LEIDSCH DAGBLAD Uit de Rijnstreek Gemeenteraad van Liss e LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 18 Juli 1939 Vrees rheuma... URODONAL Einddiploma's en overgang Rijkstuinbouwschool Voorschot aan Volksbelang Dankbetuiging van de politie bestrijdt rheumatlek. BURGERLIJKE STAND VAN TEIDEN f—I Plaatst Uw advertenties 'AARLANDERVEEN. Voor de ingezetenen van Aarlander- veen Is de gelegenheid tot kostelooze inen ting opengesteld op morgen des voormid dags 9 uur ten huize van dr. W. v. d. Wind. ALPHEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Severinus Anthonius. zoon van J. G Vork en C. Hoogervorst; Cornells Willem, z van C. Blom en J. Vergeer; Hendrlka, d van H. Vis en A. Nagtegaal; Maartje, d. van H Koetsier en L. van EiJk; Jannetje, d. van C. Nagtegaal en J. Vallentgoed. Overleden: Ingetje Hoogendoorn. 74 j. ge huwd met Gerrit van Donk: Margo Wille- mientje Waardenburg, 44 J. gehuwd met T Hulsman. Loop der Bevolking. Gevestigd Nicolaas Veerman. Steekterweg 262; Bernardus K. M. Botterop en gezin, Haze- veld 27. Aaltje van Nunspeet, Hazeveld 27. Vertrokken naar Hilversum. Koekkoekstr. 11 Cornelia J. M. van Erp; n. Voorschoten, Hya- cinthstraat 17, Dirk J. Roos. Voor het Mulodiploma slaagden nog de volgende leerlingen der Muloschoool alhier t.w.: W. v. d. Brink, H. Dekker, Klaas Hoogteijling, Marie Speelman, Abram Wal raven en Wim Rodenburg. Het diploma A kon door het Alphen's zwembad worden toegekend aan de heeren B. v. 't Riet, L. Veelekoop, P. v. Loo, J. P. Samsom. Fr. de Grauw, T. Zweers, L Noordenbos, S. Kleljnenburg, T. Vos, K. Niet. J. de Jager, P. Beekman, B. Muller, H. de Kruis, W. Booy, G. Goedhart, L v. d. Bijl. J. de Jong, P. v. d. Ent Braat; het di ploma B voorts aan I. Zonneveld, S. van Keeken, W. v. Keeken, D. van Leeuwen en P. Voskuilen. Onze plaatsgenoot de heer L. K. Kuil slaagde voor het examen commies der di recte belastingen, invoerrechten en accijn- ALKEMADE. De Kindsheidsoptocht. Onder groote belangstelling Is te Roelof- arendsveen de jaarlijksche optocht van de Kindsheid gehouden. Een aantal praalwa gens werd in den stoet meegevoerd. Op het D.O.S.-terrein werden hinderniswedstrijden gehouden waarvoor eveneens belangstel ling bestond en estafetten-balspel. De esta- fettenloop kon wegens het onweer niet door gaan. Winnaar was bij loting de St. Mi- chielsban uit Leimuiden. Het overwinnings- teeken werd door pastoor Lips uit Hoog- made onder een toepasselijk woord uitge reikt. BOSKOOP. De uitslagen der Rijkstuinbouwsehool alhier lulden als volgt: Het einddiploma met aanteekening voor Handelscorrespondentie in de achter hun naam aangegeven talen behaalden: H. Q. Varekamp iFransch, Duitsch, En- gelsdhi en L. J. Wychers CE.) te Amster dam: W. P .M. Nolet te Arnhem; A. J. Slik ker te Bergen; W. Ch. J. Boer (F., D. E.i, P. A. C. Douwes IE.) en C. M. Verbij <F., D E.i te Boskoop; G. P. Cath IE.I te Eindho ven; mej. H. J. Gorter (E.) te Enschedé; g. Arends (E.). N. Fortmann, H. Menne IE.i, O. Verhagen (E.) en W. Welmar te 's-Gravenhage; E. Buhr iD.) te Haarlem; mej. J. J. Lansdorp 'E.i te Heemstede; w. de Beer (E.i te Hilversum; J. H. de Korne (F., D„ E.) te Jutphaas; P. A. van Dongen iE.) te Leiden; H. Swart te Loohem; P, W. Beyerinck (F., D. E.i te