Uit de Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 3 Juli 1939 Gemeenteraad van Noord wijk Fransche auto aangereden WEERBERICHT. AGENDA UAAS' AZIJN Het pufaanvoer-verbod AALSMEER. Jaarvergadering ..Goed Wonen". De bouwvereenigtng „Goed Wonen" hield ln Hotel Floralia haar drukbezochte jaar vergadering, onder voorzitterschap van het raadslid W. Harting Azn. De Balans, de Verlies- en Winstrekening en de andere jaarsstukken werden goedge keurd. evenzoo het rapport der financieele commissie. Tot leden dezer commissie voor 1939 wer den benoemd de heeren Langezaal. Van Holland en Braakman. De aftr. bestuurs leden G. Biesheuvel, G. Borgman. J, Kees- sen Dzn. en G. Knol werden herkozen. Een bestuursvoorstel om art. 19 van het huishoudelijk reglement te wijzigen werd aangenomen. Dit art. zal voortaan luiden: de woningen worden toegewezen aan de zich daarvoor aanmeldende leden, in volgorde van hun rangnummer, met dien verstande, dat voor nieuwe leden eerst in aanmerking komen die leden, die nog niet ln een woning der bouwvereeniging wonen. •®sn bestuursvoorstel om in zeer bijzondere g wallen en voor het verhuren van winkel huizen het bestuur van bovenstaande be palingen kan afwijken, werd verworpen. HAARLEMMERMEER. BENTHUIZEN. Schietwedstrijd B. V. L. De uitslag van den gehouden vier-dub- bele serie schietwedstrijd der B.V.L. luidt als volgt: Maximum aantal punten 400. 1. J. Blij- leven 382 p„ 2. Jac. Spruitenburg 373 p., 3. W. Mets, 366 p. 4. Jac. Korbijn 366 p., 5. M. Havenaar 364 p.. 6 P. de Vrij 361 p., 7. P. Francken 358 p.. 8. D. Havenaar 348 p 9. P. Voorwinden 340 p., 10. F. Groenendijk 329 p., 11. Jac. van der Knijff 288 p., 12. A. J. Nuijers 258 p., 13 C. van Reeuwijk 240 p. De collecte ten bate van het (onds Gewapende Dienst heeft alhier f. 13.40 op gebracht. Op de grootè Nationale Tentoonstel ling van het Trekpaard te 's-Hertogenbosch waaraan ook 118 hengsten deelnamen, be haalde de Hengstenvereeniging Benthuizen en Moerkapelle. met den hengst Carlo, den 4en prijs. Barometerstand Hedenmiddag 2 uur: 771. BUITENLANDSCH WEEKOVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. De depressie, welke zich Zaterdag over de Duitsche bocht bevond, trok verder over Dene marken. Zweden en Noorwegen en bracht in dit heele gebied nog veel neerslag en krachtigen tot stormachtigen wind. Haar kern. welke tot in Noord-Noorwegen doordrong, heeft zich thans grootendeels opgevuld. De uitloopen van het Azorenhoogedruk gebied ontwikkelde zich geleidelijk tot een afzonderlek hoogedruk gebied, dat zich over Midden- en Zuid-Frankrijk. Zwitserland en Zuid-Duitsch- land uitstrekt. Het centrum ligt thans over Tirol. Over dit geheele gebied heerscht thans rustig, nog vrij koel weer. Een nieuw front van het depressiesysteem ten Noord-Oosten van de Faroer passeerde in de loop van den Zondag de Britsche eilanden en heeft thans ons land bereikt. In den afgeloopen nacht viel plaatselijk eenige regen. Een tweetal nieuwe storingen welke zich op den Atlantischen Oceaan ontwikkelden hebben de luchtdruk op de azoren aanzienlijk doen dalen terwijl haar Invloed in Ierland en West-Frarikrijk zich even eens door barometerdalingen merkbaar maakt. WEERSOMSTANDIGHEDEN Binnenland (7 u. 20 voorm,) Den Helder: zwaar bewolkt, matige W.Z.W. w., 15 gr. C.. min. 14 gr. C. Missingenzwaar bewolkt, matige Z.Z.W. wind. temp. 14 gr. C.. min. 13 gr. C. De Bilt: zwaar bewolkt, matige Z.W. wind, temp. 16 gr C.F min. 12 gr. C. Groningen: regenbuien, matige Z.W. wind, temp. 15 gr. C., min. 13 gr. C. Maastricht: licht bewolkt, matige Z.W. wind, temp. 15 gr. C., min. 11 gr. C. