NOVA AKKERTJIS Uit de Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad „In de greep der Wildernissen" MARIKA ROKK CAROUSSEL Het militaire vliegveld bij Valkenburg WEERBERICHT. De Buitenwatering zal uitgediept worden Ernstig ongeluk in Haarlemmermeer Geen werkloozen meer AGENDA Weet U het antivoord? AALSMEER. Raadslid bedankt. De heer K. Hansen Jbzn., het voor de vrijzinnige partijen gekozen lid van den gemeenteraad heeft. In verband met hetA feit dat ook zijn zwager, de heer Jb. Aider- 1 e °PPervlakte van het geheele terrein den Dzn. tS.D.A.P.i als raadslid herkozen is. van het komende vliegveld bij Valkenburg medegedeeld dat hij geen raadszetel zal bedraagt 16 vlerk. KM., waaromheen een kanaal wordt gegraven voor waterafvoer. aanvaarden. Opvolgster op de lijst is mevr. Ritsema Meurs. Neemt deze de benoeming aan, dan zul len een tweetal vrouwelijke raadsleden ln onze vroedschap zitting nemen. Het kanaal wordt 10 M. breed en 2.80 M. diep. Na gereedkoming daarvan wordt er een pompstation geplaatst. Er werkt nu een 2000-tal werkloozen, af komstig uit Leiden, Katwijk, Noordwijk, Rijnsburg en Valkenburg. Er wordt gewerkt van 's morgens 4 uur tot 's avonds 10 uur, gelijk gemeld volgens het twee-ploegen- stelsel. Naar wij vernemen ligt het in de bedoe- Jubileum hoofdboekhouder C.A.V. Onder zeer vele blijken van belangstelling mocht de hoofdboekhouder der Centrale Aalsmeersche Veiling, de heer H. Stuiver zijn zilveren ambtsjubileum bij deze instel ling gedenken. In de. met anjers versierde, groote ver gaderzaal recipieerde de jubilaris temidden van familie en werd hem, onder een harte- en houw van kazernes en den boven- lijke en van groote waardeering getuigendehouw van het vliegveld niet in werkver- toespraak, door den voorzitter van het be- I schaffing uit te voeren, stuur, den heer Jb. Maarse een schrijfbu reau aangeboden. Een der veilingmeesters, d- heer G. Maarse wees op de vele goede ^genschap pen van den heer Stuiver en bood, namens het technisch personeel een bureaulamp en een papierbak aan. Voor het kantoorpersoneel was het de heer Hoogervorst, die de felicitaties over bracht. Verscheidene andere sprekers complimen teerden daarna den jubilaris en boden ge schenken aan. In een van groote dankbaarheid getuigen de toespraak heeft de heer Stuiver ten slotte allen dank gebracht voor het vele. hem dezen dag bereid. voor de zwakken" een flink resultaat mocht opleveren ten bate van het zwakke kind. Afgewisseld door muziek werd een vlot programma keurig afgewerkt. Een handbal elftal speelde een wedstrijd tegen een Utrechtsch elftal en won met 5—3. terwijl V.V.A. met 30 van de Zeemeeuwen uit Zandvoort won. BENTHUIZEN. De afd. van den Bond van Boerinnen e.a. Plattelandsvrouwen alhier maakte een excursie naar de Kon. Ver. Tapijtfabrieken Sportdemonstraties voor de „bleekneusjes", ie Rotterdam. Op hartelijke wijze werden Op het sportveld van de Aalsmeersche zy n^ens de. difectie ontvangen, waarna voetbalvereeniging is een groote demonstra-1 een overzicht van deze fabrieken werd tie door verschillende sportvereenigingen1 gehouden ten behoeve van den arbeid van het Centraal Genootschap voor Kinderher stel- en Vacantiekolonies. De heer Statema uitte zijn groote voldoe ning over de groote opkomst, riep