HC ANDERSEN De Ronde van Frankrijk LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Weekdag 12 Juli 1939 Lambrichts op de 18e plaats LZ.C.-De Zijl 0-1 Hei tournooi om den Horthybeker Jo Waalberg verbetert record 200 Yards schoolslag GEVRAAGD AANGEBODEN (Van een specialen A.N.P.-vcrslaggevrc). Op den tweeden dag van de Ronde van Frankrijk zijn zoowel tijdens den tydrit als in de tweede helft van de étappe grondige wijzi gingen in de klasseering der renners gekomen, wel een bewijs, hoe fel de strijd dit jaar is. Fournier raakte zijn gele trui kwijt aan zijn landgenoot Fontany en voor wat de Nederlan ders betreft, kwam Lambrichts op de Achtien- de plaats, de Korver werd 38e (eergisteren 55e), Albert van Schendel 40 (eergisteren 20e), Sijen 43e (na de eerste étappe 22e), Gommers 49e (ergisteren 21e), Domonicus 51e (na de eerste étappe 54e), Anton van Schendel 59e (eergiste ren 65e) en Hellemons werd 70e in de rang schikking, een plaats, welke hij eergisteren ook bezette. De Luxemburger Leisen werd geëlimi neerd, omdat hij gisteren als laatste ln het klassement stond. Men zal kunnen denken, dat de tweede étappe van de ronde van Frankrijk, welke de renners bracht van Caen naar Rennes, een van de minst zware van den tour is. Inderdaad, de afstand bedraagt slechts 183 K.M., doch de organisatoren van de ronde hebben ook thans een middel gevonden om er voor te zorgen, dat de renners zich ook in deze étappe volledig zouden moeten geven. Daartoe laschten zij reeds in deze étappe een tijdrace in, en wel het gedeelte van Caen naar Vlre, over 63.5 K.M. Gistermorgen vroeg ln Caen werden de renners volgens een speciale formule om de twee mi nuten gestart, waarna zij geheel op eigen kracht den rit naar Vlre moesten ondernemen. Straf fen waren gesteld op trekken, op behulpzaam zijn bij het omleggen van banden of wat den renners tijdens een rit zooal kan overkomen. Zulk een tijdrace is een kolfje naar de hand van de renners die in uiterste regelmaat een bepaald traject kunnen afleggen. Maar lang niet alle deelnemers van de ronde van Frank rijk zijn dit werk gewend, omdat de een liever uit een sprint een étappe wint. terwijl de ander voordeel tracht te behalen bij het beklimmen der bergen. Gistermorgen waren de „rotileurs" aan de beurt en het is voor ons vanzelfsprekend verheugend, dat de jonge Limburger Lam brichts in deze tijdrace tusschen de sterkste renners zulk een prachtig succes heeft weten te behalen. Trouwens, onze landgenoot heeft eergisteren tijdens de eerste étappe al zoo uit stekend gereden, dat hij de ontdekking van den tour werd genoemd. Die indruk heeft hij zonder twijfel bevestigd door in de tijdrace als tweede te eindigen. Romain Maes was slecht? 24 seconden sneller dan de Nederlandsche renner. Onze landgenoot werd op die manier tweede in het algemeen klassement achter Romain Maes. Daaraan is het te wijlen, dat hjj in de race van Virc naar Rennes dc verkeerde doch te begrijpen tactiek heeft gevolgd, door het wiel van Romain Macs te houden. Hij heeft er niet op gelet, dat een vrij groote groep renners er in slaagde een voorsprong op de rest te nemen. Het wiel van Maes houdend, kwam hij steeds meer achter en hij eindigde in het tweede gedeelte van deze étappe inderdaad bij Romain Maes, doch met een achterstand van ongeveer 10 min. op den winnaar. Dit kost hem natuurlijk zyn fraaie plaats in het algemeen klassement, maar hoe dan ook Lambrichts heeft bewezen, dat hij vlot mee kan en dat hij in dit illustere gezelschap van Melergrooten op zijn beurt weet te