BINNENLAND Ndfvt/ Instantine LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Woensdag 19 Juli 1939 KERK- EN SCHOOLNIEUWS Het wereld voortrekkers kamp in Schotland Toeristen in de Dolomieten „Verdachte" auto's in de grensstreek De scheeve toren van Pynacker De Beatrixfilm Hei Nederlandsche Roode Kruis vraagt 30.000 gulden Ik <W toi al Wurvlu^ ^.aGA, ck UKri ma&s. 'vi We tjean koop SUNLIGHT ZEEP Dagbladreclame is niet te vervangen 't is van ftay&i Er zijn 66 Hollandsche jongens Uit Ned. Oost-Indië LUCHTVAART Olympisch Trainingskamp voor Zweefvliegers Mti&dkrikÊM Op het oogenblik vertoeft een ge zelschap van de Nederlandsche reis- vereeniging op een autoreis in de Dolo mieten. Naar deze reisgroep mededeelt, ondervindt men geen enkele belemme ring. indien men in de diverse plaatsen niet langer dan één nacht logeert. DE MINISTER VAN DEFENSIE BEANTWOORDT VRAGEN VAN MR. VAN VESSEM. Op vragen van den heer Van Vessem betreffende het noteeren van autonummers en het als „verdacht" opgeven daarvan aan de militaire grensbewaking heeft de heer Van Dijk. minister van Defensie ge antwoord 1. Nummers van auto's, waarvan de in zittenden ongewone belangstelling aan den dag leggen voor ten behoeve van onze landsverdediging genomen maatregelen, worden genoteerd en doorgegeven aan de daarvoor in aanmerking komende posten. Deze auto's worden dan in het belang van 's lands veiligjheid bijzonder in het oog gehouden. Na informatie is den minister gebleken dat ook het nummer van den auto van het lid van de Eerste Kamer der Staten-Ge- neraal, den heer Maarsingh, werd geno teerd en doorgegeven. Bedoelde maatregel wordt niet uitslui tend dan wel in het bijzonder ten aanzien van leden der NS.B. toegepast. Het notee ren en doorgeven van autonummers is niet ln strijd met eenig recht 2. De meer dan normale belangstelling voor onze verdedigingswerken, welke een inwoner van Dwingeloo aan den dag legde, en diens relaties met vaak ln het buiten land vertoevende personen zijn aanleiding geweest om het nummer van diens auto te r.oteeren en door te geven. Op 25 April J.I. omstreeks 23 uur, stopte deze auto nabij een brug over een der ka nalen in het Oosten des lands. Bedoelde inwoner uit Dwingeloo begaf zich naar de brug en vroeg inlichtingen omtrent de springlading. Hierin vond de sergeant, die ter plaatse het bevel voerde, aanleiding hem voor den brigadecommandant der Koninklijke Marechaussee te Emmen te geleiden. Daartoe gelastte hij den inwoner uit Dwin geloo in de auto plaats te nemen Van be dreiging met revolvers door militairen is niets gebleken. Op weg naar Emmen slipte de auto, welke door bedoelden sergeant werd bestuurd. Het onderzoek inzake het ongeval met den auto. waarvan proces verbaal werd opgemaakt, alsmede de on dervraging van spionnage, vorderden eeni- gen tijd, waarna de verdachte werd vrij gelaten en volgens zijn eigen verklaring naar een familielid werd gebracht om we gens het ontbreken van zijn vervoermiddel, te Emmen te kunnen overnachten. Be doelde inwoner van Dwingeloo heeft 28 April j.l. een verzoek om schadevergoeding inge diend. Op 3 Mei is hem kennis gegeven, dat ziin verzoek in behandeling is geno men. Op 20 Juni is hem een bedrag aan geboden. gelijk aan de getaxeerde handels waarde van den auto. Op 6 Juli heeft hij zich andermaal tot den minister gewend. Dit verzoekschrift waarin adressant me dedeelt, dat het gedane aanbod niet wordt aanvaard, is nog in behandeling. 