allen een hartelijk welkom toe, dankte voor de be reidwilligheid van alle medewerkenden en hoopte dat deze sportdemonstratie „sterken Barometerstand Gistermiddag 2 uur: 771. Hedenmiddag 2 uur: 767. BUITENLANDSCH WEER OVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Het depressiesysteem ten Westen en Zuid westen van Ierland verplaatste zich in Noorde lijke richting. Het bracht in Ierland en Enge land hier en daar eenigen regen. De luchtdruk daalde er evenals in West en Noord Frankrijk. Het gebied van hoogen luchtdruk nam sterk in beteekenis toe en breidde zich uit over ons land. Duitschland. Polen, Denemarken, het Zuidelijk gedeelte van Noorwegen. Zweden en Italië. Het is daar overal fraai, rustig weer. In Noordwest Duitschland kwam tengevolge van de nachtelijke uitstraling plaatselijk ochtend nevel voor. De temperatuur is in het geheele gebied toegenomen, doch de ochtendtempera- tuur is in Zuid- en midden-Frankrijk. Duitsch land. Scandinavië en IJsland veelal nog onder normaal. De presidente mevr Diephorst, dankte namens de dames de directie voor hetgeen zij gezien en genoten hadden, en verlieten zeer voldaan de fabriek. De arbeider J. M. kreeg na het uit spannen van het paard een trap tegen het onderlijf. Dr. Steur te Zoetermeer consta teerde een gekneusd bekken. HAARLEMMERMEER. Fietser aangereden. Op den Venneperweg is door een militair motorrijder de wielrijder Z. aangereden, waardoor deze zoodanig kwam te vallen, dat hij zijn linkerbeen brak. Dr. Schreuder ver leende de eerste hulp, waarna de man naar zijn woning werd gebracht. Tegen den motorrijder zal proces-ver- baal worden opgemaakt. Bij het gehouden examen uitgaande van de R.K. Ver. tot Bevordering van het Industrie- en Huishoudonderwijs te Nieuw Vennep slaagden voor costumière: Gré van Vlimmen, Jo van Mil, Mien Blokker, Geer trui Blom en Coba Verhoeven. Voor linge rie: Dora van Beek, Jana van Leeuwen, Marie van der Zwaan, Rina Dol en Ploon Ferdolage. De cursus werd gehouden in de R.K. Naaischool der Eerw. Zusters Irsulinen te Nieuw-Vennep. WEERSOMSTANDIGHEDEN Binnenland (7 u. 20 voorin.) Den Helder: zwaar bewolkt., zwak, Z.O. wind, temp. 17 gr. C., min. 12 gr. C. Missingen: zwaar bewolkt, matig. Z.O. wind, temp. 16 gr. C., min. 14 gr. C. De Bilt: half bewolkt, zwak. Z.O., temp. 16 gr. C., min. 12 gr. C., neerslag 0.1. Groningen: zwaar bewolkt, zwak, Z.O. wind, temp. 16 gr. C., min. 12 gr. C., neerslag 0.1. Maastricht: zwaar bewolkt, stil, temp. 17 gr. C., min. 13 gr. C. Buitenland (8 uur voorin.) Parijs: O.Z.O., zwak, 16 gr. O., half bewolkt. Londen (Croydon): Z.O., matig. 17 gr. C., goed. zwaar bewolkt. Berlijn: Z., zwak. 19 gr. C., fraai. Nice: windstil. 22 gr. C., fraai. Stockholm: W., zwak, 14 gr. C., mooi. licht be wolkt. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 16 gr. C. (61 gr. F.). 12 uur 'smidd.: 21 gr. C. (70 gr. F,). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE. Voor Woensdag. Voorm, te 5.48 uur nam. te 6.05 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Poelmeer" 's Middags 12 uur: 20 gr. C. Zweminrichting „De Zyl". 's Middags 12 uur: 20 gr. C. DINSD., WOENSD., DONDERDAG Boeiende avonturen in de Braziliaansche oerwouden - Wilde dieren - Woeste Indianenstammen. 