i LFDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Zaterdag 15 Juli 1939 UIT DE BONTE WAERELD Uit de Omstreken Buitenland DAGBLADRECLAME Uit de Rijnstreek SPORT De ronde van Frankrijk BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN MAIKÏ Onze telefoonnummers Directie en Administratie 25041 Redactie No. 21507 AALSMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Willem Frederik, zoon van M. Hors man en C. Zuurdeeg Benito zoon van J. N. van Wandelen en J. v. d. Meyden Mary, dochter van A. van der Zwaard en A. Kuite. Getrouwd: A. C. N. Stieva, 27 jaar en H. Hofman. 27 jaar. Overleden: Izak Meyer, 85 jaar. wednr. van S. Meyer Willem Maarsen, 73 jaar, wed. van J. v. d. Meer. HILLEGOM. Verbetering in den treinenloop Naar wij officieus vernemen, zullen met ingang van den wlnterdienst hier weer meer treinen gaan stoppen. Met den zomerdienst zijn zeer veel treinen verval len en was de verbindig vooral in morgen en avonduren zeer slecht. Verschillende ernstige klachten werden hierover, gelijk bekend, kenbaar gemaakt, wat nu tot ge volg schijnt gehad te hebben, dat de direc tie weer meer stoptreinen met den wlnter dienst zal inlasschen. Gevonden: Aanwezig en te bevragen op het bureau van politie tusschen 7 en 8 uur de volgende gevonden voorwerpen: Blauwe alpinomuts, rljwielbeljnerk, 2 por- temonnaies, paars-zwarte dameshand- schoen en blauwe dameshandschoen, gesp van een ceintuur, nagel-etui, lederen Jon gensmuts, revolver, polshorloge, potlood iwandelstok), driehoek met sleutels, streng touw, kindertaschje met kerkboek. Loop der Bevolking. Gevestigd: L. F. Blokker, Elsbroekerlaan 3 Th. J. de Boer met echtgen.. Emmastraat 27 - A. Chr. van Dijk, Stationsweg 96 J. Helmer met gezin. Beekkade 37 P. H. A. Lankes. Ma- riastraat 20. Vertrokken: Wed. J. Stassen—Philippo, naar Oostellingwerf-Appelscha 402 A W.H. G. Mie- remet, naar PUnacker, Vlielandscheweg 13 I. Mieremet naar Idem F. van der Lubbe, naar Heemstede, Franz Listlaan 5 M. Boender met echtgen., naar Bennebroek, Meerweg 65 - G. Wassens, naar idem A. J. Maas, naar Amsterdam, De Wlttenstraat 114 C. C. A. Bcukeveldvan Riek, naar Coevorden. Pekveld G. 4 J. Stoutenbeek, naar Heemstede. Lucas van Leijdenlaan 7. Burgerlijke Stand. Geboren: Gerrit, z. van G. van Heusden en J. A. Verkerk Wilhelmina Catharina Cor nelia Adrlana. d. van G. Heemskerk en W. P. H. Stevens. Ondertrouwd: L. Verhaar en B. M. Sleeker C. H. Schultz en M. J. J. Houtzager. LEIDSCHENDAM. Jaarvergadering. Jaarvergadering A.V.V. Onder leiding van den heer Vader hield de voetbalvereeniging A.V.V. haar jaarver gadering. Herkozen werden als bestuurs leden de heeren L. A. Bolleboom, C. van Haastrecht en G. van Veen en tot com missarissen de heeren C. Arkesteyn, A. v. der Zalm en C. van Zon. Tot leden van de c'.f'allencommissie werden gekozen de hee ren W. van der Meer, G. van Veen en A. van der Zalm en tot reserve de heer W. de Jong, Medegedeeld werd dat het nieu we terrein aan de Van Ruysdaellaan 23 dezer feestelijk zal worden geopend. Zilveren jubileum. Mej. Keyzer, onderwijzeres aan de school met den Bijbel, herdacht den dag dat zij voor 25 jaar bij het onderwijs kwam. Namens het schoolbestuur, het onderwij zend personeel en de leerlingen, werd haar een leeslamp en fauteuil aangeboden, waarvoor zij den gevers hartelijk dankte. De leerlingen der school werden op ruime wijze onthaald. De afd. van den R.