CHIEF WHIP BUITENLAND De Leidsche Bioscoop-Programma's LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Zaterdag 1 Juli 1939 'n fijne zeiltocht gezonde buitenlucht als toppunt van genot ..de beste sigaret voor Uw gezondheid Algemeene Toestand Zorgen over Danzig Geweldige reserves gevormd De neutralileifswefgeviiHj Pierlot in den Senaat SPORT Engeland-Nederland BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN Wij garandeeren voldoening! C. F. MEERPOEL ALLEEN: Breestraat 171. Danzig trekt momenteel de aandacht geheel tot zich en niet zonder zorgen slaat men den gang van zaken gade. De Poolsche commissaris-generaal is uit Danzig naar Warschau vertrokken, waar hij de Poolsche regeering verslag zal uit brengen over de militaire voorbereidingen, die thans worden getroffen en nieuwe in structies zal vragen. Uit Poolsche bron wordt vernomen, dat gisternacht verscheidene koopvaardij schepen uit Oost-Pruisen in de havens van Danzig en Schihau zijn aangekomen en daar allerlei soorten wapens, onder meer luchtafweergeschut ontscheept hebben. Deze wapens zijn voor het. meerendeel naar Danzig gebracht. Zij zullen geïnstal leerd worden aan de kust en op de hoogten rondom de vrije stad De instelling van het vrijwilligerscorps, waarvoor vrijwilligers uit alle deelen van Duitschland zich aanmelden, wordt voort gezet. Zij zullen waarschijnlijk den naam Danziger Heimwehr aannemen, gelijk blijkt uit den armband, dien de nationaai-socia- listische militie-manschappen sinds kort in Danzlg dragen. De Poolsche autoriteiten in Danzig zijn op de hoogte gebracht van deze voort schrijdende openlijke militarisatie van de vrije stad met manschappen en materiaal. Ook zouden weer stukken geschut van zwaar kaliber zijn aangevoerd. De „Wieczor Warszawski", het orgaan van het Poolsche ministerie van financiën, schrijft, dat er twee mogelijkheden zijn, of wel een .putsch", ofwel een chantage met oorlog. Het tweede schijnt het meest waar schijnlijke, doch is niet het minst gevaar lijke Het blad vervolgt met de mededeeling, dat de nationaal-socialistische autoritei ten te Danzig een mobilisatie van de be volking voorbereiden. Opmerkelijk hierbij is. dat tot nu toe de Duitschers bij het voorbereiden van een „putsch" in het ge heim te werk gingen, zooals bij Oostenrijk en Tsjtcho-Slowakije is geschied. Het gerucht, dat gemaakt wordt rond de voorbereidingen te Danzig doet veronder stellen, dat dit een onderdeel is van de taktiek van enerveering, welke sedert eeni- gen tijd door de Duitschers wordt toege past en men moet derhalve voorbereid zijn op provocaties, welke grooter zijn, dan tot nu toe het geval was. De woordvoerder der Poolsche regee ring heeft de volgende verklaring af gelegd: De regeering bewaart haar volledige koelbloedigheid en zal zich niet tot eenige overijlde actie laten provocee- ren. Zou er echter inzake Danzig welk initiatief ook ondernomen worden, dan is de Poolsche regeering voorbereid om tegenmaatregelen te nemen. Men behoeft er niet aan te twijfelen, Wij bieden U voor 10 Juli as. definitief 3 dg. Walcheren en VlaamsChe kust f. 24. 4 dg. Brussel en de Belg. Ardennen f. 32. 6 dg. België en het Luxemburgsch Zwitserlandf. 46.50 Reisbureau „Bolhuis", Apoth.dijk 2 Leiden, Tel. <24)362 - Noord wijk, Tel. 251. Oegstgeest, Boekh. v. d. Veen, Tel. (24)477 Lage Rijndijk - Sigarenmagazijn Beurse. 