MmdI Onze Indische Luchtpostbrief LEIDSCH DAGBLAD, Woensdag 19 Juli 1939 Derde Blad No. 24329 Beschouwing over Belgie's binnenlandsche politiek 80ste Jaargang GEMENGD NIEUWS Tragisch ongeluk bij schoolreisje Twee typhus-gevallen te Baarle-Nassau Meisje door bliksem getroffen Smokkelen van colorado-kevers Het Sportevenement der Indische Vierdaagsche Een historisch unicum te Dèpok Een katoenspinnerij te Tegal geopend De ondergang van de „Bokuyo Maru" Een matte of gebruinde teint staat altijd charmant Het parlement met vacantie maar de regeering aan het werk Autobus met kinderen door inhalende vrachtauto aangereden. EEN DOODE, EEN GEWONDE. Op den Rijksweg tusschen De Klomp en Ede heeft zich gistermiddag omstreeks halfvijf een ernstig verkeersongeluk voor gedaan, waarbij een 12-Jarige jongen het leven verloor en een kameraadje van den zelfden leeftijd een arm brak. Een vrachtauto, welke geladen was met groenten, wilde een autobus, met school kinderen uit Nijmegen passeeren. De auto's sohamipten elkaar even, doch de vracht auto reed dadelijk door. In de autobus waren de gevolgen echter ernstig. In het midden van de bus bevond zich de 12-jarige H. H. uit Nijmegen, cue een hoofdwonde opliep, welke van dien aard was, dat hij op weg naar het Juliana- ziekenhuis te Ede overleed. Een even oude jongen, die naast hem was gezeten, brak een arm en werd naar de ouderlijke woning te Nijmegen overge bracht. De commissaris van politie te Ede ver zoekt in verband met dit ongeluk den be stuurder van de vrachtauto en eventueele getuigen zich te melden. Dezer dagen zijn te Baarle Nassau twee gevallen van typhus geconstateerd bij den landbouwer A. F H. en zijn 28-jarlgen zoon. De overige leden van het gezin, de vrouw van den landbouwer en zijn drie andere kinderen werden niet aangetast. De oorzaak heeft men nog niet kunnen vaststellen. De beide patiënten zijn in het ziekenhuis te Hoogstraten (België) opge nomen. In verband met deze typhusverschijnse- len heeft de burgemeester van Baarle Nassau het zwemmen in de Mark verboden. Tijdens een kort maar hevig onweer, dat zich Maandagavond omstreeks half zes bo ven de buurtschap Wiene (bij Ambt-Del den) ontlastte, sloeg de bliksem met een geweldigen slag, die ver in den omtrek te hooren was, in de woning van den heer H. G. te Wiene, waar men juist aan tafel zat te eten. Een 13-jarig dochtertje werd door den bliksem getroffen, sloeg tegen den grond en bleef bewusteloos liggen. De consternatie in het gezin, dat twaalf kin deren telt, die allen thuis waren, was bij zonder groot. De ouders, die brand vrees den, vluchtten met de kinderen naar bui ten. De vader nam het getroffen meisje op zijn arm mee. Gelukkig ontstond er geen brand. Dr. van der Laan uit Delden, die gewaar schuwd werd, was spoedig ter plaatse. De toestand van het meisje, dat later weer bij kennis krwam, is naar omstandigheden re delijk wel. Het dak van het huis en vooral de schoor steen zijn vrij ernstig beschadigd. Rijksambtenaren te Rucphen en Schijf (N.-Br.i hebben een aanhouding verricht zooals waarschijnlijk nimmer te voren zal zijn voorgekomen. Zij troffen n.l. een steun trekker aan. die nu eens niet in het bezit van de gebruikelijke smokkelwaar bleek te zijn, doch iets veel gevaarlijkere bij zich had, n.l., voorzichtig verpakt in een luci fersdoosje.twee Coloradokevers. Bij verhoor bleek, dat de man met deze Insecten op weg was naar zijn woonplaats, waar het gemeentebestuur ter Intensieve bestrijding van den Coloradokever een pre mie van tien gulden boven den steun had toegezegd aan werkloozen. die Colorado kevers in de aardappelvelden vonden. Waarschijnlijk tengevolge van de inten sieve bespuiting met loodarsenaat waren echter in de aardappelvelden onder Etten geen kevers te vinden. De man trok naar België om er daar een paar te bemachtigen en aldus de premie in de wacht te sleepen. De insecten zijn in beslag genomen. Tegen oen werklooze is proces-verbaal opgemaakt