^ASPIRIN LEIDSCH DAGBLAD - Derde Biad Donderdag 20 Juli 193? Ward Vissers, de „Koning der Pyreneëen" I VACANTIE! T Concours-hippique te Hoofddorp prachtig geslaagd Lambrichts vijfde in het algemeen klassement Sijen door een val uitgeschakeld maar. DENKT AAN Wat moet ik doen bij Luchtaanvallen Ritmeester Sirtema wint het springconcours HET EERSTE BERGTRAJECT .HAUTES PYRENEES* s« ETAPPE 19 JULI 311KM TOULOUSE i BAREGES CONTROLE PLAATSEN ST MATORY STGAUDENS Af ONTREJEAU ARREAU 1 COL D'AUBISQUE 1748 M 2 COL DU TOURMALET 2122 M 3 COL D'AS PIN 1497 NI. (Van een specialen A.N.P.-verslaggever) E drie toppen der Pyreneeën, de Aubisque, de Tourmalet en de Aspin, heb- Dben de sterksten onder de 60 renners, die gistermorgen in alle vroegte uit Pau waren vertrokken, met treffende zekerheid aangewezen. Deze drie reuzen hebben bepaald, welke in hun omgeving zoo nietige men9chen, de mach tigste zijn in physiek kunnen en in moreele kracht. De klimmers van de ronde van Frankrijk 1939 zijn naar voren gekomen. Zij hebben op ondubbelzinnige wijze hun meerderheid over de anderen getoond en de beste plaatsen in de etappe veroverd. En weer schijnt het waarheid te worden, dat de Ronde van Frankrijk zal worden gewonnen door een goeden klimmer. En boven zes, zeven uitblinkers, waartoe ook Lambrichts heeft behoord, de Zuid-Limburger, die voor de eerste maal aan de ronde deelneemt en gisteren tot de vijfde plaats in de algemeene rangschikking is gestegen, stond één man, een koning in het klimmen, een keizer in het dalen: Ward Vissers, die op alle drie pashoogten eerste werd, op de Tourmalet en de Aspin zelfs met aanzienlijk verschil. De Belg, algemeen favoriet voor den aan vang van de ronde, wist zijn voorsprong ook op het vlakke gedeelte, hetwelk nog na de af daling van de Aspin over niet minder dan 150 K.M. van Arreau naar Toulouse volgde, te be houden. Alleen rijdend is het een prestatie op zich zelf de 4'ï minuut voorsprong, welke hU op den laatsten top had. vrijwel volledig te be houden. en dat ondanks het feit, dat nota bene zijn ploeggenoot. Sylver Maes. achter hem de achtervolging op energieke wijze inzette, ge steund door Rltserveldt en de beide Franscnen Vletto, den drager van de gele trui en Gia- nello. den eenigen man uit de Fransche A- ploeg. die zich wist te onderscheiden. Was Visser de held van den dag en trok hij aller belangstelling, veel interesse bestond er toch ook voor den tweekamp tusschen Sylver Maes en Vietto. De Belg. die dit jaar ln grooten vorm is. zeer regelmatig rijdt en in de voor afgaande etappes niets geriskeerd heeft, ve- wees tot de beste klimmers te behooren. Hij ging zelfs beter de Tourmalet op dan Vietto en vele malen is de drager van de gele trui in gevaar geweest. Maar de Franschman bleek over ongelooflijke wilskracht te beschikken. SLECHTS 10 M. ZICHT. Met roekelooze snelheid reed hij de Tourma let en de Aspin af. beide malen ln dichten mist, zoodat de renners soms slechts 10 meter zicht hadden, terwijl de volgauto's haar achterlichten lieten branden als waarschuwingsteeken voor de hen achterop komende renners, ale met veel groot ere vaart door de bochten gingen en snelheden van 70 tot 80 K.M. bereikten. Zoo is Vietto er in geslaagd Sylver Maes in te halen en op het vlakke stuk liet de Franschman zijn concurrent niet meer los. De grooten van den dag waren behalve Vissers, Sylver Maes en