schitteren. Dc tactiek van onze Nederlandsche ploeg in het tweede gedeelte van de étappe van gisteren hebben wij eerlijk gezegd niet kunnen bewon deren. Juist met het oog op het landenklasse- ment, hadden ten minste drie onzer landgenoo- ten moeten probceren onder de eerste dertig aankomenden te behooren. De Korver was er zonder twijfel in geslaagd een goede plaats te bemachtigen als hij niet tweemaal had moeten afstappen in de laatste kilometer voor het einde om zijn ketting om te leggen. Doch wij mogen tevreden zijn voor het oógen- blik, want onze landgenooten hebben zich als ploeg volledig gehandhaafd. Er zijn geen uit vallers en de stemming in liet. groepje Holland- sche jongens is uitstekend Wij merkten meer op. dat alleen op deze wijze succes behaald kan worden. De tijdrace van Caen naar Virc. De eerste renner, die gisterochtend in Caen startte, was de laatst binnengekomene van gis teravond, no. 79. daarna volgde no. 77, vervol gens 78 en zoo sprongsgewijze verder. Te memo- reeren valt. dat wij eigenlijk moeilijk kunnen spreken van een vlakken weg want het terrein is ongeveer zoo geaccidenteerd als in Zuid- Llmburg. De renners moeten constant klim men en dalen. De individueele tijdrace over 63,5 K.M. is dan ook sloopend voor de krachten der renners. Geen wonder, dat deelnemers aan de ronde met beroemde namen het gistermorgen moesten afleggen tegen de onverbiddelijkheid van het horloge. Aanvankelijk was Litschi hou der van den snelsten tijd, maar Lambrichts stelde zich, als 77e gestart, voor hem op de eerste plaats, waarna Romain Maes aan de Nederlandsche illusie van een overwinning een einde maakte door nog sneller te fietsen. De overige Nederlanders hebben eveneens voortreffelijk gereden in de morgenuren. Albert van Schendel maakte een tijd van 1 uur 44 min. Sijen deed over den afstand 1 uur 45 min., de anderen waren minder snel. Het algemeen klassement onderging door dezen uitslag grondige verandering. Romain Maes werd leider. Lambrichts kreeg de tweede plaats. Zoo was de stand van zaken, toen de deelnemers na een voor verschillenden van hen korte rustpoos voor het tweede gedeelte van de etappe naar Rennes vertrokken. Het gedeelte Vire-Rennes. Het algemeen vermoeden was. dat de renners 't in den namiddag kalm zouden opvatten, omdat de tijdrace hun in de beenen zou zitten. Geheel anders is het uitgekomen en wel voor al. doordat er tusschen de deelnemende ploe gen zulk een groote rivaliteit heerscht. De technische leiders slaan telkens aan het rekenen en aan de hand van deze gegevens wordt de tactiek vastgesteld. Hoewel de mee ning overheerschte. dat de Belgen gisteren zouden probeeren hun slag te slaan, waren het j de Franschen, die gedurende de race van Vire naar Rennes mee wegliepen, toen enkele ren- ners daarvoor kans zagen. Vooral de regonalen j hadden het op hun heupen: Tassin werd eerste en Fontenay tweede. De geduchte Belgen kwa men er niet aan te pas. Over de Nederlanders schreven wij reeds. Zij bleven in het laatste pelelon hangen, terwijl de uitloopers hun voorsprong steeds wisten te vergrooten. Dominicus had in de eerste kilome ters dc tijdrace in de beenen. Hij kwam moei zaam mee. maar naderhand werd het beter, zoodat hij nog als 33e binnenkwam, de Korver was onze snelste landgenoot met de 30ste plaats op dezen middag. Heden leidt de derde étappe van de ronde van Rennes naar Brest, een afstand van 244 KM. De stand in de algemeene rangschikking na de tweede étappe luidt: 1. Fontenay in 11 uur 15 min.. 15 sec.; 2. M. Clemens in 11 uur 17 