Hecl&tjiancl L/eiêcy! 287177 Gemeenteraad van Ter Aar Uit de Rijnstreek IEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 4 Juii 1939 Vereen, v. Nat. Vei I i q he id v. ROSSUM DU CHATTEL en DRIESSEN TAFELZILVER LAND- EN TUINBOUW Bijzondere financieele hulp aan boom- en bioemkweekers BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN CORRESPONDENTIE LUCHTVAART 26; A. Hoogewoning, n. Lisse, 3e Poellaan 33; A L. van Diemen. n. Den Haag. Schenkkade 3; W. P. M. Meinema. n. Den Haag v. Welylaan 2; G. Schiersch. n. Duisburg (Did.); I. I. Drein- höfer, n. id.; H. Vis. vertrokken, onbekend waar heen; C. J. Aandewlel. n. Sumatra (N.I.); M. Kapoen n. 's-Gravenhage, Hoefkade 986; C. de Groot. n. Noordwijkerhout Langevelderwcg 17; A. v. Belzen, n. Den Haag. W. Lodewijk- laan 17; H J. v. Tent. n. Zeist, Jac. Catslaan 23; P. J. Vergouwen, n. Middelburg. Korte Noordstraat 42; H. F. J. v. d. Vlis, n. Rotter dam Diergaardelaan 16b: A. L. J. Koch n. Bad Harzburg, Smiedestrasse 5; M. T Soer, geb. Hendriks en dochter, n. Den Haag, Vlier- boomstraat 567; A. Parqui en gez.. n. België. Niellonstraat 14; E. A. B. v. Keulen, n. Den Haag. Kraaienlaan 32; C. M. v Breukelen n. 's-Gravenhage, Brandtstraat 37; H. M. Plan ten en gez., n. Amsterdam. Vondelstraat 81; G. Ouwehand. n. id.; M. J. A, ten Thij. n. En schede, Bleekerstraat 75; J. Biesiot, n. Leiden, Witte Rozenstraat 32; C. C. v. d. Heijden, n. Schiedam. Marconistraat 87 b; M. J. Sijn. n Heemstede, Heerenweg 78: M. R. Wiegman, n. De Bilt. Bilthoven. v. d. Helstlaan 27: C. Hora- cek, vertrokken, onbekend waarheen; P. v. d Marei. n. 's-Gravenzande, Langestraat 147; Soeratman. geb. Martini, n 's-Gravenhage. Obrechtstraat 261; H. v. d. Velden, n. Voorburg, Kon. Wilhelminalaan 203: A. Michel, n. Meng- gen (Did J. C. v. d. Bijl. n. Noordwijk, Zwarte weg 20; N. v. Nooit. n. Oegstgcest. Endegeest; N. Witvliet, n. Rheden. Velp. Beekhulzensche- weg 6; W. H. G. van Haeff. n Groningen. 2e Willemstraat 6a; H. E. M Fryiink, n Den Haag Zeekant 39; M. P H. Frijlink. n. idem; Wed. M. Fry link, geb. De Leur. n. idem; A. Manhert, n. Den Haag, De Carpentierstr. 185; W. J. M. van Niekerk en gez.. n. RUswyk (Z.H Wilgekade 2; E. C. M. Smolders n. Leiden. W. Rozenstraat 16; SE. Borgs. n. Katwijk, Park laan 3; A. A. wyntjes, n. Sassenheim, Molen straat 2; P. L. de Wijs, n. Den Haag. Nun- speetlaan 394; A. M. Voglgsang, n. Nordlingen (Dultschland). Burgerlijke Stand. Geboren: Geertrui Martijntje Johanna Maria, d. van J. Haasbroek en M. A Stok; Jacoba, d. van N. van Keppel en J. v. d. Zwaan. Overleden: Willem Korpershoek. 58 jaar, echtg. van S. van Bulren; Franciscus Petrus Hooymans. 42 jaar. echtg. van M. J. A. Ver meulen; Adriaan Hendrik Maria Willemse. 53 jaar, echtg. van G. J. H. Koppers; Hermanus Cornelius Antonius Hesseling. 23 jaar. ongeh. Ondertrouwd: J. J Vogels en T. M. Verdam. Getrouwd: G. v. d. Akker en C. J. Over- gauw; H. A. L. v. d Burght en M. E D. L. van Ryn; G. D. Breedveld en H. G. Blanke- spoor Op den Tulpweg alhier werd de 9- Jarige v. V. alhier door den hond van B. ernstig in zijn linkerbeen gebeten. De jongen werd door dr. Weerenbeck verbonden, waarna hij per taxi naar de ouderlijke woning werd gebracht. ZOETERWOUDE. Burgerwacht. De schietoefeningen te Katwijk zullen v/orden gehouden op 4, 11. 