Officieele proeftocht van de „Oranje" LAATSTE BERICHTEN Spanning en Ontspanning LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Zaterdag IS Juli 1939 gezonde sportgezonde buiten- lucht als toppunt van genot de beste sigaret voor Uw gezondheid STOFZUIGERS Het schip door de reederij overgenomen Het geheim van kapitein Brakel Boodschap van Roosevelt aan het congres Binnenland ENGELAND f>E BRITSCHE GARANTIES VOOR DEN EXPORT. Een rede van Hudson. Hudson heeft in het Lagerhuis het wets ontwerp op de exportgaranties voor de tweede lezing ingediend met een redevoe ring, waarin hij o.a. verklaarde: dat het in de bedoeling van de regee ring lag om voort te gaan met haar streven om den export te helpen. Enkele weken na Februari, aldus ver volgde Hudson, deed zich een verande ring voor in den politieken toestand, tengevolge waarvan Engeland veel na der getrokken werd tot een aantal an dere landen en nieuwe, zware verplich tingen op zich nam. Met het oog op deze ontwikkeling bleek het noodzake lijk te overwegen, of stappen genomen moesten worden om de commercieele en economische betrekkingen tusschen ons land en vele andere bevriende naties uit te breiden en te versterken. Het wetsontwerp werd na een toelichting ln tweede lezing zonder hoofdelijke stem ming aangenomen. EEN SPIONNAGE-AFFAIRE. Voor den politierechter van Rich mond in Surrey is een spionnagezaak voorgekomen tegen Donald Adams, die aangegeven wordt als een verslaggever van paardenrennen. Bij de verhooren werden photografische copieën van 10- tallen brieven aan en van Duitsche firma's, die onderschept waren door de posterijen, benevens geheime codes ter tafel gebracht. Kol Cooks van de Inlichtenafdeeling van het Departement van Oorlog, legde getui genverklaringen af. Het O. M. beweert, dat Adams tijdens een bezoek aan Duitsohland in contact is gekomen met agenten van de Duitsche spionnage-organisatie .welke te gen Engeland werkt. Van dien tijd af werd hij een betaald agent van die organisatie. Op 20 Januari werd een pakket, dat per luchtoost was verzonden aan het adres van Karl Radier en Co. onderschept. Het bleek een copie te bevatten van ..infanterie-oplei- ding in oorlog, 1937", een regeeringspubli- catie, welke volgens het O. M. nuttig zou zijn geweest voor een mogelijken vijand. Voorts is het O. M. van meening. dat de overige onderschepte correspondentie toon de. dat inlichtingen naar Duitschland wa ren sezonden en dat uit Duitschland in- l'chtingen werden gevraagd en geld werd gezonden. Voorts wordt .Adams er van be schuldigd aangeboden te hebben Nat.-Soc. poolen te ontmoeten en gezagvoerders van s*-~mschepen en van hen pakketten ln ontvangst te nemen. den zie ik geen reden om cie meening te wijzigen Huil zegt zijn verklaring o.a.: Onder de huidige ernstige omstandigheden van inter nationale anarchie en gevaar voor den vrede in meer dan één deel van de wereld, heb ik het diepe geloof, dat de eerste groote stap in de richting van een behoeden van onze natie tegen een meegesleept worden in een oorlog is iederen mogelijken invloed, welke vereenigd kan worden met de tra- ditioneele politiek van niet-bemoeiing van ons land. uit te oefenen om het minder waarschijnlijk te maken, dat een groote oorlog uitbreekt. Dit is de plicht, die op onze regeering rust en dien sommigen wellicht in gebreke blijven te zien, of dien zij kunnen verkiezen af te wijzen. Maar het moet voor ieder onzer1 duidelijk zijn. dat het uitbreken van een algemeenen oorlog de gevaren, die de Vereenigde Sta ten bedreigen, doet toenemen. Dit feit kan niet over het hoofd gezien worden. Wanneer er eenige wensch bestond om bijstand te verleenen. of nadeel toe te brengen aan een speciaal vreemd land. zou deze regeering er niet