2797 (Insez Med.) dat een gewelddadige actie in Danzig, hetzij van binnen- of van buitenaf ondernomen, in Polen evenals in Engeland, zooals duidelijk uit Halifax' rede blijkt als een casus belli en een casus foederis (contractbreuk) be schouwd zal worden". Spreker verklaarde verder, dat de ge beurtenissen in Danzig misschien als de voortzetting van de politiek der moreele provocatie beschouwd kunnen worden, die wellicht bestemd is om een Poolsche tegen actie, zooals bijvoorbeeld de mobilisatie, uit te lokken. Polen zal zich echter niet laten prikke len, doch slechts tegenmaatregelen nemen, naar gelang de gebeurtenissen in Danzig dit eischen. Er loopen geruchten, dat Hitler tusschen 20 en 27 Juli per oorlogsschip naai- Danzig zou komen, doch deze geruchten vinden nog geen bevestiging. ENGELAND. De minister van de bevoorrading. Burgin, heeft te Glasgow een redevoering uitgespro ken, waarin hij uiteenzette, dat Engeland beschikt over een geweldige reserve. Hij voegde hieraan toe: ..dit land zal niet luisteren naar eischen met geweld van welken kant zij ook komen. Wij zijn vast besloten te streven naar vrede. Er zijn echter grenzen, waarbuiten Engeland en het Britsche rijk nooit zullen toestemmen te gaan. Er zijn vele buitenlandsche publicisten, die ik gaarne mee zou willen nemen door de fabrieken, die ik regelmatig bezoek. Het zou hun aandacht vergrooten, wanneer zij zagen tot welken omvang dit land, wan neer het wordt aangevallen, terug zal slaan en zich zal doen kennen, zooals het steeds gedaan heeft in het verleden." Burgin. die den dag had doorgebracht met een tocht door de wapenfabrieken aan de Clydeside, gaf voorts uitdrukking aan zijn groote voldoening over hetgeen tot stand gebracht wordt. Vijf Ieren veroordecfd. Vijf leden van het Iersche republikein- sche leger, betrokken bij een reeks bom aanslagen, zijn veroordeeld tot 20 Jaar ge vangenisstraf. De vijf veroordeelden zijn resp. 24, 21, 19. 27 en 20 jaar oud. Scotland Yard bewaakt bekende en ver dachte leden van het Iersche republikein- sche leger. Speciale posten zijn geplaatst bij de regeeringsgebouwen en electoische centrales als voorzorgsmaatregel tegen eventueele repressailles tn verband met de zware vonnissen. Vertrek van Kennedy tegengesproken. Het bericht, als zou de Amerikaansche ambassadeur, Kennedy, naar de Vereenig- de Staten vertrekken, wordt tegengespro ken. De nieuwsgeving aan het buitenland. De conferentie van de Empire Press Union heeft een resolutie, ingediend door sir Stanley Reed, lid van het Lagerhuis, met algemeene stemmen aangenomen, 2671 (Ingca. Med.) waarin gezegd wordt ..dat de conferentie het werk waardeerende dat gedaan wordt door de BBC. en andere agentschappen ter bevordering van Britsche publiciteit in het buitenland de regeering dringend wijst op de noodzakelijkheid van aanmoediging met alle te harer beschikking staande mid delen van een vergroot e verspreiding van Brltsch nieuws en van internationaal nieuws van Britschen oorsprong door de bestaande niet-officieele kanalen naar de dagbladen van vreemde landen, als correc tie op de zwaar gesubsidieerde buitenland sche diensten die thans in circulatie zijn". DUITSCHLAND. Het bijzonder hooger onderwijs De Dultsdhe rijksminister voor onderwijs en opvoeding heeft een verordening uitge vaardigd. waarin wordt medegedeeld, dat het onderzoek naar de instellingen voor bijzonder hooger onderwijs thans vrijwel als geëindigd kan worden beschouwd. De in richtingen voor bijzonder hooger onderwijs, welker voortbestaan niet verder gewenscht wordt, zijn reeds gesloten of zullen binnen den kortst mogelijken tijd geliquideerd worden. Daarmede, zoo wordt in de ministerieele circulaire gezegd, is ook de reden verval len om onderscheid te maken tusschen erkende en niet-erkende inrichtingen voor hooger onderwijs. In de toekomst zullen er geen Inrichtin gen voor hooger onderwijs meer mogen be-1 staan, die niet door de regeering erkend zijn: ofwel wordt aan de school het jus promovendi ontnomen, ofwel wordt de school geliquideerd. In bedoelde verordening wordt verder be paald. op welke voorwaarden in- de toe komst nog bijzondere inrichtingen voor onderwijs door de regeering erkend kunnen worden. Op de eerste plaats wordt daarvoor ver- eischt, dat zoowel de school als de profes soren waarborg bieden, dat de nationaal- socialistische ojyvoeding der studenten in alle opzichten gewaarborgd zal zijn. Wanneer aan deze inrichting van hoo ger onderwijs een internaat