-K. Bond voor Groote Gezinnen, welke gerulmen tijd ge leden ter ziele is gegaan, is thans weder opgericht. Het bestuur is samengesteld ais voigt: N. J. M. Wlllemse voorzitter, H. Rol- vink, 2e voorzitter, F. van Eeden, secreta ris, L. Lipman, penningmeester en S. Wor tel commissaris. De Harddraverijvereeniglng „Nooit Gedacht" zal op Woensdag 2 Augustus a.s. op haar terrein achter het Blesse Paard wederom haar jaarlijiksche kortebaan- draverij houden. Gedurende Juni is in de Herv. Kerk ten bate van de kerk gecollecteerd f. 128.85 (v. m. f. 167.67). De gem. Christ. Zangwereenlging nZanglust" zal op Woensdag 2 Augustus deelnemen aan het Zangconcours te Voort hulzen. •—De Herv. Vrouwenvereenlging ..Zuster- hulp" heeft ook dit jaar weer haar uit stapje gemaakt. Per autobus ging de tocht ditmaal via Zoetermeer naar Rotterdam, waar een tocht door de havens werd ge maakt; hierna werd de reis vervolgd naar Schiedam en Vlaardingen, in welke laatste Paats werd koffiegedronken. Na aflooo hisrvan ging het naar Hoek van Holland, waar gerulmen tijd aan het stran<i werd verpoosd. De terugtocht, welke eindelij'k moest worden aanvaard, ging via een deel van het Westland en Rijswijk-Voorburg nair ei-ren gemeente. De leerlingen van de O. L. school aan den Westvlietweg hebben hun Jaarlijksch uitstapje gemaakt. De lagere klassen brachten per autobus een bezoek aan den Dierentuin te Den Haag. om daarna vla Wassenaar naar Voorschoten tè gaan, waar de verdere middag werd doorgebracht in den speeltuin de Gouden Leeuw. Daar hebben de kinderen zich naar hartelust vermaakt en zijn op royale wijze onthaald. Den vogenden dag gingen de leerlingen der hoogere klassen ook per autobus naar Valken veen en Hilversum, waar verschil lende bezienswaardigheden werden bezich tigd. In Valkeveen heeft de jeugd zich on ledig gehouden met verschillende spelen en zwemmen. Ook hier ontbrak niet het ruime onthaal en voor velen was het naar huis keeren te vroeg. Burgerlijke Stand. Bevallen: G. C. den Hollander geb. van den Luitgaardcn, Z. Getrouwd: G. H. Spiegeler en J. M. van der Zyden J. Mathyen en H. H. Verheyen C. M. M. van der Zfjden en W. M. Visser. LISSE. De eerste Bloembollenveiling. Alhier ls door de directie van het H.B.G de eerste bloembollenveiling gehouden van dit seizoen. Zoowel van de koopers als de principalen bestond groote belangstelling. De voorzitter van H.B.G,de heer P. Warmerdam, opende en dankte koopers en principalen voor het ln H.B.G. gestelde ver trouwen. Spr. deelde mede, dat door H.B.G. een nieuwe velltngklok ls aangeschaft, op dat er sneller geveild kan worden. Hierna nam de veiling een aanvang. oncentreer op het krachtigste reclame-middel NOORDWIJK. Opening der Lathyrus-tentoonstelling. In de groote zaal van hotel Royal ls de Lathyrus-tentoonstelling uitgaande van den Kon Ned. Mij. van Tuinbouw en Plant kunde geopend. Gezien de minder gunstige