voortdurend binnen de grenzen van onze traditioneele politiek naar hebben gestreefd gedurende een pe riode van vele jaren, om haar uiterste best te doen om het uitbreken van een alge meenen oorlog te vermijden. Roosevelt over de stakingen. President Roosevelt, wien vragen gesteld werden betreffende de huidige reeks sta kingen bij de werkverschaffing, heeft in antwoord daarop het beginsel gesteld, dat er géén stakingen gevoerd kunnen worden tegen de regeering. De president weigerde de kwestie te bespreken van uitbetaling der vakvereenigingstarieven aan geschoolde 35 verschillende bekende merken. Ook in huurkoop. DE STOFZUIGER-CENTRALE HAGEMAN HOOIGRACHT 51 TELEFOON 25955 7195 (Ingez. Med.) 3495 (Tngez. Med.) werklieden bij de werkverschaffing. Dit punt, nJ. het niet meer betalen van de vakvereenigingstarieven heeft geleid tot de huidige reeks van stakingen. De politie te Minneapolis heeft met traangas moeten optreden tegen een me nigte van eenige duizenden stakers bij de spinnerijen en stakende arbeiders van de werkverschaffing. Twee kinderen, een man en een politie-agent werden zwaar gewond. De politie trachtte den weg vrij te maken voor werkwilligen, die de fabriek verlieten. ZWITSERLAND. Het proces tegen de nat ion aal-socialisten. De Federale rechtbank te Zürich heeft vonnis gewezen in het proces van de Ver. der Getrouwe Bondgenooten. Frei werd bij verstek veroordeeld tot twee jaar gevan genisstraf en vijf jaren verlies van burger rechten, Zander tot anderhalf jaar gevan genisstraf. De andere beschuldigden zijn veroordeeld tot straffen, varieerende van twee tot zes maanden gevangenisstraf. De maatregelen in Zuid-Tirol. De correspondent van de „News Chro nicle" te Bolzano meldt, dat de thans daar aangekomen vertegenwoordiger van de Zwitsersche regeering' tracht te verkrij gen, dat de 250 Zwitsersche ingezetenen in het gebied niet worden uitgewezen. Als de Italianen dit weigeren, zoo voegt hij eraan toe. zullen de Zwitsers als tegenmaatregel 250 Italiaansche onderdanen, die ln het kanton Tessino gevestigd ztjn, uitwijzen. NIEUWE AMBASSADEUR TE PARIJS. De Koning heeft de benoeming bekrach tigd van Sir Ronald Hugh Campbell, den t«»nt te Belgrado, tot ambassadeur te P'riis. als opvolger van sir Eric Phipps. die ln het najaar zal aftreden. IERSCHE TERROR!ATEN VEROORDEELD. Te Birmingham zijn twee Iersche terro- ri n op grond van de wet op de spring s'->ef»n veroordeeld tot 20 jaar. Voorts zijn d 'ie Iersche vrouwen veroordeeld tot resp. 5. S en 2 jaar wegens soortgelijke overtre- din-sn. De tot 3 jaar veroordeelde vrouw was 77 Jaar oud. VEREENIGDE STATEN. NE'TRALITEITSWET MOET NOG DEZE ZITTING VAN KRACHT WORDEN. President Roosevelt heeft het Congres een boodschap betreffende de neutrali teit doen toekomen, die kort en boDdig is. De president verklaart dat een neu- traliteitswet nog in deze zitting «an kracht behoort te worden, „ter wille van de zaak des vredes en in het be lang van de Amerikaansche neutrali teit en veiigheid". Met zijn boodschap heeft Roosevelt een v -klaring van Huil verzonden, welke den 1 el ..Vrede en neutraliteit" draagt. In die v-.rklaring spreekt Huil over „den huldigen to tand van gevaar". Na verwezen te hebben naar de stem menverhouding van 12 tegen 11 in de Senaatscommissie voor buitenlandsche zeken, die behandeling der neutraliteits- 1-westie uitstelde tot de volgende zitting, vei klaarde Roosevelt in zijn boodschap: is voor mij sinds eenigen t.iid rijkelijk r-lelijk gcwee=*. dat het ter wille van de vak des vredes en in het belang van de mzrikaansche neutraliteit en veiligheid 1" —ogelijk raadzaam is. dal het Congres in deze zitting overgaat tot het nemen van zekere hoognuod've „aatregelen. In het licht van de tegenwoordige