De Leidsche Bioscoop-Programma's Marmerwerken LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Bied Zaterdag 15 iuii 1939 KERK- EN SCHOOLNIEUWS WEERBERICHT. RECHTZAKEN AGENDA Dagbladreclame is niet te vervangen VRAGENRUBRIEK Barometerstand Gistermiddag 2 uur: 758. Hedenmiddag 2 uur: 759. BUITENLANDSCH WEEKOVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Het centrum van het depressiesysteem over de Britsche eilanden, dat sedert gisteren weinig van diepte veranderde, verplaatste zich lang zaam in Zuid-Oostelijke richting en ligt thans over Zuid-West-Engeland. De koele lucht- massa's, die gisteren Noord-West-Frankrijk hadden bereikt, drongen hedennacht tot in ons land door. Zij deden bij ons de bewolking toe nemen en brachten afkoeling en plaatselijk regen. De aanvoer van warme vochtige lucht over Zuid-Oost-Frankrijk. Noord-Italië en Zwitserland bleef aanhouden en veroorzaakte in het Alpengebied zware onweders. Ook in ons land en Duitse hl and kwamen plaatselijk onweders voor. Tengevolge van den aanvoer van warme lucht steeg de temperatuur in Duitschland. Denemarken en Zuid-Zweden tot boven normaal. Het hoogedrukgebied over den oceaan nam in beteekenis toe. Het strekt zich thans uit van j Groenland tot in de tropen. De zich Oost waarts uitbreidende drukst-ijging deed de wind j over Ierland plaatselijk tot stormkracht aan- 1 groeien. Het is in dat gebied nog steeds zwaar- bewolkt met veel regenvalHet hoogedrukgebied in Oost-Europa nam iets in beteekenis af. doch behoudt zijn groote uitgestrektheid. In Scandinavië steeg de luchtdruk en het weer klaarde in Midden-Zweden op. WEERSOMSTANDIGHEDEN Binnenland (7 u. 20 voorm.) Den Helder: zwaar bewolkt, matige Z.Z.W. w.. temp. 17 gr. C., min. 15 gr. C.. neerslag 2 mM. Missingen: zwaar bewolkt, matige Z.Z.W. wind. temp. 16 gr. C.. min. 15 gr. C.f neerslag 1 mM. De Bilt: betrokken, zwakke Z. wind. temp. 16 gr. C.. min. 15 gr. C.. neerslag 4 mM. Groningen: zwaar bewolkt, zwakke Z. wind. temp. 19 gr. C., min. 15 gr. C.. neersl. 0.7 mM. Maastricht: zwaar bewolkt, matige Z.Z.W. w., temp. 18 gr. C., min. 16 gr. C. Buitenland (8 uur voorm.). Parijs: zwakke Z.Z.W. wind, 16 gr. C.. zw. bew. Londen: matige Z. wind, 16 gr. C., lichte buien. Berlijn: zwakke Z. wind, 21 gr. C., zwaar bew. Nice: windstil, 24 gr. C.. fraai Stockholm: zwakke ZZ.O. wind, 16 gr. C., betr. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 15 gr. C. (59 gr. F.). 12 uur 'smidd.: 18 gr. C. (65 gr. F„). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE. Voor Zondag. Voorm. te 2.64 uur; nam. te 3.18 uur. Voor Maandag. Voorm. te 3.30 uur; nam. te 4.03 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De ZJJ1". '8 Middags 12 uur: 19 gr. C. PREDIKBEURTEN. VOOR ZONDAG 16 JULL Leiden Doopsgez. Gem.: Voorm. 10.30 uur. ds. ten Cate. Eglise Wallonne: dimanche. pas de service. Evang. Luth. Gem.: Voorm. 10.30 uur, dr. W. D. van Wijngaarden. Geref. Kerk in H. V. (Patrimonium): Nam. 5 uur. ds. Kroon. Rem. Geref. Gem.: Voorm. 10.30 uur. ds. Mispelblom Beyer. Rozekruisers genootschap: geen dienst. Ver. van Vrijz. Hervormden: geen dienst. Vrije Kath. kerk Vreewijkstr. 19): Voorm. 10.30 uur. Gez. Mis. Geref. Kerk (Hooigracht): Voorm. 