De beurzen blijven ontwricht ZWITSERSCHE NATIONALE TENTOONSTELLING LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Zaierdag 1 Juli 1939 De nieuwe Provinciale weg Leiden—Oude Wetering Senaat contra Roosevelt ZWITSERLAND STOFZUIGERS 51 WEERBERICHT. LUCHTVAART RECHTZAKEN AGENDA Spoorlijn wordt autoweg Weet U liet antivoord? Uit de Omstreken VERBINDT UW VACANTIE IN MET EEN BEZOEK AAN DE Te Kopenhagen vergadert op het oogen- blik het Tiende Congres der Internationale Kamer van Koophandel. Kopstukken uit het zakenleven uit alle landen der wereld zitten OroederiljK bijeen, vertegenwoordi gers der totalita re en democratische lan den bespreken er op waardige en weten schappelijke wijze (ofschoon niet steeds objectief) de groote economische vraag stukken van den dag en men kan er zeker van zijn. dat het Congres een reeks van mooi-klinkende resoluties zal aannemen. Toch blijkt uit de verschillende redevoerin gen, met name uit die van den eere-presl- aent dr. F. H. Fentener van Vhssingen. dat er over de besprekingen donkere schaduwen hangen. Het Is niet slechts de permanente oorlogsdreiging, die het zakenleven ver start, het zijn niet slechts de tot het waan zinnige opgedreven bewapeningsuitgaven, die de productie in de verkeerde richting drijven, hier en daar een schijnhausse in het leven roepen doch tevens een ontzag lijken last leggen op de huidige en komende generaties het is ook de op de spits ge dreven bescherming, het is de toenemende autarkie en het zijn de deze autarkie ver heerlijkende ldeologieèn. welke den inter nationalen handel en het kapitaal-verkeer zoo sterk aan banden leggen". Denk de be schermende maatregelen voor industrie en handel en de uitvoering van werken met regeeringsgelden weg. schrap de bewape ningsorders en wat zou er overblijven van de economische bedrijvigheid en de geste gen werkmogelijkheid in vele landen?" Zoo riep dr. Fentener van Vlissingen uit. Op nog meer internationale wantoestanden legde hij den nadruk. Cijfers toonen aan. dat juist die landen als Duitschland en Italië, die zelfvoorziening als het hoogste ideaal nastreven, integendeel hoe langer hoe afhankelijker worden van het buitenland. 3S verschillende bekende merken. Ook in huurkoop. DE STOFZUIGER-CENTRALE HAGEMAN HOOIGRACHT 7195 TELEFOON 2945. (Ingez, Med.) Barometerstand Gistermiddag 3 uur: 784. Hedenmiddag 3 uur: 780. BUITENLANDSCH WEERO VERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. De depressie ten N.O. van Faroër vult zich langzaam en verplaatst zich daarbij weinig Haar regeniront bracht Oost-Dultachland en Polen nog veel neerslag. De vlakke depressie, welke zich gisteren over Frankrijk ontwikkelde, trok in Noordoostelijke richting, passeerde hedennacht ons land en ligt thans over N.W. Duitschland. Zij gaf bU ons nog al wat regen (de Bilt 13 m.m., Gronin gen 10 m.m.). Ook Frankrijk, België en voor al Zwitserland melden veel regen (Bern 31 m.m.). Op den Oceaan kwam een rug van noogen luchtdruk tot ontwikkeling welke zich thans ook over de Brltsche eilanden en Frankrijk uitbreidt. De temperatuur daalde over bijna geheel West-Europa tot beneden normaal (Maastricht bijna 4 graden). WEERSOMSTANDIGHEDEN Binnenland (7 u. 20 voorm.) Den Helder: zw. bew zwak Z.W. wind. temp. 14 gr C., min. 12 gT.. neerslag 7 m.m Vlissingen: betrokken, zwak Z.W. wind, temp. 14 gr. C min. 12 gr neerslag 0.6 m.m. De Bilt: regen, zwak W.N.W. wind. temp. 12 gr. C., min. 12 gr., neerslag 13 m.m. Groningen: regenbuien, zwak N.W wind. temp. 13 gr. C.. min. 13 gr., neerslag 10 m.m. Maastricht: zware regen, matig W. wind. temp. 12 gr. C., min. 12 gr. neerslag 5 m.m. Buitenland (8 uur voorm.) Parijs: W.N.W. zwak, 12 gr. C., regen, na on weer met zwaren regen. Londen: W.N W., zwak. 11 gr. O., mooi. doch half bewolkt. Berlijn: Zuid. zwak, 16 gr. C.. betrokken. Marseille: N.W.. matig, 20 gr. C.t tamelijk mooi, half bewolkt. Stockholm: O.N.O., matig, mooi. hooge wolken LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 13 gr. C. (56 gr. F 12 uur 'midd.: 14 gr. C. (58 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE. Voor Zondag. Voorm. te 4.02 uur: nam. te 4.21 uur. Voor Maandag. Voorm. te 4.38 uur: nam. te 4.66 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Poelmeer" 's Middags 12 uur: 19 gr. C. Zweminrichting „De Zijl". 