Het concours hippique te Amsterdam L.F.C. i-U.V.S. i LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Maandag 3 Juli 1939 Wedstrijden te Alphen Nederlandsche zwemsters in Denemarken Nederlandsche Cricketbond Duitschland wint den landenwedstrijd Nederland op de derde plaats ATHLETIEK. Ten bate van het carillon-comité werden Zaterdagmiddag op het Alphen-terrein wed strijden georganiseerd door de A.A.V. '36. Doordat „Achilles" uit Gouda verhinderd was werd het een driekamp tusschen A A V. '36, „Alphia" en .Vires et Cele- ritas" uit Gouda. Het weer was nu niet be paald ideaal voor athletiek. Er stond n.l. een zeer sterke frissche wind en mede hierdoor is het niet geheel en al onverklaarbaar dat het aantal bezoekers beneden de verwachtingen bleef Toch hebben de wegblijvers ongelijk ge had 'want er is dikwijls goede sport en strijd te zien gegeven vooral op dc 100 M. en de 4x100 M. estafette, terwijl de turndemonstra- tie. gegeven door de heeren van de vereeni- gingen „Hou-Vast" en „Wilskracht" zeer in den smaak viel. getuigde het hartelijke ap plaus dat de heeren na de verschillende num- iners zooals brug. ringen en rekwerk. telkens ten deel viel. De heeren van het carillon- comité Lam. Groeneveld en Roest, woonden het grootste gedeelte van de wedstrijden bij. De einduitslagen op de diverse nummers lui den voor de drie beste prestaties als volgt: 100 M.: 1. Jac. Verkerk 11.9 sec., A:A.V. '36; 2. Van Kesteren, 12 sec, V. C.; 3. Kuil 12 sec.. V. C. 400 M.: 1. v. Muijen A.A.V. '36 55,8 sec.; 2. v. Tuil A.A.V. '36 57 sec.; 3 Sampion Alphia 58.8 sec. 1500 M.: 1. Heineman V. C. 4 min. 50.2 sec.; 2. Koenekoop Alphia 5 min. 11.1 sec.; 3. Blazer V. en C. 5 min. 11,4 sec. Speerwerpen: 1. J. Mulder Alphia 38.50 M.; 2. A Wemmers V. C. 34.19 M.; 3. Verbrugge V. <te C. 32.10 M. Kogelstooten1. Verbrugge V. C. 10.52 M.; 2. v. Roon A.A.V. '36 10.01 M.; 3. Verkerk A.A.V. '36 9.70 M. Verspringen: 1. v. Muijen A.A.V. '36 5.99 M.; 2. en 3. Verkerk van A.A.V. '36 en Sampimon Alphia beide 5.89 M. Estafette 4 x 100 M.: 1. A.A.V. '36 47,8 sec.; 2. V. C. 48.2 sec.; 3. Alphia 48,6 sec. De totaaluitslag is als volgt.: 1 Vires et Celeritas 48 punten: 2. A.A.V. *36 47^ punten: 3. Alphia 40*4 punten. NATIONALE WEDSTRIJDEN VAN „HELLAS" EINDUITSLAG G.A.C. COMPETITIE. Evenals vorig jaar is de A.A.V. '36 er ook dit Jaar weer in geslaagd het kampioenschap van de Goudsche Athletiek Commissie te veroveren. Was de voorsprong vorig jaar slechts 100 pun ten, dit jaar is de voorsprong veel grooter ge worden n.l. 3000 punten. Totaal heeft de A.A.V. ruim 38000 punten behaald. De ploeg van de A.A.V. bestond uit v. Muyen. v. Tuil, Ramkema, v. Roon, Blanken en Verkerk. „NIEUW-BRUNHILDE". Zaterdagmiddag heeft een 7-tal meisjes van Nieuw-Brunhilde deelgenomen aan den scholieren- en nieuwelingenwedstrijd, uitge schreven door de Haagsche Athletiekcommis- sie. Een 150-tal meisjes en jongens was op de Sintelbaan bijeen. Er waren goede aanko mende krachten by. De uitslagen zijn voor Nieuw-Brunhilde: 60 M. hardloopen 1415 Jaar: le Corrte Wel- mers 9 sec. 80 M. hardloopen, leeftijd 1617 Jaar: Rie Vavier 3de in de serie in 12 sec.; zy werd niet in de finale geplaatst. Alleen de nummers 1 en 2 werden geplaatst. Finale: 3de Rita Ver boog in 12.3 sec. Vèrspringen: 1415 jaar: 3de Corrie Wel- mers 4.05 M.; 1617 jaar 3de Rie Vavier 3.69 M. Kogelst. nieuwelingen: le Rita Verboog 8.25 M.; 2e Bep Kwaadgras 7.55 M., 3e Rie Navier 6.72 M. 4 x 80 M. estafette: 2de ptys in 47.7 sec. NEDERLANDSCHE SUCCESSEN TE BRUSSEL. Zaterdag zyn enkele Nederlandsche athleten uitgekomen in wedstryden. welke in het Heysel- stadion te Brussel zyn gehouden. Wederom boek ten onze landgenooten fraaie successen. In de driekamp over 100, 150 en 200 meter werd van Beveren tweede op de 100 meter, eerste op de 150 meter in den goeden tyd van 16 sec. en eerste op de 200 