Vietto, de Fransch man Gianello. de Belgen Ritserveldt en Van Overberghe, onze landgenoot Lambrichts en de Luxemburger Didier. Zij allen waren bij het klimmen steeds in de voorste gelederen te vinden. Daarnaast hebben de bergen ook hun slacht offers geëischt. De beklimming van de Aubisque geschiedde aanvankelijk door een nauw dal. vol afwisseling, maar de Tourmalet was veel grim miger. met zijn zeer lange hellingen, zijn woeste rotsen met hier en daar, vlak langs den weg. de blankheid der eeuwige sneeuw, door een zonnetje heel eventjes beschenen. Maar de afdaling geschiedde wederom ln regen en mist. Op levensgevaarlijke wijze joe gen de renners over het smalle pad naar be neden. langs onmetelijke afgronden, welke men door den dikken mist slechts kon gissen. Was het wonder, dat de natuur op de Aubisque en op de Tourmalet haar tol elschte en menige ren ner, vol goeden moed voltrokken, vol wanhoop den strijd staakte, door pech, door valpartijen, door gebrek aan moreelen moed. den bijna bo- venmenschelljken strijd tegen de natuur tot het einde toe vol te houden? Zoo verdwenen al spoedig Vervaecke. Meulenberg en Goutal. Storme. Sijen en Litschi volgden en voorts zagen ook De Lathouwer en Yvon Marie hun Illusies in rook opgaan. 79 renners zijn te Parijs gestart. Gistermor gen vertrokken er nog 60 uit Pau. 52 wisten Toulouse te bereiken. Deze nuchtere cijfers spreken duidelijke taal. Zij verdraaien de waar heid niet. maar maken het een ieder, die het nog niet wil gelooven. duidelijk, dat de ronde dit jaar zwaar, ontzaggelijk zwaar is. De landenploegen zijn tengevolge van het groote aantal uitvallers zwaar gehavend en alleen de Fransche A-ploeg is nog compleet. Zuid-Oost Frankrijk heeft nog zeven renners, en Nederland en Noord-Oost Frankrijk 6. Bei- gië A en B. alsmede West Frankrijk 5. de overige teams zijn nog zwaarder gehavend en ze zijn eerst op de helft van de tour. de Aubisque. Wanneer wij de verrichtingen der renners wat meer gedetailleerd willen nagaan, dan kun nen wij dat het best doen door ons nog eens het beeld van den strijd od dne topüen aan onz- te laten voorbneaan. Na de z'var^ achtste etappe was het gistermorgen te Pau weer zeer vroeg dag. Om zes uur was het vertrek bepaald en zestig renners verlieten in een regen het stadje aan den voet der Pyre neeën. 40 K.M. bleven zij by elkaar, want de bochtige, smalle weg. doch met vele stijgingen en dalingen, volgde het dal naar Eaux Bonnes, waar de eigenlijke klim naar de 1748 meter hooge pashoogte der Aubisque begon. Onmiddellijk kwamen de klimmers toen naar voren en men moest bewondering hebben voor het gemak, waarmede sommigen van hen de zeer steile gedeelten van meer dan 16 pCt. op gingen. Vervaecke. Le Grèves en Fournier kwa men al spoedig ln moeilijkheden. 4 K.M. voor den top, bij Gourette, lagen Bltserveldt. Kint. Albert van Schendel. Bailleux. Vissers en Toon van Schendel met gering onderling verscni. voorop. De pashoogte lag volkomen verscholen in dichte grijze wolken en de renners en volgers konden slechts enkele meters voor zich uit zien. Maar men reed de laatste kilometers door een haag van duizenden enthousiasten, die op geoorloofde, maar vaak ook ongeoorloofde wijze b.v. door duwen, de renners in hun strijd steunden. En toen konden wij op de pashoogte den volgenden stand noteeren: Vissers, op een lengte Bailleux. vervolgens Sylver Maes en