De Ronde van Frankrijk LEID5CH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 19 Juli 1939 SPORT Lambrichts zevende in het algemeen klassement Meerdere landgenooten niet fit meer WEERBERICHT. Het 29e concours- hippique te Hoofddorp AGENDA WATERPOLO. DE ZIJL I—S.Z.C. I. Morgenavond speelt De Zijl I voor de tweede klasse competitie alhier tegen S.Z.C I (Schie dam). Vooraf wordt gespeeld een vriendschappelijke wedstrijd tusschen een De Zijl- en een L.Z.C.- combinatie. H.Z.Y.D.W.R. 2—1. Gisteravond speelde H.Z.V. I tegen D.W.R. De H.Z.V.-er De Graaf scoorde uit een voorzet van Möhlman de eerste goal. zoodat de rust intrad met 10 voor H.Z.V. Na de pauze zorgde Paardekooper voor de tweede goal, terwijl D.W.R kort voor het einde nog een tegenpunt maakte, zoodat deze wedstrijd eindigde met een 21 overwinning voor het Hillegomsche zevental. BOSKOOP—S.ZJ*.C. Voor de competitie van den K.N.Z.B. zal morgenavond in het Zuiderbad een ontmoe ting plaats hebben tusschen Boskoop I en S.ZP.C. I (Schoonhoven). Voorts voor ae competitie van den Goudschen zwemkring Boskoop IIA.Z.C. III (Alphen). DE COMPETITIE. Voor de 2e klasse verloor Poelmeer gister avond met 61 van Haarlem. De laatste moest naar het ziekenhuis worden overgebracht. De Belg startte der middags wel. doch bleek zeer gehandicapt te zijn door den val. Alle overige landgenooten kwamen tege lijk met het groote peleton binnen, niettegen staande het feit, dat Hellemons en Lambrichts bij een valpartij betrokken waren geweest. Lam brichts reed toen al op een vreemde fiets. Hel lemons' fiets lekte" zooals hü het zelf uit- drukte. Maar lekken of niet. onze landgenoo- 1 ten reden voor wat zij waard waren. D( tijdrace. Nauwelijks opgefrischt door de vermoeienis- ATHLETIEK. WEDSTRIJDEN CONCORDU EN NIEUW BRUNHILDE. De damesvereenigingen Concordia en Nieuw- Brunhilde houden morgen- en Vrijdagavond te 7 uur. onderlinge atletiekwedstrijden op het terrein van de Gemeentelijke H.B.S. aan de Burggravenlaan. Verwerkt zullen worden de nummers: 80 M., hoog-, vèrspringen, kogel- stooten, balvèrwerpen; deze nummers afzon derlijk voor de leeftijden 1415 jaar. 1617 jaar cn 18 jaar en ouder, en tot slot een 6 x 80 M. pendel-estafette. Aardige prijzen zijn beschikbaar gesteld door bovengenoemde vereenigingen en een vereeni- gingsprijs (aangeboden door den heer Leger stee) voor die vereeniging, die bij deze num mers het hoogst aantal punten behaald. Speerwerpen en discuswerpen, ook voor 3 groepen apart, zal waarschijnlijk alleen ver werkt worden door leden van Nieuw-Brunhilde. In het geheel hebben zich een 40-tal meisjes en dames opgegeven. Barometerstand (Van een specialen A.NP.-verslaggever). Het is in de kringen van hen, die regelmatig de "'our de France volgen, bijna spreekwoor delijk geworden dat de moeilijkheden voor de renners in de Ronde grooter worden naarmate de bergen naderen. Evenwel zou het een mis- kenning van de eerste etappes zijn wanneer sen van den morgen gingen de eerste renners men zou durven beweren, dat deze voor de om ongeveer 1 uur boven Salles. in Sauveterre renners slechts kinderspel berekenden. In- van start Met tusschenpoozen van 2 min. tegendeel, de afstanden, de wegen zijn zoo ge- werden zy gelanceerd voor den strijd tegen kozen, dat alleen de allersterkste renners deze zichzelf. Zy hebben het er goed. naar omstan digheden zelfs zeer goed afgebracht. De Kor- ver had veel pijn aan zijn knie. waarschijnlijk heeft hij een spiertje verekt en de knie van Hellemons werd tijdens de race steeds dikker, i Sijen gaf in den aanvang te