Oegstgeest; W. Leemans (E.i te Rotterdam; A. N. Hilling te Utrecht; M. Gesterkamp (E.i te Vlaardingen; J. M Kerpestein (D„ E.I, te Voorbuig; A. J. van Paddenburgh (E.) te Zeist. Afgewezen 3 candidaten. Eindexamen van den cursus tuinaanleg: H Aapkes (F.. D., E.i te Bussum; A. Sterken te Deventer; P. A. v. d Broek, Fr. v. d. Haar (F., D„ E.) en P. J. Sohilperoort IF., D., E.) te 's-Gravenhage; T. Mulder 'D l te Sneek, H. van Kralingen (F., D. E.) te Velsen. Bevorderd van de eerste naar de tweede klasse: A. G. Keessen te Aalsmeer: R. Becht te Amersfoort; A. F. Baars. M. A. van Maanen, J. M. Oskam, L. A. Puyker en H. J. L. Th. Stammesihaus te Amsterdam; me). M. J. Molewljk te Apeldoorn; R. W. Maedonald te Bergen, D. Mesman, G. van Niel, J. Nieuwesteeg en W. F. Sterk te Boskoop, J. Straatman te Brussel (België), P. van Moorsel te Delft, C. ten Kate te Dordrecht: L. W. Bonnin te Gouda; J. Ch. Bendien, W. Binnendijk, H. Blom, L. C. van Dalen, A. H. Kik, Th. C. J. Klaassen, M. J. v. d. Putte, G. U. van Renesse van Duivenbode; L. v. Romondt, L. Sloog. A. Veldhuys, A. J. C. Verhoeff en G. Wolthers te 's-Gravenhage; G. Hooy en J. J. M. Hooy te Haarlem; G. P. L. Jutte te Heemstede; G. A. Beerling, R Nicolai te Hilversum; H. de Korne te Jutphaas; W. van Katwijk te Leiden; C. H. Voorhoeve te Leidsohendam; G. de Hoest te Menaldum; H. Hamilton en H. A. Dorgelo te Naarden; Fr. C. Deeg te Oosterbeek; N. Boldingh te Overveen; A, Dassen, Fr. de Kruyf, p. b. Luyke en J. Preger te Rot terdam; A. Hulshoff te SohevenlngenA. Faassen te Tegelen; E. Vaarzen Morel te Veere; H. Koranyi en R. van Rees Vellinga te Zeist; N. J. E. Christoffels te Zuider- woude. Niet bevorderd 17 candidaten. In het Nutsbad slaagden voor het diplo ma zwemmen: Willy Kersbergen, Jozina Schouten. Arie van Pelt, Tonny Kremer Ane Nijveldt en Gerard van Vliet. LEIDERDORP. HAZERSWOUDE. De collecte voor de Hervormde school, die in de Ned. Herv. Kerk gehouden is. heeft opgebracht de som van f. 39.37%, ter wijl voor den Evangelis.-arbeid op Voorne en Putten een bedrag van f. 26.60 bijeen werd gebracht. LEIDERDORP. De jeugd op stap. Het was gisteren voor de Leiderdorpsche jeugd een prettige dag. Onder leiding van de Chr. Oranjevereeniging werd door de hoogste klassen der lagere scholen geza menlijk een uitstapje gemaakt Ging vorige jaren de tocht naar Amsterdam, dit jaar werd met deze gewoonte gebroken en stond Ouwehand's Dierenpark te Rhenen op het programma. In drie autobussen ging de tocht eerst naar Utrecht, waar een blik ge slagen werd op den bekenden Domtoren, en daarna ging het verder langs een prach tige rij dorpen naar Rhenen. In het Dieren park werd eerst de inwendige mensch versterkt en daarna een tocht langs de ver schillende afdeelingen ondernomen. De speeltuin bood ruime gelegenheid aan de jeugd zich te vermaken. De hevige regenval noodzaakte wel een schuilplaats te zoeken, maar was niet in staat de prettige stem ming te bederven, 's Avonds kon ieder zeg gen: „Wij hebben een mooien dag gehad!" NIEUWVEEN. Vergadering muziekvereeniging „Crescendo". De muziekver. „Crescendo" vergaderde in de bovenzaal van Hotel Schreuder. De voorzitter de heer L. Verkerk, opende en memoreerde verschillende gevallen uit het eerste levensjaar der vereeniging en spe