10 uur. ds. H. Botma. van Wilsum (O.): nam. 5 uur. ds. N. 't Hart, van Wapenveld. Geref. Kerk (Heerengracht): Voorm. 10 uur. ds. Weggemans; nam. 5 uur (Doopsbediening), ds. Wiersinga. Geref. Kerk (Oude Vest): Voorm. 10 uur. ds. N. 't Hart; nam. 5 uur. ds. H. Botma. Geref. Kerk Morschweg (Evangelisatiegeb.) voorm. 10 uur, ds. Wiersinga; nam. 5 uur, ds. Weggemans. Aarlandcrveen Ned. Herv. Kerk: Voorm. half elf (H. A.), ds. van Beusekom; nam. 7 uur de heer van Beusekom. Geref. Kerk: Voorm. half elf. leesdienst; nam. half acht. ds. Moolhuizen. Alphen a. d. Rijn Ned. Herv. Kerk Juliana - straat): Voorm. 10 uur. ds. Stehouwer; nam. half zeven, de heer Godthelp. Hulpkerk Gouwsluis: Nam. half zeven. ds. Sinderen van Hoogmade. Kinderkerk ..Bethel": Voorm. 10 uur. de heer van Berkel. Ned. Herv. Kerk (Oudsh.weg): Voorm. half elf. dr. Cannegieter. Evangelisatie (Hooftstr.): Voorm. 10 uur en nam. half zeven, de heer Dekker. Geref. Kerk (Hooftstraat): Voorm. 10 uur en nam. half zeven. ds. Hartkamp. Geref. Kerk (Raadhuisstraat)Voorm. 10 uur. drs. Attema van Hilversum: nam. 6u. ds. Bosch. Geref. Kerk (de Ruyterstraat)Voorm. 10 uur, ds. Bosch: nam. 6 uur. drs. Attema. Chr. Geref. Kerk (v. Reedestraat)Voorm. 10 uur en nam. G uur. leesdienst. Lokaal van Mandersloostraat: Voorm. half tien tien en nam. 6 uur. leesdienst. Martha-Stichting: Voorm. 10 u.. ds. Meyer. Hillcgom Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur (Bed. H.A.) en nam. 5 uur (Dankzegging) ds. Eerhard. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur. ds. A. K. Krabbe (Viering H. Avondmaal en Dankzeg ging). Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. 5 uur leesdienst. De Kaag Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur ds. W. Th. v. d. Windt (Bed. HA). Katwijk aan Zee Nieuwe Kerk: Voorm. 10 uur. ds. Pras; nam. 6 uur, ds. Broeyer. Oude Kerk: Voorm. 10 uur. ds. Broeyer; nam. 6 uur. ds. Barendrecht van Groot Ammers. Geref. Kerk: Voorm. half negen en nam. half zeven, ds. Ingwersen; voorm. half elf en nam. half v\jf. ds. Veenhof. van Haarlem. Geref. Gem. (Remisestraat): Voorm. 10 uur en nam. 5 uur. leesdienst. Koudekerk Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. 6.30 uur. ds. van Binsbergen. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 7 uur. ds. Haspers. Leimuidcn Ned. Herv. Kerk: Nam. 3 uur, ds. Geerling. van Oude-Wetering. Geref. Kerk: Voorm. 10.30 en nam. 7.30 uur, (H. A.), ds. Aalders. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Zaterdag van 9.48 uur njn. tot 424 uur v.m. Zondag van 9.47 uur n.m. tot 4.26 uur v.m. MAANS OP- EN ONDERGANG. 15 Juli: op 3.31 uur; onder 19.42 uur. 16 Juli: op 4.40 uur; onder 20.28 uur. Luxor-Theater. Hevig beuken de gol ven tegen den Oceaanstoomer, watermas sa's van ongekenden omvang storten zich over het dek, reddingsbooten worden los geslagen, kortom de zee is een kokende en ziedende hel, waarin de Oceaanstoomer heen en weer geslingerd wordt. En wan neer de storm het hevigst is, krijgt tot overmaat van ramp de assistent-marconist een aanval van acute bllndedarmontste- Jring. Een chirurg is niet aan boord en van de dichtst bijzijnde haven binnenloopen kan ook al geen sprake zijn. Maar de vrouw van den zieken marconist ls ver pleegster