were'dtoeslan- door J. P. BALJÉ. Er was geen havenstadje aan de Noord en de Oostzee of men kende er kapitein Brakel. In alle havenkroegjes was hij een geziene gast. Als men zijn oude vrachtboot in de haven zag liggen, hoefde men maar de gelagkamer van ..Zeemansplezier". „De Groote Slok" of ,.De Walvisch" binnen te stappen, en men kon er zeker- van zijn, er kapitein Brakel op gezette tijden aan te treffen. Kapitein Brakel was een kundig zeeman. Al meer dan twintig jaar bevoer hij de Noord- en de Oostzee, hij vervoerde ijzer erts, hout, kolen, graan, kortom alles, wat hij maar te pakken kon krijgen. Zat nu eens in Amsterdam, dan weer in Cardiff. Bre men en Trondhjem. Zijn „schuit", de „Mag- dalena". was genoemd naar zijn trouwe gade. die hem op iedere reis vergezelde, zijn potje kookte en zijn dikke zeesokken stopte en er nauwkeurig op toezag, dat ka pitein Brakel aan den wal zijn taxe aan „oorlams" niet overschreed. Zij was niet alleen zijn vrouw, ze was tegelijk een moe der voor hem en meer dan dat. Behalve als een kundig navigator stond kapitein Brakel ook nog om wat anders bekend. Hij voer buitengewoon gelukkig! Of gelukkig kon men het eigenlijk nauwe lijks noemen. Want als je in meer dan twintig lange jaren nooit een storm hebt meegemaakt, dan kan men dat eigenlijk niet meer met het woord geluk betitelen. Dan wilde dat toch wel zeggen, dat kapi tein Brakel een zeer fijnen neus had. een ..feeling", voor komende stormen, die aan het wonderbaarlijke, het bovennatuurlijke grensde. Zijn faam op dat gebied was wijd en zijd bekend. Als men wist, dat kapitein Brakel eigenlijk in volle zee moest zitten, en men had zijn boot ln de haven ontdekt, of men zag hem rustig achter zijn glaasje zitten in „De rustende Schipper", dan vroeg iedereen zich angstig af. of zich wellicht vrienden of verwanten op zee bevonden, want dan kon men er zeker van zijn, dat er een flinke storm'in de nabije toekomst te verwachten was. Dat miste nooit! Het was zelfs zoo, dat groote scheep vaartmaatschappijen zich verwaardigd hadden, kapitein Brakel, die zoo'n gelukkig gesternte had. voordeelige aanbiedingen te doen. als hij bij hen in dienst wilde treden. Niet maar zooals bootsman of tweede stuur man, maar als kapitein op hün beste sche pen Tenslotte is het wel wat waard een ervaren zeeman, die een wonderlijk fijnen neus voor stormen had. onder je varend personeel te tellen. Kapitein Brakel had echter steevast zijn dikke pruim van zijn rechteT- naar zijn linkerwang of omgekeerd laten verhuizen, of hij had eens diep aan zijn ncuswarmertje gezogen en vastberaden het hoofd geschud. De mooiste aanbiedin gen hadden hem niet kunnen verlokken. ..Ik blijf maar óp en bij mijn „Magda- lena". was zijn stereotype antwoord ,Het was waar. het zou een hard gelag geweest zijn voor hem en zijn vrouw, die hem zoo moedig terzijde stond. Groote maatschappijen stonden het niet toe. dat de kapiteinsvrouw meereisde, en het goede mensch zou aan den wal vermoedelijk weg gekwijnd zijn. A!s je al zoo lang vertrouwd bent met het zilte nat. dan wen je niet meer tusschen de landrotten. Zoo waren kapitein Brakel en zijn vrouw op de „Mag- dalena" gebleven en ze waren er zeker niet minder gelukkig om. Maar po een kwaden dag viel kapiteiil Brakel de haven van Vllssingen binnen en de vlag woei halfstokVrienden, die hem enterden, hoorden het wreede nieuws: „Ik heb mijn Leentje in Archangel be graven. Griep, hooge koorts, ln een paar dagen was ze weg." De oude zeeman was in een maand tijds zeker tien jaar ouder geworden. Diepe groe ven stonden in zijn gezicht en zijn grijze haar was nu plotseling heelemaal wit. En aan iedereen, die het hooien wilde, ver klaarde hij: „Ik leg er het bijltje bij neer. Mijn