. Ofschoon het weer de laatste dagen voor den groei van het gras bepaald gunstiger is. klagen de boeren toch nog. dat er voor het vee weinig is te eten. Zulks demonstreert zich ook zeer duidelijk in de aanvoeren op de slachtveemark- ten want ondanks het feit. dat men momenteel geen besten prijs krijgt, is er drang tot verkoop. Er was weer zeer weinig beste kwaliteit en deze bleef nog wel op prijs, doch het ging met de afwijkende soorten bijzonder slecht en de prijzen gingen in dalende lijn. Wij noteerden voor le kwaliteit 34—36 ct. en 2e 30—33 ct., terwijl voor de oncourante soorten van 25—28 ct. per pond geslacht gewicht werd besteed. Voor de stieren was al buitengewoon ge ringe belangstelling; zoowel voor zware als lichte soorten verliep de handel slecht, met lage prijzen 23—26 ct. per pond geslacht ge wicht. Vette kalveren werden iets minder aange voerd. maar toch verliep de handel kalm en even lager ln prijs. Alleen de prima kwaliteit, die ook weer schaarsch was aangeboden, bleef ongeveer prijshoudend 3236 cent per pond en de mindere soorten daalden af tot iets beneden de 20 cent. Alles per pond levend gewicht. Er werd nog iets voor de groote scheepvaart ge kocht. doch dit was het restant, zoodat men deze afzet voorloopig zal moeten missen. Zooals wij reeds verleden week mededeelden komen de Commisionaris van de Rotterdamsche Lloyd a.s. Vrijdag naar de Leidsche markt om zuiglammeren te koopen. De wolveemarkt was begin dezer week even beter, met iets vastere prijzen. Oude schapen f.14.f.20.— en zuig lammeren f. 10.f. 14.per stuk. De varkens- markt had begin dezer week een bevredigend verloop en de prijzen bleven vrijwel constant, n.l. 2525 V4 tot 26 cent per pond levend ge wicht. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Poelmeer" 's Middags 12 uur: 20 gr. C. Zweminrichting „De Zijl", 's Middags 12 uur: 19 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Donderdag: 9,42 nam. tot 4,32 voorm. MAANS OP- EN ONDERGANG 20 Juli op: 10 uur 0.3; onder 22 uur 37. H. E. te L. U vergift zich wanneer U denkt, dat hier ter stede geen enkele vereeni- ging van postzegelsverzamelaars zou bestaan. Het secretariaat van de afd. Leiden van den Ned Bond van Philatelisten ls gevestigd bij dr. J. A W. Groenewegen, Johan de Wittstraat 49. alhier. orgelconcert met „Meditatie" van Vivaldi. HU bracht ook ten gehoore ..Mag ich Ungluck nicht wiederstahn" van Pachelbel en op verzoek het „Largo" van Handel, als mede het „Adagio" uit de eerste orgelsonate van Mendelssohn. Wie onzen organist kent, weet, dat hij de verschillende muzieknum mers op kunstzinnige wijze weet voor te dragen. Hy had dan ook een aandachtig gehoor. Door het dameskwartet werd op fraaie wijze „Wilt heden nu treden", „Heilig is de Heer Zabaoth"; een paar oude Fransche kerkliederen n.l. „Nous t' adorons" en „Sur tol, je me repose" en ..Dankt, dankt nu allen God". Verder werden soil gezongen door mevr. Hemsing, mevr. Daudey, mevr. Groen en mevr. Buys. Ook werden nog eenige duetten gezongen. De pianobegeleiding was bij mej. Blom in goede handen. Het zeer goed geslaagde concert eindigde met een Improvisatie in C mineur van den heer van Beelen zelf. Mogen dit seizoen nog enkele soortgelijke uitvoeringen volgen. Uitstapje „Prettig Koopen". De vereeniging „Prettig koopen" heeft haar leden gistermiddag een aangenaam uitstapje bezorgd. Om 1 uur vertrokken twee autobussen met een gezelschap van 60 personen naar Utrecht, Woudenberg