18 en 25 Juli van 20—21.30 uur. De Kringwedstrijd zal plaats hebben op 19 Juli, aanvang 9.30 uur. Steent Lucbtverdedigingsfonds! Postgiro Den Haag ten name van 8882 (Ingez. Med.) Toelating nieuw-benoemde raadsleden - Om een bouwaan. vragc - Eigen graven en oude rechten - Subsidie weg over voormalige spoorlijn - Afwerking Korteraarscheweg. De raad vergaderde. De rekening van den Vleeschkeuringsdienst geeft aan een batig slot van f. 148.90, waarvan de gemeente Ter-Aar een bedrag van ongeveer f. 50 krijgt te incasseeren. De geloofsbrieven der nieuw-benoemde raedsleïien werden goedgekeurd, zoodat met alg. st. tot toelating werd besloten. Geruimen tijd discussieerde de raad over de kwestie van een geweigerde bouwaan- vrage. n 1. het bouwen van een woning aan het Kerkpad. Met de in-werking-treding van de nieuwe bouwverordening meenen B. en W. de hand te moeten houden aan het voorschrift, dat niet mag worden gebouwd, anders dan aan wegen. Als zoodanig kan het Kerkpad niet worden aangemerkt en waar het hier niet betreft landelijke be bouwing. b.v. een boerderij of een tuinders woning op eigen land, kan geen ontheffing van deze bepaling worden verleend. De heer Volgering zeide, dat deze conse quentie van de nieuwe verordening niet is voorzien, daar andvrs de raad er z.i. geen goedkeuring aan gegeven zou hebben. Het Kerkpad is een gezochte plaats om te bou wen en velen zuilen op deze wijze worden gedupeerd. Als B. en W. de verordening naar den letter uitvoeren, zal er z.i. bijna geen gelegenheid tot bouwen in de ge meente zijn, gezien het feit, dat vrijwel geen enkele weg voldoet aan de vereischten van de verordening. De heeren Hoogeboom, P. Hoogervorst, L. Hoogervorst en A. de Leeuw spraken in ge lijken geest en de heer Van der Weijden bleek van gedachte, dat de raad eenlgs- zins is overrompeld met deze bepaling. Wet houder van der Hoorn gaf zijn oorspronke lijk standpunt prijs en wilde terug naar vrijwel onbeperkte bebouwingsmogelijk heden voor het Kerkpad. Ook weth. Van Vliet verklaarde zich voor verandering van de verordening. Het bouwen van huizen moet niet al te veel belemmerd worden. Het bebouwingsplan van de vereen. Stad en Lande, dat in de pen is, kwam hierbij eveneens ter sprake. De voorzitter ver klaarde dat dit plan zich zeker bij den aard der gemeente zal aansluiten en niet meer belemmeringen te verwachten zullen zijn. dan noodzakelijk geacht worden om in de toekomst een geordende bebouwing te krij gen. Overigens is dit plan niet aan de orde en besloot de raad het beroep van den heer Akerboom af te wijzen. Een voorstel van den heer Volgering om zoo mogelijk opnieuw te komen tot toelating van be bouwing langs dit pad werd aangenomen, waarbij de heer Van Vliet de vrees uitsprak, dat dit geen genade zal kunnen vinden bij hoogere instanties, aangezien het te alge meen gesteld is. Eenige verruiming