Ritserveldt, op 4 seconden Cosson. op 6 sec. Albert van Schendel met onmiddellijk daarachter Lambrichts, op 35 sec, Thietard, op 36 sec. Gianello, op 1 min. 23 sec. onze landgenoot Sijen. die een voortreffelijken indruk maakte. Vietto lag toen 2 min. 30 sec. op Vissers achter, terwyl Dominicus. Anton van Schendel. Hellemons en De Korver in deze volgorde de pashoogte passeerden. Bij De Korver wilde het nog steeds maar niet met zijn knie vlotten, doch toen hij met de beklimming van de Tourmanet begon, en kele tientallen kilometers verder, voelde hij, dat het beter ging. Het moreel keerde terug, een onmisbare factor om een bergrijke etappe tot een goed einde te brengen. In Argeles, er waren toen 83 K.M. afgelegd, was het diepste punt bereikt. Langzaam ging het toen weer naar boven tot Luz-Saint Sau- veur. waar de eigenlijke klim naar de Tour malet aanving, over 18 K.M. met een verschil van 640 meter tot 2120 meter hoogte. SIJEN VALT UIT. Maar intusschen had er voor de Nederland- sche ploeg een minder aangename gebeurtenis plaats gegrepen. Het wegdek bij de afdaling van de Aubisque was zeer slecht en door den regen slipperig. Sijen had juist een auto ge passeerd. toen hij kwam te vallen. De hem achterop komende wagen remde sterk, zoodat onze landgenoot niet geraakt werd. doch de fiets van den Zuid-Limburger kreeg een lee- lljken knauw. Eerst was Sijen aan den kant van den weg gaan zitten, maar een reparatiewagen was niet te bekennen. Met behulp van enkele omstan ders werd de vork. die het meest te lijden had gehad, zoo goed mogelijk recht gebogen: en eindelijk was men zoover, dat Sijen de afda ling kon vervolgen. Doch de fiets spoorde slecht en zoo kwam hij met aanzienlijken achterstand, terwijl zijn positie op de Aubisque juist zoo schitterend was geweest, te Argeles aan. Moe dig begon hij aan de voor lichaam en geest zoo afmattende beklimming van den reus der Pyreneeën. Maar bij de afdaling van de Tourmalet naar Saint Marie de Campan bleek, dat de door pech gehandicapte landgenoot de remmen vol ledig moest gebruiken om op den weg te blijven. Ontmoedigd staakte hij in het schilderachtige dorpje tusschen de Tourmalet en d'Aspln ge legen. den strijd. Intusschen was de strijd op de Tourmalet reeds beslist De wolken waren opgetrokken en een verkwikkend zonnetje bescheen de ren ners. die in een langzaam tempo den zigzag omhoog gaanden weg. waar wederom tiendui zenden toeschouwers zich hadden opgesteld, bestegen. Op de Tourmalet was de volgende po sitie on te maken: Vissers, op 2 min. 8 sec. Gianello. op 5 min 28 sec. Sylver Maes. op 6 min. Ritserveldt. op 7 min. 13 sec. Vietto en Didier. op 8 min. 39 sec. Van Overberghe en op 8 min. 48 sec. kwam Lambrichts door. VOOR DE LAATSTE MAAL NAAR BOVEN. De klim van Saint Marie de Campan naar öe pashoogte van de Aspin f1480 meter) strekte zich over 13 K M. uit. In de laatste 3 K.M. liep de weg zeer steil op en ook hier konden de klimmers, zij het voor de laatste maal, hun capaciteiten toonen. Op den top was de doorkomst als volgt: Vissers, op 4 min. 45 sec. Gianello, op 6 min. 57 sec. Sylver Maes en Ritserveldt. op 8 min 3 sec. Vietto. op 9 min. 43 sec. Didier. op 12 min. 2 sec. Lambrichts en Van Overberghe. Al- bert van Schendel kwam met 14 min. 54 sec. achterstand als dertiende door. Op de laatste 160 K.M. vormden enkele renners kleine groep jes en zoo trokken ten slotte