3. De minister is niet van meening. dat het geschetste optreden ontoelaatbaar zou zijn: integendeel. Van eenig bijzonder op treden tegen een deel der Nederlandsche staatsburgers is geen sprake: immers het richt zirih alleen tegen personen, die door hun gedragingen daartoe aanleiding hebben gegeven. Hij is niet bereid de order betreffende het noteeren en doorgeven van nummers van „verdachte" auto's in te trekken. Plotseling: instorten nadert in snel tempo! EN DE COMMISSIE KAN HET NIET EENS WORDEN. In de rij van scheeve torens, welke ons land bezit, neemt die te Pijnacker wel een bij zonder scheeven stand in. Dit is thans vastgesteld door een com missie van deskundigen, die het oogen blik van een plotseling instorten van den toren in steeds sneller temipo ziet naderen. In één jaar is deze toren twee centi meter scheever gezakt, een tempo, dat zeker wel eenige onrust geeft. Dat er maatregelen genomen moeten worden, daarover is een iéder het eens; op welke manier, dat is echter een twistpunt geworden Het is de toren, welke op de Ned. Herv. Kerk van Pijnacker staat en eigendom is van de burgerlijke gemeente, die de bij zondere afwijkingen vertoont. Het Rijks Bureau voor Monumentenzorg onder leiding van ir. Onnes heeft den toe stand onderzocht en in een rapport wordt medegedeeld, dat het dringend noodzake lijk is om ten einde den toren in zijn iy- pischen scheeven stand te houden, doel treffende maatregelen te nemen. Het bouwweek, dateerend uit 1500, geeft volgens het rapport een fraai harmo nisch geheel van groote bekoring, die het kenmerken tot een belangrijk moment van architectonische beteekenis. De onderbouw dateert vermoedelijk uit de tweede helft van de 13de eeuw De oude parooh'ekerk werd vermoedelijk omstreeks 11:00 afgebroken en het terrein daarna 1,80 M opgehoogd, waarna geheel in verband met ripn bpstasnden toren een nieuwe 3- beukige kerk met koor werd gebouwd. Bij de jongste opmetingen ls gebleken, dat op 26,60 M. hoogte de toren een afwij king vertoonde van 1,33 M. in Westelijke richting en 0,22 M. in Noordelijke richting. Daarmede is naar het oordeel van de deskundigen de overhelling naar het Wes ten in een zoodanig stadium gekomen, dat het eeuwenoude bouwwerk met een cata- strophalen ondergang wordt bedreigd. Als oorzaak van den scheeven stand moet uitsluitend de ongelijke verzakking van den bodem worden aangewezen. Vermoedelijk is reeds bij den opbouw van den oorspron- kelijken toren door een schijnbaar onbe duidende afwijking van de loodlijn, een ge ringe excentriciteit van eigen gewicht ont staan. die op den slappen klei-bodem een voortdurend werkzamer wordende Invloed verkreeg. Volgens statistische berekening kan de verdere verzakking worden voorkomen door de her-fundeering van de rompmuren en het vergrooten van het draagvlak der be staande fundamenten. De aanwezige schuifspanningen in het opgaande metsel werk kunnen tegen gegaan worden door binnen in den toren gewapend beton con structie aan te brengen. De plannen voor behoud van den toren zijn er dus; een financieele rege- cieele regeling is ook reeds getroffen. Want, het werk dat op f. 23.100 werd geschat, zou bekostigd worden door Rijk, provincie en gemeente, waarvan het Rijk 50#/.. En toch kan de toren