min. 25 sec.; 3. Tassin in 11 uur 17 min. 26 sec.; 18. Lambrichts (Ned.) in 11 uur 22 min. 55 sec.; 38. De Korver (Ned.) in 11 uur 30 min. 34 sec.; 40. A. v. Schendel (Ned.) in 11 uur 30 min. 40 sec.; 43. Sijen (Ned.) in 11 uur 31 min. 40 sec.; 49. Gommers (Ned.) in 11 uur 33 min. 34 sec.; 51 Dominicus (Ned.) In 11 uur 40 min.' 31 sec.; 70. Hellemons (Ned.) in 11 uur 50 min. 49 sec. Landenklassement: 1. Zuid-Oost Frankrijk 33 uur 47 min. 46 sec; 2. Frankrijk 34 uur 1 min. 45 sec; 3 België-B. 34 uur 1 min. 54 sec; 4. West-Frankrijk 34 uur 2 min. 16 sec; 5. België A 34 uur 3 min. 5 sec: 6. Noord-Oost-Frankrijk 34 uur 9 min. 42 sec; 7. Zuid-West-Frankrijk 34 uur 12 min. 22 sec; 8. Luxemburg 34 uur 22 min. 18 sec: 9. Nederland 34 uur 24 min. 9 sec; 10. Zwitserland 34 uur 51 min. 23 sec. WATERPOLO. ONDANKS OVERWICHT VAN L.Z.C. Wanneer we het aantal schoten beschouwen, dat de L.Z.C.-voorhoede in dezen wedstrijd op het Zijl-doel heeft gelost, dan zou men legio doelpunten kunnen verwachten. Toch is de score aan de Zijl-zijde blank gebleven. Het wilde dezen avond bij de L.Z.C. allerminst vlotten. Het samenspel liet veel te wenschen over, de spelers zwommen zich te weinig vrij en wanneer er geschoten werd. waren zij meestal abominabel slecht gericht, terwijl kee per Kloots een goeden avond had door de overige welgerichte schoten op zijn doel on schadelijk te maken. Lut is de eerste, die den Zijl-keeper op de proef stelt, wanneer hij den bal uit een vrijen worp van Elzinga goed aangegeven krijgt. Maar Kloots stopt het leer en zet zijn aanval aan het werk. die evenwel door de L.Z.C.-verdedi ging in bedwang wordt gehouden. Achtereen volgens schieten Lut, Ouwerkerk en v. d. Reyden dan naast en eerst daarna moet de L Z.C.-keeper Versluys in actie komen voor een goed schot van de Looff, hetgeen hem goed afgaat. Opnieuw krijgt dan Teegelaar een vrije kans, doch inplaats van vooruit te schie ten geeft hy een achterwaartsch schot, waar- by de bal over het doel gaat. De Zijl-voorhoe de komt dan gevaarlijk "opzetten en de Looff met Arnoldus liggen vrij. Eerstgenoemde schiet, doch de bal ketst, via de zylat naar Arnoldus. die geen oogenblik aarzelt en zün club de lei ding geeft <01). Bijna werd het even later 0—2. toen Blansjaar hard inschoot en de bal via de zyiat naar ien anderen kant van het doel dreef, waar hy juist voor het doelvlak bleef drijven. Kort voor de rust lost Lut een fraai schot, doch mede dank zij de bovenlat weet Kloots zijn doel voor doorboring te vry- waren. In de tweede helft krygen we steeds het zelfde spelbeeld te zien. Een sterk aanvallend L Z.C. met tal van schoten over of naast het doel en tevens een uitstekend keeper in het Zyi-doel. Wegens te vroeg wegzwemmen moe ten dan Elzinga en de Looff het water uit en even later krygt Blansjaar kramp, terwijl de la Court met hem verdwijnt. Met vijf legen vyf spelend wordt het spel er niet beter op. maar de L.Z.C. krygt nog een fraaie kans op den gelijkmaker als den bal uit een hard schot van Teegelaar by den vrijliggenden Ouwerkerk komt. die evenwel op 2 M. afstand tegen Kloots schietZoo komt tenslotte onveran derd het einde met de eerste overwinning voor de Zyi, waarvoor haar begrijpelijkerwys een welverdiend applaus ten deel valt. Vooraf hadden de reserve-zeventallen van j beide ploegen elkanders krachten getoetst, maar de score bleef hier blank evenals trouwens in den eersten wedstrijd tusschen deze ploegen (00). PRINS BERNHARD ZAL DE OPENINGSPLECHTIGHEID VERRICHTEN. Nog ruim veertien dagen en het