veel van zijn krachten, zoodat hij in het zeer golvende tweede gedeelte het tempo niet kon houden. Lambrichts bemachtigde nog de vijfde plaats, de beide Van Schendels en Dominicus waren wel uitermate vermoeid, maar blij, dat zij deze moeilijkheden weer hadden overwonnen. Anton van Schendel werd met vijftien seconden ge- straft omdat hij in de tijdrace het wiel van een ander zou hebben gehouden. Door de resultaten van gisteren is in het algemeen klassement groote verandering ge komen. In de eerste plaats valt te vermelden dat Lambrichts thans naar de zevende plaats is opgeklommen. Vietto is leider ge bleven, Sijen vormt met Lambrichts en Al- bert van Schendel de landenploeg. Te Parijs zijn 79 renners gestart en voor dat de bergétappes beginnen zijn er al 19 uit, d.w.z. 24%, hetgeen een zeer groot aan tal is. In dit verband hebben de organisatoren besloten, de bepaling, dat eiken dag de laatste van de algemeene rangschikking uitvalt, voor dc étappe van gisteren en ook voor die van Pau naar Toulouse, op te heffen. Gistermiddag 2 uur: 763. Hedenmiddag 2 uur: 760. BUITENLANDSCH WEEROVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Ons land bevindt zich thans onder invloed van de gisteren genoemde depressie voor de Fransche Westkust, waarvan de kern weinig van plaats veranderde. Haar invloed dringt langzaam verder Oostwaarts door. De storings fronten liggen over Engeland, het Zuiden van ons land. België en Frankrijk, en veroorzaakten in Noord-Frankrijk gisterenavond uitgebreide onweders met plaatselijk zwaren regen Romil- ly sur Seine had 19 m.m.) Ook in Zuid Enge land bracht deze depressie vrij veel regen. In onze omgeving is de temperatuur sedert giste ren gemiddeld ruim twee graden gestegen en daardoor ongeveer twee graden boven de nor male waarde gekomen. Het gebied van hoogen luchtdruk verplaatste zich van Zuid Duitschland naar Polen en de randstaten. Het weer is hier overal rustig met in Duitschland en Polen nog vrij veel bewol king. Het depressiesysteem over de Noorsche Zee beweegt zich langzaam naar het Noorden. Ten gevolge hiervan daalt de luchtdruk in de Pool- zee. Öok den Atlantischen Oceaan houdt het machtige gebied van hoogen luchtdruk stand. Het strekt zich uit van de Azoren tot aan Groenland en IJsland. WEERSOMSTANDIGHEDEN Binnenland (7 u. 20 voorm.) Den Helder: zwaar bewolkt, zwak Z.Z.O. wind temp. 19 gr. C.. min. 18 gr. C.. neerslag. 1 m.m. Vlissingen: Zwaar bewolkt, matig Z.Z.W. wind, Temp. 17 gr. C.. min. 17 gr. C., neerslag. 1 mm. De Bilt: Zwaar bewolkt, zwak Z.Z.O. wind, tem. 39 gr. C.. min. 16 gr. C., neerslag 1 m.m. Groningen: Zwaar bewolkt, zwak Z.O. wind. temp. 18 gr. C., min. 15 gr. C Maastricht: Zwaar bewolkt, zwak Z.Z.W. wind, temp. 20 gr. C., min. 18 gr. C. Buitenland (8 uur voorm.). Parjjs: Z.Z.W.. zwak. temp. 17 gr. C.. betrokken na buien. Londen (Croydon): Z.O. zwak, 17 gr. C.. zwaar bewolkt. Berlijn: Z.O., zwak, temp. 22 gr. C.. zwaar be wolkt. Nice: N.N.O., zwak, temp. 20 gr. C„ fraai. Stockholm: W.N.W., zwak, temp. 20 gr. C., mooi. krachtproef kunnen leveren. Zij dienen echter hun volle krachten over te houden voor de bergetappes, welke nog zullen komen. De moge- i lijkheid bestaat, dat een der renners in de eerste etappes behoorlijk heeft gereden en zich in het klassement vrij veilig waant. Dan komen de bergen en met één slag is iedere voorsprong verdwenen. De greote verandering in de klas seering begint. Deze verandering is evenwel in de ronde van c'it jaar gisteren al begonnen, want deze achtste etappe, welke als voorberei ding kon gelden