's Middags 12 uur: 194 gr. O. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Zondag van 21.56 uur tot 4.12 uur. Maandag van 21.65 uur tot 4.12 uur. MAAN8 OP EN ONDERGANG 1 Juli: op 20.53 uur: onder 4.48 uur. 2 Juli: op 21.29 uur: onder 5.46 uur. Hij wees op de slechte distributie van 's werelds grondstoffen, op de nog nergens met economisch verantwoordde middelen volledig geslaagde bestrijding der werkloos heid. De daling van de internationale koop kracht der leidende valuta's, getuige het groeiend aantal ruilovereenkomsten was een ander punt, waaraan hü de aandacht besteedde En hoe droevig het gesteld is met het internationale betalingsverkeer, blijkt wel uit het feit. dat op het oogenbllk niet minder dan 184 betalingsovereenkom sten in werking zijn De Internationale Kamer van Koophandel moge nu ai met klem aandringen op internationale econo mische samenwerking, zij zal toch waarlijk niet de lllus e koesteren, dat haar stem tot de zich militair en economisch tot de tan den wapenende regeeringen zal doordrin gen. Het is treurig, dit te moeten erkennen, doch het is beter de waarhe'd recht in de oogen te zien, dan zich met illusies te paaien. Ik bedoel hiermede geenszins klei neerend te spreken over deze bijeenkomst te Kopenhagen: het Is steeds nuttig, wan neer vooraanstaande mannen uit verschil lende landen met elkaar aan één tafel zit ten. terwijl het Instandhouden der organi satie van de Internationale Kamer van Koophandel ongetwijfeld wenschelijk is in verband met de nooit op te geven hoop bp een betere toekomst. Doch wanneer ruwe soldatenlaarzen het vertrouwensplantje vertrappen en niets-dan-macht-ontzlende politieke aspiraties de wereld beheerschen, daar mag men aan bijeenkomsten en resoluties als die van Kopenhagen niets anders dan zuiver academische waarde toe kennen. De beurzen zijn in den lappenmand. AUe durf, alle ondernemingsgeest zijn er uit verdwenen en zoo langzamer hand zijn de koersen veelal weer tot het April-peil gedaald. Ook in den goederenhandel is alom aarzeling merkbaar. De speculatie is praetisch verdwenen. Weinigen wagen het er op. verplichtingen op langen termijn aan te gaan. Waar men ook het oor te luisteren legt, overal heeft de politiek het eerste en laat ste woord. Ook in Nederland mist zij haar uitwerking op het economisch en financieel leven helaas niet Het is zeer Jammer, dat juist in dezen tijd. nu internationaal de atmosfeer zoo vertroebeld is, onze regeering niet heeft kunnen bewerkstelligen, dat althans nationaal de politieke onrust on gerept blijft en dat het verschil van mee ning ten aanzien van de financieele poli tiek tot een kabinetscrisis heeft moeten leiden, waarvan de financieele gevolgen niet te overzien zijn. De constante druk op gulden en obligatiemarkt is van deze onrust de directe weerspiegeling Opnieuw heeft de Nederlandsche Bank goud moeten afstaan, terwijl een ernstige afglijding van onze markt voor staatsobligaties tot dusver slechts is voorkomen door steun van de zijde der Rijksfondsen hetgeen natuurlijk een verre van gezonde positie is. Van internationaal grooter belang is na tuurlijk de positie van den dollar. Ten aan zien daarvan hebben zich deze week vreem de dingen afgespeeld, waarvan de strek king en invloed nog niet geheel duidelijk zijn. De Amerikaansche Senaat immers heeft het gewaagd in de oppositie tegen Roosevelt te treden ten opzichte van de door hem gewenschte en door het Congres reeds aanvaarde monetaire volmachten. Nu lijkt het op het eerste gezicht inder daad, of in dit