meter in 22,1 sec. Heinz Baum- garten bezette de eerste plaats op de 100 meter en de tweede plaatsen op 150 en 200 meter. In het algemeen klassement waren van Beveren en Baumgarten respectieveiyk eerste en tweede. Karl Baumgarten won zyn serie en de finale op de 400 meter, terwyl Wernink vierde op de 100 meter handicap werd. NEDERLANDSCHE PLOEGEN VASTGESTELD. De Nederlandsche ploeg voor den vyflanden- wedstrijd, welke op 16 Juli in het Heyselstadion te Brussel België. Nederland, Engeland. Frank - ryk en Luxemburg wordt gehouden, is thans samengesteld en zal bestaan uit de volgende athleten: 100 meter Osendarp. 200 meter: Osendarp. 400 meter: Karl Baumgarten. 800 meter: Bouman. 1500 meter: de Ruyter. 110 meter horden: Brasser. 400 meter horden: Buerman. Verspringen: Houtman of van de Tooien. PolstokhoogspringenHoven. Discuswerpen: De Bruyn. Kogelstooten: De Bruyn. Speerwerpen: Lutkeveld. 800-400-200-100 meter estafette: Bouman, Karl Baumgarten. Osendarp en van Beveren. Als reserve is aangewezen Heinz Baumgarten. De Nederlandsche ploeg die op de Engelsche kampioenschappen, op 7 en 8 Juli te Londen te houden, zal uitkomen, is als volgt samengesteld: 100 yards: Osendarp, van Beveren en Heinz Baumgarten. 200 yards: Osendarp, van Beveren en Heinz Baumgarten. 4#p yards: Karl Baumgarten en Butselaar. 880 yards: Bouman. 1 Engelsche myi: de Ruyter. 120 yards horden: Brasser. Verspringen: Houtman en van de Tooien. Hink-stap-sprong: Peters. Discuswerpen: de Bruyn, de Graaff en Ten- bruggecate. Kogelstooten: de Bruyn en Houtzager. KogelslingerenHoutzager. 4 x 110 yards estafette: Houtman, van Beveren, H. Baumgarten en Osendarp. WEDSTRIJDEN VAN C.G.W. Zaterdagmiddag hield C.G.W. op het terrein aan het Zwarte Pad haar jaariykschen sport dag. Er waren wedstrijden in hardloopen en hindernlsloopen De uitslag was als volgt: Groep I: le pr. P. Vyibrief; 2e pr. M S v Polanen; 3e pr. Melet; 4e pr. Hoek; 5e 'pr' Nederberger; 6e pr. Crama Sr.; 7e pr G Ro denburg. Groep II; le pr. W. Geeve; 2e pr. Riethoven- 3e pr. Ouwerkerk; 4e pr. Jan Riethoven. Groep III: le pr. C. Batelaan: 2e pr H. Zui- dema; 3e pr. A. v. d. Velden; 4e pr. A. Beek man: 5e pr. J. Crama Daarna had een gecostumeerde voetbalwed- stryd plaats, welke werd beoordeeld naar de mooiste en origineelste kleeding. le pr Hoek- 2e pr. Melet; 3e pr. C. Batelaan4e pr. Jan Riethoven; 5e pr. Ouwerkerk. Na afloop reikte de voorzitter van C.G.W.. de heer v. d Velden de pryzen uit Hfi bracht dank aan allen voor hun medewerking maar vooral aan den yverigen secretaris J. Crama die wederom dit festyn ln elkaar had gezet en uitgewerkt. Een aanvechtbare beslissing in dc fin. 100 M. Onder voor athletiek minder gunstige weers omstandigheden vonden gisteren op de Utrecht- schc sintelbaan nationale wedstryden plaats. Den straffen wind. die over de baan woei, had den detlOO M. loopers schuin tegen en was oor zaak dat er niet beneden de 11 sec. geloopen werd. Van de sprinters viel het meest op het eerst 17-jarig Holland-lid A. Knuttel, die over een formidabele pas beschikt en in zyn serie Grlj- seels van ..Pro Patria" achter zich liet. In de spannende finale, waarin de zes loopers by na gelijk optrokken, gingen Gryseels en Knuttel zonder merkbaar verschil als eersten over de eindstreep Echter besliste de jury van aankomst dat Knuttel op de vyfde plaats lag! Volkomen onjuist ook naar de meening van den heer Moerman, den secretaris van de N.T.C.. die bij de finish had gestaan. Laten wy in het midden, wie of er één werd. Grysseels of Knuttel, zeker is het, dat laatstgenoemde èn voor Berger én voor het Hellas-lid Barentsz en zijn clubgenoot W. Nota door de finish ging. De Bruyn Trekvogelsen Visser «Holland) liepen een goede Eng. mijl en toonden veel meer in hun mars te hebben dan de overige deelnemers in dit nummer. De 800 M. werd op fraaie wijze gewonnen door De