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 15 gr. C. (59 gr. F.). 12 uur 's mldd.: 17 gr. C. (63 gr. F HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE. Voor Dinsdag: Voorm. te 5 uur 13 min.; nam. te 5 uur 31 m. ZES GEWONDEN. Zaterdagmiddag heeft op den pro vincialen Kruisweg nabij liet museum de Cruquius een ernstige aanrijding plaats gehad tusschen twee personen auto's en waarbij niet minder dan zes personen zijn gewond, waaronder één zeer ernstig. De bekende paardeosportman, de ruim 70-jarige H. F. B. uit Heemstede reed met zijn echtgenoote ens choonzuster in zijn auto over den provincialen Kruisweg van Heemstede naar Hoofddorp. Zijn echtge noote zat achter het stuur. Door tot nog toe onbekende oorzaak kwam de auto in aanraking met een in den berm staand reflectorpaalttfe. juist waar de Kruisweg nabij den ouden Kruisweg een flauwe bocht maakt Tengevolge daarvan bracht de bestuurster het stuurrad naar links, doch heeft bij deze manoeuvre vermoede lijk te veel gas gegeven, waardoor de auto plotseling naar de linkerzijde van den weg schoot en daar in botsing kwam met een uit de richting Hoofddorp naderende Fran sche personenauto, waarin een Indisch ver lofganger uit Frankrijk, twee Fransche da mes en een kind gezeten waren. De bestuurder van deze auto, zelf van Hollandsche afkomst, bleek zeer ernstig gewond te zijn en lag bewusteloos in de zwaar gehavende auto. De andere inzit tenden liepen tengevolge van het versplin terend glas lichtere snij wonden op. Ook mevr. B. en haar zuster kregen lichte ver wondingen; beiden klaagden over pijn in de borst. Dr. H. D. Nanninga, wiens hulp was in geroepen. was spoedig aanwezig en consta teerde bij den bestuurder van de Fransche auto een ernstige hersenschudding, zoodat opname in een ziekenhuis noodzakelijk was. Met de gemeentelijke ziekenauto is de man naar het ziekenhuis St. Joannes de Deo te Haarlem vervoerd. De overige ge wonden zijn per auto naar hun woning en verblijfplaats gebracht. De beschadigde auto's zijn door de rijks politie uit Haarlemmermeer in beslag ge nomen en naar Hoofddorp gesleept De officier van Justitie mr. Sikkel uit Haarlem, heeft zich persoonlijk op de hoogte gesteld omtrent de toedracht van dit ongeval. Loop der Bevolking. Gevestigd: Iwe Dekker, Eikenlaan 46 Jacob de Vries. Eikenlaan 54 Bernaraus A. Olie. Sloterweg 82 Hermanus Bouwman. Hiile- gommeraijk 292 Pieter van der Linden. IJ weg 64 J. de Jong, echt ge.. Schiphoïüijk 223 Hermanus Biemans, Sloterweg 3 Al- noldus B. Bekker. Badhovelaan 11b Jan Knibbe. IJweg 73 Adrianus Vermeulen. Zil- vermeeuwstr. 37 Hendrikus van der Hoef. Iepenlaan 49 J. H. R. Schlichting. echtge, Matthys Sterklaan 7 Pieter P Vreeken. Aalsmeerderdijk 512 Hermanus M. C. Lin nenkamp. Sloterweg 246 Freek Lelfers, Ben- nebroekerdijk 46 b. Vertrokken: Arie A. de Roode. n. Nieuwer - Amstel. Da Costalaan 49 Guillaume F. N. van Doorn. Heemstede. Wagnerkade 79 Wil helm P. H. Hanen. Duisburg Dl., Fr. Wilhelm- str. 15 Antonie De Koning. Aalsmeer. Ka- naalstr. 