belangrijk Amerikaansch lichaam zich een soiled bloc tegen Roose velt en den New Deal heeft gevormd. Bij een nadere ontleding der gebeurtenissen, blijkt evenwel dat die opvatting niet ge heel juist is. Men moet tot de conclusie komen, dat een niet bijzonder schoone po litieke koehandel de oorzaak is geweest van het door den Senaat gegeven monetaire votum. Deze koehandel komt hierop neer, dat het antl-devaluatlebloc in den Senaat een compromis heeft gesloten met het zii- verbloc. Eerstgenoemde senatoren beloof den, de eischen der de zilverstaten verte genwoordigende senatoren te ondersteunen, indien laatstgenoemden hun stem aan het monetair voorstel zouden geven. Zoo be loofd, zoo geschied. De voorstellen, den regeerings-aankoopprijs van binnenlandsch gemijnd zilver te verhoogen van 64.64 dol larcent tot 77.40 dollarcent, om den aan koop van buitenlandsch zilver te staken en om den President na 30 Juni de bevoegd held te ontnemen, den dollar verder tot een minimum van 50 te devalueeren, werden met een belangrijke meerderheid aangenomen. De Senaat heeft hiermede den President den handschoen toegewor pen. wellicht zonder zelf de groote conse quenties ervan te overzien. Want, tenzij in het vereenlgd comité van Congres en Se naat een compromis wordt bereikt, is hier mede de nekslag gegeven aan het beruch te zilverprogram der Amerikaansche re- geerlng. Gelijk bekend, beoogde dit, de zil- vervoorraden tot een vierde der totale monetaire voorraden op te voeren. Groo- tendeels uit hoofde van de toestroomlng van goud is dit program schromelijk mis lukt en een beëindiging zou dus alleszins toe te juichen zijn, ware het niet dat door de methode van den Senaat de internatio nale zilvermarkt volkomen ontwricht wordt De prijzen immers hebben reeds een ge voelige daling ondergaan en tegelijkertijd wordt de kunstmatigheid der Amerikaan sche zilvermarkt verhoogd, waar men een prijs handhaaft, welke bijna tweemaal die is. dien de wereld bereid is voor het witte edelmetaal te betalen. Belangrijker dan het zilvervraagstuk is echter dat van de positie van Roosevelt ten aanzien zijner zuiver-monetaire be voegdheden. De devaluatiemarge van 10°/o, welke de President tot dusverre bezat, be- teekende een machtig wapen in de hand der Amerikaansche Administratie tegen over eventueele depreciatie-neigingen in andere landen, speciaal Engeland. Men zou de ontneming dier bevoegdheid van harte kunnen toejuichen, indien zij uitvloeisel was van internationaal overleg en dus een schrede zou zijn naar valuta-stabilisatie. ZURICH 6 MEI - 29 OCTOBER 1939 1869 (lngcz Med.) Hiervan is echter geen sprake Het is een zuiver lntern-Amerikaansche aangelegen heid en daardoor slechts van zeer betrek kelijke waarde, terwijl zij, indien zij niet gepaard gaat met een verdere aantasting der New Deal-bevoegdheden, door haar eenzijdigheid voor Amerlka's economie zelfs een groot gevaar kan beteekenen. Ondertussehen houdt „dokter" Roosevelt niet op. den Amerikaanschen patiënt steeds nieuwe inspuitingen te geven, thans weer door middel van over zeven jaren versprei de uitgaven ad 3.8 milliard dollar voor z.g. „zelfliquideerende objecten". De patiënt heeft er niet meer op gereageerd; hij is volkomen Immuun en apathisch geworden en men verwondert zich er slechts over. dat de „dokter" zich hiervan niet bewust is en eindelijk eens ophoudt met het toe dienen van kunstmatige prikkels. Het Amerikaansch-Engelsch rullplan is uit den oven gekomen en het ziet er niet zoo gevaarlijk en formidabel uit als men oorspronkelijk had vermoed. Het beperkt zich eenerzijds tot Amerikaansche katoen, waarvan de Ver. Staten een voorraad van 11'/: millloen balen hadden verzameld, an derzijds tot rubber. Noch tarwe, noch tin zijn in het plan begrepen. Ook de te ruilen hoeveelheid is beperkt, n.l. tot 600.000 ba len katoen en waarschijnlijk c.a. 80.000 ton lubber. De overeenkomst is van allerlei garanties voorzien, teneinde