weersomstandigheden, waarin men dit jaar de Lathyrus heeft moeten kweeken, waren de inzendingen zeer goed, zoowel van de verplichte als van de vrije Inzendingen, zoodat naast een pracht inzending van Gloxinia's, Gladiolen, Rozen en andere bloemen de zaal een feestelijken aanblik vertoonde. De voorzitter de heer H. de Boer opende deze zeer goed bezochte bijeenkomst en sprak zijn groote voldoening uit over de goede Inzendingen, waarvoor hij den leden welke hiertoe hebben medegewerkt, dankte. Eveneens bracht spr. dank voor de fraaie inzending Slerkuipjes, potten en verdere tuinbouw-artlkelen ingezonden door de fa Gebrs. van Dam. Hierna bracht de Jury verslag uit van haar keuring, waarvan de uitslag was als volgt: verplichte Inzending le prijs W. de Monlje, 2e pr. J. Linthout, 3e pr. W. Bosman. Vrije Inzendingen: le pr. W. Bosman, le pr. A, R. Overvelde, 2e pr. W. de Monije, 2e pr. Jos de Mooy, 3e pr. A. R. Overveld, 3e pr. Jos. de Mooy, voor deze prijswinnaars waren aardige prijsjes beschikbaar, terwijl door ein be langstellende uit Noordwijk een geldbedrag beschikbaar werd gesteld als een extra prijs voor den bekroonden, een en ander lokte een applausje uit en zal zeker voor de toe komst een animeerende uitwerking heb ben. De gebruikelijke causerie van den heer de Boer waarin hij de geschiedenis van den Lathyrus behandelde gaf menlginteres- sante mededeeling weer. In 1699 vond de Monnik Francesco Cusini op het eiland SI clllë de eerste Lathyrus met paarsche kiel en blauwe vlag, waarvan hij zaden zond naar Londen en Amsterdam om hiermede proeven in Europa te nempn; vooral ln Engeland, is men zich gaan toeleggen op de Lathyrus-kweek en veredeling en in 1731 werd al melding gemaakt van witte, roode en purperen variëteiten, nadien heeft deze teelt een inzinking gekregen en eerst in 1840 kwam de Lathyrus weer meer op den voorgrond waaraan James Carter en Henry Ekford een warm aandeel in gehad hebben, de veredeling ging met groote sprongen vooruit en in 1900 werd ln Enge land de groote Lathyrus-vereeniging opge richt, terwijl ln 1901 de tuinbaas van Graaf Spencer een nieuwe variëteit won met ge golfde kiel en breede vlag, deze Spencer- varietelten zijn tot op heden nog de beste, welke op mooie lange stelen ln allerlei kleuren verkrijgbaar zijn. Spr. vestigde er de aandacht op dat de Lathyrus zoowel voor bindwerk als voor tafelversiering uitste kend geschikt is en kon er niet genoeg op aandringen dat iedere liefhebber in zijn tuintje wat Lathyrus zal kweeken, waarvan hij dan een ongekend genot zal hebben. In het kort werden besproken de inzen dingen Gloxinia's, Gladiolen, Iberis en an dere bloemen. Vervolgens werd overgegaan tot verloting van bloemen en planten, waar door iedere bezoeker ln de gelegenheid werd gesteld om met een bosje bloemen voldaan huiswaarts te keeren. Deze Lathy rustentoonstelling is uitstekend geslaagd. ALPHEN. De a.s. feestelijkheden. Het Feestcomité, dat de feestelijkheden ter gelegenheid van de binnenkort te ver wachten blijde gebeurtenis in het Prinselijk gezin organiseert, is in de trouwzaal van het Raadhuis bijeen gekomen, teneinde het voorloopig programma