vijf peletons op Toulouse aan met een vrij groot onderling verschil. De wielerbaan te Toulouse was volkomen uit verkocht. toen Vissers alleen binnenstoof, waar hem een geweldige ovatie wachtte. Respectievelijk kwamen de groepen binnen met Le Graves. Le Moal en Soffieti als laat sten met meer dan een uur achterstand. De uitslag luidt: 1. Vissers (België) 10 uur 23 min. 27 sec.: 2. Sylver Maes (België) 10 uur 27 min. 31 sec.: 3. Ritserveldt (België) zelfde tijd; 4. Gianello (Frankrijk) zelfde tijd: 5 Vietto (Frankrijk) zelfde tijd; 7. Lambrichts 10 uur 31 min 9 sec. 13. Albert van Schendel 10 uur 41 min. 15 sec.: 23 Dominicus zelfde tijd: 27. Toon van Schendel 10 uur 51 min.: Hellemons en De Korver plaat sten zich met 15 andere renners op de 33ste plaats in den tijd van 11 uur 9 min. 54 sec. De algemeene rangschikking luidt: 1. Vietto (Fr.) 60 uur 45 min. 11 .sec. 2. Sylver Maes (B.) 60 uur 48 min. 8 sec. 3. Vlaemynck «B.) 60 uur 51 min. 26 sec. 4. Vissers <B.) 60 uur 54 min 39 sec. 5. Lambrichts (N.) 60 uur 54 min. 42 sec. 6. MarcaWou (Fr.) 60 uur 57 min. 24 sec. 7. Disseaux (B 60 uur 59 min. 53 sec. 8. Thielard (Fr.) 61 uur 1 min. 45 sec, 9. M. Clemens <L.) 61 uur 2 min. 24 sec. 10. Archambaud (Fr.) 61 uur 2 min. 52 sec. 11. Ritserveldt <B.) 61 uur 4 min. 5 sec. 12. v. Overbergh (B.) 61 uur 7 min. 30 sec. 13. Louviet (Fr.) 61 uur 9 min. 23 sec. 14. Fréchaut (Fr.) 61 uur 9 min. 39 sec. 15. Pages (Fr.) 61 uur 11 min. 34 sec, 16. Galateau (Fr.) 61 uur 12 min. 17 sec. 17. Didier (L.) 61 uur 12 min. 41 sec. 18. A. v. Schendel (N.) 61 uur 13 min. 36 sec. 19. Passat (Fr.) 61 uur 13 min. 54 sec. 20. Mallet 'Fr.) 61 uur 15 min. 34 sec. 96. Dominiclus (N.) 61 uur 31 min. 52 sec. 29. T.v. Schendel <N.) 61 uur 49 min. 2R sec. 38. De Korver (N.) 61 uur 51 min. 37 sec. 49. Hellemons <N.) 62 uur 21 min. 0 sec. Het algemeen klassement luidt: 1 Belgle B 182 u. 55 m. 24 s. 2. Frankrijk 183 u. 24 m. 21 s. 3. Zuid-Oost Frankrijk 183 u. 24 m. 51 s. 4. Zuid-West Frankrijk 183 u. 35 m. 7 s. 5. België A. 183 U. 39 m. 58 s. 6. Nederland 183 u. 40 m. 10 s. 7. Noord-Oost Frankrijk. 183 u. 56 m. 55 s. 8. Luxemburg 184 u. 4 m. 19 s. 9. West-Frankryk 185 u. 2 m. 40 s. 10. Zwitserland 185 u. 47 m. 4 s. Nederland is door ac groote verschuivingen in deze etappe op de zesde plaats in het landenklasscment gekomen, met geringen achterstand op België A. Dit is wel een nieuw bewijs, dat de verrichtingen der Ne- derlandschc renners buitengewoon verdien stelijk zün geweest. Lambrichts, Albert en Dominicus vormen nu de landenploeg. Het is thans definitief, en men kan dit nu zeggen na negen etappes, nu de helft van het totaal achter den rug is. dat Neder land een hartig woordje is gaan meespre ken in het gevecht om dc hoogste plaatsen. (Nadruk verboden). 6 R.V.A.—TREKVOGELS 5—1. Deze wedstrijd eindigde in een groote over- i winning voor 6 R.V.A. Dc doelpunten werden gemaakt door Vermeulen 2. Vis 2 en Stavast 1. De leiding was in goede handen. TENNIS. DE INTERNATIONALE KAMPIOENSCHAPPEN TE HAMBURG. Mej. Rollin Couquerque by de laatste vier. Door een overwinning met 64, 63 op de sterke Duitsche speelster, mevr. Dietz, heeft mej. Rollin Couquerque zich gisteren te Ham burg ln den halven eindstryd geplaatst. Zy was op dreef als in haar beste jaren, hoewel zy den aanval (en daarmede het risico) mee- rendeels aan de tegenparty liet en won zeer verdiend. Zy komt thans tegen de winnares van de nog te spelen party mej. Ullsteinmej. Kovic. Ook mevr. Sperling zit reeds in de halve finale. Zy komt tegen de winnares van de party mej. Florian (Zuid-Slavië)— mej. Somogye Hongarye) In het heeren-enkelspel werd de kampioen 1933. Szigettl (Hongarye) ln drie sets door den Duitscher Goepfert geslagen (62. 