NOODLOTTIGE SLAG VAN EEN SCHOMMEL. Meisje eenigen tijd na het ongeval overleden. In een der schooltuinen in de Roermond- sche Weerd te Roermond is gistermiddag de negenjarige Truusie Willems door een luchtschommel getroffen Het meisje liep een zware hersenschuding op en werd naar het ziekenhuis te Roermond overgebracht. Eenigen tijd na aankomst is zij daar over leden. RANGEERENDE TREIN BIJ HAARLEM ONTSPOORD. Gisteravond om kwart voor zeven is tij dens rangeeren een trein bewesten het station Haarlem uit de rails geloopen. Hier door werden het aankomstspoor uit Bloe- mendaai en het vertrekspoor naar Zand- voort versperd. Dientengevolge werd tus schen Bloemendaal en Haarlem en tus schen Haarlem en Overveen de dienst over enkel spoor onderhouden. Door het inleggen van reservematerieel kon men den dienst zonder groote vertraging onderhouden. Slechts enkele treinen tusschen Zandvoort en Amsterdam zijn uitgevallen. Ook het verkeer van Haarlem naar Den Haag ondervond eenige stagnatie. De eerste trein kreeg 50 minuten vertraging en bij de daarop volgende treinen werd de vertra ging geleidelijk minder, totdat zij om kwart over negen geheel was opgeheven. Het verkeer Den HaagHaarlem functio neerde normaal. BUITENLANDSCH GEMENGD. alle opvarenden op drie na gered De Amerikaansche olietankboot „Associa ted" heeft aan haar reeders gemeld, dat zi) er in geslaagd is, om alle opvarenden van het Japansche schip „Bokuyo Maru" te redden, met uitzondering van twee passa giers, die vermist worden, terwijl één lid der bemanning is verbrand De „Bokuyo Maru" zelf is, zooals wij reeds in een deel van onze vorige editie meldden, vergaan. Het schip is gezonken in den Stillen Oceaan op 1125 mijl ten Oosten van Yokohama. Men neemt aan, dat het vuur veroor zaakt is door zelfontbranding van de la ding. ernstige overstroomingen in turkije. Veertig personen verdronken. Wolkbreukaohtige regens hebben zeer ernstige overstroomingen veroorzaakt in Swamsoen en omgeving (Turkije). Boeren, die op het veld werkten, werden verrast door de plotseling buiten haar oevers tre dende rivieren Tot cftisverre is bekend ge worden, dat 40 personen zijn verdronken. overstroomingen in mexico. De sterke was van de San Franciscorivier heeft landerijen in Noord Pueblo in Mexico onder water gezet, evenals een voorstad. Eenige huizen werden door den stroom ver woest.-Tot nu toe zijn 18 dooden te betreu ren, terwijl er 20 gewonden zijn. 11EVIGE BRAND IN MEUBELFABRIEK TE CARDIFF. In een meubelfabriek te Cardiff (Enge land) heeft een hevige brand gewoed, welke aanzienlijke schade heeft aangericht. Onze Indische Correspondent schrijft ons d.a. 10 dezer uit Batavia: Het groote sportevenement van de afge- loopen periode zijn de vierdaagsche wan- delmarschen geweest in Batavia, waaraan 657 personen hebben deelgenomen. De deel nemer aan de Hollandsche Vierdaagsche mag over dit aantal wandelaars niet dade lijk schamper lachen, want hij zou dan vergeten, dat het in een eilandenrijk, dat zich op de landkaart van Europa uitgeme ten, uitstrekt van de Noordzee tot voorbij Turkije, onbegonnen werk is. de deelnemers uit alle streken op één plaats te concen- treeren. Daarom zijn er tezelfder tijd of eenige dagen later nog vierdaagsche marschen op vijf andere groote plaatsen van Java, als mede in Medan en Padang. Wanneer de deelnemers daarvan allen bij elkaar wor den geteld, dan zal het totaal niet veel af wijken van dat wat in Nederland aan de „Vierdaagsche" deelneemt. Bovendien telt toch ook de tropische temperatuur nog eenigszins mede. Ditmaal hebben de wandelaars in Batavia daarmee buitengewoon geboft, want het is vier da gen achtereen koel geweest (dat beteekent dan een 75 a 78 gr.! met bedekte lucht, en in den avond viel er zoowaar nu en dan wat regen. Den tweeden morgen was het zelfs gedurende den aanvang en de eerste uren een frissche regenbui die koelte bracht maar ook blaren toen de voeten in natte sokken gingen broeien. Voorts