14 Evert Beid, Blokzijl, Zuiderstr. 314 Jan Rip., Heemstede, Camp.ln. 30 Wigle de Groot, A'dam, Ruysdaelkade 77, 1 hg. Jo hannes E. van Deelen, Haarlem, Asterstr. 15 Pieter Koopman. Zaandam. Rustenburg 52 Hendrikus C. B. J. van Glls, Harderwijk. Kamp weg 21 Theodorus Bergman, Adam. Haarl.- Houttuinen 77 Jan Wiersma. Leeuwarden, Koestr. 34 Jan H. Maliepaard. A'dam. Nwe. Nieuwstr.at 12. 2 hg. Wed. B. J. van Wie- ringen, A'dam. 2de Looiersdwarsstr. 17, 2 hg. Theodorus R. Puntman, Haarlem, A. L. Dyse- rinckstr. 19. BurgerlUke Stand. Geboren: Bernard Marius, Z. van G. Boer stoel en G. Stoevenbeld Petrus Albertus Cor nells. Z. van J. Goes en C. G. Zwart Peter Louweris. Z. van P. Raams en C. C. Verlinde Trijntje, D. van G. Biesheuvel en W. Kingma Anneke Cornelia, D. van L. Duister en E. Feeleus Jan, Z. van G. C. Dijksman en J. Blanken Cornelia Maria, D. van A. J. Grootaert en E. Robijn Maria, D. van H. Bouwer en N. van der Meij Hendrika. D. van C. van der Tang en J. Knoppert Evert Johannes, Z. van Joh. Balk en R. Wierda Hendrik Pieter, Z. van H. P. Sandee en E. Ruijgrok Cornells, Z. van A. J. van Ham en P. Oudshoorn Dirk, Z. van H. Peereboom en P. Visser Wilhelm Fredrik. Z. van H. W. Schneider en S. M. Alleijn Dirk, Z. van P. de Breuk en D. van Egmond Johannes Alex, Z. van J. H. Oudshoorn en J. M. A. Been. Ondertrouwd: Willem van der Meij 19 j. en Paulina Helena van Walsteyn 18 j. Gerardus Arnoldus de Bolster 26 j. en Rachel Jozina Arensman 25 j. Willem Johannes Streng 34 j. en Maria Petronella Koolbergen 21 j. Pieter Egbert Boerstra 22 j. en Else Struttmann 23 j. Johannes Kloot 26 j. en Pietje Vlugt 20 J. Leendert van Rijswijk 28 j. en Alberdina Jo hanna Helena van der Horst 17 j. Jan Jo hannes de Cloe 30 j. en Neeltje Spruit 18 j. Jakob Honcoop 22 j. en Coenradina Els- hout 2? J. Getrouwd: Theodorus Johannes de Boer 32 j. en Johanna Wilhelmina Verhaar 26 J. Ja cob Dijkgraaf 21 j. en Elise Hendrika v'. Ooyen 18 j. Hendrik Zoer 51 j. en Antje Clasina Reinalda 49 j. Willem Frederik van Vliet 32 j. en Johanna Kinkel 31 j. Gerardus Ja cobus Aaftink 64 j. en Clasina Gijstyertha Kap- teijn 52 J. Overleden: Dirk Onos 55 J.. eChtg. van A. Konstapel. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Poelmeer" 's Middags 12 uur: 18 gr. C. Zweminrichting „De Z01". 's Middags 12 uur: 19 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Maandag: 9,55 nam. tot 4,13 voorm. MA4NS OP EN ON'HFR'4 NG. 3 Juli (Uf: 21 uur 59: omfrv- f £3, HILLEGOM. Uitslag van den Voortuintjeswedstrijd. De uitslagen van de voortuintjeswedstrijd gehouden ter herdenking van het 60 jarig bestaan van de afd HllJegom van de Ver. voor Bloembollencultuur luidt: Groote Tuinen: 1. L. Stassen; 2. C. van Zij verden; 3. Notaris Lodder; 4. W. Hopman. Mlddelgroote Tuinen- 1. Mevr. Keur; 2. J. Goemans (Driehuizen); 3. A. J. van Engelen. Kleine Tuinen: 1. A. Hey, Paralelweg; 2. W. Hey Margrietenlaan; 3. B. Frijlink Loosterweg II. De jury vermeldt dat aan de tuinen zeer veel zorg was besteed. De strenge vorst van dit voorjaar heeft veel deelnemers gehandi capt. Op de eerstvolgende vergadering van de afdeeling zullen de prijzen worden .uit gereikt Gevonden. Gevonden en te bevragen op het