63. 61). Voorts sloeg de Italiaansche kampioen Ca- nepele den Duitscher Pachaly met 26. 46. 62. 60. 63. R. Menzel won van Buch- holz 6—2. 63. 63. Schroeder (Zweden) sloeg den Tsjech Siba 63. 62. 86. de jonge Rynlander Koch won van zijn landgenoot Eggert 6—2, 6—3. 3—6, 8—6. de Hongaar Ferenczy sl. M. Menzel 75, 64. 46. 36, 64. De kwart-elndstryden zyn: Menzel tegen Canepele. 9chroeder tegen Koch. Ferenczy tegen Henkei. Een der kwart eindstryden is reeds gespeeld, n.l. GoepfertSzigeti. VOETBAL. A.S.C. I—U.V.S. II. De eindstryd tussch'én A.S.C. I en U.V.S. II vindt Zondagavond om 7 uur op het terrein aan den Zoeterwoudsche Singel plaats. R.B.F.—PARÉ BOYS (DEN HAAG). Bovengenoemde elftallen speelden een vriendschappeiyken wedstryd op het N.A.S.B.- terrein De stand by de rust was 21 voor de Hage naars. Na de thee scoorde R.B.F. den gelyk- maker. Belde voorhoedes kregen legio kansen maar wisten deze niet in doelpunten om te zetten. Het einde van dezen prettigen wedstryd kwam met een 2—2 gelyk spel. xerxes naar rijnsburg. wy hebben gisteren gemeld dat een Xerxes- combinatie naar Rynsburg zal komen om daar te spelen tegen een combinatie van Rijnsb. Boys en Quick Boys. Men verzoekt ons thans te melden dat Xerxes toegezegd heeft met het volledige eerste team te zullen uitkomen. NATIONALE JEUGDKAMPIOENSCHAPPEN. Te Apeldoorn zyn de jaariyksche wedstrU- den gehouden om de Nationale Jeugdkam pioenschappen. De laatste uitslagen zijn: Jongens. Halve eindstryd: Akkersdyk (Rot terdam) sl. Klaassen (Gelderland) 36 86 62: Wend (Rotterdam» sl Lubbers (Amster dam» 7—5 6—0. Eindstrijd: W. Akkersdyk sl. H. Wend 6—3 6—4. Meisjes. Halve eindstryd: Fischer (Amster dam) sl. Dyckmeester (Den Haag) 62. 62; Diemer Kool (Rotterdam) sl. Korsten (Utrecht) 6—3. 6—1. Eindstryd: H. Diemer Kool sl. T. E. Fischer 1—6. 6—2, 6—2. WATERPOLO. A.Z.C. I—ZWIP I (DEN HAAG) 2—3. Verdiende zege der gasten. Door dezen uitslag zagen de Alphenaren zich het kampioenschap der 3e klasse ontgaan. De Hagenaars bleken over het geheel wel sterker en reeds direct na aanvang nam de rechtvoor met een goed gericht schot de leiding. 01. De verdediging van A.Z.C. bleek overigens in prima conditie. Voor de rust was het v. d. BUI die den geiy'kmaker voor AZC scoorde. De Hagenaars, die toen veel in den aanval kwamen hadden verder aanvankeiyk geen succes en kort na rust nam Juist A.Z.C. onder luid gejuich door Bonte de leiding, 21. De gasten werden Vervolgens gevaariyker en zy voerden de score op tot 3—2 in hun voor deel, waardoor zy het afdeelingskampioen- schap behaalde. Tegen het slot was de strhd zeer spannend en Iemand uit het publiek raak te toen zoo opgewonden dat hy plotseling te water viel en kopje onder ging. A.Z.C. Ill—G.Z.C. IV 1—1. In dezen wedstryd bleken de partyen goed tegen elkaar op te wegen. Van der BUI gaf A.Z.C. de leiding. Voor de rust kwam in dezen stand geen verandering. Na de pauze had A.Z C. geen succes meer en wist de links van de bezoekers de partyen op geiyken voet te brengen 11, met welke stand het