was ditmaal de organisatie ten behoeve van de loopers veel beter in orde dan de vorige malen. Toen was het vertrekuur namelijk eerst vastgesteld tegen zes uur in den morgen, waarvan het gevolg was dat men op de warmste uren van den tropendag de zwaar ste loodjes over het groeiende asfalt moest afleggen. Nu vertrok men reeds om drie a vier uur 's nachts, zoodat de eerste ploegen al vóór tien uur binnen waren. Op deze wijze wordt de wandelsport in Indië steeds meer bevorderd en beoefend. Het merkwaardige plaatsje Dèpok. En zoo komt men wandelend wel eens in plaatsen, die vroeger voorbijgevlogen wer den in snelle vaart van trein of auto. In de nabijheid van Batavia, op een dertig kilometer afstand, ligt het oude plaatsje Dèpok, dat onlangs zijn twee-en-een- kwart eeuw bestaan vierde. Vroeger hebben wij eens het een en ander verteld over de merkwaardige historie van den hoogen ambtenaar Cornells Chastelein. die bij zijn, dood aan zijn bij testament vrijgelaten Christenslaven zijn landerijen waaronder Dèpok in onvervreemdbaar eigendom na liet. De thans bestaande Christengemeente, met een eigen burgemeester en een be stuurscommissie over de verschillende deel- gerechtigden is daarvan het nu nog spre kend bewijs, dat de ethische vooruitstre vende politiek van den erflater in goede en vruchtbare aarde is gevallen. Mede merkwaardig is het, dat ook in Dè pok nog een schooltype wordt voortgezet, n.l. de spelciale Dèpoksche school, met on derwijs aan Inheemschen, die reeds meer dan honderd Jaar bestaat. Wanneer men het boek omtrent de geschiedenis van het onderwijs opslaat, vinden wij daarin, dat het onderwijs aan Inheemschen in Indie eerst in 1848 zou zijn aangevangen, waarop deze Dèpoksche school dan een sprekende uitzondering is. Vermoedelijk is namelijk deze school in 1830 opgericht, en gesteld onder leiding van een onderwijzer, wiens zoon en kleinzoon in 's vaders en grootva-» ders voetsporen traden en eveneens daar de jeugd onderwezen. Het eerste onderricht werd er uitsluitend in het Maleisch gegeven en was eenvoudig voor de vakken lezen, schrijven, rekenen, zingen en godsdienst, waarnaast aan de meisjes nog nuttige handwerken werden geleerd. Hoewel gouvernementsschool, was het dus een zuiver christelijke school, waarop de schooltijden aanvingen en be ëindigd werden met gebed. Een bijzonderheid van deze school was tevens dat alle schoolgelden voor de leer lingen werden betaald door het Gemeen tebestuur. Deze reminiscens aan oude tij den is zeer lang gehandhaafd, n.l. tot 1936. toen werd bepaald, dat de Dèpokkers zelf hun schoolgeld moesten betalen, voorzoo ver zij althans geen recht hadden op gratis onderwijs Tot de Dèpoksche kinderen werden alleen gerekend de wettig gedoopte kindereh van Dèpoksche christen-ouders, en alleen deze kinderen hebben recht van toegang op deze school. Ook dit is een zeer merkwaardige figuur voor een gouverne mentsschool, die tusschen een Europeesche school en een Hollandsch-Inlandsche school inzweeft. Meer werkgelegenheid. Van deze bevordering van de geestelijke belangen van het volk in Indië naar de be hartiging van het materieele belang is slechts een kleine stap. Een belangrijke verruiming van werkgelegenheid werd ver kregen te Tegal aan de Noordkust van Java door de opening van een spinnerij naast de reeds bestaande weverij van de Java Tex tiel Maatschappij. Het betreft hier een proefbedrijf van de Nederlandsche katoenindustrie in Indië om in de practijk te kunnen nagaan of ook deze industrie naast de weverij bestaans mogelijkheden heeft. De afnemers vinden het product van de weverij goed en gelijk waardig aan buitenlandsch fabrikaat en om deze redenen begint men nu aan de spin nerij. Daarbij levert bijv. de relatieve voch tigheid van de lucht al bezwaren op. doch men hoopt op de bekwaamheid der Inland- sche arbeiders. Daaromtrent kunnen goede verwachtin gen bestaan, omdat het verloop in de be- EENS PIONIERS EN NOG STEEDS AAN DE SPITS BOUGIES §N.V. WILLEM VAN RIJN; AMSTERDAM (C.