van de desbetreffende bepaling had spr. doelma tiger gevonden. Hierna lichtte de voorzitter toe het voor stel van B. en W. tötlhet overbrengen van eenige graven van de oude naar de nieuwe begraafplaats. De voorz. gaf hierbij een historisch overzicht van de ontstane rech ten. Er waren rechthebbenden voor 99 jaar D D D 1, een heldere vloei- ■toi. die diep ln de ponèn doordringt en de ziekte kiemen doodt. Flacom a 75 ct., J. 1.50 en f. 2.50. en zelfs bestonden nog eeuwigdurende rech ten op een graf. Evenwel zijn de voorwaar den, gesteld bij het verhuren der graven niet steeds nagekomen, zoodat deze rechten inmiddels zeer aanvechtbaar zijn geworden. Toch meenen B. en W. dat het, mede op moreele gronden, gewenscht is in enkele gevallen in de plaats van de eventueel nog op de inmiddels afgesloten begraafplaats bestaande rechten nieuwe te verleenen op de nieuwe algemeene begraafplaats. B. en W. stellen daarom voor aan de houders van eeuwigdurende grafrechten een graf toe te wijzen voor 99 jaar en aan de hou ders van tijdelijke rechten voor een derde gedeelte van den tijd, waarop zij nog rech ten zouden kunnen laten gelden, zoo dit nog mogelijk zou zijn. In beide gevallen echter zal een verklaring van afstand van eventueele oudere rechten door de betrok kenen moeten worden onderteekend. Al dus z. h. s. aangenomen. Een zeer belangrijk agendapunt een voorstel van B. en W. om een jaarlijksche bijdrage van f 910 te verleenen aan de pro vincie in verband met het aanleggen van een weg over de voormalige spoorlijn naar Nieuwveen, kwam vervolgens in bespre king. De voorz. zeide, dat de bijdrage voor Ter-Aar hooger is gesteld dan b.v. voor Nieuwveen. omdat men aanneemt dat Ter- Aar meer belang bij den aanleg heeft. B. en W. hebben getracht mildere condities te verkrijgen, doch zonder resultaat. Gezien het groote belang, dat de gemeente inder daad heeft bij dezen weg, vonden B. en W. vrijheid desondanks met dit voorstel bij den raad te komen. Wel wil het college enkele voorwaarden stellen bij de subsi- dieering. Een voordeel van f.300 wordt wel licht verkregen door het vervallen van de onderhouds- en bedieningskosten van de brug over de Hoeksche Aar. zoodat in wer kelijkheid de bijdrage f. 610 per jaar zou zijn. De heer Volgering kon er zich niet mefe vereenigen, dat de gemeente meer moet bijdragen dan andere gemeenten en wilde zekerheid, dat voldoende rekening zal worden gehouden met de belangen van de veiling. Na bespreking werd het voorstel van B. en W. met 65 stemmen aange nomen. Tegen de heeren Hoogeboom, Wou denberg, Volgering, De Leeuw en P. Hoo gervorst. Besloten werd nog een stofvrij dek aan te brengen op den Korteraarschenweg. op dezelfde wijze als in Het Noordeinde van Langeraar en in het Zuideinde van Korter - aar. evenwel in iets lichter uitvoering. In totaal worden de onkosten geraamd op f.7500, terwijl het werk zal worden uitge voerd door de fa. Brusse. De heer Hooge boom en alle inwoners van dit gedeelte van Korteraar zullen Jiiermee instemmen sprak er zijn voldoening over uit, dat dit stoffige weggetje eindelijk tot het verleden zal gaan behooren. Nadat nog eenige be- grootingswijzigingen waren aangebracht en een korte rondvraag was gehouden, sloot de voorz. deze belangrijke vergadering. 