2830 Als 2de in de dol-komische film Amusante film - Prima dansen. Interessante verwikkelingen II LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Dinsdag van 9 54 uur nm. tot 4.14 uur v.m. MAANS OP EN ONDERGANG 4 Juli: op 2225 uur; onder 7.51 uur. KATWIJK AAN ZEE. Wij vernemen van bevoegde zijde, dat, om te kunnen beschikken over meer zand de Uitwatering dieper uitgebaggerd zal worden. Hierdoor wordt voorkomen, dat er meer duinen zullen afgezand worden. Voor de eigenaars van de motorschok- kertjes zal dit een mooi vooruitzicht zijn. daar dan in het vervolg zandbanken niet meer het uit- en invaren zullen verhinde ren, Visscherij-examens. Bij de in de Vlsscherijschool alhier ge houden examens voor het dienstdlploma .kaartpaséen" zijn geslaagd de schippers J. Plug, van de KW 78, A. Vooijs van de KW 91; en de stuurlieden J. Groen van de KW 27, C. Remmelzwaal van de KW 91, Jer. Dubbelaar van de KW 130, P. Haas noot van de KW 169. Rijksgedelegeerde bij deze examens was kapt. E. P, Rosse, lid van de examencom missie voor stuurlieden te Den Haag. Teraardebestelling van mevr. Bezemer— Haasnoot. Onder veel belangstelling werd gister middag teraardebesteld het stoffelijk over schot van mevr, A. Bezemer—Haasnoot echtgenoote van den ouderling den heer C. Bezemer en vroeger onderwijzeres aan de Herv. School in de Weeshuisstraat. In de rouwstoet liepen mee leden van den kerkeraad, hoofden van Herv. Scholen en- vertegenwoordigers van eenige vereeni- gingen. De. P. A. Rutgers sprak woorden van deelneming tot den echtgenoote en de drie kinderen, die zoo onverwachts hun vrouw en moeder hebben verloren. Spr. blacht naar voren welk een goede onder wijzeres de overledene voor haar huwelijk was geweest en bracht dank voor het on derwijs, dat zij aan zoo velen heeft gege ven. Gezongen werd Gez. 83 3, de woor den die de overledene nog kort voor haar sterven op de lippen had gehad. De heer B. Vis sprak namens de familie woorden van dank. J. v. L. uit de Waal Maleffjtstraat was met zijn hand in een bierglas gevallen en ernstig verwond. Door de politie werd de arm op straat afgebonden. Voor verdere behandeling is v. L. naar dr. L. Borleffs overgebracht. LISSE. Burgerlijke Stand. Geboren: Jeannette Marianne, D. van A. P. E. J. Geerdes en P. M. Warner Johanna Cor nelia. D. van J. N. Onderwater en P. C. Zwet sloot. Ondertrouwd: Pieter van Rossen 27 J. en Aartje in 't Veld 23 j. Jacobus van Dijk 28 j. en Helena Johanna van Oosten 21 J. te Haar lemmermeer. Getrouwd: H. van Dijk te Salatiga, Ned.-In- dië en J. C van der Lans J. G. Vink te Noordwijk en J. C. Weijers H. J. J. van Kampen te Voorhout en C. A. J. Slobbe Chr. L. Onderwater en E. M. van Dijk A. de Zeeuw te Castricum en G. J. van Steljn B. van Loo te Saasenhelm en A. Visser J. C. van der Graft te Aalsmeer en E. Bliek. Overleden: Jacob Kaandorp 64 J„ echtg. van A. M. S. Weijers Gerardus de Ree 4 4J., echtg. van J. C. van der Bunt. Loop der bevolking. Gevestigd: G. Th. Timmerman uit Gouda A. Oudshoorn en echtg. uit Sassenheim A. J. Clemens uitAlkemade E. Wijnhout uit Haarlemmermeer C. J.. J. P. en W. M, de Voigt uit Lelden H. A. van der Zon. geb. Strijk uit Hillegom M. Steinmeijer uit Haar lem J. Penning de Vries uit Alkemade A. Hoogewoning uit Wassenaar A. van den Berg uit Katwijk. Vertrokken: G. A. van Deventer naar Zeist P. Th. van der Lans naar Den Haag A. A. Vermeij n. Leiden R. van Beuzekom n. Bennebroek H. Schrier naar Haarlem J. de Jong n. Amsterdam L. Visscher n. Sas senheim. NOORDWIJKERHOUT. De Raadsverkiezingen, Alle nieuw-benoemde raadsleden hebben zich bereid verklaard hun functie te aan vaarden, w.o. ook de heer L. de Winter, die gekozen werd met voorkeurstemmen. RIJNSBURG. Concert Wilhelmina. Begunstigd door prachtig zomerweer gaf het muziekgezelschap „Wilhelmina" onder directie van den heer Smolders een concert op het Rapenburg. Er bestond daarvoor groote belangstelling en de zooals altijd onberispelijk uitgevoerde nummers werden met aandacht gevolgd. De heer U. Rinsma. volontair op toe lage aan de gemeente-secretarie alhier, ls in gelijke betrekking benoemd te Varsse- veld gemeente Wisch. De collecte voor de Inwendige Zending heeft In de Ned. Herv. Kerk f 63.41 opge bracht. Morgen zal een speldjesdag worden gehouden ten bate van SIM.A.V.I. ÉÉN PERSOON GEDOOD EN ÉÉN GEWOND. Op de plaats, waar de Kruisweg en de Spieringweg elkaar snijden, is gis teravond omstreeks half zes een auto botsing voorgevallen, welke cén doode en één gewonde heeft geëischt. Doordat een vrachtauto geen voorrang verleende aan een personenauto, ontstond op het kruispunt een botsing, tengevolge waarvan beide auto's van den weg geraak ten en in de bermsloot terecht kwamen. De personenauto, die bestuurd werd door den omstreeks 40-j. heer de Voogt uit Haarlem, reed het eerst de sloot in. De vrouw van den bestuurder sloeg door den schok uit de auto en werd in de modderige sloot onder het slijk bedolven. De vracht auto, die vervolgens in de sloot viel, schoof over het lichaam van de vrouw heen en bleef naast den anderen wagen liggen. De -14-jarige zoon van het echtpaar de Voogt, die zich eveneens in de personen auto bevond, wist, evenals zijn vader uit den wagen te kruipen en op den wal te klauteren. Ook de bestuurder van de vrachtauto en een twaalfjarige jongen, die naast hem in de cabine zat, wisten zich te bevrijden. Met veel moeite slaagde men er in mevrouw de Voogt onder den vracht wagen vandaan te halen. In ernstige» toestand werd zij op advies van een geneesheer uit Hoofddorp naar de Maria stichting te Haarlem vervoerd, waar zij kort na aankomst overleed. Haar echtgenoot, die aan hoofd en ledematen was gewond, werd eveneens naar dit ziekenhuis overgebracht. Zijn zoon kwam er met enkele ontvellingen af. De chauffeur van de vrachtauto bleef, evenals de naast hem zittende jongen, on gedeerd. De vrachtauto werd licht, de personen auto ernstig beschadigd De wagens zijn later op den wal gebracht. VALKENBURG. Loop der Bevolking. Gevestigd: Neeltje van Dijk, Rijnstroomlaan 5; J. Jonker. Broekweg 9; J. Schurtman. Val- kenburgerweg 129. Vertrokken: H Mak en gez.. n. Haastrecht; P. van Dijk en gez.. n. Leiden. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: Allda Varkevisser en Krijn Postmus. De collecten over Juni der Ned Herv. Kerk bedroegen voor de kerk f. 74,09, Voor Diaconie f. 56,77. de inhoud der bussen f. 14,44, terwijl de maandelijksche collecte bedroeg f. 21,46. Als kweekeling met akte is benoemd aan de „Sohool met den Bijbel" alhier mej. G. Volbeda van Katwijk aan Zee. VOORHOUT. Ingevolge ministerieele beschikking is de steunverleening in deze gemeente stop gezet, aangezien alle steuntrekkende werk loozen ln de particuliere werkverschaffings objecten bij de fa. M. Veldhuizen v. Zanten en Zn en de Rijkswerkverschaffing op het Vliegveld te Valkenburg, moeten worden geplaatst. Waar onze gemeente gemiddeld des winters circa 350 werkloozen telt, ls dit zeker een unicum, Wegverbetermg. Nadat de omliggende wegen der gemeen tewoningen van een verhard wegdek waren voorzien, heeft men thans ook van ge meentewege de Heerenlaan en Boekhorst laan van eenzelfde wegdek voorzien. Voor beide genoemde wegen ls dit een aanmer kelijke verbetering. Het Bloembollen-pellen begonnen. ■Nadat de bloembollenkweekers reeds een veertiental dagen geleden hun bloembollen begonnen te rooien. Is thans het groote seizoen voor „het pellen" ingetreden. Zeer vele vrouwen en meisjes kunnen met dit werk, dat een groote behendigheid ver- eischt, geld verdienen, hoewel dit ook de laatste jaren door vele werklooze huisva ders wordt verricht. Met ingang van Zaterdag J.l. Is tot onderwijzeres aan de R.-K. Meisjesschool alhier 'benoemd, mej. M. C. Metsemaker, van Maassluis. De offlcleele viering van het zilveren ambtsjubileum van den gemeenteveldwach ter A Eggen zal gehouden worden op 5 Juli as. ten gemeentehuize om 15,15 uur. Naar wij vernemen zullen vele officieele genoo- digden deze huldiging bijwonen. Tevens zal de aanwezigheid van vertegenwoordigers van vereenigingen op prijs worden gesteld. VOORSCHOTEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Floris Jacobus, z. van F. J. Wasse naar en M. van Santen; Maria Barbara, d. van J. J. v. Vliet en J. v. d. Klauw. Ondertrouwd: Johannes Marinus de Ruyter, 27 jaar en Maria Wilhelmina Catharina Ver hoeven, 26 jaar; Albert Hermanus v. d. Hoek. 27 Jaar en Francina Cornelia van Dam. 24 jaar; Bastiaan Vis. 27 jaar en Petronella Gerardina j le Poole. 26 jaar. Overleden: A. C. Pomp. 40 jaar. Geboren: Cornelia Willemina d. van C. Glas bergen en D. J. van der Gugten; Jan z. van A. Boesveld en J. L. van der Does. Ondertrouwd: Adrianus de Jong, 25 jaar en Hermina Unland, 26 jaar. Loop der Bevolking. Gevestigd: E. Dekker, Leidscheweg 557, van Lopik; A. W. Bezemer. Leidscheweg 188. van Zeist; G. F. Troost, Willem de Zwijgerlaan 16, van Rotterdam; N. H. Schut. Leidscheweg 225. van Leiden; M. E. van der Plas, Leidscheweg 150 van Noordwijk. Vertrokken: A. A. ZwaanWassenaar naar Leiden, Utrechtsche Jaagpad 25; J. Scherren- bacher, naar Waldstetten (Würtemberg) Did F. Wij ma naar 's-Gravenhage, Jan van Riebeek- straat 56; H. Smit naar Leiderdorp, Zijldijk; A. A. van der Lubbe naar Bodegraven; H. Dreyhus, naar Ede. Bennekom. Nassaustraat 3; M. Drey hus naar Leiden. Tesselschadestraat 2a; M. Hilhorst naar 's-Gravenhage. Maasstraat 152. Gevestigd: A. de Vries, Buig. Treubstraat 12; J. v. d. Grijn. Leidscheweg 547; J. W. Huis. Veurscheweg 181; G. Vlasveld, Rijndijk 222; M. de Roode, Rijndijk 222; H. Waltje, Leidsche wg 51; Wed. P. C. Seegelaar-Hellemond. Wil lem de Zwijgerlaan 3; J. Kool. Willem de Zwij gerlaan 3; Wed. E. v. d. Ham-Oudshoorn. Burg. Vemèdepark 7; H. J. Onderwater, geb. Korte- kaas. Rijndijk 50; A. R. Bourlcius. Papelaan 110; W. M. v. d. Bogert. Papelaan 