bureau van politie tusschen 7 en 8 uur de volgende voorwerpen: geblokte ceintuur, paar been pijpen, notitieboekje, huissleutel, witte muts, ijzeren 1 kilo gewicht. Gemeentelijk zwemdiploma's. In de gemeentelijke zweminrichting zijn de proeven afgenomen voor het verkrijgen van het gemeentelijk diploma. Geslaagd zijn voor diploma-A. heeren: P. A. J. van der Kaaden; W. F. ten Hoopen: P. de Vreugd, j Diploma-B. heeren: G. D. A. Schreuder; D. Enthoven; W. Steensma; J. J. J. van Roo- den: W. H. Voges. Diploma-A. dames: P. Langelaan; R. As sendelft; B. Goemans; E. W. ten Hoopen; J. M. de Brabander; L. Nebbeling, R. Keijzers. Loop der Bevolking. Gevestigd: J. H. A. Tasche en echtg.. Leid- schestraat .151; M. E. v.- Leeuwen. Weerestein- straat. 50; J. Th. Galama. Hoofdstraat 101; J. F. de Blaauw, Meerdorpstraat 21. Vertrokken: H. Borst. n. Doesburg. Koe poortstraat 20; J. Faas en gez.. n. Den Helder. Goudsbloemstraat 34; J. Rijgersberg-v. d. Berg. n. Haarlemmermeer Dr. Heijelaan 28; A. G. van Steijn-De Groot, n Lisse. Achterweg 44; N. C. Koopman, n. Haarlem. Rijksstraatweg 360; H J. de Boer-v Leeuwen, n. Haarlemmer meer. Dr. Heijelaan 58; E. Buur. n. Hilversum. Bodemanstraat. h. Loosdrechtscheweg. Burgerlijke Stand. Gel>oren: fftrus z. van M. J. v. d. Lans en M. Vrijburg; Cornelia Maria. d. van j. J. Balm en W. C. Gigengack; Quirinus Leonardus. z. van P. L. Seijsener en A. M. v. Kesteren; Johanna, d. van L. A. J. Stroombergen en J. v. Rooden; Wilhelmina, d. van L. G. v. d. Beek en M. G. Aangeenbrug; Johanna Catharina. d. van A. A. Heij en G Schipper; Albertje Alberdina. d. van B. H. Dijk en J. v. Dijk. Ondertrouwd: N. J. v d. Vliet en P. Broek hof; S. Nieuwenhuis en M. C. Geljon. Getrouwd: H. J. v. Steijn en A. G. de Groot; B. C. Rijgersberg en J. v. d. Berg; B. Winkelaar en M. C. Boelé; P. L. Schouten en J. A. van Dooren. Overleden: M. Smit-Heij, 74 jaar; J. G. Driessen. 50 jaar: J. Smit-van Trigt, 70 jaar. Jubileum van den heer I. C. Baas. Op 5 Juli a.s. hoopt de heer I. C. Baas, de welbekende godsdienstleeraar den dag te herdenken, dat hij vóór 25 jaar zich verbond aan de Ned. Hervormde Gemeente te Hillegom. Dit jubileum zal zeer zeker niet onopgemerkt voorbijgaan. Het zal den heer Baas op 5 Juli zeker niet aan blijken van belangstelling ontbreken. Begin van brand. In een automatiek ontstond een begin van brand doordat vermoedelijk de gasvlam in een pan met vet sloeg. Door toege snelde buren werd de brand gebluscht De inmiddels gealarmeerde brandweer behoefde geen dienst meer te doen. Op wetsontwerp 474 is de naturali satie voorgesteld van L. F Preidel alhier. Onze plaatsgenoot de heer J. F. Scholte is te Amsterdam geslaagd voor het eindexamen der Chr. Handels H.B.S. 5-jarige cursus. De ambtenaar der directe belastingen de heer J. Hillebrand is met ingang van 1 Augustus overgeplaatst naar Veenendaal. Benoemd is tot ouderling der Gere formeerde Kerk de heer J.Schilpzand Rzn. KATWIJK. Bouwpolitaie. Naar wij vernemen zal het gemeentebe stuur hier binnenkort het Instituut „Bouwpolltie" instellen. Bij een poging om te fietsen op een heerenrijwiel, kwam de 10-jarlge Annie S., zoo ongelukkig te vallen, dat zij een arm brak. Zij werd binnengebracht bij den heer C. v. d K. waar dr. H. de eerste hulp ver leende. Overbrenging