voor de etappe van de Pyre neeën. welke heden wordt verreden, is voor vele renners moordend zwaar geweest. De karavaan moest gistermorgen om half vyf reeds uit Bordeaux vertrekken. In de koude van den morgen reden de renners over donkere wegen, slechts verlicht door de lampen der vol gende auto's. 210 K.M, van Bordeaux naar Salles de Beam aan den voet van de Pyreneeën men zou zeggen, dat dit op zich zelf al een zeer zware dag- étappe beteekent. Doch om het kaf geheel en al van het koren te scheiden, moest het laatste stuk van Salies naar Pau tegen het horloge worden afgelegd. Zonder hulp van ploeggenooten moesten de renners vechten tegen de vermoeidheid van het eerste gedeelte der étappe op een parcours, dat verraderlijk vlak leek. doch steeds door steeg. Op het einde van den tijdrit kregen de rijders dan nog een zware klim te verwerken, gevolgd door een lange daling naar Pau. Gewonden. Onze landgenooten kwamen er niet zonder stukken af. Hellemons raakte in een vallend kluwen verward en kreeg een gat in zijn lin kerknie. De wonde hinderde hem zeer bij het rijden, doch hij is 's middags, zij het uitermate vermoeid, toch in Pau aangekomen. Zijn 56e plaats in de tijdrace mogen wij dan ook zon der twijfel uitstekend noemen. Lambrichts werd ook slachtoffer en hoewel hij er persoonlijk met een paar schrammen af kwam. z\jn fiets was totaal in stukken. Even eens een zware handicap, want in de tijdrace van gistermiddag moest de jonge, veelbelovende Limburger een nieuwe fiets berijden en liet spreekt vanzelf, dat hij toen zijn ..zit" nog niet had gevonden. De vijfde plaats in de tijdrace getuigt wel van zijn groote kwaliteit. De derde Nederlander, die niet heelemaal in orde was was De Korver. Hy klaagde over pijn in zijn knie. zoodat hij slechts eer. been op volle kracht kon gebruiken. Ook hij kwam in Pau door. Het kleine groepje Nederlanders zag er voor de tijdrace wel min of meer ge havend uit. De stemming onder onze landgenooten was evenwel opperbest, want had Anton van Schen del niet in het eerste gedeelte van deze étappe de vierde plaats ingenomen'? Helaas stuurde men op het laatste moment de leiders van het peleton een verkeerden weg in. Op dat oogen- blik zat onze landgenoot aan den kop. zoodat hij ook het verst terug moest keeren. Zijn vierde plaats was evenwel onbedreigd. Bij het overzien van het rennerslijstje viel het dadelijk in het oog. dat de gelederen lang zamerhand zijn gedund. In Bordeaux startten gistermorgen 64 renners. Paul Mave. Lowie. Mersch en Romain Maes moesten den strijd staken. De laatste hing zoowat van pleisters aan elkaar, toen hij in Salies aankwam. De Belg startte nog wel voor de tijdrace, maar na 18 K.M. gaf hij op; een der grooten van de Tour was uit den strijd. De prestaties van onze Nederlandsche ren ners verdienen ongetwijfeld hoogen lof; natuur lijk. niemand kan met zekerheid zeggen hoeveel er van onze jongens in Toulouse zullen aan komen. Zeker is evenwel, dat zij in de afge legde étappes en ook in die. welke nog zullen volgen, het beste hebben gegeven en zullen geven, van wat In hen is. Daar is het ons ten slotte om te doen. Niet zoozeer om een der eerste plaatsen in de algemeene rangschikking of in het 1 andenklassement, maar om den in druk. dat de Nederlandsche wegrenners als vol ledige ploeg in de Tour thuis hooren en dat de samenstelling van de ronde zonder cr.ze ren ners bepaald onvolledig zou zijn. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 17 gr. C. (63 gr. F.). 