| KEIZERSGRACHT 171 TELEFOON 31308 I4 1UNEN) 1266 (Ingez. Med.)' 1 staande fabriek zeer gering is gebleken. De menschen doen er hun best in deze werkzaamheden een compensatie te vinden voor den verminderden arbeid in de sui kerindustrie. Niet alleen echter beperkt zich het voordeel van de oprichting van deze fabriek tot de kleine streek van Tegal, maar ook wordt Indië als geheel genomen met haar groote afneming van textielpro ducten daardoor in de toekomst niet meer in die mate afhankelijk van importgarens. De Directeur van Economische Zaken wees er in dit verband in het bijzonder op, dat deze industrie op Java gelijke kansen had als elke overeenkomstige industrie in Aziatische landen, zooals China. Het gaat hier om de vervaardiging van goedkoops serieartikelen voor de massa, welke vroe ger in te groote mate door andere landen werden geïmporteerd. Bevordering der nijverheid. Met de bevordering van de nijverheid in Indië zit men over het algemeen niet stil. Ook al moge men principieele bezwaren er tegen hebben een tropisch landbouwland, dat grondstoffen levert voor de Europee sche markt, teveel te industrialiseeren, van den anderen kant zal de poging om een ri sico-verdeeling te verkrijgen tusschen land bouw en industrie, niet anders dan ten voordeele kunnen komen van de bevolking. En dat is toch altijd nog de eerste en voor naamste reden van ons bestaansrecht in Indië. mits wij aan die industrie en land bouw ook de veiligheid waarborgen om zich te kunnen handhaven en te ontwikkelen. Maar over den dringenden eisch van af doende defensie van Indië. die de grond slag vormt voor de behartiging van de so ciale rechtvaardigheid ten behoeve van de zestig millioen Inlanders in de tropen zul len wij het, hoewel de mond er in Indië van overloopt, thans niet hebben Amilda-crême, die tevens aoo goed is voor de huid, is verkrijgbaar in deze twee begeerde teinten. Mat of Bruin. Doos 50 en 25 et. 377124 (Ingez. Med.) kinderen speelden met vuur. Een auto verbrandde en vier perceelen kregen schade. Gisteravond omstreeks kwart voor acht stond voor een cabaret ln de Warmoes straat te Amsterdam een auto, waarvan de oenzinetank lekte, welke met zestig liter ^€ze brandbare vloeistof was gevuld en het duurde niet zoo heel lang of er lag bs-'e benzine op straat. Dit plasje trok de aandacht van een aantal vertegen woordigers van Amsterdam's straatjeugd. kpoeciig was een soort fakkel "7aar<JiSd en de vlam ging m ae benzine. Deze vlam werd spoedig erg l™1 ,e" de onbezonnen jeugd nam toen maar ijlings het hazenpad, lnii® 'ne brandde en de auto brandde lusug mee, zoo fier en frank, dat de deur ve-hv Lui van Perceel No. 70 gedeeltelijk erurandden en die van perceel 72. waar- nvll au^° stond. blakerden. Aan de hm» van de straat sprongen door de 75 menige ruiten van de perceelen Nos. „,A: be^e.scbade wordt niet door verzeke- vuiFr^fi b>e brandweer zorgde dat het r niet verder om zich heen greep, het «SW van de uitgebrande auto kon bur*..,op 11 ste'8er achter het politle- ureau aan de Warmoesstraat terugvinden. Onze Brusselsche correspondent schrijft: Het Parlement is naar huls en de regee ring Pierlot heeft de heeren volksvertegen woordigers zonder veel spijt zien vertrek ken Voorzichtigheidshalve heeft zii den officieelen zittijd gesloten. Nu kan deregee- ring, indien er zich geen internationale complicaties voordoen, dank zij de haar verleende bijzondere volmachten, tot eind October ongestoord aan den arbeid blijven. Daarna gaan de poppen aan het dansen, want dan moet het door haar verrichte werk door het Parlement goedgekeurd wor den. Haar meerderheid hangt reeds thans aan een draadje! De socialisten hebben zich tot de vacantie opvallend kalm gehou den. Zij konden ook moeilijk anders, na dat zij geweigerd hadden in de drieledige regeering zitting te nemen, terwijl de be grootingen over 1939, waarover het Parle ment zijn stem moest