Horthy- bekertournooi. georganiseerd door den Konink- lyken Nederlandschen zwembond, zal te Doetinchem worden gehouden. De sterkste zes waterpolo ploegen van Europa zullen elkaar van 29 Juli tot 4 Augustus bekampen om den kostbaren Horthy-beker. welke werd ingesteli door den rijksbestuurder van Hongarye. nadat de Hongaarsche ploeg den Kleverbergbekcr uit eindelijk in bezit kreeg. Het bad Groenendaal. waar zoowel de nationale zwemkampioenschappen als de wa- terpolowedstrijden worden gehouden, is prach tig gelegen. Het heeft een lengte van 50 meter en een breedte van 20 meter, zoodat de maxi male afmetingen voor het polospel n.l. 30 bij 20 M mogelijk zijn. De tribunes, welke worden gebouwd, bieden aan 2700 toeschouwers gele genheid de wedstrijdep bij te wonen. De deelnemers zullen op 31 Juli officieel door het gemeentebestuur van Doetinchem worden ontvangen. Prins Bernhard heeft het beschermheerschap van het tournooi aanvaard en is voornemens zelf de openingsplechtigheid te verrichten. ZWEMMEN Jo Waalberg heeft gisteravond in het A. M* V. J.-bad te Amsterdam een poging gedaan om het wereldrecord over 200 yards school slag. dat op haar naam stond, met 2 min. 41,4 sec., gevestigd op 2 November 1937 te Am sterdam. te verbeteren. Hoewel de A D.Z.-zwemster niet byzonder in conditie was. slaagde zij er in dit record met niet minder dan 1,1 sec. te verbeteren. Jo Waalberg noteerde over de 200 yards een tyd van 2 min. 40.3 sec. Kaar tusschentijden luiden: 50 meter 39 sec.; 100 meter 1 min. 24.5 sec.. 150 meter 2 min. 10 sec., 175 meter 2 min. 34,6 sec. VOETBAL. SAMENWERKING OP SPORTGEBIED. De contact-commissie, gevormd uit de Roomsch Katholieke Voetbal Federatie, de Nederlandsche Christelyke Voetbalbond, de Nederlandsche Arbeiders Sportbond en de Neutrale Voetbal Federatie, heeft in beginsel besloten den besturen van bovengenoemde bon den voor te stellen, jaariyks een vier-bonden- tournooi te organiseeren. Hierby werd van het standpunt uitgegaan, dat. met volledige eerbie diging van ieders overtuiging, het aanbeveling verdient de voetbalspelers uit de afzonderlijke bonden nader tot elkaar te brengen. Voor internationale wedstrijden zal contact tvordn gezocht en wel in dier voege, dat ver tegenwoordigende ploegen van iedere inter nationale, in het bezoekende land ook wed strijden tegen elftallen van andere bonden zul len kunnen spelen. Maatregelen werden besproken nopens engere samenwerking, terwijl kan worden vastgesteld, dat het optreden der commissie in sommige gevallen nuttige uitwerking heeft gehad. ATHLETIEJC NEDERLANDSCHE ATHLETEN NAAR HET BUITENLAND. Copyright P. I. B. 80* 6 Copenhagen Toen de kerk was uitgegaan, stapte de oude vrouw in haar koets. [i eens de oude soldaat, die vlak by stond: „Kijk eens, wat een mooie Karen tilde haar vopt al op, om in te stappen. Maar daar zei op- j dansschoentjes!" En ja, toen kon Karen niet nalaten, eens even een paar danspasjes tc probeeren En nu gebeurde er iets wonderlijks. dat zij niet voor mogelijk had tl niet meer op met dansen; het was alsof de schoentjes macht over gehouden. Toen zij eenmaal begonnen was, hielden haar voeten haar hadden. Zij danste om de kerk heen, en de koetsier holds achter haar aan, om haar te pakken te krijgen. De ploeg voor den vyflandenwedstrijd te Brussel. De Nederlandsche ploeg voor den vy f landen- wedstryd. welke op 16 Juli in het Heyselstadion te Brussel tusschen België, Nederland. Engeland I Luxemburg en Frankrijk wordt gehouden, is i gewijzigd. De samenstelling luidt nu: 100 meter Heinz Baumgarten; 