schuit is te kooj}." Maar er was geen kooper te vinden en tenslotte kruipt het bloed toch, waar het niet gaan kan. Dies besloot kapitein Brakel dan nog maar enkele reisjes te maken. Het zou dan ditmaal weer een reis naar Noorwegen worden om hout te halen. Nooit hadden zijn stuurman en zijn matrozen hem zoo zenuwachtig gezien als deze keer. Want de kapitein was altijd een toonbeeld van rust geweest. Zijrt optreden was zelf bewust en zeker. Nu echter liep hij rond als een kip, die haar el niet kwijt kon raken en al moet het natuurlijk gezegd woTden, dat het voor den kapitein een vreemde situatie was. zonder zijn vrouw te reizen, dat kon toch niet alleen als excuus gelden voor zijn zenuwachtigheid. Ze hadden een besten kok aan boord en de zeesokken van den kapitein zouden heusch wel gestopt wor den. Dat. reisje naar Noorwegen zou de be manning echter nog lang heugen! SJonge- jonge, die wilde Zuidwesterstorm, dien ze meemaakten, daar viel niet mee te spotten! En toen die storm losbrak, soheen kapitein Brakel totaal zijn bezinning kwijt te zijn. Hij liet alles aan den stuurman over, en tenslotte mocht men dankbaar zijn, dat het schip nog veilig een haven binnen kwam. Al was het dan ook met een gebro ken mast en totaal ontredderd! Iedereen stond versteldHad dan de dood van zijn vrouw zoo'n invloed op den kapi tein gehad, dat zijn zeemanskunst hem volkomen ln den steek liet? HIJ, die een paar dagen van tevoren al een storm kon voorspellen, die altijd op tijd een „op- pertje" wist te vinden of een veilige haven binnenliep, hij was door dezen storm geheel en al verrast geworden. Niemand, die het segreep. Er was iets met kapitein Brakel aan het handje, dat was zeker. Kapitein Brakel intusschen hield vast aan zijn eerste besluit. Geen stap zette hij meer aan boord! Hij werd landrot en met geen stok kregen ze hem weer naar zee En het is van zijn besten vriend, den kastelein van „In de wilde vaart", dat ik na kapitein Brakei's dood hoorde, hoe de vork ln den steel zat. „Tja," zei die kasteiein dan, „dat was een vreemde geschiedenis met dien goeien, ouwen Brakel Jarenlang op zee gezwalkt, en plotseling had hij er een angst voor, een angst.Ik vond het onverklaarbaar. En toen heeft hij het me bekend. De kastelein dronk wat van zijn eigen nat en ik liet bijvullen. „Nclis," zei hij tegen me. „Nelis, jongen, Jou zal ik het verklappen Die navigatie van medat is allemaal larie. Natuur lijk, ik ben een zeeman, en ik weet er wel wat van. Maar die stormen, zie je die stormendat Ik die altijd ontloopen kon, dat had ik te danken aan mijn Leentje. Een paar dagen vóór er zoo'n storm opstak, wist ze het me al te zeggen, want dan kreeg ze altijd scheuten in haar zij. Nou, en toen het goeie mensch dood was, was ik mijn barometer kwijt! Snap je nou. dat ik er niet meer aan denk. om nog ooit op die verraderlijke, ellendige zee rond te gaan zwalken? Ik zou er gewoon zenuwziek van worden (Nadruk verboden). (Auteursrecht voorbehouden) Prins Bernhard onder de gasten. Vandaag is het motormailschip „Oranje", dat eenige weken geleden zulk een goedge slaagden technischen proeftocht heeft ge maakt, op den officieelen proeftocht op de Noordzee door de reederij. de N V. Stoom vaart Maatschappij „Nederland" van de bouwers, de Nederlandsche Scheepsbouw Maatschappij te Amsterdam, overgenomen. De „Oranje" vaart thans onder de vlag van de „Nederland", welke maatschappij met het doen bouwen en ln dienst stellen van dit schip, den afstand tusschen moederland en koloniën ook langs den zeeweg weer be langrijk heeft verkort. Om tien uur vanmorgen ls het schip van de Javakade vertrokken. Korten tijd voor het vertrek arriveerde Prins Bernhard per auto om door deelneming aan den offi cieelen proeftocht