einde kwam. A.Z.C. II—L.Z.C. II 1—2. In deze ontmoeting bleken de Sleutelstadbe woners sterker. Aanvankeiyk was het een ge lyk opgaande stryd, doch spoedig bleek L.Z.C. sterker, doch haar voorhoede had geen succes, zoodat de rust met blanco-stand kwam. Na de pauze kreeg A.Z.C. een strafworp waardoor Baane de leiding wist te nemen 10. De links voor van L.Z.C. zorgde spoedig voor den ge- ïykmaker, 11. By een nieuwen aanval ont stond daarna voor L.Z.C. de winnende goal. (Ingez. Med.) GOLF. NOORDWIJKSCHE GOLFCLUB. De Noordwyksche Golfclub organiseert op Zondag a s. een wedstryd om den L. graaf v. Limburg Stirum-beker voor heeren en een eclectie over 18 holes voor dames. Verder is er voortzetting van den Huis ter Duin-trophy-wedstrUd. DUIVENSPORT. DE BLAUWKRAS. Wedvlucht van Orange 894 K.M. Dit is het einde van de oude duiven vluchten. De vogels werden Zaterdag te 1 uur in vryheid gesteld en bereikten als volgt met veel tusschenpoozen hun hokken, ('s Zondags werden er 3 vogels geconstateerd). 1, 4. 5 H. Moenen; 2. 7 P. v. d. Leek; 3. Steenbergen: 6. G. Grebel; 8. 9 J. Vogelenzang. De le duif werd 's Zondags geconstateerd om 13 uur 32 min. 51 sec. en maakte een snelheid van 832,42 M. per minuut, de laatste werd Maandag geconstateerd om 13 uur 49 min. 56 sec. en maakte 427,46 M. per minuut. Wedvlucht Jonge duiven van Roozendaal: 1. 10 J. Vogelenzang: 2. Neutenboom: 3. 4, 7. 8. 9, 17 Gysman; 5. 6, 14, 15 Leek; 11 Moe nen: 12, 13. 8 Siraa; 16 Grebel. De le prUswinnaar werd om 9 uur 6 min. 14 sec. geconstateerd, de laatste om 9 uur 14 min. 58 sec. DE REISDUIF. Wedvlucht vanaf Orange (Fr.) plm. 894 K.M. In concours 54 duiven, welke Zaterdag te 1 uur ln vryheid werden gesteld. De uitslag is als Volgt: Zondag: 1, 5, 7 Sierat; 2, 6 K. B. Brandt: 3, 4 A v. Egmond; 7. 8, 9 Adr. v. d. Hulst; 10 H. V. de Haas; 11 C. W. F. Onvlee Maandag: 12, 16 C W. F. Onvlee; 13 Adr. v. d. Hulst; 14 J. Sierat: 15 D. Kramp. De eerste duif werd geconstateerd 11 uur 36 min. 21 sec., gem. snelheid 1019.62 meter per minuut. Da laatste prUsduif 17 uur 48 min. 24 sec. Morgen inkorven voor St. K. LUne Waver. „DE ZWALUW' (VOORSCHOTEN). Wedvlucht vanaf Orange (Fr.). Afstand tot het hok van den eersten prUswinnaar 890.370 K.M. In concours 42 duiven. Dc duiven werden Zaterdagmidag om 1 uur in vryheid gesteld met Zuidwesten-wind. De eerste duif werd Zon dagmiddag om 12 uur 22 min. 20 sec. gecon stateerd en bereikte een gemiddelde snelheid van 906.40 Meter per minuut. De laatste prUs winnaar werd Dinsdagochtend om 6 u. 45 sec. geklokt. Zondagavond waren er 9 duiven ge constateerd. De pry zen werden als volgt be haald: H. H. J. van Klaveren 1, 3. 13: K. T. Waasdorp 2. 8. 12: J. Verhoeven 4. 5. 7, 9; J. Caspers (Stompwyk) 6; G. A. v. Adrichem 10, 11; V. Pierlot 14. Wanneer U lid wai van de aideeling Lelden der Ned. Ver. voor Luchtbe scherming secretaris is de heer D. C. KOK, Rapenburg 9, Tel. 24807 zou U het antwoord op die vraag weten I Ieder betaalt contributie naar draagkracht (minimum 25 cents 's laars). Onder een vrooiyk zonnetje heeft de ver- eenlging „Vooruit" op het gemeenteiyk sport- terein te Hoofddorp gisteren het 29e concours- hippique gehouden. Het sportterrein zag er bU- zonder fraai uit met de 15 prachtige hindernis sen. Van de tribunes wapperde vrooiyk de driekleur, terwyi het fanfaregezelschap ..Excel sior" uit Hoofddorp het publiek bezig hield. Uit alle deelen des lands waren bezoekers gekomen met auto's en autobussen. Te halfnegen werd begonnen met de dres- suurproef voor viertallen. De pryzen waren resp. f.10, f7.50, f.5 en f.2.50. De uitslag luidt: 1. L. R. Bucephalm te Barslngerhorn; 2. L. R. De Develruiters te Ridderkerk; 3. L. R. „De Venneperruiters" te Nieuw-Vennep; 4. L. R. „Beyaert" te Purmerend. Eerv. verm. L. R. „De Ronde Venen'' te Mijdrecht. Dressuurproef voor achttallen. Pryzen f. 15, f. 10, f. 5 en f5. 