ciaal den goeden geest onder de leden. De penningmeester bracht verslag uit van den stand der kas. De uitgaven waren f. 1328, de inkomsten bleven er iets boven, zoodat er nog een batig saldo is. De controle commissie keurde boeken en bescheiden goed. Wegens vertrek van den heer T. Verkerk werd een nieuw bestuurslid ge kozen. De heer J. v. Dijk bleek de meer derheid van stemmen te hebben. De pen ningmeester, de heer K. Morzink is aftre dend, maar werd herkozen. Als commissa ris werd gekozen de heer Ab. v. Duuren. Het bestuur bestaat thans uit de volgende heeren: M. Karsemeijer. eere-voorzitter; L. Verkerk, voorz.: G. v. Harten, secrtarls; K. Morzink, penningm.: A. Visser, 2de penn., J. v. Dijk. alg. adj. Nadat den leden een verrassing was aangeboden en rondvraag volgde sluiting. WADDINXVEEN. -De collecte gehouden voor de Vereeni ging tot verspreiding der Heilige Schrift, heeft f. 70.20 opgebracht. De chef-veldwachter, de heer de Witte, alhier, heeft voor Moercapelle een lucht beschermingsplan ontworpen, dat de goed keuring van hoogere instanties kon weg dragen. Burgerlijke Siard. Ondertrouwd: K. Wlellnga J.m. 25 J. en G. 6e Jeu. ,jd. 35 J. ZOETERMEER. Schietwedstrijd der Burgerwacht. Door den kring Schieland van Burger wachten werden alhier in het gymnastdek- gebouw schietwedstrijden gehouden, waar van de uitslag is als volgt: Korpswedstrijd: Klasse A: 1. Berkel 270 p.; 2. Berkel 268 p.; 3. Schiebroek 261 p. Korpswedstrijd: Klasse B: 1. Zoetermeer 269 p.; 2. Berkel 263 p.; 3. Bergschenhoek 245 p. Korpswedstrijd: Klasse C: 1. Bleiswijk 259 p.; 2. Berkel 259 p.; 3. Bergschenhoek 257 p. Saivovuur: 1. Bleiswijk in 26 treffers, 23 cartons, 217 p.; 2. Zoetermeer 25 treffers. 23 cartons, 213 p.; 3. Berkel 25 treffers 22 cartons, 218 p. Tirailleurvuur: Berkel 5 x 8 49 p.; 2. Bleiswijk 5 4/5 x 9 p., 52 1/5 p.; 3. Zoeter meer 8 x 11 is 88 punten. Hoogste korpsschutters klasse A: H. J. v. Lien, Berkel. 56 p. Klasse B: H. B. Groen heide, Zoetermeer, 57 p. Klasse C: G. Til burg, Berkel 58 p. De wisselbeker werd gewonnen door H. J. v. Lien, Berkel, met 98 punten. Personeele Baan: 1. E. de Ruiter. Berkel, 55 p.; 2. H. J. v. Lien, Berkel, 56 p.: 3. C. Vermeulen, Schiebroek, 54 p.: 4. B. Uit- tenbroek, Bergsohenhoek, 54 p.; 5. J. van Steijn, Zoetermeer, 53 p. Klasse B: H. B. Groenheyde, Zoetermeer, 57 p. ;2. P. v. Daam 56 p.: 3. H. Metselaar 57 p.; 4. C. Olree 55 p.; 6. P, Muller 55 p.; 7. C. Noordam 52 p. Klasse C: H. Westerman 55 p.; 2. G. v. Tilburg 38 p.; 3.W. Ardenne 57 p.; 4. J. Huurman 54 p.; 5. J, de Ruiter 55 p.; 6. J. Bens 50 p.; 7. W. Boonekamp 54 p. Vaste Baan: klasse A: H. J. v. Lien, Ber kel, 98 p.; 2. C. Vermeulen. Schiebroek. 97 p.; 3. D. Havenaar, Berkel, 97 p.; 4. J. Met selaar, Bergschenhoek, 97 p.; 5. T. Boelen, Voorburg, 96 p.; 6 P. J. Gouweleeuw, Schie broek, 96 p.; 7. J. J. de Gelder, Berkel, 95 p.; 8. P. C. de Greeve, Schiebroek, 95 p.: 9. P van Daalen, Zoetermeer. 95 p.; 10. C. de Gelder, Berkel, 95 p.; 11. D. Hoffe, Ber kel. 95 p.; 12. P. v. d. Eijk, Schiebroek, 95 p. Vaste baan, klasse B: 1. A. Koot, Berkel, 98 p.: C. Moning, Bleiswijk, 96 p.; 3. S. Vermeer, Berkel, 96 p.; 4. J. G. Hulst, Ber kel, 95 p.; 5. S. Huisman, Bleiswijk, 95 p.; 6. G. Koot, Berkel, 94 p.; 7. P. v. d. Stoep, Berkel, 94 p.; 8. H. B. Groenheyde, Zoe termeer, 93 p.; 9 L. P. v. d. Bosch. Bleis wijk, 93 p.: 10. H. Metselaar. Bergschen hoek, 92 p.; 11. D. de Gelder. Berkel, 91 p.; 12. D. C. Haak, Berkel, 88 p. Vaste baan. klasse C: 1. A. v. d. Lugt. Berkel. 