en herhaaldelijk is zij aanwezig geweest bij een blindedarmoperatie. Door middel van de radiophoon dicteert de chi rurg op het vasteland haar. hoe en wat zij moet doen. Het gaat gebrekkig, maar het gelukt toch. Echter, temidden van de operatie, wordt de antenne door het nood weer vernield. Alle contact met den chi rurg is plotseling verbroken en zonder zijn aanwijzingen is de verpleegster hulpeloos. In den orkaan wordt niettemin de antenne na veel moeite gerepareerd en de opera tieve behandeling van de appendix kan een gelukkig einde krijgen. Dit is het hoolepunt in de grootendeels op zee ziel", afspelende film „Een kerel der zee", waar in deze storm op knappe wijze gefotogra feerd ls. Charles Blckford is de hoofdfi guur in deze rolprent en, krijgt hij steeds een schurkenrol toebedeeld, thans heeft hij eindelijk eens een sympathieken kerel uit te beelden, een kerel met een goede in borst. Nan Grey en Tom Brown zijn het gelukkige paar ln dit verhaal, waarin Andy Devine en Frank Jenks voor de komische noot zorgen. „Liefde, vrouwen en juweelen", het is het beproefde recept om een spannende film te maken, maar deze rolprent vormt toch een uitzondering op het bekende thema, want de juweelendief heeft niets met het eerste begrip, de liefde te maken. Dat heeft wel een verliefde jongeman, die een charmante dame (toevallig met juwee len). achterna loopt. En op een gegeven oogenblik is de dame in kwestie haar sie raden kwijt. Haar veronderstelling, dat zij door den charmeur beroofd is, is begrijpe lijk. Maar hoe verrassend ls de verdere loop van het verhaal, wanneer blijkt, dat de dame, die evenzeer verliefd is op haar -O „dief", zich vergist heeft en erg ook. Olga Tschechowa, charmante verschij ning van de Duitsche film, draagt met haar gedistingeerd spel deze boeiende ge schiedenis voor een groot deel, terwijl Paul Klinger haar tegenspeler ls. Casino-Theater. - De hoofdschotel vormt deze week de film „De Gehelmde Brigade" met in de hoofdrollen Tim Mac Coy als Tim Bradley en Evalyn Knap als Judy Manners. Tim Mac Coy, de held van zoovele spannende cowboyfilms, vindt men ln deze film op een brandweerauto. De inhoud van de film behandelt de geschiedenis van twee op sensatie beluste jongemannen, die op een wel zonderlinge manier met elkaar in kennis komen. Wanneer Tim n.l. een ritje maakt in zijn auto, rijdt er voor hem een sportauto, welks bestuurder Tim geen ge legenheid geeft om te passeeren. Er ont spant zich dan een opwindende race waar aan tenslotte ook de motorpolitie deel neemt, de motor van den agent komt dan op onzachte manier in aanraking met de auto van Tim en het slot van het liedje ls dat Tim. wegens te hard rijden een bekeu ring krijgt Bij het verlaten van het poli tiebureau komt hij zijn rivaaJ iDave) te gen. Op het moment echter, dat zij met elkaar willen afrekenen, hooren zij de brandweer aankomen. Tim springt bij Dave in de auto en samen rijden zij de brandweer achterna BU den brand aan gekomen maakt Tim kennis met den vader van Dave, die brandweercommandant is. Dave weet Tim over te halen om zich ook bij de brandweer aan te sluiten. Na een tijd van hard trainen, moeten zij voor het eerst uitrukken, waarbij het Dave gelukt in samenwerking met