110; R. Rlng- nalda. Papelaan 110; J. C. Noordermeer. Van Kempenstraat 21; J. M. v. Llnsen. Stadswijk straat 7 Vertrokken: J. M. v. d. Bijl, n. Leiden. Morschslngel 1: G. M. Vink, n. NoordwIJker- hout, Havenstraat 9; H. D. de Jong, n. Voor burg. Van Montfoortstraat 49; J. G. de Jong. n. Nooldorp, Dwarskade F 18; L. J. Griffioen, n Leidschendam, Vourschestraatweg 248; J. M. H. Hotze Oude Rtjn 194; R Udo, n. Den Haag, Offenberglaan 1, Arbeidsbemiddeling. Bij het agentschap der arbeidsbemidde ling staan deze week als werkzoekenden in geschreven: 76 personen, waarvan in de werkverschaffing zijn geplaatst 55 perso nen. E. H. B. O. Ten slotte is den laatsten cursisten een examen afgenomen vanwege het Centraal Bureau tot uitgifte van het eenheidsdiploma E.H.B.O in Nederland, Tot volle bevoegd heid zijn geslaagd: De dames M. Soeters-Degger; N. M. van Delft-Schrey; N. v. Barneveld; J, L. Mens; H. Bremer-Prins; J. H. C. Wigman; A. G. van Santbrink; K. Fokker; G. C. Dekkers; M. Timmers-Jleit; A, M. Bouw; P. C. Ver- wey; H. Nooxt-v Egmond; H. J. Verwey; C. Groenewegen; J, Dek-Reyngondt; G. P. Lekkerkerker. De opleiding is gegeven door dr. A, J. Eel- kema, arts alhier. Vervolgens slaagden mede tot volle be voegdheid: de dames B. P. Egglnk; J. P. Bierlé; K. Eggink; P, C. E, de Munnik; A Lamet-Bakker; L, G. Berkhuyzen; L Reyn- aarts; E. Visser: W. G. Achttien; A. Grif fioen; J B. C. Stamkot; A, v. d. Velde; H W Krispijn. De opleiding van deze groep was in han den van dr. H, J. Keegstra. arts, alhier. Hiermede zijn de examens achter den rug en kan de afdeeling Voorschoten der Ned Ver. E.H.B.O. zeer zeker tevreden zijn met de resultaten harer bemoeiingen. De a.s. autotocht Ouden van Dagen. Omtrent het autotochtje voor Ouden van Dagen, op Donderdag 13 Juli verzoekt het comité den plaatselijken autobezitters uiter lijk 6 Juli as. te willen berichten of zij hun auto willen beschikbaar stellen. Auto bezitters, die bereid zijn aan den tocht deei te nemen, worden vriendelijk uiegenoodigd hiervan kennis te geven aan den secr.- pennden heer P. Kaayk, Voorstraat 25, tel. 16 De ouden van dagen en zij, die uit hoof- HEDEN: Leger des Hells. Hooigracht: Samenkomst to 8 uur nam. Woensdag. Stadsgehoorzaal: Italiaansche ope^a, 8.30 u. nam. Zaterdag, Schouwburg: Ledenverg Leidsche Schouw- burg-Vereeniglng, 10 uur v.m. BIOSCOPEN: Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam.: „De dans des doods". Eiken dag behalve Vrijdags ook om 2 u.. Zon dag 2—7 en 8—11 uur. Trianon-Theater, Breestraat 31: 8 uur nam. Woensdag en Zaterdag 2 uur n.m.: „Dc wil deman". Zondag van 27 doorl. voorstelling. Lido-Theater, Steenstraat 39: 8.15 uur nam.: „Sta op en vecht". Dinsdag-, Woensdag- en Zaterdagnam 2.30 u. Zondag doorl. voorstelling van 27 en 8.15 uur. Casino-Theater. Hoogewoerd 49: 8 uur nam.: „Het Raadsel der Schaduwen". Zondag van 17 en van 8—11 uur. Woensdag en Zaterdag ook 2.30 nam. Rex-Theater, Haarl.straat: lederen werkdag en 8 uur nam.: „De Zeewolf". Zondag van 2—7 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. Nova-Theater (Katwijk aan Zee): „In den greep der wildernissen". DIVERSEN: 's Dinsdags, Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau. 9V6—11 uur voorm. Arbeidsbeurs (Levendaal): Iedere derde Dins dag der maand consultatiebureau voor onvol- waardigen, 78 uur nam. 'sWoensdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebur. v. Alcoholisten 8 u. nam. 's Donderdags: Inst. voor Praeventieve Ge neeskunde (1ste Binnenvestgr„ 22). Inenting tegen diphterle. 3% uur 's middags precies. 's Vrijdags: Inat. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 45 uur nam. De avond-, nacht-, en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 1 t/m Vrijdag 7 Juli a.s. waargenomen door de apo theken „Tot Hulp der Menschheid". Hooigr. 48. Tel. 1060 en A. J. Donk. Doezastraat 31. Tel 1313. Te OegstgeestOegstgeestsche Apotheek, Wilhelmlnapark 8, Tel. 274. 1. Wie schreef het bekende boek ,Dle Waffen nieder?" 2. „Gij die hier binnentreedt, laat alle hope varen". Waar komt deze uitdruk king voot? (2 plaatsen). 3 Wie heeft gezegd: „Publiek, ik veracht u met groote innigheid?" Antwoorden: pag. 2 van het Derde Blad. U moet e> in geen geval mee blijven loopen, moor een "AKKERTJE" nemen. Er beilaat geen samenstelling die hoofdpijn of migraine vlugger kan vordriivon I "AKKERTJES" zijn aan vin. ding van den bekenden apotheker Dumont en alleen echt In den het gemakke lijkst in te nemen rondsn \vorm met het "AKKER"-merk. Let U daarop vooral en laat U toch geen waardelaoze na maak of imitaties aanpraten. tegen pijnen, nare dagen, koorts, kou. DoosIS stuks 12 stuivers2 stuks - 2 stuivers. 2828 (Ingez. Med.) de van lichaamsgebreken, in aanmerking wenschen te komen om mede te gaan, kun nen zich daartoe opgeven van Woensdag 5 Juli t/m Zaterdag 8 Juli, bij P. Kaayk, Voorstraat 25 en W. Meyer, Rijndijk 68 Gevonden voorwerpen: Een koperen gewicht, een roode ceintuur, een sleutel. WASSENAAR. Loop der Bevolking. Gevestigd: T. A. Anderson, Buurtweg 86; M. P. Baan. Rijksstraatweg 695; J. C. v. d. Haar, geb. Betz. Hyacinthstraat 25; P. Boer. Kamp Waalsdorp; J. Boerlage, Kamp Waalsdorp; C. M. Paternotte. geb. Boortman. Pr. Marielaan 22; W. N. Bouhuijs, Berkheistraat 40; J. C. Brandhorst, Raaphorstlaan 1; J. Burgers, Rijks straatweg 793; O R. BuUs. Kamp Waalsdorp; J. Geluk, Wittenburgenveg 6; A. T. v. d. Eng, Rijksstraatweg 346; I. Faas. St. v. 's-Grave- sandeweg 76; Th. Glaser. Rijksstraatweg 600; J Gremie. Prinsenweg 52; K. Grunder. Groot Hoefijzerlaan 73; A. J. Gubbi. v. Z. v. Nyevelt- straat 135; E Hieber. Willem III laan 7; H. Kahn. L. Keikdam 27; J. F. Kipperman en gez.. St. v. 's-Gravesandeweg 49; J. A. v. d. Kroft, Papeweg 43; B. Leuvenberg. Raadhuis- laan 4; J W. Mathol. Buurtweg 165; M. Mun- nikhuis. Stoeplaan 12; Wed. J. L. Doeve. geb. Ter Meulen en zoon, v. Z. v. Nljeveltstraat 45a; J. C. M. Neecke en vrouw, Havenstraat 31; M. A v. d. Raad. St. v. 's-Gravesandeweg 49; W. C' Reurts Rijksstraatweg 795; E. M. Spierings, Eikenlaan 3—5; J. W. Steman en vrouw. Hof- laan 39; M. E Steinmeler, Waalsdorperlaan 29; C. Stolk. Zijdeweg 8; N. S. Sundermeijer. v. Z. v. Nijveltstraat 158; A. C Verdel. St. van 's-Gravesandeweg 129; D. J. G. Weijers Rid derlaan 1; G E. v d Wilt. Rijksstraatweg 645; M. L. v. d. Winkel. Eikenlaan 14, E. M. Zinke, Vertrokken: H. Monczka geb. Hrouda. n. Weenen. J. la Bree, n Boitford. België, Maison Haute; A. Aardoom. ri. 's-Gravendeel. Gorsdljk 2—2

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 6