12 uur 'smidd.: 20 gr. C. (68 gr. F.). HOOG WATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE. Voor Donderdag. Voorm. te 6 uur; nam. te 6.24 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting ..Poelmeer" 's Middags 12 uur: 19gr. C. Zweminrichting „De Zijl". 's Middags 12 uur: 19)4 gr. C. LICHT OP VOOK FIETSERS e.a. Woensdag van 9.44 uur n.m. tot 4.31 uur v m MAANS OP EN ONDERGANG 19 Juli: op 8.41 uur; onder 22.10 uur. En nu de bergen in. Er zullen tijdens de étappe van Pau naar Toulouse, waarin de be ruchte cols voorkomen, nog veel meer slacht offers vallen. Er zal misschien weer een nieuwe leider komen. De uitslag luidt: BordeauxSalies 210 K.M.: 1. Marcel Klnt (België) 6 uur 35 min. 43 sec.; 2. Galateau (Fr.) 3. Frechaut (Fr.) beiden zelfden tijd; 4. Toon van Schendel 6 u. 36 m. 12 sec. Albert van Schendel. Hellemons. De Korver. Lambrichts. Dominicus en Sijen bevonden zich in het peleton, getrokken door Perikel, dat als elfde te Salies arriveerde in den tijd van 6 uur 36 m. 54 sec. Salies de BaernPau 69 K.M.: 1. Litschi (Zwitserland) 1 uur 52 min. 5 sec.; 2. Archam- baud (Fr.) 1 uur 52 min. 19 sec.; 3. Vlaemynck (België) 1 uur 53 min. 27 sec.; 5. Lambrichts 1 uur 54 min. 16 sec.; 22. Albert van Schendel 1 uur 58 min. 34 sec.; 29 Sijen 1 uur 59 min. 52 sec.; 40. Dominicus,2 uur 2 min. 40 sec.; 54. Toon van Schendel 2 uur 5 min. 12 sec.; 56. Hellemons 2 uur 5 min. 47 sec.; 57. De Korver 2 uur 6 min. 11 sec. De algemeene rangschikking luidt: 1. Vietto (Fr.) 50 u. 17 min. 40 sec.: 2 Dis- seauc (België) 50.18.38 u.; 3. Vlaemynck (Bel gië) 50.20.17 u.; 4. S. Macs (België) 50.20.37 u.: 5. M Clemens (Lux.) 50.21.09 u.; 6 Archambaud (Fr.) 50.21.37 u.; 7. Lambrichts 50.23.33 u.; 8. Tassin (Fr.) 50.2410 u.; 9. Fontenay (Fr.) 50.24.59 u.; 10. Marcaillou (Fr.) 50.26.15 u 11. Vervaecke (België) 50.26.32 u.; 12. Conson (Fr.) 50.26.59 u 19. Alb. van Schendel 50.32.21 u.; 28. Sijen 50.39.38 uur; 31. De Korver 50.41.43 u.; 45. Dominicus 50.50 37 uur; 46. Toon v. Schen del 50.52.28 u.; 57. Hellemons 51.11.06 uur. Het 1 andenklassement luidt; 1. België B 151 uur 13 min. 11 sec.; 2. Frank rijk 151 uur 20 min. 59 sec.; 3. België A 151 u. 21 min. 21 sec.; 4. West-Frankrijk 151 uur 25 min. 24 sec.; 5. Oost-Frankrijk 151 uur 25 m. 27 sec.; 6. Zuid-Oost-Frankrijk 151 uur 30 min. 30 sec.; 7. Zuid-West-Frankrijk 151 uur 31 m. 22 sec.; 8. Nederland 151 uur 35 min. 32 sec.; 9. Luxemburg 151 uur 42 min. 1 sec.; 10. Zwit serland 152 uur 35 min. 42 sec. (Nadruk verboden) Men zie voor verdere berichten het eerste blad. PAARDENSPORT. DRESSEERPROEVEN VAN 4- EN 8-TALLEN EN VOORKEURINGEN M.C.-MERRIÊN. De vereeniging ..Vooruit' hield heden op het gemeentelijk sportterrein te Hoofddorp haar 29e concours-hippique. Te ongeveer halfnegen hedenmorgen werd begonnen met de dresseerproeven voor 4-8- tallen (Landelijke ruiters), terwijl te halftien de voorkeuringen van de M.C.-merriën plaats hadden. Hierbij werd van de zijde der paar denliefhebbers veel belangstelling aan den dag gelegd en kwam opnieuw tot uiting dat de paardenfokkerij in Haarlemmermeer nog op een hoog peil staat. Toen te ongeveer 11 uur de verdere afwer king van het programma werd voortgezet, was het aantal bezoekers nog wel niet groot, maar weldra kwam daarmede uit Hoofddorp toch de noodige levendigheid en begaven de honderden belangstellenden die per touringcar, auto. motorrijwiel, fiets of andere reisgelegenheid uit alle provincies des lands waren gearri veerd zich naar het in uitstekende conditie verkeerende sportterrein, om te genieten van de vele prachtdieren, die uit den Haarlemmer meerpolder werden