Tim, een meisje uit een brandend kantoor te redden. Tim en Dave besluiten dan om het meisje een be trekking te bezorgen, daartoe begeven zij zich naar Tim's vader, die schoenfabri kant is. Na veel gepraat wordt zij einde lijk aangesteld ais hulp van den kassier, die zich weldra ontpopt als een gemeenen dief. Hij verduistert f,15.000 en laat Judy eveneens verdwijnen, zoodoende den .schijn wekkende alsof zij de dievegge ls. Als Tim en Dave op een avond weer moeten uit rukken, blijkt Judy, in het gebouw waar zij gevangen werd gehouden, den boel in Lissc Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, de heer Lefeber, hulpprediker; nam. 5 uur, ds. For'I'm.s van Voorschoten. Geref. Kerk: Voorm. 9.30 en nam. 4 uur, ds. E. H. Broekstra, em. pred. van Rijnsburg. Chr Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds Ponsteln. Gerei. Gern.: Voorm. 9.30 en nam. 4 uur. ds. P. Honkoop van Den Haag. Oud Geref. Gem.: Voorm. 9.30 en nam. 2.30, leeskerk. Noordwjjk Binnen Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur. ds. W. W. Siddrë. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. 5.30 uur. de heer Popta van Noordwolde. Noordwjjk aan Zee Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur iH. A.) ds. N. J. Cupédo. Geref. Kerk: Voorm. 8.30 uur en nam. 5 uur, ds. B. Bouma; voorm. 10.30 um- de heer Koers, ber. pred. van Elbergen. Geref. Kerk (H. V.): Voorm. 10 uur. ds. K. H. Kroon. Oegstgccst Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5.30 uur, ds. Eringa. Oude Wetering Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 'i uur, ds. Geerling. Geref. Kerk: Voorm. 10(4 en nam, 5 uur. ds. v. d. Bos. Remonstr. Kerk: Voorm. 10V4 um-, ds. Heyn. Rijnzaterwoude Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10.30 uur, ds. de Vree. Chr. Gref. Kerk: Voorm. 10.30 uur en nam. 7 uur, leesdienst. RUnsburg Ned Herv. Kerk: Voorm. half- tien. ds. Van Nlftrik H.A.; nam. 5 uur prof. dr. Th. L. Haitjema van Groningen. Kerkzaal: Voorm. halftlen de heer De Hoop; nam. 5 uur. ds. Van Nlftrik H.A. Ger. Kerk (Rapenburg): Voorm. halftlen, ds. Van der Loo: nam. 6 uur ds. G. Lenslnk van Glanerbrug. Ger. Kerk Voorliouterweg)Voorm. halftlen ds. Lensink; nam. 6 uur, ds. Van der Leo. Chr. Ger. Kerk: Voorm. half tien en nam. 5 um-, leesdienst. Ter Aar Ned. Herv. Kerk: Voorm. half elf preekiezen: nam. half acht. ds. van Beusekom van Aarlanderveen. Geref. Kerk: Voorm. half elf en nam. half acht. preekiezen. Voorschoten Ned. Herv. Gemeente: Voorm. 10 uur. ds. H P Fortgens: nam. 5 uur, de heer Lefeber. hulppred. te Lisse. Geref Kerk: Voorm. 10 uur. dr. van Nes van den Haag: nam. 5 uur; ds. Wiebenga, van Scheventngen. Ver. der Vrijz. Herv. ..Eigen Gebouw Leid- scheweg: Voorm. half elf, ds. J. Fattist, van den Haag. Warmond Ned. Herv. Kerk fverbeterde opgave)Voorm. 10 uur, ds. de Bel. Wassenaar Geref. Kerk (Hulpkerk Prince- haven), Voorm. 10 uur, ds. Verkuyl; nam. 5 uur, ds. Feringa. Geref. Kerk (Bloemcamplaan)Voorm. 10 uur. (H. A.) ds. Feringa; nam. 5 uur (H. A. en Dankz.) ds. Verkuyl. Woubrugge Ned. Herv. Kerk: Voorm. tien en nam. zeven uur ds. Doornenbal. Geref. Kerk: Voorm. tien en nam. halfacht ds. Dronkert. Zevenhoven Chr. Geref. Kerk (Polder): Voorm. 