Ruijter van „Quick" in 1.59.4. tewijl de 400 M voor den loekomstigen Hellas-tienkamper Butselaar was, die den goeden tyd van 50 sec. noteerde. In de 3000 M B. werd B. Vos van „Tempo". Hil versum eerste, goed gevolgd door A. J. van Ba- kel (Holland). ZWEMMEN Inge Soerensen wint van Jopie Waalberg. RAGNHILD HVEGER KLOPT RIE VAN VEEN Gistermiddag zyn te Helsingoer wedstryden gehouden, waarin Jo Waalberg en Rie van Veen tegen Inge Soerensen en Ragnhild Hveger uit kwamen. Op de 100 meter borstcrawl werd Ragnhild Hveger eerste in 1 min. 6.4 sec. Rie van Veen eindigde op de derde plaats in 1 min. 9.5 sec; Jo Waalberg werd op de 200 meter schoolslag door Inge Soerensen geslagen. De Deensche zwemster noteerde een tijd van 3 min. 5 sec,, terwyl Jo Waalberg er 0.6 sec. langer over deed. Ook op de 400 meter borstcrawl bezette Ragn- hield Hveger de eerste plaats in 5 min. 16.9 sec., gevolgd door Rie van Veen, die een tyd maakte van 5 min. 38.6 sec. De 3 maal 100 meter wisselslagestafette bracht een overwinning aan de ploeg, die be stond uit Ragnhild Hveger, Jo Waalberg en R?e van Veen, in een tijd van 3 min. 56.4 sec., vóór het drietal van de Deensche dames gymnastlek- en zwemvereeniging. hetwelk 3 min. 56.8 sec. noteerde. De afzonderlyke tyden waren: van Ragnhild Hveger 100 meter rugslag 1 min. 17.5 sec.; van Jo Waalberg 100 meter schoolslag 1 min. 29,3 sec. en van Rie van Veen 100 meter borstcrawl 1 min. 9,6 sec. ZWEMFEEST TE BOSKOOP. Successen van de Leidsche Reddingsbrigade. Ter gelegenheid van het 3de lustrum der Bos- koopsche Reddingsbrigade, hadden Zaterdag middag in de Otwegwetering te Boskoop onder groote belangstelling wedstryden plaats, welke bestonden in 600 meter gekleed zwemmen. Het aantal deelnemers (sters) bedroeg 50. waaronder 20 dames. De heer H W. E. Struve had namens den Bond tot Redding van Drenkelingen een wis selbeker beschikbaar gesteld. Aan deze wed strijden. welke een zeer prettig verloop had den. werd ook door 12 leden van de Leidsche brigade deelgenomen. De uitslag was: Dames: 1ste prys, wissel beker. mej. Eikelenboom. Leiden, in 15 min.; 2. mej. C. E. Hofman, Leiden, 15.25 min.; 3 mej. Coba Beenschoten, Boskoop. 17.17 min. en 4. mej. A. Schouten. Leiden. 18.40 min. Heeren: 1ste pr. beker. J. Ramp, Boskoop. 14.47 min.; 2. C. Verkaik, Schiedam. 15.12 min.; 3. J. Verruyt—Zeist 15.31 min. en 4 c. Bosch Waddinxveen, 15.50 min. Aan Masje de Graaf. oud. 9 jaar. uit Utrecht die de 8ste aankomende was. werd als extra- belooning een zilv. potlood uitgereikt. Aan de overigen werd een mooi diploma overhandigd. CRICKET. UITSLAGEN VAN GISTEREN. le klasse: P.W.H.C.C. I: gewonnen door P-W. met 225 runs op de eerste innings; H.C.C. II—V.O.C.: gewonnen door H.C.C. II met 9 runs op de eerste innings; H.B.S.—VJt.A ge wonnen door H.B.S met 58 runs op de eerste innings; Haarlem—Hermes D.V.S.: gewonnen door H.D.V.S. met 149 runs op de eerste innings V.V.V.R. en W. met één run op de eerste innings. 2e klasse B: L.C.C.Ajax: gewonnen door L.C.C. met innings en 30 runs; Rio—H.B.S. II: gewonnen door H.B.S. II met 29 runs op de eerste innings: Haarlem II—A.C.C. II: gewon nen door A.C.C. n met 93 runs op de eerste innings 3e klasse C: L.H.M.C.Leonidas; gewonnen door Leonidas met 8 wickets. Overzicht. Het is gisteren een cricket-Zondag met ver rassingen geweest over de geheele linie. Men zie de uitslagen in de eerste klasse maar eens en hier in Leiden behaalde L.C.C., voor het eerst voor zoo ver wy ons kunnen herinneren, in competitiecricket, een overwinning op Ajax. En nog wel met innings. Wie had kunnen denken, dat H.C.C. I ook by na een inningsnederlaag zou hebben geleden tegen P.W. De Prinses sloot op 258 voor 9. dank zy voorwaardelyk 124 van Snitger engooide daarna een battingteam als de Haagsche voor slechts 33 uit. Max Jansen met 813 bezorgde zyn oude club dat pleziertje. In den fellow-on