te voorkomen, dat de betreffende goederen anderszins dan in geval van oorlog worden gebruikt en teneinde de markt voor overstrooming te ongelegener tijd te behoeden. Voor de Ne derlandsche rubber-belanghebbenden Is het nu de groote vraag, welke houding het Int. Rubber Comité zal aannemen. Het Is te hopen, dat het de uitvoering van het plan, dat toch waarlijk op zichzelf zeer ongevaarlijk is, geen moeilijkheden in den weg zal leggen. Ik geloof ook niet, dat. zoo als van bepaalde zijden wordt gevreesd, het een precedent zal scheppien voor het aan leggen van voorraden door andere landen. In het algemeen is ruilhandel ongetwijfeld een verfoeilijk instrument, doch in dit spe ciale geval is er geen enkele reden, om deze overeenkomst over denzelfden kam te scheren als de befaamde ruilovereenkom sten der totalitaire staten. „Nadat het bovenstaande was geschreven, werd bekend, dat inderdaad een compromis ten aanzien van Roosevelt's monetaire bevoegdheden is aanvaard en wel waar schijnlijk grootendeels onder den druk der internationale omstandigheden. Roosevelt behoudt derhalve de bevoegdheid den dollar zoo noodlg verder te devalueeren". (Nadruk verboden). DE POSTVLUCHTEN, De „Gier" is vanmorgen van TJililitan naar Nederland vertrokken met medeneming van 239 K.G. post, 5 K.G. pakketpost en 52 K.G. vracht. Twee passagiers vliegen mede tot Amsterdam. Voor tusschentrajecten werden 15 passagiers geboekt, terwijl negen passagiers voor tusschen trajecten moesten worden geweigerd wegens plaatsgebrek. ONBEVOEGDE VOLTROK EEN HUWELIJK, De 29-jarige secrtaarle-ambtenaar K. v. G. te Heenvliet. die bij afwezigheid van de betrokken ambtenaren, een huwelijk heeft voltrokken, Is door de Rotterdamsche recht bank veroordeeld tot f. 75 boete subs. 25 dagen hechtenis en een voorwaardelijke gevangenisstraf van een week. KANTONGERECHT DELFT. De modderige weg. De landbouwer R. in Zoetermeer kwam met een met paard bespannen wagen van zijn welland. De wielen waren flink bemod- derd, en over den weg werd een duidelijk spoor nagelaten. Dat Is verboden, en tegen den landbouwer werd dan ook proces-ver baal opgemaakt, zoodat hij nu terecht moest staan. De ambtenaar van het O. M vond dat aan de bepalingen streng de hand moet worden gehouden, en vorderde f.4 boete subs. 4 dagen hechtenis. De kantonrechter veroordeelde tot f. 3 boete subs. 2 dagen hechtenis. HAAGSCHE POLITIERECHTER. Hardhandig! De landarbeider B. E. uit Zoetermeer was er getuige van, hoe zijn patroon een kleinen Jongen behandelde Of Juister: mishandelde Want, de baas had den jongen beetge pakt en in een moddersloot gezet. De jongen was door het gebeurde zóó geschrokken, dat hij eenlgen tijd zijn spraakvermogen kwijt was. Thans is hij weer hersteld. De hardhandige patroon stond nu we gens mishandeling terecht. Het bleek dat de Jongen in zijn welland had geioopen, en daar had hij zich zoo kwaad over gemaakt dat hij tot genoemden maatregel overging. De Officier hield rekening met een gun stig rapport over verdachte, toen hij f40 boete subs. 40 dagen hechtenis eischte. De Politierechter veroordeelde tot f. 20 boete subs. 20 dagen hechtenis. Heling in „onbedachtzaamheid." Naar verdachte, een bloemistknecht uit Sassenheim vertelde, was het een „onbe dachtzaamheid" toen hij van een vriend een portefeuille aannam, en die daarna verkocht. Als gevolg van die onbedachtzaamheid stond hij nu echter wegens heling terecht, omdat de portefeuille van diefstal afkom stig was. „De meesten die het verkeerde pad op gingen, zijn met kleinigheden begonnen", waarschuwde de Politierechter. Verdachte had spijt van het gebeurde zei hij en daarmee rekening houdend, vroeg de Officier drie maanden gevangenisstraf voorwaardelijk met den proeftijd van drie jaar. Het vonnis werd twee maanden voor waardelijk met den proeftijd van drie jaar. Snel vorderende werkzaamheden. Zooals bekend is de aanleg van den nieuwen provincialen