96 p 2. J. v. Haastert, Zoetermeer. 94 p.; 3 W Boonekamp, Zoetermeer, 93 p.: 4. L. de Gelder, Eerkei, 92 p.; 5. J. v. d. Spek, Bleiswijk, 92 p.; 6. W. v. d. Lugt, Berkel. 92 p.: C. v. Haastert.. Zoetermeer. 91 p.; 8, A. W. v d. Berg. Bleiswijk, 91 p.; 9 W v. Ardenne. B'.e4s"1jk. 91 p.; 10. A Hordijk. Berkel, 89 p.; 11. W. Meesten. Bleiswijk, 87 p.; 12 G. v. Tilburg, 85 p.; 13. G. v .Dillen, Sohiebroek, 84 p. De Raad van Lisse vergaderde. Allereerst vaststelling van de rooilijnen langs de stra ten Vreewijk en een gedeelte Grachtweg, waarvan ontwerpen ter visie zullen worden gelegd. Vervolgens werd overgenomen van den heer J. W. A. Lefeber de nieuwe straat genaamd „Zwanendreef". In besj preking kwam het verleenen van een voorschot aan de Woningbouwvereeni- ging „Volksbelang" voor den bouw van 12 arbeiderswoningen. Na bespreking werd het verzoek ingewilligd. Hierop kwam het verleenen van een houw- voorschot aan den heer P W. Koomen voor de stichting van een plaatsje volgens de landarbeiderswet aan de orde. De heer Knetsdh vroeg wanneer het ter rein beschikbaar zal worden gesteld, waarop de voorzitter antwoordde, dat dit direct kan geschieden. De heer Kingma vroeg of het niet beter was om de bijdrage hooger te stellen, in dit geval te bepalen op 10 pCt. De heer Warmerdam voelde wel iets voor deze gedachte doch niet in dit geval. Op voorstel van B. en W werd besloten om voor de stichting van Plaatsjes volgens de Landabbeiderswet gronden beschikbaar te stellen tussohen de Gladiolenstraat en den Broekweg, waar dan 10 plaatsjes ge sticht kunnen worden. De prijs werd vast gesteld op f. 2.35 per M2. De Commissie tot het nazien der Ge meenterekening 1937 bracht verslag uit, waaruit bleek, dat de gewone dienst sloot met een voordeelig saldo van f. 9043.76 op den gewonen dienst en f. 4623.27 op den kaïpitaaldienst. De Commissie maande aan de voorzichtigheid te blijven betrachten. Nadat de heer Segers dank had gebracht aan B. en W. en de bestuurders der ge meente over dit resultaat, werd de reke ning met alg. st. voorloopig vastgesteld. Bij het comptabi'Hteltsbesluit lichtte de voorzitter eenige posten toe. De uitgetrok ken bedragen van f.500.en f.375.zijn resp. bestemd voor het aanstellen van een kracht ten kantore van den Gemeente ontvanger en den Gemeente-opzichter. De werkzaamheden nopen B. en W. daartoe, daar anders groote stagnatie dreigt te ont staan. De heer Boot vroeg, of dit perma nente krachten zullen zijn en waarom de Sociale Commissie daarin niet is gehoord. Hierop antwoordde de voorzitter, dat de krachten na een proefjaar vast aangesteld worden. De Sociale Commissie is niet ge hoord, omdat het hier nieuwe aanstellingen betreft, waarvoor B. en W. de bevoegdheid hebben met het oog op de werkzaamheden. De heer Kingma vroeg naar de salarissen, welke zullen bedragen voor den assistent van den Gemeente-ontvanger van f. 1200.- tot f. 1500.