nader vast te stellen De Alpheuse he Ruiters hebben hun mede werking aangeboden en daarvan zal gaarne gebruik worden gemaakt. Vermoedelijk zul len de ruiters 's middags op het feestter rein een demonstratie geven. Het voor loopig programma blijft in zijn vollen om vang gehandhaafd.. Het gemeentebestuur heeft een bedrag toegezegd voor de trac tate der kinderen op het feesterrein aan de dr. Lovinklaan. De traditioneele volks spelen heeft men een ander karakter ge geven, Gelijk gemeld, zullen in den Ouden Rijn, nabij de Heul roei-, zwem- en plan- klng-^redstrijden worden gehouden. Vooral van de plankingsport stelt men zioh heel wat voor. Reeds hebben eenige ingezetenen zich bereid verklaard hun vlet voor deze behendigheidswedistrijden op de, door een motorboot voortgetrokken plank, beschik baar te stellen. Voor de volksspelen zullen de hittenrace en de ringrijderij het hoogte punt vormen. Voor de ringrijderij zijn reeds 6 aanvragen binnengekomen Ook het avondfeest belooft weer wat goeds. De financieele commissie staat voor de moeilijke taak om zonder geld een groot volksfeest te organiseeren. Verscheidene comité-leden hebben aangeboden bij de in richting van het. feestterrein, waarmee vroeger 9tesds honderden gulden? gemoeid waren, zelf de handen uit de mouwen te steken, waardoor veel noodelooze onkosten zullen kunnen worden bespaard. Voorts is van de Wilhelminavereeniglng berioht ingekomen, dat zii f. 150.in een eventueel tekort toekent. Door veroachtin- gen op *t feestterrein en een geringen entrée prijs -hoopt men de belanzriike uitgaven, aan een dergelijk feest zijn ver>--"den te kunnen bestrijden. Besloten werd dat bin nenkort de voorzitters der sub-commissies weer bijeen zullen komen voor nadere be raadslagingen. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornells, z. van Marinis Roggeveen en Hubert-a Koenekoop Theora Catharina Lambertha. d. van A. M. M. Goedemondt en Th. M. Krumpelman. Huwelijksaangifte: Marinus van Voorbergen, 24 J. wonende te Barneveld en Cornelia Ver hoef f. 23 j. Gehuwd: Cornells Johannes van den Hoek, 25 J. en Margje den Daas. 25 j. Overleden: Adriana de Wissel. 34 j. gehuwd met Adrianus Cornelis van Holstein. Loop der Bevolking. Gevestigd: Jacoba C. Snel. Dorpsstr. 99 Maria van Winkel, Dorpsstr. 78 Cornelis Jongenburger. Wllhelminastr. 45 Trijntje de VrU, Hoorn 422. Vertrokkennaar Ter Aar Willem N. Ketel Nieuwveen Nr. 50, Petronella.'Bpek Leiden. Stieltjesstr. 3. Jan van Erk en echtg. Bode graven. Meije 32, Petrus C. Bunnik, veehouders- knecht Zeist, Waterlooweg 178. Johannes van Leiden, los werkman Katwijk, Varkenvisser- straat 67 Petrus J. van Kesteren en gezin. WONDERKLOK. De klok, die een eenvoudige Zweedsche arbeider David Ol/sson uit liefhebberij ge construeerd heelt, dwingt werkelijk alle res pect af. Het ls echter een hoogst moderne constructie, want het uurwerk berust op het gebruik van de electriciteit en de radio. De wijzerplaat' geeft hier niet alleen de uren van den dag. maar ook de plaats van de zon en de maan aan en heeft tevens een kalender, die automatisch versteld wordt. Het uurwerk bezit echter ook een ontvang apparaat, dat