verbonden is, heeft dit tot taak nationaal-socialistische mensohen aan te kweeken. In bijzondere inrichtingen voor hooger onderwijs mogen alleen die studenten op genomen worden, die om geldige, door de regeering erkende redenen, niet ln staat zijn, een openbare inrichting van «hooger onderwijs te bezoeken. VEREENIGDE STATEN. Het Huis van Afgevaardigden heeft het neutraliteitsontwerp van Bloom met 200 tegen 188 stemmen aangenomen. Daarbij is het amendement van Vorys dat het wa penembargo weer invoert doch den ver koop van oorlogswerktuigen vrijlaat, in het ontwerp van Bloom opgenomen. Het ont werp gaat thans naar den Senaat. BELGIË. Minister-president, tevens minister van buitenlandsche zaken, Pierlot heeft in den Senaat bij de behandeling van de begroo ting voor buitenlandsche zaken een rede voering gehouden. De buitenlandsche poli tiek der Belgische regeering wordt geken merkt door den wil tot onafhankelijkheid van België. Politieke vrijheid is onscheid baar van economische vrijheid. In dit op zicht heeft de industrieele en landbouwac tiviteit als grondslag van het Belgische crediet niet minder belang dan een krach tige organisatie van de landsverdediging. Spr. kiest niet tusschen vrijheid en re- geeringsinmenglng. Hij zal beide methoden toepassen, aangezien de waarheid slechts gelegen ls in de Juistheid der verhoudin gen. De zaken moeten blijven berusten op den grondslag van het particuliere initiatief, niet echter uitsluitend op den grondslag van het Individueele initiatief. De krachtsinspanningen van kooplieden en industrleelen moeten samengevoegd worden door de vorming van expertgroe pen, die ln staat zijn tot het financieren van het zoeken van nieuwe afzetgebieden en tot de verdediging van de oude mark ten tegen buitenlandsche concurrentie. Beroepsorganisatie, zoowel met het oog op den uitvoer als ten aanzien van de blnnen- landsche markt, ls onontbeerlijk. Onze industrieën moeten zich steeds meer oriënteeren üi de richting van de vervaar diging van eindproducten. Wij streven er trouwens bij de onderhandelingen over afsluiting of vernieuwing van handelsver dragen naar speciale voordeelen te krijgen ten gunste van kwaliteitsproducten, waar veel arbeid in verwerkt is. De regeering zal handelsmissies naar het buitenland blijven zenden en bij economi sche onderhandelingen zal men zich aan passen aan de wisselende toestanden, die voortvloeien uit het monetaire systeem van andere landen. WIJ moeten, aldus de minister, profitee- ren van iedere gelegenheid, die zich voor doet, om onze economischen activiteit te ■behoeden of te doen toenemen en wij zul len daarvoor dagelijks strijden. Telkens, wanneer de concurrentie zich eal kunnen vestigen tusschen twee landen, die aan België leveren, o.m. granen en grondstoffen, zullen wij bij de invoerrege ling de voorkeur geven aan dat land. dat de belangwekkende prijzen biedt en er ln toestemt om met België een handesruil te vestigen op den grondslag van doeltreffen de wederkeerigheld. De minister eindigde met de verzeke ring te geven, dat alle maatregelen geno men zijn om een ravitailleering des lands ln geval van vijandelijkheden te verze keren. Tenslotte zei de minister, dat de heer Rollin zioh vergiste indien hij meende dat België, in geval vliegtuigen van oorlogvoe rende mogendheden boven zijn grondgebied zullen verschijnen, er zich toe zal bep>erken een houding van neutraliteit en onverschil ligheid aan te nemen. De Senaat heeft de begrooting van bui tenlandsche zaken met 71 stommen tegen 40 en één onthouding aangenomen. Tevens heeft de Senaat de begrooting van verkeerswezen, die lichtelijk was ge amendeerd, aangenomen. Zooals men weet, had de Senaat de begrooting eergisteren verworpen. VOETBAL. Naar wy nader vernemen wordt de voetbalwedstrijd Engeland—Nederland op 8 November niet te Londen maar te Shef field gespeeld. GEBOREN: Elisabeth, d. van P. H. Steeds en E. Versteeg: Catharlna Johanna Helena, d. van W. C. v. Dorp en C H. de Water; Jan Roelf, z. 