- en voor den assistent van dan Gemeente-opzichter f. 1500.tot f. 1800. Dé heer KnetsCh vond deze te laag. Ten slotte werd het voorstel van B. en W. aan genomen. Mededeeling werd gedaan van de goed keuring van de Gemeentebegrooting voor 1939 en van de goedkeuring van verschil lende Raadsbesluiten en ook de afkeuring van enkele besluiten. Tijdens de verbou wing van de openbare school zal les wor den gegeven in gebouw „Rehoboth". Een tevredenheidsbetuiging was ingeko men van den Minister van Justitie ter zake de wijze van dienstvervulling van de ge meentepolitie, welke er toe heeft geleid, dat in den nocht van 18 op 19 Maart J.I. eenige personen konden worden opgespoord en aangehouden, die zich schuldig maakten aan het ongeoorloofd gebruik maken "an een radlo-electrische zendinrichting. De uitslag van de aanbesteding van den bouw van 32 woningen voor „Gezinsbelang" luidde f. 59.945.ibegrooting f. 67.000.—) De heer de Vroome informeerde naar een plaats voor de muziektent en verplaatsing van het woonwagenkamp. De voorzitter zeidc. dat voor beide objecten nog geen geschikte plaats is gevonden. De heer Schrama gaf in overweging om bij de Hyacinthenstraat een plaats vrij te houden voor de muziektent. Voorts wees spr op den nauwen in- en uitgang van de Prins Hendrikstraat en op den desolaten toestand van den Rijksweg langs de tramrails, waarbij de steenen wegzakken en een ge vaar opleveren voor het verkeer. Tenslotte vroeg spr. om te bewerkstelligen, dat de beerwagen op luchtbanden zal komen te rijden om lawaai in den nacht te voor komen. De voorzitter verklaarde ten aanzien van den nauwen in- en uitgang van de Prins Hendrikstraat, dat de eigenaren van daar naast liggende gronden niet medewerkten en dat de overige punten de aandacht van B. en W, hebben. De heer Kingma bracht de schoolgeld regeling ter sprake en vond den grondslag personeele belasting voor vele gezinnen moeilijk. De invordering hiervan wordt ge stagneerd. Een nauwkeurig onderzoek wordt toegezegd. De heer Segers paarde zijn lof aan het adres van de politie bij dien van den Mi nister en wees ook op het juiste optreden bij vele gelegenheden o.a. bij de muziek uitvoeringen. Hierna volgde geheime zitting. De rheumofiek, die Uw ledemoteo ploogt, de vaak optredende pijnlijke steken, die U bijna een invalide maken, verder al die kleine ongemakken, waar rheuma toe kan leiden, zijn een alarm- teeken, dat Uw organisme te veel uri nezuur bevat. Ge kunt U daartegen verweren door dagelijks Urodonal te nemen. Niettegenstoonde het qroote aantal schijnbaor gelijke middelen bleekUrodonal steeds het meest werk zame anti-rheumamiddel. Bij apothekers en drogisten 3642 (Ingez. Med.) GEBOREN: Maria Ida Engeltje, d. van M. Graafland en M. H. I. ter Linden Geertrui Magdalena. dr. van H. v. d. Mark en M. Lambooij Rudolf, zn. van J. Wijshake en F. Lemmens Mare Nico, zn. van N. C. G. Spijker en A. V. A. J. Boüüaert Clasina Johanna, dr. van J, Straat hof en P. Boot Hendrik Willem, zn. van H. C. Rietbergen en W. H. Th. Mooij Jacob, zn. van J. Ligtvoet en E. Binnendijk Fran- cina. dr. van J. J. Planje en F. Eradus Jo hannes, zn. van P. E. J. Rijsbergen en C. Kroe- semeijer Willem Frederik, zn. van P. de Graaf en E. Beij Dirk Gerardus. zn. van D. G. v. Eek en M. C. Stijger Adrianus Johannes, zn. van J. W. v. d. Poel en P. A. M. v. d. Steeg Adriana Martina Maria Johanna, dr. van