men precies zoo ln werking kan stellen als een wekker. Men behoeft slecht6 in het radioprogramma het betref fende uur op te zoeken, de luidspreker wordt automatisch op de bepaalde golf af gesteld en men luistert naar de radio. Bovendien kan men de klok verbinden met een gramofooninstallatie, die op een be paalden tijd begint te werken. Maar dit uurwerk is ook nog een ware robot. Men kan het verbinden met een elec- trisch kookapparaat en dan bij voorbeeld de eieren drie minuten laten koken, waama de klok de stroom automatisch weer uitscha kelt. Nooit kan men meer bij het naar bed gaan vergeten het licht uit te maken, want dat doet de klok ook, wanneer men hem met den schakelaar van het electrisch licht verbindt. DE ZESDE ETAPPE VAN NANTES NAAR ROYAN. (Van een specialen verslaggever). Vandaaz is de zesde etappe van de ronde van Frankrijk van Nantes naar Royan in twee gedeelten verreden De eerste rit ging van Nantes naar La Rochelle. De uitslag van dit gedeelte iuidt: 1. Storme (België) 4 uur 23 min 5 sec 2. Archambaud (Fr.); 3. F. Vervaecke (Bel gië) allen zelfden tijd): 4. R. Maes (België) 4 uur 23 min. 50 sec.; 5. de Korver (Ned.i; 6 A. Mersch (Lux): 7. Ritserveldt (België) allen zelfden tijd. De overige renners, onder wie A van Schendel, T. van Schendel, Lambrichts, Sijen en Gommers werden exaeqou geklas seerd in den tijd van 4 uur 23 min. 50 sec. Domlnlcus en Hellemons volgden met ongeveer 3 minuten achterstand op het groote peleton. De afstand van Nantes naar La Rochelle bedroeg 144 K M. LEIDERDORP. 12'/i-jarig bestaan van de voetbalver. R. C. L. De voetbalver. R.C.L.. eerder genaamd „Ons Clubje", herdacht haar 12*/t-Jarig be staan. Voor deze gelegenheid werd voor de begunstigers een gecostumeerde voetbal wedstrijd gehouden. De prijzen der gecostumeerden werden als volgt behaald: lste prijs H. van Rooijen als Charlie Chaplin; 2de prijs J. Diseraad als padvin der en 3de prijs H. Verkerk als bakker. WOUBRUGGE. GRIEKENLAND BESTELT 15 SCHEPEN BIJ BRITSCHE WERVEN. Qrleksche onderstaatssecretaris van marine heeft voor zijn terugkeer naar, h»! j ?n<1 aan de ••Financial News" ver- de Griel-sehe reeders voorne- u hÜ ,n' Britsche werven 15 schepen te Gestellen voor een waarde van 2 mllll- oen pond sterling dertig mijnwerkers door MW0NTPL07F1NG INGESLOTEN. inN2?.^ Pr®vldence in Kentucky heeft zich term<:!,2i een ontploffing voorgedaan, der, I2g! w;aarvan 30 mijnwerkers onder n Srond zijn Ingesloten. NOORDWIJK BINNEN. Bloembollenbeurs. In de bloembollenbeurs in café ,,de Beurs" te Noordwijk-Blnnen, teekenden 171 personen de presentielijst. De handel was evenals vorige week nog traag. Het verhandelde wat hoofdzakelijk bestond uit tulcen en darwintulpen, behaalde van f.0 10 tot f. 0.50 per 100 stuks boven den vustgestelden minimumprijs. Een keurige collectie bloemen (Gladiolus) was ingc- enden door de fa. Wed. van Schie en de fa. C. Steen.corden. Uit het bezoek aan de beurs, bleek, dat de kweekers nog niet geheel gereed zijn, .vant de meeste bezoekers waren expor teurs, zoodat de vraag op heden veel groo- ter was dan het aanbod. De heer Stigter is te Rotterdam ge slaagd voor het