gaf P.W. al gauw op. P.W. heeft nu door een groo ter aantal gespeelde wedstryden de leiding in de eerste klasse; ook doordat V.V.V. (144) in een uiterst spannenden wedstryd van R. en W. (145) verloor. De staartclubs roerden zich gis teren. Zoowel H.C.C. II (91) als H.B.S. (134) wonnen respectieveiyk van V.O.C. (82) en V.R.A. *76) en naar Haarlem (69) niet voldeed aan onze verwachtingen, maar geheid van H.D.V.S. (188 voor 8) verloor, neemt thans de club van Kleefstra de laatste plaats in. Gelyk gezegd sloeg L.C.C. Ajax met innings. Wij zouden niet durven beweren, dat deze uit slag de juiste krachtsverhouding weergeeft tus schen de Leidsche clubs. Als Dozy en niet Metsch den opgooi zou hebben gewonnen zou een inningsoverwinning van L.C.C. al niet mo gelijk zijn geweest. Maar L.C.C. verdiende de overwinning ten volle. Op alle punten was de Leidsche beter. Bowlen, fielden, batten en vooral in geestdrift staken de mannen van Metsch stukken boven den Ajaxieden uit. Wy hebben by herhaling op de onjuistheid gewezen van het bestuursbeleid in den N.C.B. waardoor een derde tweede klasse-afdeeling in het leven werd geroepen, maar die fout. heeft toch ook een goede zyde en dat is. dat L.C.C. tweede klasser gebleven is De Leidsche is vergeleken by verleden jaar belangryk vooruitgegaan en het zou heelemaal verkeerd zyn geweest, als dit elftal naar de derde klasse was gedegradeerd. Heel jammer is het, dat enkele L.C.C.-ers niet de juiste cricketmentallteit schynen te bezitten en de rivaliteit tusschen twee voetbalclubs naar het cricketveld hebben overgeplant. In dien geest moet cricket zeker niet gespeeld worden en de manier, waarop enkele L.C.C.-ers hun eigen „umpire" bejegenden pleit ook al weer niet voor hun cricketgeest. Aanvoerder Metsch was er volkomen naast, dat hy dit toeliet. Ajax werd door de minder prettige stemming ln het veld wat geïntimideerd en speelde zonder veel animo. Een verontschuldiging voor de Innings nederlaag is dat echter geenszins, evenmin cis de toestand van het L.C.C-terrein. Dat is wer- keiyk zeer slecht. L.H.M.C. heeft het tegen Leonidas niet kun nen bolwerken. De achterstand op de eerste In nings was niet zoo heel groot, maar toen de tweede innings slechts 26 opbracht verloor Leonidas maar twee wickets om het Leidsche totaal te passeeren. L.C.C. SLAAT AJAX. Met innings. L.C.C. won den opgooi en stuurde Ajax het eerst naar de mat. Reeds met den eersten bal had A. van Es succes, want Langhout werd uit- gerund. Van Weizen en Janssen hielden echter stand. Zij behandelden het bowlen met. respect, zoodat er slechts heel langzaam werd gescoord. Daarbij was het runnen van Van Weizen niet al te best. Aarzelend en dikwijls zeer gevaarlijk. Op een totaal van 20 kwam Versteeg Janssen gezelschap houden. Die twee scoorden ieder 15 runs. voordat zy het slachtoffer werden van A. van Es. Daarmee bleken de battingcapacitei ten van Ajax te zijn uitgeput, want behalve 8 van Van Breen werd er bijna niet meer ge scoord. F. van Es, die dus al gauw de heel onzuiver geworden T. Kontebeen had vervan gen. ruimde de staartwickets op en had de mooie cyfers van 4—9. A. van Es 5—25. Het veldwerk van de Leidsche was bijzonder goed geweest. Ajax was all out voor 53. De aanval van Ajax bleef belangrijk beneden den gewonen vorm. maar desondanks werd het Leidsche totaal toch niet zoo bar hoog. Voor 124 was het gebeurd. De goede zijde van deze innings was echter het feit. dat dit totaal niet door een paar spelers werd opgebracht. Alle L.C.C.-ers scoorden en zes kwamen in de dub bele cyfers. Metsch 18, Hagenaar 10, P. Kan tebeen 17. T. Kantebeen 14, Hop 20 en Jonge heid 13. Versteeg 434. Schwencki 2—10, Wen- ting 222. Van Oudgaarden 248. De tweede Ajax-innings werd een déblacle. Het totaal werd 41 en alleen Janssen kwam precies in de dubbele cyfers. A. van Es 418, T. Kantebeen 423. L.M.C.C.