M. J. de Ridder en A. M. de Haas Petrus Adrianus, zn. van H. Bokh»rst en A. v. Nieuwkoop Leonardus Franciscus, zn. van L. J. v. d. Krogt en A. P. Kopac Truda, dr. van G. Rehling en A. M. v. Kuijeren Nicolaas Adrianus, zn. van M. Hermans en D. Ouwehand Wilhelmus Hendrikus, zn. van J. Th. M. Lampe en J. Th. Kapiteyn Hendrikus Jacobus, zn. van H. J. L. Goddijn en A. Hup. GEHUWD: W. M. v. Appel. jm. en J. M. G. Speel. jd. G. G. Beer, jm. en E. Sieburgh, jd. P. Segaar, jm. en A. F. v. d. Eikhoff. jd. OVERLEDEN: K. de Ridder, dr., 12 j. J. Boonstoppel, hsvr. van G. Kuperus, 53 j. GEVESTIGD: A. J. Beune. kellner. Beschuitsteeg 6 a M. DriessenBeyer, Haverstr. 70 J. J. Rennes v. d. Bosch, Kanaalstr. 21 B. de Bruin, tram mer. J. W. Frisostr. 27 C. Dolman, zendeling. Bilderdijkstr. 18 a M. E. Droog, dienstbode. Roodenb.str. la L. P. Dullaart en fam.. glas- bewerker. Jac. Catsln. 50 J. M. Ellenbroek en fam., slager T. en D.. Haarl.str. 246 a A. Figee. korp. mil. politie. Pesthuisin. 7 M. Giesselbach, kantoorbed.. Kaiserstr. 5 G. J. D. Goudriaan, Rijnsb.weg 135 M. Heuvelman, dienstbode. Os en Paardenln. 39 J. Hooftman. matroos, Zeemanln. 2 a J. Hosszu, musicus. Stationsweg 31 J. Hovig, koopman. J. v. Goyenkade 20 a R. J. H. Jansen, Rijnsb.weg 161 A. A. v. d. Jagt, dienstbode, Breestr. 87 W. Klelich. Zeemanln. 10 a M. Th. v. Kins, schilder. Haarlstraat 122 a C. A. L. de Klerk Groenhovenstr. 19 Th. M. de Koning, dienst bode, Roodenb.str. la P. J. Kox en fam., dekenwever, Atjehstr. 75 P. E. S. C. Krom, Witte Singel 18 B. Th. J. Lampe, radiomon teur, Zeemanln. 34 A. J. W. Lemaire. hulp 1/d. huish.. v. 't Hoffstr. 38 Th. v. Donkers- goed—v. Liemde, de Sitterln. 16 Wed. H. G. W. Roelandtv. Linschoten, Fagelstr. 26 C. F. Maartense, 1.1. verpleegster, de L. de Kanter straat 2 B. A. Matthijsen, heilgymn. leerares, Papengr. 7 M. R. Mendelson, Levendaal 8 G. Oudshoorn, bakkerskn., v. 't Hoffstr. 33 Wed. A. Th. NijkampPeters, v. d. Brandelerk. 23 L. P. Schouwstra, wachtmr. capt., Groen- hazengracht 12 C. J. EngelSchrama. los werkman, Uiterstegr 159 M. Sepers. 1.1. ver pleegster. Zylsingel 18 J. D. Singeling. Heemskerkstr. 68 A. Spek, los werkman. H. Rijndijk 142 J M. Stumpel, verpleegster. Meezenstr. 2 A. M. M. Stijnman, onderwijze res, Tib. Siegenb.str. 3 M. H. Swinkels. de kenwever. Atjehstr. 75 W. Flu—Terkmann, Witte Singel 40 M. de Tombe en fam.. wever. Atjehstr. 87 J. Verbeek, chemigraaf. 3 Octo- berstraat 37 a J. Verhage. korp. mil. politie, Pesthuisin. 7 M R. M. J. v. d. Voort. Mcrel- straat 40 H. Wiegers, wever. Oude Rijn 68 a M. de Zoete, serveerster, Morschweg 24 a. VERTROKKEN: B. Aaldering. Utrecht. Veil. Hooggravensche- weg 132 J. H. H. Barrau. den Haag. Emants- straat 31 W. J. v. Berkel, Wassenaar, Slag 12 T. H. v. d. Biezen en fam., Zoeterwoude, Schenkelw. 73 A. G. Boekwyt, Delft. Roc has- senstraat 2 A, Jvl. C. d£ Boer, Oegstgeest, Regentesseln. 16 J. L. F. Bunirigh en fam., Oegstg.. W. de Zwijgerln. 11 P. A. v. d. Burg. Noordwijk, Schoolstr. 36 G. v. Buul, Rotter dam, Saftlevenstr. 9 a A. M. Cattel, den Haag Albertinestr. 1 C. E. H. Th. Rijndersv. Daa len, Noordwijk, Huis ter Duinstr. 1 d A. E. Denekamp. den Haag, ten Hovestr. 26 A. Duijverman, Katwijk. Kon. Emmaplein 5 H. W. Eigeman, Rotterdam, Maasstr. 