10(4 en nam. 714 uur, leesdienst. Zwammcrdam Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. 7 uur. ds. Pop. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. 7 uur, ds. Zwaan. Rem. (Geref.) Gemeente: Voorm. 10,15 uur. mej. ds. Günther. NED. HERV. KERK. Beroepen te Vollenhove (toez.), J. Tammens te Parrega (Fr.). GEREF. KERKEN. Beroepen te Delft (als hulpprediker), H. H. Grosheide, cand. te Amsterdam. CHR. GEREF. KERK. Beroepen te Broek op Langendijk, D. Biesma, cand. te Groningen. brand gestoken te hebben. Dit ontdekken zij, doordat zij een ring vinden, welken Tim aan haar had gegeven. Na eenig gespeur ontdekken zij ook met welke auto Judy ontvoerd is. waarna zij zich naar dit adres begeven. Zij stellen zich voor als inspec teurs van de brandweer, die de brandlad ders moeten onderzoeken. Zoodoende vin den zij uit, dat Judy zich ln de slaapkamer bevindt, en na een korte maar opwinden de vechtpartij weten zij de boeven te over meesteren en Judy te bevrijden. De on schuld van Judy is hiermede echter nog niet bewezen Zij heeft een zenuwaanval gekregen en ligt in een ziekenhuis. De kas sier alias de bendeleider wordt bang. dat Judy zal gaan spreken en daarom begeeft hij zich naar het ziekenhuis. Hij dringt de kamer van Judy binnen en tracht haar een stuk te doen teekenen, waarin zij ver klaart, dat zij de dievegge is. Judy weigert dit en bij de worsteling die daarbij ont staat, vat plotseling het beddegoed vlam. Tim en Dave zijn er natuurlijk ook weer bij en het slot is, dat Tim Judy uit het brandend gebouw haalt. Wanneer Tim, Judy en Dave, zich bij Tim's vader bevin den, komt plotseling het bericht dat de bendeleden zijn veroordeeld tot twintig jaar gevangenisstraf, waarop Judy zegt, dat Tim levenslang van haar krijgt Voor de pauze draaien naast een uitge breid journaal nog twee films. De eerste ls „Snelheidsduivels", waarin men den strijd ziet van een ingenieur, die een uit vinding tracht te plaatsen. De tweede film laat ons zien hoe de tegenwoordige vee dieven te werk gaan; vliegtuigen, radio en vrachtauto's komen er hij te pas. Voor de romantiek van het Oude Westen zorgt echter Gene Autry, die men met zijn prachtige stem verscheidene cowboyllede- ren hoort zingen. Al met al een programma dat wij deze week van harte kunnen aanbevelen. Rex-Theater. Is het wetenschappelijk juist of is het slechts een verzinsel, dat de Sakai-stammen in het hart van Malakka „Booloo", den witten tijger, als een god aanbidden en hem de schoonste meisjes offeren, als zijn toorn wordt gevreesd? Om deze vraag op te lossen trekt kap, Rogers naar de ondoordringbare oerwouden, want de eer van zijn overleden vader staat op het spel. Deze toch had gesproken over de menschenoffers ln Malakka; slechts het bewijsmateriaal ontbrak, omdat de expe ditie door de inboorlingen werd uitgemoord Daarna was men den „witten" tijger als een fabel gaan beschouwen, tot de jonge Rogers besluit, zélf het bewijs te gaan zoe ken. Wij volgen hem op zijn tochten en aanschouwen met hem de geheimen van het oerwoud en deszelfs bewoners. Hij geeft VESTIBULES WINKELPUIEN SCHOORSTEENMANTELS VENSTERBLADEN - ENZ. s H. MORSCHWEG 148 - TEL. 25444. 