examen Bevolkingsboek houding. WELKE BETEEKEISTS HEBBEN ONZE SPEELKAARTEN Wat beteekenen eigenlijk de koningen, de dames en de boeren op onze speelkaar- j ten, die wij zoo dikwijls ter hand nemen, zonder er over na te denken? Zijn dit zui vere fantasie-voorstellingen of moeten zU historische persoonlijkheden, die yele hon derden-jaren geleden geleefd hebben, voor stellen Het kaartspel heeft een grootsch verleden. Het was, evenals het schaakspel, oorspronkelijk een koninklijk spel en eerst veel later werd het ook bij (het volk bekend. Lodewijk IX de Heilige, koning van Frank rijk, schijnt als eerste op zijn kruistocht naar het Verre Oosten, van 1248 tot 1254, met Eduard I van Engeland kaart gespeeld te hebben. In oude kronieken staat ver meld. dat de kruistocht door het spel der beide monnen aanzienlijk vertraagd werd. Zij speelden „vier koningen", een soort kaartspel, dat tegenwoordig niemand meer kent. Koning Karei' I van Spanje, die de gevaren van het overmatige kaartspel heel goed kende, verbood het spel voor het ge- heele land. Naderhand werden ook in Duitschland dergelijke verboden uitgevaar digd. Het kaartspel, dat oorspronkelijk een mannelijk" spel was, dankt zijn ontstaan aan den oorlog. „Harten" stelt het moedige soldatenhart voor. Het klaverblad herinnert waarschijnlijk aan het gebruik, dat er kampplaatsen ingericht werden, waar de paarden op het grasveld konden grazen. Ruiten en Schoppen herinneren waar schijnlijk aan vroegere -wapenen Waarom, is Aas meer waard dan Koning? Aas is het symbool van het geld, die madht, waaraan veel koningen zich in den loop der tijden hebben moeten onderwerpen. De vier konin gen zijn David, Alexander de Groote, Cae sar en Karei de Groote. Harten-Dame is de schoone Agnes Sorel. ruiten-dame de gema lin van Lodewijk den Vrome, schoppen- dame Jeanne d'Arc en klaver-dame de her togin van Anjou. De polsstokhoogspringer, die jockey is geworden. RIJNSBURG. De dameszendlngskrans bracht in 2 auto-cars een bezoek aan de Sunlight Fabrieken te Vlaardingen. waar het geheele bedrijf met groote belangstelling bezich tigd werd. De directie bood den dames een gastvrij onthaal aan. Daarna werd nog een rondvaart gemaakt door de Rotterdamsche havens. Het was een aangename en tevens leerzame dag. Door het as. vertrek van mevr. Bos- schieterGunning heeft mevr. J. v. Iter- 3onv. d Gugten de leiding op zich ge nomen van het z<*n. Baby-comité. VOORSCHOTEN. Gisteren zijn te Heemstede voor het M.Ui.O diploma geslaagd onze plaatsge- nooten Riet Nljssen, Corry Pruis en Jaap van Dijk. EET UW SERVIES OP De Amerikanen houden er van hun huis houding zoo practise!) mogelijk in te rich ten. Maar tot dusver hadden zij toch nog geen methode gevonden om het onaange name afwasschen van het eetservies te ver mijden. Thans heeft eohter een groote firma onder het devies; ,.Eet uw eetservies op!", borden, schalen, lepels, vorken en messen op de markt gebracht, die uit eet bare waar zijn vervaardigd. Men heeft deze serviezen zoowel uit gebraad als uit zoete spijzen gemaakt. Men heeft hierin nog ver schillende smaken ook. al naar gelang de gerechten die er op moeten worden ge