200 meter Heinz Baumgarten; 400 meter Karl Baumgar- 1 ten; 800 meter Bouman; 1500 meter De Ruyter; 5000 meter W. Bakker; 110 meter horden Bras ser; 400 meter horden Buerman; verspringen Van de Tooien; polsstokhoogspringen Hoven; hoogspringen W. Spanjerdt; discuswerpen De Bruyn; kogelstooten De Bruyn; speerwerpen Lutkeveld: 800-400—200—100 meter estafette De Ruyter. Karl Baumgarten, Heinz Baumgar ten en Grysseels. Als reserve is aangewezen Heyn, terwyi de kans bestaat, dat ook Van Beveren de reis naar Brussel zal meemaken. Hij bad er heel wat moeite mee, eer hij haar eindelijk in het rijtuig II dansen en schopten de goede oude vrouw, dat het haar pijn deed. kon tillen. Maar de voeten konden niet stilzitten: ze bleven dóór- Eerst toen het haar gelukt was, de schoentjes uit te trekken, kregen haar voeten weer rust Jong.- en Meisjesrijw. te koop gevraagd. Jong. 10 J.. meisje 6 J. of 3-wleler. Br. met prijsopg. Bur. v. d. Blad onder No. 501 k. HARDE PUIN liefst groote partij te koop gevraagd. Aanbiedingen: A. J. KLOOTS. Emma- laan 55. Oegstgeest. GASTOESTEL Ter overname gevraagd een goed twee-pits gastoe- stel. Brieven aan: A. MANHOUDT, Oevers- straat 46. Oegstgeest. Duin- of boschgrond Gevraagd, te koop of te huur ln de duinstreek van Zuid-Holland, stuk duin- of bc-schgrond om houten zomerhuisje op te zetten. Aanbiedingen spoedig Adres: W. ZANDVLIET. Roodenburgerstr. 11, Lel den. Dekzeil - Pingpongtaf. Gevraagd een 2e handsch dekzeil voor B.M. en een plngpongtafel. Aanbiedin gen met prijsopg. Emma- laan 81, Oegstgeest. VOETBALTERREIN te huur gevraagd. Brieven met prysopgaaf aan het Bur. v. d. Blad onder No. 547k. B.M of vergrote B.M,. in goeden staat, te koop gevraagd. Brieven met opgave van prijs, bouwer en leeftijd aan het Bur. van dit Blad onder No. 690k. MOTORBOOT Te huur gevraagd van 22 Juli tot 30 Juli motorboot met 2 slaapplaatsen. Br. met uitersten prys Bur. v. d. Blad onder No. 603k. 250 GULDEN ter leen gevraagd tegen hooge rente. Terugbetaling per weck f. 4.Br. Bur. v. d. Blad onder No. Slik WECKGLAZEN Te koop gevraagd: ong. 60 weckglazen. bij voorkeur 1 \<j liter glazen. Br. met prijs aan het Bur. v. d. BI. onder No. 594k. 2e handsch Naaimach. te koop gevraagd, defect geen bezwaar, tegen hoog- sten prys. Br. Bur. v. d Blad onder No. 543k. PIANO of vleugel te koop ge vraagd Brieven met opg. van prijs aan het Bur. v. d, Blad onder No. 616k. AARDAPPELEN 1 Tc koop gevraagd te veld staande aardappelen. Eer stelingen en Eigenheimers 1 Brie. en Bi'» v. d. Blad j onder No. 518k. ANGORAKATER ter dekking gevraagd, te- een keuze uit nest. Spoed i gewerwcht. ZIERIKZEE, Socmbastr. 68 BOEKHOUDEN 198 geslaagden voor de examens „Handelskennis L.O.", „Federatie" (Mer- curlus) „Vereenlglng van Leeraren Condities f. 5.- p. mnd. per wekel. lesuur. J. A. JANSEN. Kamerllngh Onneslaan 15. (Kerkplein) Lelden. Tel. 22811. Inrich ten, bijhouden, controlee ren. adviezen. KWALITEIT wint dc strijd. Koopt voor Uw geld betere klceding. Pracht sorteering sport-, plus-four en colbert cos tumes. dames, en heeren regenjassen enz. Zéér bil lijke prijzen. JAN J. SLOOS Stille Rijn 11. (gesloten huls) Lelden. Tel. 20868. ELECTR. MOTOR 1V4 P.K. ln prima staat te koop 220380. vel belast 1420 T. Voor den spotprijs van f.25, wegen-, c.crcom- plcet. Morschweg 55 E. KNELLENDE schoenen vergrooten op de Superlargo geschiedt on der garantie met het vloei stof Sargoline. E. A. VOS KUIL. onder rykstoezlcht gedlpl. schoenhersteller. Morschstraat 11, Lelden, Telef. 22202. Openbaar Slachthuis 20 ct. p. pond. Zaterdag voorm. 