—LEONIDAS. Om kwart over elf opent de L.M.C.C. haar innings. Wagner wordt voor een rustige 10 gebowled en zyn opvolger treft op den volgen den bal hetzelfde lot. Goekoop blijkt echter uitstekend te batten. Hy krijgt, weinig steun en biyft met 19 not out. De laatste twee bats- men worden op een slow bowler gestumped. Het totaal wordt 58. Na de lunch lykt het offensief der Leidsche aanvankelijk goed te gaan (539). J. de Ko ning speelt echter met veel vertrouwen en krijgt goeden steun van nummer 9. Deze laatste heeft echter over geluk niet te klagen. Op 121 valt zijn wicket en dit totaal wordt niet verder overschreden Bowlingscyfers: H. Coebergh 462. G. Huur man 310, D. Wagner 137. R. Lensing 06. Met een achterstand van 63 begint de LM. C.C. haar tweede innings. Even ziet het er nog leeiyk uit, doch Coebergh redt met een harde 45 de situatie (9x4. 1x6). Hij valt ten offer aan den slowbowler Beeters. die ook de staart opruimt Ook R. Lensing (14) biedt nog eenigen tegenstand. De 24 benoodigde runs worden door Leonidas voor het verlies van twee wickets in een half uur gescoord. L.C.C.-JUN. WINNEN VAN V.U.C.-JUN. Als gevolg van een paar zeer goede vangen van Hagenaar. Kantebeen en Heyn bracht V.U.C. het in de eerste innings slechts tot 27. Dietz bowlde voor L.C.C. 25, Harmsen 410, Hagenaar 29, v. d. Reyden 03. L.C.C. bracht het daarna tot 140 voor het verlies van 4 wickets. Rietbergen 29. v. d. Reyden 16. Kantebeen 37. Harmsen 26 not. out en Dietz 20 not out. Daarna speelde V.U.C. den tyd uit voor het verlies van 4 wickets, zoodat L.C.C. op de le innings den wedstryd won. VOETBAL. ALPHEN I—WOERDEN I 6—3. Ter gelegenheid van den te Nieuwkoop te houden Sportdag heeft Alphen I een vriend- schappelyken wedstryd gespeeld tegen het naar de derde klasse K.N.V3. gepromoveerde Woer den I. In dezen wedstryd, die door een vrij talryk publiek werd bijgewoond toonde Schellinger hout nog weer eens zyn bruikbaarheid als middenvoor door niet minder dan drie doel punten voor zyn rekening te nemen. Het is spoedig door Schellingerhout 10. Even later weet dezelfde speler den voorsprong te vergroo- ten 2—0. Alphen blijft, gesteund door den ster ken wind, ln den aanval en als een der backs in het nauw gedreven wordt weet hy niet an ders te doen dan in eigen doel te trappen 30. Nog voor de rust maakt de Woerden midden voor 3—1. Na de hervatting wegen de partyen aanvankeiyk beter tegen elkaar op. doch het is Schellingerhout die den voorsprong vergroot, 41 waarna Bezemer het leder even later uit een voorzet van Vriesekoop goed inkopt. 51. Windhorst breekt hierna door en maakt 61. Woerden komt vervolgens stevig in het offen sief en weet nog tweemaal keeper Britsemmer te passeeren, zoodat met een 63 overwinning Alphen in het bezit komt van den fraaien beker. Alphn III maakte korte metten met Nieuw koop I. Broer en Van Heyningen zorgden in de eerste helft voor drie doelpunten, waartegen over Kroesemeyer c.s. slechts één doelpunt stelden. Na de hervatting wisten de gasten nog vier maal de roos te treffen, zoodat het einde kwam met een 7—1 overwinning voor Alphen in. Het hoofdnummer van het concours hippique te Amsterdam was Zaterdag het springconcours om den Grooten Prys van Amsterdam, dat voor een deel werd bygewoond door Prins Bernharü en Prinses Armgard. Het parcours had een lengte van 738 M„ waarover 17 hindernissen met een maximum-hoogte van 1.50 M. waren verdeeld. Het parcours moest binnen een be paalden tijd worden afgelegd. Reeds kort na den aanvang bracht ritm. Sir- tema van Grovestins met „Madel wie du" en ritm. Pahud de Mortanges de Nederlandsche vlag ln top door een foutloos parcours te rijden, korten tyd later gevolgd door den Ierschen luitenant O'Niallain die ..Kilmallock" rond bracht zonder een hindernis af te werpen, zoo dat naast de Nederlandsche driekelur de groen- wit-oranje vlag van Eire werd