3573 (Ingez. Mcd.) GEREF. GEMEENTEN. Tweetal te Westzaan. A. v. Stuyvenberg te Benthuizen. Bedankt voor Dinteloord, M. Heikoop te Utrecht. DOOPSGEZ. BROEDERSCHAP. Viertal te Bussum (le pred. plaats), W. I. Fleischer te Balk, O. T. Hylkema te Almelo. A. Mulder te Aardenburg en J. L. de Wagemaker te Den Ilp-Landsmeer. EINDEXAMENS M.T.S. HAARLEM. Aan de M.T.S, te Haarlem verwierven het einddiploma afd. weg- en waterbouw kunde M. F. Koert te Oegstgeest, L. Kuyper te Hillegom en J. J. H. Wiertsema te Alphen a. d. Rijn; afd. werktuigbouwkunde J. J. Zitman te Zoeterwoude; afd. electro- techniek G. A. Bus te Nieuw Vennep en afd. vliegtuigbouwkunde J. M. Bakker te Nieuw Vennep. KANTONGERECHT ALPHEN. Door het kantongerecht te Alphen werden de navolgende verstekvonnissen gewezen: Wegens overtreding van de motor- en rijwiel- wet en -reglement J. M. v. L. f. 2, 1 wk. en f. 1, 1 wk.; G S. den H., Hazerswoude, f. 4, 2 d.; J. C. W.. Haarlem, ld.; H. B. f. 3. 2 d.; W. .1., Bodegraven, id.: G. A. Idem en f 2. 1 d J. K Aarlanderveen, Idem; B. G., Ridderkerk, idem; J. M.. Wagenlngen. idem. 2 maal; J. R.. Bode graven, idem: P. S., I 1,50, 1 d.; J. v. L., Aar landerveen, idem; T. J. van R.. idem; J. T., Nleuwerkerk a/d IJssel, idem; G. W„ idem; M. Z„ Zwammerdam, idem 2 maal; G. A. V., Woerden, idem: C. A. V., Zoeterwoude. f 2. 1 d.; C. H„ Ter Aar. idem; J. J. idem; P. W. L.. Woerden, f 3,50, 2 d.; W, J. de B.. Zwam merdam Idem; Th. J. R„ Utrecht f. 7.50, 3 d.: A, J. B. Bodegraven, f. 5, 3 d.; H. W. L. M. T„ Amsterdam, f 2,50. 2 d.: N. B. van H., Hazers woude. f 6, 3 d.; A. E.. Lelden, f 12, 4 d.: P. S.. Lelden, f 5. 3 d.; J. R.. Bodegraven, f 3, 2 d.; overtreding reglement op het autovervoer voor personen J. B„ 2 maal f 2,50. 2 d.; leerplicht wetsovertreding B. v. d. W„ Nieuwkoop, f 5. 3 dj J. W., Nieuwkoop, idem: C. V.. Nieuw koop. idem; overtreding alg politieverordening der gemeente Bodegraven A. V.. Bodegraven, f 4. 2 d.; A. V.. Zegveld, f 2,50. 2 d.; R. J. V.. Bodegraven, idem; Idem der gemeente Alphen Ph. St. f 1, 1 d.; P. S., idem; overtreding ver- keersverordenlng der gemeente Alphen W. v. Z. f 2. 2 d.; overtreding art. 453 wetboek v. straf recht J. H.. zonder vaste woonplaats, f 5, 3 d.; H. F., Idem. f 10. 5 d. Waar geen woonplaats vermeld, wonen ver oordeelden te Alphen aan den Rbn. voor, op jacht te zijn, maar ln werkelijkheid zoekt hij den witten tijger op het spoor te komen. En Inderdaad: „Booloo" blijkt vreeselljke werkelijkheid. Als hij rondsluipt wordt van de expeditie een tweetal leden door de Sakai's vermoord en de overige mannen vluchten, wanneer de afgrijselijke offer-plechtigheden een aanvang nemen. Slechts Rogers blijft achter en ziet. hoe een van de meisjes, het uitverkoren slachtoffer onder leiding van den medicijnman, als prooi voor den tijger wordt achtergelaten. Het gelukt weliswaar haar te bevrijden, maar als de medicijnman dit ontdekt, staat Rogers op het punt zelf vermoord te wor den door de half-waanzinnlge inboorlin gen. Hoe zich ten slotte alles nog ten goede keert, zullen wij niet vermelden. In dit spannende stukje oerwoud-geschiedenis waarbij men van prachtige natuuropnamen kan genieten, spelen allen hun rollen voor treffelijk. Na de pauze vermaakt ons gedurende an derhalf uur „Leer het leven liefhebben". In dit