uitbrengen, nog meerendeels met hun hulp waren opgesteld. Zij hebben zich dus in een meer of minder afwachtende houding verschanst, in de hoop dat de regeering hun het materiaal zou leveren, waarmede zij het verkiezings echec van 2 April weer te boven komen en zij triomfantelijk in een nieuwe regeering in November a s hun intrede kunnen doen Dat materiaal laat natuurlijk niet lang op zich wachten in een tijd, waarin de werkloosheid en vooral de defensie milliar- den opslurpen en de begrooting. tengevolge van de dalende fiscale ontvangsten, gaten vertoont, die gestopt moeten worden En zoo wilde de heer Gutt, die hier thans als financieel dictator dank zij de volmach ten den scepter zwaait, zijn landgenoo- ten niet met vacantie laten vertrekken, alvorens hen nog eens een extra belasting biljet in het vooruitzicht te stellen Naast de verhooginz der aanvullende personeele (inkomsten)-belastine komen er nieuwe belastingen op fietsen, motorvoertuigen, verhooging van omzetbelasting, registratie- j rechten en een belasting op electriciteits- maatschappijen. Waarmede de heer Gutt echter vooral een storm van protest heeft opgeroepen, is de 3 o extra-afhouding van de ambtenaarssalarissen voor het weduwen- en weezenpensioen. Financieel is die verlaging misschien noodzakelijk, maar het valt te betwijfelen of het, politiek gezien, nu zoo'n verstandige maatregel was, aan de reorganisatie van het milliarden verslindende pensioensysteem te beginnen door aan de meerendeels kleine wedden te tornen. Het vertrouwen in deze regeering wordt er niet hechter door. Vooral de twee vertegenwoordigers der Katholieke demo craten in het Ministerie hebben moeite om dezen eersten „deflatiemaatrege;" bij hun partijgenooten goed te praten. En dat alles betreft nog maar het evenwicht van de begrooting voor 1939. Voor 1940 rekent Minister Gutt op een tekort van een half milliard franc. Deze financier is van mee ning, dat België zich dus niet langer een begrooting van 12 milliard franc per jaar kan veroorloven. Er moet dus verder be zuinigd worden en dat kan niet zonder wijziging van de bestaande wetten. Welis waar verzekert men tot dusverre nog in bevoegde kringen dat er niet aan de sociale wetten zal getornd worden. Het heil kan echter volgens de socialisten niet komen van maar steeds verder bezui nigen en zij komen weer met hun geliefde expansiepolitiek *)p de proppen. Maar ook in andere kringen neemt het besef toe dat de regeerin,g op dat gebied in de komende maanden een grootere activiteit moet ont wikkelen Door een gebrek aan aanpassing, door het volgen van oude methoden schijnt de Belgische nijverheid de laatste jaren meer terrein verloren te hebben, dan zelfs bij de huidige internationale afzet- verhoudingen noodzakelijk was Wat de economische politiek der regeering betreft, verkeert men hier op het oogenbllk echter nog in de periode van „wait and see" iWacht en ziel. Eerst moet zij. aldus de Eerste Minister pierlot, de begrooting over 1939 sluitend maken en het vertrouwen in den franc herstellen. Inderdaad is van de vier milliard goud die het land voor April verlaten had. in de afgeloopen maanden eer. groot deel teruggekeerd. Voorloopig maakt de oppositie een dans baar gebruik van de moeilijkheden, die de mannen van het Boerenfront den Katho lieken Minister van Landbouw gebracht hebben. Officieel heeten deze thans opge lost nu een melk- en boterstaking, die juist tien dagen geduurd heeft, met een accoord tusschen den Minister en het Boe- renfront beëindigd werd. De Minister van Landbouw bevind zich daarbij eenigszins tusschen twee stoelen en hij moet oppassen niet zeei onzacht op den grond neer te komen. Op de éène stoel zitten n.l. de in het Boerenfront georganiseerde boeren, die er genoeg van hebben hun producten be neden kostprijs te verkoopen, terwijl de zuivelfabrieken en melkerijen, naar zij be weren, een flinke winst maken. En op de andere zitten de zuivelproducenten en