geheschen. In het tweede gedeelte was de heer Leeuwen burg met ,.St. George" de eerste die geen fou ten maakte, onmiddellijk gevolgd door ritmees ter Brinckmann op „Baron IV". een zestien jarige donkerbruine ruin, het oudste deelne mende paard, dat foutloos overkwam. Ook de hierna volgende combinaties ritm. Von Can- stein (Did.) op „Hansbursch" en majoor O' Dwyer op „Limerick Lace" maakten geen fou ten. Het derde gedeelte bracht alleen voor luit. De Bruine op Ernica" en luit. Weidemann op „Fridelin" een foutloos parcours. De barrage werd gesprongen over hetzelfde aantal hindernissen met een maximum hoogte van 1.60 M.; by geiyk aantal fouten was de tijd beslissend. De Iersche majoor O'Dwyer op .Limerick Lace" was de eerste, die by dezen eindstrijd op het buitengewoon zware parcours geen fouten maakte in den korten tijd van 88 2 5 sec. Hier mede werd hij verdiend winnaar van den wis selbeker voor dit Jaar. Tevens werd hy winnaar van de groote zilveren mdaille, uitgeloofd door H.M. de Koningin. De heer Leeuwenburg op „St. George" sprong bij de barrage niet mee. De uitslag luidt: Groote prys van Amsterdam (na barrage) I. „Limerick Lace" maj. O'Dwyer (Ierland) 0 ft.. 88 2/5 sec.: 2 „Baron IV" ritm. Brinck- I mann (Hannover) 3 ft., 94 sec.: 3. „Ernica" 1 kap. J .A. de Bruine Scheveningen i 4 ft.. 184 4/5 sec.; 4 ..Killmallock" It. O'Niallain (Ier- j land) 4 ft 88 2/5 sec.: 5. „Madel wie du" ritm. I. L. D. B. Sirtema van Grovestins (Amersfoort) 4 ft. 90 sec 6. Tridolin" lt. Weidemann (Han nover) 8 ft. 82 4/5 sec.; 7. „Hans Busch". ritm. C. von Canstein (Hannover) 11 ft. 98 sec.; 8. „Dainty Lady". J. H. Alta. Oudemirdum: 2. „St. George" P. Leeuwenburg Cs Gravenhage) 0 ft. (zonder barrage). Concours eenspannen, limiet-klasse, hackney's uitgesloten: 1. „Hendo" D. E Mellema. Finster- wolde; 2. „Lorton II" Roselink en Wooldrik, Enschede: 3. „Roland" P. C. C. v. d. Touw. 's Gravenhage; 4. ..Windsor" A. Steelhouwer, Dubbeldam; 5. „Kwinta" J. Alta. Oudemirdum. Concours eenspannen, uitsluitend volbloed hackney's, stokmaat van 1.55 M. en hoogcr: 1. ..Dainty Lady" J. H. Alta. Oudemirdum; 2. „Lady Love" C. G. H Otjens. Dongen: 3. en ex-aequo .Fleetwood Juliet" G. J. Poerink, Enschede: „Sensation" gebr. v. d. Haar Zeist; eerv. verm. „Lady" H. Burger, Amsterdam; ..Haddon Philippine" P. C. C. v. d. Touw. 's Gravenhage. Hackney's, stokmaat beneden 1.55 M.: 1. „Odo" gebrs. v. d. Haan. Zeist; 2. „Charming Lady" C. G. H. Otjens. Dongen. Kampioen tusschen-afdeelingen A. en B.: „Dainty Lady" J. H. Alta. Oudemirdum. Concours tweespannen, limiet-klasse, hack ney's uitgesloten: 1. „Hendo" en „Xandria", D. E Mellema. Finsterwolde; 2. „Roland" en „Windsor" A. Steehouwer. Dubbeldam: 3. „Upa- cha" en „Ziezoo" J. H. Alta Oudemirdum: 4. „Lorton II" en ..Wilson". Roesink en Wooldrik. Enschede; 5. „Tiponna" en „Wiesje" sial Spy- kervet, Steenwyk; eerv. verm. „Roland en Ro bert" P. C. C. v. d. Touw. 's Gravenhage. Concours tweespannen, uitsluitend volbloed hackney's: 1, .Fleetwood Courtesy" en ..Fleet wood Nightingale". G. J. Poerink. Enschede; 2. .Fiery Cross" en ..Firing Bell" G. J. Poerink. Enschede; 3. ..Capenor Victor" en Blngley Vic tor" H F. Bultman. Heemstede; 4. ..Lady Love" en „Charming Lady" C. G. H. Otjeas, Dongen. PRINS BERNHARD TOURNOOI. Zaterdagmiddag te 3 uur werden op het ter rein van Morschkwartier de wedstryden van het Prins Bernhard Voetbaltournooi gespeeld Vorig jaar was de beschikbaar gestelde wissel beker gewonnen door de K. V. Rehoboth. Voorts waren nog uitgeloofd een gouden en een bronzen medaille. De uitslagen luidden als volgt: K. en G.—Samuel 51, J. O.