voorgebracht. En niet ten onrechte konden de toeschouwers met enthou siasme gewagen van de groote vermaardheid, die Haarlemmermeer op het gebied vr.n de paardenfokkerij heeft verworven door de schitterende prestaties, die met de schoone, edele dieren werden geleverd Aan de lunch, die in de pauze in hotel de Beur gehouden werd. sprak de voorzitter, de heer Noordam, woorden van dank en waardee ring voor de van het Koninklijk Huis en ver schillende andere zijden ondervonden belang stelling Hij uitte ten slotte de beste wenschen voor het welslagen van het concours. Het fanfaregezelschap ..Excelsior" te Hoofd dorp, verklaarde zich bereid het programma op enkele morgennummers na met muziek op te luisteren. Vanwege de afdeeling Haarlemmermeer van de N.-H. vereeniging ..Het Witte Kruis" werd den bezoekers door een aantal jonge dames een bloempje te koop aangeboden ten bate van de t.b.c.-bestrijding. In het dorp heerschte op en bij het markt terrein gisteravond reeds een gezellige drukte, doordat aldaar waren opengesteld de verschil lende tenten en andere vermakelijkheden, zoo als draaimolens, zweefmolen enz die vooral aan de jeugd reeds een genotvollen avond ver schaften en zich ook heden weer in een druk bezoek mogen verheugen. De verdere uitslag volgt in ons nummer van morgen. WANDELSPORT. DE VIERDAAGSCHE. Naar wij vernemen zal het aantal deelne mers aan de vierdaagsche afstandsmarschen dit jaar zeer waarschijnlijk de 3800 overschrij den, al zullen ditmaal 1000 militairen minder deelnemen dan vorig jaar. Er zijn thans 600 militairen ingeschreven. TENNIS. INTERNATIONALE KAMPIOENSCHAPPEN VAN DUITSCHLAND. Onze landgenoote, mej. Rollin Couquerque, kwam gisteren te Hamburg uit in het dames enkelspel tegen mej Heidtmann, die zij in twee sets versloeg. In het gemengd dubbel spel. met Coombe (Nieuw Zeeland) als partner, verloor zy echter van het Duitsche paar mej. Schumann en Koch. In het heerenenkelspel zorgde von Metaxa voor een verrassing, want hij verloor van Koch. Henkei had twee en een half uur noo- dig om le winnen van Cernik, terwijl de titel houder Szigetti in vijf sets zegevierde over Gulcz. De voornaamste uitslagen luiden: Heerenenkelspel: Buchholz (Duitschland) sl. dr. Dessart (Duitschl.) 6—3, 62. 62; Bano (Italië) sl. Hamel (Duitschland) 64. 64. 6—0; Koch (Duitschland) sl. von Metaxa (Duitsch.) 6—2, 6—2. 6—1: Szigetti (Honga rije) sl. Gulzc (Duitschl.) 64. 6—1, 7—5: Goepfcrt (Duitschl.) sl. Cejnar (Bohemen-Mo- ravië) 64, 6—4, 57, 63.; Henkei (Duitsch land) sl. Cernik (Bohemen-Moravië) 64. 26, 1—6. 6—0. 6—3. Damesenkelspel: mevr. Sperling (Denemar ken) sl. mevr. Berescu (Roemenië) 61, 61; mej. Florian Zuid-Slavië) sl. mej. Lumb (En geland) 06. 63, 61.; mej. Kovac (Zuid- Slavië) sl. mej. Thomas (Engeland) 63. 75; mej. Rollin Couquerque (Nederl.) slaat mej. Heidtmann (Duitschl 86, 6—3 Gemengd dubbelspel: mej. I, Schumann en Koch (Duitschl.) sl. mej. Rollin Couquerque en Het nieuwe traject over 279 K.M. van Bor- I Coombe (Nw-Zeeland) 63. 62; mej. Lumb deaux naar Pau is wel in sterke tegenstelling cn Billington (Engeland) sl. mej. Schneider en geweest tot het landschap van Zuid-Frankrijk. Menzel 62, 61. dat diepe rust geeft tot aan den voet van de harde Pyreneeën. Was het geïnspireerd door de bergen op den achtergrond, dat de renners na eenige uren rustig te zijn gebleven, onder ling den strijd aanbonden? Wij weten het niet, maar zeker is, dat de laatste tientallen kilo meters voor Salies de Bearn in zeer hoog tempo is gereden. Telkens probeerden enkele renners een voorsprong op het peleton te nemen, doch de hoofdgroep liet dit niet toe. Anton van Schendel reed zeer aanvallend eri het is voor een groot deel aan hem te danken dat 6 K.M. voor Mimbasle Frechaut, Kint. Galateau en VOETBAL. P. C. EN L.