voorloopig nog rustig wat blijven verzakken. In de commissie van deskundigen be staat n.l. geen overeenstemming over de wijze, waarop de restauratie moet worden uitgevoerd. Sommigen achten het gevaarlijk om dicht bij het bouwwerk te gaan heien, anderen zijn van oordeel dat dit geen bezwaren geeft. Misschien dat te eeniger tijd de toren zelf de oplossing brengt,» en restauratie overbodig maakt. Want de commissie vindt zelf dat het tempo van verzakken wel „eenige on rust" geeft ZIJ ZAL NU IN ALLE NEDER LANDSCHE BIOSCOPEN WORDEN VERTOOND. Prins Bernhard heeft goed gevonden de door hem ver vaardigde film van Prinses Beatrix in alle Nederlandsche bioscopen te doen vertoonen. De Nederlandsche Bioscoop- Bond, die zijn bemiddeling hierbij verleent, heeft van al zijn leden, die deze film zullen vertoonen, een bepaald bedrag voor deze vertoon ing gevor derd, hetwelk ter beschikking van den Prins zal worden ge steld. Zooals men weet, heeft de Prins bepaald, dat dit bedrag zal worden bestemd voor de ontspanning van militairen aan de grenzen en in de nieuwe garnizoenen. MARGARINE VOOR MILITAIREN. Op de vragen van het Tweede Kamerli-d den heer Dieters betreffende hèt verstrek ken van boter aan militairen ln plaats van margarine, hebben de heeren Van Dijk en Steenberghe, minister van defensie en eco nomische zaken geantwoord: Het is juist, dat ook aan de voor de grensbewaking op geroepen militairen in plaats van boter uit sluitend margarine wordt verstrekt. Het heeft geen punt van overweging uit gemaakt om aan de bedoelde militairen wel boter te doen verstrekken. Wat betreft de vraag, luidende: zijn de ministers niet van meening, dat eindelijk eens verandering dient te komen in de tot nog toe te dezen algemeen toegepaste prak tijk, en dat aan de manschappen, van het leger, in het belang onzer volkshuishouding in" het bijzonder van den landbouw, voort aan boter in plaats van margarine behoort te worden verstrekt, verwijzen de ministers naar de memorie van antwoord op het voorloopig verslag van de Tweede Kamer betreffende het VHIe hoofdstuk der be grooting voor 1939. Het Nederlandsche Roode Kruis heelt f. 30.000 noodlg voor het aanschaffen van toestellen om zieken en gewonden in auto's te vervoeren. Thans zijn deze toestellen, die kort ge leden onder deskundige leiding zijn sa mengesteld, nog tegen bllllj'ken prijs te verkrljigen. De eigen middelen van het Roode Kluis schieten daarvoor evenwel te kort. En de tijd dringt. Men dient er zich goed rekenschap van te geven dat deze hulp van het Roode Kruis bestemd is voor de zonen van eigen volk, wanneer die bij de uitvoering van hun plicht bij de verdediging des lands gewond raken, terwijl bovendien het Roode Kruis met deze vervoertoestellen de hel pende hand zal bieden aan de burger bevolking bij luchtaanvallen. Daarom vraagt het Roode Kruis van U een bijdrage om het in staat te stellen deze gewonde en zieke soldaten en burgers, zoo goed en zoo snel mogelijk te kunnen vervoeren. Wie spoedig helpt, helpt dubbel. Bijdra gen te zenden onder motto Vervoertoestel len. Nederlandsche Roode Kruis, Prinsesse- gracht 27, 's-Gravenhage Giro 2212C. EN NOOIT ZEEP VAN 3092 ONBEKENDE HERKOMST wmÊÊÊÊÊÊmmÊÊmÊmm j:i (Ingez. Med.) BEHOUD VAN ARTIS VERZEKERD? Provincie besluit tot deelneming in aankoop. De Provinciale staten van Noord-Holland hebben gistermiddag