2831 (Ingez Med.) JUWELIERS BREESTRAAT 95 Uitgebreide sorteering; - Nieuwste modellen 2829 (Tngez Med.) WEGENS VORSTSCHADE IN DECEMBER. De minister van economische zaken heeft 'besloten, aan de bü de Nederlandsche sier teeltcentrale aangesloten kweekers van ■bloemisterij- en boomkweekerijgewassen, wier bedrijf van de in December 1938 plaats gehad hebbende buitengewoon strenge vorst zoodanig te lijden heeft gehad, dat dientengevolge de bestaansmogelijkheid van dat bedrijf in zeer ernstig gevaar is gebracht, financieele hulp te verleenen teneinde hen in moeilijkheden tegemoet te komen. Onder leiding van den regeeringscomnvs- saris voor de groenten-, fruit en sierteelt wordt bij de uitvoering van de. hulpver- ieenlne gebruik gemaakt van de bemidde ling der commissie tot regeling van de vaste lasten in den tuinbouw, bij welke commis sies de gegadigden voor dezen bijzonderen steun zich in de afgeloopen weken hebben kunnen aanmelden. Verwacht mag worden, dat aan hen d e naar het oordeel de- re- geevlng voor deze regelinc in aanmerk ng komen binnen korten tijd het hun toege kende steunbedrag zal kunnen worden uit gekeerd. ALPHEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Christina Jannigje Eva. d. van Jo hannes Baerveldt en Adriana Wilhelmina van Oostrom; Pietertje. d. v. Pleter Colf en Jannetje Johanna Bergman; Margaretha Carolina, d. v. Pieter Cok en Jannetje Johanna Bergman; Jo annes Petrus Maria. z. van Cornells Antonius Joannes Peterus van Egmond en Johanna An- tonia Verhage. Overleden; Dirk Jan Horsman, 26 jaar; Adriana Windhorst, 55 Jaar, geh. met R. Zout man. Geboren: Maria Helena, d. van Johannes Marinus v. d. Meer en Johanna Maria den Hartog; Willem Arie. z. van Jacob Boluit en Wolhelmina Franc ij nt je van Herpen; Margare tha Alberdina, d. van Teunis v. Leeuwen en Margaretha Alberdina Smaling; Pieternella Bernardina. d. van Cornelis Boef en Allda Cla- sina Hulscher; Johanna Maria Elizabeth, d vn Nicolaas Andreas Hoogeveen en Wilhelmina Maria Verlaan. Loop der Bevolking. Gevestigd: Hendrika van Harten. Machine- weg 4; Marret je Huisman. Gouwsl. weg 5; Hen drik Oudshoorn. Ruisdaelstraat 12; LUntje van Wijngaarden. Ruisdaelstraat 12; Adrianus Tul- llng, Toussaintstraat 10. Vertrokken: n. Miinchen (Did.), 25 Postlagen, Oskar Schlimbach en gez.; n. Homberg-Nleder- rhein (Did,). Duisburgerstr. 181. Jan Jacobus Bate Sprejjn. Ned. O.-Indlë. Albert v. d. Vliet; n. Friedesfehn (Did.) by Oldenburg. Pleter Hermanus Kwant en gez.; n. Gheel (België), Koloribe Gheel. Maria Agnes de Grauw; n. Sassenheim. Hooftstraat. p/a Couvee. Cornelis de Kwaasteniet; n. Apeldoorn. Hoogstraat 49, OPROEP VAN DE DREE CENTRALE LANDBOUWORGANISATIES EN DEN NEDERLANDSCHEN TUINDERSBOND. Het Koninklijk Ned. Landbouw-comité, de Ned. R K boeren- en tuindersbond, de Ned. Chr boeren- en tuindersbond en de Nederlandsche tuindersbond hebben een dringend beroep