—U. V. V. Morgenavond te 7 uur speelt P. C. en L. tegen U.V.V. K.N.V.B.-CURSISTEN—LUGDUNUM-COMB. De K.N.V.B.-cursisten, die dezen zomer ge traind hebben onder leiding van den K.N.V.B.- trainer, den heer Kaufmann, spelen tot besluit van deze training een vriendschapelijken wed strijd tegen Lugdunum en komen als volgt uit; Doel: H. Duffels (L.F.C.); achter: Parlevliet (Katwijk) en Gordijn (R.C.L.); midden: Boe'ee (Terleede), Dupree (Roodenburg) en Nagel (Morschkwartier)voor: A. v. d. Born <Leid- sche Boys), J. Fakkel (D.V.S.). Dontjes (D.S.O.), P. Vermond (Lugdunum) en G. Oskam (Rouw koop). Deze wedstrijd wordt Vrijdag gespeeld op het Lugdunum-terrein te kwart over zeven. T. EN D.IEMCO. Morgenavond te half acht speelt T. en D. tegen Iemco op het terrein van A.W.S. XERXES-COMBINATIE NAAR RIJNSBURG. Zaterdagavond om half acht speelt een com binatie van Rijnsb. Boys en Quick Boys tegen een Xerxes-combinatie. 279 K.M. op één dag. hijzelf van de hoofdgroep wegliepen. Het tempo liep af en toe tot ongeveer 60 K.M. op en onze eerste gedachte was ni^t wie dezen strijd zou winnen, doch hoe de renners in den middag de zware tijdrace zouden rijden. Zooals gezegd werd Anton van Schendel vierde achter Kint Galateau en Frechaut. Kint viel in de eindsprint tegen een fotograaf op. SCHAKEN. R.K. SCHAAKCLUB „TWEE KONINGEN" LEITHEN. Gisteravond werd tusschen bovengenoemde clubs een vriendschappelijke wedstrijd gespeeld met het volgende resultaat: i L. Tummers (Tw. K.)—J. Galjaard (L.) 1—0; D v. GelderP, J. Planjer >/2C. v. d, Krogt—J. Hamerling 10; J. Volders—H. M. Pont 10; P. J RaaphorstH. Klein V2Vi\ A. GeyerH, Boekkooi 10; C. WittemanC. Kwaadgras 1—0; W. de GrootW. Hamerling J. de RooH. Hoogervorst 14—V6; A. Kettcnis—F. v. Helden 10; G Plasmeyer—J. Dekker 1—0; P. F. v. d Steen—W. F. de Rid der 0—1; L. Tholen—J. Sap 0—1. Totaal 9—4. DUIVENSPORT. „DE GEVLEUGELDE VRIENDEN (Wassenaar). Wedvlucht met jonge duiven vanuit Roosen daal. In concours 272 duiven. Deze werden al daar in vrijheid gesteld te 8.10 uur. De eerste prijswinnende vogel bereikte het hok te 8 uur 59 min. 35 sec. en had het traject gevlogen met een gemiddelde snelheid van 1373.7 M. per min. De laatste prijswinnende vogel werd ge constateerd te 9 u. 10 m. 8 sec. en had gevlogen met een gem. snelheid van 1137,9 M. p. min. De uitslag was als volgt: 1. 2. 8. 15. 36. 42. 52 J. H. M. Brouwer: 2. 5 K. Scheffer; 4 13. 23 J. van Kleef; 6. 44, 45 W. C. van Eek; 7. 21. 54. 55 L. de Kleine; 9, 30. 31 S. v. d. Ham; 10, 25, 48. 49 A. Florusse; 11. 20. 35. 47 J. Parlevliet; 12. 22. 27. 29. 40 J. H. Groeneveld; 14, 16, 32. 34 P. Bouwmans; 17, 24. 33. 38 A. v. Dulkercn; 18 19. 26. 39 P. v. Leeuwen; 28 H. Lausen; 37. 46 J. Koppers; 41. 43. 50, 51 en 53 J. F. v. d. Lely. J)E VRIENDENCLUB". De laatste tellende vlucht, voor het kampioen schap oude duiven lange afstand was van het station Orange (Fr.), afstand 894 K.M. hemels- breedte tot Lelden. Voor dit station werden 119 duiven ingekorfd. wat voor dezen afstand een groot aantal is. Het kon door het zeer slechte weer niet anders of er moesten slachtoffers vallen. De bekende kampioen-vlieger J. J. Vlie- genthart wist zich in de sterke vereeniging zoo danig te plaatsen, dat hij met eere het eerste kampioenschap behaalde door nu ook weer de eerste duif te toonen voor de punten .De duiven werden 15 Juli om 1 uur in vrijheid gesteld met Zuidenwind, De eerste duif maakte een snelheid van 896,14 M. p. min. en werd gecon stateerd om 12 u. 43 m. Vliegenthart had vier duiven mee en klókte tevens nog Zondag No. 5 cn 13 en Maandag No. 23. N. v. d Linden was No. 2. Chr, v. d. Pluym 3. 