na langdurige discus- - sie besloten de voordracht van Gedeputeer- j de Staten om voor 1/4 deel te nemen in den aankoop van terreinen, gebouwen en i verzamelingen van het genootschap Natura Artis Magistra te Amsterdam, voor een be drag van f 1.131.000, met 57 tegen 10 stem men aangendmen, met dien verstande, dat de provincie 1/4 deel en de gemeente Am sterdam 3/4 deel krijgt van den onverdeel den eigendom. WERELDCONGRES VOOR MOREELE HERBEWAPENING. Twaalf duizend Nederlanders hebben een manifest onderteekend, dat heden gezon den Ls naar een wereldcongres voor mo- reele herbewapening, dat heden geopend wordt met een groote demonstratie te Hollywood. Deze bijeenkomst, die de voortzetting is van de bijeenkomsten in New York en Washington gedurende de afgeloopen maanden, vindt in Californië plaats om zooveel mogelijk Ohineezen en Japanners ln de gelegenheid te stellen de vergade ringen bij te wbnen. Uit de andere werelddeelen en ln het bijzonder uit de verschillende landen van Europa ls een gelijkluidend manifest ge zonden door vele tienduizenden van aller lei rang. stand en ras onderteekend. In dit manifest, wordt de overtuiging uitgespro ken, dat de moreele herbewapening, gebo ren uit de crisis, de grondslag is voor de ware vrijheid, het geheim van den vrede. Onder de Nederlandsdhe onderteekenaars bevinden zich: de ministers Van Boeyen, Patijn. Slotemaker de Bruine cn Weiter, alsmede oiud-minister van Lidt de Jeude en de Commissarissen van de Koningin in de provincies Groningen, Utrecht, Noord- Holland en Zeeland, meer dan vijftig bur gemeesters, de rector-magnificus van de universiteit te Leiden, enz. universlteitt te Leiden. Alleen in onze stad is het manifest door ru'm 800 personen van zeer uiteenloopenden stand en richting onderteekend, oa. door een tiental hoog leeraren, vele geestelijken, personeel van tal van fabrieksbejirijven, enz. CHEFS VAN DE DIVISIESTAVEN. Binnenkort ls de benoeming te verwach ten van de chefs van de staven der acht divisies. Benoemd zullen worden: tot chef van den staf der Ie divisie te 's Gravenhage, majoor der Grenadiers N. Tibo; tot chef van den staf der lie divisie te Ede, majoor der artillerie G. A. Geel; tot chef van den staf der artilerie der Ille divisie te Assen, kapitein P. T. A Goossens van 2e R.VA.; tot chef van den staf der EVe divisie te Arnhem, kapitein der Jagers J. H. H. Dom- mers; tot chef van den staf der Ve divisie te Venlo. kapitein J. F. M Steenmetser van 6e R.VA.; tot chef van den staf der Vie divls'e te Breda, majoor der infanterie G. Greidanus: tot cnef van den staf der Vile divisie te Harderwijk, kapitein der grenadiers J. N Breunese: tot chef van den staf der VHIe divisie te Amersfoort, majoor der infanerle D. Brouwer. Vad. PREDIKBEURT. Zoetermecr Geref. Gem.: Dondei'dagnam. 7 3/4 uur, ds. Hofman van Moercapelle. NED. HERV. KERK. Beroepen: te Blokzijl (toez.) M. H. Bolke- stein te Drogeham. GEREF. KERKEN. Beroepen: te Naaldwijk (2e pred. pi.), dr. J. L. Koole te Vreeland. GEREF. KERKEN IN H.V. Tweetal te Oosterend (op Texel) J. Dieper- sloot te Leeuwarden en B. A. Venemans te Harkema-Opelnde. DOOPSGEZ. BROEDERSCHAP. Aangenomen: naar IJlst, mej. da. J H. v. d. Slooten te Hindeloopen. 