vlotte, geestige filmwerk hebben Ro bert Montgomery en Rosalind Russell wel het voornaamste aandeel ln het scenario. Wij zien, hoe een Jong, begaafd schilder door verkeerde invloeden zijn talenten mis bruikt om inplaats van armoede te lijden een gevierd mode-schilder te worden. Maar de vrouw, die eens zijn bestaan op een vliering met hem deelde, weet. geholpen door een trouwen huisvriend, den schilder bijtijds voor zijn vroegere idealen terug te winnen. Een Hal Roaeh-filmpje vult het interessante programma aan. De bezoekers van het Lido-Theater aan schouwen deze week „El Gato, de galante bandiet, een vroolijke Wild-West film. De streek, waarin deze geschiedenis zich afspeelt wordt geteisterd door een aantal misdaden en ook nu weer heeft een goud diefstal plaats gehad waarbij de bewakers zijn doodgeschoten. De sheriff en zijn mannen slagen er niet in de daders op te sporen, hetgeen meer begrijpelijk wordt, wanneer blijkt, dat deze politieman zelf niet de rechte paden bewandelt. Een on schuldige Jongeman komt in het gevang. Maar de onverbeterlijke Jane Withers in deze film een weesje dat bij een Spaan- sche familie woont trommelt de oude bende van den 10 jaar geleden zoo gevier- den bandiet El Gato weer bij elkaar. Het blijkt, dat El Gato niemand anders is dan haar Spaansche pleegvader Manuel. Men schiet en vecht er nu lustig op los en na nog een rumoerige rechtzitting wordt dc misdadige sheriff ontmaskerd en Manuel alias El Gato tot polltie-chef verheven. Voor de pauze zien we Barbara Stanwijk, Herbert Marshall en Johnnie Russell in „Haar grootste offer". Het offer wordt ge HEDEN: Leliestraat lb: Tentoonstelling Haanstra- Fröbelschool. 2—4 uur nam. Nutsgebouw: Tentoonstelling platen 3 Oct.- fecst, 2—5 uur nam. Zondag. Evang. Chr. Gem.: Samenkomsten te 10 uur voorm. en 6% uur nam.. Leger des Heils: Samenkomsten te 10 uur voorm. en 8 uur nam. Maandag. Leliestraat lb: Tentoonstelling Haanstra - Fröbelschool. 9—12 en 24 uur. DIVERSEN: 's Dinsdags. Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau. 9H—11 uur voorm. Arbeidsbeurs (Levendaal): Iedere derde Dins dag der maand consultatiebureau voor onvol- waardigen. 7—8 uur nam. 's Donderdags. Wljkgebouw „Bethesda" (Hoef- straat 4446)Consultatiebureau voor Alco holisten, 8 uur nam. 's Donderdags: Inst. voor Praeventleve Ge neeskunde (1ste Binnenvestgr.. 22). Inenting tegen dlphterle. 2V» uur 's middags precies. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 49 uur nam. BIOSCOPEN: Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam.: „De Storm". Eiken dag behalve VrUdags ook om 2 u., Zon dag 27 en 811 uur. Trianon-Theater. Brccstraat 31: 8 uur nam. Woensdag en Zaterdag 2 u. nam.: „Luchtduivels der marine". Zondag van 27 doorL voor stelling. Lido-Theater. Steenstraat 39: 8.15 uur nam.: El Gato. de galante bandiet. Dinsdag-, Woensdag- en Zaterdagnam 2.30 u. Zondag doorl. voorstelling van 27 en 8.15 uur. Casino-Theater, Hoogewoerd 49: 8 uur nam.: De gehelmde brigade. Zondag van 1—7 en van 8—11 uur. Woensdag en Zaterdag ook 2.30 nam. Rex-Theater. Haarl.straat: lederen werkdag „Leer het leven liefhebben". Zondag van 2—7 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. Nova-Theater (Katwijk aan Zee): „Ochtend- patrouille". De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Lelden wordt van Zaterdag 15 t/m Vrijdag 21 Juli a.a waargenomen door de apotheek: C. B. Duyster. N. Rijn 18. Tel 20523. Te Oegstgeesl: Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark 8. Telef. 