11. 19. 24; L. Gijsman 4; P. Onderwater 6, 21, 22, A. v. d. Made 7; C. Vlaardingerbroek 9; W. le Mair 10; P. v. d. Berg 12. 15; F. Hofman 14. 16, 17; A. v. Rys- bergen 18; G. A. L. v. d. Rêyden 20. Zondagavond waren er veertien duiven gecon stateerd en Maandag sloot het concours om 3 uur. Th. Ruigrok v. d. Werve (Lisse) maakte met zijn eerste duif een snelheid van 912,14 M. per min. en behaalde hiermede den eersten prijs, zijnde een groote verzilverde plaquette. De uitslag der kampioenen lange afstand is als volgt: eerste kampioen J. J. Vliegenthart 182.773 pnt.; tweede kampioen P. v. d. Berg. 155,628 pnt.; derde kampioen A. v. d. Made. 154 899 pnt. Kampioenen over alle afstanden en kleine volgorde der serieprijzen is thans: le J. J. Vlie genthart 393.153 pnt.; 2e A. v. cl. Made 367.510 pnt.; 3e Joh. Vogelenzang 339,829 pnt.; 4e Chr. v. d. Pluym, 328.700 pnt.; 5e P. v. d. Berg 323,829 pnt. HEDEN: Katwijk a/Zee (Casa Cara): Mannenvereen. Calvijn". Spr. cand. Haring. 7Vu uur nam. K a t w ij k-a a n-Z e e (Casa Cara)Spr. da heer Schoonderbeek van Ede. 7V4 uur nam. Donderdag. Leger des Heils: Samenkomst te 8 uur nam. Nutsgebouw: Spiritische seance. 8V4 uur nam. DIVERSEN: 's Dinsdags, Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau. 9V4—11 uur voorm. Arbeidsbeurs (Levendaal): Iedere derde Dins dag der maand consultatiebureau voor onvol- waardigen. 78 uur nam. 's Donderdags. Wijkgebouw „Bethesda" (Hoef- straat 4446): Consultatiebureau voor Alco holisten, 8 uur nam. 's Donderdags: Inst. voor Praeventieve Ge neeskunde (1ste Binnenvestgr.. 22). Inenting tegen diphterie. 3V4 uur 's middags precies 's Vrijdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 45 uur nam. BIOSCOPEN: Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam.: „De Storm". Eiken dag behalve Vrijdags ook om 2 u.P Zon dag 2—7 en 8—11 uur. Trianon-Theater, Breestraat 31: 8 uur nam. Woensdag en Zaterdag 2 u. nam.: „Luchtduivels der marine". Zondag van 2—7 doorl. voor stelling. Lido-Theater, Steenstraat 39: 8.15 uur nam.: El Gato, de galante bandiet. Dinsdag-, Woensdag- en Zaterdagnam 2.30 u. Zondag doorl. voorstelling van 2—7 en 8.15 uur. Casino-Theater, Hoogewoerd 49: 8 uur nam.: De gehelmde brigade. Zondag van 1—7 en van 8—11 uur. Woensdag en Zaterdag ook 2 30 nam. Rex-Theater, Haarl.straat: lederen werkdag „Leer het leven liefhebben". Zondag van 27 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. Nova-Theater (Katwijk aan Zee)„Het meisje van gisteravond.", 8 uur nam. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 15 t/m Vrijdag 21 Juli a.s. waargenomen door de apotheek: C. B. Duyster, N. Rijn 18, Tel 20523. Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelmlnapark 8. Telef. 26274. De eerste vlucht jonge duiven 1939 werd tegelijkertijd van Roozendaal gehouden. Inge korfd hiervoor waren 417 duiven. Deze werden om 8.10 uur in vrijheid gesteld. L. v. d. Nieu- wendijk. die weer voor het eerst deelnam na een stilstand van ruim een jaar. won dc sier- vaas met No. 1 om 9 u. 0 m. 26 sec.; 2 A. P. v. d. Voort; 3 S. N v. Leeuwen; 4 Joh. Neu teboom; 5 F. Hofman; 6 W. Themmen; 7 W. Vijlbrief. Ieder mocht één duif aanwijzen daar er zeven prijzen disponibel waren. A.s. Vrijdag inkorven voor St. Kathalijne Waver (België), waarbij voor den eersten een mooie bokaal geschonken ls. A.s. Maandag inkorven voor de nationale vlucht van Dax. LEIDSCHE POSTDUIVENCLUB. Wedvlucht van Orange, afstand 900 K.M. De duiven zijn Zaterdag 15 Juli 's middags 1 uur gelost. De thuiskomst was als volgt: 's Zondags: 1 H. Wallaart 12 u. 2 min.; 2 H. Fasel 12 u. 37 m.; 3 J. Engelen 13 u. 4 m.; 4 P. v. Leeuwen 13 u. 46 m.; 5 H. Wallaart 17 u. 58 m. 