3712 Het moderne pijnstillende middel (Ingez. Med.) Wij ontvangen den volgenden brief uit Schbtland: Zondagmorgen, 16 Juli, is midden ln de Schotsche hooglanden het derde wereld voor-trekkerskamp geopend. Op de groote grasvelden van Monzie Castle kampeeren duizenden voortrekkers uit alle oorden van de wereld. Twee en veertig landen zonden een vertegenwoordiging. Voortrekkers zijn oudere padvinders. Jongens van achttien tot vijfentwintig jaar. Zij vormen, zooals de chief scout Baden Powell het heeft uitge drukt een „broederschap van buitenleven en dienen". Acht jaar geleden werd het eerste kamp bij Kandersteg in Zwitserland gehouden, vier jaar geleden het tweede op het eiland Ingarö bij Stockholm. Voor het derde kamp treden de Schotten als gast- heeren op. Zij hadden op 8000 voortrekkers gerekend. Ondanks de moeilijke tijdsom standigheden, die veel voortrekkers onder de wapenen houden, zijn er 4000 gearri veerd. Baden Powell zelf. die dit jaar 82 Jaar oud is geworden, vertoeft voor zijn gezond heid in Kenya Als zijn plaatsvervanger treedt op lord Somers, oud gouverneur-ge neraal van Australië. Voor hem en Prins Gustaaf Adolf van Zweden, den leider van het Zweedsche contingent, defileerden Zon dagmorgen de twee en veertig landen, waar onder Slam, Rhodesia, Iran, Britsch-Indië, Beiglë, Noorwegen enz. enz. De Nederland sche delegatie bestaat uit 66 jongens en leiders, onder leiding van ir. P. Telder, hoofdkwartierscommissaris voor voortrek kers der vereeniging ..De Nederlandsche Padvinders". Lord Somers opende het kamp met een boodschap van Baden Powell, waarin de chief scout zeide dat de toestanden in Europa deze bijeenkomst een bijzonder groote beteekenis geven. „Vaderlandsliefde en het verlangen om je land en je mede- menschen te dienen zijn de beste dingen die er in je leven bestaan. Maar het ellen dige is dat zooveel goede vaderlanders niet ruim genoeg zien en hun vaderlandsliefde verengen tot een overdreven nationalisme. Hier kan de broederschap van voortrekkers leiding geven en practisch laten zien hoe tusschen alle rassen en standen hartelijke vriendschap mogelijk is, wanneer zij maar van goeden wille zijn en elkaar willen trachten te begrijpen." Namens de Engelsche regeering sprak co lonel John Colville, minister voor Schot land, die ook de beste wenschen van lord Halifax overbracht. Na het hijschen van de vlag bracht prins Gustaaf Adolf drie hoera's voor Baden Powell uit en werd de brandende toorts, in Kandersteg ontstoken, door een Zweedschen voortrekker aan Schotland overhandigd. 's Avonds kwam men voor een gemeen schappelijke godsdienstoefening op het de monstratie-terrein bijeen. Gezongen werd Psalm 100 en „Komt, dankt nu allen God". Lord Somers las de padvinderswet voor en captain Wilson, de kampleider van GilwelT park, hield een toespraak, waarin hij zeide dat de padvindersbewegine gebaseerd is op de vrijheid van elke menschelijke ziel. „Het geheim van het geluk is de vrijheid, en het geheim van de vrijheid is moed." Daarna vlamden overal de kampvuren op en werden in alle talen liederen gezongen. De komende dagen zullen gewijd worden aan het maken van gemeenschappelijke voettochten door de Schotsche hooglanden, waarvoor de Schotten prachtige trajecten hebben uitgezocht. Het is de bedoeling om die tochten met buitenlandsche voortrek kers te maken. LUIT.-GENERAAL BOETJE 70 JAAR OFFICIER. De oud-leger-commandant gep, luit.