naar een ziekehhuls te Leiden was noodzakelijk. KATWIJK AAN ZEE. Rijkspostspaarbank. Aan het postkantoor Katwijk aan Zee en het daaronder behoorende ambtsgebied werd gedurende de maand Juni ingelegd f. 17.696.23 en terugbetaald f. 14.795,40. Bij den Postcheque- en Girodienst werd ge stort f. 196.476,16 en uitbetaald f. 188.942,31. Ten nadeele van den heer H. van den Zuid-Boulevard ls een rijwiel ontvreemd, dat hij voor een perceel op het Emmaplein had geplaatst. Onze plaatsgenoote mej. G. Volbeda ls benoemd tot kweekeling met akte aan de Chr School te Valkenburg (Z.H.). Gedurende het tweede halfjaar is praeses van den Ned Herv Kerkeraad ds. P. Pras en scriba ds. Fr. J. Broeyer De collecte in de Herv Kerk voor de halfweezen- en ziekenzorg heeft f. 64 op gebracht. DE BELASTINGEN DE BOUW DER R.K. KERK DE TITELS BIJ GEMEENTEWERKEN. De Raad van Noordwijk vergaderde. Afwezig de heer van Eeden. Een adres van een ex-candidaat raadslid werd niet in behandeling genomen en voor kennisgeving aangenomen, als mede 'n adres van schoenenhandelaren om het aan werkloozen verstrekte schoeisel plaatselijk aan te koopen tnplaats van het Rtjksinkoopbureau ter afdoening overge dragen aan Crisis Comité B met de aan wijzing hieraan zooveel mogelijk te willen voldoen Blijkens het verslag van de com missie tot wering van schoolverzuim wer den in 1938 93 gevallen van ongeoorloofd schoolverzuim geconstateerd. Daar dr. Nie- kerk zijn functie als gemeente-geneesheer niet vereentgen kan met het nieuwe raads lidmaatschap werd als plaatsvervanger aangewezen, tevens ook voor het geheele jaar 1940 de heer H. J. de Graaf. Aan gaande den verkoop van terreinen in het Vuurtorenplan werd een vorig besluit op technische gronden en verzoek van Ged. Staten eenigszins gewijzigd. Wij vernamen, dat Inmiddels aan een zeer bekwaam re clame-bureau opdracht gegeven is deze gronden aan te bevelen en dat de reclame Intensief en zoo spoedig mogelijk zal aan vangen. Het resteerende bouwterrein aan de van Panhuysstraat Noordzijde tegenover de Openbare School zal worden verkocht aan een reflectant voor 1. 5.25 per M2. ver hoogd met de gewone omslag. Hiermede zal dan dit gedeelte tot aan de Wetering be bouwd worden. Een ingekomen adres van den heer M. Goot om uitbetaling van 1. 950 teneinde zijn proceskosten te kunnen vol doen werd, nadat van verschillende zijden op bespreking in besloten zitting was aan gedrongen tegen den zin van den voorzitter voor comité-generaal bewaard Blijkens een ministerieele beschikking kunnen on der bepaalde voorwaarden arbeiderswonin gen verbeterd worden, waarbij 1/6 der kos ten ten laste der gemeente en 1/6 ten laste van het Rtjk komen, samen maximum f. 165 per woning waarvoor een credict van f. 2000 werd aangevraagd. Nadat toegezegd was dat elk geval ter beoordeeltng van de Commissie voor openbare werken zou ko men werd het voorstel z.h.s. aangenomen. De hoofdschotel was een voorstel tot heffing van een straatbelasting, waarbij dan de Rioolbelasting zou komen te vervallen. Als grondslag werd voorgesteld een heffing van 4van de belastbare opbrengst van eigen dommen vermeld ln de kadastrale leggers, dat ls 1% hooger dan de Rioolbelasting. Ho tets en pensions zouden echter met het oog op de slechte bedrijfsresultaten er iets