legd. De koffielepeltjes zijn bij voorbeeld ver vaardigd uit suikergoed en men kan ze na de koffie als een bonbon opeten. GEBOREN: Theodorus Hendricqs, z. van M. A. v. Egmond en A. M. Dickhoff: Cornelis Willem z. van W. van Duijvenvoorde en J. van Rijn; Bob Meeu- wes. z. van N. Deegenaars en P. N. van Luik: Pieter Cornelis. z. van J F. M. Evers en P. v. d. Hoek: Cornelia Eva. d. van C. A. Balkenende en E. Gravendeel: Elisabeth Geertruida. d. van W. de Vrind en M. v. Rooij. ONDERTROUWD: A. Steenbergen, jm. 24 jaar en C. J. Teege- laar. jd. 21 jaar; K. Ellerbeek, jm. 28 jaar en O. M. W. Frank. jd. 34 jaar; H. B. Vorschel, jm. 31 jaar en C. Paauw, Jd. 23 jaar. OVERLEDEN: M. C. v. d. Walle, dochter, 15 jaar. DROOMEN OP GRAMOFOONPLATEN. Het ls nu zelfs niet meer mogelijk u in uw droomen over te geven aan de geheim ste verlangens en verwachtingen, want zelfs op dit gebied heeft de techniek inge grepen. Een groot Amerikaanse!) psycholo gisch Instituut heeft namelijk een opname apparaat voor gramofoonplaten gecon strueerd. waarmee het mogelijk is droo men, voor zoover zij tijdens den slaap in woorden worden gebracht, vast te leggen. Het nieuwe aan dit apparaat is, dat het mechanisme, waaruit de gramofoonplaten- lnstallatie bestaat, automatisch in werking wordt gesteld, zoodra de microfoon geluld opvangt. Is dit niet het geval, dan draait weliswaar de plaat, maar opgenomen wordt er niets. Dit automatische draaien geschiedt volkomen gerulsclhloos. zoodat de slapende niet gestoord wordt. Wanneer de droomen lang duren, dan zorgt de installatie zelf voor een verwisseling van de platen. Dit apparaat wordt voorloopig slechts voor wetenschappelijke studiedoeleinden ge bruikt, maar zal binnenkort op de markt worden gebracht, zoodat een nieuwe ..be wakingsmethode" voor wantrouwige echt- genooten zelfs in den slaap mogelijk wordt. Men zal dus zeer voorzichtig moeten zijn ln zijn droomen 1 (2 lijnen) LEIDEN. 14 Juli 1939. Coöp. groenten- fruit en bloemenveiilng-vereenlglng „Lelden en Om streken". Groene kool f.1—1.10: Prei 1.6.80— 7.10; Peen f. 1.503.30; Aardappelen f.14 90' Andijvie f.2; Druiven f.38—44: Aardbeien f 36' Snijboonen f. 16—29; Stokboonen f.27—32' Stamboonen f.16—27; Tuinboonen f. 1.50—31 Doperwten f.8—15; Peuten f.6—25; Postelein f. 1.50—4; Spinazie f.2—8; Tomaten A 1.8.20— 9 40, B f 9.20—10, C f. 6.20—8.60, CC f. 5—5.60 per 100 K.G. Andijvie f. 0.50—1.50; Komkom mers f.2—4 10; Bloemkool f.2—10.10; Meloenen f-1023; Salade f. 0.501.90; Perziken f 0 50 11.90 per 100 stuks; Kroten f 0.80—1.30; Pieter selie f. 0.30—0 80; Radijs f.1—1.80; Selderie f. 0.30—1 60; Uien f. 0.50—2.70; Peen f. 2.50—4 70 Rabarber f 0.70—3.50 per 100 bos. Botermarkt 15 Juli 1939. Fabrieksboter prima f-1.37; Boerenboter prima f. 1.251.30. 540 KG. Handel goed. Turfmarkt van 10 tot en met 15 Juli 1939. Lange turf geen aanvoer. Prnzen f. 78 per 1000 stuks. BOSKOOP. 