11.30 verkoop van een buitengewone groote party gesteriliseerd rund- vleesch. rundvet, reuzel en bouillon. FRANKE. AANGEBODEN 1500 Trolle Oranje Prinses en Trolle Oranje Globe. 1000 Pyrethrum Parker en Snow White. Op het zelfde adres 100 roe zwarte grond land gevraagd Te vervoe gen by: ABR. VONK. Schimmelstr. 6. Leiden. SPUITINRICHTING biedt zich aan voor het spulten van industrie, massawerk. zoowel hout als metaal. 16 jaar erva ring. Vraagt prijsopgaaf. Sumatrastraat 110, Lelden GOEDKOOPE VERF en toch goed, dat natuur lijk ln de Verfhandel Hooi. gracht 74. Grondverf per K.G. 0.30. Glansverf v.af 0.35. Lakverf ln busjes van 1, 2%, 5 en 10 ons. MOTORRIJWIEL goed onderhouden Mon diale geit. electr., 500 c.c. met duo. Adres: Seringenstraat 37 a. VERSCHE VRUCHTEN Inmaken op FRANCHI- MON's geurige brandewyn en U schenkt iets heer lijks! Inmaakbrandewljn f. 2.70. lnmaakwljn f. 1 pel Liter, ook per maatje ver- krygbaar. Gratis recept. Haar 1.straat 204. Tel. 21611 Eerste kwaliteit en tóch voordeollg. BIJ VOORKEUR rookt U FRANCHIMONs tabakI Franchlmon's rook- cn pruimtabakken zijn best. niet duur. verkrijg baar ln elke snee en kleur Haarl.straa' 2Q4 Vele be kende merken sigaretten en sigaren. Rookt onz« mod Jo's: 3, 4 en 5 ct. FORD Te koop een Ford Coach 1935 ln best-en staat. Adres: Ryndyk 256, Voor schoten. HOND Te koop een mooie Dult- schc Herder, zwart dek. licht van kleur, zeer waaks IV2 Jaar oud. Te bevr.: Vlnkebuurt 48. Zwammer- dam. MOTOR te koop DK.W <R.T.» model 1038. geheele luxe uitvoering van sleohts 8 mnd. oud. weinig bereden, zoo goed als nieuw, moet weg wegens overcompleet. Prijs f.170. Te bevr. by: Bakker BLOM, Zwararaer. dam. MOTORBOOT Te koop een stalen mo torboot met- kajuit en zonnetent, 4 cyl. Chevr. motor. Alles in goeden staat. desk. ond. toege staan. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 486 k. MOTORRIJWIEL te koop. N.S.U., 200 c.c., 2-taot. dubbele uitlaat, in prima staat. desk. onderz. toegestaan. Tasschen, duo. nationaliteitsbewljs. we genbelasting tot Aug. Prijs f.165Bevr.: Plantsoen 103. Leiden. PLANTEN Te köop roode-, savoye-, spruitkool-. groene kool-, prelplanten ên koolrapen I a f 1.50 per 1000 en een partij vlas. Te bevr: C. PEET. Valkenburgscht- weg 38. Valkenburg ovci den slager. ZEILBOOTEN Te koop vogeljacht, maho nie. als nieuw f. 500. Vergr. B.M.. oreg. pine, nieuw. zonder dekzeil compleet I f. 395 met aanhangmotoi f. 450. B.M. grenen, geheel compleet f. 140. Bevr.: Plantsoen 103. Tropisch Aquarium te koop. goed beplant, groot 250 liter, tegen elk aann. bod. Te zien: Utrechtsche Veer 26. NAAIMACHINES Hagelnieuwe salonkasten. Minerva f 97.50. Geen opge- moffelde machines, geen triplex kasten, rechtstreeks vanaf fabriek. U koopt van vakman. 3 jaar garantie. Geen uitdragerij. Uw voor deel by vakkundige te koo- pen. v.h. WESTDORP en Co., Morschstraat 41. HANGETIKETTEN kofferetiketten, prysetiket- ten, cahieretiketten, labels, enveloppen, nietmachines, nietjes, notablocs, kwitan- tieblocs. schrijfblocs. brief kaarten. orderboekjes, bon boekjes. weekboekjes, wln- kelboeken. klantenboekjes, kleefpasta. Inkt. lnktvloci. papierbinders, cahiers, gar- derobeboeken. Voordcelig! N PADDENBURG. Nieuwe Rijn 11. Telef 21430 MOTOR EN AUTO Tc koop: een 2Mt tons vrachtwagen, merk Chevro let en een 500 c.c. Ariftl K.K. op nieuwe banden, verlichting en duo. Beide ln prima staat. Proefrit toe gestaan. Te bevragen: Lage Ryndyk 19 B. Te lefoon 22798. 32

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 7