goed- kooper afkomen. Verschillende bezwaren werden naar voren gebracht. De heer de Vreede wees er op dat b.v. verschillende bloemisterijen, welke nu geen rioolbelas ting betalen thans onder de straatbelasting vallen, terwijl de heer Vogelaar betoogde dat het niet alleen de hotel- en penslonhoulj ders zijn, welke er slecht aan toe zijn. Daarom werd voorgesteld één uniforme heffing. Het voorstel werd teruggenomen en zal nader bekeken worden. Wanneer de nieuwe rioolzuiverlngsinstallatle er komt, zal het mes er, volgens B en W., nog wel dieper lnmoeten, zoodat de vooruitzichten in deze weinig rooskleurig ztjn. Vorig jaar hadden B. en W. crediet aangevraagd voor telefoon aan huls voor de agenten, waar aan de Raad niet wilde. Thans stelde men voor twee agenten van telefoon te oor zien. waarmede men accoord ging. Men hoopte, dat deze twee agenten in hun vrijen tijd nu maar een beetje bij huis zouden blijven, anders is de maatregel weinig effectief! De extra toeslag aan de bouwverenigin gen voor de exploitatie der tekorten wegens de huurverlaglngen, werd weer toegestaan. De heer Vogelaar merkte ook ditmaal we der op dat er huurders zijn, welke een huur- verlaging niet noodig hebben, waartegen de heer Caspers opmerkte dat de grootste categorie der bewoners het hard noodig had. De heer de Vreede vond de huren, vergeleken bij den kostprijs, abnormaal laag. Niettemin verklaarde zich niemand tegen het voorstel. De Hervormde Schqol. hoofd de heer Bar- delmeUer, heeft een te kleine speelplaats, waardoor het hoofd reeds lang een gedeelte van ztjn tuin heeft opgeofferd. Men wenschte thans een en ander te vergrooten tot 425 M2. waarmede f. 4317 gemoeid is. Het bleek echter, dat vergeleken bij den tegenwoordlgen toestand de speelplaats slechts 47 M2. grooter zal worden, zoodat de vergrooting eigenlijk f. 100 per M2. kost en het schoolhoofd zijn tuin terug krijgt. Hoewel men hiervan eigenlijk wel wat schrok, verklaarde men er zich mede ac coord mits de zaak wettelijk ln orde zou zijn; inmiddels heeft de gemeente weer een duren dag! Inzake de bouwplannen voor de nieuwe R.K. kerk te Noordwijk aan Zee, was er weer een nieuw voorstel, nadat in de vo rige vergadering een afwijking van de rooi lijn daar ter plaatse verworpen was. De heeren Llefferink en Vogelaar vonden het prestige van den Raad geschaad, door dat thans vrijwel met hetzelfde voorste! voor den dag gekomen werd, waarover harde noten gekraakt werden. B. en W be streden deze opvatting; in de vorige verga dering was verzocht met het kerkbestuur te gaan praten. Deze bieden thans 500 gul den aan om een ontstane grondstrook ge meentegrond te koopen, wanneer de Van Hardenbroekweg 6 M. omgelegd wordt, te betalen wanneer de kerk wordt afgebouwd. Jn deze laatste clausule zagen vele leden een addertje onder het gras, daar dit we) volgens hen „Sint Juttemis" zou kunnen worden. De heer de Vreede, hoewei geen lid van het Kerkbestuur durfde op zich te nemen, dat hier geen enkele bedoeling voorlag en stelde voor een termijn vast te leggen, waarbinnen, na omlegging van den Van Hardenbroekweg de f. 500 betaald zou moeten worden, de lengte van dezen ter mijn aan den Raad overlatend. Dit bleek de standpunten tot elkaar te brengen. B. en W. namen het amendement over. De ge meente heeft