—Pniël 20. KVRPhebe 3—0. K. en G.J.O. 2—1, Samuel- K.V.R. 0—6, Pniël—Phebe 0—3. Verder werd nog een gecostumeerde voetbal- wedstryd tusschen Oude Vest en Levendaal gespeeld. De beslissingswedstrijden werden gespeeld tusschen: K.V.R. en K. en G. (om den len en 2en prijs) 50, J.O. en Phebe (om den 3en pr.) 2—2. Wegens tydsgebrek werd besloten aan de laatste twee vereenigingen ieder een bronzen medaille toe te kennen. Om 8 u. 45 werd de wisselbeker door den heer Stigler met een toepasselyk woord aan K.V.R. uitgereikt: den 2en pry?, de gouden medaille, kreeg K en G den 3en prys. de bronzen medaille J. O., ter wyl aan Phebe eenzelfde medaille toegezonden zal worden. De organisatoren en toeschouwers kunnen weer op een mooi en goed geslaagd voetbaltournooi terugzien. De landenwedstryd. De laatste dag van het hippisch festyn trok veel belangstelling en bij het begin var het damesspringconcours waren naar schatting tienduizend plaatsen bezet. Te drie uur in den middag verscheen weder om Prins Bernhard op de tribune. Evenals Zaterdag werd hij verwelkomd met het volks lied. Spoedig volgde toen het hoogtepunt van het concours, de landenwedstrijd. Voor het begin van d°zen wedstryd toonde de Prins zijn oe- langstelling door eenigen tyd op het midden terrein te vertoeven en de verschillende hin dernissen in oogenic houw te nemen. De landenwedstrijd werd verreden over een parcours van 853 M. lengte met 19 hindernis sen met een maximum hoogte van 1.60 M. Het parcours moest worden gereden in een tempo van 400 M. per minuut. Ieder der vier deel nemende landen kwam uit met een equipe van vier ruiters met vier paarden en iedere ruiter moest het parcours tweemaal rijden. De volg orde werd door het lot bepaald. Als eerste sprong de Duitsche ruiter ritm. Brinckmann op „Oberst II". die het zeer zware parcours zonder fouten reed. De drie eerste ruiters van de andere equipes, luit. De Voghel (België) op ,La Biguine". majoor O'Dwyer (Ierland) op ..Limerick Lace" en kapitein Gre- ter op „Carina" maakten resp. 171/4, 4 en 12 fouten. La Biguine" weigerde twee keer. waar door het parcours niet binnen den vastgestel- den tijd was beëindigd en tydfouten in reke ning werden gebracht. Ook de overige Belgi sche ruiters luitenant baron Fallon op „Fox" luitenant Verlinden op „Carioca II" en luit. De Voghel op „Tarzan" slaagden er niet in binnen den vastgestelden tijd rond te komen. .Carioca II" werd zelfs wegens drie maal wei geren uitgebeld. In de eerste ronde van den landenwedstrijd slaagde vervolgens alleen de Duitsche luit. Weiddemann op „Alant" foutloos rond te komen. Na de eerste ronde was de voorloopige uitslag; 1. Duitschland. 4 fouten; 2. Ierland 20 fouten; 3. Nederland 28 fouten en 4. België 44 fouten. In de tweede ronde maakte ritm. Brinck mann op ..Oberst II" wedorom een foutloos par cours. ..La Biguine" weigerde driemaal en werd uitgebeld, evenals .Fox" onder luit. baron Fal lon en „Carioca 11" onder luit. Verlinden. Wel maakte luit. De Voghel met „Tarzan" slechts 4 fouten, doch hiermede kon hy voor de Bel gische equipe niet veel meer goed maken. De laatste ruiter, de Nederlandsche kapitein De Bruine, slaagde er nog in .Ernica" foutloos rond te brengen, waarvoor hij een stormachtig applaus van de toeschouwers in ontvangst moest nemen. De uitslag van den landen wedstryd was: 1. Duitschland 16 fouten: 2. Ierland 40 fouten; 3. Nederland 48 fouten; 4. België 129fouten. Tenslotte werden de pryzen uitgereikt. Prins Bernhard overhandigde persoonlijk den wissel- prijs, den grooten Hollandschen molen aan den leider van de winnende equipe. Ook het vorig jaar heeft de Duitsche equipe dezen wisselprys weten te winnen. Ritmeester Brinckmann op „Oberst II". die beide malen het parcours zonder fouten reed. ontving den eereprys voor den individueelen winnaar. In de Nederlandsche equipe was de volg orde: 1. kapt. Greter op Carina", le ronde 12 ft.. 2s ronde 16 ft.; 2. It Gruppelaar, op „Pea cock". le ronde 12 ft.. 2e ronde 16 ft.; 3. P. Leeuwenburg op St. George", le ronde 12 ft., 2e ronde 4 ft.; 4. kapt. De Bruine op „Ernica", le ronde 4 ft., 2e ronde 0 ft. Het dames-springconcours had tot uitslag: 1. mej. Ankersmit met „Santa Bell", 0 ft. 90 li sec.; 2. mej. Wittmack met „Neckar" 4 ft. 89 3/5 sec.; 3. mej. Wittmack met „Cherry" 4 ft. 101 3/5 sec.; 4. mevr. Gundlach met .Ro bert" 4 ft. 102 3 5 sec.; 5. jkvr. Van Vreden- burch met „Charby". 