melkerijen, waarvan er velen door den machtigen Roomsch-Katholieken Boeren bond gecontroleerd worden. Een distributie- kwestie, te veel tusschenhandelaren. zegt de Mlniser. Ja, maar ook een politieke kwestie, aangezien de machtige Roomsch- Katholieke Boerenbond in het Parlement, bü 's Ministers eigen partijgenooten, haar pleitbezorgers heelt. En ieder succes van het Boerenfront beteekent uitbreiding van haar invloed in het Vlaamsche land waar zij in de drie jaren van haar bestaan reeds 30 000 leden heeft aangeworven ten koste van den Boerenbond. Voor de socialisten is dit een prachtige gelegenheid om voor hun eigen landbouw programma en tegen de R K Boerenbond propaganda te maken. Zij wijzen op het gelijkloopend belang van de boeren en de consumenten-arbeiders Hun leus is: ver laging van den kostprijs, die volgens hen slechts wordt tegengehouden door een lichaam als de Boerenbond die zijn eigen ondernemingen begunstigt en de prijzen van meststoffen, veevoeder enz. kunstmatig hoog houdt en de boeren geen goeden prys voor zijn producten betaalt. De socialisten zijn er reeds jaren op uit om hun aanhang op het platteland te versterken (waarbij jzij echter in Vlaanderen rekening moeten houden met de Vlaamsche Nationalisten I en de heer Spaak verleende dan ook graag de door de Boerenfronters aan de parle mentaire groepen gevraagde bemiddeling voor de bij legging van dit geschil en trok met een liberaal en Vlaamsch-Nationalls- tisch Senator de Katholieken weigerden naar den Minister. De Boerenfronters krijgen vertegenwoordigers in de officieele Zuivelcommissies en de gewestelijke com missies zullen een actieve rol spelen bij de prijsbepaling. De Boerenfronters hebben vair de legeering een zuivelpolitiek ge vraagd. Welnu, er komt er één. Deze staat blijkbaar reeds op papier! Tengevolge van een indiscretie heeft een Brusselsch blad reeds den inhoud van een aantal konink lijke besluiten kunnen publiceeren, nog voordat deze door den Koning geteekend zijn. Er komt een vergunningstelsel voor de melkhandelaren en de Minister kan technische en hygiënische eischen aan de houders der vergunningskaarten stellen. Verder krijgt de Minister verregaande be voegdheden tot controle van de hoedanig heid. verpakking, enz. der landbouwpro ducten Het mmimum-vetgehalte van de melk zal voortaan van 2.8 tot 30 Gr per liter worden opgevoerd Hoe zal dit systeem in de practijk werken? Sommige bladen staan daar wat sceptisch tegenover. Overi gens dreigen er volgens de socialistische „Peuple" op agrarisch gebied nog meer moeilijkheden, nu een commissie van alle belanghebbenden, na zes maanden nog veen oplossing heeft weten te vinden voor de te volgen graanpolitiek. De agrariërs achten de huidige protectie niet voldoende, de industrieelen achten haar te hoog. Ook hier moet de Minister de knoop doorhakken met al het risico hieraan verbonden. En als we toch een „tour d horizon" maken, mogen we zeker de taalkwestie niet vergeten. Het is voor niemand een geheim dat de Vlamingen hun vertegen woordiging in het kabinet onvoldoende achten in verhouding tot hun aantal. En men is verre van tevreden over de wijze, waarop de taalwet van 1932 inzake be stuurszaken. alle toezeggingen ten spijt, wordt toegepast. Eind Juni 's een rninis- terieele taalcommissie benoemd, die be vrediging op taalgebied moet schenken Zij moet zich vooral bezig houden met de betere toepasisng van bovengenoemde wet, met de rechtvaardiger verdeeling der open bare ambten tusschen Vlamingen en Walen, met de verbetering der onderwijs toestanden in Brussel De beloofde aanpas sing van het Ministerie van Onderwijs aan de twee taalgroepen is ook nog steeds in studie bii een Commissie. En de Vlamingen, die een gszins achterdochtig zijn gewo-den door hun ervaringen ln het verleden be ginnen ongeduldig te worden Op heel stev gen grond "ust het kabinet Pierlot dus niet! (Nadruk verboden), j

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 9