blijk te geven van zijn belangstelling voor het nieuwe schip. Aan boord werd hij door de leden van de directie van de „Nederland" welkom geheeten. Tot de vele autoriteiten en genoodigden behoor den o.a de particulier-secretaris van H. M. de Koningin, S. Slxma baron van Heemstra, Haar adjudanten kapitein Romswinckel en jhr. van Holthe, Haar eerste stalmeester jhr. Verheyen, en de dienstdoende groot meester van H. K. H. Prinses Juliana, E. H. Juckema van Burmania, baron Rengers van Warmenhuizen. Voorts de ministers De Geer Van Buuren, Goseling, Patijn, Slotemaker de Bruine, Steenberghe en Weiter. de gezan ten van Duitschland, Zwitserland en Ame rika, de Commissaris der Koningin ln Zuid en Noord Holland en Limburg, en vele anderen. j Toen het schip zich buiten de pieren in open zee bevond, en alle genoodigden zich op de bovenste dekken hadden verzameld, werd de vlag van de Nederlandsche Scheeps bouwmaatschappij vervangen door die van de reederij. Uit eenige honderden kelen steeg een hartelijk gejuich op. Na deze officieele overdracht vereenigden de gasten zich aan een welverzorgde lunch. In de drie groote eetsalons van het majes tueuze schip. Tijdens dezen maaltijd hield de directeur der Nederlandsche Scheeps bouwmaatschappij, de heer D. Goedkoop Dzn een rede, waarin hij uiting gaf aan zijn dankbaarheid, dat Prins Bernhard de zen proeftocht heeft willen meemaken. Ook richtte spr tot de aanwezige ministers woor den van groote waardeering, om te beslui ten met den wensch dat de carrière van dit mooie schip, onder de bekwame leiding van kapitein Potjer en zijn staf, evenveel voldoening aan de „Nederland" mag geven als haar bouw de N.S.M. gaf. Vervolgens sprak de heer J. F. Hengel, directeur van de Stoomvaart Maatschappij Nederland, die er aan herinnerde dat het, door den ongunst der tijden, bijna 9 Jaar ls geleden sinds een nieuw passagiersschip aan de vloot dezer maatschappij werd toe gevoegd. Van de circa 12'/i mlllloen gulden, welke aan de „Oranje" besteed werden, werd meer dan de helft ln Nederland ge durende de bouwperiode van twee Jaren vertoond. De „Oranje" ls bestemd om het s.s. „Johan de Witt" te vervangen. Voor de „Johan de Witt" had de maatschappij te rekenen met een Jaarlljksche zuivere ex ploitatie-uitgave, dus zonder een bedrag voor afschrijving hierbij in aanmerking te nemen, van f. 1.750.000Voor de „Oranje" zal met een exploitatie-uitgave van f. 3.200 000 per jaar rekening moeten worden gehouden. Voor de „Johan de Wltt" kwam van dit bedrag van f. 1.750.000.— f. 870.000.- ten goede van Nederland en f. 350 000.ten goede van Nederlandsch Oost-Indlë. Voor de „Oranje" zal van de f. 3.200.00.circa f. 1.600.00 ten bate van Nederland komen, terwijl circa f. 650.000.ten gunste van Ned. Oost-Indië zal komen. Op de „Johan de Witt" konden regelmatig 235 personen te werk gesteld worden, op de „Oranje" zul len steeds 370 personen geplaatst zijn. Spr. eindigde zijn toespraak met 't com mando van het schip officieel ln handen te leggen van kapitein Potjer, daarbij her innerende aan de spreuk: „Wie varen wil zij onvervaard, doch wake voor gevaar." Vervolgens hield minister Steenberghe een korte toespraak, waarin hij het belang van goede verbindingen tusschen Neder land en Indië ln het licht stelde, die het hunne bijdroegen tot de bevordering van de economische betrekkingen tusschen belde gebiedsdeelen. Ook over een andere verbindingsmoge lijkheid tusschen Nederland en Indië wilde spreker iets zeggen. Men heeft ln de scheepvaart wel eens de concurrentie van de luchtvaart gevreesd; ten onrechte, meent de minister. Hij is ervan overtuigd, dat beide takken van verkeer elkaar om hoog brengen en dat de uitbreiding van verkeersmogelljkheden stimuleerend op het verkeer zal werken. De minister eindigde zijn rede met het uitspreken van de hoop dat dit prachtige schip de eer van Nederland en Oranje zal hoog houden en dat het een gelukkige vaart zal mogen hebben. „RIJNLANDS LYCEUM" WASSENAAR. De overgangsexamens. Naar 2 H.B.S.: Ph. J. v. Batenburg, K. Botermans, A. Bergsma, R. Rom. Colthoff, Tr, Dekker, C Duyverman, D. H. J. v. Hil ton, T. van Hoek. W. HoUeman, F W. 