gedaan op alle werkgevers in ons land- en tuinbouwbedrijf om voor zoover dat in hun vermogen ligt in hun bÊdrijf maatregelen te treffen waar door wordt verkregen, dat hun onder de wapenen geroepen arbeiders voor zichzelf en hun gez n zoo weinig mogelijk nadeel zullen ondervinden van het feit, dat zij in het belang van de landsverd:d»ging uit hun werkkring en uit hun gezin zijn geroepen. Willem Cornelis v. d Burgh; n. Den Haag. Bronovolaan 10. Hendrika Zondag. Gevestigd; Wietse van Gulderer en echtg.. Julianastraat 91 rd.; Johannes W. Kaptein, v. Mandersloostraat 38; Antje Koole, Bloemhof- straat 26. Vertrokken: n. Leiderdorp. Hooftstraat 204. Jannetje Kikkert; n. Leusden. Maansteeg. p a L. Waller, Johanna de Jong; n. Bennekom. Schoollaan 21. Folgerdlna Westervel; n Scha- gen (N.H.), Ged. Gracht E 112, Stefanus Wille- brordus Bahlmann; n. 's-Gravenhage. Scheve- ningen, Ooststraat 11. Johannes Gerse. ALKEMADE. Burgerlijke Stand. Geboren: Helena Martha Margaretha Maria, d. van W. J. C. Versteege en G. H. Seders; Adriana d. van J. A. Bosman en A. J. Turk. Overleden: Johannes Spruit, 84 jaar, weduw naar van G. Braak. Ondertrouwd: Cornelis Johannes van Berkel, jm. 29 jaar en Wilhelmina Martha van der Meer jd. 29 Jaar; Gerardus Petrus van der Meer jm., 23 jaar en Jacoba Johanna Castelein jd. 22 jaar. BODEGRAVEN. 40-jarig jubileum ran Mej. J. Goldschmidt. Onze vroegere plaatsgenoot® mej. J. Gold schmidt, thans onderwijzeres aan de Chr. School te Kaatsheuvel, vierde haar 40-jarig jubileum bij het Chr. Onderwijs. Van 1919 tot 1934 was zij werkzaam ais onderwijze res aan de Da Costaschool, alhier, waar zij bij het in werking treden van de gewijzig de leerlingenschaal op wachtgeld moest worden gesteld. Zij werkte toen 1 jaar in Katwijk als zoodanig en werd vervolgens verbonden aan de school te Kaatsheuvel. Haar vertrek werd destijds hier ter plaatse zeer betreurd. Van vele zijden uit onze ge meente ontving zij dan ook bij haar jubi leum hartelijke gelukwenschen. De volgende leerlingen der R.-K. Ulo school slaagden voor 't diploma Mulo: Wim Voorbij, Cor Veelenturf, Jo van Leeuwen, Cath. Rondel. Nellie Bruijnen, Marietje Kromwijk en Zs. Boromea. In de vacature ontstaan door het a.s. vertrek van den heer Vlaming als hoofd van de R.-K Jongensschool is thans als hoofd benoemd, de heer W. H. van Liempt, thans onderwijzer aan die school. Onze plaatsgenoot, de heer A C. de Groot, slaagde te Oudenbosch voor de acte L. O. Aan het Stedelijk Gymnasium te Gouda slaagde voor het A-diploma de heer J. W. de Bruijn en voor het B-diploma de heer J. A. la Gro, beiden alhier. BOSKOOP. Het a.s. afscheid van ir. C. Ph. Moerlands De directeur der Rijkstuinbouwschool, ir. C. Ph. Moerlands. zal aan het einde van dezen cursus op 15 Juli a.s. als zoodanig afscheid nemen, het bestuur van de ver- eeniging van oud-leerlingen en leerlingen der school „arboricultura" onder voorzit terschap van den heer N. Wijer, eere-voor- zitter. De directeur-generaal van den Landbouw ir. A. L. H. Roebroek, heeft het plan opgezet hem op den dag. dat hij voor het laatst