1. L. R. „De Amstelruiters" te Bovenkerk; 2. L. R. „Siegfried" te Bergambacht; 3. L. R. „De Slotrulters" te Abcoude; 4. L.R. „Ritmeester de Kruyff" te Halfweg. Eerv. ver meld. „Kapt. v .d. Wal" te Hoofddorp; L.R. „De Badhoeveruiters" te Badhoevedorp en L.R. „Pegasus'te Bovenkerk. Hengsten aangespannen en goedgekeurd (type Landbouwtulgpaard). Pryzen f.50 en medaille, f.40 en f.25. 1. Ugoldman, eig. A. W. v. Wyk te Vegten; 2. W. C. J. v. d. Grift te Baarn met „Tebertus"; 3. A. Z. Snoek te Almkerk met „Walter"; 4. C. Dekker te Barendrecht met „Paul" (eerv. v.). M. C. Merriën: 1. Kwieria, eig. W. RaaUma- kers Steenbergen: 2. Tekla. eig. J. M. Knoop, Nieuw-Vennep; 3. Siedelda, eig. J. Parlevllet; 4. Thalia, eig. J. C. Gehrels, Gr. IJpolder (allen f. 15). Een prUs van f.7.50 kregen: Ogula, eig. G. Baan. Alblasserdam; Toory van denzelfde; Veronica, eig. A. Buurman. Heemstede; Tolie van denzelfde; Zorka. eig. W. C. v. Arendonk, N. Vennep; Jetta, eig. Gebr. Bruynis. Nieuw Vennep; Tihola, eig. K G. de Vries, Gr. IJpolder; Owiera, eig. D. v. Wieringen, Abbenes. Een prijs van f.5: Zevelea, eig. G. Baan, Alblasserdam: Utilla. eig. A. Zwart, Heilo; Veternella, eig. M. W. v. d. Schans; Peternella en Roelanda, beiden van denzelfdc. Springen met groepen van 3 ruiters. Pryzen f.10, f.7.50, f.5 en f.2.50. 1. L.R. „B.ey%ert"- te Purmerend; L. L. „Siegfried" te Bergambacht; 3. L.R. „De Venneperruiters" te Nieuw-Vennep; 4. L.R. „Bucephalus" te Barsingerhorn5. (eerv. verm.) L.R. „Pegasus" te Bovenkerk. Tweespannen Landbouwtuigpaarden, merriën, aangespannen voor boerenwagen en gereden door landbouwers. Als eereprys is hier een wis selbeker, die evenals het vorige Jaar door J. Parlevllet uit N. Vennep werd gewonnen. Pry zen f.60 en med.. f.50, f.40, f.25. 1. J Parle vllet. Nieuw Vennep met Rieda van Siedelda; 2. Gebr. Bruynis en D. v. Wieringen, Nieuw Ven nep met Ovia en Remora; 3. D. v. Wieringen, Nieuw Vennep met Urda en Wunder; 4. Gebr. Bruynis met Jeta en Verena. Eert', vermeld.: Adorette en Julia van A. Buurman, Heemstede; Adinda en Upetra van Th. J. de Vlieger; Aprlda en Wehena van W. C. v. Arendonk. Eenspannen tuigpaarden, limiet klasse. Pry zen f.40, f.30, f.25, f.20, f.10 en f.10. 1. Joflrs, eig. E. Hemmes, Groningen; 2. Peter ,eig. R. K. Velstra. Marssum; 3. Lady, eig. stal SpUkervet. Steenwyk; 4. Windsor, stal Caspers, Glimmen; 5. Waldherr, eig. D. E. Mellema. Finsterwolde; 6. Patty, eig. A. Buurman, Heemstede. Klavertje Drie: 1. L.R. „Ritm. de Kruyff", Halfweg; 2. L.R. „Beyaert", Purmerend; 3. L.R. „Kapt. v. d. Wal" Hoofddorp; 4. L. R. „De Ven neperruiters" te Nieuw-Vennep. Eenspannen fokmerriën type landbouwtulg paard. De wisselbeker werd wederom gewonnen door J. H. Alta uit Marum met Upacha. Pryzen f. 60. f. 50 f. 30. f. 25 en f. 25. 