4 ft. 1091/5 sec.: 6. jkvr. Van Vredenburch met ..Wapi" 4 ft. 112 2/5 sec.; 7. Freule van Limburg Stirum met ..Isabella". 7 ft. 120 3 5 sec.: 8. mej. J. C. Gerritzen met „Sofia" 8 ft. 93 4/5 sec. DINSDAGAVOND 7 UUR TERREIN ZOETERWOUDSCHE SINGEL ten bate vaji de „Ver. voor Maatschappelijk werk in d© Ziekenhuizen te Leiden". - Met het oog op bovenstaande doel zijn diploma's niet geldig. - Entrée 10 ct. - Rijwielst. 5 ct, 9661a (Ingez. Med.) WADDINXVEEN—BODEGRAVEN 3—4. Voor de finale der seriewedstryden te Wad- dinxveen kreeg Bodegraven den strijd aan te binden tegen Waddinxveen. Dat de roodzwarten met 43 wisten te zegevieren, kan als een uit stekende prestatie borden aangemerkt, te meer als men in aanmerking neemt, dat Bode graven even voor rust nog met 31 achter stond. Direct trok Bodegraven ten aanval en al vry spoedig forceerde zy een corner, waar uit de linksbinnen inkopte. Missen van den linksback van Bodegraven stelde Waddinxveen in staat den gelykmaker te scoren. Hoewel Bodegraven bleef domineeren. wist de thuis club uit een doorbraak de leiding te nemen, terwyl zy wederom door een snelle doorbraak van haar linksbuiten zelfs den voorsprong tot 31 wist te vergrooten. Bodegraven liet zich door dezen achterstand geenszins ontmoe digen en toen haar rechtsbuiten keurig voor doel plaatste, werkte een back van Waddinx veen het leder in eigen doel. 3—2. Na de thee kreeg Bodegraven tegen den straffen wind op te tornen, doch was zy geenszins in de min derheid. Integendeel, reeds in de eerste minuut kopte de linksbinnen onhoudbaar in. 33. Een vrijwel geiykopgaande stryd volgde en het zal niet alleen voor den speler zelve, maar ten slotte voor het geheele Bodegravenelftal een groote voldoening zijn geweest, dat het zyn trainer A. Boelens was, die twee minuten voor het einde wist door te breken en scoorde, waardoor de rood-zwarten beslag legden op den eersten prys een fraai zilveren vulpotlood voor eiken speler. AMSTERDAM—GRENCHEN 0—2. De wedstryd AmsterdamGrenchen welke Zaterdagavond in het Ajaxstadion te Amster dam is gespeeld, werd door de Zwitsersche club met 20 gewonnen, nadat de rust met blan ken stand was ingegaan. ZOMERAVOND COMPETITIE L.V.B. Het programma luidt: 4 Juli: Afd. 3: LDWS 5Rynsb. Boys 2, J. Lens. 5 Juli: Afd. 1 A: ASC 1Noordwijk 1. A. Gressie. Afd. 2 A: LDWS 3—ASC 3. S. Swanenburg. 6 Juli: Afd. I B: Leidsch B. 1SLF 1. W. v. Egmond Afd. 2 BQuick Boys 3Noordwyk 3. L- de Vogel; ASC 4CNV 1 (le terrein) W. M. de Vrind. Afd. 3: Roodenburg 4Noordwyk 6, M. Hons- beek. Afd. Adsp.: ASCRoodenburg (2e terrein), Th. v. d. Klugt. 7 Juli: Afd. Adsp.: NoordwykRynsb. Boys, G. Waasdorp. T.O.N.A. I—L.D.W.S. n 1—2. Voor de 3e ronde om de LVB Sleutels won LDWS H van TON A I met 2—1. TON A nam dadelijk de leiding maar nog voor de rust maakte LDWS gelyk. Na de thee was de thuisclub wel steeds iets sterker maar LDWS nam de leiding en stond die niet meer af. FE VENOORDROMA. Te Rotterdam heeft Feyenoord Zaterdag ge lyk gespeeld tegen Roma (1—1). SASSENHEIMSCHE COMB.HILLEGOM. Een combinatie van Ter Leeae en Teyiingen speelde tegen Hillegom I. Direct gaat Hillegom tot den aanval over, doch de achterhoede der comb, weet doel punten te voorkomen. Ook de Sassenheimers zetten eenige goede aanvallen op. doch een mooie kans gaat door lang talmen verloren en de rust komt met blanken stand. Na de pauze neemt de combinatie de leiding, maar Hillegom maakt spoedig gelijk. Een pe nalty. aan de combinatie toegewezen, werd niet benut, zoodat het einde kwam met 1—1. 3—3

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 11