zijn leerlingen de diploma's zal overhandigen, te huldigen. Het gemeente bestuur heeft daarvoor de raadszaal ter beschikking gesteld. Des namiddags om drie uur zal de huldiging aldaar plaats vinden, waarna om half vijf een receptie wordt gehouden. HAZERSWOUDE. Raadsagenda. Vergadering van den Gemeenteraad op Woensdag 5 Juli des voormiddags te 10 uur (zomertijdi. De agenda bevat o.m.: 1. Ingekomen stuk ken; 2. Voorstel tot goedkeuring van de Balans en Verlies- en Winstrekeningen van de Bouwvereeniging „Volksbelang"; 3 Be handeling van de bezwaren van Ged. Staten tegen de begrooting, dienst 1939; 4. Aan vrage van de Ned. Herv. School om gelden voor levensmiddelen; 5. Voorstel tot verbe tering van een gedeelte van de Loeteweg; 6 Onderzoek van de geloofsbrieven der nieuw gekozen raadsleden; 7. Voorstel tot afbraak van de voormalige openbare school, en het geen verder door den voorzitter of de leden mocht worden ter tafel gebracht. De collecte, welke in de Ned. Herv. Kerk gehouden werd voor de kas van Christelijke Belangen, heeft opgebracht, de som van f. 26,08. Mej. M. Loomans Wdr. slaagde te Oudenbosch voor de akte „Nuttige Hand werken." KOUDEKERK AAN DEN RIJN. De afd. Koudekerk-Hazerswoude van de Chr. Besturenbond vergaderde onder voorzitterschap van den heer G. P. de Jong in het zaaltje van Hotel de Bruin. De voorz. opende op de gebruikelijke wijze, waarna eenige ingekomen stukken in be handeling werden genomen. De secr. de heer P. de Jong, gaf aan de hand van het ontvangen tweejaarlijksch verslag 1937 1938, een beknopt overzicht van het werk van het Chr. Nat. Vakverbond. Ook zette hij uiteen den arbeid van het T B C.-fonds .Draagt Elkanders Lasten" over 1938. Na eenige besprekingen betreffende de werkloosheid en hetgeen daarmede verband houdt in de beide gemeenten werd de ver gadering met een woord van dank en gebed gesloten. LEIDERDORP. B. en W. van Delft hebben het aan leggen van straten op een terrein in den Voordijkshoornschen polder, een en ander met Inbegrip van het maken van rioleerin- gen, brandleidingen, het dempen van sloo- ten, graven van slooten, maken van drai neeringen, enz. en het uitvoeren van ver schillende bijkomende werkzaamheden, ge gund aan Gebr, Schouls, Aannemersbedrijf alhier voor f. 114.000, NOORDEN. Verpachting Sluis. Aan A. Vianen is de Sluis aan het Ver laat verpacht voor de som van f. 450 'sjaars. GEBOREN: Johanna Catharina. d. van P. W. Martyn en J. C. v. d. Burgh; Karei Christiaan, z. van K. v. d. Meer en J. Boeff; Jan. z, van A. Geskus en M. v. d. Dolder; Adriana. d. van Th. de Klerk en T. A. v. Leeuwen; Jacobus, z van J. v. Duijn en H. v. d. Bent; Wilhelmus Johan, z. van J. Sira en M. Megchelse; Louise Afra, d. van L. M Knegtel en W. Koekebakker Gerritje Sophia, d. van D. Ruiter en G. Zuidema; Adrianus. z. van A. v. Heusden en S. Brouwer; Peter Jacobus, z. van C. J. Wesseling en J. Kouwenberg. Overleden: P. Verstraaten huisvrouw van W. Zaalberg. 