en de Pyramide van Austerlltz waar een paar uur vertoefd werd en ververschingen wer den gebruikt. Op de terugreis werd nog een bezoek aan het Belgisch monument te Amersfoort gebracht. Over Amsterdam langs Schiphol was men des avonds om 10 uur hier weer terug. Uitvoering der Gymnastiekvereniging „Hercules". Gisteravond te half acht werd met deze uitvoering begonnen, nadat men eerst in marschorde vertrokken was van het Jeugd huis in de Voorstraat. Een piano voor de begeleiding der rhythmische oefeningen was op de duinreep geplaatst Tal van toe schouwers stonden op den Boulevard ge schaard om van de uitvoering te genieten. Het was jammer dat deze weldra gestaakt moest worden, in verband met de onweers- en regenbuien. Moge een volgenden keer het weer gunstiger zijn! manie met toestemming van B. en W. een muzikale rondwandeling houden door het dorp. Tevens zal dan een collecte langs de hulzen worden gehouden tot stijving van de kas. Die kas heeft dringend verbetering noodig. Denkt u ln, dat de Harmonie moest worden opgeheven. Hie zou men dan straks Oranjefeest kunnen vieren? NOORDWIJK AAN ZEE. De Strandfeesten der V.V.V. „Noordwijk Vooruit". Onder groote belangstelling van de zijde der badgasten werd gisteren het eerste V.V.V. Strandfeest gegeven. Om elf uur werd begonnen met het fortenspel. De uit slagen lulden als volgt: le ploeg: le prijs Hgns Dekker; Hans Rommelaar; Theo van Schle; Hans van Brussel. 2e ploeg: 2e prijs: Arthur Jansen, Her man de Neef; Wlm de Neef en Kasper Roorda. 3e ploeg: 3e prijzen: Wlm Brederode; Jo Brederode; J. Langendljk en Jacob v. d. Luyt. Van de 13 deelnemende meisjes voor de zandfiguren won Else de Bock met een hondekop een eerste prijs; Hannie Offen- berg en Jlkkie Bleydensteyn met bloemen mand een tweede prijs; Carla Bock met cactus in pot een derde prijs: F. Rubertus met Mickey Mouse een 4e prijs en G. Ru bertus met eekhoorn een 5e prijs. Naar wij vernemen wordt op 25 Juli te 8 uur in „Flora" een schaakwedstrijd voor de badgasten gehouden. Op 27 Juli vindt op het strand een bekerwedstrijd plaats tus- schen Quick Boys en Nootdwljk des avonds te Th uur. NOORDWIJKERHOUT. HOTEL „HET RECHTHUIS" NIET VERKOCHT. KATWIJK AAN DEN RIJN. De Harmonie lijdt de laatste jaren een eenigseirts kwijnend bestaan. Hoe dit mogelijk ls? Ongetwijfeld zullen de min der gunstige tijdsomstandigheden ook hier haar invloed doen gelden. Zeker is, dat de schuld niet ligt bij het Ijverige be stuur. Ook de leden spannen zich tot het uiterste in. As. Zaterdagavond zal de Har- Er was geen belangstelling. In Hotel „Het Rechthuis" had de verkoo- ping bij afslag plaats, ten overstaan van notaris mr. C. Punt, van Hotel, Café-Res taurant „Het Rechthuis". Er was hoegenaamd geen belangstelling. Geen enkele kooper meldde zich aan. Het van ouds bekende hotel „Het Rechthuis" met woonhuis, schuren, tuin, grond enz. bleef onverkocht en voor de familie be houden. Alleen kocht de gemeente een strook grond, langs den weg, Ingezet op f. 380. Dit stuk ls benoodigd voor verbree ding van de Dorpsstraat, waardoor helaas een aantal oude, prachtige boomen moet sneuvelen. Bliksem in woning geslagen. Bij een hevig onweer sloeg gistermiddag de bliksem in een huls aan het Jullana- pleln bewoond door den heer H. Wessellng, en richtte daar groote schade aan. Door een groot toeval bleef een slapend kind, vlak ln de buurt, geheel ongedeerd. Nadat sinds Zondagmiddag door de vls- scherijfirma van Nieuwkoop