weg langs de spoorbaan, na gehouden aanbesteding opgedragen aan de N.V. Hollandsch Aannemersbedrijf Zanen ten Verstoep te Den Haag. Met de werkzaamheden werd eind October van het vorige jaar begonnen en thans werden wij, dank zij de welwillende medewerking van den heer Stigter, uitvoerder van dit belang rijke werk, in staat gesteld een kijkje te nemen naar de vorderingen en na men met groote voldoening kennis van het vele, dat in betrekkelijk korten tijd is gepresteerd. In October van het vorige jaar werd be gonnen bij de Ver. Touwfabrieken. Het lag in de bedoeling eerst dit gedeelte tot aan de zgn. Stroomsloot gereed te maken, ten einde dit dan voor het verkeer open te stellen. Bij deze Stroomsloot moest de oude spoorbaan aanzienlijk worden opgehoogd, wegens den aanleg van een tunnel voor het afgaand verkeer. Door het opgebrachte zand begon de slappe veenbodem te wer ken en dit was oorzaak, dat op dit punt de werkzaamheden traineerden. De aannemers waren echter middeler wijl op verschillende punten begonnen en zoo werd al spoedig over den geheelen afstand de aanleg onder handen genomen. Het is thans zóó. dat niet alleen het eerste gedeelte zijn voltooiing nadert, maar ook op andere gedeelten, zooal? dat van Rijpwetering tot het eindpunt bij de Ringvaart is men al ver gevor derd. Daar is ook reeds een groot ge deelte zoo goed als klaar. De nieuwe weg zal uitsluitend dienen voor autoverkeer. De bestaande provinciale weg, welke later door de betrokken ge meenten zal worden overgenomen, bl^ft bestemd voor het gewone verkeer. In den nieuwen weg moest een be langrijk aantal groote en kleinere brug gen worden gebouwd. De grootste hier van zijn die over de Dwarswetering, de Stroomsloot, alsmede die bij het voor malig station van Rijpwetering en die, welke bij Roelof aren ds veen in de plaats kwam voor de zgn. Fransche brug. De meeste dezer bruggen zijn gereed of nagenoeg gereed. De nieuwe weg krijgt een asphaitdek. Voorloopig wordt echter een slijtlaag aan gebracht. Het rijdek heeft een breedte van 6 meter. Dit moet ruim voldoende worden geacht, ook waar de weg alleen voor auto verkeer wordt benut. De oude weg waar langs alle verkeer moest passeeren was niet meer dan 4 meter breed. De aannemers hebben, tot Mei 1940 den tijd om den weg op te leveren. Wanneer echter de werkzaamheden in het zelfde tempo blijven doorgaan - en voor stagnatie behoeft al niet veel meer te worden gevreesd daar de meeste materialen reeds zijn aan gevoerd zal het einde van het werk op een vroegeren datum vallen, mogelijk wel omstreeks begin Januari van het volgend jaar of misschien nog wel aan het eind van 1939. De opening zou dan nog kunnen ge schieden in het zelfde Jaar als waarin het eeuwfeest van de spoorwegen valt. Dr spoorlijn waarlangs de nieuwe weg wordt aangelegd deed eehter maar een kwart eeuw als zoodanig dienst, en de plaats ge had hebbende metamorphose ie reed^ volkomen, dat al over den geheelen afstand haast niets meer op een voormalige spoor lijn wijst of het moest zi.in het. een of ander nog bestaande stationsgebouwtje, dat nu onwennig aandoet in deze veran derde omgeving! HEDEN: Pieterskerkgracht 13: Tentoonstelling van teekeningen M.S.G.. 24 en 69 u. n.m. Zondag. Jeruël. Ie Groenesteeg 16: Samenkomst 6 uur nam. Leger des Heils, Hooigracht: Samenkomsten te 10 uur voorm. en S uur nam. Pieterskerkgracht 13: Tentoonstelling van teekeningen M.S.G., 25 uur njn. Maandag. Pieterskerkgracht 13: Tentoonstelling van teekeningen M.S.G.. 6—0 uur n.m. BIOSCOPEN: Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam.: „De dans des doods". Eiken dag behalve Vrijdags ook om 2 u., Zon dag 2—7 en 8—11 uur. Trianon-Theater, Breestraat 31: 8 uur nam. Woensdag en Zaterdag 2 uur njn.: „De wil deman". Zondag van 2—7 doorl. voorstelling. Lido-Theater, Steenstraat 39: 8.15 uur nam.: „Sta op en vecht". Dinsdag-, Woensdag- en Zaterdagnam 2.30 u. Zondag doorl. voorstelling van 2—7 en 8.15 uur. Casino-Theater. Hoogewoerd 49: 8 uur nam.: „Het Raadsel der Schaduwen". Zondag van 4—7 en van 8—11 uur. Woensdag en Zaterdag ook 2.30 nam. Rex-Theater. Haarl.straatlederen werkdag en 8 uur nam.: „De Zeewolf". Zondag van 2—7 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. Nova-Theater (Katwijk aan Zee): Zaterdag. Zondag en Maandag „De Zeebonk". De avond-, nacht-, en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 1 t/m Vrijdag 7 Juli as. waargenomen door de apo theken „Tot Hulp der Menschheid". Hooigr. 