14 Juli 1939. Rozen per bos van 20 stuks: Pechtold 30—65 ct„ Wendland 20—35 Hadley 20—42. Duisburg 24—30, Briarclif 20—30 Butterfly 15—25. Steward 30—57. Rosalandia 14—21. Florex 30—57. Vlerlanden 50—62. Edith Helen 3055. Aug. Noack 1218, Else Poulsen 2446. Gloria Mundi 40—70. Ellen Poulsen 18— 24, Paul Grampel 36—48. Rosa Mundi 60—92, Mevr. v. Straaten van Nes 2036. Ingar Ohlson 3060. Queen Mary 1522, Orange Triumph 801.30, Lady Godlva 5082. Diversen per bos: Dahlia's 15—26. Lathyrus 2—5. Phlox 9. Roode Lelies 6082, Gerbera 1014. Clematis Durandii 3056, Clematis Prins Hendrik 70100, Clema tis Mevr. le Coultre 5090 ct. KATWIJK A. D. RIJN, 14 Juli 1939. Groen- tenveiling Vroege aardappelen per 100 KG Bonken f. 4—4.20; Groote f. 4—4.80; Drielingen f. 2.503.20: Eigenheimers groote f. 44.20 id drielingen 1.2.50—2.80; doppers f.6—14. Per 100 bos of stuks: Sla 1.0.50—1; bospeen 1.2.504' Bloemkool I f. 6.10—11.90, Idem II f. 2.50—5.90; Peen per kist 1.0.350.70. LEIDERDORP, 14 Juli. Kipeieren f. 3.20 3.60, Eendeieren f.2.90—3.10 per 100 stuks. Bo ter f.0.640.67; Kaas 1.0.180 30 p pond; Kip pen f.0.35—0.60; Hanen 1.0.22—0.55; Konijnen 1. 0.222.05; Eenden 1.0300 40 per stuk. LEIDSCHENDAM. 14 Juli. Eng. komkommers le srt. f 3—4.10. 2e srt. f.2—2.50. 3e srt. f.2 wankleurige f.22.10; Gele komkommers le srt! f.22.50. 2e srt. f.22.10; Kropsla le srt. f0.50 0.70; Peen f. 2.504.20; Bloemkool le srt f. 8.50—12.90, 2e srt, f. 4.60—7.50. uitschot 1.2.50 —3.50; Tomaten midd. 1.2.50—3.60. groote ronde 1.2.80—3 80. 2e srt. 1.2—2.60. 3e srt. f.2. bon ken f. 2.503.20; Andijvie per 100 f.0.50—1 50' Spinazie per 4 kg. f.0.04—0.12; Postelein f. 2.50 —3.60; Rabarber per 100 bos f.2—3.50; Snijboo nen f.30—31; Spercieboonen f.23—24: Selderij f.0.70—0.80; Peulen f.14—16; Tuinboonen f 1.50 —3.60; Doperwten 1.12—17; Druiven f.1431; Aardbeien f. 2021Roode en witte bessen I. 7 —11. RIJNSBURG, 14 Juli. Groentenveiling. Aardappelen 1—1.20; Drielingen 70—90; Wasch- peen 40—55; Kroten 70—1.00: Rabarber 1—1.50: Peen 2.50—3.20; Bloemkool I 57. idem II 2,50 4: Sla 5080; Tuinboonen 1.502. RIJNSBURG. 14 Juli, Bloemenveiling Asclepia 85—140; Dahlia's 2—2.30, Achllleia 25 40; Gips 23: Asters Meria 4080; Floks 8 —9; Kop Godesia 24; Godesia gepeld 3560, Anjers groote 1.40—1.80: Grenadine 20—40; Con- villl Alba 20—50: Neuf 110—160; Witte Lelies 110—160; Regale 80—120; Gladiolen Halley 1— 160; Brillant 2—2.70. TER AAR. 14 Juli 1939. Centr. Velling. An dijvie f 0.150.19 per 4 kg.; Doperwten f.0.80 0.95; Capuctjners f.0 81: Tuinboonen f.0 15— 0.17; Snijboonen f. 1.90—2.45; Princesseb. f. 2.60 —3.15; Dubb. Stampr f. 1.90—2.30 per 10 kg Breekpeen f.150; Witte kool f.3 per 100 kg Kloten f. 0.90—2; Rabarber f.2—3.40: Peen f. 2.50—3 10: Prey f. 0.50—3.30 per 100 bos; Sla f. 0.50—1.10 per 100 stuks. Bloemkool f. 0.02—0.14 Komkommers 1.0.02—0.03 per stuk Tomaten f 0.02—0.05 per pond. Augurken fijn f. 2.80. f. bast. f. 1.40, bast. f. 0.70, gaof f. 0.70—0.75 slip f. 0.45. komk. f. 0.500.60 per 25 kg ROELOF AREN DSVEEN 14 Jul '939 Augur ken D f. 0.75—0 85. E f. 0.45—0.65. Stippel C-D 1.0.45—0.50 per 25 kg Snijboonen f 1.95—2 15, idem stek f. 1.251,30; Prinsesseboonen f. 2.35 2.80; Rentegevers f. 2.40: Dubb. Stamboonen f. 1.852.75; Tuinboonen f. 0.15 per 10 kg.; Bloemkool f.7—3; Andijvie f.0.50; Sla f.0.50— 0.80 per 100 stuks.

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 3