26274. De geneeskundige Zondagdienst te Leiden wordt van Zaterdagavond 8 uur tot Maandag morgen 8 uur waargenomen door dc doktoren Hovens Gréve, Jasperse, Meyboom. P. van Es en Stoffers. Te Oegstgeest wordt deze dienst, dan waar genomen door dr. Leemhuis, tel. 22.030. J. J. B. te L. Het adres van de bridgeclub „De Sleutels" ls ons onbekend. bracht door een moeder, die ter wille van haar kind trouwt, ondanks haar liefde voor een ander. Deze film heeft vele ontroeren de momenten, maar een eeuwig verliefde gTaaf (Cecar Romeo) zorg voor een enkele vroolijke noot. Belde films zijn een bezoek aan Lldo zeker waard. Trianon-Theater. Het ls nog maar kort geleden, dat wij de film „Mannen met Vleugels" zagen, en aan deze rolprent wer den wij gisteravond herinnerd bij het aan schouwen van „Luchtduivels der Marine". Het is een zeer imponeerend en interes sant filmwerk, dat opgedragen ls aan de Amerikaansche marine, aangezien deze op groote schaal aan de totstandkoming heeft medegewerkt. Twee broers Cass en Jerry Harrington zijn aan de marine verbonden. Cass de oud ste aan de luchtvaart-afdeeling, waar hij reeds een hoogen rang bereikt heeft en Jerry bij de vloot. Jerry's liefste wensch is marinevlieger te worden, doch zijn broer verbiedt hem dit, omdat hij vreest door hem overtroefd te worden. Maar Jerry zet zijn wil door; hij slaagt er in als vlieger geplaatst te worden en door zijn kundig heid wordt hij reeds spoedig bevorderd. Cass heeft een meisje, Irene, maar aan gezien hij plannen ontwerpt voor een nieuw vliegtuig, heeft hij weinig tijd en laat Irene aan Jerry over. Het onvermijde lijke gebeurt, Irene ontdekt dat zij van Jerry meer houdt dan van Cass, terwijl Jerry het meisje eveneens lief krijgt. Dan gebeurt het vreeselljke. Cass krijgt bij een proefvlucht een ongeluk en zal voor zijn verdere leven ongeschikt zijn voor zijn werk. Nu blijft hem nog één ding, het nieuwe vliegtuig, dat hij bouwt. Irene komt tot de conclusie, dat zij hem nu niet al leen mag laten en neemt afscheid van Jerry. Als er proef gevlogen wordt met Cass' vliegtuig, blijkt dit een mislukking te zijn en zelfs Irene's liefde blijkt niet in staat hem over de teleurstelling heen te helpen. Jerry heeft het intusschen tot comman dant gebracht en om Cass te helpen neemt hij op zich, nog eens het vliegtuig te be proeven en inderdaad gelukt het hem met onmenschelijke krachtsinspanning het toe stel behouden aan den grond te zetten. Cass, die nu weer levensmoed heeft, vol brengt op zijn beurt een offer door Irene haar vrijheid terug te geven. George Brent, John Payne en Olivia de Havilland vertolken op gevoelvolle wijze de hoofdrollen in deze magnifieke film. Voor de pauze draait „Drie vrouwen om Verdi", een geschiedenis die het leven van dezen beroemden componist in beeld brengt en waarin Beniamino Gigll zij het in een kleine rol, weer van zijn zang laat genieten. 2—2

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 6