48, Tel. 1060 en A. J. Donk. Doezastraat 31, Tel 1313. Te OegstgeestOegstgeestsche Apotheek, Wilhelmlnapark 8, Tel. 274. De geneeskundige Zondagsdienst te Leide» wordt van Zaterdagavond 8 uur tot Maandag morgen 8 uur waargenomen door de doctoren Van Drlesum, Van Es, Flim en Hartman. Te Oegstgeest wordt deze dienst dan waar genomen door dr. Leemhuis. Tel. 2030. 1. Wat is een „consilium abeundi" en doof wlen is deze uitdrukking dezer dagen gebruikt? 2 Wat bcteekent ..Uilen naar Athene dragen" en van wien is dit woord? 3. Wat beteekent .Felix merttla?" Antwoorden: pag. 2 van het Derde Blad. HAARLEMMERMEER. GEMEENTERAAD. De Winkelsluiting - De Algemecne Politieverordening. De raad vergaderde. De burgemeester stelde voor, om ter ge legenheid van den verjaardag van Z.K.H. Prins Bernhard een telegram van geluk- wensoh te zenden, hetgeen onder applaus wordt goedgevonden. Voorts deelde spr. mee, dat tot agent van politie zijn benoemd de heeren Lam- mers uit Noordwijk en Kamping uit Rot terdam. Van enkele winkeliers uit Hoofddorp is een verzoek binnengekomen om het slui tingsuur op Zaterdagavond niet op 11, doch op 10 uur te stellen. De voorzitter zeide, dat tevoren reeds een verzoek van een middenstands-organisatie is binnen gekomen, om de winkels een uur langer open te houden. Het is hier dus wensohe- lijk om over deze aangelegenheid eerst advies in te winnen van de middenstands organisaties. waartoe besloten werd. Volgen wijzigingen in de Alg. Politiever ordening en wel: Het ls verboden stil te staan op een brug, alsmede op een open baren weg op kleiner afstand dan 30 meter van een brug. Honden, waarvan de eigenaar of houder onbekend is en die gevaar opleveren voor schapen of ander vee, kunnen zoowel des daags als 's nachts door de politie gedood worden, onverschillig waar die honden zich bevinden. Verder de reeds gisteren meegedeelde wijzigingen. De heer Biemont wees op het bezwaar, wanneer men wachten moet bij open zijnde draaibruggen Daarvoor gelden de bepa lingen niet, aldus de voorzitter. De heer Ransdorp verzocht maximumsnelheden vast te stellen voor wielrenners in de bebouwde kommen. In verschillende gemeenten heeft men dergelijke verordeningen. Indien de heer Ransdorp den voorzitter dergelijke verordeningen wil toezenden, dat zal hij deze bestudeeren. De heer Arendonk vroeg welke maat regelen men kan nemen, als honden de schapen achtervolgen. De voorzitter beant woordde den vragensteller. De voorzitter deelde nog mede, dat de toegang tot het wandelbosch voor auto's, rijwielen en losloopende honden verbod»" is. - Na rondvraag volgde sluiting. KATWIJK AAN ZEE. Gedurende Juli en Augustus mogen de winkels op de werkdagen geopend blijven tot 9 uur des avonds en des Zaterdags tot 11 uur HILLEGOM. De verbeteringen der Zweminrichting. Onder de deskundige leiding van den di recteur van Openbare Werken, den heer Van Gemert. werd de nieuwe installatie voor de waterverversohing van de zwem inrichting bezichtigd. Daar verleden jaar ernstige klachten gehoord werden over het water der zweminrirhtins werd door hot. college van B. en W. beslofen om aan dit euvei een einde te maken. Door den direc teur van O. W. werd een project ontwor pen. Hierbij had men gebruik kunnen ma ken van leidingwater, maar om de hooge kosten werd hiervan afgezien en besloten 2—2

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 6