'van N. Korswagen en R. A. van Laten; Johanna Apo- lonla Petronella Paulina, d. van G. C. v Hou ten en A Aanhane; Cornelia Giülsbertha d van M, Albers en J. p Looijestcln; Johanna Herkjen, d. van P. M. Bink en G. C. Mazurel; Nicolaas Pranciscus, z. van W. Wallaart en E. J. M. TibboelAntje, d. van W. F Gorre en A Neuteboom: Agada, d. van A. Meüvogel en M. v. d. Meel; Elizabeth Catharlna Maria. d. van H. A. v. Engelen en E. M. v. Gelder; Jacob Wilem. z. van W. P. Hartman en G. Nieuwold: Johannes Petrus Cornells, z. van M Jansen en T. Grimbergen. ONDERTROUWD: J. P. v. Leeuwen, jm. 20 Jaar en C. Beii. jd. 19 Jaar; W. M. v. Appel, jm. 25 Jaar en J MG. Speel. Jd. 24 jaar. OVERLEDEN: J. B. Devilee, wedn.. 91 Jaar: J. v. d. Plas. zoon. 25 jaar; J. Rietveld, huisvrouw van A. Leeuwestein, 24 jaar; A. Boere, wedn., 84 jaar. Onverschillig in welken prils U zich een naaimachine denkt aan te schaffen, onze enorme ervaring stelt ons in staat U steeds tot tevreden heid te bedienen - Daarom naar i 2750 (Ingez. Med.) Rex-Theater. Deze week vertoont het Rex-Theater als hoofdfilm „De Zeewolf" met George Raft, Henry Fonda. Dorothy Lamour e.a. Dit. door den bekenden Henry I-Iathaway gerlgiseerde filmwerk, speelt in het barre Alaska en geeft ons een beeld van den strijd welke wordt gevoerd tus schen mannen die het gemakklijker vinden de visch uit andermans fuiken te stelen, en de visschers, die meer rechte paden be wandelen. Wij zien hoe tusschen twee. onaf- scheidlijk gewaande vrienden, toch een verwijdering ontstaat, als de een, Tyler, zich aansluit bij een bende vischdieven, teneinde een nieuwe boot te kunnen beta len en de ander. Jim, met de overige vis schers den strijd tegen de dieven aanbindt. In een gevecht schiet Jim den onvoorzlch- tlgen Tyler neer. De zwaargewonde Tyler gaat evenwel toch met den misdadigen bende-leider aan boord om, zooals hij zegt. Jim te dooden maar met een list sluit hij den visch-dief op in de kajuit en als hij Jim dicht is genaderd stuurt hij de boot af en laat haar tegen de ijsbergen varen. Het schip wordt door de neerstortende ijsmassa gekraakt en verdwijnt met beide opvaren den in de diepte. Voor de pauze draait de film „Happy Landing" waarin de welbekende Sonja Henie volop gelegenheid krijgt ons van haar prachtig schaatsenrijden te laten ge nieten. Lido-Theater. De titel van de film ,Sta op. en vecht", is weinig zeggend, maar de film zelf doet het heel goed. Het verhaal speelt zich af in de bokswereld, waar intrigue en weddenschap belangrijke factoren zijn. Hier wordt de kleine Tommy Mc Coy ontdekt en verder opgeleid door Johnny Martin, wereldkampioen van su- p-:-klasse. De kleine Tommy wordt groot en dan stapt Robert Taylor het verhaal binnen als de bokskampioen Tom Mc Coy. Madison Square Garden loopt vol, wanneer hij er bokst en vanzelfsprekend steeds wint. En dat brengt een zekeren Cain er toe, door gebruik te maken van zijn machtspositie, het contract te koopen van Tom Mc Coy. Deze Cain leidt een dubbel leven; aan den eenen kant is hij de groote gokker bij de matches, die nimmer verliest; terwijl hij eveneens een rustig huisvader is, die een allerliefste dochter. Sheila, bezit, en voor haar dat andere deel van zijn leven ver borgen houdt. Door een toeval komt Tom met het meiske in contact en hun liefde worden zeer veel hinderpalen ln den weg gelegd door Sheila's vader, die zijn dochter zeker niet wil geven aan een bokser. De liefde overwint uiteindelijk en via een ont voering en een spannende boksmatch wordt de tegenstand van papa gebroken. Heel in het kort zijn hiermee de voornaamste fei ten aangegeven, waarop dit verhaal ge bouwd is. Afwisselend, boeiend, met een ernstige en een komische noot, en vooral vlot gespeeld vormt de film een aardig amusement. Robert Taylor vertolkt de boksrol en zijn veelzijdigheid blijkt zonne klaar. Maureen