44 jaar; H. Th. Brugman, man, 76 j. ONDERTROUWD: O. Posthumus, jm. 40 jaar en A. de Graaf, jd. 32 jaar. GEVESTIGD: H. W. v. d. Akker, dienstb.. Merelstraat la; A. M. M. Baak. dienstb.. Bloemistenlaan 49; J. Biesiot. dienstbode, W. Rozenstraat 32; J. Bou- man en fam., losarbeider, Utr. Veer 1; E. E. Bouwman en fam., ingenieur, Zoeterw. Singel 79; J. J. de Bnnjn. sergeant capt., Morschstr. 62 64; J. M. v. d. Byi, dienstb.. Morschsingel 1; J. N. v d. Dop, koopman. Volmolengracht 1; P. v Dijk en fam.. landarbeider, Javastraat 22; A. H. J. v. Es. Hooigracht 67; H. B. Gersman en fam., koopman. Lorentzkade 11; A. M. H- Graat, dienstb., Rjjnsb. weg 19; N. Hensen en fam.. fabr. arb., Prinsenstraat 4; J. M. H. Hotze en fam., schoorsteenbouwer. O. Rijn 144; M. de Jongh, dienstb., Prinsenstraat 35; K. H. R. König. koopman. Korevaarstraat 6; A. Koppers. Oude Vest 45; E. S. de Bruyn-v. d. Kwaak. Musschenbroekstr. 6; H. E. v. Leeuwen, dienst bode. J. de Wittstraat 40; A N. Mank. zaad handelaar. Sophiastraat 53: M. P. Meyer, db.. Lange Mare 67a; A. L. C. Metering. korp mil. politie. Pesthuislaan 7; E. J. W. Möller, Rljnsb. weg 179; H Neuteboom en fam.. grondwerker. Looierstraat 21; S. Niemantsverdriet, huishoud ster, Van Baerlestraat 6; W. Noort, bakker, W. Rozenstraat 50; J. M. v. Oosten, Waardstraat 4; J. H. v. Oostendorp en fam.. kellner, Rood- borststraat 2; M. Remmerswaal. Witte Singel 13; A. Roefstra. Looierstraat 21; J. Schipper en fam.. wever touwfabr., v. Limburg Stlrum- straat 16; K. M. Schipper, verpleegster. Fagel- straat 10; M. S. Sikking. dienstb.. Morsch singel 1; P. J. D. Stroebei, serg. capt.. Morsch- straat 62.64; J. M. J. Taverne. Meezenstraat 2; H. M. Engelman-Unger, Coornhertstraat 47; M. G. v. Veen. dienstb.. Witte Singel 103; A. A. Vermey, dienstb.. Rynsb. weg 29b: J. M. Vink, dienstb.. Breestraat 87; A. J. A. de Vroomen, kraamverpl., Kapteynstraat 3; M. I. Wassi- lowsky. dienstbode Burggravenlaan 14; C. S. Winterkamp, contr. damesconf., Alexanderstraat 24; H. P. M. Wyzenbroek, prop. Persil, J. van Govenkade 19; H. Zaalberg en fam.. potten bakker, Plantsoen 11a; L. v. d. Zon en fam., koperdiepdrukker, Ger. Brandtstraat 13. VERTROKKEN: G. A. Beek. n. Groningen. Noorderstationsstr. 20a; J. Besselink en fam., n. Zutphen, Van Heeckerenlaan 17; C. G. Bilderbeeek. n. Ede. Stationsweg 37; D. M. Blom. n. Zaandam. J. v. Goyenkade 3; Wed. T. Stuurman-Bogtman, n. Oegstgeest, Dulvenv. straat 43: W. Boot en fam.. n. Maasland, Weverskade 119d: J. M. H. Bour, n. Heerlen. Geerstraat 117; M. J. Bouwman, n. Oegstgeest, L. de Colignylaan i9; B. M. Bouwmeester, n. Noordwykerhout, Havenstraat 83; C. J. Brasken. n. Oegstgeest, Pr. Hendrik laan 2; J. de Bruijn. n. Voorschoten. Bloklaan 11; L. J. Buitelaar en fam., n. Voorburg. Looiers laan 83; H. J. Choufoer. n. Utrecht. Wagendw. straat 7; J. A. Damen, n. Den Haag. Tromp straat 81; J. Donkersloot, n. Voorburg. Park Vronestein 8; B. Dros. n. Batavia 'ND; H. Elfrink, n. Den Haag. Bachmanstraat 19; O. J. A. v. d. Eist. n. Den Haag. Neuhuyskade 7; J. C. v. Esch. n. Loon op Zand. Kerkstraat 10; T. G. Go, n. Katwyk. K. Emmaplein 5; G. v. Gog, n. Oegstgeest. Warmondrweg 88: E. C. Óuwer- kerk-Gottenbos. n. Wassenaar. Deilerweg 