13 Wed. C. v. d. Pool—v. Es. Gouda, Turfslngel 74 H. Flu en fam., Oegstgeest, Regentesseln. 59 J. Franke. Vlissingen, Oprit 11 M. Franken, Wasenaar, Prinsenweg 75 P. Groenendijk en fam., Zoeterwoude, Vrouwenweg E. 50 H. B. de Groot, Alphen a d. Rijn, v. Boetzelaerstr. A. Hessing, Wassenaar, v. Z. v. Nyeveltstr. 140 A. Hölzel. Amsterdam. Kostverlorenstr. 8 A. Hoogendoorn. Heemstede, Adr. Pauwln. 15 M. J. Hoogenstraten, Sassenheim, Tijloosstr. 20 S. H. v. Iterson en fam., Leiderdorp. Span- jaardsln. 16 H. Jong en fam.. Alphen a d. Rijn, Kortsteekterw. 76 b J. de Jonge, Rot terdam, Jericholn. 74 a T. Jonkers en fam., Wolvega, Westeinde 3 L. BannierKamp. Zeist, Koppelweg 249 E. A. Keizer, Lopper- sum. Wirdum B 160 a A. Klein, Leiderdorp, Ziilweg 25 C. Koopman, Alphen a/d. Rijn, Willemstr. 9 A. H. de Kort. Dordrecht. Ban- kastraat 47 P. R. M. de Kuijper, Montreal S. Lanner, Leifling, No. 8 Lauw Tjoen Giap, Toeban J. C. Leijte, Rotterdam. Zuiderzie kenhuis D. J. v. d. Linden en fam.. Leider dorp. Resedastr. 18 F. A. M. Luykx, Breda, Dr. v. Campenstr. 14 P. v. d. Meulen, Sneek. Kloosterhof 12 A. O. Meijer, Voorburg. Jac. Catsln. 70 A. Meijer, den Haag. Resedastr. 32 J. P. Moggenstorm. Venlo. Straelschew. 18 P. B. Noordzij. Krynica. San Lwigrod H. S. Noijon, Enschede. Thorbeckeln. 3 B. Peteri en fam.. Leiderdorp. Spanjaardsin. 10 M. A. Poortman. Monster. Molenstr. 105 P. C. Priester, Katwijk, Pr. Julianaln. 3 H. H. Bak- huijzcnRichter. Boskoop, Berkenweg 7 E. de Ruiter, Zeist. Vijverlaan 7 W. Quick, Alphen a/d. Rijn, de Ruijterstr. 10 M. J. v. Doorn—Rap. Haarlem. Voordulnstr. 26 H. A. Rozeveld, Groningen. Prof. Rankestr. 14 J. A. v. Rijswijk en fam.. Beverwijk, Heemskerkerw. 220 C. H. KopSchmidt, Leiderdorp. Span jaardsin. 8 W. P. Sigmond, Rotterdam, Maaskade W.Z,. 93 A. Simek. Bottrop, Holt- fortstraat 53 J. F. v. d. Spek, Zoeterwoude. H. Rijndijk F. 8 Th. A. v. d. Spek, Zoeter woude. H. Rijndijk F. 8 G. Swart. Barradeel. Oosterbierum 31 A. L. in 't Veld. Maasdam W. J. v. Vilsteren. Amsterdam, D. Willinkspl. 42II H. v. d. Vinden, Amsterdam, Kinkerstr. 148 III B. J. Vinju, Voorburg, Ln. v. Leeu- wenstein 46 P. H. VersteegenVreeburg, Voorschoten, W. de Zwijgerln. 1 A. H. Was senaar. Oegstgeest, de Kempenaerstr. 78 J. W. Weers en fam.. Zoeterwoude. H. Rijndijk F. 8 J. Th. A. de Wilde, Leidschendam, Vee- nestraat 23 R. Winsser, Batavia G. v. Woerkom en fam.. Leiderdorp. Spanjaardsin. 13 P. v. Zalinge, den Haag. Appelstr. 166. n/gekomen. Kon. Ned. Stoomboot My. AGAMEMNON. 17 Juli van Izmir te Pyli ALKMAAR. 16 Juli van Curacao n. Cristobal BENNEKOM, 17 Juli nam. 11 uur van Liverpool n. R.dam COLOMBIA, toeristenreis. 17 Juli nam. 8 uur van Hamburg n. Amst. DOROS, 17 Juli van Amst. te Danzig HERCULES, 17 Juli van Izmir naar Istanboul HERMES. naar Rd.am, pass. 17 Juli nam. 8 uur Ouessant NOTOS. 17 Juli van Amst. te Aarhuus OBERON, 17 Juli van Lissabon n. Amst ORPHEUS, 17 Juli van Amst. te Kopenhagen RHEA, 17 Juli van Guantenamo te Londen TRAJANUS. 18 Juli van Bremen te Ham burg HEBE. 18 Juli van Stettin te Amst. PYGMALION, naar Algiers, pass. 17 Juli Oues sant AMOR. 15 Juli van W. Indië te New York STELLA, naar Tunis, pass. 16 Juli Wight STUYVESANT, uitr., 17 Juli van Madeira. HollandAmerika Lyn DELFTDIJK, uitreis, 16 Juli te San Francisco WESTERNLAND, 17 Juli van Antwerpen te New York PENN- LAND, uitreis. 