o'Sullivan is een charmante Sheila, terwijl Edward Arnold als Cain een juweeltje van filmspel ten beste geeft. Frank Morgan doet zich voorts als een zwerver, manager enz. kennen en zijn ta lent is weer onmiskenbaar. Het voorprogramma bevat, behalve goede journaals, een interessante schets uit de serie „Misdaad brengt geen voordeel" en een klucht. Trianontheater Charles Laughton is een groot acteur, een karakterspeler van formaat. Men constateert dat weer in de film „De Wildeman", de geschiedenis van een wel zeer verloopen individu, verslaafd aan drank en andere gebreken, die een sleen des aanstoots is op het eilandje Baroe in den Ned Indischen Archipel. Deze man die ven een kleine toelage leeft, totaal is afgezakt en ln ruzie maken een kennelijk genoegen schijnt te hebben, veroorzaakt opschudding na opschuding door zijn eigenaardige levenswijze. Toch heeft hij au fond een goede Inborst, al moet die met een lantaarntje gezocht wor den. Het ls fantastisch, zooals Charles Laugh ton dezen meer dan liederlijken mensch weet uit te beelden, al is het dikwijls verre van prettig er naar te kijken en al vraagt men zich soms af, of het nuttig en noodig is, om zooln wezen te verfilmen. Enfin: de avonturen op Baroe en andere eilandjes spelen zich vol afwisseling af en de moraal van deze film is, dat zulk een laaggezon ken kerel tot beter inzicht en zelfs tot voortreffelijken levenswandel gebracht kan worden, al gaat het ln dit verhaal wel erg vlug. Het zijn de zendelinge Jones en dominé Jones, die, nadat zij zich volkomen van den „Wildeman" hadden afgewend, omdat er toch niets meer mee aan te vangen was, er in slagen, een ommekeer in den afval lige te bewerkstelligen. Of eigenlijk is het alleen de zendelinge, die door den Wilde man verguisd is en zich dit zoodanig aan trekt, dat zit zich nu juist voor hem gaat interesseeren. Zij weet hem tot een beter mensch te maken, waartoe hun gezamen lijke expeditiegang ter bestrijding van een typhusepidemie wel zeer bijdraagt. Het eind van alle wederwaardigheden is. dat de Wildeman, zoon van een dominé en de zendelinge, die een dochter is van „iemand, die zich dood gedronken heeft", te zamen in het huwelijksbootje stappen en in het Engelsche vaderland een herberg gaan be sturen. Een degelijk leven wacht beiden, vol geluk en rust. zoodat men zich het happp end" niet beter wenschen kan. Vóór alles valt in deze film op het sug gestieve spel van Charles Laughton. die in zijn lugubere rol. bij voortduring de aandacht gespannen weet te houden. In deze film, waarin het goede wel wat geridiculiseerd wordt, vertolken ook de andere spelers uitstekend spel onder de geroutineerde regie van Erich Pommer. Voor de pauze gaat de adembenemende film „De Ploeg der Gedoemden", waarm de spannende levens beschreven gorden van de arbeiders uit de springstoffenfabrie ken (nytro-glycerine), arbeiders, die hun levensgevaarlijk beroep meestal uiteindelijk met den dood moeten bekoopen. Luxor-theater De ,,Dans des doods" is de dans van een circus-artiste in de kooi der tijgers. De dalende publieke interesse heeft de directie er toe gebracht nieuwe sensationeele nummers te zoeken om het publiek te boeien en ,,La belle Beatrix" aanvaardt de gevaarvolle taak om avond aan avond haar danskunst te demonstree- ren tegen het wat al te levendige en luid- ruchtige decor van een groep tijgers, die zich maandenlang vrij behoorlijk gedragen, doch plotseling wild worden en aan het nummer een abrupt einde maken. Een nieuwe sensationeele attractie, tijdelijk naar den achtergrond gedrongen, komt er voor in de plaats, maar het raadsel van de plotselinge en onverklaarbare verandering in de stemming der roofdieren blijft onop gehelderd. totdat Ruda komt! Ruda is „de leveling der vrouwen", zoodat ook „la 'oelle Beatrix" spoedig tot over haar ooren verliefd op hem is, maar hij is ook een I tijgertemmer, die verstand van dieren neeft en ernstig aan het