te De Kaag, lederen dag langdurig met den zegen was gezocht naar 't stoffelijk overschot van mej. Z. uit Den Haag, die, gelijk bekend, in de Zijl nabij de Kaagsociëteit verdronken was, is gistermiddag te ongeveer kwart voor drie terwijl men nog met den zegen aan het werk was, het lijk plotseling boven komen drijven en wel op ongeveer dezelfde plaats, waar het meisje verongelukt was. Het stoffelijk overschot is door de politie per motorboot naar het lijkenhuisje te Warmond vervoerd. WASSENAAR. Medaille van H. M. de Koningin. Voor de Bloemententoonstelling, welke van 6 tot en met 10 September op het land goed Dulnrell alhier gehouden zal worden, heeft H. M. de Koningin een medaille be schikbaar gestold. Eerste steenlegging Gercf. Kerk. Gistermiddag heeft de eerste steenleg ging plaats gehad van de nieuwe Geref. Kerk, welke op de plaats van de oude. die reeds ls afgebroken zal komen. Nadat Ps. 122 was gelezen, gevolgd door gebed, sprak ds. Ferlnga over het symbolische van deze handeling, wijzende op de tijdelijkheid van het kerkgebouw ln tegenstelling tot de kerk, die eeuwig is en bovendien wees op het verheugende feit van een groeiende gemeente. waardoor deze nieuwbouw noodzakelijk werd. Hierop metselde ds. Ferlnga den eersten steen, waarbij werd ingesloten een oorkonde en een lijst van de namen der leden van de Gemeente. De nieuwe kerk zal plm. 800 zitplaatsen kunnen bevaten. Men hoopt deze einde December van dit jaar in gebruik te kun nen nemen, Nog geen Sportfondsenbad. Met het Sportfondsenbad ln deze ge meente wil het nog niet vlotten. Voorloopig zal men er in onze gemeente wel van ver stoken moeten blijven. Door B. en W. is n.l. te kennen gegeven, dat de stichting van een bad niet eerder in behandeling ge nomen zal kunnen worden, dan na de be grooting voor 1940, omdat de belasting plannen van de regeering nog te onzeker zijn. OEGSTGEEST. De heer G. Jansen van Mantgem al hier ls geslaagd voor het examen boek houden gehouden vanwege de Federatie- Examens (Mercuriusi. Voor het examen Fransche Handels correspondentie Ver. v. Leeraren, slaagde de heer A. v. d. Dussen alhier. Ds. SASSENHEIM. Voor beroep bedankt. I, de Bruijne heeft bedankt voor het beroep naar de Chr. Geref. Kerk te Rijns burg. KRINGWEDSTRIJD FEDERATIE VAN VRIJW. BURGERWACHTEN RIJNLAND. Gisteren werd de gewone jaarlijksche schietwedstrijd van het Baljuwschap Rijn land van Vrijw. Burgerwachten Rijnland op de rijksschietbanen te Katwijk gehouden begunstigd door fraai zomerweer. Aanwe zig waren de Burgerwachten van Benthui zen. Hazerswoude, Koudekerk aan den Rijn Leiderdorp en Zoeterwoude. De wisselbeker die reeds tweemaal in handen ls geweest van Leiderdorp en Hazerswoude kwam nu voor goed in het bezit van Hazerswoude met 223 punten Daarop volgende Burger wacht behaalde 220 p., wel een bewijs, dat vel spanning is gestreden. Voor den wedstrijd was door den voor zitter. den heer K Brug. medegedeeld, dat de winnende B. W. het volgend jaar zou zorgen voor een nieuwen wisselbeker. De overige uitslagen waren: Corpswedstrijden (vijftallen! A.: 1. Ha zerswoude 239 p., 2. Leiderdorp 227 p.. 3. Benthuizen 194 p. B. 1. Koudekerk 226 p., 2. Hazerswoude II 220 p.. 3. Hazerswoude I 204 p.. 4. Benthui zen 169 p. C. 1. Zoeterwoude 197 p., 2. Hazerswoude 195 p. 3. Leiderdorp 165 p. Personeele wedstrijd groep A.: 1. C. Ver- degaal, Hazerswoude 52 p„ 2. C. de Groot, 2—2

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 6