17 Juli van Southampton MAASDAM, 16 Juli van R.dam te New Or leans VOLENDAM, uitr., pass. 17 Juli Li zard EDAM, thuisr., was 16 Juli 8 uur 55 nam. 438 mijlen van Lands End Rott. Lloyd BALOERAN. 18 Juli van Batavia te R.dam BANTAM, thuisr.. 18 Juli v.m. te Londen BLITAR, thuisr., 17 Juli v. Singa pore WELTEVREDEN, uitr., 13 Juli te Antwerpen DEMPO, uitr.. 18 Juli te Singa pore INDRAPOERA, uitr., 17 Juli van Lissabon. Kon. Holl. Lloyd CERES, 16 Juli van Amst. te Hamburg. Holland—Australië Lijn ARENDSKERK. uit reis, 18 Juli te Karachi. Holland—Britsch Indië Lijn STREEFKERK, thuisr., 18 Juli van Vizagapatam. Holland—Afrika Lijn NIJKERK. uitr., pass. 16 Juli Gibraltar RANDFONTEIN, uitreis, 16 Juli van Zanzibar. Mij. Nederland JAN Pz. COEN .thuisr., 18 Juli van Port Said MOENA, thuisr., 17 Juli van Aden. Kon. Paketvaart Mij. RUYS. 17 Juli v. Saigon te Kaapstad VAN HEUTZ. arr. 16 Juli te Penang BOISSEVAIN, 16 Juli van Hong kong te Kohsichang MAETSUYCKER, 16 Juli van Saigon n. Singapore. Java—China—Japan Lijn TJIBESAR. 15 Juli van Batavia n. Japan TJISALAK. 17 Juli v. Soerabaya te Shanghae. RotterdamZ. Amerika Lijn ALCYONE, uitr., 17 Juli te Montevideo ALKAID, thuisr., 16 Juli van Montevideo. Silver-JavaPacific Lün MADOERA. 16 Juli van San Francisco n. Kaapstad ENGGANO, 15 Juli van Singapore n. Calcutta TOSARI, Bombay n. Pacific Kust. pass. 17 Juli Point de Galle. Java—New York Lün TANIMBAR. 17 Juli v. Java te Boston ALCINOUS. 18 Juli van Kaapstad n. Java KOTA AGOENG. 17 Juli van Belawan n. Penang. Ned. Ind. Tankstoomboot My. OMALA, 16 Juli van Balik Pappan te Sydney ROTuLa, 16 Juli van Fremantle n. Anjer Point. Halcyon Lyn STAD MAASTRICHT, n. Wa- bana, pass. 17 Juli Dungeness. My. Oceaan POLYPHEMUS, naar Java, was 16 Juli 8.50 uur nam. 70 mijlen Z.W. v. Niton. Diverse Stoomvaartberichten ALPHARD, 16 Juli van La Plata n. R.dam ALGORAB n. Narvik, pass. 17 Juli Udsire THEMISTo! 17 Juli van Wabana n. R.dam KERKPLEIN 17 Juli van Lulea n. R.dam DELFSHAVEN. 17 Juli v. Antwerpen te Montevideo HOOG LAND, 17 Juli v. Bremen te Shields OTTO- LAND. 17 Juli van Hamburg te Shields VECHTSTROOM. 16 Juli van Amst. te Huil BATAVIER IV, 18 Juli van R.dam te Gra nend ARY, pass. 17 Juli Gibraltar HAULERWIJK, 16 Juli van Antilla te New York JONGE ELISABETH. 16 Juli van Las Palmas n. Bordeaux EBRO. sleepboot. 16 Juli van Sulina te Algiers NOORDPLEIN vari R dam te Hamburg SANDEN- BURGh:. 17 Juli van R.dam te Hamburg •?"J^STROOM,«16 Juli v- Amst. te Londen 1 10 Juli van Heiïzijl te Londen ALCHxBA. pass. 17 Juli Lizard, naar Falmouth v.o. ALDERAMIN. naar R.dam, was 17 Juli 200 mijlen Z.W. van Valentia. ARUNDO. naar Wabana. was 17 Juli 9 uur voorm. J2 mylen Z.O. van Lands End DEN HAAG. naar Hamburg, pass. 16 Juli Pentland r ll'tn. Bankdirecteur: „Zeg kassier, nu moet het met het verzamelen van autogrammen maar eens uit zijn, hoor". inh9l het dagblad met verre weg de grootste publici- teitswaarde in en om de Sleutelstad. idvertenties worden zonder eenige prijsverhooging door onze plaatse lijko agenten aangenomen. Oil geld ook voor onze .Kleine Adverientie- 3—2

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 7