- generaal W Boetje te Den Haag herdacht gisteren den dag, dat hij 70 jaar geleden in het Kon. Ned. Indisch leger als officier zijn intrede heeft gedaan. Deze dag is niet ongemerkt voorbijgegaan. Van yelen ont ving generaal Boetje persoonlijke, telegra fische of schriftelijke gelukwenschen. Onder de telegrammen waren er van den minister van koloniën en van de commissie van het algemeen militair bureau. DE MIRANDA GEEN RAADSLID. Van den Amsterdamschen wethouder De Miranda ls bij de S.D.A.P. een schrijven binnengekomen, waarin hij zijn partij me dedeelt, dat zijn artsen het in verband met zijn gezondheid niet mogelijk achten, dat hij thans zitting neemt ln den raad. MILITIE IN GEHEEL INDIË. BATAVIA. 18 Juli (Aneta/A.NT.) In de memorie van antwoord op het voorloo pig verslag van den volksraad inzake de begrooting van het departement van oor log wordt nog medegedeeld, dat binnenkort een ontwerp-ordonnantie zal worden inge diend tot uitbreiding van de militie over geheel Nederlandsch-Indië. Van 11 tot en met 20 Augustus zal op het vliegveld Welschap te Eindhoven een zweel - vliegkamp worden gehouden. Alleen zweef vliegers, die in het bezit zijn van een door den Luchtvaartdienst uitgereikt bewijs, dat zij zon der toezicht van een instructeur mogen vlie gen (Zweefvliegbewljshouders) kunnen hieraan meedoen. Behalve dat het kamp hoofdzakelijk bedoeld is voor individueele prestaties en oefening voor de Olympische Spelen ln 1940 te Helsinki, zal er ook een onderlinge wedstrijd gehouden worden. De resultaten zijn ook van belang voor de keuze van een Olympisch afgevaardigde. Hoewel er in ons land pas ongeveer 70 zweef - vliegbewijzen zijn uitgereikt, blijkt nu al dat de belangstelling voor dit kamp zeer groot ls. Het vliegveld Welschap ligt dan ook wel zeer gunstig voor thermisch vliegen f zweven in plaatselijk verwarmde en daardoor opstijgende lucht maakt dat het zweefvliegtuig zelf ook stijgt!) zoodat te verwachten is, dat bij gun stig weer mooie overlandvluchten zullen wor den gemaakt. Van de zweefvliegtuigen, die reeds zijn in geschreven, noemen wij de „Arend", een pres tatie 2-zitter type Kranich. 2 Rhön-Bussards en 2 Grunau-Baby's, Vermoedelijk zal ook een Minimoa komen. Op al deze vliegtuigen hebben verschillende personen ingeschreven; max. 4 per zweefvliegtuig. Het starten geschiedt door een autolier en door vliegtuigsleepstart. VOOR DONDERDAG 20 JULI. Hilversum I. 1875 en 414,4 M. Avro-uitzending 8.00 Orgelspel 8.15 Berichten 8.17 Gram. muziek 10.00 Morgenwijding 10.15 Gram. muziek 10.30 Voor de vrouw 10.3*". Gram. muziek 10.50 Declamatie 11.10 Omroep orkest 12.00 Gram. muziek 12.15 Berichten 12.17 Haagsch Harmonie-orkest 1.00 Gram. muziek 1.30 Vervolg concert 2.15 Zang m. pianobegeleiding 2.35 Pianovoordracht 3.00 De Palladians 4.00 Voor zieken en thuiszit tenden 4.30 Avro-Musette-ensemble en so liste (opn.) 5.00 Voor de jeugd 5.30 Avro- Amusementsorksst en soliste 6.28 Berichten 6.30 Sporthalfuur 7.00 Cabaretprogramma 7.40 Causerie „Het loven van Kemal Ata- türk" 8.00 Berichten A.N.P.. radiojournaal, mededeellngen 8.20 Omroeporkest en solis ten 9.05 Radiotooneel 9.35 Vervolg con cert 10.20 Gram. muziek 10.30 Avro-Dancc band 11.00 Berichten A.N.P., hierna tot 12.00 De Twilight Serenaders (opn.), Hilversum II. 301,5 M 8.00—9.15 Kro; 10.00 Ncrv; 11.00 Kro; 2.00—12.00 Ncrv 8.00—9.15 Gram. muziek (ca. 8.15 Berichten) 10.00 Gram. muziek 10.15 Morgendienst 10,45 Gram. muziek 11.30 Godsd. half uur 12.00 Berichten 12.15 Gram. muziek 12.30 Kro- orkest (1.001.15 Gram. muziek) 2.00 Hand- werkcursus 3.00 Gram. muziek 3.45 Bijbel lezing 4.45 Gram. muziek 5.00 Handen arbeid v. d. jeugd 5.30 Orgelconcert 6.30 Berichten, hierna Friesche uitzending 7.00 Berichten 7.15 Boekbespreking 7.45—7.55 Gram. muziek 8.00 Berichten A.N.P., her haling S.O.S.