't Hooft, B A Honders, H, G. Kruys, K. La- gaay, C. P. Landsman. J W. Nieuwenhuy- zen Segaar, Jacq. Schokking. Naar n Qymn.: Lub. Baud. J. J. v Rood, J, Duker, c. H. Groenewoud, St. den Haan, R. M. Hartog. J. Idenburg, J. J. de Koning. A. J. Ligtenberg, A. J. Oudheusden, Jan Schokking, R. Wartena, P. A. Buttlnga Wi ckers, E van Wort, H. v. d. Vlerk, W, de Vreese. Naar C. afd. 2: T. Boutmy, A. Bracht, V. del Court v. Krimpen, P. Croockewith, J. van Dijk, J. C. van Houwenlnge Graftdijk, K. J, van Lynden, P. Louwerse, A. Slote maker, R, Varekamp, J. Houbolt, T. Bu- walda, J J Berdenis v. Berlekom, J. Wille beek ie Mair, Naar 3 H.B.S.: L. Bergmann, J. de Haan, A. Heemskerk. G. Huizinga, J. Kapteyn, J Lagaay, M. Willebeek le Mair, v. d. Kruyff Noorthoorn, E. Sanders, Veldhuyzen, M. Zanten. Naar III Gymn.' Chr. v. d Broek, M. Catz, W. F Hofkes, A. Holleman, A. Ko ning. M. Lans, E. Mees, H. Westerouen Meeleren, J. Moens, J w. Royer, Chr. Slotemaker, J. Stal, H. de Vreese. Naar 4 H.BR.: M. Buwalda, G. Blink, A. Fauël, M. v. Gendt. G Kessier, T. van Leeuwen, H. Looyenga, M. Pelt, G. Schwen- cke, H, v. Groin Soeters, E Kamphuys Suermondt, H Vryheid, E. Wilmar, H Wil- mar. Naar IV. Gymn.: D. v. Arkel, S. Blink. M. Catz, Ch. Cramer, H. Daale, A v. Eysin- ga, J, Gerretsen, K. v Herwaarden, H de Iongh, E. v. Lier, K. Ligtenberg, E. Mar tin, G. v Westerouen Meeteren, H. Plan- tonga, W, Rinnooy. Naar 5 H.B.S S. v.d Berg v. Saparoea, E, v. Diermen. J. Fryllng, L. C. 't Hooft, J. Kiewiet de Jonge, M. Roessingh, T. de Roo, H. Ruys, J. Troye, F. v. d. Vegte, D. Vreede, B. Wartena. J, Zuldema, Naar V Gymn.: C. Donders, H. Hyman Fr, Llchtenberlg, Fr Varekamp. A Dressel- huys. POGING TOT CHANTAGE. Door de Haagsche politie ls een 48-jarige inwoner van Schiedam aangehouden, die aan de directie van een groote onderne ming onder het pseudoniem „Ambtenaar van de invoerrechten en accijnzen" een brief had geschreven, waarvan hij beweerde dat de onderneming ongeveer één tot an derhalf millioen gulden per jaar aan In voerrechten op een bepaald product ont dook. Hij zeide, de eenige te zijn, wien dit bekend was en.vroeg voor zijn stilzwijgen een bedrag van 125.000 gulden. De onder neming stelde zioh in verbinding met de invoerrechten en accijnzen. Deze stelde een onderzoek ln, waarbij bleek, dat van ont duiking door de onderneming geen sprake was. De directie heeft daarna de politie op de hoogte gebracht, die er tenslotte, na meer dere briefwisseling in geslaagd is den man te arresteeren. Het is een employé van de Haagsche onderneming. DE UITVAARTDIENST VAN DEN HEER J. HOGENBOOM TE TER AAR, Hedenmorgen had de plechtige uitvaart en beaarding plaats van het stoffelijk over schot van wijlen den heer J Hogenboom, oud-gemeente-secretaris van Ter Aar. De kerkelijke plechtigheid werd verricht door partoor Bilard Bij de begrafenir waren o m. tegenwoor- d g jhr de Muralt, oud-burgemeester van Ter Aar de beide wethouders, gemeente ambtenaren en vertegenwoordigers van diverse vereenig'ngen. DE RI3 és"?DENREGELING. Van bevoegde vijde wordt thans beves tigd dat binnenkort een besluit kar vorden tegemoetgezien, waarbij bepaald wordt, dat de rijtljdenwat en het rijtijdenbesluit op 13 Augusto» as. ln werking zullen treden. 2—1

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 2