werk tijgt om het mysterie te verklaren. Het toeval komt hem daarbij te hulp. In de eerste plaats ontdekt hij dat Cameron, de man, die door het tij gernummer verdrongen was, een waarlijk ninderlijke en opdringerige belangstelling 'voor het meisje aan den dag legt en ver volgens komt hij tot de wetenschap dat een Indische bediende, die met Ca-.neron in connectie staat, de tijgers met een be paald poeder poogt te vergiftigen. De zaak krijgt dan snel haar beslag en zij eindigt 1 met den dood van den schuldige, terwijl twee Jonge menschen te zamen met een nieuw .tijgernummer" de toekomst tege moet trekken. De film „Dans des doods" is een goede film. Zij toont ons het circusleven in al zijn schakeeringen, biedt voortreffelijk spel en volop sensatie en heeft een uiterst spannend verloop. Hoofdrollen zijn bij Hertha Feiler. Hans Sohnker, Paul Hör- biger, Hans Olden e.a. ln vertrouwde han- I den! „Mister Flow" ls een zonderlinge geschie denis van een jong en onervaren advocaat te Parijs, die meer vrijen tijd dan cliën ten heeft en tegen wil en dank betrokken wordt in een oplichtersaffaire. Onder lei ding van een Jonge vrouw, waarop hij ver liefd wordt, pleegt hij Inbraken in villa's, meenende dat het een grapje is, en eerlijk gezegd weet ook de toeschouwer dikwijls niet of het ernst is dan wel dat de advo caat met de oplichters eenigennate den draak wenscht te steken. Achteraf blijkt dit laatste niet het geval te zijn, maar het slachtoffer „draait er zich uit" en als een gelukkig getrouwd man beëindigt hij dit wonderlijke avontuur. De regie berustte bij Robert Siodmak. Casino-theater. Wie deze week genie ten wil van een -boeiende film, verzuime niet een bezoek aan het Casino-theater te brengen. „Het raadsel der schaduwen" roept herinneringen wakker aan het des tijds opzienbarend filmwerk „De onzicht bare man". Bovendien is het een bwee- weeksche seriefilm, die in één programma gebracht wordt, zoodat men den geheelen avond in ademlooze spanning de onbegrij pelijke, dikwijls onwaarschijnlijk aandoende avonturen volgt. Daar is allereerst het apparaat, dat. indien het door iemand ge dragen wordt, in staat is dezen persoon onzichtbaar te maken, daar is verder de doodende straal, die alles wat leeft, vernie tigt en- dan is er tenslotte de mechanische mensch, die. eenmaal in werking, voortge dreven wordt door den wil van hem, met wlen hij in contact staat. Al deze appara ten zijn een product van den genialen pre- fessor Van Born, die samenwerkt met den Jongen uibvinder Stanfield. Zij hebben met ■hun afschrikwekkende apparaten één doel, n.l. de duistere praktijken van hun tegen stander, die tracht aandeelen, welke Stan field van het blad „De Tribune" bezit, in handen te krijgen, in een val te lokken en te ontmaskeren. Deze man, Barnett, heeft een staf medewerkers, die met hem trach ten Stanfield onschadelijk te maken. Stan field werkt nog met een derden persoon samen en dit is Barnett's struikelblok, want het is zijn dochter, die haar vader oo cT~e manier op het goede pad wil terug brengen. Door het bezit van het onzichtbaar mak'-d apparaat zijn Van Born, Stanfield en Glo ria echter in staat geheime besprekingen van Bamett en diens medewerkers bij te wonen en zoodoende hun plannen te dwars- boomen. Natuurlijk wordt het apparaat ge stolen en zijn de rollen dus omgedraaid. Maar de professor heeft in zijn geheim laboratorium nog meer apparaten, waar de dieven geen rekening mee hebben ge houden. Het hoogtepunt wordt in de film bereikt, wanneer de mechanische man in werking komt en gedreven door den wraak- tustigen professor, zijn vernielende kracht doet gelden. Het zou ondoenlijk zijn de ontelbare avonturen, welke in deze film voorkomen, te betohrijven. men moet haar zelf gaan zien en „meegriezelen", zooals wij dit gis teravond deden, bij het in werking zien van deze monsterapxparaten. 2—1

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 2