-berichten 8.15 Patrimonium's Muzlekvereeniging en gram. muziek 9 00 Cau serie „De eeredienst in den tijd van het Nieuwe Testament" 9.30 Ncrv-orkest 10.00 Be richten A.N.P., actueel half uur 10.30 En semble „Molto Cantabile" (10.4511.00 Gym nastiekles) 11.25 Gram. muziek ca. 11.50 12.00 Schriftlezing. Droitwich. 1500 M. 11.05 Zang en piano 11.50 Orgelspel 12.10 Viool en piano 12.20 Marine-stafmuziek en soliste 1.20 Zang I.35 Dansmuziek (gram. pl.) 2,05 Het Grand Hotel Llandudno-kwintet 2.35 Gram. muziek 3.10—3.30 Declamatie 3.35 Sted. orkest van Bournemouth en soliste 5.05 Gram. muziek 5.20 Zang 5.40 Het Serge Krish-septet 6.20 Berichten 6.45 Causerie voor knutse laars 7.00 Pianovoordracht 7.25 B.B.C.- zangers 7.50 Orgelspel 8.20 Gevar. pro gramma 9.05 Het Lucky Dip-orkest en so listen 9.20 Berichten 9.50 Het Blech strijkkwartet 10.20 Korte kerkdienst 10.40 Johnny Rosen en zijn orkest 11.40 Gram. muziek 12.1512.20 Berichten. Radio Paris. 1648 M. 9.35—10.00 en 12.30 Gram. muziek 12.35 Zang 1.05 en 1.45 Visciano-orkest 2.35 en 3.35 Zang 5.25 Het Andolfi-kwartet en soliste 6.05 Radio tooneel 7.20 en 8.25 Gram, muziek 8.50 12.05 Relais. Keulen. 456 M. 6.50 Gram, muziek 7.35 Dresdener kleinorkest 8.50 Omroepdansorkest 10.20 Volksliederenconcert 13.20 Omroep dansorkest 2.30 Populair concert 4.20 Omroeporkest 6.55 Zang 8.35 Omroep- kleinorkest en solisten 9.20 Radiotooneel m. muziek 11.00 Zang 11.20 Militair orkest en Otto Fricke's orkest 12.20—3 20 Omroep dansorkest en Silezisch gouworkest (opn.). Brussel. 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gram. muziek 1.05 Cabaretprogramma 1.30 Gram- muziek 1.50 Cabaret programma 2.05— 2.20, 5.20. 6.50, 7.20 en 8.20 Gram. muziek 8.35 Radiotooneel 9.20 Omroepsymphonie- orkest en soliste 10.30—11.20 Gram. muziek 484 M.: 12.20 Gram. muziek 12.50 Omroep dansorkest. 1.10 Gram, muziek 1.30 Ver volg dansmuziek 1.502.20 Gram, muziek 6.20 Omroepdansorkest 6.35, 7.35 en 8.20 Gram muziek 9.20 Concert m.m.v. soliste II.00—11.20 Gram. muziek. Deutschlandsender. 1571 M. 8.35 Omroep orkest ((9.20—9.40 Natuurkundige causerie) 10.20 Berichten 10.40 Reportage 10.50 Kla rinet en piano 11.20—12.20 Omroepdansorkest R.O.V. RADIO-CENTRALE. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE Voor Donderdag 20 Juli. Ie Programma: lederen dag van 8—24 uur Avro, Vara enz. 2e Programma: lederen dag van 8—24 uur Kro, Ncrv enz. 3e Programma: 8.00 Keulen 10.50 Diversen 11.05 London Reg. 12.20 Brussel (VI.) ~- 2.20 Keulen 3.20 R. Danmark of div. 4 20 Keulen 6.20 London Reg. 6.55 Brussel (Fr.) 7.20 Brussel (VI.) 7.50 Keulen - 8.30 Brussel (Fr.) 9.05 Diversen 0.20 Brus sel (VI.) 10.50 Boedapest of div. 11.0° Keulen. on 4c Programma: 8.00 Brussel <V1.) 9.2J Radio P.T.T. N. 10.05 Luxemburg 103» Droitwich 3.10 London Reg. 3 35 Droltwlcn 6.50 Brussel (VI.) 7.00 Droitwich. Wijzigingen voorbehouden. 2—3

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 10