nog een stuk grond er naast, geschat op f. 14000. Ter wille van de kerk waren er reeds stemmen opgegaan dit on- bebouwbaar te verklaren en een plantsoen aan te leggen. In leder geval daalde de waarde door de aanwezigheid der kerk als bouwgrond aanmerkelijk, waar tegenover geen compensatie staat De Raadsleden bleken echter stuk voor stuk doodsbenauwd van ,,antl-paplsme" verdacht te zullen worden. De Raad besloot derhalve met 9 tegen 5 St. geen voedsel te geven aan de splijtzwam. De kerk komt dus. zooals de architect v. d. Laan het aanbeveelt, niet evenwijdig aan den Nieuwen Zeeweg te staan. Volgde het voorstel om de titels bij open bare werken te herzien. Daarbij zou de ar chitect directeur worden, de technisch op zichter tot hoofdopzichter en de tijdelijke kracht vast aangesteld worden tot tech nisch opzlcher, waarbij alleen de »egen- woordige technische opzichter f. 100 ver hooging zou genieten. De heer Vogelaar stelde voor de tegenwoordige titels zoo te laten en de tijdelijke kracht tot adjunct te benoemen; maar hiervoor voelden B en W niets. Aangezien het voorstel van B. cn W. weinig kans van slagen bood. werd het door hen teruggenomen, teneinde het nogmaals onder de loupe te kunnen nemen. Hierna volgden eenige onbelangrijke ha merstukken. BIJ de rondvraag kreeg men de toezegging dat alle prikkeldraad uit de Quarles van Uffordstraat zal worden weg gehaald en de hoek Duinweg-van Panhuys straat bij de nieuwe put van plantsoenbe planting zal worden voorzien. Daarna be sloten zitting. HEDEN: Pieterskerkgracht 13: Tentoonstelling van teekeningen M.S.G., 6—9 uur n.m. Dinsdag. Leger des Heils. Hooigracht: Samenkomst te 8 uur nam. Woensdag. Stadsgehoorzaal: Italiaansche opera. 8.30 u. nam. Zaterdag. Schouwburg: Ledenverg Leidsche Schouw- burg-Vereeniging, 10 uur v.m. BIOSCOPEN: Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam.: „De dans des doods". Eiken dag behalve Vrijdags ook om 2 u., Zon dag 2—7 en 8—11 uur. Trianon-Theater, Breestraat 31: 8 uur nam. Woensdag en Zaterdag 2 uur n.m.: „De wil deman". Zondag van 2—7 doorl. voorstelling. Lido-Theater. Steenstraat 39: 8.15 uur nam.: „Sta op en vecht". Dinsdag-, Woensdag- en Zaterdagnam 2.30 u. Zondag doorl. voorstelling van 2—7 en 8.15 uur. Casino-Theater, Hoogewoerd 49: 8 uur nam.: „Het Raadsel der Schaduwen". Zondag van 47 en van 811 uur. Woensdag en Zaterdag ook 2.30 nam. Rex-Theater. Haarl.straat: lederen werkdag en 8 uur nam.: „De Zeewolf". Zondag van 2—7 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. Nova-Theater (Katwijk aan Zee)Zaterdag, Zondag en Maandag „De Zeebonk". DIVERSEN: 's Dinsdags, Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau. 9^—11 uur voorm. Arbeidsbeurs (Levendaal): Iedere derde Dins dag der maand consultatiebureau voor onvol- waardigen, 7—8 uur nam. 'sWoensdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebur. v. Alcoholisten 8 u. nam. 's Donderdags: Inst. voor Praeventieve Ge neeskunde (1ste Binnenvestgr.. 22). Inenting tegen diphterie. 3% uur 's middags precies. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 49 uur nam. De avond-, nacht-, en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 1 t/m Vrijdag 7 Juli a.s. waargenomen door de apo theken „Tot Hulp der Menschheid". Hooigr. 