1 J. H. Alta. Ma rum met Upaciia, zilv„ medaille van H.K.H Prinses Juliana; 2. D. E. Mellema te Finster wolde met Xandria; 3. A. Buurman. Heemstede met Patty; 4. J. Parlevllet. N. Vennep met Sie delda; 4. Gebr. Bruynis, N. Vennep met Ovla I. De stallen Raaymakers te Steenbergen en SpU kervet te Steenwyk kregen eerv. vermelding. Elegantste rUpaard. Pryzen f.40, f.30, f.20 en f.10. 1. Le Fakir. eig. W. Heger, Den Haag; 2. Gidran Bibor. eig. H. J. Modderman. Ede; 3. Rottebelt, eig. N. Uytendaal. Breda; 4 Pelllco. eig. Amst. Rytuig Mij Zilveren lauwertak: Black Pearl, eig. mej. J M. T. Alta te O. Mir- dum. Eenspannen tuigpaarden. Pryzen f.60, f.40, f.25 en f.25. 1. Hendo, eig. D. E. Mellema. Fin sterwolde; 2, Blza, eig. dezelfde; 3. Upacha, eig. J. H. Alta. O. Mirdum en 4. Carlos, eig. D. H. Vinkers, Westerlee. Eenspannen tulgpaard <Em.) f.75, f.50 en f.25. 1. Daintz Lady. eig. J. H. Alta. O. Mirdum; Charming Lady. eig. C. C. P. Otjens; 3. Sen sation of Oddo. eig. Gebr. v. d. Haar. Zeist. Tweespannen tuigpaardenf. 75, f50. f25, f.25 en f.20. 1. D. E. Mellema met Elza en Goudfazant; 2. E. Hemmes Gros met Benno en Zolino; 3. Gebr. v. d. Haar met Excellent en Vincent; 4. Stal Caspers. Glimmen met Roland en Windsor; 5. D. E. Mellema met Hedo en Xandria. Vierspannen: 1. E. Hemmes. Groningen met Benno. Zolino, Matador en Jofirs. Tandem: 1. C. en P. Ottjens met Lady en Charming Lady; 2. D. E. Mellema met Elza en Goudfazant; 3. Stal Caspers, Glimmen met Roland en Windsor. Een der meest attractieve nummers van het concours hippique is telkenjare weer het groote springconcours. Het was ditmaal ln twee deelen gesplitst en werd onderbroken door een num mer vierspannen en tandems. Het parcours had een lengte van 790 Meter, vorig Jaar 725 Meter. Er waren achttien hindernissen terwijl de maximum hoogte 1.40 Meter was. De maximum- tyd, waarin de deelnemers het parcours moes ten afleggen, bedroeg 136 seconden. Tydens het eerste deel van het springconcours werd over het algemeen niet best gesprongen. Weliswaar overschreed slechts één ruiter den maximumtijd en varieerde de tyd der andere ruiters tusschen de 110 en 130 seconden, doch over het algemeen werden er nog al fouten ge noteerd. Niemand maakte een foutloos parcours. De reden daarvan was misschien wel, dat de beste ruiters niet waren opgekomen en het parcours vry lang en niét gemakkeiyk was. Het beste reed Baron Sirtema van Grovestins op „Mau- rits" met 4 fouten ln 114 seconden. In het tweede deel van het springconcours maakte de heer Leeuwenburg op „Pasja" 4 fou ten in 112 seconden. De heer D C. F. Modder man benaderde het. resultaat der even genoem de ruiters door het parcours te ryden in 118 se conden met 4 fouten op „Lest Best". Baron Sirtema van Grovestins wist ten slotte op „Isard" het parcours foutloos te ryden ln 102 seconden, terwyi Leeuwenburg op „St. George' een tyd van 98 seconden noteerde. Hij maakte echter 4 fouten. Springconcours. PrUzen f150, f. 100, f75, f. 50 f. 25 en f. 25. 1. Ritm. B. Sirtema v. Grovestins. Amersfoort met Isard, 0 ft. 102 sec.; 2. D. H. Pasman met St. George. 4 ft. 97 sec.; 3. D. H- Pasma met Pacha, 4 ft. 112 sec.; 4. Ritm. Sir tema v. Grover.tins. 4 ft. 114 sec.; 5. D. C. F. Modderman. De Steeg met Lest Best, 4 ft. Ho sec.; 6. D. C. F. Modderman met Konigshusar. 7 ft. 129 sec.; 7. Mevr. Pasman met. Aranka. 8 ft. 99 sec. en 8. D. H. Pasman met Prince Igor. 8 ft. 112 see. 2—3

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 10