's Maandags: 6 C. Noest 7 u. 20 m.; 7 A. Krol 9 u. 7 m.; 8 A. Krol 12 u. 39 m. „DE BONTE DUIF". Concours van Orange (Fr.) met oude duiven. Afstand plm. 896 K.M. In concours 85 duiven, welke om 13 uur in vrijheid werden gesteld. De dag na loslating werden 14 duiven getoond, waarvan de heer J. S. A. Baily de eerste toonde, n.l. om 11 uur 57 min. 45 sec. met een gemid delde snelheid van 931 64 M per min., vervol gens gebr. v. d. Oord 2. 7. 9. 10 en 11; N. v. Albada 3; M. J. Noordervliet 4; R. P. de Graaf 5 en 13; J. P. Groenendijk 6; Jac. Krekelaar 8; P. v. Zijp 12 en 14. Op Maandag werd riog geconstateerd door: T. N. Bink 13; N. v. Albada 16. 17 en 18; J. S. A. Baily 19; M. J. Noordervliet 20; Gebr. v. d. Oord 21; H. v. Riet 22; R. P de Graaf 23. Laatste duif te 10.05 uur. Concours van Pnt. St. Maxence met oude duiven. Afstand pl.m. 344 K.M. In concours 14 duiven, welke om 7.40 uur met W.Z.W. wind gelost werden. De uitslag is als volgt: R. P. de Graaf 1. 2. 8; P. J. Fasel 3; M. J. Noordervliet 4. 5; N. v. Albada 6. 7. De eerste duif werd geconstateerd om 11 u. 52 min. 23 sec. en bereikte een gem. snelheid van 1360.2 M. per min. Laatste duif 12 u. 22 m. Eerste kampioen 2e toer R. P. de Graaf 159.5 pnt.; tweede kampioen N. v. Albada 117 pnt. „DE LUCHTKL1 EVERS" (Lisse). Wedvlucht vanaf Oudenbosch voor jonge duiven. De afstand bedroeg 72 K.M. De vogels werden gelost om 8.30 uur. In concours waren 160 vogels, waarvan de eerste werd geconsta teerd te 9 u. 52 m. 40 sec., gem. snelheid 878 M. p. min. De uitslag was: P v. d. Zwet 1. 2. 4. 7. 11; H. Meijer 3. 20. 27; P j. v. Dlest 5. 25. 30; P. J. v. d. Hulst 6. 15, 22; A de. Wit 8. 9 12, 13. 21. 23. 29; N. J. van Dol 10. 28; J. v. Dlest 14. 17. 24; H. A. van Kesteren 16; H. v. Diest 18; G. Paardekooper 19; Gebrs. Kaandorp 26. UIT AALSMEER. Wedvlucht Oudenbosch. Uitslag ..De Tele graaf"; 1. 4, 8, 9 C. de Horde; 2, 13 C. de Moor; 3 A. Keessen; 5. 10, 15 G. van Hulzen; 6 7, 12, 16 J. van Looij; 11 U Dekker; 14 W. Baars; 17 J. Vreeke. Aankomst eerste duif 9.57.17 uur. Uitslag „Strijd en Vriendschap": 1. 3, 7 Gb. Stevens; 2, 18 Joh. Poslma 4, 14; Arie Been Jzn.; 5 D Baardse Jzn.; 6, 9 G. Kouw; 8, 21, 2«J 30 G. C. van Dam; 10. 16, 28 P. Hulsbos; 11. 17 K. Leeghwater Pzn.; 12. 19, 26. 27 J. Baardse Dzn.; 13. 15. 20. 22, 23. 31. 36, 37 A. Baars; 24. 32. 33. 34. 35 G. Payralbe; 38 B. Geleyn Jzn. Aankomst eerste duif 10.02.42 uur. Wedvlucht Orange, afstand 908 K.M. Uitslag „Strijd en Vriendschap": 1. 9. 15 G. C. van Dam; 2. 13 K Leegwater Pzn.; 3. )U P. Huls bos; 4. 5. 8 Joh. Baardse Dzn.; 6. 11, 14 H Ver beek; 7, 12 A. Verbeek. Aankomst eerste duif 12.11.01 uur. DE LUCHTBODE (BOSKOOP), Wedvlucht vanaf Roosendaal met Jonge dui ven, afstand 65 K.M. De duiven werden gelost om 8.10 uur en kwamen op haar hokken terug als volgt: H. van der Willik 1. 2. 4, 8. 11. 15. 16. A. Svtzemo 3. 13. 19. 20; G. Lamoree 5. 7 10. 17, 22, 24 25: J. Degenkamp 6. 12. 26; C. F. Mid- ■t°lkoop 9. 21. 23. 27; G. C. van Kleef 14, 18. Aankomst 1ste duif 8.53 uur; laatste duif 9.18 uur. In concours 80 duiven. 2—2

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 6