48, Tel. 1060 en A. J. Donk, Doezastraat 31. Tel 1313. Te OegstgeestOegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark 8. Tel. 274. VERBETER OW SEA MET VW A.iinl.b"«k"" Haa'lem 4418 (Ingez. Med.)' l ADRES AAN DE EERSTE KAMER. De Ver. van Schippers-Eigenaars van motortrawlloggers heeft onderstaand adres gericht tot de leden der Eerste Kamer: De Vereeniging van Schippers-Eigenaars van motortrawlloggers. gevestigd ie Kat wijk aan Zee. dringt er met klem bij U op aan. het ontwerp Pufaanvoerverbod niet aan te nemen. De overwegingen, die in de 2de Kamer gebruikt zijn ter verdediging van het ont werp zijn absoluut onjuist. Waarom wordt er met 2 kuilen gevlscht? Zijn de Katwijksche vlsschers de ultmoor- ders van de Noordzee? Visschen zij opzettelijk op ondermaatsche vlsch? Is de geringe hoeveelheid puf, die zij aan wal brengen van belang in vergelijking met de mlllloenen kilogrammen puf, die de stoomtrawlvisschers niet aan wal willen of kunnen brengen? Wij achten de maatregelen niet in het belang van den vischstand en wij zijn er van overtuigd, dat als U de moeite zoudt willen nemen, om een objectief onderzoek in te stellen, U tot de overtuiging zoudt ko men, dat een pufaanvoerverbod de mlllioe- nen kilogrammen puf, die nu reeds door de stoomtrawlers" in zee geworpen worden, niet kan redden en dat de maatregelen niet zullen bijdragen tot verbetering van den vischstand. Wij zouden zeggen: Overtuigt U per soonlijk en U zult dan ervaren: dat het visschen met 2 kuilen niets te maken heeft met een pufaanvoerverbod: dat de Katwijksche vlsschers hun brood trachten te verdienen met het vangen van marktwaardige visch; dat het den Katwljkschen vlsschers ook te doen is om de hoogste besomming en niet om de hoeveelheid puf; dat de hoeveelheid puf, die de Katwijk sche vlsschers aan wal brengen, veel en veel minder is dan de hoeveelheden puf, die dood ln zee geworpen worden; dat de Katwijksche vlsschers niet opzet telijk op puf vangen; dat de Katwijksche vlsschers nog hun bezwaren handhaven tegen de groote mazen; dat de legenden over de extra puftrek- ken talrijk zijn; dat de visschers, de overboordwerping van puf, met het doel om die puf in het leven te behouden, onbereikbaar achten; dat de overboordwerping van doode puf voor niemand een voordeel kan opbrengen; dat bij aanneming van het pufaanvoer verbod al de leden van onze vereeniging, zijnde ongeveer 30 schepen, met een be manning van 250 menschen, gedupeerd worden: dat de vlsschers door de crisismaatrege len err de wljdmazlge netten reeds ernstig gedupeerd -zijn en kleinere besommingen bereiken; vroeger konden zij o m. tlelne tong en pietermannen aanvoeren, waar voor belangrijke prijzen betaald worden thans bestaat ook daarvoor geen kan; meer terwijl Frankrijk en België wel in staat blijven kleine tong te vangen; dat de Vereeniging hoe langer hoe meer de bewijzen krijgt, dat de stoomtrawlers geruggesteund door de regeering en voor namelijk de Visscherlj-centrale, op alle mo gelijke manleren trachten het leven van onze leden onmogelijk Ie maken. Het bestuur vertrouwt, dat U onze ern stige bezwaren tegen de ten onrechte ge uite beschuldigingen, op grond waarvan het ontwerp ln de Tweede Kamer aangenomen werd, zult onderzoeken.

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 6