105; S. v. Griethuijsen. n. Noordgouwe, A 2; L. E. Hartoch-Griinewald. n. Barcelona: L, W. Hei en fam.. n. Amsterdam. J. v. Galenstraat 223 II; M. A. Kwak-Hilgersom, n Wassenaar. Ryks- straatweg 36; L. P. H. Kantebeen n fam.. n. Rijswyk. Lindelaan 431; A. v. d. Lelie. n. De Werken c.a.. Ryksstraatweg 36c.; J. G. A. v. Lubeek. n. Wassenaar. Oostdorperweg 182; C. R. M. Meijer n. N.O. Indië; J. W. A. v. Muijen en fam., n. Leiderdorp. Hoofdstraat 60b: J. M. Hoeve-v, d. Nat. n. Den Haag. Veenendaalkade 143: A. v. Nieuwenhulzen, n. Den Haag. Rood- borstlaan 1; A. H. v. Nieuwkerk. n. Utrecht, Leidscheweg 65b; W. A. Noordzy. n. Malang, Palace Hotel; M. Oppelaar, n. Alphen a. d. Rijn. Torenstraat 18; L. v. d. Wel-Overvïiet, n. Rijswyk. Lindelaan 43; C. J. Paats en fam., n Amersfoort, Van Ostadeplein 9; Th. H„ Peterzen. n Haarlem. Jansweg; E. J. H. Redel- meier, n. Ünionville, Glenburn Farms; M. den Hollander-Roelandse. n. Voorschoten. Bydorp- straat 17; P. Ruls, n. Houten, Hotel „De Engel"; R. B. Schenkel en fam., n. Den Haag. Hekke laan 72; L. C. Segaar en fam.. n. Amsterdam, R. Claeszenstraat 381; L. Smittenaar. n. Lei derdorp. Koningstraat 12; H. W. v. d. Steeg. n. Katwyk, Boulevard 19; S. Strumphler. n. Oegstgeest. L. de Colignylaan 19: J. J. R. Tim mer. n. Beverwijk. Akerendamlaan lb; F. A. des Tombe. n. Oegstgeest. Laan v O. Poel geest 2; C. Varkevisser en fam., n. Arnhem, Passavantlgan 7; L. J. J. v. Veggel. n. Am sterdam, C. Steenstraat 120; J. M. Verbeek, n. Geldrop. Sluisstraat 120; J. Ph. Vogel en fam., n. Oegstgeest. L. de Colignylaan 19: Th. J. H. Werter, n. Arnhem, Frombefgstraat 5a. TER AAR. Tot hulpbesteller in vasten dienst is benoemd de heer C. T. de Bruin alhier en tot hulpbesteller de heeren A. C. Mank en A. A. Bocxe. De wijkverdeelmg bij de 'bestel ling is in verband hiermede gewijzigd De bestelling zal hierdoor versneld kunnen worden, althans in enkele gedeelten. WADDINXVEEN. Op de terreinen van den heer Donker aan het Noordeinde is een demonstratie gegeven door „De Gouweruiters". De num mers werden keurig uitgevoerd en de vele aanwezigen genoten van hetgeen de ama zones en ruiters te zien gaven. ZOETERMEER. De collecte voor den gewapenden dienst heeft alhier f. 22,72 opgebracht. Onze dorpsgenoot W. van Hamersvelt slaagde te Delft voor het eindexamen H. B S. 5-j. cursus. Gedurende de maand Juni werd aan het postkantoor alhier op spaarbankboekjes ingelegd f. 8671.55 en uitbetaald f. 2126.56. „Laat het eten maar gauw aanbranden, lieveling, dan kunnen we nog net op tijd in het restaurant komen!" DE POSTVLUCHTEN. Hedenmorgen om 6 uur is de ..Oehoe" van Schiphol naar Indië vertrokken Meegenomen werd 377.754 kg. briefpost. 55,150 kg. pakketDOst en 150 285 kg vracht J. M. te L. Uw ingezonden stuk kan niet Tien passagiers hebben voor deze reis ge- geplaatst worden. Het is niet met uw vollen i boekt. naam onderteekend en bovendien veel te per- De Zilverreiger vertrok vanmorgen van Bata- soonlyk. |via. Vyftien passagiers hebben geboekt. 3—2

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 7